DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenland Ho. lOS VRIJDAG 8 MEI IB31 Uit het Parlement 133e Jaargang. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon et Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. iranco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. ifit PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels .1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voor dam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Den Haag, 7 Mei 1931. Minirfer Verschuur heeft zich wel den tijd Am rU> uniekers in eersten aanleg te staan. Na g Tu;pede Kamer ge- overtuigd is, oai n j maximum- ,ders van de toepassing verjoven voor stelsel bij de toel^wakafcobolhoudende dran- den verkoop van samen zal brengen en ken (bier en wijn) de inmen. dat an'den s?aat in het drankbedrijf denk baar Vis dan het maximumstelsel, heeft hij heden tot half vier het woord gevoerd. Aller eerst heeft hij wat hij den vorigen dag had betoogd nog eens wat nader aangedikt om vervolgens uiteen te zetten, dat het maxi mumstelsel ook bij verloven noodig is, om dat we hier te lande wel degelijk een bier- alcoholisme kennen. Hij noemde een aantal gemeenten in het zuiden des lands, waar het aantal verloven en het biergebruik onrustba rend zijn gestegen, juist in de laatstejaren. Zijns inziens is het plicht dat de staat in dezen regelend optreedt. Na bij wijze van intermezzo op niet onge lukkige wijze den draak te hebben gestoken met de manie van sommige menschen om al wat niet deugt, en dus ook het drankmis bruik, aan het kapitalisme toe te schrijven, heeft de minister betoogd, dat het drankmis bruik bestaat uit twee factoren: behoefte en gelegenheid. Op den eersten heeft de Staat ceen invloed, op de gelegenheid kan de Staai wel invloed en toezicht houden en-het is zijn plicht ter bestrijding van het misbruik, waai eenigszins mogelijk de gelegenheid te doen inkrimpen. Dat is de voornaamste rechts grond voor de drankwetgeving, en voor het verguningsstelsel. Dat bij dit laatste door de verpachtingen van de verkregen vergunning misstanden zijn geboren, ontkende min ster Verschuur niet, maar hij beloofde j overgangsbepalingen met een voorstel te ko men, waardoor aan de ergste gevolgen er van een stokje zal worden gestoken. Zeer langdurig heeft de minister stilge staan bij het stelsel van plaatselijke keuze, dat hij uit het wetsvoorstel heeft gelicht, na dat de feitelijke vader er van, zijn ambts- l voorganger Slotemaker de Bruine het er in had gebracht. De minister is er sterk tegen om meer dan een reden. Het is vooreerst een doublure «au wat reeds in art. 4 van At wet staat, met dit verschil evenwel, dat krach tens art. 4 de overheid het recht heeft alle vergunningen in een bepaalde gemeen e e doen eindigen, wanneer daartoe de omstan digheden leiden, terwijl bij plaatselijke keuze Xs geschiedt op instigatie van een meer- derheid der ingezetenen. Het lijkt daardoor sterk op het instituut van het referendum, dat zich in onze staatsorganisatie nog geen plaats heeft kunnen veroveren. Het is een verschijnsel van directen volksinvloed, dat in strijd is met onze Grondwet en hij dacht er dan ook niet aan er een plaats in de wet aan inOokUov£n'het droogleggen in navolging van Amerika heeft hij een enkel woord ge zegd. Hij wilde er hier niet diep op ingaan, omdat wij Amerika wel meit "avo oen maar hij vond dit best, daar het zekei meer kwaad dan goed doet. Ook van Rap verboden is hij, naar bij ten slot de slechts een zeer matig bewonderaan Lr zijn wel enkele gemeenten, waar zij, bhjken door hem ontvangen berichten, g ken, en hij noemde daarbij Ensched daar tegenover staan andere gemeenten. zoo- als Goes, Deventer, Delfzijl, waar het stelsel geen goede vruchten oplevert. De omligg - gemeenten profiteeren er van en bovendien wordt het clandestiene tappen er door bevor Hierop zijn eenige replieken gevolgd. Wij zullen ze niet in extenso weergeven. Alleen mag worden aangestipt, dat de heeren - tenhorst en Boon op overtuigende wijze, feiten en cijfers, hebben aangetoond, dat minister op een dwaalspoor verkeert, wan neer hij werkelijk meent, dat er bij ons van een bier-alcoholisme sprake zoü zijn. Daar gelaten, dat het biergebruik werkelijk met zoo'n ernstig kwaad is de heer Boon het zich tot geestdrift verleiden om de lof van een verfrisschend glas bier te verkondigen, is de toeneming van het aantal van ver loven in de zuidelijke provinciën aan andere oorzaken toe te schrijven dan aan stijgend bierverbruik per hoofd der bevolking. Dat de heer Slotemaker de Bruine nog eens een lans heeft gebroken voor plaatse lijke keuze, behoeven wij eigenlijk niet aan tcckcncu Morgen voortzetting van de beraadslagin gen. Bij den aanvang der vergadering is aan den heer L. de Visser verlof verleend op een nader te bepalen dag de regeering te inter- pelleerea over de toestonden bij de werkver- schaffing. DageiSjksch Overzicht BELGIË'S VERDDEDIGINGS- WERKEN. Een oorlog met Nederland een monsterachtigheid. De Belgische minister van oorlog, de heer De Broqueville, heeft dezer dagen een rede gehouden over de nationale verdediging van zijn land. Hij heeft daarbij interessante din gen gezegd, die de moeite van het onthouden waard zijn, vooral omdat daaruit blijkt, dat de spreker nog wel geloof hecht aan de waarde van verdedigingswerken en dus niet uitsluitend heil zoekt in het moderne oor logswapen: de luchtvloot. De verdedigingswerken van Antwerpen en Gent, aldus zeide de minister, moeten een eventueelen aanval uit 't Noorden, via Luik en Ned.-Limburg, beletten met behulp van de 300.000 man van het Belgische leger. Deze verdedigingslinie zal zeer sterk zijn. Het is onjuist, verzekerde de Brocqueville, dat de oorlog van 1914 bevestigd heeft, dat vestingen verouderd zijn, en evenzeer is het onjuist, dat de technici het niet eens zijn over de manier, waarop de forten moeten worden gebouwd. De meeningsverschillen betreffen slechts de plaats, waar zij moeten komen. De minister wees vervolgens op de dien sten, welke de Belgische forten in 1914 heb ben bewezen, en zeide, dat het noodig is, dat België zijn defensie organiseert. De minister gaf toe, dat het verdrag van Locarno waardevol voor België is. Maar nie mand zou durven beweren, dat België thans nooit meer 'n aanval zou hebben af te slaan, zoo zeide hij. Met ons leger kunnen wij geen te uitgestrekte linie verdedigen. De verdedi ging van Antwerpen en Gent zal ons in staat stellen het verband te handhaven met de le gers, die ons te hulp komen en eventueel te zamen met die legers den invallenden vijand aan te vallen. Het verdedigingsstelsel, dat België wil op bouwen is tegen niemand gericht en beoogt slechts de verdediging van het land tegen eiken aanval. Men zal begrijpen, aldus vervolgde de mi nister, dat ik niet in details treed over de or ganisatie der defensie; zij omvat ook aanval len door vliegtuigen en verdediging tegen gasattaques. Luik en Namen moeten dienen 1 ter bescherming van onze mobilisatie en de concentratie van onze troepen, teneinde een plotselingen inval op ons gebied tot staan te brengen. Het bestaan van forten rond be paalde steden zal het gevaar voor de bevol king daarvan niet vergrooten. De gelden, die er voor zijn uitgegeven, ver minderen de werkloosheid. De minister critiseerde vervolgens de hou ding der socialisten, die de gevraagde cre- dieten niet zullen goedkeuren en vroeg hun, hoe zij de verdediging van het land dachten te organiseeren. Die te baseeren op een inter nationaal plan en op de samenwerking van alle pacifisten, scheen hem te vaag. Het zou niets baten, als België de wapens neerlegde, zoo besloot de minister, in de hoop, dat Europa dit voorbeeld zou volgen. Aan hen, die de regeering verweten, dat zij drie provincies aan een inval ten prijs gaf, antwoordde De Brocqueville, dat de plannen soepel genoeg zijn om aan alle eventualitei ten te kunnen worden aangepast. Daarna beantwoordde de minister speciaal degenen die zeggen, dat de bewapeningen gericht zijn tegen Nederland. De minister zeide, dat de (Nederlandsche) bladen aan België het recht toekennen zijn defensie te organiseeren zooals het dit wenscht. Boven dien zou een oorlog tusschen Nederland en België een monsterachtigheid zijn. Niemand in België denkt er aan, de Belgen denken trouwens aan geen enkelen oorlog. De denkbeelden die hebben voorgezeten bij de vaststelling van onze plannen zijn ge zond en de eenige die te verdedigen zijn, ge geven de krachten waarover wij beschikken. Centra van tegenstand zullen worden ge vormd in Luxemburg en ook speciale eenhe den van Ardenner jagers, uitsluitend belast met de verdediging van het land. De minister legde er den nadruk op, dat niet wordt afgezien van de reorganisatie der werken van de stelling van Antwerpen. De gevraagde credieten bedragen 600 millioen Hiervan zullen 350 millioen worden besteed aan de inrichting van het bruggehoofd Gent en het weder in goeden staat brengen van de forten van Luik. De overige 250 millioen zullen dienen voor de aanschaffing van zwaar geschut. Van plannen voor ontwapening geeft de rede van den minister zeker allerminst blijk, nu hij nog zooveel millioenen denkt te beste den aan bewapening. ENGELAND EN DE EX TERRITORIALITEIT IN CHINA. Verklaring van Henderson. In het Britsche Lagerhuis heeft de minister van buitenlandsche zaken Henderson een verklaring afgelegd over den stand der on derhandelingen betreffende de 'exterritoriali teit in China. De minister zeide, dat op tal van punten thans reeds overeenstemming is verkregen voor een verdrag, waarbij voorzien wordt eenerzijds in de overdracht van de juridictie over de Britsche onderdanen in China van de Britsche aan de Chineesche gerechtshoven, en anderzijds in waarborgen op het gebied der justitie, beoogend een gevoel van vertrou wen en veiligheid te geven aan de Britsche onderdanen en belangen onder het nieuwe regiem. Een ernstige hinderpaal is evenwel ont staan in verband met sommige belangrijke verdragshavens, welke naar de meening aer Britsche regeering buiten de verdragssfeer moeten worden gesloten tot de noodige wij zigingen in de gemeentebesturen van deze havens zullen zijn doorgevoerd teij einde te gemoet te komen aan den nieuwen toestand die geschapen is door de opheffing der ex- territorialiteitsrechten. De Britsche houding wordt niet slechts be paald door de overweging dat door een plot selinge wijziging in de jurisdictie in de des betreffende havens een chaos zou ontstaan doch mede door het feit dat er ook andere mogendheden bij betrokken zijn. Voorgesteld werd om uit de moeilijkheden te geraken een speciale commissie te benoe men ten einde direct na het sluiten van het verdrag over te gaan tot de bestudeering van het geheele probleem der voorbehouden ge bieden, ten einde aldus een bevredigende op lossing te vinden. Ongelukkigerwijze was de Chineesche regeering niet in staat haar goedkeuring aan dit voorstel te hechten, doch, aldus de mi nister, de Britsche regeering heeft de hoop niet opgegeven, dat indien tijd wordt gelaten voor verdere besprekingen een bevredigende oplossing van dez groote moeilijkheden zal worden gevonden. Hij' voegde hieraan toe nog geen officieele mededeeling te hebben ontvangen nopens den stand der onderhandelingen tusschen de Chi neesche regeering en de andere mogend heden. OVERSTROOMINGEN IN. ZUID-WEST-RUSLAND. Vele steden en dorpen geteisterd. In het zuidwesten van Rusland zijn vele steden en dorpen door groote overstroomin gen geteisterd. De overheid heeft omvang rijke hulpmaatregelen genomen, DE A.S. VERKIEZINGEN IN ROEMENIE. Samenwerking tusschen regee ring en liberale partij. Voor de in Juni te houden verkiezingen in Roemenië, welke een poging beteekenen om de overheerschende macht van de natio nale boerenpartij van Manioe in het parle ment te breken, is blijkens berichten uit Boe karest een eenigszins senaationeele afspraak tot stand gekomen tusschen de regeering en de liberale partij van Duca. Bij die verkie zingsovereenkomst wordt den liberalen een groot aantal zetels toegezegd en deelneming aan de regeering Liberalen en Jorga's natio nale partij zullen met gemeenschappelijke lijsten aan den verkiezingsstrijd deelnemen. (Volgens de bestaande kieswet krijgt de par tij, die 40 percent van het totaal aantal stemmen heeft gewonnen, recht op 30 van alle mandaten en op een aandeel bij de ver deeling van de overige mandaten onder de verschillende partijen, door welke regeling de groote partijen worden begunstigd). Daar tot dusver van de toenaaeringspogin- gen tusschen beide partijen niets bekend was, zoo wordt verder gemeld, heeft het bericht van het sluiten van de overeenkomst groote verrassing gewekt. Er wordt op gewezen, dat hierdoor de liberalen geheel de zijde van den koning, wiens terugkeer zij eerst zoo bestre den hebben, gekozen hebben. Door de af spraak worden de kansen voor de nationale boerenpartij gevoelig beïnvloed geacht, voor al in het gebied van het oude koninkrijk (Ma- nioes groot kracht 'ligt echter in Zevenber gen). Ook in Bessarabië worden de vooruit zichten gering geacht, daar de boerenleider prof. Stere een eigen Bessarabische boeren partij heeft gevormd, die waarschijnlijk alle Bessarabische zetels kan krijgen. ONRUST IN BIRMA. Politiemannen vermist. In het district Prome in Birma (Britsch- Indië) zijn een hoofdinspecteur en tien agen ten van politie door een bende opstande lingen aangevallen en weggevoerd. Wat met hen verder is geschied, is onbekend, Een politietroep, die een onderzoek in stelde, trof een bende van honderd rebellen aan en doodde er zeven van. Ook op andere punten in hetzelfde gebied hebben hebben gevechten met opstandelingen plaats gehad, waarbij; eveneens dooden en gewonden vielen. EEN VERDWENEN ONTDEKKINGS REIZIGER GEVONDEN. De directie van de Groenland Compagnie deelt mede, dat volgens een radiobericht de Engelsche ontdekkingsreiziger Courtauld, die verdwenen was, gevonden is. Courtauld bevindt zich in veiligheid en is op het oogen- bljk mei een slede-expeditie op de terugreis. OVERSTROOMINGEN EN HOOG WATER IN BADEN. Door de in de laatste 24 uur losgebroken wolkbreuken aldus wordt uit Badan-Baden femeld bestaat in alle deelen van Baden j oogwatergevaar. Overal is het tot over stroomingen gekomen. Vooral in Baden-Ba- den zijn de aangerichte verwoestingen aan zienlijk. De Oost is hier buiten zijn oevers getreden en heeft groote landerijen onder water gezet. In Baden-West staat het water een meter hoog. Het tramverkeer tusschen Baden-Baden en Baden-West is stopgezet. Op den Bernhardusplatz is een tramwagen ontspoord. Persoonlijke ongelukken hadden hierbij niet plaats. Ook de Alb, die bij Karlsruhe in den Rijn mondt, is buiten zijn oevers getreden. De weg KarlsruheHerrnalb staat op verscheidene plaatsen onder water. De Alb-Tal-baan heeft het verkeer moeten stopzetten. Door een aardverzakking is op de Pforz- heimerstrasse een vrachtwagen omgevallen. Ook het spoorwegverkeer ondervindt op tal van plaatsen storingen. Ook in Würtfemberg. Door den hevigen regenval zijn op tal van spoorlijnen ernstige verkeersstoringen ont staan. Tusschen Hirsau en Bad Liebenzell is de spoordijk op twee plaatsen verzakt, waar door de lijn versperd is. Tusschen Lieben zellCalv moet het verkeer met postauto's in stand gehouden worden. Op het station Besigheim zijn alle rails onder water geloo- pen. Tusschen Bietigheim en Besigheim is eveneens een postautodienst ingesteld. Bij Waldenburg is het terrein aan het verschui ven. Hier moet met het oog op mogelijk ge vaar zeer langzaam worden gereden. In het grootste deel van Wurttemberg heb ben wolkbreuken aanzienlijke schade aange richt. Overal staan de straten onder water. Te Göttingen had zelfs een aardstorting plaats. De Neckar is op tal van plaatsen buiten de oevers getreden. Vele huizen moesten worden ontruimd. Schade in Koblenz en omgeving. De hevige regénval heeft ook in Koblenz en omgeving aanzienlijke schade aange richt door hoog Water. Een wolkbreuk. Gisteravond brak boven de stad Vlotho (Westfalen) en omgeving een hevig noodweer los. De aangerichte schade valt op het oogen- blik nog niet te overzien, doch wordt voorloo- pig geschat op eenige honderdduizenden Mark. Verschillende industrieën kunnen hun bedrijf niet voortzetten. Menschenlevens zijn niet te betreuren. Ook de landbouw heefi groote schade geleden door verlies van vee Brug door noodweer ingestort. Drie menschen verdronken. Donderdagmiddag ontlastte zich boven Höbach een hevig onweer geepaard gaande met een wolkbreuk. Op een ongeveer 200 M. van Hösbach gelegen brug stonden 7 perso nen om den stortvloed waar te nemen. Plot seling stortte de brug in, waardoor alle zeven personen te water vielen. Drie personen ver dronken en een vierde w.rd, doordat in den stroom tegen een boom sloeg, zoodanig ge wond, dat hij spoedig overleed. De lijken zijn gisteravond geborgen. De badplaats Homburg ge teisterd. Donderdagmiddag werd de Taunus, in het bijzonder het Noordelijk gedeelte, geteisterd door een wolkbreuk. Geweldige watermassa's stortten in het dal, straten spoelden weg, muren en dijken braken, alle laaggelegen velden en weiden werden overstroomd In Homburg stortten verschillende muren in, waardoor het water in de huizen drong. De bewoners moesten het vee uit de stallen ha len, om dit in veiligheid te brengen. In Saul- berg moesten de bewoners om het water naar de hooggelegen gedeelte vluchten. Ernstig getroffen werden ook het Kurpark en de in aanleg zijnde tennisvelden. De grootste schade, die Homburg heeft geleden, is de overstrooming der bronnen. Alle bronnen staan tot den rand onder water. Het Kur- pail was des avonds nog onbegaanbaar. GEEN ONEENIGHEID IN HET SPAANSCHE KABINET. De minister van binnenlandsche zaken spreekt het in de buitenlandsche fiers ver schenen bericht over zijn aftreden tegen en verklaart, dat hij in ieder geval tot de bijeen komst van de Nationale Vergadering in func tie zal blijven. Voorts dementeert hij het ge rucht over oneenigheid in den boezem van het kabinet. Communistische propaganda zal hij met alle kracht verhinderen. Naar verder bekend wordt, wil de Madri- leensche regeering disciplinair optreden te gen de civiele garde van Barcelona, wegens het bekende protestschrijven. De socialistische schrijver Gabriel Palomas is tot gezant in Argentinië benoemd. HET NOORSCHE KABINET AFGETREDEN. Het Noorsche kabinet is afgetreden, nadat het lagerhuis zich met 57 tegen 55 stemmen had uitgesproken tegen de door de regeering voorgenomen verdeelijig der z.g. Tijleborg- concessie. DE HERSTEL-KWESTIE. Wat zijn de plannen der Duitsche rijksregeering. In de buitenlandsche pers is herhaaldelijk melding gemaakt van geruchten, volgens welke de rijksregeering voornemens zou zijn dadelijk na regeling van haar financieele saneeringsplan het initiatief te nemen om te komen tot een moratorium volgens het plan- Young, onder verwijzing naar den grooten achteruitgang van de belastinginkomsten en de groote toeneming der sociale lasten. In verband daarmede verneemt het „Berl. Tagebl.", dat over dergelijke maatregelen van de rijksregeering nog geenerlei besluiten zijn genomen. Wel is aan te nemen, dat nog in den loop van den zomer met een stap van de regeering tot verlichting van den toestand gerekend moet worden, doch waarschijnlijk pas na de verschillende conferenties van den eerstvolgenden tijd. Bovendien is het nog ge heel onzeker, of de eerste stap werkelijk een verzoek tot betalingsuitstel zal zijn. DE DUITSCH-OOSTENRIJKSCHE TOLUNIE. De Fransche Kamerdebatten. De lang verwachte „Anschluss"-debatten zijn gister in de Fransche Kamer begonnen. De tribunes waren slechts matig bezet en ook op de perstribune heerschte een weinig geïn teresseerde stemming. Een en ander houdt waarschijnlijk verband met het feit, dat de belangstelling in hoofd zaak geconcentreerd is op de eerst vandaag te verwachten groote rede van Briand. Als eerste spreker betrad de radicaal-socia list Negaro de sprekerstribune, die betoogde, dat de DuitschOostenrijksche tolunie die voor een economische geste moet doorgaan, in werkelijkheid een politieke actie is, die tot een werkloosheidscrisis in Oostenrijk moet leiden. Spreker verzette zich tegen voorkeurs verdragen en bepleitte het principevan meestbegunstiging. De president van de Douanecommissie mo tiveerde vervolgens namens de gSbep-Tardieu zijn interpellatie, die hierop neerkomt, dat de tolunie volgens hen in strijd is met den vrede en het protocol van Genève. De Fransche minister van buitenlandsche zaken dient de tolunie tegemoet te treden met een energiek „non possumus". Daarna sprak Ybarnegaray van de groep- Marin, die zichh keerde tegen Duitschland en Oostenrijk en tevens tegen Briand en de Fransche vertegenwoordigers te Berlijn en Weenen. Hij richtte ernstige verwijten tegen die gezanten, die niets bemerkt hebben en hij sprak zijn verwondering uit over het feit, dat zij nog in functie zijn. De debatten over de Duitsch Oostenrijksche kolonie zullen heden worden voortgezet. De groote rede van Briand over de buitenland sche politiek is niet vóór den namiddag te verwachten, daar nog vele afgevaardigde het woord zullen voeren. Herriot en Louis Marin zullen waarschijnlijk bij de debatten over de agenda spreken. In de zitting van Donder dag is het bijzonder opgevallen, dat geen en kele afgevaardigde den minister van buiten landsche zaken Briand heeft verweten, dat bij de DuitschOostenrijksche tolunie niet heeft voorkomen. Slechts één afgevaardigde heeft Briand verweten dat hij door zijn houding oorzaak is geweest dat Engeland en Italië zich niet enthousiast tegen d Duitsch—Oos tenrijksche tolunie hebben uitgesproken. Hier op antwoordde Briand direct, dat beide lan den zich bij Frankrijk hebben aangesloten en dat Frankrijk derhalve nit genoteerd zou staan. DE VLOOTBESPREKINGEN. De Britsche en Italiaansche vlootdeskun- digen hebben gister in het Foreign Office te Londen beraadslaagd over den stand van het vlootvraagstuk na de ontvangst van de Italiaansche en Britsche antwoorden op het Fransche memorandum van 20 April. Uit het gepleegde overleg blijkt dat verlangen der drie regeer ing en om de tegenwoordige moeilijkheden te overwinnen en te dien einde zullen de mondelingen gedachtenwisselingen worden voortgezet. De in den loop der vol gende week te Genéve plaats hebbende sa menkomst zal benut worden voor directe on derhandelingen tusschen de drie ministers van buitenlandsche zaken. De Fransche en Italiaansche deskundigen zullen spoedig naar Genève vertrekken. Een erkenning van mislukking. Volgens berichten in de Londensche bla den zijn de vlootonderhandelingen mislukt ondanks het feit, dat het officiëele commu niqué deed verwachten, dat er nog hoop be stond op het bereiken van overeenstemming. De commissie van deskundigen, die de Euro- peesche vlootovereenkomst definitief zou op stellen, is, naar de diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" verneemt, voor onbepaalden tijd verdaagd. De regeeringen van FrankrijkItalië en Engeland konden het tot nu toe niet eens worden over de be langrijkste kwesties, n.1. die van het bouwen van nieuwe schepen voor oude door Frank rijk, zoodat verdere arbeid van de deskundi gen geen zin heeft Gemeld wordt, dat de ver tegenwoordiger van het Fransche ministerie van buitenlandsche zaken reeds naar Parijs is vertrokken. De deskundigen zullen elkaar, naar de „Daily Herald2-' verneemt, weer te Genève qntmoeten.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1