^/^....$pelenJ lichten gang even uil liet hooge noorden. Gemeentepaden. Filmnieuws ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER. Twee hoofdnummers. Provinciaal nieuws STAD EN OMGEVING." Een Toiletgeheim. RASHA'S WRAAK. Maakt Uw tanden wit, Burgerlijke standen „Nalle." n geen der boeken van Bengt Berg weet wel, die boeiende verteller en knappe jgraaf komt voorzoover ik weet een j van een bruine beer voor, en dat, terwijl g toch naar de afgelegen rotsen klautef- waar de laatste arenden hun nest hebben hij ver-weg in de eindeloosheid van Lap- el zijn vriend de morinelplevier bezocht, vonderde en filmde. Bengt Berg kent juist afgelegen gebieden, de vogels kreeg hij met enorm geduld voor de lens, het land- ap doorkruist hij in allerlei richtingen, ar „Nalle" wilde schijnbaar nooit posee- zooals de olifanten en Abu Marküb van rietwildernissen aan den bovenloop van 1 Nijl, de kraonvogels en de wilde zwanen Taakern het hebben gedaan. En dat wondert me wel, want Bengt Berg, die t zijn camera zóó dicht bij de olifanten -, dat hun oor alleen al de heele plaats be- eg, zal toch zeker niet bang zijn om Nalle, bruine beer van de Noord-Zweedsche ber n en bosschen, te benaderen. En zoo bij nder zeldzaam zijn de beren in dat gebied k niet dat het voor een mensch met zoo'n eindig geduld als Bengt Berg bezit, onmo- lijk zou zijn, na geruimen tijd van wachten speuren er een te verrassen. Hoeveel beren er zoo ongeveer in t Noor n van dit land huizen, weet niemand. Het nnen er honderd zijn, maar het kunnen er k éénige honderden zijn. In ieder geval zit- i er hoogstwaarschijnlijk veel meer dan n tot nu toe meende Nalle houdt zich op de geweldige bosschen van Noorland lar schier nimmer een mensch komt, in af legen deelen van het toch al zoo dun be- lkt Lapland; zoo nu en dan maakt hij wel is een slippertje naar het Zuiden toe, als lentezon hem verleid heeft uit zijn hol te jipen en er nog weinig eetbaars boven de <ke harde sneeuwlaag is te vinden, maar idelijker dan Jamtlands woeste bergge d waagt hij zich toch vrijwel nooit. Het is loof ik al een jaar of vijftien geleden, dat de buurt van 't plaatsje Wilh-lmina voor t laatst in Jamtland een beer geschoten is it was heelemaal niet in den hnak, in de rste plaats niet, omdat de beer een be* ïermd dier is en dus niet geschoten mag irden: in de tweede «laats niet omdat het 1 wijfje was, dat twee jongen bij zich had eene baby is al heel gauw gestorven, de dere. een leuk teddybeertje, is in een hand ffertie waaruit, tot ontsteltenis van an- re reizigers telkens vreemde geluidjes kwa- en in het net van een derdeklas coupe lar Stockholm gereisd, waar hij nu, groot forsch geworden, de appels en de brood- irsten eet, die de jeugdige bezoekers van :ansen in de berenkooi werpen. 'Het is goed. dat de beer tijdig in de wet een scherming tegen de merischen heeft gèkre :n. Want een zeventig jaar geleden, toen j nog hier en daar in Dalecarlië en Jamt nd voorkwam, is er flink jacht op hem ge aakt en „berendooders" van allerlei slag isden vele honderden kilometers, trokken et groot genoegen dagenlang op ski's door besneeuwde bosschen om maar achter een irenscoor aan te kunnen gaan. Gustaf •hröder, de laatste echte berendooder, die ker wel een honderd bruintjes naar de an ;re wereld heeft geholpen, trok op zijn iden dag nog wekenlang door het onher- ;rgzame Jamtland rond om er nog eens n beer te schieten vóór zijn beenen te ram zouden zijn voor het skiën. Hij kreeg en in twintig dagen geen fcehoorliike hap en, schoot de elanden niet, die verleidelijk chfbij passeerden, sliep in oude hutten, alles leen maar om nog ééns Nalle over den kor 1 te kunnen nemen En nog is het geslacht der berendooders iet geheel uitgestorven, nog zijn er men- 'hen, die, als ze een berichtje in de krant en over een berenspoor, met trieste oogen aar het groote lange geweer van hun vader i grootvader kijken, dat naost de oude beren Jies aan de nwand hangt. De Lappen hebben een ingeboren haat te en bruin, omdat hij vroeger nogal eens *'aar onder de rendieren kon huis houden, n de rendieren zijn kapitaal, melkprodu cten, vleeschleveranciers, zijn vrijwel et eenige belangrijke eigendom, zijn de trots an deze nomaden. Wie aan hun rendieren ?®t. komt aan hen. Het gebeurt tegenwoor- ig nog wel eens, dat Nalle, als hij in 't voor aar zijn eerste wandelingen maakt, en hon- ,erig is na den langen winterslaap, een afge waaid rendier buit maakt. Dan heerscht er 'ev'ge opwinding in het kamp der Lappen, naar ze vergeten, dat ze het in negen van de «na ^va,Ien aan zichzelf te wijten hebben, maat ze niet goed genoeg op hun rendieren den gepast. De Lappen hebben het recht om een beer te dooden, als deze hen of hun dieren aanvalt en van dit recht wordt een en kelen keer nog wel gebruik gemaakt, want als een Lap een beer onder schot kan krij gen, dan schiet hij ook, om daarna met veel omhaal te vertellen, dat hij in levensgevaar was en hoe woest de beer wel op hem aan kwam. Het gaat hiermee al net zoo als met de arenden. Want degenen, die zich niet ont zien om de weinige nog in Zweden huizende arenden te belagen, verkondigen, als ze zoo'n statige vogel hebben weten neer te paf fen, ook altijd, dat in levensgevaar verkeer den en dus wel moésten schieten. Bewijs maar eens, dat het niet waar is. Toch blijkt de bescherming, die de bruine beer geniet, wél effectief te zijn. Hij moet zich de laatste jaren in de gebieden, waar hij met rust gelaten wordt en niemand tot last kan zijn, flink vermeerderd hebben, zoo zelfs, dat het gebied relatief te klein begon te worden en enkele ondernemende jongelingen van het berengeslacht eens zuidwaarts gegaan om daar den boel te verkennen, 'n Jaar of twee, 1 drie geleden wisten sommige houtvesters uit 't noorden van Jamtland al te vertellen, dat in de bosschen, waar sedert tientallen jaren geen beer meer was geweest, nu op verschil lende plaatsen de langwerpige berenprenten stonden. Het vorige jaar doken er weer tal van geruchten op over beren, die veel verder naar het zuiden waren gekomen dan eigen lijk wel goed voor ze was en menige oude Nimrod vond het maar 't beste, de spuit en de spies in de kast te zetten, om niet in de verleiding te komen erop uit te gaan. Maar nu is het nog erger geworden. Op Tweeden Paaschdag vond de jachtopziener van graaf Stenbock van Namdö, een eiland aan de Oostzeekust ten zuiden van Stock holm, 't spoor van een beer. Men is het in verschillende richtingen gaan volgen; de sneeuw was nog versch en vertoonde duide lijk de ongeveer achttien centimeter lange af drukken van de pooien met de vijf nagels. Het spoor ging van Namdö over 't ijs naar het vasteland, men kon constateeren, hoe Nalle ergens aan een wak had gedronken, hoe hij bij het huisje van een visseher een kistje met haring had leeggepeuzeld, men ontdekte, dat hij op korten afstand van de hoofdstad was geweest en daarna in de groo te bosschen van het kasteel Turesö had ronfl- gemareheerd. De kranten vertellen eiken dag in lange ar tikelen. waar de beer den vorigen dag zijn spoor heeft achtergelaten, ieder spreekt over Nalle, en toen het den Zondag na Paschen een eerste mooie voorjaarsdag was, zijn hon derden Stockholmers naar de bosschen van Turesö getogen, in de hoop Nalle er te ont moeten of tenminste zijn spoor te vinden. Welnu, de beer is niet gezien, maar de auto busonderneming en de landelijke uitspan ningen en de kooplui met sinaasappels en zoetigheden hadden e»n goeden dag, en de Stockholmers een mooi: wandeling. Dezer dagen zijn nu ook op verschillende plaatsen in midden-Zweden berensporen ont dekt, in Dalecarlië en Varmland en Narke en zelfs zoo zuidelijk als bij Skövde, dat niet ver van Gothenburg ligt Het vermoeden, dat de beren zich in Lanland onder de bescher ming van de wet sterk vermeerderd hebben, is dus wel gewettigd, al kunnen ze ook lot uit stapjes naar het zonniger zuiden gedreven zijn door dezen abnormaal lamren winter. Stockholm. BERTIL J. HENSBROEK. De raad dezer gemeente vergaderde j.1. Donderdagmiddag onder leiding van burge meester S. B. F. Kooiman. Medegedeeld werd o.m., dat door B. en W de stemming voor den gemeenteraad is be paald op Vrijdag 5 Juni Door den minister van Financiën was aan de gemeente een voorschot toegekend van f 3600 ten behoeve van den landarbeider J. Klerk. Aan tien aanvragers was een tuinders- crediet toegekend tot een totaal bedrag van 5500, waarvan één voorschot wegens ver trek uit de gemeente reeds weer was afge lost. Ingekomen waren o.m. de volgende stukken: Schrijven van Ged. Staten, waarbij tot 1 September 1931 vrijstelling wordt verleend tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. Tevens wordt in overweging ge geven maatregelen te treffen, dat in 1932 ook door de leerlingen der éénmansschool te Obdam van dit terrein gebruik kan worden gemaakt. B. en W. zullen dit nader onder de oogen zien. Verzoek van 'de afd. Opmeer en Omstreken der Hollandsche Maatschappij van Land- TUSSCHEN 14 EN 17. E*n j ^nema Americain. n tendenz-film is deze rolprent genoemd 'd 00k inderdaad. Zou dit de eenige en Z1'n' dat zij zoovele weken achtereen in - êroote steden druk bezocht is en ook gis- ravond in het theater aan de Nieuwesloot een aantal bezoekers aanwezig waren, c' is werkelijke belangstelling voor de vraag 6 i? Ver'10uding der ouders moet zijn tegen- U hun kroost tusschen 14 en 17 jaar? e antwoord hierop is moeilijk te geven en e,.cr e'óenlijk ook weinig toe, omdat de op- e ing der kinderen toch immers niet kan ge- e en volgens een vast recept doorgaans •^uitgevonden a"een maar achter de schrijf- Taar in elk geval geeft deze film aan hoe n rnoet. Zij doet zien wat de gevolgen uneri zijn wij zeggen opzettelijk kunnen als de ouders hun kroost te veel alleen en met vrienden en/of vriendinnen en als zij e weinig bekommeren om het zielelcven "er?,inderen- Het tragische in „Tusschen is nog, dat de moeder van het meisje „moderne" vrouw is, die boeken schrijft -r opvoedkundige en sexueele vraagstukken r e jeugd en zich ontoegankelijk toont voor de moeilijkheden van haar dochter en dus één der eerste plichten van de opvoeding verwaarloost, En terwijl zij over deze vraag stukken een inleiding houdt voor een „ouder raad", lijdt haar kind vreeselijk aan de gevol gen van al te vrijen omgang met een lid der andere sekse en van slechte raadgevingen, ter wijl de bewuste jongen gespeeld door een Hagenaar onder den naam Roland Varno zelfmoord pleegt.... Het voorprogramma geeft o. m. het leven der apen weer (gekleurd), een reisje langs den Rijn in lentetooi, een Screen song „I wonder who's kissing her now" en een comedie Fuif nummers, waarvan wij echter sterk betwijfelen of het gedeelte, als tweede acte vertoond, wel bij dit nummer behoort. Het verband tusschen deze twee deelen was voor ons totaal zoek. Het programma dat deze week in het A. B. T. wordt vertoond, bevat twee zeer aantrekkelijke hoofdnummers van verschillend genre. In de eerste plaats de alleraardigste comedie van de Paramount, getiteld: Pas getrouwd. Roberta Adams, die spoedig zal trouwen met Percy Jones, komt op de boot, die haar van Frankrijk naar Amerika zal brengen in bouw om een subsidie voor de tentoon stelling in 1931. Op dezelfde motieven als vorige jaren werd hierop afwijzend beschikt. Verzoek van dr. Cohen om een verlaagd electriciteitstarief voor zijn hoogtezon- installatie. B. en W. Stelden voor tot wederopzeggens toe een aparte meter voor het stopcontact van de installatie te plaatsen. Hier te plaatsen een dubbeltariefmeter. Meterhuur l per maand. Stroomtarief in de lichturen 0.25 per K.W.U. en buiten de lichturen 0.10 per K. W. U. De raad ging met dit voorstel accoord, omdat het ook voor de ingezetenen van be lang moet worden geacht een dergelijke in stallatie in de gemeente te hebben. De verwachting werd hierbij uitgespro ken, dat voor minder-gesitueerden het tarief zal worden verlaagd. Van Ged. Staten een brief met verschillende opmerkingen inzake de gemeentebegrooting 1931, hoofdzakelijk terzake van abusievelijke belastingramingen. In overweging wordt gegeven verschillen de geldleeningen te converteeren, waartoe B. en W. plannen zullen beiamen. Aan een verzoek om geen 500 te nemen uit het reservefonds van het G. E. B. werd niet voldaan. Op voorstel van B. en W. werd z. h. st. besloten tot ruiling van een strookje grond bij de o. I. school met den polder Hensbroek. Tot leden van de Schattingscommissie Rijksinkomstenbelasting werden herbenoemd de heeren K. Smal, De Wit, K. Kamp en W. P. Oudejans. De rondvraag leverde niets van belang op. Volgde sluiting. EIGENAARDIGE TOESTANDEN TE TEXEL. Voor eenige weken maakten wij onder bo venstaand kopje melding van een conflict tusschen den landeigenaar C. Boon te Texel en de gemeente Texel, waarbij de heer Boon over het hebben van een hoop steenen op een openbaren weg, die door hem was ge schonken met de bepaling van de gemeente, dat het geen openbaren weg mocht zijn, door den kantonrechter was veroordeeld tot ƒ1000 en 500 boete. De kantonrechter te Den Helder had de 12 dagvaardingen die den ambtenaar van het O. M„ mr. Bruijer Tack, den heer Boon voor dit dilict had gezonden 2 zaken ge maakt. In hooger beroep had de officier van justi tie, mr. van der Feen de Lille. zich op het standpunt gesteld, dat hier zelfs niet van 2 delicten, laat staan van 12 delicten gespro ken kon worden, doch dat men hier te doen had met één voortgezeLdelict en de opgeleg de boete in strijd geoordeeld met de verhou ding tot de overtreding en dit te meer omdat de overtreder iemand was die meende rech ten te hebben, waarvan nog niet was uitge maakt of deze rechten al of niet bestonden, zoodat hij 75 boete vorderde. De zaak werd op verzoek van den verdedi ger mr. Smal aangehouden, omdat een drie tal getuigen, waaronder één die bericht had eigenaar van de steenen te zijn, wegens ziek te niet aanwezig waren. Dat aan deze zaak wel iets meer vast zat dan een eenvoudige overtreding van een ge meenteverordening blijkt wel uit het volgen de, dat vanuit Texel aan „De Heldersche Courant" wordt geschreven: Steerun worden brooden voer allen. Naar wij vernemen is 1 Mei-dag j.1. aan den Raad der gemeente Texel door het be stuur van de Sybrand Keijser Svbrand Reij- erszoon-stichting, gevestigd te Den Burg, Texel, nogmaafs een verzoek gericht tot het aan leggen van een weg en tuinen over haar perceelen vanaf den Westerweg tot achter de Bogaard. Het project voor dezen aanleg kan een sieraad voor ons dorp worden; het betreft o.a. bebossching en lanen, die ons dorp geheel zullen afsluiten van de heerschende Westen winden. De 18 gebouwtjes er op aangegeven zouden elk een tuin krijgen met le klas kwee- kersgrond van 1500 tot 1800 vierkante me ter. Verder is op het einde van de Molenstraat een plantsoen of park. „Zonnepark" aange vraagd; (te onderhouden door de stichting) groot zooals het bestaande park te Den Burg. De aanvrage te behandelen in de eerst komende raadsvergadering, in het openbaar, de raadsleden hadden reeds 3 maanden een teekening van een en ander in huis om het plan nader te bestudeeren. De aanvraagster wenscht uiterst 25 Mei a.s. de voorwaarden te vernemen, waarop de Raad toestemming wil verkenen (na open bare behandeling) en antwoord met toestem- zeer penible omstandigheid, als de heer Robert Adams (let op de bijna gelijkluidende naam) in haar hut verzeild raakt. Jack, de pas ge trouwde vriend van Robert, beleeft door 't ge val allerlei onaangename dingen door zijn ja- loersch vrouwtje, en Percy Jones wordt achter volgd door zijn geliefde Victoire. 't Is ons niet mogelijk al de ingewikkelde avonturen aan boord te beschrijven, maar de kapitein is aan 't slot genoodzaakt twee huwelijken te sluiten. Welke? Dat moet gij maar eens gaan zien. De vlot gespeelde comedie geeft u 't antwoord. Ruth Taylor en James Hall zijn uitstekend in de hoofdrollen, maar ook Harrison Ford met zijn vrouwtje (gespeeld door Ivy Harris) en William Austin met Lila Lee zijn in deze cd- medie uitstekend op hun plaats. Het tweede hoofdnummer is zeer sensatio neel. „Je moet maar pech hebben" aldus de titel. Nu pech heeft Dale Pemberton, die op Vrijdag den 13en was geboren, in ruime mate. Dat laten de eerste deelen van de film duide lijk zien. Maar de bijzonder gevaarvolle avon turen komen pas, als Dale zijn laatste kans heeft gekregen, en in een zeer ingewikkelde zaak wordt betrokken, met Amos Gregory en zijn kleindochter Memory. Een reeks van sen- sationeele jachtpartijen op het dak van een trein, te water, per vliegmachine en per boot wordt een gevaarlijk trio overmeesterd en ming van Ged. Staten zoo noodig uiterlijk 8 dagen voor de eerstkomende raadsverkie zing 1931. Mocht de raad een gedeelte 30045 M2. willen koopen, dan is dat ook beschikbaar, onder voorwaarden, dat de stichting „De Duodora" daarvan zoolang de gemeente daarvan nog onverkocht terrein over heeft, dit voor den kostenden prijs, voor elke wo ning 1500 M2. kan koopen. Die „Duodora" zal aldaar en over geheel Texel uitsluitend werkzaam zijn voor verbetering van de Volks huisvesting volgens de Wet. Bestuurders de zer stichting kunnen door den Raad worden benoemd. De deskundige berekening voor wo ningen dezer stichting is: beneden één ka mer 16 M2., kleine kamer 8 M2., keukeen 8 M2., trap, bovenkamer en zolder (in villa- bouw), de woningen moeten een huur doen van 2.50; de tuingrond 1.—, is samen 3.50 per week. Hiermede maakte men de krotwoningen (waarvan er 34 te Den Burg nog bewoond zijn), leeg; ook voor andere dorpen kan deze stichting op deze wijze nut tig werk doen, ter verbetering van den wo ningtoestand. Voorts verstrekt een zusterstichting aan el- ken bewoner (zonder onderscheid des ge- loofs) een creriiet om dien tuin met bloembol len te beplanten; de bewoner heeft dus zelf geen geld noodig; wanneer deze den tuin, na eenige jaren met bloembollen (pl.m. 125 bedden) heeft volgekweekt onder de laan tjes sneeuwklokjes dan kan hij .-uit dat overgespaard kapitaal het huis en den grond betalen en wordt eigenaar. Zoo krijgt men dan alle krotwoningen leeg en door verkrij ging van eigen huis en tuin, houdt men ook de Armenhuizen leeg, want wanneer men op jaren komt, heeft men eigen bezit en inkom sten; de kinderen kunnen dan ook weer zoo'n bezit krijgen want die ..Duodora" als stich ting werkt eeuwig in die richting voort en heeft van haar zusterstichting nu reeds 46 Hectaren daarvoor in eigendom beschik baar; ook vele bebouwde perceelen. Verder, werd op den 1" Meidag tusschen Burgemeester en Wethouders en de stichting en met den heer C. Boon Pz. volkomen over eenstemming bereikt over alle geschillen bij het „Witte Kruis" en overname van de rech- ten op den weg, tegen betaling van 20000, waardoor die stichting aldaar gaat verhuizen naar het „Moleneinde" een rustig en eigen park. Geheel Texel zal dit met vreugde verne men. Zoo had dus het steenenproces tenge volge, het nut voor allen en het einde van den 20-jarigen oorlog aldaar. Wanneer de Raad nu wil medewerken komt er iets goeds tot stand. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. DISTRICTS ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. - Telefoon 838. Geopend van 912 uur. Voor werkgevers van 91 en van 25 uur. Maandag- en Donderdagavond van 7—8 uur. Bemidde ling voor kantoorpersoneel op Maandag- en Donderdagavond van 7—8 uur. Voor vrou welijk personeel afzonderlijke ingang. Koste- loóze bemiddeling. De directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend dat heden staan ingeschreven: 1 leerl. automonteur, 4 bakkers, 7 bank werkers, 1 boekbinder, 2 boerenarbeiders, 2 betonvlechters, 1 bouwk. opzichter, 7 chauf feurs. 1 electro-technicus, 1 electricien, 17 grondwerkers, 4 kantoorbedienden, 2 kisten makers. 1 kellner, 3 ketelmakers, 2 klinkers, 2 machinisten, 2 mach. houtbewerkers, 2 ma gazijnbedienden, 7 metselaars, 2 meubelma kers, 1 metaaldraaier, 1 metaalslijper, 1 monteur, 4 opperlieden, 3 pakhuisknechts, 2 reizigers, 39 sigarenmakers, 1 scheepsbou wer, 1 smid, 2 steenbikkers, 2 stokers, 1 tand- techniker, 7 timmerlieden, 2 tuinlieden, 1 verw. monteur, 1 vormer, 1 winkelbediende, 13 ijzerwerkers, 88 losse arbeiders, 1 huis houdster. Geplaatst: 1 electricien, 8 grondwerkers, 1 loodgieter, 2 maaiers, 4 opperlieden, 3 met selaars, 2 timmerlieden, 5 losse arbeiders, 1 dienstbode. Alkmaar, 9 Mei 1931. De directeur voornoemd, Ed. v. d. HEUVEL. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 10 Mei is de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. "Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Men behoeft niet te zien dat U crème ge bruikt; alle crèmes blijven min of meer op de huid liggen. Alleen „Zij"-Crême wordt volko men in de huid opgenomen, zoodat niemand kan zien dat U crème gebruikt heeft, terwijl de huid er toch soepel door wordt en fraai van teint. neemt de pech van Dale een einde. Een groot geluk wordt zijn deel. Kenneth Mac Donald is de groote held in deze film en hij toont zich een onvervaard filmacteur, een man, die voor niets terugdeinst. Marguerithe Clagton is allerliefst als Memory en Joseph Dowling typeert den ouden Amos uitstekend. Met stijgende belangstelling zal men deze avonturenfilm volgen. Victoria-Theater. Door een of andere oorzaak werd, zooals wij gister nog onder stadsnieuws meldden, niet de geadverteerde film Het proces van Mary Dugan vertoond, maar een rolprent over zi geunerliefde en zigeunerhaat, waarin de be kende filmster Dolores del Rio de hoofdrol vertolkt. Wij kennen het proces van Mary Dugan niet, althans niet op de film, en kunnen dus niet beoordeelen of deze onverwachte ruil goed of slecht was. Maar erg te beklagen zijn de toe schouwers gisteravond niet geweest, want deze Zigeunerfilm, waarin de ontembare Rasha's op treedt, is een spannend verhaal van primitieve bergbewoners, die zich niet mooier voordoen dan zij zijn en daarom naast veel menschelijks ook iets dierlijks over zich hebben. door den tandaanslag te verwijderen. Gij die dit leest, borstelt natuurlijk Uw tanden, maar dat beteekent nog niet, dat ze vrij van tandaanslag zijn. De uitwerking van diverse tandpasta's is geheel verschillend. Velen hiervan schieten te kort in de voor naamste eisch waaraan een tandpasta moet voldoen. Uw tanden worden door een kleverigen aansiag be dekt. Hierin bc /inden zich bacteriën die bederf veroor zaken. Tandaanslag bederft het uiterlijk der tanden. De zekerste weg om dezen gevaarlijken aanslag te verwijderen is het gebruik van Pepsodent. Het ver wijdert tandaanslag waar andere methoden falen. Hebt fraaie blinkende tanden. Gebruikt Pepsodent De Tandpasta die den aanslag verwijdert. 28» Gebruik tweemaal daags Pepsodent. Bezoek minstens tweemaal per jaar Uw Tandarts. CASTRICUM (April). Geboren: Johannes Cornelis z. van J. Borst en M. Bleijendaal. Hendrikus Al- bertus z. van J. Borst en M. Bleijendaal. Maria Johanna d. van E. de Zeeuw en M. van Velzen. Margaretha d. van Th. Lute en J. Hoek. Ondertrouwd: Joost Straat te Uit- huizermeeden en Pietertje Kamp. Getrouwd: J. Bras en C. J. de Win ter. Overleden: Ernst Groen, 64 j., won. te Monnikendam. Corneüs de Graaf, wed. van Trijntje Boon, 93 jaar. UITGEEST (April). Geboren: Johanna Theresia d. va», Petrus Heijne en van Catharina Berkhout. Cornelis z. van Jan Schager en van Aaltje Smit. Petronella Cornelia d. van Cornelis Sloof en van Elizabeth Helena Catharina de Jong. -r- Cornelia Catharina d. van Adria nus Wilhelmus Mul en van Catharina Maria Stroet. Christina Elisabeth d. van Augus tus Frederik Wilhelm de Valk en van Feikje Kok. Jacob z. van Johannes Antonius Ur- sem en van Trijntje Greeuw. Carel z. van Leonardus Adrianus van Montfoort en van Elisabeth Roest. Ondertrouwd: Johannes Engelmun- dus Adrichem en Doortje Kok. Johannes Jozephus de Wildt en Alida Antonia Corne- lisse. Jan Zweeris en Duifje Wittebrood. Cornelis Vader en Margaretha Bloedjes. Wilhelmus Petrus Bakker en Alida Maria Berkhout. Getrouwd: Cornelis Nicolaas Vens en Erika Marie Hoffman. Johannes Jozephus de Wildt en Alida Antonia Cornelisse. Johannes Engelmundus Adrichem en Doortje Kok. Jan Zweeris en Duifje Wittebrood. Cornelis Vader en Margaretha Bloedjes. Overleden: Anthonia Johanna van Tunen, 8 mnd. Cornelis Bak, echtg. van Markaretha van de Water, overl. te Alkmaar, 47 j. Maartje Veis, echtg. van Willem van Stokken, 46 j. Gerardus Josephus Brant- jes, 24 j. Sieuwert Koopman, echtg. van Maartje Molenaar, 73 jaar. HENSBLOEK (April). Geboren: Jantje, d. v. N. A. van Leijefi en A. Bloem. Nicolaas z. v. C. Smit en V. de Boer. Pieter z. v. P. Fok en H. Klei- stra. Adriana d. v. S. de Wit en A. Kok. Ondertrouwd: Klaas Modder en Gerritje van Twisk, won. te H.H.-waard. Pieter Jong, won. te Grootebroek en Agatha Commandeur. Pieter Koppes, won. te Nib- bixwoud en Jansje Poland. Nicolaas Brink en Cornelia de Groot, won. te H.H.-waard. Cornelis Brink en Anna Appel, won. te Spanbroek. Getrouwd: Pieter Jong, won. te Groo tebroek en Agatha Commandeur. Overleden: Jantje d. v. N. A. v. Leijen en A. Bloem, 9 dagen. Rasha, die met haar vader den tijd doodt door beren te temmen in het gebergte, om die dan tijdens de jaarmarkt ter plaatse aan zi- geunerstammen te verkoopen, lijdt een vrij eentonig leven. Zij verlangt naar liefde van een sterken man, maar die is nergens te vin den, totdat de bandiet Jorga opduikt, de on verschrokken schelm, die op den trouwdag de zigeunerbruiden steelt en de schrik van de omgeving is. Als een krabbende en bijtende kat verzet zich het ontembare meisje tegen zijn beyelen, maar ten slotte wordt zij een voudig op een paard getild en meegevoerd naar het hol van de rooversbende, waar zij weldra den bandiet liefkrijgt, zoodat haar va der, die met een gewapende groep vrienden haar komt verlossen, plotseling voor de ver rassing gesteld wordt, dat zij den roover in de wijd geopende armen valt, waarna Papa blijk baar zoo verstandig is om maar weer naar huis terug te keeren. Een paar aardige kleinere films gaan vooraf, wat Movietone wereldnieuws, een aardige ge kleurde revue en een niet onvermakelijke re clamefilm, waarin zuiver Hollandsch wordt ge sproken en waarbij een der medespelenden zich niet alleen op het doek maar ook In de zaal vertoont. Men ga dit zelf maar eens ont raadselen door een bezoek aan het Victoria- Theater te brengen,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7