Agenda Binnenland HTZONDAG"^ v a.s., 2 uur BESLISSINGSWEDSTRIJD op het Sportpark te Alkmaar Haarlem D. O. I BLAUW WIT I Amsterdam k de actie in~het dames- kleedingbedrijf. Ingezonden stukken Radiografisch weerbericht STAD EN OMGEVING. ^r'jzi nnig"Godsdienstigen in Noord- Holland zullen met Hemelvaartsdag weer Vrijdag 8 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer Tusschen 14 en 17 (tendenzfilm), hoofdrol Roland Varno. Toegang voor per sonen boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, eerste hoofdnummer Pas getrouwd (rom.), hoofdrollen Ruth Taylor en James Hall; tweede hoofdnummer Als je maar pech hebt (sens.), hoofdrol Mac Donand. Toegang voor personen boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Het sensationeele moardproces Mary Dugan (sens., geluidfilm)hoofdrollen Nora Ore- gor en Egon von Jordan. Toegang voor per sonen boven 18 jaar. 7.30 uur, Harmonie, opvoering revue dom de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 8 uur, Dancing Harmonie, Alg vag. Ver voor Ziekenhuisverpleging. Zaterdag 9 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: Tusschen 14 en 17 (tendenzfilm (boven 18 jaar)_ 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop- Iheater. 1. Pas getrouwd (rom.), 2. Als je maar pech hebt (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Het sensati oneele moordproces Mary Dugan (sens. ge luidfilm); boven 18 jaar. 8 uur (en niet half 8), Harmonie, opvoe ring revue door de Ned. Vereen, v. Huis vrouwen. tusschen Voorverkoop tot Zaterdagavond 9 uur bi; Hat'tland en Porssius. k Leden-, Donateurs- en Seizoenkaarten NIET geldig. jÉL NOC GEEN LICHT IN DE MOORDZAAK. Alle gegevens worden onderzocht. Wanneer een geruchtmakend misdrijf aan het onderzoek van de politie is onderworpen, komen van verschillende kanten personen op dagen, die meenen, dat hun ontdekkingen en vermoedens waarde hebben. Dat is een geluk kig verschijnsel te achten, zegt de Tel. en het bewijst, dat velen gaarne er 't hunne toe bij dragen, om tot een oplossing te komen. Zoo gaat het ook nu. Verschillende personen mée- nen wat gezien te hebben: de één een man, de ander een verdachten auto en zoo meer Commissaris Harrebomee en inspecteur Van der Heul., om de rechercheurs van het bureau Singel niet te vergeten, zijn den heelen dag bezig met het uitpluizen van de gegevens en het nagaan der sporen. Z,oo meldde zich gis teravond nog een man aan, die meende ge gevens te hebben. Ook die zullen worden na gegaan. Het schijnt intusschen, dat het gru welijke van het misdrijf, méér dan in andere zaken, het publiek prikkelt tot het geven van inlichtingen. Desniettemin is nog steeds niet komen vast te staan, welke drijfveer den dader er toe heeft gebracht zijn slachtoffer zoo beest achtig te verminken. Poging tot roof is niet j aannemelijk en nog steeds meent men dat r hier wraak in het spel is. Doch door wien? Ook daarop kan geen antwoord gegeven wor den. Hoe het mogelijk is dat niemands aan dacht is getrokken door den moordenaar, die met bloedéfcesmeurd moet zijn geweest, ook daarvoor kan geen verklaring gevonden wor den. De man kan wel met een auto zijn geko men en daarmede vertrokken zijn. Ook dat punt is natuurlijk een element in het onder zoek, dat in handen is van bekwame politie mannen. Het perceel aan het Rokin is nog steeds het middelpunt van de belangstelling van den gaanden en komenden man: de bloedsporen zijn weggeboend en alles is weer in den ge wonen toestand gebracht. Jammer is het, dat door het optreden van 'n beestmensch, onschuldigen in den regel de dupe worden en daarom is het te hopen, dat nóch de tandarts De Munck, noch de andere totaal onschuldigen, die hun zaken hebben in het huis met den witten gevel, den onaange- namen terugslag van het drama ondervinden Zij hebben er al genoeg narigheid van gehad. GOUVERNEUR-GENERAAL VAN NEDERLANDSCH-INDIE. Jhr. mr. B. C. de Jonge zal worden benoemd. Aan jhr. mr. B. C. de Jonge, oud-minister fan oorlog in het kabinet Cort v. d. Linden zal het hooge ambt van gouverneur-generaal worden aangeboden. Het Nederl. Correèpon- dentiebureau kan dit bericht bevestigen en meldt, dat de benoeming eerstdaags is te ver wachten. Jhr. de Jonge werd 22 Januari 1875 te 's-Gravenhage geboren en studeerde in de rechtswtenschappen aan de Utrechtsche uni versiteit. Op 12 Juni 1900 promoveerde hij met lof tot doctor in de rechtsgeleerdheid op een proefschrift over de Kinderwetten. Na eerst een jaar als advocaat in Den Haag werkzaam te zijn geweest, trad hij op 16 Augustus 1901 in ambtelijken dienst als adjunct-commies bij het departement van ko loniën aan de afdeeling justitie, onderwijs, eeredienst en nijverheid. Na de verschillende rangen te hebben door- loopen, werd hij in 1908 bevorderd tot refe rendaris en na korten tijd ging hij naar de nieuwe afdeeling gouvernementsbedrijven, naar welke afdeeling tevens worden overge bracht dé werkzaamheden, de nijverheid be treffende. In 1910 ging jhr. de Jonge in den rang van referendaris over naar de afdeeling secrtariaat van het departement van oorlog. Minister Colijn zette deze adeeling om in de afdeeling kabinet des minister en op 5 Maart 1913 werd de heer de Jonge chef van die afdeeling met den rang van administrateur In 1913 werd hij minister van oorlog in het kabinet-Cort v. d. Linden als opvolger van minister Bosboom. Tot 1913 bleef hij in die functie werkzaam. Jhr. de Jonge was de eerste burgerminister van oorlog in ons land. Na zijn aftreden als minister werd hij be noemd tot directeur der Bataafsche Petro leum Maatschappij te 's-Gravenhage. In de zelfde functie werd hij in 1921 te Londen be noemd, waar hij zich toen als metterwoon vestigde. In 1922 trad hij af als directeur en werd hij benoemd tot commissaris van de Koninklijke. Voor zoover bekend, is jhr. de Jonge niet aangesloten bij een politieke partij. Naar ver luidt is hij echter de christelijk-historische be ginselen toegedaan en behoort hü tot de be houdende richting. Voorts is hij lid van de Ned. Herv. kerk. Jhr. de Jonge woont sinds eenige jaren op huize De Beek te Voorst (Gelderland). Een intervieuw met den nieuw benoemde. Hedenochtend is Jhr. Mr. B. C. de Jonge wiens benoeming tot G. G. van Ned. Indië te verwachten is met een der Harwichbooten uit Londen te Hoek van Holland aangekomen, waarna wij een onderhoud met hem hebben gehad. Toen ik als minister van oorlog weg ging, vertelde Jhr de Jonge, ons heb ik een wereldreis gemaakt. De heer Colijn zei toen: Ga toch ook eens in Indië kijken en ik zal altijd dankbaar blijven, dat ik dezen raad heb opgevolgd. Door mijn werkkring bij de Ko ninklijke, (waarvan de heer de J. commissa ris is), bleef ik steeds belangstellen in Indië. De indische politie is voor ons land van bui tengewoon belang, zooals niet het voornaam ste. Op onze vraag of 't hem aangenaam was dat deze functie hem wordt opgedragen, ant woordde de heer de Jonge; absoluut niet. Deze dagen zijn te ernstig om aangenaam te zijn. Natuurlijk is het een grooter en meer ook een reusachtige en zorgvolle taak. Een pittige positie met veel vrijen tijd en mijn lief hebberijen moet ik prijsgeven, maar Indië is dit offer ruimschoots waard en het is de mooiste taak, die een Hollander kan krijgen. Wat zijn verwachtingen van Indië en de toe komst betreft, verzekerde de nieuwe G. G., dat een zoo welvarend en zoo goed bestuurd land een schitterende toekomst tegemoet moet gaan. Hoe staat U tegenover het nationalis tische streven? vroegen wij. Dat moet in vaste banen geleid worden. Bij de personen in Indië moet het inzicht rijpen, dat zij zich hebben aan te passen aan de bestaande orde en dat zij mee moeten helpen aan den opbouw der maatschappij met eer biediging van den stand van zaken. Dit betee- kent niet een star vasthouden aan alles wat er is maar tegen elke revolutionnaire poging zullen wij ons met kracht verzetten. Aan gaande zijn relaties met de K. P. M. deelde ae heer de Jonge mee dat hij met ingang van 1 Mei voor alle functies heeft bedankt. De heer ae Jonge vertelde tenslotte, dat hij waarschijnlijk reeds in Augustus met zijn gezin naar Indië vertrekt. HET AFSCHEID VAN WILLY DERBY. In de omgeving van het Scala theater had den zich in Den Haag gistermorgen honder den belangstellenden opgesteld om Willy Derby uitgeleide te doen, bij zijn vertrek naar Ned.-Indië. Om halfelf vertrok de Postfan- fare met volle muziek van het theater, ge volgd door een zestal auto's, waarvan in de voorste Derby met zijn liederencomponist Ferry had plaats genomen, terwijl verder tal rijke artisten en familieleden in de volgende auto's zaten. Het Stationsplein zag zwart en daverende hoera's' stegen op toen de populaire humorist zichtbaar werd. De Postfanfare liet, naar de Telegr. meldt, verschillende wijsjes uit het repertoire van Derby hooren, waarna hij zelf zijn bekend liedje „Denk aan mij, ik denk aan jou" zong. Op het eerste perron, waar de Rapide van den Rotterdamsche Lloyd gereed stond voor Marseille, ontstond een geweldig gedrang. Tegen halftwaU" toen de trein vertrok, ste gen luide hoera's ten afscheid op. BURGERWACHTEN EN NATIONALISTEN. De Centrale Raad van het Verbond van Nationalisten heeft aan de Tweede Kamer in een adres verzocht, opheffing te bevorderen van het verbod voor leden van burgerwach ten om lid te zijn van het Verbond van Na tionalisten. CAFÉHOUDER TE NIEUWLEUSEN MET MES BEDREIGD. Uit Nieuwleusen wordt aan de Tel. ge meld: De Kerkenhoek werd gisteravond in rep en roer gezet. Een tweetal te werk gestelde werklooze arbeiders in het Staphorsterveld, G. V. uit Rotterdam en A. L. uit Oudleusen, Dalfsen, waren het café van A. Massier bin nengegaan. De gemoederen waren een wei nig verhit, zoodat twist ontstond. V. sloeg hierbij wat hard met een glaasje op de tafel, zoadat het voetstuk er afvloog. De caféhou der M. zeide hier iets van. Hierover ontstond een woordenwisseling tusschen het drietal tijdens welke L. een mes te voorschijn haalde en dit opende. M. bij het zien daarvan be vreesd geworden, sprong achter de tapkast. L. sprong met het geopende mes M. achter na, waarop M. zijn belager een duw gaf, waardoor deze op den grond rolde. M. wist daarop het mes machtig te worden, waarna hij een stoel nam en daarmede L. te lijf ging. L. kreeg gevoelige klappen en maakte dat hij uit het café kwam, achtervolgd door M., die hem tot midden op straat naging. Daarop keerde M. terug en zag V. nog aan een der tafeltjes zitten. Deze had echter zijn handen thuis gehouden, doch M. ging ook deze met een stoel te lijf, waarop V. het voorbeeld van L. volgde. Toen beiden op straa waren, zocht L. een goed heenkomen in den hooiberg van G. van Spijker en verborg zich daar. De bur gemeester, die juist kwam aanwandelen, hoorde dat men M. met een mes bedreigd had. Hij diende daarop V. nog flinke klappen toe, waarna deze in het arrestantenlokaal van den gemeenteveldwachter werd opgeslo ten. Hierna ging men op zoek naar l„-men men in den hooiberg aantrof. De burgemees ter beval „handen omhoog", waaraan -. voldeed. Op den weg liet hij de handen weer zakken, waarop hij een tik met den wanae- stok kreeg waarna hij zijn handen weer om hoog hield. Ook l. werd opgesloten. Bij on derzoek bleek, dat V. niets strafbaars had ge daan, waarop deze werd vrijgelaten. Den vol genden morgen werd l. nadat tegen hem proces-verbaal was opgemaakt wegens het in staat van dronkenschap bedreigen van iemands veiligheid eveneens op vrije voeten gesteld. Naar de Tel. verneemt, hebben de bespre kingen tusschen de vertegenwoordigers van de Vereeniging van Grootwerkgevers in het winkel- en magazijnbedrijf te Amsterdam eenerzijds en de afgevaardigden van de sa menwerkende bonden in de kleedingindustrie anderzijds oner leiding van den rijksbemid delaar mr. S. de Vries Czn., gisteren te 's- Gravenhage gehouden tot resultaat gehad, dat overeenstemming verkregen is over een nieuwe collectieve overeenkomst met de ge organiseerde patroons. De tegen heden aan gekondigde staking bij deze werkgevers gaat dus niet door. Van de zijde der georganiseerde patroons zullen alsnu pogingen aangewend worden, dat alsnog ook met hen tot een vergelijk ge komen kan worden. In hoeverre deze pogin gen kans op succes zullen hebben, kon uiter aard nog niet medegedeeld worden. De per- soneelen, bij de actie betrokken, hielden gis teravond onder leiding van de besturen der samenwerkende arbeidersorganisaties een vergadering in gebouw Diligentia op het Waterlooplein, in hoofdzaak thans ter be spreking van de verdere actie bij de niet-ge- organiseerde werkgevers. Van hetgeen er in deze bijeenkomst besproken is, kon ons nog geen mededeeling gedaan worden. VERKEERSONGEVALLEN. Meisje aangereden. Woensdag werd te Moerdijk op den Rijks straatweg nabij den spoorwegovergang van Zevenbergschenhoek het negenjarig dochter tje van den stationsambtenaar Daas bij het passeeren van een tweetal auto's overreden, riet meisje werd in zorgwekkenden toestand de ouderlijke woning binnengedragen dr. Verhaak constateerde een hersenschudding. Een onderzoek wordt door de marechaussee ingesteld. Auto tegen een paal gereden. Gisteravond te 11 uur is de luxe auto van Kleyssen uit Weerseloo met 4 inzittenden komende van de richting Goor op de hoek SpoorstraatBlankenburg te Hoogwijk tegen een paal van het electrische net gereden en daarna tegen het hoekhuis van café Ferwille opgebotst. De auto heeft blijkbaar groote vaart gehad. Een der inzittende, zekere j. Vrielink, bekwam een schedelbreuk, terwijl mej. D. Siemerink een sleutelbeen brak. Bei de gewonde zijn naar het ziekenhuis te En schede vervoerd. De chauffeur werd met ern stige hoofdwonden in het ziekenhuis te Haag- wijk opgenomen, de vierde inzittende kwam er met een neusbloeding af. Twee doktoren verleenden geneeskundige hulp. De auto, die zwaar beschadigd is, is door de politie in beslag genomen. Van het café van den heer ter Welle werd de voordeur vernield. Een hunner zwaar gewond Door plaatselijke onbekendheid kwamen twee wielrijders gisternacht half één op den nieuwen rijksweg Hoornbrug-Delft bij den driesprong naar Delft op den snelverkeers- weg terecht. Zij werden gegrepen door een hen achterop rijdenden auto, bestuurd door D. S. R. uit Den Haag. De wielrijder h. H j. uit Den Haag werd van zijn rijwiel gewor pen, doch kwam er overigens vrij goed af. Zijn metgezel L. v. L. uit Rotterdam even wel, werd een eind door den auto meege sleurd. Zwaar gewond is hij overgebracht naar het gasthuis te Delft. De auto sloeg naar de Telg. meldt, over den kop en werd evenals de rijwielen zwaar beschadigd. De auto is aanvankelijk in beslag genomen en gistermorgen na een onderzoek weer vrij gegeven. De politie stelt een onderzoek in. KORENMOLEN AFGEBRAND. De korenmolen te Nieuw-Beijerland is door brand vernield. De oorzaak van den brand is onbekend. KORTE BERICHTEN. Te Kortezwaag (Friesland) is de werk plaats van den motorreperateur Joh. Kunst geheel afgebrand. Eenige motorfietsen en vele onderdeelen gingen verloren. In het groot-auditorium van de Leid- sche Universiteit heeft gisteravond een fees telijke herdenking plaats gehad van Bilder- dijk's terugkeer uit de ballingschap. Voor deze herdenking bestond groote belangstel ling; I (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). Mijnheer de Redacteur! In uw blad van Donderdag 7 dezer komt eene beschouwing voor, betreffende de be langen van rustige bewoners, die in het Nas- saukwartier een garage zullen krijgen. Arme bewoners! Als zij dat geweten hadden, dan hadden zij niet in het Nassaukwartier ge bouwd Uwe Redactie, die anders nog al uit hare oogen kijkt, schijnt vergeten te zijn, dat de daar bestaande Nassaugarage een van de eerste gebouwen is geweest in het Nassau kwartier, in den tijd dat daar nog de ten nisvelden lagen! Och arme! en niemand heeft er last van gehad en iedereen heeft er on danks de Nassaugarage gebouwd. Zelfs zijn twee groote scholen in de onmiddellijke na bijheid dier garage verrezen en nog een derde, door de Gemeente zelf gestichte op leidingsschool, Kweekschool voor onder wijzend personeel. En de ouden van dagen hebben er bun Piusstichting gekregen. Ver scheidene particulieren hebben er hun auto garages naast hunne huizen opgetrokken. Voor de plannen en teekening van den heer Van Reijendam, den ontwerper van t nieuwe garage-plan, heeft uwe redactie niets dan lof Maar alleen de plaats staat haar niet aan. Wat zegt uw Redactie dan we! van de i'arage-inrichting aan den Kennemerstraat- weg, vlak naast mijn huis, een plaats, die zeker in luister voor de Nassaulaan niet on der doet? Alles kan goed gebouwd worden; een garage niet minder dan een pakhuis oi een woning. De Alkmaar Packet heeft het voorbeeld gegeven met haar pakhuis aan de Voormeer, dat op de lijst der monumenten is gebracht. Zie ook de schoonheid van het pakhuis „De Vigilantie", aan het Verdron- kenoord. Het aantal leelijke woonhuizen in het Nassaukwartier is zoo groot, dat het uiterst moeilijk zal zijn het geheel leelijker te maken. En dat is niet alleen het geval met het Nassaukwartier. Niets is troosteloozer dan een rentenierswoningen-complex. Het Waagplein, waar eigenlijk geen enkele dragelijke gevel verrijst, heeft door de be drijvigheid, in de huizen uitgeoefend, toch een zekeren stijl gekregen. Öm deze reden is ook aan de „Doorbraak'', een strook voor de eigenaars der aangrenzende woningen beschikbaar gesteld, opdat deze, door hun bedrijf daartoe uit te strekken, leven aan die anders volkomen doode straat geven zou. Dat alles schijnt uwe redactie te zijn ontgaan. Deskundige voorlichting voor een ge meentebestuur bij de inrichting van hare nieuwe bouwterreinen is zeker noodig Maar dan voorlichting van menschen, die werkelijk artistiek zijn aangelegd en die getoond heb ben op het gebied van stedenschoon en bouwkunst hun sporen te hebben verdiend. Deze zullen, uit deftigheidsbesef waarlijk geen garages, stichtingen of scholen buiten een bebouwing houden, maar integendeel deze aanpassen aan het bouwplan wat thans de heer van Reyendam heeft gedaan. W. C. B (Ons bezwaar gaat niet tegen een garage in het algemeen. Er zijn werkelijk straten waar een mooie en drukke garage iets leven digs brengt. Maar het betreft naar onze informaties luiden hier geen gewone ga rage maar een bergplaats van autobussen. Inzender vindt het aantal leelijke woningen in het Nassaukwartier buitengewoon groot en zegt dat de heer Van Reyendam de nieuwe garage aanpast bij het bouwplan, wat dus niet veel goeds voorspelt. We hebben evenwel de teekeningen gezien en met genoegen geconstateerd dat het nog wel zal meevallen, al blijven wij volhouden dat men zich op het terrein van het Nassau kwartier een villa-bouw gedacht heeft en dat wij in deze verwachting reeds meermalen teleurgesteld zijn geworden, o.a. door de stichting van een tehuis voor ouden van da gen. Ook tegen den dooden muur van de Nassau-garage hebben wij meermalen ge protesteerd. Het zou zeker wenschelijk zijn dat een schoonheidscommissie niet alleen te beoor- deelen heeft of een nieuw pand als gesloten gebouw voldoet maar ook op de bestem ming van dat pand in verband met plaats en omgeving heeft te letten. Red Alkm. Crt.) naar waarnemingen, verricht in den morton van 8 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mm Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.2 mM t° l3n Mayen. Laagste barometerstand 755.6 mM. te Hamburg. Verwachting, geldig tot den avond van o Mei Meest matige Westelijke tot Noordelijken wind, gedeeltelijk bewolkt met tijdelijke 0n- klaringen. Waarschijnlijk enkele regenbuitjes Iets koeler. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Franciscus Zandvoort en Franziska Kam- mann. Jan Gerritsen en Maria Kramer. Norbertus de Wit en Geertruda Mijnen. Jo- hannes Hoekmeijer en Aafje Haaien Mari- nus Mans en Jannetje Hollander. Meijer van der Horst. Margaretha Polak. Gerrit Groen en Johanna Nanne. Willem de Boer en Trijntje Molenaar. Jacob Bruin en Dirkje Bart. Jan Biersteker en Jansje Rol. Johan- nes Boukema en Jannetje van den Heuvel. GEBOREN: Johannes Gerardus z. v. Johannes Heij- mans en Cornelia Klarenbeek. Geertruida Theresia d. v. Gerardus Oostérmijer en Ma ria van der Velden. OVERLEDEN: Hendrika Maria Dompeling wed. Cornelis Verhagen 81 jaar. DOOR AUTO AANGEREDEN. De heer N. C. v. d. Idsert, Hofstraat alhier, werd heden op den Rijksstraatweg aange reden door een auto. De heer v. d. Idsert werd in de bakkerij van den heer J. Luidinga binnen gedragen, waar bleek, dat hij een been had gebroken en vermoedelijk inwendige kneuzingen had bekomen, zoodat hij naar het St. Elizabeth- ziekenhuis moest worden vervoerd. EEN JUBILEUM. Naar wij vernemn, zal d heer H. Schuur man, Hoofd van het bijkantoor Alkmaar van het P-W.N. op 18 dezer den dag herdenken, dat hij- vóór 35 jaar in functie trad' bij de Mij. tot Expl. van Waterleidingen, wlke des tijds o.a. ook Alkmaar en Bergen voor duin water voorzag. Sedert dien bleef hij onafge- ken in verschillende functies werkzaam aan de watervoorziening van Noord-Holland en mag hij zich zoowel plaatselijk als in de om geving in de sympathie, van degenen die met hem in aanraking komen, verheugen. IN HET VICTORIA-THEATER. De in het Victoria-Theater aangekondigde Duitsche film: „Het proces van Mary Du gan zal niet vertoond worden. In plaats van deze film wordt gedraait de zigeunerfilm „Sascha s Wraak" met Dolores Del Rio in de hoofdrol. OPENLUCHTSAMENKOMST VAN VRIJZINNIG-GODSDIENSTIGEN Men schrijft ons: h bhfnTÏ' MhU\ °Peil'uchtsamenkomst hebben in den Muziektuin te Alkmaar, n.m. Een drietal spreker (ds. Wijhe; de heer van Hauwert en ds. v. d. Broek) za het woord voeren en een vijtal zangkoren (Alkmaar Helder, Hoorn, Oostzaan, Zaandam) verlï nen hun medewerking. Het «rvninLlü a spr«y ,ds- Baar, voorz. van 't comité 'tX wo°rd ds, Gietman, secretaris. Verwacht wordt, dat bij een.gszins goed weer, S zinnig-godsdienstigen in grooten geta e tegenwoordig zullen zijn; terwijl, wanneer het weer ongunstig mocht wezen, de Groo'e Kerk aan vele honderden plaats biedt. „DE MOLLEBOONEN". De Grönnegers in Alkmoar en omstreken hebben guste'roavend in 't Gulden Vlies heur leste vergoaderen had in dit seizoen, en al wazzen d'r din nait zooveul menschen as aanders, d'r konden toch nog 'n tachtig man teld worden. Tot bestuursleden wuiren kozen mevr Postmoa uut Bergen en meneer Leemaijer. in plaats van de doames Kroeskop en Van der Kamp, dei oftreden mozzen en nart wier kozen worden moggen. De sikketoares ter Hoeven wuir herkozen. De vertoonen van de film „Grönnen" was 't veurnoamste van de oavend. Jong, wat was dat mooi! Ieder bod ruip d'r ain: Joa, doar kom ik vandoan! En zoo gong 't moar deur; stroaten, plainen, febiieken en groote gel bouwen van „Stad", dorpen, kenoaien, ker ken, enz. uut de pervinsie, enz., enz. Hail veul mooie plekkies uut alderhande daiien van de pervinsie. Noa de film kregen we 'n verlötten, woar cle leden en aandere luu 'n hail nust mooie priezen veur geven harren. Plannen wuiren vaststeld veur 'f Uut stappie noar de Grönneger landdag in Scte veningen op Hemelvoartsdag. Mtziek van aigen club en zingen wissel de vergoaderen of. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. LANGESTRAAT 85. Uitleening uitsluitend aan leden; minimum contributie 2 per jaar. Nieuwe aanwinsten. Romans: R 64 Roland Holst ,A. De afspraak. S 13 lg Salomons, Annie. Langs het geluk. C 20.5a Cervantes. De avonturen van Don Quichote; met platen van A. Hahn Jr. G 13.5 zl Galswortliy, I. De zilveren lepel, Vervolg op: De witte aap. G 13.5 zwZwanenzang. Verv. op: De zilveren lepel. I lOf Ibanez, V. B De fatale vrouw. K 41.2h Kinck, H. E. Herman Ek. Wetenschappelijke werken: 8.T.5 Bladen, We vrije. 020 S62 Simons, L. Tot afscheid (Boeken en hun beteekenis) 1930. 040 M57 Meijboom, S. O. F. Het vrouwen jaarboek. 1930. Geïll. 140 K36 Kelner, C. H. Mensch en wereld; eene inl. tot het psychisch mo nisme. 170 B80 Braak, M ter. Het carnaval der burgers. 1930. 201 P90 Proost, KF. Der eeuwen vroom heid; inl. tot de gewijde litera tuur. 282 A47 Augustinus, St. De belijdenissen in dertien boeken. 1930. 570.2 K98r Kuylman, H. E. Roofgauw, de sluwe ulk. 1930. Geïll. 570.2 V99v Vijverberg, Vogelidyllen van diverse pluimage. 1928. Geïll. 629 B78 Bouman, L. F. Het wonderboek der luchtvaart. 1930. Geïll. 637 V50 Verslag van de werkzaamheden van den rijkszuivelconsulent in de prov. Noord Holland over het jaar 1929. (G.) 750 H36p Havelaar, J. Het portret door de eeuwen. 1930. Geïll. 780 P98 Pijper W. De stemvork; opstellen over muziek. 1930. 809 D64 Donker, A. Fausten en fanen. 1930. 812 R48 Riemsdijk, A. W. O. van. Een stem uit de bergen. (Tooneel). 812 R48pPro domo. (Tooneel). 945 V91 Vries de Heekelingen, H. de. Het fascisme en zijn resultaten. 1928. G.) Geschenk. De bibliothecaresse vestigt de bijzon dere aandacht op onderstaande ZEER BELANGRIJKE AANWINSTEN der bibliotheek, die van heden af in de lees zaal ter inz ge liggen: 1. PropylSen „Weltgeschichte" in 1° dln. (4 dln. zijn verschenen). 2. Handbuch der geographischen Wis senschaft. 3. Landelijk Nederland in beeld. (Versch.: Nd-Holland, Zd.-Holland. Utrochï, Zeeland. 4. Handbuch der Literaturwissenschan in 19 dln. (4 dln. zijn verschenen). 5. J. MeierGraeie, Vincent van Gog 2 dln. met platen. DE REIS TE PAARD NAAR BERLIJN. An1. Omtrent de afstandsrit te paard van a sterdam naar Berlijn, die wordt .geho het onder de auspiciën van de commissie van ruitertourisme van den A.N.W.B., kan na worden medegedeeld, dat de deelnemers vrouw KaarsZijpestein uit Krommenie de heer P. de Jager uit Heiloo Zaterdag te Berlijn worden verwacht, een dag dan oorspronkelijk het plan was, onld3 Brandenburg een dag rust wordt gen alvorens de laatste etappe wordt atge es POSTERIJ EN TELEGRAFIE. Het postagentschap Kcnnemersti. ter1 zal op 12 Mei a.s. voor den dienst g zijn. PRIJZEN TER BEZICHTIGING GESTELD. h0C. De prijzen, beschikbaar gesteld ten ve van de muziekwedstrijaen, uitge door den Bond van Chr. Harmonie

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2