I ?I*TIJltIII YIMIIi: KHUKS Provinciaal nieuws heemskerk. bergen. beverwijk. ursem. heiloo. limmen. schoorl. Luchtvaart Landbouw en Veeteelt Kerk en School Rechtszaken Nog enkele bijzonderheden. Hoe de dader de plaats van de misdaad verlaten heeft, behoort nog tot de raadselen, die er in deze zaak zijn. Men herinnert zich, dat de politiehond niet ver geloopen heeft zoo ongeveer tot het pontje. Misschien dat daar de moordenaar op een riets of in een auto gesprongen is. Niemand heeft er een met bloed bespatten man gezien en ongetwij feld moet er bloed op zijn kleeren hebben gezeten. Want het misdrijf is direct achter de straatdeur geschied. De muren zaten vol bloed en de moordenaar heeft zijn slachtof fer nog een eind verder de gang in moeten trekken om de straatdeur open te kunnen krijgen. Maar er heeft zich tot nu toe nie mand aangemeld, die daar dien avond in de buurt iets verdacht heeft gezien. Wel heeft zich bij de politie aangemeld de burger, die den avond van den moord de assistente van den tandarts naar tandarts De Munck had gevraagd, doch ook deze burger kon geen enkele bijzonderheid mededeelen. Omtrent den verslagene komt meer en meer vast te staan, dat hij in den waren zin des woords een zonderling was, waarin ook de reden ligt dat zijn vrouw al meer dan twintig jaar niet meer bij hem woonde. Toen Van der Velden bijvoorbeeld vroeger in Duitschland bij de mijnen werkte, woonde zijn vrouw hier te lande en nadat Van der Velden te Amsterdam was, woont zij te Zandvoort, waar hij haar nu en dan be zocht. Het lijk van het slachtoffer is heden dooi de justitie vrijgegeven, zoodat de teraarde bestelling spoedig zal kunnen geschieden. Hedenmorgen werd ons gemeld: De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den heer Van der Velde, die Maandagavond in het perceel Rokin 99 ver moord werd gevonden, zal heden plaats vin den. Te kwart voor twaalf vertrekt de stoèt van het binnengasthuis; de aankomst op de Nieuwe Oosterbegraafplaats wordt tegen kwart voor één verwacht. ABNORMALE MEIREGEN. Het filiaal te Amsterdam van het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bildt deelt aan de Telegr. mede: Het meteorologische etmaal loopt van 7 a 8 uur voormiddag tot datzelfde tijdstip van den volgenden dag. Van 7 op 8 Mei viel te Amsterdam 60, Frankfort 55, Karlsruhe 51, De Bildt 50, Helder 24 mM. regen, om van kleiner hoeveelheden maar niet te spreken. Dit zijn zeer groote hoeveelheden al zullen zij na tuurlijk wel eens overtroffen zijn of worden. De regen was, ten minste in ons land, van «nweersachtigen en plaatselijken aard. Vlis- singen heeft droog weer gehad, Maastricht meldt 2 mM. en Groningen 4 mM. De zwaarste regen viel te Amsterdam 7 Mei van 8 uur tot 10.40, met 28.3 mM., van 12 uur tot 14.5 met 13.3 mM.; van 8 uur tot 23 uur viel 58.9 mM. De gemiddelde maandsom voor Mei be draagt 50 mM. voor Amsterdam; deze is dus reeds in 15 uur overtroffen. ZIJN VADER BESTOLEN? Men meldt uit Heerlen aan de Telegr.: Een colporteur te Heerlerheide, gemeente Heerlen zond Woensdagmorgen zijn 23-jari- gen zoon naar 't postkantoor met 355 om dit bedrag over te maken. Toen hij 's mid dags niet naar huis teruggekeerd was werd naar den jongen, die bankwerker is, hier en daar geïnformeerd Al spoedig bleek, dat de gelden op het postkantoor niet waren afge dragen en dat de zoon spoorloos was verdwe nen. De vader, ten einde raad, deed gisteren van het voorval aangifte bij de politie. Men vermoedt dat de jongen naar België is uitge weken en het bedrag heeft meegenomen. Een onderzoek in deze is door de politie ingesteld. DE LOONEN BIJ DE KOOPVAARDIJ. De N. R. Ct. waaraan wij een bericht over de loonen bij de koopvaardij ontleenden ver meldt thans de volgende aanvulling en ver betering. De feiten zijn aldus: In de koopvaardij be staat tusschen den Bond van werkgevers in de koopvaardijk en den Centralen Bond van transportarbeiders een collectieve arbeids overeenkomst, die ingaande 1 Januari 1930, voor onbepaalden tijd is aangegaan Van 1 April 1931 af is elke partij bevoegd tot op zegging, met inachtneming van een termijn van drie maanden. De ledenvergadering van den Bond van werkgevers in de koopvaardij oordeelde een loonsvergaging van 15 pet. noodzakelijk. Het bestuur heeft den Centralen Bond te kennen gegeven, dat het, indie nde zeelieden bereid zouden zijn aan een verlaging mee te werken, den reeders in overweging wilde geven en te genover hen wilde verdedigen, met een verla- ging van 10 pet. genoegen te nemen. T A. DE CLERCQ OVERLEDEN. Haarlem is op 75-jarigen leeftijd te overleden de heer A. de Clercq, m.Ü rec'eur van de Haarlansche Bank en ""•Vfiorzitter van de Kamer van Koophan- de' te Haarlem. teraardebestelling heeft plaats op Za- veïci 3 S om ar* over °P Wester- TWEEDE SPOORBRUG TE ZALT- p< BOMMEL. '"nen korten tijd zal, naar de Tel. ov A "aast de sPoorbrug te Zaltbommel nJu Waal nog een nieuwe brug worden p ooiiwcl voor een tAeede spoor. De brug U °P dezelfde pijlers rusten en uit evenveel j worden samengesteld als de bestaan- sfrtirJ 1S zeker. °f overigens de con- zirr» u6 za' zil'n aan de reeds aanwe- hifrirwiUg- °,ok de dijken zullen in verband ermede verbreed worden. NEDERLANDSCH PAVILJOFN TE VINCENNES. r\ De ceremonieele opening. keenJC0!°j1,ale redacteur van het Hbl. telefo- H a £ls'€ravond "it Parijs: L 'denmiddag om vier uur geschiedde on- 'anuS?1 rf«ln de officieele opening len ^«ferlandschr paviljoen. Velen had iet n ,\de licl}te ecrezaa! verzameld om ih it?n w/'- FranSche en N<?derlandsche auto- riinief» zagen o a. onzen gezant en onzen 'Stei van koloniën met hunne staven; den BIJ LIJDERS AAN MAAG-, DARM- en STOFWISSELINGSZIEKTEN brengt het gebruik van het natuurlijke „Franz-Josef"-bitterwater de spijsver teringsorganen weer tot geregelde wer king en vergemakkelijkt op die wijze dat de gezonde voedingsstoffen in het bloed geraken. In beoordeelingen van geneesheeren wordt er op gewezen, dat het „Franz-Josef'-water bij personen die te weinig beweging hebben, van bijzon der nut blijkt te zijn. Franschen minister van koloniën, den heer Paul Reynaud; de gouverneurs-generaal van Madagascar en Indo-Ohina, de heer Oliver en Pasquier; de Fransche koloniale speciali teit Vatin Perignon; den oud-consul-generaal te Batavia, den heer Bodard; den Buiten- zorgschen directeur van Landbouw dr. Ber- nard; Amsterdams burgemeester en last but not least het Volksraadslid Soejono met Raden Ajoe, beiden in Javaansch costuum. Plots de Marseillaise. Maarschalk Lyautey schrijdt binnen, gevolgd door drie adjudan ten in hun kleurige, voor-oorlogsche unifor men. Spoedig zetten allen zich en dadelijk sprak mr. Swart, de vice-voorzitter van het comité, de openingsrede uit, waarin weder hulde werd gebracht aan alle werkers in de Nederlandsche afdeeling en betuigingen van dank en hulde werden geuit aan de Fransche regeering en den eeregast van den dag, den grijzen Lyantey. Die dadelijk daarna oprees en een allercharmantst speechje hield, waar in hij vooral betreurde, ons Indië niet te kennen. Althans niet uit eigen aanschouwing. Maar spr. gaf nadrukkelijk te kennen, dat hij zeer veel te danken had aan de Nederland sche kolonisatie-methoden, waarmede hij be kend was geraakt tijdens zijn eerste reis naar Tonkin. Nadat mr. Swart nog had medegedeeld, dat telegrammen waren gezonden aan de koningin, aan prins Hendrik, aan mr. D. Fock, aan den G. G. van Nederlandsch-Indië en aan de gouverneurs van Suriname en Curagao, volgde een uitmuntend georgani seerde rondgang. Een thee besloot de plechtigheid en tegen zessen gingen alleen heen, achterlatend een voldaan comité. BRAND. Donderdagmorgen ontstond brand in dé boerderij, bewoond door de familie Tiedunk in de buurtschap Veldhuizen te Loenen. De boerderij brandde tot den grond toe af. De oorzaak van den brand is tot dusverre nog niet vastgesteld. Ook de inboedel werd een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. VERGIFTIGINGSGEVALLEN TE DRACHSTER COMPAGNIE. Uit Drachten wordt aan de Telg. gemeld: Vermoedelijk door het gebruik van geplukte zuring van pas met kunstmest bestrooid land, deden zich te Drachtster-Compagnie bij twee meisjes van ongeveer zes jaar vergif tigingsverschijnselen voor. Een der meisjes moest overgeven, wat haar redding beteeken- de, doch het andere meisje is aan de gevol gen overleden. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Donderdagavond is een auto op den nieu wen verkeersweg ter hoogte van het Muider- bosch, door het natte asfalt, geslipt, met het gevolg, dat de bestuurder met zijn wagen een salto-mortale maakte en op het lager gelegen weiland gedeeltelijk in de sloot te rechtkwam. Niettegenstaande de enorme vaart waarmede de wagen over den kop sloeg en nagenoeg eheel vernield werd, bleef de bestuurder totaal ongedeerd. Volgens een ooggetuige bevrijdde hij zich lachend uit zijn benarde positie en keerde met een pas- seerende auto naar zijn woning te Amster dam terug. DE CRISIS IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF. De crisis in het visscherijbedrijf te IJmui- den heeft, naar het Hbld. meldt, thans vrij wel haar hoogtepunt bereikt. Bijna duizend zeevisschers zijn door het opleggen van het grootste deel van de IJmuider stoomtreiler- vloot werkloos. Uit reederskringen vernemen we, dat in den eersten tijd nog geen merk bare verbetering in den ernstigen toestand in het visscherijbedrijf te verwachten is. NOG STEEDS MIJNEN IN DE NOORDZEE. De schipper van den te IJmuiden binnen gekomen stoomtrawler Gloria rapporteerde, dat terwijl de trawler zich op o.g. 59 gr. N B. bevond, tot zevenmaal een mijn in het net kwam. Telkens slaagde men er in het ge vaarlijke oorlogstuig zonder ongevallen over boord te krijgen. De N. V. Holland's bloembollenhuis te Lisse heeft als hare vertegenwoordiger in de duinstreek aangesteld de heer H. Sinneg. Tot opzichter-teekenaar bij den bouw eener nieuwe openbare lagere school is, in de plaats van den heer W. L. S. van Digge len, die bij een bouwmaatschappij te 's-Gra- venhage tot hoofd-opzichter-teekenaar is be noemd, aangesteld de heer C. J. van der Haak te Haarlem. Blijkens het verslag der Museum commissie werden in 1930 ten behoeve van het gemeente-museum aangekocht: Verhandeling over de bevrijding der stad Alkmaar 1817, uit de Noordhollander. Generale privilegiën en de handvesten van Kennemerland, 1652. Handvesten enz. der Stadt Enckhuijsen. Hoorn van een stieren leider, in gebruik tot ongeveer 1907. De volgende schenkingen werden ont vangen: Van de afd. Kunsten en Wetenschappen van het Min. van Onderwijs, K. en W. ver slagen omtrent 's Rijks Verzamelingen van Geschiedenis en Kunst, deel L II 1929. Van het West-FriesCh Museum te Hoom, verslag over het jaar 1929. Van den heer Dirk Swaan JbzKerkedijk te Bergen, rood koperen tabaksdoos en roos ter voor strijkijzer. Van mej. Geertje Hoogvorst te Bergen, zwart ondermutsje. Van den heer D. Boom te Amsterdam, krijtteekening gezicht op de boerderij de Franschman. Van den heer P. Besse te Bergen, zetmes, rijtuigstoof, botertein, kliender, zoutnap, karntje, boterkop, enkele kaaskoppen met volgers, zetters. Driejarig meisje in een greppel verdronken. Te Noorddorp (gem. Heemskerk) is het drie-jarig meisje van den heer G. Tuin in een onbewaakt oogenblik in een greppel gevallen en verdronken. Gewoonlijk staan dergelijke greppels om dezen tijd van het jaar droog, doch door den enormen regenval van Don derdag stond deze greppel onder water. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is de stemming voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad bepaald op Woensdag 10 Juni a.s. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een club-lokaal op het sport terrein in de Schermer voor rekening der ge meente, waren ingekomen 4 inschrijvings biljetten, n.1.: N. Bakker te Rustenburg voor 1116; J. Groot te Nieuwe Weg voor 1000; Joh. Hille te Ursem voor f 975; Th. A. Hooge- werf te Ursem voor 945. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. De verkooping van kerkbollen (bloembol len die kosteloos ten voordeele voor de r. k. kerk worden gegeven en opgeplant) is weder om een succes geweest. De opbrengst was 487. Naar we vernemen, zal het fanfare corps „St. Cecilia", directeur de heer Kuijs, op eersten Pinksterdag aan het concours te Obdam deelnemen en wel in de eerste afdee ling. Door B. en W. is de raadsverkiezing be paald op Donderdag 11 Juni. Er zullen 2 lijsten worden ingediend. Onze plaats staat weder in het teeken van de feesten. Nog enkele dagen en Schoorl zai het voorrecht hebben, dat binnen hare gren zen het jaarlijks muziekconcours, georgani seerd door den Wesfrieschen bond van harmo nie- en fanfarecorpsen, zal worden gehouden. Het tienjarig bestaan van ons plaatselijk fanfarecorps, welk gezelschap zulke goede diensten in onze gemeente bewijst, is oorzaak geweest, dat de evengenoemde bond op hare vergadering heeft besloten, om het concours in Schoorl te houden en zoo zullen dan op Hemelvaartsdag en de daaropvolgende Zon dag 33 corpsen elkander in vreedzamen kamp bestrijden om de talrijke prijzen te bemachti gen. Reeds Woensdagavond zullen ons fanfare corps en 't corps H.U.G.O. uit Heerhugo- waard concerteeren op 't feestterrein, terwijl Donderdagmorgen te elf uur de officieele ont vangst van de officieele personen en korpsen zal plaats hebben. Diverse kermisvermakelijkheden, benevens een danstent zijn op het terrein aanwezig, en het is te verwachten, dat, evenals met het békende zomerfeest, ons mooie dorp op de bei de feestdagen een aantrekkingspunt zal wor den van zeer vele bezoekers, welke muziek, vermaak en mooie natuur in Schoorl zullen vinden. DE DO-X NAAR ZUID-AMERJKA VERTROKKEN. Een tocht van 1300 K.M. Het Duitsche vliegschip DO. X is gister morgen van de Bissages-eilanden in Portu- geesch Guinea, naar het eiland Norunha (Zuid-Amerika) vertrokken. De afstand be draagt 1500 K M. DE TARWE-VOORRADEN IN N.- EN Z.-HOLLAND. De tarwe-organisaties voor Noord-Holland en Zuid-Holland deelen mede, dat de volgen de voorraden van den oogst 1930 aanwezig zijn: In Noord-Holland 12.403 ton, toebehoo- rend aan 694 tarwetelers, in Zuid-Holland 6518 ton, toebehoorende aan 1005 tarwete lers. Voorts wordt medegedeeld, dat de aan sluiting als lid zeer naar wensch is verloo- pen. In de meeste streken zijn alle tarwetelers lid geworden. Daar zich niettemin het geval kan voordoen, dat telers onbekend zijn geble ven met de gelegenheid tot aansluiting, wordt nog eens het adres medegedeeld, waar men zich als lid kosteloos kan aanmelden. Dit adres is voor Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht ten Westen van de Vecht en ten Noorden van den Ouden Rijn: Anna Paulow- nastraat 20, Den Haag. De aangifte van voorraden van den oogst 1930 is intusschen gesloten. Voor den verbouw in 1931 kan de aangifte geschieden tot uiterlijk 15 Mei a.s. Men wachte dus niet. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano (uitr.) 7 Mei v. Belawan. P. C. Hooft 8 Mei v. Amst. te Batavia. Tawali (thuisr.) 8 Mei te Suez. Prins der Nederlanden (thuisr.) 8 Mei te Genua. Radja 8 Mei v. Batavia, 1. v. Liverpool, te Amsterdam. Kon. Nod. Stoomb. Maatschappij. Agammemnon 7 Mei v. Ceuta n. Carta- gena. Bcrenice 7 Mei Triest n. Fiume. Bodegraven (thuisr) 6 Mei te en v. Callao Costa Rica 7 Mei v. Amst. te Hamburg. Euterpe 8 Mei v. Amst. te Rott. Fauna 8 Mei v. Rott. te Amst. Gahymedes 7 Mei v. Stamboel n. Smyrna Hebe 8 Mei v. Amst. te Rott. Hermes 7 Mei v. Smyrna n. Stamboel. Irene 7 Mei v. Tarragona n. Vinarez. Midas 5 Mei v. Curaqao n. d. Antiller Orion 7 Mei v. Amst. te Hamburg. Proteus 7 Mei v. Danzig n. Amst. Venus 8 Mei v. Amst. te Rott. Achilles 8 Mei v. Rott. te Amst. Barneveld, uitr., 6 Mei te Corral. Breda, 8 Mei v. Amst. n. B. Aires. Jason, uitr., 6 Mei te Guyaquil. Nereus 8 Mei v. Muzel te Oporto. Orpheus 8 Mei v. Amst. n. Kopenhagen. Perseus 8 Mei v. Amst. n. Danzig. Pluto 8 Mei v. Kopenhagen te Aarhus. Sumatra 8 Mei v. Napels te Genua. Telamon 8 Mei v. Genua te Alexandrië. Venezuela 8 Mei v. Amst. n. West-Indië. Koninklijke Paketvaart Mij. Houtman 7 Mei v. Tamatave n. Pt. Natal. N. Zeeland 7 Mei v. Singapore te Sydney. Holland Amerika-Lijn. Lochmonar Van. Rott., 8 Mei v. Londen. Statendam 9 Mei 1 u. v.m. v. Rot. n. New York. Delftijdk 8 Mei v. Vanc. 1. v. Lond. te Rott. Drechtdijk 7 Mei v. Rott. Portland (O.) Kon. Holl. Lloyd. Friderun (uitr.) 7 Mei v. Bahia. Montferland (thuisr.) 8 Mei v. Montevideo. Drechterland (uitr.) 7 Mei te Buenos-Ayres. Rotterdamsche Lloyd. Dempo (thuisr.) 8 Mei v. Singapore. Kota Pinang 8 Mei v. Rotterdam n. Hamb. Tjerimai 8 Mei v. Batavia te Rotterdam. J. VAN ANDEL. Benoemd tot inspecteur der lycea. Blijkens de „Staatscourant" van gister avond is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot inspec:eur van gymnasiaal en middelbaar onderwijs (inspecteur der lycea) de heer J. van Andcl, thans directeur van de le Chr. H.B.S. met 5 i. c. te 's-Gravenhage. De nieuwe inspecteur van de lycea werd geboren 4 Mei 1884 te Dinteloord, waar zijn vader hoofd van de christelijke school was. Hij studeerde achtereenvolgens aan het gym nasium te Gouda en aan het gereformeerd gymnasium te Amsterdam. De heer Van An del voltooide zijn studie aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, waar hij in 1909 zijn doctoraal examen in de wis- en natuur kunde deed. In hetzelfde jaar volgde zijn be noeming tot leeraar aan de toenmalige ste delijke H.B.S. te Schiedam. In 1912 werd de heer Van Andel directeur van de dat jaar geopende christelijke H.B.S. te 's-Gravenha ge, welke hij tot grooten bloei bracht. De heer Van Andel schreef verschillende artikelen in vaktijdschriften. Hij was o.a. lid van de staatscommissie voor de dramatische kunst en is voorzitter van de Vereeniging van leeraren bij het Chr. M. O. en vice-voor zitter van het Geref. Schoolverband. De heer Van Andel, die tot de A.R. partij behoort, was o.a. candidaat bij de jongste verkiezingen voor de Prov. Staten. Hij is officier in de orde van Oranje-Na,s- sau. DE UTRECHTSCHE LUSTRUMFEESTEN. Het Utrechtsche studentencorps heeft, nu de Paaschvacantie achter den rug is, de voorbe reiding van de uitvoering van het openluchtspel „Cortez" met kracht weer ter hand genomen, zegt de N. R. Crt. Samen met de leden van de Utrechtsche Vrouwelijke Studentenvereeniging zijn de eerste repetities onder leiding van Louis Saalborn en Darja Collin begonnen. De propaganda-commissie verspreidt eerst daags briefpapier en sluitzegels met een ver siering naar een ontwerp van den heer B. Dubourcq. De reclameplaten, ontworpen door het corpslid, den heer G. W. Ovink, zullen voor het eerst op de Varsity te zien zijn en de ver spreiding door het geheele land zal plaats hebben ongeveer 20 dezer. AFPERSING EN MISHANDELING. Met gesloten deuren werd voor de Zut- phensche rechtbank behandeld de zaak tegen den 21-jarigen landbouwer D. v. B. Van B., een vroegere verpleegde van de Stichting „Het Hooge Land", had op 21 December van het vorige jaar te Beekbergen een Engelsche dame, die daar wandelde, eerst om geld ge vraagd en, toen hij dit niet kreeg, haar aan gegrepen en de kleeren stukgesneden. De eisch luidde acht jaar gevangenisstraf en daarna terbeschikkingstelling van de regee ring. Mr. James uit Apeldoorn pleitte cle mentie. BIGAMIE. Een 38-jarige stoker uit Barry'Docks, die thana gedetineerd is in het Huis van Bewa ring te Rotterdam, heeft zich voor de Rotter damsche rechtbank te verantwoorden gehad ter zake bigamie. Verdachte bekende de fei ten. In Engeland was hij getrouwd, nadai hij de vrouw waarmee hij in Rotterdam ge huwd was had verlaten. Verdachte was van oordeel, dat de Hollandsche vrouw zich zoo slecht had gedragen, dat het, naar zijn mee ning, volkomen verantwoord was dat hij haar verliet. Het O.M. was van oordeel, dat er geen verontschuldiging is gelegen in het gedrag van verdachte's vrouw. Uit een oogpunt van algemeen belang acht spr. het feit zeer ern stig. De eisch luidde: acht maanden gevan genisstraf met aftrek van den tijd in preven tieve hechtenis doorgebracht. Mr. C. C. Arnold 'bepleitte een elementaire straf. PI. drong op een straf aan gelijk aan de preventieve hechtenis. Uitspraak 21 Mei. van 9 Mei 1931. Opguve van ilourdliollandscli Ijandbouwcrediet I.V, (Oulvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te 1000 STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v. Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL, Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel commb Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorste nl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lün Holl. Amerika Gem. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim. Eig. Vorige koers lOOi/e 131 105 111 410 1487, 813/, 43 1095/s 313/. 81 I8OV2 1727, 37 5bt'„ 4W/« 14?,8 112 2107j 302 220 807, 517, 19 68 327, 125 2117, 2263/4 H4V+ 87l'g 48 45V. 41»/. 2'Vls 14 117, 111 447. 41V4 537, 276 318 2463/. 25 57, 42 170 1316/i« pl.m. 10.30 130-4 S2J-31 1117, 1847, 177 4972 153's 1157. 310 226 33 127 2323/4 86 477, 64 278 323 250 _5»/« 1707, 137s pl.m. 10.45 111.7, 183-5 175-8 59-'/, 153/s 309-11 226-V, 807, 33-7', 126-7 231-3 1121-g 86.7 31/i 16 111 278 3341'i-r 22 pl.m. 11.00 8O-7, 183.-7, 39 591'. 497,6-; 15'/s 307-9 226-7, pl.m. 11.15 101-i 183i-3{ 169-721 59-V,« 491/4-* 3071-8 225-6 126'/, 2321-3) 85J-6J 37. 137. 14 PROLONGATIE vorige koers 2 pCt. heden 13/4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 126HA 231)-SI 42 3i, 111 14-i Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York ItalK NIET OFFICIEEL 100 Vorige koers 12.091-8 59:25t/, 9.727, 34.60'/. 47.95 35.027, 66.65 66.75 66.65 2.49% 13 04 Koers op heden 11 uui 12.108/. 59.26 9.727, 34.61 47.95 35.05 66.627, 66.75 66.66 7.48% 13/m/

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 11