ASPIRIN «HE IVÖI'TUIHT! Vvekhmksigmtjik. Kerk en School Dit buisje behoort in Uw zak ^eenig op de wereld Bngezonden stukken BinnenSand heeft zij het recht het hoofd fier omhoog te dragen in 't besef haar plicht te neoben ge daan, niet alleen voor zich zelf, maar vooi allen die bij het Friesche veehoudersbedrijf betrokken zijn". Het ziekteverlof van mej. E. M. Mul ders, onderwijzeres aan de O.L. school te Hippolytushoef is op haar verzoek verlengd tot 1 Juli a.s. De nieuwbenoemde hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte prof. dr. Th. C. van Stockum.. die les zal geven in de Duitsche letterkunde in den nieuweren tijd, hield hedenmiddag in de aula der rijksuni versiteit zijn intreerede over de Godsvoorstel ling in den Duitschen minnenzang door Wal- ter von der Vogelweide. EEN KWARTEEUW HOOGLEERAAR. Jubileum. Op 28 Juni a.s. is het 25 jaar geleden, dat prof. ir. J. Nelemans met ingang van 1 Sep tember 1906 benoemd werd tot hoogleeraar aan de technische hoogeschool te Deift, ora onderwijs te geven in de Waterbouwkunde en den Bruggebouw. Prof. Nelemans was voordien ingenieur le klasse bij den Rijkswaterstaat te Utrecht. VERGADERING VAN VOLKS ONDERWIJS IN ST. PANCRAS. De vereeniging „Volksonderwijs" vierde in het café van den heer Bouwstra haar 25-jarig jubileum. Dit feit werd herdacht op feeste lijke wijze. De leiding van dezen avond was in han den van den heer C. Kloosterboer. De voorzitter zeide: Dames en heeren, het verheugt mij, u allen een hartelijk welkom te mogen toeroepen. Op 10 Mei 1906 is onze afd. V. O. opge richt en deze bestaat dus thans 25 jaar. Is onze vereeniging in dit aantal achter ons liggende jaren misschien wel eens iets te kort geschoten in haar r.beid naar buiten d.w.z. met betrekking tot ons hoofdbestuur, in eigen kring is veel arbeid verricht. Vanaf het jaar van oprichting, zijn veel adressen aan den gemeenteraad gezonden en niet minder mondelinge verzoeken aan den burgemeester gedaan, allen in het belang van de Openb. school. Nimmer zijn wij te dien opzichte teleur gesteld. Burgemeester Kroonenburg, hoewel in principe voorstander van Bijz. onderwijs, heeft te allen tijde een zeer prijzenswaardig standpunt ingenomen; steeds was de bur gemeester ons ten dienste met raad en daad, waar het gold, de belangen van onderwijs en schooi. Hiervoor vanaf deze plaats namens V. O. onze diepe erkentelijkheid en harteiijken dank. (Aplaus.) Moge deze verstandhouding te allen tijde in de toekomst zoo blijven. Eenmaal is door ons een besluit genomen om, in geen enkel opzicht pogingen aan te wenden, leerlingen van de Bijz. school voor de Openb. te be machtigen. Ook hebben wij niet den minsten invloed of pressie uitgeoefend op voorstanders van Bijz. onderwijs, om hierdoor te trachten, hen over te halen, hun kind(eren) naar de Open bare school te zenden. Blijft dit standpunt met de meeste nauw gezetheid handhaven, daardoor kunnen wij van een blijvenden bloei van onze Openb school verzekerd zijn, en in vol vertrouwen het 50-jarig jubileum van V. O. tegemoet zien. Als extra nummer, wat wel niet op het programma stond, kregen we een tooneel- stukje van eenige kinderen te zien, getiteld „Toch timmerhout". Dit werd heel aardig weergegeven. De jongejuffrouw M. Keizer was best, het vrije vlotte spel wat deze kleine dilitante gaf, was schitterend, het applaus dat de tooneel- listen in ontvangst hadden tc nemen, was dan ook uitbundig. Een uitnoodiging tot bijwoning van den feestavond was gezonden aan de heeren T. Engel en J Singewel, voorheen hoofd der openbare school te St. Pancras. Van beiden was een sch: ij ven van verhin dering binnengekomen. Hierna gaf de heer Kloosterboer een his torisch overzicht van de werkzaamheden der afdeeling, waaruit wij het volgende aan stippen In 1906 gingen er stemmen op in St. Pan cras, een afdeeling van V. O. op te richten. De heer K. de Vries van Amsterdam werd uitgenoodigd als spreker en uit deze ver gadering traden reeds verscheidenen toe als lid. Een voorloopig bestuur werd gekozen en wel de heeren A. Nobel, voorzitter, F. Engel, secretaris en C. Kloosterboer, pen ningmeester. Huisbezoek werd gedaan, tot het werven van meerdere leden, waarvoor zich opgaven de heeren P. Mooij, W. Keizer Jr., C. Groen en Jn. Madaerom. Het leden-aantal steeg van 33 tot 103. Het bestuur bleef gehandhaafd en werd uitgebreid met de heeren J. v. d. Ham, P. Mooij, T. Aukes en D. v. d. Woude. Er werd een poging aangewend om een debater te laten optreden tegen den heer K. de Vries, wat niet is mogen gelukken. Een besluit werd genomen om 10 sub sidie te verleenen tot oprichting van een land- bouwbibliotheek, alsmede subsidie aan de reizende bibliotheek, en aan de schoolfeest- vereeniging om een sciopticom aan te schaffen. In 1909 werd besloten om een reizende bibliotheek aan te schaffen en de leden ge legenheid te geven daaruit leesboeken te be trekken. Door de heer J. Verwee! werden belang loos vier belangrijke boeken op tuinbouw gebied aan de vereeniging geschonken. Het bestuur besloot een voorstel te doen om jaarlijks een gezelligen avond te organi- seeren. Op 5 Jan. 1911 werd een buitengewone vergadering uitgeschreven door het afsterven van ons aller vriend en voorzitter den heer A. Nobel. De heer Engel bracht in treffende woorden nulde aan den overledene, wat op de aan wezigen grooten indruk maakte. evenals alle andere onmisbare dingen vulpenhouder potlood - portefeuille, enz. welke een man niet kan missen. ER 1 Let op oranje band en Bayerkruis. Prijs 75 cli.^6^/ Als blijk van waardeering voor zijn goede werken voor V. O. werd voor den heer IC _de Vries een bijdrage verleend tijdens het 50- jarig herdenkingsfeest van V. O. Vele malen zat onze penningmeester op zwart zaad, doch altijd wist hij nog het hoofd boven water te houden. Er werden 3 gedenkboeken verloot, wat den penningmeester weer geheel op streek bracht. Een voorstel van een der leden om ons af te scheiden van het hoofdbestuur werd ver worpen. De vele arbeid die het hoofdbestuur ver richt, kwam in deze naar voren en werd ten zeerste op prijs gesteld. Door het vertrek van den heer P. Mooij raakte de vereeniging een ijverig en nauw gezet bestuurslid kwijt, alsmede door het ontslag nemen om gezondheidsredenen van het hoofd der school, den heer Engel. In zijn plaats werd benoemd de heer Sinje- wel. Deze bracht weer iels nieuws, n.1. St. Nicolaasfeest voor de kinderen. Door den heer Jb. de Vries werd een voor stel gedaan om huisbezoek te doen wat met goed gevolg werd beloond. Op voorstel van den heer Snel (raadslid) legde de heer Sinjewel uit (door een uitge breide verklaring) het verhoogeu van een niet bevattelijk kind. Er werd een adres gericht aan den ge meenteraad om een nieuw schoollokaal als mede over 't lang laten staan in het voorjaar van de kachels in de schoollokalen. Dit werd ook alles ingewilligd. Met 't oog op de inwijding van het nieuwe en restauratie van de bestaande schoollokalen werd besloten om den heer IC de Vries van Amsterdam uit te noodigen, om deze in te wijden. Er werden plannen geopperd, om het 25- jarig bestaan te vieren in den vorm van een tweedaags feest (Oud Hollandsch) doch met 't oog op de malaise en mogelijke mislukking werd dit verworpen. Wegens aftreden van de voorzitter, de heer Sinjewel, kwam de leiding in handen van C. Kloosterboer. Als hoofd der school werd benoemd de heer P. de Ruiter, doch deze wilde voor loopig niet in het bestuur van „Volksonder wijs" zitting nemen, zoodat we thans nog altijd zonder voorzitter doorsukkelen. Besloten werd om op het 25-jarig jubileum den heer en mevrouw de Vries uit te noodi gen, en Gebr. Kroon van Alkmaar om den avond aan te vullen. De vereeniging is opgericht met 103 leden, is daarna, gedaald tot 66. Thans telt ze we derom 99 leden. De feestrede werd uitgesproken door den heer K. de Vries. Deze feliciteerde al'ca harte lijk met het jubileum der afdeeling. Gaarne had hij de uitnoodiging om naar St. Pancras te komen aangenomen. Immers, aldus spr., ik heb met u mede- gestreden, ik heb deze afdeeling mei uwen voorzitter helpen oprichten. Daarom voel ik mij bij u thuis. Spr. komt ock uit deze streek, n.1. hij is een Zijpenaar, en de vogel keert vaak terug in het nest, waar hij is groot gebracht. Nu is St. Pancras wel geen Zijpe, doch de helaas te vroeg gestorven voor vechter, de heer Nobel, was ock een Zijpe naar. Spr. prees den heer Nobel als een niet te evenaren voorvechter van het Openbaar onderwijs. De vereeniging Volksonderwijs heeft al heel wat moeten doorworstelen. Eens zal het zoo moeten worden als weleer; onderwijs aan allen gelijk. Door verschillende richtingen van onder wijs werd het onderwijs verslechterd, en haten en hartstochten gekweekt. Toen ik secretaris werd van het hoofd bestuur telde de vereeniging 2736 en thans 60000 leden. Nog steeds groeit het leden aantal, en we zullen hopen, dat het zoo moge doorgaan. Geen post komt binnen of nieuwe leden worden ingeschreven. Nu de studiebeurzen zijn opgeheven, geeft het hoofdbestuur steun aan veel belovende jongens of meisjes om verder te studeeren. Veel moeten wij strijden om tegen onze concurrenten ie strijden. Dikwijls moeten wij ook onzen huiselijken kring verlaten om te strijden voor onze rechtvaardige belangen. Daarvoor moeten wij onze vrouwen dank brengen, die de avonden alleen moeten door brengen. U, mijnheer de voorzitter, hebt ook altijd gevochten en gestreden, en uw huis lijken kring verlaten om voor de belangen van V. O. te strijden, daarvoor breng ik u dank, doch nog meer dank ik de vrouw, die u toe stond dit te doen. Als blijk var. waardeering bied ik u, mevr. Kloosterboer, deze bloemen aan. (Applaus). (Spr. overhandigde een prachtige bouquet rozen.) Ik hoop, dat de vereeniging „Volksonder wijs" moge groeien en bloeien, en wensch dat zij haar 50-jarig jubileum onder nog gun stiger omstandigheden moge vieren. Hierop dankte de heer Kloosterboer na mens zijn vrouw voor de bloemen, en na mens Volksonderwijs voor de feestrede. Nu volgde het feestelijke deel van den avond. Gebr. Kroon kwam thans op met hun repertoir. Mooie stukjes werden gegeven, doch het meest sloeg in „Op reis met de N. R V." De typisch boersche kleeding en de echte platte boeretaal, die de heer Kroon sprak, kon door een rasechten boer niet worden ver beterd. Mej. L. Hoogland gaf nog een tweetal zangnummers wat door haar volle stem goed tot uiting kwam. Het klokje begon inmiddels ver over nachtelijk uur te draaien. De voorzitter sloot en dankte allen voor hun medewerking. Volksonderwijs kan terugzien op een schit terend geslaagden feestavond. Des middags waren reeds de schoolkinde ren getracteerd, en werd voor hen hetzelfde stukje „Toch timmerhout" ten gehoore ge bracht. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re 'dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de rednrti* ermede instemt). Mijnheer de Redacteur. Gaarne zag ik onderstaande opgenomen in Uw blad. Bij den laatsten voetbalwedstrijd alhier Blauw-Wit—E. D. O. op het Sportpark, ver baasde 't mij, dat er zooveel (9 a. 10) kooplui met chocolade e. d. aanwezig waren. Dit was voor den pachter een strop. Wordt dit toegelaten? De heer Tjeertjes heeft het Sportpark gepacht, dus is m i- de eenige ver- kooper daar. Niet dat ik die kooplui een winstje misgun, integendeel. Maar de pach ter, die zijn pachtgeld moet betalen, moet clan ook verzekerd zijn, dat hij den alleenverkoop heeft. Daarom zag ik gaarne dat bij even- tueele herhaling er door de bevoegde autori teiten op gelet zou worden en deze kooplui geweerd worden. Met dank voor de plaatsing, 1 J TEEUWEN. AFHANKELIJKHEID! Mijnheer de Redacteur! Als gevolg van een door het bestuur van den Ned. Blindenbond genomen besluit, be wegen zich in de groote steden van ons land, vele blinden voorzien van een witten wandelstok alleen langs de straat. In het verband hiermee vatte bij onderge- teekende de gedachte post en hij wenscht die als plan te volvoeren van een witte stok ge bruik te maken. Naar aanleiding van bovenstaand zal ieder gevoelen dat bedoelde stok den blinde niet in staat stelt zich zelfstandig te verplaat sen en hij meerdere hulp noodig heeft. Vandaar doet hij een beroep-op de welwil lendheid van het Alkmaanche publiek, hem de behulpzame hand te bieden bij het over steken van drukke punten, het overgaan der bruggen, te waarschuwen voor stilstaande voorwerpen die hij op zijn weg moet passee- ren, en meer mogelijk voorkomende omstan digheden. Als teeken tot hulpverzoek richt hij den witten stok langs zijn schouder naar boven. Vertrouwende dat hij veler welwillendheid zal mogen ondervinden, teekent hij in afhan- kelijkszin W. C. POOL, Liefdelaan 8, Alkmaar. WERKLOOSHEID IN DE PROVINCIE GRONINGEN. Alarmeerende cijfers. Spoed-voor- zieningen noodzakelijk. Onvoldaan heid over de tot dusver genomen regeeringsmaatregelen. In de jaarvergadering der vereeniging van burgemeesters in de prov. Groningen hield de heer D. Bartels, burgemeester der gent. Hoogezand, een belangrijke inleiding over de werkloosheidsbestrijding in deze provicie en de verzekering tegen de gevolgen van werkloosheid. Spreker schetst de groote moeilijkheden voor de gemeentebesturen, uit de tegenwoordige regelen voor werkloos heidsbestrijding voortvloeiende. De zeer geanimeerde discussiën, welke op de inleiding volgden deden duidelijk uitko men hoezeer het werkloosheidsvraagstuk de volle aandacht der gemeentebesturen heeft, maar tevens hoe ongunstig de arbeidsmarkt te plattelande van Groningen is. Cijfers wer den genoemd van geregistreerde werkloos heid loopende tot 10 pCt. van het totaal der bevolking; in werkelijkheid zou dat percen tage nog ongunstiger zijn, omdat vele werk zoekenden zich niet langer bij de arbeidsbe middeling laten inschrijven. En niet meer al leen het oostelijk deel, maar door den nood toestand in den landbouw blijkt in deze ak- herbouwende provincie, 't geheele platteland door den geesel der werkloosheid te worden getroffen. Vooral de moeilijke omstandighe den waarin de werklooze landarbeiders ver- keeren, bleken de vergadering groote zorg te baren, omdat de vooruitzichten voor deze groep ook zoo buitengewoon slecht zijn. Des kundigen in de vergadering spraken met groote stelligheid de verwachting uit, dat een groot deel der landarbeiders vrijwel het ge heele jaar zonder werk zou blijven, uitgezon derd misschien dan gedurende een korte oogstperiode. Het vermoeden werd geuit, dat door den verren afstand tusschen Den Haag en Gro ningen, de regeering niet ten volle zou be seffen den zorgelijken toestand, waarin het platteland van" Groningen verkeert. Gecon stateerd kon worden,, dat de gemeentebestu ren met alle kracht er naar streven om een schier onoverkomelijke taak naar behooren ie volbrengen, maar dat twijfel begint op te komen, of bij de bestaande regeling voor rijkssteun aan de gemeenten, zulks zelfs voor de gemeenten in de vruchtbare bouw- streken, welke tot nog toe als kapitaalkrach tig werden beschouwd nog wel lang is vol te houden. Aangedrongen werd dan ook op herzie ning van de regeling, zoodat een hooger per centage in de uitgaven der gemeente inzake kosten der werkverschaffing door het Rijk- zou worden bijgedragen dan thans het geval is. Ook verlenging van den uitkeeringsduur uit de werkloozenkassen zou wenschelijk zijn. Daarnaast zou dienen te worden onder zocht, of door de uitvoering van groote wer ken in de provincie,'bijv. aanleg van de hoofdverkeerswegen volgens het wegenplan 1932 en uitvoering van het provinciaal kana- ienplan, de werkgelegenheid niet aanmerke lijk zou kunnen worden verruimd. Zoodanig onderzoek zou evenwel op kor ten termijn dienen aan te vangen en met spoed worden voortgezet, gelet op de moei lijke toestanden in de provincie Groningen. HET LAATSTE SLACHTOFFER DER NOpRDPOOL Y.M. 132. Onder groote belangstelling heeft gister middag de begrafenis plaats gehad van den jongeling J. w. Noordzij, die op zoo droe vige wijze bij de ramp van de Noordpool IJ. M. 132 aan de Schotsche kust om het leven is gekomen. Het woord werd gevoerd door den burgemeester van Maassluis, den heer Dommisse en Ds. Braraer. Buurtspoorweg Venlo—-Nijmegen. Een been werd totaal verbrijzeld en een hand gedeel- YT*»i V-» J 1 telijk afgerukt. Na verbonden te zijn werd de jongen naar het r.-k. ziekenhuis vervoerd Momenteel is zijn toestand zeer ernstig. BRAND. In een magazijn vol dekens en katoenafval. Gistermiddag is een zware uitslaande brand uitgebroken op de tweede verdieping van het groote magazijn der Twentsche Tex. tiel Maatschappij te Enschedé. Dez» e(a„e die een oppervlakte heeft van pl.m. 2000 At3.' was geheel gevuld met dekens en katoenafval' Hoewel de brandweer met een groot aantal stralen het vuur aantastte, viel aan blusschen niet te denken. Daar het nog nieuwe gebouw geheel uit gewapend beton is opgetrokken bleef het vuur eenige uren lang tot de tweede verdieping beperkt. Gisteravond is het echter ook naar de derde verdieping, waar de af deeling „sterkerij" is gevestigd, overge slagen. Te middernacht woedde de brand nog ERNSTIGE MISHANDELING OM EEN GELDKWESTIE. Vechtpartij. Gistermiddag om half drie had op den Nieuwendijk te Vlissing°n een vechtpartij plaats tusschen den vischhhandelaar Nieu- wenhuizen en den pensionhouder Jansen. De beide heeren kregen ruzie over een geldkwes tie, in den loop waarvan Nieuwenhuizen den ander zoodanig heeft toegetakeld, dat deze hevig bloedend ineenzakte en in hotel Goes moest worden binnengedragen, van waar hij later per brancard naar het ziekenhuis is overgebracht. N. is door de politie gearresteerd. De toe stand van J. is ernstig. VAN DE TREEPLANK GEVALLEN EN GEDOOD. Het vijfjarig zoontje van den heer Chr., wonende in de Hengeloschestraat te Olden- zaal, dat óp de treeplank was gaan zitten van de autobus, welke om half zeven in de richting Enschede vertrok, viel eraf toen de bus zich in beweging zette. Het knaapje kwam onder het achterwiel terecht en werd dood opgenomen. Den chauffeur treft geen schuld. INTERNATIONAAL VERBOND VAN HANDELS- EN KANTOORBEDIENDEN EN. TECHNIEK. In de Koningszaal van „Artis" is gister middag om twee uur het vierde congres ge opend van het Internationaal Verbond van Handels- en Kantoorbedienden en Technici. Aanwezig waren ruim 100 gedelegeerden uit 14 verschillende landen. Als gasten namen aan het congres deel vertegenwoordigers van het Internationaal Verbond van vakvereeni- gingen, het Internationaal Arbeidsbureau te Genève en van den Zweedschen Werkmees- fersbond, alsmede van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen. Het ledental bedraagt bijna 900.000 leden, verdeeld over 47 organisaties in 20 verschil lende landen. Voorzitter van het congres is de heer Otto Urban te Berlijn. Namens het Bondsbestuur van den Alge- meenen Nederlandschen Bond van Handels- en Kantoorbedienden werd het Congres be groet door den tweeden voorzitter dier orga nisatie, den heer H. Schutjes te Amsterdam ONDER DE TRAM GERAAKT. Gistermiddag kwam op den Straelschen- weg te Venlo de 11-jarige H. H. bij het spe- len onder de passeerende tram van de Maas- steeds voort, hoewel gevaar voor de om liggende perceelen toen niet meer bestond Aangezien de brandencie katoen echter met eerder geheel gebluscht kan zijn, voordat het materiaal geheel door het vuur verteerd is. spuit de brandweer nog met 6 straien groote massa's water in de vuurzee. De vlammen konden gelukkig beperkt blij. ven tot de tweede en derde verdieping, hoe wel desondanks de schade, die door ver- zekering gedekt wordt, buitengewoon gr0ot is. Op zijn vroegst verwacht de brandweer leiding, dat morgenavond het vuur geheel al zijn geblnschi. Aansluiting Hoog water. Tengevolge van den hoogen waterstand van den Rijn is de pont uit de vaart genomen aan het Looveer. Overzetten van passagiers naar de Lijmers geschiedt met motor- en roei- booten Het drukke vervoer van de veiling te Huis- sen naar Duitschland ondervindt daavdco» groote stagnatie. RIJN EN WAAL GEZWOLLEN. De Waalkade ie Nijmegen en de uiterwaarden ondergeloopen. Tengevolge van den zwaren regenval van de vorige week zijn de Rijn en de Waal sterk gewassen. Voor Nijmegen bedraagt de was sinds Vrijdag 1.53 M. Het lage gedeelte van de Waalkade is thans weer ondergeloopen, zoodat het verkeer gestremd is. De aanleg steiger van de veerpont is verlengd. Door den snellen was van het water is groote schade aangericht. De uiterwaarden zijn n.1. grootendeels ondergeloopen en daardoor is de eerste snede van het grasgewas verloren gegaan. Bovendien hebben de boeren hut vee moeten binnenhalen. Gistermorgen meldde Keulen een stand van 5.8 plus 0, met 9 c.M. val in laatste 24 uur. Van langen duur zal deze hoogwater- periode dus wel niet zijn, ofschoon er heel wat ongerief door is veroorzaakt. WEER ZES DAGEN IN DE WEEK WERKEN BIJ STOKVIS. Naar de „N. Haagsche Crt." meldt, zal met ingang van 1 Juli voor het kantoor-per soneel van de N.V. W. J. Stokvis, Koninklij ke Fabriek van Metaalwaren te Rotterdam een 5 pCt.-loonsverlaging worden ingevoerd. De werkweek voor de arbeiders zal van 1 Juni a.s. af weer van vier op zes dager gebracht worden. DE VERHOUDINGEN IN DE S. D. A. P. Oprichting van een partijweckblad, tevens discussie-orgaan. De Partijraad van de S.D.A.P. heeft, naar „Het Volk" meldt, in een dezer dagen gehou den vergadering de naar dit college verwezen congresvoorstellen behandeld, betrekking hebbende op uitbreiding van het Populair Wetensch. Bijvoegsel onder redactie van een commissie, waarin de verschillende stroomin gen in de Partij vertegenwoordigd zijn en een wekelijksche rubriek, waarin de inhoud van „De Socialist" besproken en zoo noodig bestreden wordt. De voorzitter deelde mede, dat in het Par tijbestuur besloten is tot oprichting van een partij-weekblad, dat tevens discussie-orgaan zal zijn en dat in het Partijbestuur dit denk beeld algemeen als basis voor overleg te" aanzien van de partijverhoudingen is goe^ gekeurd. 571. Nu moest Kecsie zorgen, dat de Prinses gewaar werd, dat zijn vriend en hij er waren om haar te redden. En toen het middagmaal gereed was, wist hij in de schaal een brief te smokkelen, waarin hij de prinses schreef, dat hij haar in den nacht zou redden en dat zij dus klaar moest zijn, om dadelijk met hem mee te gaan. Als gij het signaal van 12 uur hebt ge hoord en de wacht trekt op, dan zullen wij om half een tij U zijn. Vrees niets. ^oen prinses den deksel van de schaal oplichtte, zag zi) den brief en zij las hem herhaaldelijk. O, die goede man, zeide zij verheugd, die zal mij redden. Eindelijk zal ik bevrijd worden uit de macht van den boozen sultan. En zij besloot gereed te zijn, om haar redders niet te laten wachten. e en smaakte haar beter dan ooit te voren.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6