Alkmaarsclie turnt h\el DE PAGODE een ideal e automo FEUILLETON. KiRësrd drie en dertigste Jaargang. Maandag 11 illei. Radioppograniina Rechtszaken ■sa Landbouw en Veeteelt Ho. 110 1931 Dinsdag 12 Mei. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend A.V.R.O.) 8—9.50 Gramofoonplaten. 10.—10.15 Mor genwijding. 10.30—11.Gramofoonplaten 11.—12 Conucert. A. de Ridder, piano. Jo Meeuwse, viool. M. Olsen, zang. 12.2. A.V.R.O.-kwartet o. 1. v. D. Groeneveld 2. 2.30 A. Radix: „De Nederlandsche Vereeni- ging voor Hulp aan Zieken van Geest". 3.— 4 Knipcursus. 4.—4.30 Piano-studie mu ziek door Egbert Veen en Louis Schmidt. 4.30—5 Radio-Kinderkoorzang o. 1. v. J. Hamel. 5.—5.15 Gramofoonplaten. 5.15 6.30 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. Met me dewerking van Max Dekker, zang. 6,30— 7Muziekhalfuurtje door W. Pijper. M. m v. G. v. Renesse, piano. J Stotijn, hobo. Fr. Schuurman, piano. 7.—7.30 Engelsche les Fred Fry. 7.30—7.45 Gramofoonplaten. 7 458.15 Inleiding Beethoven-programma door A. de Wal. 8.15—10.30 Aansluiting Concertgebouw te Amsterdam. In de pauze voordracht door Dr. P. H. Ritter Jr. 10.30 Vaz Dias. 10.40—12— Kovacs Lajos en zijn orkest. Zang door Bob Scholte. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend K. R. O.) 8.—9.15 Gramofoonplaten. 10.—1.1 30 Gra mofoonplaten. 11.3012.Godsd. Halfuur tje door Pastoor Perquin. 12.— Politieker. 12.15 Concert door het K. R. O.-Trio o. 1. v. P. Lustenhouwer. 1.45—2.— Gramofoonpl. 23 Vrouwenuurtje. 3.3.30 Gramo foonplaten. 4.—4.30 Gramofoonplaten 4.30 5,Concert door het K. R. O.-Kunst- Ensemble o. 1. v. P. Lustenhouwer. 6.—6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 6.30— 7.Schriftverbeteringscursus door mevr. Reiber Nan. 7.7.30 Causerie. 7.30 Politie berichten. 7.45 Verbondskwartiertje. 8. Concert door het K. R. O.-orkest o. 1. v. Joh. Gerritsen, m. m. v. Ko van Dijk, decla matie. Ca. 9.Vaz Dias. 11.3012.Gra mofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 9.35 Morgenwijding. 1005 Lezing. 11.20 Orgelspel door O'Henry. 12.20 Orkestconcert. 1.15 Televisie. 1.25 Uitz. voor scholen. 3.50 Orkestconcert. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Lezing. 5.35 Berich ten. 6.Trio-concert. 6.20 Lezing. 6.45 Le zing. 7.05 Orkistconcert. 7.20 Lezing. 7.50 Vervolg concert. 8.20 Berichten. 8.35 Berich ten. 8.40 Lezing. 9.Conecrt. Licco Amar, viool. Ph. Jarnach, piano. 10.101120 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1725 M- 7.05 Gra mofoonpl. 11.50 Gramofoonplaten. 12.25 Gramofoonplaten. 5.20 Gramofoonplaten. 7.20 Concert. Orkest en viool. 8.05 Zang. 8.50 Concert. Orkest en zang. Langenberg, 473 M. 6.25—7.20 Gramo foonplaten. 9.35—10.20 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonplaten. 12.25—1.50 Orkestcon cert en zang. 4.205.20 Orkestconcert. 7.20 —7.50 Gewijd concert. 7.50 „Der Prinz von Homburg". Tooneelspel van H. von Kleist. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkest concert. 2.204.20 Orkestconcert en decla matie. 7.5011.20 Radio-Bal. Brussel, 508.5 en 338.2 M. 508.5 M.: 4.20 Orkestconcert. 5.05 Kinderuurtje. 5.50 Gra mofoonplaten. 7.20 Solisten-concert. 8.50 Gramofoonplaten. 338.2 M.: 4.20 Orkestcon- :ert 5.05 Kindaruurtje. 5.50 Gramofoonpl 7.20 Orkestconcert en causerie. Zeesen, 1635 M. 5.05 Tijdsein. 5.50 Gym nastiek en gramofoonplaten. 9.3011.50 Le zingen. 11.50—12 15 Gramofoonpl. 12.15 —1 20 Berichten. 1.20—2.20 Gramofoonpl. 2.203.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.50—7 20 Lezingen. 7.20 Concert. Orkest en solisten. 8.50 Lezing. 9.20 Berichten en lezing. 9.50—11.20 Populair concert. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 8 Mei. DAT VARKENTJE WAS NOG NIET BEHOORLIJK GEWASSCHEN. De eerste verdachte, heden voor den kan tonrechter verschijnende, onderscheidde zich belangrijk van het gewone genre van we- kelijksche clientèle, voornamelijk bestaande uit vrachtautochauffeurs en wilde melkrij ders, want het was niemand minder dan de te Alkmaar algemeen geachte en populaire medicus dr. Str., die zijn practijk moest on- Door MARJORIE BOWEN. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door C. E. GUYE. 49 Gaat zij heen? Ja, zij is langer gebleven dan haar tijd was; zij moet naar Engeland terugkeeren. Naar haar zuster, denk ik. Ja, en ook om haar brood te verdienen. Arm kind dit is een sprookje geweest voor haar; ik voor mij betwijfel of het wel verstan dig was. Maar u heeft zelf het denkbeeld aan de band gedaan, herinnerde hij haar, en dat, baar zij meende, met een ironie, welke betee rde dat hij de reden van haar ongerust heid giste. Ik was een echte oude dwazin, merkte zij ronduit op. Zij trachtte hem tot instemming te verlei den door er scherp aan toe te voegen: Gelooft u ook niet? Zij ademde snel en was diep bewogen; de tranen kwamen haar in de oogen en zij zou gaarne geweend hebben. En Magnus Farryner lachte haar vriende- "Jk toe en bewaarde zijn geheim onder zijn aangenaam voorkomen even goed als i imothy Carless het zijne bewaarde onder Z'jn masker van ontwijkende beminnelijkheid Zij had langdradig en met omwegen moe ten spreken en wist niet hoe die methode te gebruiken; zij had graag willen zeggen: Ziet u niet w$t er gebeurt? Kqnt u er derbreken om terecht te staan in verband met de aanrijding van een motorrijder, op 15 Maart op den Beverwijkerstraatweg tusschen Beverwijk en Castricum. Dr. Str. reed als- toen in gezelschap van zijn echtgenoote met zijn twee-zitter in de richting Alkmaar en wenschte een motorrijder, die eveneens een paar wielrijders of rijdsters (die kwestie is nog niet duidelijk) wenschte voorbij te gaan, voorbij te rijden met het gevolg dat de mo torrijder, de heer O. de Wit uit Amsterdam, werd aangereden en op den asphaltweg te recht kwam. Gelukkig had deze smak voor den man geen nadeelige gevolgen en be hoefde dr. Str.. die natuurlijk plichtmatig stopte, niet medisch in te grijpen. De motor rijder scheen evenwel de meening toege daan te zijn, dat de autobestuurder door te gering naar links uit te wijken, de schuld was van de aanrijding. Dit nu werd heden door dr. Str. pertinent ontkend. Volgens de voorstelling van dr. Str. was dat de motorrijder die een onverwachte wen ding naar links maakte, zoodat hij vermoede lijk het achterspatscherm van den auto had geraakt. De medicus had die wending zeit waargenomen, alsook mevrouw Str., die op verzoek van den dokter als getuige a dé charge werd gehoord. Verkeer van de andere zijde was er niet en dr. Str. had naar zijn meening voldoende gelegenheid gegeven tot voorbij rijden. Een en ander werd door den motorrijder, benevens twee tuinders uit Cas tricum, de heeren Kuijs en Zonneveld, oogge tuigen van het ongeval weersproken. Hun ver klaringen klopten echter niet geheel, daar de tuinders vermeenden dat de motorrijder door het voorgedeelte van den auto was aangere den, terwijl deze zelf verklaarde door hel achterspatscherm te zijn geraakt. De auto van dr. Str. vertoonde trouwens alleen op het achterspatbord een schram die op den wagen voor ieder belanghebbende nog te zien was Bovendien bestond er een aanmerkelijk vel schil in de observatie der bewuste wielrijders. Volgens dr. Str. waren dit wielrijdsters, ter wijl de getuigen a décharge verklaarden dat het jongens waren. Eindelijk ontkende dr. Str. een verklaring te hebben afgelegd aan den agent die hem had gehoord, zooals door dezen ambtenaar was gerelateerd en op grond van al die tegenstrijdigheden werd 't wenschelijk geacht de verdere behandeling te schorsen en tot het houden van een nader onderzoek, de zaak voor onbepaalden tijd aan te houden. DE REMPANNEN WAREN TE VET EN DE BESTUURDER WAS ER BIJ. Volgens afspraak werd de zaak tegen den handelsreiziger S. 'G., uit Wormer, die op 26 Maart te Bergen op den hoek Breelaan en Russenweg een aanrijding veroorzaakte om dat hij den regels van het verkeer, dat voor schrijft dat rechts den voorrang heeft, ver waarloosde, voortgezet met het hooren van den verbalisant, den rijksveldw. Vermeulen. De verdachte zelf was ditmaal misschien wel in den geest, doch niet op stoffelijke wijze vertegenwoordigd. De rijksveldwachter verklaarde dat hem bij nauwkeurig onder zoek was gebleken, dat de rempannen te vet waren en de remmen onvoldoende werkten. Aan de verklaring v. d. monteur dat de 4 wiel remmen ontzet waren door de aanrijding, hechtte de heer Vermeulen zeer weinig waar de. Hiermede was het lot van den verdachte bezegeld en werd hij veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen. EEN HONDENREN DIE NIET GEOORLOOFD WAS. Een te Bergen woonachtig landbouwer, J. C. K. B., maakte ambtshalve kennis met zijn magistralen dorpsgenoot den kantonrechter op grond van het feit dat hij op 27 April had plaats genomen op een hondenkar, waarme de de melk van het land werd gehaald. En aangezien nu de heer B. niet stokoud noch gebrekkig is, kwam hij voor dit voorrecht niet in aanmerking en werd hem de vergunning onthouden. Nu dat wist de landbouwer zelf ook wel, doch zijn hond was zoo treklustig en vurig, dat hij niet was bij te houden en de baas om het dier niet tegen te werken, dan maar op de kar had plaats genomen. De klachten die door eenige bewoners van het tuindorp over het gebeurde waren gedaan, beschouwde de gedaagde meer als een uiting van antipathie tegen den boerenstand. De kantonrechter liet niet onduidelijk uit schemeren, dat de trekhondenwet niet zijn on verdeelde bewondering afdwingt en veroor deelde den landbouwer tot 3 boete ef 3 dagen. GEZELLIG EN EMOTIEVOL KERKRITJE. De 20-jarige tuinder R .P. te Heiloo is zoo menschlievend de kerkgangers per auto te vervoeren en zorgt er dan ook wel eens voor dat het zijn passagiers aan prettige sen- geen eind aan maken? Maar dat was natuurlijk onmogelijk. Zij kon nooit handig zijn of sluw; neen, al was het voor nog zulk een goed doel. Dus zat zij daar te kijken naar den knappen, vriendelijken man, naar wiens hulp en raad zij hunkerde, zonder in staat te zijn een woord te zeggen. Ik zelf vind te veel op Ruzè de Belle garde wat drukkend is, zeide hij vaardig. Daarom was ik blij een dag of wat hierheen te ontsnappen'. Miss Stalling merkte op, dat hij het woord „ontsnappen" had gebruikt. U heeft er toch altijd van gehouden, herinnerde zij hem. Ja, voor een uur of zoo. Het is echter als een tooneelstuk. Ik zou er niet graag wil len wonen; het komt omdat ik een vagebond ben. Maar ik geef aan dit hier de voorkeur juist zooais gij meer van het klooster houdt Wij zijn erg ondankbaar. Zij vroeg zich bedeesd af of Timothy Car less het kasteel voor hem bedierf en of zij daarop mocht zinspelen, en besliste neen. De koffie had haar opgewekt, een Zuiden wind blies door de droge, gouden bladen over haar hoofd; zij voelde zich lichter van geest en er was iets waarvoor zij kon spreken, waarover zij inderdaad moest spreken, wilde zij niet door een nachtmerrie worden gedrukt. Hebt ge ooit een portret gezien van M de Bellegarde? Zonder zich te verwonderen antwoordde Farryner: Nu, ik zag er een onlangs. Madame de Bellegarde keek in haar cabinet naar wa oude juweelen en zij gaf mij een miniatuur, dat zij daar vond satie niet ontbreekt. Zooals op 15 Maart toen hij zijn wagen liet keeren op den over weg op het moment dat een trein in aantocht was. De machinist van de locomotief, die niet kon vermoeden, dat het hier alleen een ver tooning was om de inzittenden aangenaam bezig te houden, was zoo vriendelijk te stop pen ten einde een al te realistische slotscène te voorkomen. Niettemin echter werd proces verbaal opgemaakt krachtens het desbetref fende artikel van het spoorwegreglement en stond het jonge mensch heden terecht. De kantonrechter toonde zich ten zeerste veront waardigd en overtrof in animositeit ditmaal zelfs den ambtenaar, die 15 boete of 15 dagen, requireerde, door den verdachte te veroordeelen tot 20 boete of 20 dagen. HET MANKEERT ALTIJD AAN DE VIOOL OF DEN STRIJKSTOK. De wet is steeds bedacht op bescherming- van den jeugdigen arbeider en immer be zorgd, dat het kind voor al te groote afmat ting bewaard blijft. Maar toen de 14-jarige bakkersknecht van der Zande, in dienst van den heer G. M. te Oudorp, op 15 Maarr, toen hij brood naar Alkmaar moest brengen, liever gebruik maakte van een dricwielige transportfiets inplaats van een logge bak kerskar, kreeg de patroon een procesverbaal aan zijn pantalon, aangezien het verboden is, dat een 14-jarig jonginensch van een derge lijk voertuig gebruik maakte. De bakker stond dan ook heden secuur terecht en van zijn verweer, dat hij den knaap streng had verbo den op dit rijwiel plaats te nemen werd slechts in zoover notitie genomen, dat de ge vorderde straf tot 2 boete of 2 dagen gere duceerd werd. DE DADER IN ZUID-AFRIKA EN EEN ONSCHULDIGE OP DE ZONDAARSBANK. De melkrijder cn handelaar J. C. S., lid van de firma gebr. St. te VelsenIJmuiden, bereed op 21 Febr. met zijn melkbussenauto het al zeer benauwde Sweerispadje te Uit geest en had bet ongeluk daarbij een voor het perceel van den heer M. Duin staand houten hekje aan brandhout te rijden. Aan de uitnoodiging voor reparatie zorg te dra gen, werd geen gevolg gegeven en dus deed de heer Duin aangifte bij veldwachter Borne- broek en stond de vermoedelijke dader dan ook terecht. Hij beweerde nu echter, dat niet hij, maar een hem onbekend persoon, die in middels naar Zuid-Afrika was vertrokken, de auto bestuurd had. Waar echter de heer St. ten einde zijn geniale vinding waarschijnlijker te maken, in gebreke bleef naam en vollectig adres van dien grooten onbekende wereld kundig te maken, werd zijn verweer niet a! te serieus genomen en verdachte veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hechtenis, be nevens toewijzing der civiele vordering ten behoeve van Duin ad 7.33. HABEMUS CONFITENTUM REUM! Het gebeurt niet al te dikwerf, dat een rechter kan zeggen" Wij hebben een schul dige, die bekent, maar hier kwam dan toch in den persoon van den 18-jarigen heer J. N. V uit Alkmaar, een jonge man, zich meiden, die nederig toegaf de schuld te zijn dat op 28 Maart nabij het beruchte kruispunt bij de Groote Kerk aldaar met zijn rijwiel een aan rijding werd veroorzaakt, omdat hij in de drukte van het verkeer de kluts kwijt raakte en verzuimde een auto bestuurd door zekeren heer Roorda, als van rechts komend, den voor rang te verkenen. Rekening v/erd gehouden met zijn openhartige erkentenis eu 3 boete of 3 dagen hechtenis opgelegd. EEN NATUURMENSCH GEEFT NIET OM "N STOOTJE. De 22-jarige landbouwer Jan B. te Graft wilde het zich onlangs wat gemakkelijk ma ken en liet zich op zijn rijwiel op de Noorder vaart door een motor medesleepen, tot op een gegeven moment een kink in den kabel kwam en de wielrijder op waarlijk elegante wijze over den kop sloeg en op den weg neerkwakte. Hij bekwam echter niet het minste letsel, maar brig. Talsma, die de equilibris- tische toeren van dezen natuur-acrobaat van uit de verte had gadegeslagen, maakte een keurig proces-verbaaltje op en heden werd vriend Jan, die het gebeurde van whnjg be- teekenis achtte, veroordeeld tot 7 boete of 7 dagen hechtenis. ZACHTE MEESTERS MAKEN ONWELRIEKENDE WONDEN. De agent Agricola te Alkmaar bemerkte in den avond van 5 April omstreeks kwart over Farryner vulde de pauze aan. van wijlen den hertog? Nu? glimlachte hij toegevend. Maakte het veel indruk op u dat portret? Heel veel En ik kan het in 't geheel niet verklaren Ik geloof dat het iets buitengewoons is, zeide Farryner. De naam van een doode is zonder beteekenis, dan ziet men een portret en er is een beteekenis, in het bijzonder als het en levend portret is. Men verwezenlijkt een persoonlijkheid. Het is een zeer levend portret, gaf miss Stalling toe. Zij zeide zelf dat het te levend voor haar was om het ergens te hebben. En dan was de oude vrouw bevreesd dat zij gezondigd had tegen de trouw van haar vriendin en tegen de kieschheid door den naam van M. de Bellegarde te noemen tot den man, die madame de Bellegarde liefhad. Hij scheen haar ongerusthej d op te mer ken, want hij zeide, eenvoudig en vriendelijk: lik houd niet van te veel geheimzinnig heid omtrent de dooden. Ik heb dikwijls aan M. de Bellegarde gedacht en bespiegelingen gemaakt omtrent hem. Het schijnt dat men hem hier in den omtrek erg bewonderd heeft. Het is z ij n huis, het kasteel z ij n home, alles is zooals hij het bevolen heeft Ja, ik heb dat gevoeld, glimlachte Far ryner. Dat is één reden waarom ik daar niet zou willen blijven het heeft iets van zich indringen als men op ee nplaats blijft als deze, als men niet zeker is dat de meester je zou hebben verwelkomd als hij nog leefde. Miss Stalling werd aangemoedigd. Daar heb ik nooit aan gedacht, begrijpt u, het leek mij haar plaats en das, bij beet- jqs, kwam het over mij dat het de z ij n c was tien uur op de Steenenbrug bij de Mient een opstootje, dat werd veroorzaakt door een automobilist, die zich al heel wonderlijk aan stelde. De agent trad direct handelend op en bespeurde weldra dat het jonge mensch on der den invloed van sterken drank verkeerde. Hij trachtte een auto achteruit te rijden, niet tegenstaande een andere auto direct daar achter stond en kraamde allerlei dwaze dron- kenmanstaal uit. Daarop reed hij weer voor uit, beschadigde een gemeente-muurtje en reed bijna 'n 15-jarigen knaap aan. De heer Agri cola haalde hem toen minder zoetsappig achter het stuur weg en vorderde zijn rij bewijs, dat echter door den beschonkene niet getoond kon worden. Ten slotte werd hij naar het politiebureau gebracht ter ontnuchte ring en kreeg eerst laat in den nacht van den inspecteur vergunning zich naar zijn woon plaats te begeven, echter onder de zorg van een vriend, die de besturing op zich nam. Ter zake verschillende verkeersovertredin gen stond het jonge mensch J B., 'n zoon van een aannemer uit Wieringen. heden terecht. Hij toonde zich nu zeer volgzaam en be rouwvol en erkende niet goed te hebben ge handeld. Hem was het drankgebruik door een geneesheer verboden, doch op gemelden datum was hij uit geweest met een vriend en een paar jonge dames. Hij had toen ge danst eu zich weer aan drankmisbruik schul dig gemaakt. De agent verklaarde, dat de verdachte zich dien avond zeer onbehoorlijk had aangesteld. Ook de burgemeester van Wieringen gaf geen loffelijk getuigschrift, doch gaf toe, dat het de laatste maanden wel beter ging. Hoewel verdachte natuurlijk zijn uiterste best deed voor het behoud van zijn rijbe wijs, dat hij beweerde moeilijk te kunnen mis sen, had hij zich toch te veel misdragen om op veel consideratie te kunnen rekenen en de kantonrechter veroordeelde hem tot 50 boete of 50 dagen hechtenis met ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 6 maanden. DE GEEST VAN CARUSO ZWEEFDE DOOR DE DUISTERE DORPSWEGEN. De 20-jarige visscher Engel H. te Egmond aan Zee had in den nacht van 29 April zijn van zalige ontzetting verstijfde dorpsgenoo- ten onthaald op de pracht van zijn metaal- klankrijke heldentenor, waarvan heel het Pomppiein en omgeving beefde en trilde. De rijksveldwachter Bergsma genoot eveneens van deze enorme muzikale prestatie, maar het was heiaas in den voor de nachtrust be stemden tijd en hij moest met bloedend hart proces-verbaal opmaken ter zake buren gerucht. Dt- groote solist stond voor dit feit dan heden terecht, maar bleek de bescheidenheid in persoon te zijn. Zelfs ontkende Ivij een stem te hebben om te praten, veel minder om te zingen, doch de heer kantonrechter Jiet zich niet verlakken en gaf blijk die nederig heid te doorzien door de Zingende Engel te veroordeelen tot 2.50 boete of 2 dagen. DE DOOD EN VERDERF BRENGENDE HANDREM. Een te Wijk en Zee en Duin wonende uit voerder, de heer Cornelis A., was in den avond van 29 April te Alkmaar door de poli tie aangehouden, ter controleering van de door 'hem bereden motor, een Simplex 1926. Dit onderzoek viel niet al te gunstig uit, zooals kon worden gedistilleerd uit de ver schijning van den heer C. A. als verdachte voor den kantonrechter ter zake het berijden van een motorrijwiel, niet voorzien van twee krachtig onafhankelijk van elkander wer kende remmen. De verdachte toonde zich bepaald on voldaan over het optreden der Alknfaarsche agenten, die hem hadden verboden om- op zijn motor de reis naar huis voort te zetten en hem den raad hadden gegeven, verder maar van een autobus gebruik te maken. Hij verdacht hen sterk aandeelhouders van een autobus-onderneming te zijn. Ook beweerde de heer A. een gewettigden tegenzin te heb ben in het gebruik van de handrem. Hij had eens de handrem aangewend en het funeste gevolg was, dat hij zijn bewustzijn verloor en ettelijke weken in een ziekenhuis had moe ten doorbrengen. Nadat de heer A. op deze onderhoudende wijze den kantonrechter eenige oogenblikken aangenaam bezig had gehouden, veroordeel de deze autoriteit: hem tot 5 boete of 5 dagen en ontvingen de heeren daarop direct de ken- de rentmeester en de dienstboden en de tuinlieden praten altijd over hem alles is juist zooals hij het beschikt heeft, niets is ver anderd. Gedurende zijn leven was zij niets -anders dan een sieraad van de plaats; alles was voor hem Ja- Dit doet een soort van tegenwoordig heid op de plaats ontstaan. Ik heb dit heel sterk gevoeld sedert ik het portret zag. Hoe ziet het er uit, dat potret? Zij weifelde, maar zij kon heusch dien treffende nindruk niet verzwijgen. Het lijkt op mr. Carless. Farryner was verbaasd. Dat is uw verbeelding, natuurlijk! Neen het is werkelijk zoo. Iedereen zou het zien. Ouder en donkerder, maar het zelfde type, zeer elegant en deftig en ontwij kend beminnelijk, zéér misleidend en afge werkt; de fijne belaatstrekken van een Wat- teau-cavalier niemand zou de gelijkenis over het hoofd zien. Vreemd. Zeer vreemd. Het is een ongewoon type ook. Mr. Carless lijkt niet op een Engelsen- man, wel? Heelemaal niet. Het gaf mij een soort van schok. Dat kan ik begrijpen. Ik zal nooit meer in staat zijn naar mr. Carless te kijken zonder aan den hertog te denken Ook dat kan ik begrijpen, antwoordde Farryner ernstig. En zij, madame de Bellegarde, schijnt het niet op te merken Neen, dat wil ik gelooven Maar hoe is dat mogelijk? Een klaar blijkelijk feit als cjat. nisgeving, dat de veroordeelde hooger beroep zou aanteekenen, hoofdzakelijk gericht tegen de geuniforrode aandeelhouders van de auto- busonderneming. 4 Mondelinge uitspraak 8 Mei 1931. J. P. te Alkmaar, loopen verboden grond, 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. H., C. H. te Egmond aan Zee, jachtwet overtreding, ieder 15 boete of 15 dagen hechtenis. J. C. K. B. te Bergen, overtreding trekhon denwet, 3 boete of 3 dagen hechtenis. G. M. te Oudorp, overtreding arbeidswet, 2 boete of 2 dagen hechtenis. G. H. v. E. te Utrecht, A. v. Z. te Alphen a d. Rijn, overtreding kanaalreglement, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. A. K. te Egmond aan Zee, A. B. te Haar lem, J. K. te St. Pancras, N. R., J. P., M. B., J. V., C. J. I. te Alkmaar, dronkenschap, de le 6 boete of 1 week tuchtschool, de 2e, 3e, 5e, 6e, 7e en 8e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 4e 10 boete of 10 dagen hech- I tenis. B. B. te Limmen, G. B. te Haarlem, H. S., E. S. te Egmond aan Zee, H. L., J. F. te Alk maar, C. V. te Oudkarspel, P. W. te St. Pan cras, E, P. v. D. te Amsterdam, overtreding politieverordening, de le en 2e ieder 3 boe te of 3 dagen hechtenis, de 3e en 4e ieder 2.50' boete of 2 dagen hechtenis, de 5e 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 6e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 7e en 8e ieder 4 boe te of 4 dagen hechtenis, de 9e 2 boete of 2 dagen hechtenis. P..P. te Heiloo, C. A. te Wijk aan Zee en Duin, F. E. te Haarlem, G. de R. te Heem», kerk, J. Z., W. L., G. K. te Castricum, C. G. te Egmond a.d. Hoef, J. C. S. te IJmuiden, C. G. te Uitgeest, S. G. te Wormer, J. B. te Wieringen, A. D. te Broek op Langendijk, A. H. te Oudkarspel, P. de B. te Schermer- horn, A. M., B. G. te Oterleek, L. C. te Nieuwer-Aifistel, N. B. te Hoogwoud, J. B. te Schagen, J. B., J. B. te Graft, H. M. K. te Beemster, R. J. D. H., J. H. V. te Alkmaar, overtreding motor- en rijwielwet, de le 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 2e, 3e, 6e, 7e, 8e en 15e ieder 5 boete of 5 dagen hechte nis, de 4e, 22e en 25e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 5e, 10e, 14e, 16e, 17e, 18e en-23e ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis, de 9e 15 boete of 15 dagen hechte nis, de 11e 25 boete of 25 dagen hechte nis, de 12e 50 en 3 boete of 50 en 3 da gen hechtenis, met 6 maanden ontzegging, de 13e, 20e en 21e ieder 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 19e 6 boete of 6 dagen hech tenis, de 24e 2 boete of 1 week tuchtschool. SINT PANCRAS. Vergadering van de Coöperatieve Boeren leenbank alhier op Vrijdag 8 Mei n.m. 7 uur in het café van den heer Bouwstra. De ver gadering die bezocht was door 90 leden, werd gepresideerd door den heer J. ten Hoe ve, kassier, die met de volgende woorden de vergadering opende: In de 28 jaar dat de boerenleenbank thans bestaat hebben we nog nooit onder zulke treurige omstandigheden vergaderd, niet wat het bankwezen betreft, doch de toestand waarin onze leden verkeeren is wel allertreu rigst, de uitkomsten van de bedrijven waren van zulke minieme uitkomsten, dat van een inkomen geen sprake was. Het bedrijf onzer leden is wel wisselvallig, doch zooals het afgeloopen jaar is het in al de jaren die de bank bestaat nog niet geweest, doch door dit slechte teeken maakt de bank goede zaken. De bijdrage aan het Koedijker pad bijv. is uit de winst der bank bestreden, alsook 1000 aan een nieuwe brandkast. Thans is het doel om tot een fondsvor ming aan de Centrale bank te komen, dit zal moeten zijn pCt. per 1000, wat voor onze bank een bedrag zal worden van onge veer 250 per jaar, over alle lokale banken 125000, daarbij voegt de centrale bank dan nog 100000, zoodat het bedrag dan 225000 per jaar zal worden, dit dienende voor eventueel voorkomende verliezen der banken. Deze verliezen zullen worden geno men voor gelden welke voor de malaise zijn opgenomen, dus voor 1931, de verliezen zul len dan tot 3/4 door de centrale bank wor den betaald, 1/4 blijft voor de betrokken lokale bank. Zij weet niet dat het weet, glimlachte Farryner, en hij voegde er nadenkend bij; Dit kan veel verklaren. Miss Stalling durfde hem niet te vragen wat hij daarmee meende; zij' voelde dat zij reeds te veel had gezegd, maar haar gemoed was verlicht. lik hou zooveel van madame de Belle garde, zeide zij warm, en ik begrijp haar zoo weinig. Werkelijk, ik zou niet van het minia tuur gerept hebben, maar op een of andere manier bezwaarde het mij. Waarom zou u er niet van spreken? Het is treurig dat wij zooveel geheimen vooi elkaar hebben ik wilde wel dat wij aller oprechter waren. Miss Stalling zuchtte. Men kan niet ronduit spreken over an dermans zaken; men raakt geheel verward in allerlei soort voorbehoud en teere zaken. Zij voegde er stoutmoedig aan toe: Ik kan u zelfs niet vertellen, wat ik u hier kwam zeg gen Dat geloof ik niet. Gist u het dan misschien? lik weet het niet. Natuurlijk kunnen wij niet praten over andersmans zaken. En toch zou het zooveel helpen als men dat kon, antwoordde zij peinzend. Dat zou feitelijk in het geheel niet hel pen de dingen moeten zichzelf uitwerken. Ik voel mij zoo hulpeloos, klaagde zij, en alsof het alles mijn schuld was. Hij keek haar doordringend aan. Is u er geheel zeker van dat de dingen verkeerd gaan? vroeg hij scherp. Neen, dat ben ik niet, antwoordde zij haastig. Er is niets gebeurd? (Wordt vervolgd), v

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5