»E AVöinriJRE.\' TAT EET VEKKEEItAG ETTJl E. egmond aan zee. bergen. Landbouw en Veeteelt KENNEMERLAND. De restanten roode en gele kool waren duur. De kwaliteit was maar „zoo zoo" en de prijs nog 1015 per 100 stuks. Dien, wortelen en bieten golden weinig. Uien ƒ1.50 2, wortelen 1.1.50 en bieten 2 3.50 per 100 Kg. Rechtszaken alle raadgevingen hielpen niets Bi n nenlandL C Maijers n. Purmerend. T. Bult—Vennik a. Limmen. P. J. L. Badoux n Ouder- Amstel. G. Veldman en echtg. n. Zijpe Ca. Hof n. Bergen (N.-H.) Ma. Wessel n. Bergen (N.-H.) - P. N. Pronk en gez. n. Neuzen. A. L. de Vogel en gez. n. R'Ji'Satei woude. K. Klijn en gez. n. Broek in water land. Joh. A. Tiel n. Amsterdam. Joh- Vennik n. Akersloot. De lijst van candidaten voor den gemeente raad is voor de oud-katholieken als volgt samengesteld: 1. K. de Graaf f, 2. L. Dekker, 3. P. v. d. Pol, 4. A. Blok, 5. C. de Groot, 0. G. Zwart, 7. W. de Oraaff, 8. J. de Oraaff, 9. J. Conijn, 10. K Krab, 11. W. Visser, 12. K. Stam, 13. G. Dekker, 14. J. Krab Voor de S.D.A.P. is de volgende lijst sa mengesteld: 1. J. C. Broek, 2. J. Couwert, 3. G. de Wit. Voor de R.K. luidt de lijst: 1. G. Snoeks, 2 N. van Duin, 3. mevr. F. Snoeks. Naar wij vernemen heeft zich alhier een Vrijzinnig Democratische groep gevormd die bij de a.s, gemeenteraadsverkiezing met een eigen candidatenlijst zal uitkomen. De lijst luidt als volgt: 1. Wed. J. C. Dekker Maat huis, 2. J. C. W. Loos, 3. J. R. van Arnhem, 4. J. R. Zweerus en 5. C j. R. J- A. Hoks- bergen. UITGEEST Woensdagavond hield de Coöp. Boeren leenbank alhier haar jaarvergadering in de zaal van den heer P. Velzeboer. De opkomst der leden was heel goed. De voorzitter, dr heer H. Kabel, herdacht in zijn openings woord het overlijden van den heer D. Krijgs man, die sedert jaren deel van het bestuur uitmaakte en steeds voor de belangen van den bank opkwam en dan ook veel in haar belang gedaan heeft. Voorts haalde spreker in zijn speech de heer S. Bak aan. Reeds vele jaren had de heer Bak zitting in den Raad van Toezicht welke functie door hem even eens trouw werd waargenomen, doch ziekte heeft hem genoopt hiervoor te bedanken. Hierna bracht de heer J. Peperkamp na mens de commissie voor het nazien der ba lans en boeken over 1930 verslag uit en deel de mede, dat alles in goede orde was bevon den. Uit de rekening tippen we aan, dat in totaal is ontvangen aan termijndeposito'? 185052.65 en de terugbetaalde voorschot, ten 25555.08 en dat de uitgaven hebben be dragen o.a. aan den spaarbank 159045.23, de gegeven voorschotten 32700 en dat uit de balans blijkt, dat het totaal uitstaande voorschotten (hypotheken, borgstellingen enz.) bedraagt 144529.08 en dat er een winst is gemaakt van 1100.79. Na voorlezing van het jaarverslag van den secretaris werd overgegaan tot de ver kiezing van twee leden van het bestuur, we gens periodiek aftreden van den heer G. Rijs en aanvulling der vacature ontstaan door het overlijden van den heer Krijgsman. De heer G. Rijs werd als zoodanig herkozen terwijl in de vacature benoemd werd de heer A. van der Eng Hzn. Daarna had de verkiezing plaats van twee leden van den raad van toe zicht wegens periodiek aftreden van den heer H. Kabel en wegens aanvulling der vacature ontstaan door het bedanken van den heer S. Bak. De heer H. Kabel werd als zoodanig herkozen terwijl in de vacature werd be noemd de heer J. Twaalfhoven. In de bepaling van de hoogste som der spaargelden welke het bestuur alleen en het met toestemming van den Raad van Toezicht in depot mag nemen werd geen verandering gebracht. Er werd wijziging gebracht in de rente voet van spaargeld, hypotheek en voorschot en wel, voor spaargelden bij wekelijksche opzegging op 3 pCt., voor een jaar vast op 3 'A pCt. en voor hypotheek op 5 pCt. ge steld. De beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering der Centrale Bank gaf tot geen discussie aanleiding. Tot afgevaardigden naar bovengenoemde vergadering in 1932 werden gekozen de hee- ren H. Kabel en P. W. Kalkman en als plaatsvervanger de heer C. Coeman. Als we het beloop van den aanvoer na gaan en zien hoe de geweldig groote aanvoer van spinazie voor loonende prijzen weg gaat, dan stemt dit tot tevredenheid. Een enkele dag (en nog niet eens een heele dag) dreigde het vast te loopen en bewogen zich de prij zen in sterk dalende lijn, doch het was spoe dig gedaan en de prijs ging weer crescendo. Er zijn partijen spinazie die weinig opbren gen, doch de kwaliteit spreekt ook een woord je mee. De prijzen van 8—18 per 100 Kg. zijn heel goed en er is een enorm verschil bij het vorig jaar toen duizenden bakken op de mestvaalt zijn terecht gekomen. Naast spinazie komt er eveneens een flinke aanvoer van sla. Men zal begrijpen dat het een kas- of bakproduct is en nooit een massa product als spinazie, althans niet om dezen tijd. Onze indruk was dat blijkt niet altijd uit de marktberichten dat de sla niet duur is, alleen le soort (extra kwaliteit) bracht 7 5.506 op. Overigens gingen honder den kisten voor ongeveer 4 per 100 weg, en dat is te weinig. De noteering voor le soort sla was 4—5.50, 2e soort 1.50—2.50, alles per 100 stuks. Het is opmerkelijk hoe „graag" de radijs en raapstelen blijven. Telkens valt dat op en daarin komt tot heden geen wijziging Een „grage" markt geeft altijd hooge prijzen, zoo ook thans. Radijs gold 6.509.50 en raapstelen 3.505 per 100 bos. De aan voer van rabarber en prei is groot genoeg en vooral de eerste. Een gelukkig verschijnsel is, dat de prijzen vrij goed blijven, vooral bij de massa-aanvoer van rabarber. De noteering voor rabarber was 8.5014 en voor prei l f 12 per 100 bos. De mooie nieuwe ir of*®! (w°rtcltjes) waren duur en golden 22 38 per 100 bos. We verwachten ech ter een daling daar er veel 2e kwaliteit wordt aangevoerd. De aanvoer van postelein was groot ge noeg om den hoogen prijs te handhaven en ^erd ten slotte te laag, althans voor afwij kende kwaliteit. De prijzen waren ongeveer 0.751.10 per kist. Mooie bloemkool, een pracht voor het oog, werd voor hooge prijzen verhandeld, le soort gold 3041, 2e soort 112l per 100 stuks. De aanvoer van witlof begint af te zakken en tegelijk wordt de kwaliteit beduidend min der. in dit licht bezien is de prijs van 22— 26 voor le soort en 12—/ 18 voor 2e soort, alles per 100 Kg., niet bepaald laag te noemen. De vraag naar mooie komkommers was groot genoeg én bijgevolg bleef de prijs op peil. De noteering was 20f 32 per 100 stuks. De aanvoer van aardbeien wordt groot en hieruit kan men zien welke vlucht het kas- product heeft genomen. Sterk afwijkende kwaliteit werd aangevoerd en de kweekers die te vlug willen, hebben niet altijd het beste resultaat. De sterk afwijkende kwaliteit spreekt duidelijk, als we de prijzen van 0.35—/ 1.05 per doosje noemen. In den prijs en kwaliteit der asperges kwam weinig verandering. Nog altijd is de kwaliteit kort ên blauw en de prijzen laag; de noteering was 0.40—/ 0.60 per bos. De handel in aardappelen was vlub, voor al voor bekende kwaliteit en altijd is die han del een kwestie van vertrouwen. Ook nu weer was er goede vraag naar bravo's en roode Star. De noteering was 8.5013 per 100 Kg. De overige aanvoer geeft geen reden tot afzonderlijke vermelding. DE VALSCHE BANKBILJETTEN- FABRIKANT. Een Rus voor de rechtbank. De Vijfde Kamer der hoofdstedelijke recht bank behandelde gister de zaak tegen den 32- jarigen Russischen koopman D. Garsztain, vroeger wonende te Amsterdam, thans gedeti neerd. Verd. stond terecht wegens oplichting. Volgens de dagvaarding zou hij in Maart 1930 met het oogmerk om zich wederrechte lijk te bevoordeelen H. v. d. B. hebben bewo gen hem tien biljetten van 1000 af te geven door opzettelijk, listiglijk en bedriegelijk ten huize Van v. d. B. een bankbiljet van 25 in te smeren met een vloeistof en vervolgens dat biljet te leggen tusschen 2 witte vellen papier en dit alles om een potlood te winden, hij rol de dit potlood met een flesch heen en weer, waarna op het eene vel papier een heldere af druk van èèn kant. van het bankbiljet ont stond, waardoor hij v. d. B. opzettelijk in den waan bracht, dat hij met benulp van de 10 hierboven door v. d. B. hem te geven biljet ten van 1000 valsche biljetten zou maken, tot welk doeleinde v. d. B. hem dan ook de 10 'biljetten afgaf. Getuige G. Slijkhuis, brigadier-recher cheur bij de Centrale voor de Falsificaten had in deze zaak een onderzoek ingesteld. Verd. had zij „methode" gedemonstreerd en inder daad waren op de •bovenbeschreven wijze af drukken hoewel flauw zichtbaar waren Verdachte had eerst een echt bankbiljet met nagelolie besmeerd, het ontstane negatief had hij weer overgedrukt. De hoofdgetuige G. v. d. B., bedrijfsleider, was in aanraking met verdachte gekomen, deze had hem zijn bankbiljettenfabricage ge demonstreerd. Get. had 10 biljetten van 1000 voor den heer B. naar de Bank bren- fen. Get. had dit geld aan verdachte ter and gesteld. Ook een zekere G. was op de hoogte. De winst zou onder verd., getuige G. en B. worden gedeeld. Tijdens dê proeven had verdachte een prop in de mond en zoo nu en dan moest hij een „borrel" drinken om niet-flauw te vallen van de „dampen". Ver dachte had de bankbiljetten ingesmeerd en met wit papier onder een pers gezet. Den vol genden dag waren de bankbiljetten verdwe nen. Get. had eerst nog en oogenblik gedacht, dat ze in de vloeistoffen waren opgelost, dit bleek echter na onderzoek niet het geval te zijn geweest. De heer B. had zich naderhand uit het „concern" terug getrokken, doch ge tuige was, hoewel hij de 10.000 toebehoo- rend aan B. was kwijtgeraakt, niet uit diens dienst ontslagen. Geuige was er van over tuigd, dat verd. bankbiljeten op deze wijze kon maken, hij had verd. nog aangespoord, zoo vlug mogelijk te werken, want de echte bankbiljetten moest hij voor zijn baas op de Bank brengen. De koopman B., handelaar in auto's, ver telde, dat verdachte hem een aantal biljetten van f 10 had getoond, met het verzoek er een nagemaakte uit te zoeken. Get. had het val sche biljet niet kunnen onderscheiden. Verd. had aan getuige fabelachtige winsten voor gespiegeld, doch get. had zich niet met de zaken willen inlaten, hij was bang voor „zwendel". De verdediger mr. F. Kokosky: Wat ver staat U hieronder zwendel? Get.Ik wilde niet meehelpen aan het ver- valschen van bankpapier. Verd. was voor een soortgelijk misdrijf in Duitschland veroordeeldt tot een jaar gevan genisstraf. Verd.'s vader had een suiker fabriek bij Kier, hij had het gymnasium afge- loof>en en had als vrijwilliger den oorlog meegemaakt. Verd. bekende het ten laste ge legde. Requisitoir. De Officier van Justitie, mr. de Blécourt, achtte de oplichting bewezen. Get. v. d. B. is wel degelijk door de zgn. demonstratiebewo- gen het geld af te geven. Verd. wist, dat hij onder valsche voorspiegelingen v. d. B. geld afhandig maakte. Vele buitenlanders pogen in Nederland hun slag te slaan, wij hebben hier reeds misdadigers genoeg. Spr. cischte een gevangenisstraf van twee jaar tegen verd De verdediger mr F. A. Kokosky noemde deze zaak tragi-komisch. Er wordt een con cern gevormd tot aanmaak van valsche bank biljetten, en een der firmanten verdwijnt met het geld. Een eigenlijke bekentenis heeft verd. niet afgelegd, juridisch is deze man op de dagvaarding niet te veroordeelen. Er wordt afgesproken, valsch biljetten te gaan maken: zonder dat verd. bij deze afspraak aanwezig was. Bovendien werd overeengeko men 10.000 beschikbaar te stellen. Get. v. d. B. werd „overdonderd", maar hij werd er primair niet door bewogen de 10.000 af te geven. Ik was radeloos. Wanhopig- Toch is de rheumatiek nu verdwenen. Er ls misschien geen kwaal waarvoor vrienden en kennissen zooveel middelen weten als voor rheumatiek. Die raad is altijd welgemeend maar zelden vindt de lijder er baat bij. En als het middel verkeerd is, kan het oneindig veel kwaad doen. Daarbij komt nog dat die herhaal de teleurstellingen na elke nieuwe methode een hopeloos gevoel veroor zaken, een gevoel alsof niets ter wereld U helpen kan. Toch wilde deze vrouw het nog een keer probeeren misschien aangemoedigd door een verklaring als hieronder, be rustende op de werkelijke verklaring van een ander. Hoe 't ook zij, ze probeerde het eens met Kruschen Salts en, natuurlijk, dit stelde haar niet teleur. „Twee of drie jaar lang ben ik onder behandeling geweest voor de rheumatiek in mijn rug, die mij het leven ondraag lijk maakte. Ik moest altijd naar bed gaan, totdat do pijn woei over was. Vrienden raadden mij allerlei middelen l .n om te probeeren, totdat ik er rade loos onder werd, want er was niets wat mij ook maar eenigszins hielp. Toen, on geveer twee jaar geleden, begon ik met Kruschen Salts. Ik vind dat dit mijn in gewanden weer geheel in orde heeft ge bracht en het heeft me al gauw genezen. Ik kan naar waarheid beweren, dat niets me zoo gezond en fit houdt als „de kleine dagelijksche dosis" van Uw won derlijke Kruschen Salts. U kunt van dezen brief naar eigen goeddunken ge bruik maken, opdat andere lijders er hun voerdeel mee kunnen doen." Mevr. W. L. C. Geen middel kan rheumatiek blijvend genezen, tenzij het drie afzonderlijke functies verrich., Deze zijn: 1. oplossen der naaldscherpe urinezuur-kristallen, die de pijnen veroorzaken; 2. afscheiden van deze kristallen uit het lichaam; 3. voorkomen dat het urinezuur zich weer kan ophoopen. Een enkelvoudig zout heeft maar een enkelvoudige wérking, en dat is niet voldoende. In Kruschen vindt U een combinatie van zes ver schillende zouten. Twee dezer zouten zijn de meest werkzame onlossers van urinezuur, die de medischo wetenschap kent. Zij ronden spoedie de scherpe kan ten af Van de pijnlijke kristallen en ver anderen deze in een onschadelijke op lossing. Andere zouten in Kruschen sporen de werking der nieren aan, en helpen deze om de opgeloste urinezuur- kristallen op natuurlijke wijze te verwij deren. Verder bevat Kruschen nog an dere zouten, welae voorkomen, dat het voedsel in Uw organisme kan gaan gisten en zoodoende een verdere vor ming van kwaadaardig urinezuur voor komt. Hieruit ziet U dus de eenvoudige verklaring, waarom rheumatiek niet kan bestaan, in een lichaam, dat regelmatig „de kleine dagelijksche dosis" krijgt. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. hooger beroep aarigeteekend; het O. M. was tegen alle verdachten in appèl gekomen. De advocaat-generaal bij het gerechtshof «schte Vernietiging van het vonnis der Rechtbank en veroordeeling van ieder der verdachten tot één maand gevangenisstraf. Het Hof evenwel verklaarde het onderzoek niet volledig en ge lastte een nader getuigenverhoor. Het Hof heeft dit getuigenverhoor, zooals Wij gister reeds in het kort vermeldden, gister gehouden. Behalve de getuigen, die ook reeds bij vorige behandelingen waren gehoord, werden thans ook vijf nieuwe getuigen a décharge Ondervraagd. De procureur-generaal mr. baron van Harinxma thoe Slooten persisteerde bij zijn cisch, zijnde een gevangenisstraf van een maand voor ieder der verdachten. De ver dedigers mr. M. Mendels en inr. Benno J. Stokvis requireerden zich aan hun bij de vorige behandeling voor het Hof gehouden pleidooien, waarin zij op ontslag van rechts vervolging en vrijspraak vOor hun chenten aandrongen. De uitspraak werd, naar het Hbl. meldt, be paald op 21 Mei a.s. „CONCURRENT" VAN DE BENZINE? Een nieuwe Engelsche vinding Er worden momenteel in Engeland dooi de scheikundigen van de Imperial Chemical Industries proeven genomen met een nieuwe brandstof voor auto's en vliegtuigen, welke buitengewoon voordeelig schijnt te zijn. Zoo verbruikte bijv. een automobiel van 18 P.K. gedurende een rit van 100 mijl slechts voor een waarde van 1.80 van deze brandstof. Men beweert, dat dit nieuwe Britsche pro duct, dat verkregen wordt door zware olie, op bepaalde wijze met aethylnitraat te be handelen, in alle opzichten gelijkwaardig is aan benzine. Ook Duitsche chemici trachten reeds se dert vele jaren om ruwe en goedkoope Die sel-olie voor dergelijke doeleinden bruikbaar te maken. Zij schijnen daar reeds voor een groot deel in geslaagd te zijn, doch de eenige moeilijkheid is nog, dat het gebruik van een dergelijke olie een essentieele wijziging van de inrichting der machine noodzakelijk maakt. Volgens de Engelsche bladen is dan ook één van de groote voordeden van-het Britsche product, dat het gebruikt kan wor den bij gewone motoren. De belangstelling voor de nieuwe vinding is, naar de Tel. meldt, in Engeland vrij groot, mede ook in verband met de dezer dagen door Snowden aangekondigde verhoo- ging der benzine-belasting. BIJ ONGELUK DOOR EEN KOGEL GETROFFEN. Terwijl de heer Verheyen, hoofd der r.k. school en kassier der Boerenleenbank te Ze venaar, bezig was met onderwijs te geven, werd hij naar het kantoor ontboden, dat naast de school is gelegen, daar de boekhou der de brandkast niet open kon krijgen. Toen met veel kracht de kast werd geopend, rolde er een revolver uit. Het wapen ging af met het gevolg dat de heer Verheyen een kogel in de kaak kreeg. Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd Tel. PI. drong aan op vrijspraak, temeer, daar hij dan over de grenzen kan worden gezet. Verd. is een beklagenswaardige persoonlijk heid, waar we medelijden mee moeten hebben, met v. d. B., die de 10.000 fournerde voor een zoo slecht doel kan pl. geen medelijden hebben. Subsidiair drong pl. op clementie aan. Uitspraak 21 Mei a.s. OPENLIJKE GEWELDPLEGING. het steenzettersconflict opnieuw voor het Amsterdamsche Ge rechtshof. In Januari van dit jaar heeft voor het Am sterdamsche Gerechtshof in hooger beroep gediend de bekende strafzaak tegen de vier leden der syndicalistische steenzettersfedera tie E.M.O.S. .(Eendracht maakt ons sterk). Zij hadden zych te verantwoorden wegens openlijke geweldpleging tegen leden van den r.k. Steenzettersbond E.M.M. (Eendracht maakt macht) in den vroegen ochtend van 24 Juni 1.1. Het O.M. had in eersten aanleg geëischt tegen G. Struke (vader) vier maanden, en tegen de drie anderen P. C, Struke (zoon), G. Langereis en W. Zondervan ieder twee maan den gevangenisstraf. Op 7 November 1.1. von nis wijzende sprak de Vierde Kamer der Am sterdamsche Rechtbank de twee laatstgenoem den van het ten laste gelegde vrij, en veroor deelde G. en P. C. Struke ieder tot één maand gevangenisstraf. De verdachten G, en P. C. Struke hadden INBRAAK TE MONSTER. Gisternacht is te Monster ingebroken ten huize van den heer S. v. E. aan den Poel- dijkscheweg alhier. De inbrekers kwamen binnen door het verbreken van een ruit in de keukendeur. Een aantal gouden sieraden en een flink bedrag aan geld is ontvreemd. De Rijkspolitie heeft het onderzoek in handen. DE LOONEN BIJ DE KOOP VAARDIJ. het collectieve contract loopt op 1 Juli af. Een loonsverlaging. De Voorwaarts meldt, dat de Bond van Werkgevers in de koopvaardij het collectief contract met den Centralen Bond van transportarbeiders, dat 1 Juli afloopt, heeft opgezegd. Het bestuur der reedersvereeni- ging heeft in een op Dinsdag gehouden con ferentie medegedeeld een loonsverlaging van 15 pCt. aan de leden te zullen voorstellen. Indien echter de zeelieden bereid zouden zij'n, aan een verlaging mede te werken, dan wilde het bestuur wel aan de reeders in overweging geven en tegenover hen verdedi gen, om met een verlaging van 10 pCt. te volstaan. Van werknemerszijde werd een loonsver laging afgewezen. BELOONING. Eenige weken geleden, zoo vertelt de N. R. Crt., zijn, zooals indertijd is gemeld, op Katendrecht drie valsche munters aange houden. Deze aanhouding was te danken aan de oplettendheid van een 10-jarigen school, jongen, die door de valsche munters met een nagemaakten gulden was uitgezonden om deze te wisselen. Toen den jongen bleek dar de gulden valsch was en dat de mannen ook dergelijke opdrachten hadden gegeven aan een paar van zijn vriendjes, begreep hii dat hij met een complot van valsche munters had te maken. Hij waarschuwde de politie en dank zij zijn aanwijzingen, konden de drie mannen worden gearresteerd. Thans is de jongen, namens de Nederlandsche centrale in zake falsificaties en namens de centrale recherche alhier, als belooning een spaar bankboekje met 50 aangeboden. SCHIEDAM WEER RUSTIG. Het laat zich aanzien zegt de Telg dat dt rust te Schiedam is weergekeerd Gister ochtend hielden enkele bereden manschappen toezicht bij het stempelen en maanden tot doorloopen, hetgeen weer even de nieuws gierigen deed te samen stroomen, doch zoo dra de ruiters waren ingerukt was ook het publiek verdwenen. Woensdagavond is het echter nog tot laat in den avond rumoerig toegegaan. In den omtrek van het lokaal, waar de communisten een protestv ergadering hielden, bewoog zich een dichte menigte Tegen den afloop van de vergadering begon de marechaussee het publiek te verspreiden, omdat men vreesde dat zich wellicht bij het uitgaan van de vergadering ongeregeldheden zouden kunnen voordoen. Een en ander had echter een kalm verloop, ofschoon het op de vergadering zelf warm was toegegaan. Incidenten hadden niet plaats. Tegen 12 uur in den avond hadden de straten reeds weer het gewone aanzien. SCHEEPSBOTSING OP HET MERWEDE-KANAAL Twee schepen ernstig beschadigd.. Op het Merwedekanaal heeft gistermiddag tusschen drie en vier uur onder de gemttnfè Dienien een ernstige botsing plaats tusschen het met cacaoboonen geladen motor, schip „Vertrouwen", dat varende was in <le richting Vreeswijk, en een van een sleep deel uitmakend, met steenen geladen klipper, eveneens „Vertrouwen" geheeten. welke op weg was naar de Zuiderzee, met bestemming naar Heerenveen. Bij de botsing, waarVan de oorzaak nog niet met zekerheid bekend is, werd de boeg van beide schepen ingedrukt: Zij begonnen water te maken, doch konden nog bijtijds den wal bereiken. Teneinde den klipper boven water te houden bleek het noodig een deel der lading te lossen. De aangerichte schade heeft voor beide schepen voortzetting der reis onmogelijk gemaakt. De botsing is gelukkig niet met persoon lijke ongelukken gepaard gegaan. De havenpolitie stelt een onderzoek in. LIJK OPGEHAALD. Gistermiddag is uit bet Boterdiep opge haald het lijk van mej. Miedema uit »Zui4- Wolde. Haar rijwiel werd aan den kant van het kanaal gevonden. Zij was gisteren op ziekenbezoek bij haar ouders geweest en schijnt op den terugweg te water te zijn ge raakt. HET STOOMVISSCHERIJBFJDRIJF TE IJ MUIDEN. Het bestuur der IJmuider Federatie van arbeiders in het visscherijbedrijf heeft, zoo meldt men aan de N. R. Ct., aan den minis ter van waterstaat een telegram gezonden, waairn gevraagd wordt, of het juist is, dat de regeering bereid is, maatregelen te treffen tot vermindering van'de werkloosheid In het telegram wordt verder gezegd, dat de toe stand van vele honderden arbeiders bij de visscherij buitengewoon slecht, en het voor uitzicht hopeloos is. Aan den minister van binnenlandsche za ken heeft hetzelfde bestuur geseind, dat het gemeentebestuur van Egmond aan Zee hulp verleening weigert aan uitgetrokken werkloo- ze zeevisschers aldaar. Daar 200 zeevis- schers aldaar werkloos zijn, en geen vermin dering van de werkloosheid te wachten is. verzoekt genoemd bestuur de tusschenkoms' van den minister. KORTE BERICHTEN. Personeel van de Amsterdamsche po- litieboot heeft uit het IJ, nabij den steiger van het pontveer Buiksloterweg, het lijk op gehaald van een 9-jarigen jongen, die op 5 Mei j.1. bij het spelen te water was geraakt en verdronken. Woensdag is de boerderij van Van Die- men bij Ermelo tot den grond afgebrand. De bewoner liep brandwonden op en eenig vee is in de vlammen omgekomen. Te Exloo is Dinsdagavond de 73-jarige weduwe H. Baas in het kanaal geraakt en verdronken. 565. De sultan, die zich de gerechten door Keesie gereed gemaakt, wel had laten smaken, zeide hem, nu een bijzonder lekker maal gereed te maken, iets fijns, dat men niet iederen dag kreeg. En toen dit maal gereed was, ging de sultan, gewapend met een groote bos sleutels en vergezeld door Keesle, door het paleis en een wenteltrap op, totdat de sultan een deur ontslaat. za® door ecn venster een beeldschoon 7<m vv*s en zeker de prinses, dacht hij- Zoo, wAi'rtri 26 ier gevangen. Dit weet ik tenminste. En en 6 verkeereagent, die, net als alle politie* do Jagenten' z*in °ogen goed den kost gaf, dat Onifdn Ss n h°°8e torenkamer gevangen zat. kende Prinses had door de getraliede vensters kii- aenae, Keesje gezien.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6