Aqmda Laatste berichten Binnenland ProtrïncëaaS nieuws ZeetEjdSngesi STAD EN OMGEVINGT Nr. 1. Opening: een salyo van luchtyuur- Radiografisch weerbericht Dinsdag 12 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: Tusschen 14 en 17 (tendenzfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Pas getrouwd (rom.); 2. Als je maar pech hebt (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Raschas wraak (rom., geluidfilm); boven 18 jaar. 8 uur, café Toon Molenaar, biljartseance H. Drost. Woensdag 13 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: Tusschen 14 en 17 (tendenzfilm); boven 18 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: I. Pas getrouwd (rom.), 2. Als je maar pech hebt (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-TheaterRascha s wraak (rom., geluidfilm); boven 18 jaar. 8 uur, Harmonie, 125e uitvoering Zang- vereen. „Toonkunst" en Alkm. Strijkorkest. 8 uur, te Schoorl concert fanfarecorps De Vriendschap en Schoorl's Gemengd Koor. Donderdag 14 Mei. 2 uur, Muziektuin, openluchtsamenkomst vrijz. godsdienstigen. c 11 30 uur, terrein Timmerman te Schoon, concours Westfriesche Bond van harmonie- en fanfarecorpsen. 8 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, uit voering kinderkoor Crescendo. ERNSTIG ONGELUK DOOR ONTPLOFFING VAN EEN GRANAAT, f Drie dooden, vier zwaar gewonden. In de nabijheid van Soissons waren giste ren eenige Joego-Slavische arbeiders bezig een sedert den oorlog braakliggend stuk land op te ruimen en van steenen te bevrijden om ,het weer voor den landbouw geschikt te ma ken. Hierbij stuitten zij op 'n gedurende den oorlog in den grond geslagen, doch niet ont ploften granaat van zwaar kaliber, die plot seling ontplofte. Drie arbeiders werden op slag gedood, terwijl vier anderen zwaar ge wond werden, waarvan eenigen in levensge- xaar verkeeren. DE CANDIDATUUR-BRIAND VOOR HET PRESIDENTSCHAP. Nu bekend is, dat Briand zijn candidatuur voor het presidentschap aanvaardt, ziet men meer dan te voren in de beide candidaten Briand en Doumer de vertegenwoordigers van links en van rechts. In parlementaire kringen wordt algemeen gerekend, dat Bri and de meerderheid zal behalen, zoodat men zich thans reeds de vraag stelt, wie den hui- digen Minister van Buitenlandsche Zaken op de komende Raadszitting van den Volken bond zal moeten vervangen. Het schijnt vast te staan, dat Briand na zijn verkiezing al thans even naar Geneve zal gaan om af scheid te nemen van zijn medewerkers in de Europeesche Commissie. De officieele ver tegenwoordigers van Frankrijk op de komen de raadszitting te Geneve zullen dan waar schijnlijk Minister-President Laval en de Minister voor Economische Zaken zijn. In geen geval zal Briand zijn functie van Mi nister van Buitenlandsche Zaken vóór zijn jenoeming tot President neerleggen. EEN SENSATIONEELE ARRESTATIE VERWACHT. Een geheimzinnig bericht uit Engeland. De Daily Herald vermeldt op opzienba rende wijze, dat binnen zeer korten tijd een groote sensatie-gebeurtenis te wachten is, n.1. de arrestatie van wat het blad noemt een we reldvermaard financier. Het blad noemt geen namen, doch schrijft, dat de publicatie van een concern van bekende maatschappijen aanleiding zijn geweest tot het uitvaardigen van het arrestatiebevel. Het concern beschikt over een kapitaal van verscheidene millioe- nen pond Sterling. Bedoelde groep heeft in den laatsten tijd herhaaldelijk door belang rijke financieele tegenslagen van zich doen spreken. Reeds geruimen tijd heeft de justitie in overleg met de regeering de transacties van bedoeld concern met aandacht gevolgd. VROUW BEKNELD GERAAKT. Hedenmiddag te ongeveer kwart vóór twaalf is te Amsterdam een vrouw tusschen een vrachtauto en een lantaarnpaal bekneld geraakt. Met een vrij ernstige bekkenfractuur is zij per auto van den G.G.D. naar het Ned. Israeliëtisch ziekenhuis vervoerd. DE ACTIE VAN HET PERSONEEL VAN GEND EN LOOS EN A. T. O. Onder leiding van de respectievelijke hoofd besturen zijn gisteren de vertegenwoordigers van het Van Gend en Loos—A. T. O.-perso- neel, georganiseerd in den Centralen bond van Transportarbeiders en den Nederl. R.K. bond van Transportarbeiders Sint Bonifacl- us te Utrecht in vergadering bijeen geweest, teneinde de verdere houding te bepalen te genover de weigering van de directie om aan de gestelde verlangens van het personeel te gemoet te komen. Nadat in beide vergadeiin- gen verslag was uitgebracht van de gevoer de onderhandelingen en een overzicht gege ven van de stappen, die daarna door de hoofdbesturen werden ondernomen, om als nog zonder conflict tot overeenstemming te geraken, werd met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarbij den hoofdbestu ren werd opgedragen: Door middel eener schriftelijke stemming het personeel de vraag ter beslissing voor te leggen of de afwijzing der directie tot sta king moet leiden; middelerwijl te pogen alsnog een bevredi gende oplossing van het geschil te verkrij gen. Besloten werd over drie weken opnieuw bijeen te komen tot het nemen van verdere beslissingen. Een schriftelijke stemming on der het personeel wordt voorbereid aan de hand van den uitslag hiervan zal Zondag 31 Mei a.s. een definitief besluit genomen wor den. Hem werd een verhoo:r afgenomen, waarbij bleek, dat hij niet alleen zich zelf tot den rang van kapitein had laten promoveeren, maar dat hij met den militairen dienst als zoodanig niets te maken had. Hij was in diverse landen van Europa geweest, alles te voet, zooge naamd om een internationaal politiecorps te stichten. Uit zijn papieren bleek voorts, dat hij van verschillende autoriteiten een hand- teekening had ontvangen, waarvan hij bij verschillende gelegenheden gebruik maakte. Op aanbeveling logeerde de pseudo-kapiteui gratis in de grootste hotels. Dit laatste ge schiedde ook in hotel Tafelberg te Ooster beek. Vanaf Zaterdag j.1. kreeg hij gratis logies op het politiebureau. Overigens scheen hij het beter gewend te zijn, althans liet hij de politie onomwonden blijken, dat het ont haal hem minder goed was bevallen. Hedenmorgen is de jongeman hij is 22 jaar oud over de grens gezet. Met een En- gelsch pond op zak gaat hij zijn voetreis door Europa voortzetten. BRAND. Te Eindhoven. Maandagavond brak brand uit in de ma chinale papkokerij van de firma van Hoorn in de Willem Barentszstraat te Eindhoven. Het geheele gebouw ging in vlammen op. De brandweer kon de aangrenzende percee- len behouden. De oorzaak van den brand is onbekend. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Voortgezet wordt de behandeling van het ontwerp drankwet. Het amendement-van der Heiden (geen vergunning voor legerplaatsen en militaire lokaliteiten) wordt verworpen met 37 tegen 26 stemmen. De heer van der Heiden trok zijn amendement op art. 6 (plaat selijke keuze) in, omdat dit hetzelfde beoogt als dat van dr. Slotemaker de Bruyne. De heer Slotmaker de Bruyne verdedigde hierna kort zijn amendementen. Hij zag in plaatselijke keuze een groot opvoedend element en zeide, dat dit voorstel niet be doelt drooglegging van het land. De heer Lingbeek merkte op, dat gebruik van sterken drank door God niet verboden wordt. Daarom mag een meerderheid geen onthouding aan een minderheid opleggen. De heer Marchant bestreed het amende ment uitvoerig. Hij wilde geen referendum naast een bevrijd vertegenwoordigend lichaam. Spreker meende, dat het niet de taak der regeering is aan propaganda te doen. Hij zag in plaatselijke keuze een groot twistpunt, waarbij iedere vraag van politie ke beteekenis op den achtergrond zal worden gedrongen. De heer Kérsten had als princi pieel bezwaar tegen plaatselijke keuze, dat de overheid die regeert bij de gratie Gods, de teugels van het bewind in handen legt van het volk. De heer Smeenk bestreed mr. Marchant. Mej. Groeneweg verdedigde plaatselijke keuze. Zij betoogde, dat het maatschappelijk verkeerg een alcohol meer verdraagt. Zoowel de chauffeur als de wielrijder en de voetgan ger vormen een gevaar voor de gemeenschap als zij aangeschoten zijn. Spreekster wees ook op het gevaar van alcohol voor de jeugd. FRANSCHE VLIEGTUIGEN NAAR STCCKHOLM VERTROKKEN. Blijkens bij het departement van defensie ingekomen bericht, zijn de 3 Fransche water vliegtuigen, welke gisteren op de Mok zijn gedaald, hedenochtend om 9.45 naar Stock holm vertrokken. EEN PSEUDO-KAPITEIN. Een dezer dagen werd door de Oosterbeek- sche politie een Duitscher aangehouden, die gekleed ging in een uniform van kapitein. Hij gaf zich uit als kapitein van de Friedens- armee en beweerde, dat hij lid was van een nternationalg politieorganisatie, gevestigd te Miami in Florida. DE BRANDSTICHTING TE WORMERVEER. Het gerechtshof te Amsterdam zette heden onder presidium van mr. Jolles de behande ling voort van de bekende brandstichtings zaak te Wormerveer. Een smid, A. de B., zou op 11 Dec. 1929 brand hebben gesticht op den zolder van een perceel aan den Zaan- weg te Wormerveer, waar verdachte's sme derij was gevestigd. De Haarlemsche recht bank sprak verdachte vrij. De officier ging van het vrijsprekend vonnis in hooger beroep. Op 4 November diende de zaak voor de eerste maal voor het Hof, werd den 28en daaraanvolgend voortgezet, doch moest toen worden geschorst, daar de inspecteur F. de Groot de zitting wegens ziekte niet verder kon bijwonen. Op 29 Jan. werd de behande ling voortgezet. De procureur-generaal eisch- te een gevangenisstraf van 1 jaar en verd.'s gevangenneming bij het uitspreken van het arrest. Op 5 Februari werd bij interlocutair vonnis bepaald, dat het onderzoek niet vol ledig was geweest en het getuigenverhoor diende te worden heropend. Door ziektegevallen had dit heropend ge tuigenverhoor eerst heden plaats. Als verde diger trad op mr. Stokvis. Als eerste getuige werd gehoord de inspec teur van politie, F. W. de Groot. Deze ver klaarde nogmaals onder eede dat agent Z. wel degelijk bij het eerste verhoor aanwezig was. Verdachte ontkende dit. Nadat getuige Rebel, rechercheur, en get. Zandstra, agent van politie, ware gehoord, werd als deskundige dr. I. Zeehandelaar, zenuwarts, gehoord. Deze handhaafde zijn verklaring, dat iemand, die na maand een proces-verbaal opmaakt, van een verhoor dit onmogelijk woordelijk kan weergeven. Verdachte de B. bleef erbij, dat hij on schuldig was. De procureur-generaal, mr. Harinxma thoe Sloten, was van meening, dat men in dit geval geen enkel verwijt aan de Groot kan maken. Spreker wilde echter lo gisch zijn en het proces-verbaal buiten be schouwing laten. Spreker was van meening, dat verd. schul dig is. Hij persisteerde bij zijn eisch: 1 jaar gevangenisstraf. Arrest 26 Mei. BERGEN. Ten gemeentehuize werden heden de vol gende candidatenlijsten ingediend S. D. A. P.: L. den Das, dr. J. Hemelrijk, D. Bergman, N. de Moor geb. Brouwer, H. Melkman, geb. Neeter, G. Bleijenberg, W. C. Mol, H. Poldervaart en C. Balenburg geb. Hoving. R-K. Staatspartij: J. Apeldoorn, H. Blank, J. E. Miltenburg, C. de Wit, H. Kager, J. E. Martin, J. H. W. Schmidt, Th. Vink, M. C. Dingerdis, W. F. B. Sehneiders. Vrijz.-E)em.: J. C. Dekker, geb. Maathuis, J. C. W. Loos, J. R. van Arnhem, J- R- Zwee rus, C. J. P. J. Hoksbergen. M Anti-Revolutionnairen: W. Colijn, J. Ner derveen, C. Sikma, E. G- v. Ede, C. Blank- man. T Christelijik-Historischen: F. J- Ei Iet, J Straayer. Middenblok: C. F. Zeiler, J- S' donald, J. Swaag, P. Blankendaal t- J- Voute, A. Bosch, geb. v. Werkum. f nle> W. Stroomer, P. Grin, W. Ris. Vrije R-K. lijst: Th. Dirkson. J- v. Wonde ren. De kiezers zullen dus uit deze 43 candi daten de 11 raadsleden moeten kiezen. Abusievelijk vermeldden wij, dat de uit nemende band die den cabaretavond Zondag avond het bal in „de Rustende Jager" ver zorgde onder leiding stond van den heer Creveld. Leider van de band toch was de heer Jan. v. d. Brink. WATERSCHAPSBESTUREN. Bij K.B. zijn benoemd met ingang van 1 Mei tot heemraad van den polder Waard Nieuwland op Wieringen M. Heijblok Mzn. te Wieringen; met ingang van 1 Juli a.s. tol heemraad van den Anna Pauwlownapolde: C. Tijsen te Anna Pauwlowna. PROVINCIALE STATEN. Bij besluit van heden, 12 Mei 1931, is door den voorzitter van het centraal stembureau tot lid van de Provinciale Staten van Noordholland benoemd ver klaard de heer mr. C. H. Guèpin te Sant poort, zulks wegens het niet aannemen zijner benoeming als zoodanig door den heer dr. I. H. J. Vos te Amsterdam. STOOMVAARTLIJNEN. HollandAmerika Lijn. Abekerkb, uitr., 11 Mei te Sydney. Blommersdijk 9 Mei v. Rot. n. Baltimore. Rotterdam 9 Mei v. N. York n. Rott. Statendam, Rott.-N. York, 9 Mei v. Bou- logne. Narenta, Rott.-Vancouver, 10 Mei te Londen. Nw. Amsterdam 11 Mei v. New York te Rott. Veendam 9 Mei v. New York n. Bermuda. Rotterdamsche Lloyd. Jacatra 9 Mei v. Rott. n. Hamburg. Kedoe, uitr., 9 Mei v. Antw. Kota Tjandi, uitr., 9 Mei v. Djeddah. Dempo, thuisr., 10 Mei v. Sabang. Jacatra 11 Mei v. Rott. te Hamburg. Slamat, thuisr., 10 Mei v. P. Said. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Cornelis Stokman en Antonia Vendel. GEBOREN: Gerrit z. v. Mattheus Pronk en Marga- eetha Vlugt. ALKMAAR OP ZIJN SMALST. Wie Zondag op ons sportpark de be langstelling van de vele duizenden heeft gezien zal zich er in hooge mate over verheugen, dat door dergelijke wedstrij den ons stadje op anders stille dagen wordt tot een druk levendig centrum. Ook met het oog op de welvaart van vele middenstanders welke met het bezoek van deze duizenden ge paard gaat zal een rechtgeaard Alk maarder sympathie gevoelen voor de V9reeniging die dergelijke dagen organi seert. Wanneer men nu weet, dat een dag 's die van Zondag ook run*. 1000 in onze belastingkas bracht, dan zou men zich kunnen voorstellen, dat de be- stuurderen onzer stad, die allereerst zijn aangewezen om den bloei daarvan te bevorderen, zich op het eenig juiste koopmansstandpunt zouden plaatsen en zelfs op middelen zouden zinnen om meer dergelijke dagen in Alkmaar mogelijk te maken. Nu de directie van ons sportpark gezien heeft welke voordeelen een dag als die van Zondag ook brengt aan de organi- seerende vereeniging, is ze er als de kippetjes bij geweest om het bestuur van Alcmaria Victrix te berichten, dat een volgend maal voor het sportpark een hoogere huur verschuldigd zal zijn. Vertoogen van het bestuur van Alc maria, waarin naar voren werd ge bracht, dat Alkmaar dan de kans loopt dergelijke wedstrijden aan andere plaat sen te zien toegewezen, omdat op ver zoek van .Alcmaria" de K. N. V B. Alk maar als plaats aanwees waar deze wedstrijden gespeeld moesten worden en de K. N. V. B. gevoegelijk ook gemeenten in het Gooi kan aanwijzen waar de ge meentelijke overheid alles doet om der gelijke dagen te bevorderen, hadden geen resultaat, omdat formeel de directie in het gelijk stond. Met klem dringen wij er op aan, dat den raad wethouder Klaver duidelijk maakt, dat het in hooge mate wensche- lijk is om de directie van het sportpark de vrijheid te geven de juiste koopman schap te betrachten. Met ambtelijk formulisme wordt de welvaart van de bevolking en de bloei van de plaats niet gediend. HET VUURWERK. Het vuurwerk belooft Vrijdagavond iets heel bijzonders te worden. Niet al len omdat het uit 73 nummers bestaat, doch ook om de samenstelling van het programma, aangezien er, met het oog op het bijzondere karakter van den dag, nummers op voorkomen, die het verkeer in alle tijden demonstreeren. Men hoopt n.1. te zien de komst van de Batavieren in ons land op hun vlotten, het vervoer op oude schijfwagens, dat met den post wagen, de locomotief van 1850 en tot de electrische trein van heden. Programma van het vuurwerk, dat op Vrij dag 15 Mei 1931 des avonds 10lA uur aan de Noorderkade zal worden afgestoken, ter gelegenheid van het op dien dag in gebruik nemen der electrische tractie op de lijnen Amsterdam— en Haarlem—Alkmaar. Ie Afdeeling. werk, bestaande uit: 2 signaalbommen met bliksemlichten, trroote luchtslangen in fraaie vonkenregen, 2 zwermbommen met magnesiumlichtslan- genbouquetten, 6 örillantbommen met goud en zilverregen, gekleurde bouquetten, fluiten en mozaïekregen, 5 groote bomvuurpijlen met gekleurde lichtkogels en chrysantemum en komeetbouquetten, 2 magnesium tourbillons. 2e Afdeeling. Nr. 2. Fraaie verlichting van het terrein door groote magnesiumzon, het terrein in rooden gloed zettend. 3e Afdeeling. Nr 3 Groot mechanisch nummer, voor stellende een vlot met Batavieren, welke roeien, terwijl de stuurman den weg aanwijst. In diamantvuren en waarboven „80 jaar voor Christus". Onder het geheel een cascade van brillantvuur. Geflankeerd door contra-batte rijen van Romeinsche kaarsen, welke een menigte gekleurde lichtkogels over het ge heel heenwerpen. 4e Afdeeling. Nr. 4. Groot vuurbeeld, voorstellende een Ouderwetsche Draagstoel met dragers, in gekleurde diamantvuren. Omringd door waaiers van brillantvuur. Boven het beeld het jaartal „800". 5e Afdeeling. I Nr. 5. Groot vuurbeeld, voorstellende een Ouderwetsche Postkoets, waarboven het cij fer „1573" in gekleurde diamantvuren. Ge flankeerd door twee contra-batterijen van Ro meinsche kaarsen, welke een menigte gekleur de lichtkogels over het geheel heenwerpen. 6e Afdeeling. Nr. 6. Dubbele radiumtelegrafen over het terrein heengaande in schelwitte vonken en stralen. 7e Afdeeling. Nr. 7. Fraaie verlichting van liet terrein door bengaalsche vuren in kleuren, waartus- schen groote batterijen van Romeinsche kaar sen ontbranden, welke bouquetten, gekleur de-, staart-, magnesum-, chrysantemum-, Jap. vlinder, gouden en zilveren sterren opwerpen met bouquetten magnesiumluchtslangen. 8e Afdeeling. Nr. 8. Groot vuurbeeld, voorstellende een Locomotief in gekleurde diamantlichten, waarboven het jaartal „1839". Geflankeerd door vuurbommen van Romeinsche kaarsen welke een menigte gekleurde lichtkogels en poliepsterren uitwerpen. 9e Afdeeling. Nr. 9. Groot drievoudig vuurfront, be staande uit groote zonnen en dubbele draaien de Guilioché's, kransen en wrongen vormen de van diamantvuur, plotseling omringd door groote waaiers en zonnen in schitterende magnesiumvuren met duizenden sciiel-witte vonken en stralen, waardoor een fraaie ver lichting over het terrein ontstaat, eindigende met kanonslagen. 10e Afdeeling. Nr. 10. Groot schitterfront, De Lotusbloe men, beginnende met groote rozetten in dia mantvuur, welke van kleur veranderen. Plotseling ontbranden een aantal Japan- sche schitterzonnen en fonteinen, welke dui zenden Japansche vlinders uitwerpen. Het geheel eindigende met kanonslagen. 11e Afdeeling. Nr. 11. Groote electrische diamantwaterval, beginnende met groote magnesiumbundels met duizenden schelwitte vonken en stralen, waardoor het geheeie terrein daghelder wordt verlicht. Tijdens het branden stijgen plotseling mach tige springbronnen (zoogenaamde electrische kronen) omhoog tot een hoogte van circa 50 Meter met prachtige verlichting en stralen, eindigende met zwaar bombardement. 12e Afdeeling. Nr. 12. Groote siotdecoratie, bestaande uit een electrische trein in diamant- vuren. Boven den trein „15 Mei 1931" in blokletters van diamant vuur. Onder den trein een groote brillantcascade met fraaie vonkenregen, geflankeerd door dubbele plan- tons mozaiëkvuur met draaiende zonnen. Voorts geflankeerd door contra-batterijen van Romeinsche kaarsen, welke een menigte ge kleurde, poliep- en gouden regen-sterren over het geheel heenwerpen. Tijdens het branden wordt een slotfinale ontstoken, bestaande uit: tien luchtslangen met fraaie vonkenregen. 5 zwerfbommen met brillant- en magne siumluchtslangenbouquetten; 5 signaalbom men met bliksemlichten; 5 wentelbommen in kleur; 5 dubbele Italiaansche kunstbommen met groote gekleurde bouquetten en mijlen ver hoorbare luchtkanonnaden. Opstijgen van een groot bouquet vuurpij len, welke een menigte gekleurde lichtkogel bouquetten over het geheel heenwerpen. Dit vuurwerk wordt afgewisseld door bril lant- en kunstbommen met verschillende bou quetten en effecten, luchtslangen met fraaie vonkenregen, magnesiumtourbillons, vuur pijlen met diverse bouqueten en vullingen, wentelbommen in kleur, zwermbommen met brillant- en magnesium luchtslangenbouquet- ten en signaalbommen met bliksemlichten. HET ANTI-MILITARISTISCH- CONGRES Het comité van actie Dienstweigerings Manifest Mobiliseeren organiseert 6 en 7 Juni alhier een congres. Naar wij vernemen zullen Zaterdag 6 Juni korte getuigenissen worden afge legd door Fedd Schurer te Amsterdam, mevr. Prins te Amersfoort, Tinus Wes- sels te Amsterdam en Sekker te Utrecht W. H. van Warmels te Blaricum en H H. Meulenbelt te Utrecht, terwijl Martin Beversluis te declameeren Zondag spreekt N. J. C. Schermer- horn uit Hoog-Soeren, oud predikant te imtTn"ïr 0r? 6n A' L Constandse uit den Haag, terwijl zang- en muziek verenigingen hun medewerking verlee- AANBESTEDING WIERINGER- W .meerpolder. Hedenmiddag had ten kantore van de directie van de Wier.ngermeerpolder alhier de aanbesteding plaats van het maken van ore', wapende betonfundeering voor den bouw van .^landbouwscholen in deil Wieringermeer Ingeschreven werd als volgt: T r IV!?" w- Drachten V00r 18296; J. C. Klein te Wieringen voor 1Q5Q^- Blauwboer en Tuinman te Schaden vnné 19593; W, Uiterdijk te AkkerwSÏÏe IZ naar waarnemingen, verricht in den rnor^n van 12 Mei. s Medegedeeld door het Kon. Nederl Mpi Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.9 mM. te Le Havre. Laagste barometerstand 747.3 mM. t» Torshavn. Verwachting, geldig tot den avond van 13 Mei: Zwakke tot matige,.later wellicht toese mende, Zuidwestelijke tot Zuidelijken wind" Half tot zwaar bewolkt. Aanvankelijk weinie of geen regen. Weinig verandering in tempe^ ratuur. f 19640; N. V. Bouw- en Betcnmaatschapnii „Limburgia" te Venlo voor 21517; N V Bouw- en Betonmaatschappij te Utrecht voor f 25350; Hollandsche Betonmaatschappij u Amsterdam voor 35450; N. V. Beionmaat schappij Begram—Eten en de Bruijn te Am sterdam voor 36200; N. V. Enkhuizen Beton- en IJzerbouwmaatschappij, voorheen A. Last en Zoon te Enkhuizen voor f 36000' N. V. Amersfoortsche Betonmaatschappij Amersfoort voor 36790; N. V Internatio nale Gewapende Betonbouw te Breda voor 37500; N. V. Maatschappij Amsterdamsche fabriek voor Cement Ijzerwerk en Gewapend beton te Amsterdam voor f 38200. Het werk werd aan den laagsten inschrij. ver gegund. DE CANDIDAATSTELLING VOOR DEN GEMEENTERAAD Ten stadhuize zijn heden voor de drie districten de volgende candidatenlijsten ingediend: S. D. A. P. J. Westerhof, T. Bonsema, A. Bakker W. J Bulens, W. van de Val!, H. van Drunen, A. Jo'-itsma—Sjoers, p. q Louws, H. Heertjes, J. Alferink, A. F. Zeegers, G. Veen. Tn kieskring II wordt plaats 11 door den hee. N. Schats en plaats 12 door den heer W. Henneke ingenomen, terwijl in kieskring III deze plaatsen door de hee- ren IDekker en W. Boon bezet worden. De lijsten zijn overigens in de drie districten gelijkluidend. Roomsch Katholieke Staatspartij: S. J. A. Keesom, D. Geels, V. P Keijs- per, H. Kueter, P. K. v. Doornik, H. ">V. Koopmar.s, J. Weyling, W. Groot, C. G. Rems, J. N. Ranzijn. in het district II staan inplaats van de heeren Keesom en Geels, de heeren D. J. Woldendorp en H. Kiave- op 1 en 2. In het district III worden de 1ste en 2e plaats ingenomen door de heeren G. van Singerland en C. Venneker Overigens zijn de lijsten in de drie districten gelijkluidend De Chrstelijk Historischen dienden in alle districten de volgende gelijkluiden de lijsten in: J. Ringers, J. Vogelaar, P. Schipper, A. v. Kleef Jr., G. Grondsma, G Peere- boom, J. H. Bezijn, G B. C. Vasbinder, J. H. Ooijevaar en H. A. v. Heerden. De Anti-Revolutionnairen stelden in do 3 districten de volgende candidaten: G. H. Hoijtink, A. Dijkers, P. Kieft, H. J. Wassink, H. Haijtema PznH. Bulthuis, L. R. de Kort, A. Steensma, J. Walter; T. Wolzak. De Vrijzinnig Democraten dienden eveneens gelijkluidende lijsten in en wel de volgende volgorde: A. Sictsma, N. Carels. W'. J F. F. Brink, V/. Balk, A. Englander, K. Kroon, J. Cloeck. De Vrijheidsbond komt in alle drie districten met de volgende candidaten uit: A. F. Thomsen, D Govers Jzn., Mr. P. Langeveld, H. C. Stoutjesdijk, Mr. C. A. de Groot, J. G Haremaker, J. Lakeman, P. W. Kamper. De Revolutionnair-Socialistische Partij candidateerde in de 3 districten: Joh. vin Berkum, G. Zwart, 1 P- Wilierns. De kiezers krijgen dus 17 Juni gele genheid uit deze 68 candidaten de a s. 2? vertegenwoordigers van den gemeent" raad te kiezen. EEN BESTUURSFUNCTIE VOOR MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Het bestuur van den handeldrijvenden en industrieelen middenstand deelt ons mede, dat slechts een deel van het bestuur de gel digheid der ledenvergadering in twijfel ge trokken heeft maar dat de meerderheid en daardoor ten slotte het geheele bestuur besloten heeft zich bij het besluit der leden vergadering aan te passen, zoodat de aan beveling voor een bestuurslid van het Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon blijft luid den: 1. P. Termaat en 2 H. Haytema. CARILLONBESPELING In verband met de feestelijkheden op Vrij dag a.s. zal het carillon van den Waagtoren dien dag behalve van 11—12, ook nog van 67'A uur werden bespeeld. AFHALEN VAN CORRESPONDENTIE. De Directeur van het Postkantoor maast bekend, dat de gelegenheid tor het afhalen van correspondentie op Zon- en feestdagen, in verband met den zomerdienst der Spoor wegen met ingang van 17 dezer wordt g€' wijzigd in 8.45—9.45 uur. VERTROKKEN PERSONEN. fetje de Vries, chemisch analyste, geen, van Geesterweg 17 naar Amsterdam. w lemijntje Stoop, echtg. van Pieter Smit, ee der wed. van Volkert Deen, R.K. van Heem raadstraat 3 naar Heiloo. Alida Geertr da Bosman, wed. van Johannes Lieve uj- bertus Belonie, Rein., van Nassaulaan 41 Egmond aan Zee. Herman Houter, en echtg., N.H., van Visscherslaan 7 w Bergen (N.H.). - A. Lackner, dienstbode- R.K., van Nieuwesloot 49 naar Berge H.). A. J. van Schoten, tijd. °PZI(* L nnar genaanleg, geen. van Molenbuurt 10 yan Hoorn. J. S. E. Schwarzer, z.b., yj Kennemerpark 7 naar Zaandam J'van Burger, stucadoor, R K en 5ez"'o Nieuwpoortslaan 138 naar Velsen.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2