DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. C.V. Autobusdienst „Noord-holland" DE TROEBELEN IN SPANJE. DIENSTREGELING ingaande 15 Mei 1931 No. 112 Directeur: C. KRAK. WOENSDAG 13 U1E1 1931 133e Jaargang. Uit het Payfiemenf Dagelinksch Overzicht Buitenland Openlucht-Samenkomst Vrijzinnig-Godsdienstigen Hemelvaartsdag, 2 uur, Muziektuin te Alkmaar. Van ALKMAAR: (Bergerhout) Van HELDER(Havenhoofd) ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- er Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. lllff PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIENs Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek* en Handelsdruk* kerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA, Dit nummer bestaat uit 3 bladen. HEMELVAARTSDAG. De Alkmaarsche Courant zal morgen (Donderdag) niet verschijnen. De Directie. Den Haag, 12 Mei 1931. Nadat de Tweede Kamer hedenmiddag met groote meerderheid (37 tegen 26 stem men) verworpen had een de vorige week vei- dedigd amendement van den heer Van dei- Heide (s.d.a.p.) om legerplaatsen en militaire localiteiten niet buiten de Drankwet te stel len, werd overgegaan tot een zeer belangrijk punt bij de thans in behandeling zijnde her ziening der Drankwet: het vraagstuk der zoogenaamde Plaatselijke Keuze, de moge lijkheid, dat de ingezetenen bij stemming zul len beslissen, of in een gemeente alle ver gunningen zullen verdwijnen. Reeds bij de algemeens beraadslagingen had minister Verschuur zeer duidelijk te ken nen gegeven, dat hij van Plaatselijke Keuze niets wilde weten. Dat had intusschen den oud-minister Slo- temaker de Bruine (c.h.) niet verhinderd bij art. 6 der nieuwe wet een amendement in te dienen strekkende om er een alinea in te voegen, waarbij de bevoegdheid van Plaat selijke keuze aan de gemeenten werd toege kend. Hij lichtte terecht zijn amendement met slechts enkele woorden toe; het was vol doende bekend, hoe hij over de zaak dacht en na wat er bij de algemeene beschouwingen was gezegd kon hij weinig nieuws te berde brengen. Niet alle leden dachter er zoo over en een achttal sprekers hebben we gehoord alvorens minister Verschuur aan het woord kwam. De heer Lingbeek (h.g.) betoogde, dat het den voorstanders te doen is het drankgebruik te doen verdwijnen en daar de Heer het ge bruik van sterken drank niet verbiedt, mag de meerderheid der burgerij deze onthouding niet aan de minderheid opleggen. De heer Marchant (v.d.) zette uiteen, dat het toch niet aangaat waar de burgerij reeds een bevoegd vertegenwoordigend lichaam heeft in den gemeenteraad, daarnaast nog een referendum in te stellen. Het is de taak niet van de regeering om aan drankbestrij ding te doen. Maar bovenal was hij er vier kant tegen om in de gemeentepolitiek een nieuw element van strijd te brengen met het dilemma: voor of tegen Plaatselijke Keuze. Ook de heer Kersten (s.g.p.) voelde niets voor Plaatselijke Keuze, welke de teugels van het bewind legt in handen van het volk in plaats van in die van het gezag. Toen deden zich weer een paar voorstan ders van Plaatselijke Keuze hooren: de heer Smeenk (a.r.) en mej. Groeneweg (s.d.a.p.) waarvan de laatste de niet geheel verwerpe lijke opmerking maakte, dat de hedendaag- sche maatschappij eigenlijk geen alcohol ver draagt. Of dat nu voldoende motief is voor de invoering van Plaatselijke Keuze, is na tuurlijk een andere vraag. Zij beantwoordde die vraag evenwel bevestigend. Maar daarna kwam een zwaar geharnast strijder voor wet en recht opdagende heer Beumer (a.r.), die met klem betoogde, dat de Grondwet zou geschonden worden door de invoering van den maatregel, omdat onze constitutie zwijgt over Plaatselijke Keuze. Bovendien zou door de invoering er van de verantwoordelijkheid van openbare licha men worden verslapt. Zij zou worden ver drongen door die van een groep kiezers, v°orgelieht door overigens respectabele per sonen, die niet geroepen zijn het gemeente belang te behartigen. Nadat nog de heer De Boer (S. D. A had verzekerd, dat men in Friesland reikhalzend verlangt naar de Plaatselijke keuze, kwam minister Verschuur aan het woord, die met een beroep op het be- l°og van mej. Westerman (Lib.) bij de alge mene beschouwingen, uiteenzette, dat hij n'ets moest hebben van de Plaatselijke Keu- Ze> welke niet in ons staatsrecht thuis be hoort, in strijd is met woord en bedoeling van de Grondwet. En toen kwam het gewichtige woord: hij noemde het amendement van den heer Slotemaker de Bruine onaannemelijk 'hij gaf de voorkeur aan het leelijke woord "Onaanvaardbaar") en verklaarde de behan deling van het wetsontwerp niet te kunnen voortzetten, wanneer het mocht worden aan genomen. Wat restte den voorsteller nu anders als z'jn amendement terug te nemen? Vooral omdat er vermoedelijk groote kans had be- staan, dat het amendeement werd verworpen, was dit de eervolste terugtocht, welken de heer Slotemaker met gratie heeft volbracht. Nadat hierop de artt. 6 en 7 van het ont werp regelende de mogelijkheid van een ver laging van het maximum der vergunningen €n zelfs opheffing van vergunningeu, na 1904 verleed, zoncler hoofd, stemming waren goedgekeurd, kwam aan de orde art. 8 be treffende het verleenen van buitengewone vergunningen voor localiteiten, welke deel uitmaken van een buitengewone inrichting voor maatschappelijk verkeer. Over dat punt handelen ook andere artikelen en nu had de h.eer Kortenborst (R.-K.) een amen dement ingediend om de gansche materie in een enkel artikel onder te brengen Hij heeft dit zeer uitvoerig en niet altijd even helder toegelicht Hetzelfde was het geval met den heer Van Hellenberg Hubar (R K die een amendement had ingediend om aan 'het euvel van het venpachtingsstelsel tegemoet te komen. Daar de behandeling van het artikel heden niet ten einde is gebracht, komen we morgen nader op de zaak terug. Morgenmiddag begint de Kamer met een besloten vergadering ter behandeling van de huishoudelijke begrooting. Vrijdagmiddag wordt er geen vergadering ehouden. DE GROOTE DAG VOOR FRANKRIJK. De candidatuur van minister Briand. Wat kunnen de gevolgen zijn? Als dit nummer van onze krant onder uw oogen komt, lezer, dan is de groote dag voor Frankrijk alreeds voorbij; dan heeft Frank rijk weer zijn nieuwen president; dan weet men, wie president Doumergue over een maand opvolgen zal. Vandaag wordt dus de nieuwe president van Frankrijk gekozen en het is daarom, dat wij nog even stilstaan bij die gebeurtenis. ;t Spreekt vanzelf, dat wij hier niet breedvoerig de functie van president weer zullen geven. Dat hebben wij een paar weken geleden al gedaan en we zouden dus slechts in herha ling moeten treden. Maar wel meenen wij op dit oogenblik even uw aandacht te mogen vragen voor de candidatuur van Briand, Frankrijk's minister van buitenlandsche za ken, de man, die feitelijk de laatste 10 tot 12 jaar Frankrijk geregeerd heeft of althans zijn buitenlandsche politiek heeft bepaald. Briand dan is de ernstigste candidaat voor het presidentschap en eigenlijk heeft hij slechts één tegenstander: Doumer. Nu wil de geschiedenis, dat Briand Maandagmid dag tenslotte voor den aandrang uit de Ka mer is gezwicht en officieel de candidatuur heeft aanvaard, niettegenstaande hij enkele uren tevoren aan Doumer verzekerd had, zich geen candidatuur te laten welgevallen! Men moest dus aan Doumer, Briands per soonlijken vriend, 'n boodschap sturen met deze onverwachte mededeeling, maar Doumer zelf redde de pijnlijke situatie, door op te merken, dat hij niets tegen een candidatuur van Briand had! Het gaat dus vandaag tusschen Doumer en Briand. Nu heeft deze candidatuur van Briand nog tal van bijzondere merkwaardig heden, en het allerzonderlingste geval is wel, dat voor- en tegenstanders van hem graag zien, dat hij de hoogste plaats in Frankrijk inneemt: de eersten natuurlijk, om dat zij het met zijn politieke inzichten eens zijn, de laatsten, omdat zij dan een gevaar lijken tegenstander op een nette manier on schadelijk maken! Hoe het ook zij, Briand maakt een goede kans En als hij gekozen wordt, dan zou dat zeer zeker als de kroon op zijn werk van zoovele jaren moeten worden beschouwd! Maardan zou Briand voor de bui tenlandsche politiek verloren zijn. En er zijn op 't oogenblik nog altijd eenige brandende kwesties op internationaal gebied op te los sen. Daar is het DuitschOostenrijksche Tolverbond, de kwestie van de bewapening ter zee, het grootsche plan van een Europee- sche Vereenigde Staten, om slechts enkele te noemen. En wie zal Briand opvolgen moeten. Of beter: wie is in staat, om Briand te doen vergeten op deze internationale conferenties te Geneve, enz.? Ziedaar enkele zeer belangrijke vragen. Zeker, het is reeds bekend, dat Laval, de mi nister-president eventueel de portefeuille van buitenlandsche zaken zou opnemen, maar is Laval daar de man voor? En als zijn mi nisterie duikelt, wat dan? Wij gelooven, dat bij een eventueele ver kiezing van Briand tot president de buiten landsche politiek van Frankrijk zwakker wordt, of duidelijker: dat bij het wegblijven van Briand op de internationale conferenties Frankrijks stem zich niet zoo dikwijls zal laten hooren. Men ziet dus, dat deze verkiezing van van daag van buitengewoon belang zijn en dat Briand zeer waarschijnlijk zijn verdere po litieke loopbaan heeft afgesneden, hoe ook de uitslag moge zijn. Want verliest Briand, dan is waarschijnlijk ook zijn groote rol als minister voor hét laatst gespeeld Nieuwe ongeregeldheden. Te Granada zijn de onlusten, evenals te Malaga ondanks den staat van beleg op nieuw losgebroken. Te Granada alleen reeds vielen 6 kerken en 2 kloosters ten offer aan het vuur. Een kerk werd met bommen in de lucht geblazen. Te Malaga ondernam de menigte Zelfs een aanval op een politieka zerne. De politieagenten konden de aanval Iers echter terugslaan. Verscheidene perso nen werden hierbij gewond De overheid is voornemens om tot herstel van de orde ver scheidene regimenten naar Malaga te zen den. De kardinaal-aartsbisschop van Sevilla heeft als voorzorgs-maatregel order gege ven tot ontruiming van alle kloosters. In de avondbladen wordt de materieele schade, die tijdens de laatste onlusten te Ma drid ontstaan is geschat op ruim 40 milli- oen peseta's. Voor geheel Spanje zal de schade zekerlijk meer bedragen dan 100 mil- lioen peseta's. Te Sevilla zijn een groot aantal waarde volle en zeldzame schilderijen verbrand en ook in Malaga zijn tal van kostbaarheden een prooi geworden van de vlammen. De minister van financiën heeft order ge geven de beurzen tot het einde van deze week gesloten te houden. Tijdens de afwezig heid van den minister van buitenlandsche zaken wordt het ministerie van buitenland sche zaken waargenomen door den premier Te Madrid is alles rustig. Aanklacht tegen koning Alfonso? Naar verluidt zou de procureur-generaal van de republiek aan het avondblad „La Voz" hebben medegedeeld, dat hij voorne mens is koning Alfonso in staat van be schuldiging te stellen, aangezien hij ver moedt, dat de koning, die reeds op 13 Sep tember 1923 niet meer als koning van Span je beschouwd kon worden, in contact staat met den eigenaar van het blad „A B C." en dus medeplichtig zou zijn aan het veroorza ken van de onlusten van Zondag j.1. Bevestiging hiervan is niet voorhanden. Uitbreiding van den staat van beleg. Volgens een mededeeling van de regeering is ook in de provincies Malaga, Alicante en Sevilla de staat van beleg afgekondigd Te Saragossa heeft de politie de orde kunnen herstellen zonder dat de staat van beleg be hoefde te worden geproclameerd. De Kardi naal van Toledo, die volgens in omloop zijnde geruchten uit het land zou zijn gevlucht, blijkt zich nog steeds in Spanje te bevinden. De beide Madrileensche dagbladen Debate en A. B. C. konden op grond van de jongste regeeringsbeschikking gister niet verschijnen. Te Alicante was de staking algemeen. In deze stad werden alle kloosters verwoest. Een gewonde is aan de bekomen kwetsuren bezweken. Uit Cadiz wordt gemeld, dat de Prior van het Jezuietenklooster, toen hij zich voor de hoog oplaaiende vlammen in veiligheid wilde stellen door uit een venster te klimmen, le vensgevaarlijk gewond. Merkwaardig is, dat ook de Republikein- sche Spaansche regeering het door haar le den vroeger fel bestreden middel der censuur op telegrammen thans practisch toepast. Alle perstelegrammen en radiogrammen moeten vergezeld gaan van vertalingen in de Spaan sche taal, waarvan de inhoud door een spe- cialen ambtenaar wordt gecensureerd Daar entegen wordt het telefonisch verkeer op geen enkele wijze belemmerd Verhalen van ooggetuigen. Een groot aantal vluchtelingen uit Cadiz, Sevilla en Malaga is gisteren te Gibraltar aangekomen. Zij gaven een uitvoerig relaas van de gewelddaden tegen de kerken. Zij deel den mede, dat de Kathedraal van Sevil'a, op een na de grootste kerk ter wereld, in brand gestoken is, terwijl eveneens brand is ont staan in de oude kerk van Alamada de Her cules. Ook in het Amerikaansche Tentoon stellingsgebouw is een felle brand uitgebro ken. Hier werd de brandweer eveneens be lemmerd bij het blusschingswerk. De kerk van den H. Domingo te Malaga is tot op de grondvesten verwoest. Ook het Jezuïeten klooster van het Bisschoppelijk Paleis al daar en een dagbladbureau werden een prooi der vlammen. Te Alicante heeft het gepeupel het gebouw van de Katholieke krant verwoest en daarna het klooster der Capucijners aan gevallen. De Civiele Garde heeft verscheidene salvo's moeten lossen. Volgens een Engelsch bericht zijn de nonnen van Barcelona in par ticuliere woningen gevlucht. DE STRIJD OM HET FRANSCHE PRESIDENTSCHAP. De trein, die de leden der regeering en de afgevaardigden en senatoren naar Versailles bracht, vertrok te 10 uur uit Parijs. De zit ting der Nationale Vergadering te Versailles werd te 14 uur onder voorzitterschap van den president van den Senaat geopend. De secre taris- generaal van den Senaat overhandigde den voorzitter een gesloten woordenboek, waarin deze met een briefopener een wille keurige bladzijde aanwees. De letter, die zich aan de rechterzijde van de opgeslagen pagi na bevond, correspondeerde op de naam van den eersten afgevaardigde en senator, wiens naam opgelezen zou worden. De stem ming oeschiedt nominaal. Ieder kiezer moet de sprekerstribune betreden en zijn stembiljet in den urn werpen. Het resultaat van de eer ste stemming zal eerst tegen 17 uur bekend Z'JHet resultaat van een eventueele tweede stemming zou niet eerder dan 20.30 uur be kend zijn. Een derde stemming zou de beslis sing eerst tegen middernacht doen val en Zoodra de nieuwe president der Republiek benoemd is, wordt hij volgens traditie dooi den president van den Senaat de „Marengo- Salon" binnengeleid, waar h.ü de gelukweu schen van de leden van regeering en parle ment in ontvangst heeft te nemen. De terug keer naar Parijs heeft, in gezelschap van den minister-president in een gesloten automobiel plaats. De nieuwe president der republiek zal onmiddellijk na zijn terugkomst een be zoek brengen aan president Doumergue, die, gelijk bekend, tot 13 Juni in functie blijft, i De Parijsche pers houdt zich vrijwel uit sluitend bezig met de komende presidentsver kiezing. De oorspronkelijke opvatting, dat de president reeds bij de eerste stemming zou worden gekozen, heeft zich in den loop der laatste 24 uur gewijzigd. De socialisten zui len waarschijnlijk met een eigen candidaat, n.1. den afgevaardigde Bracke, uitkomen. Een reeds afgevaardigden en senatoren zal hun stem geven aan den minister van Justitie Leon Berard en andere bekende persoonlijk heden. De daardoor ontstane versnippering zal waarschijnlijk een absolute meerderheid niet mogelijk maken. Briand schijnt in zoo verre goede kansen te hebben, dat ook de katholieken bereid zijn hun stem op hem uit te brengen. Briand of Doumer? Nog slechts eenige uren scheiden Frankrijk van de verkiezing van zijn nieuwen staats president, die het paleis van het Elysée voor 7 jaar zal betrekken. De twee voornaamste candidaten Briand en Doumer zijn sedert 48 uur de twee mannen, wier namen in Frank rijk het meest worden genoemd. POLITIEKE BOTSINGEN IN DUITSCHLAND. Gisteravond tegen 11 uur kwam het te Hagen tot ernstige botsingen tusschen rijks- vlaglieden en nat.-soc. Twee rijksviagiieden werden ernstig door messteken in de borst gewond, terwijl verscheidene nat.-soc. zware klappen opliepen. DE „MOEI-TSAI" TE HONGKONG. Verkoop van kleine meisjes als dienstboden. In het Engelsche Lagerhuis heeft de libe raal Sir John Simon Maandag de aandacht gevestigd op de als „moei-tsai" aangeduide kinderen in de Britsche kolonie Hongkong. In die kolonie zijn, zoo betoogde Sir John, duizenden kleine meisjes die in een ander dan het eigen huis werken en onder omstan digheden die tot zeer betreurenswaardige ge vallen van wreedheid hadden geleid. Deze meisjes worden verkocht en de magistraten in Hongkong weigeren de verontschuldiging te aanvaarden dat het geadopteerde dochters zijn. Hoewel de minister van koloniën, lord Passfield, het stelsel ongeveer zes weken ge leden had omschreven als de Chineesche adoptie van jonge meisjes, was de meening der menschen in Hongkong dat deze kinde ren werden gekocht als de goedkoopste van goedkoopen arbeid en waren zij op genade of ongenade overgeleverd aan degenen die ze kochten. Deze kleine meisjes waren volgens spr. her haaldelijk het voorwerp van verkoopcontrac ten juist zooals dit in de 18e eeuw in West- Indië en de Zuidelijke Staten van Amerika met negerslaven gebeurde. Een dezer contrac ten, dagteekenend van het eind van verleden jaar, werd door Sir John voorgelezen. Spr. erkende dat het departement van kolo niën krachtige pogingen had gedaan om het stelsel te verbeteren, doch het was gegrond op een zeer oude en ingewortelde Chineesche ge woonte. Er was een verordening uitgevaai- digd voor de inschrijving der moei-tsai en voor inspectie en controle dezer meisjes. De registratie zou in December 1929 beginnen en moest in zes maanden voltooid zijn. Tot dusver waren er echter van de naar schat ting meer dan lü.OOO moei-tsai slechts onge veer 40'00 ingeschreven. De onderminister van koloniën, dr. Shiels, ontkende dat de positie van de moei-tsai ge lijk stond met slavernij. Iedere moei-tsai, die- haar werkgever wilde verlaten, was vrij dit te doen, aangifte doen bij de politie. Het stel sel was aan het uitsterven dank zij in hoofd zaak de propaganda er tegen. Van 1921 1929 was het aantal met 50 afgenomen en verwacht werd, dat het stelsel geheel zou ver dwijnen. JACK DIAMONDS WANDADEN. Ook zijn vriendin betrokken bij den aanslag op den chauffeur. Marion Roberts, de vriendin van Jack Diamond, bijgenaamd Kiki met de vuurrode haren, is in staat van beschuldiging gesteld wegens den aanslag op den chauffeur van een vrachtauto, in verband waarmee Jack Diamond in April 1.1. reeds is gearresteerd. De chauffeur zou naar men weet door den bandiet en zijn handlangers zijn doodgemar teld. van TSJANG KAI SJEK CONTRA TSJEN TSjl TANG. Dreigende taal In een Maandag gehouden rede beschul digde president Tsjang Kai Sjek den gouver neur van Kanton, Tsjen Tsji Tang, dat hij elke maand op meer dan vijf millioen Mexi- caansche dollars beslag legde, terwijl de uit gaven voor zijn vijf divisies niet meer bedroe gen dan anderhalf millioen. Tsjen Tsji Tang, zoo verklaarde Tsjang Kai Sjek verder, verbindt zich naar- verluidt met slechte elementen met het oog op een op stand tegen de regeering van Nanking, maar indien het zoo ver komt, zijn wij gereed om met hem af te rekenen. De minister van oorlog en drie generaals van naam hebben aan Tsjen geseind, dat zij; indien hij niet loyaal blijft, zich zullen aan eensluiten om hem te verpletteren. 7.00 - 8.20 - 10.10 - 11.05 - 11.55 - 13.50 14.45 - 16.00 - 17.35 - 18.50 - 20.50 6.50 - 7.30 - 8.55 - 9.50 12.10 - 13.00 14.05 - 15.05 - 16.25 - 18.05 - 20.35 BRUSSEL BETERT ZICH. Voorstellen van Burgemeester Max. Mag men den Brusselschen medewerker van „La Métropole" gelooven, schrijft „Het Laatste Nieuws", dan zou ook Brussel einde lijk tot een gezonder inzicht komen zoowel omtrent de juiste beteekenis van den huidi- gen toestand op taalgebied als de verzoenen de rol, die de hoofdstad in deze kwestie heeft te spelen. Bedoeld blad schrijft namelijk: Burgemeester Max heeft voorgesteld maat regelen te nemen ten einde vooruit te zijn op de goedkeuring van het ontwerp betreffende het taalgebruik op administratief gebied. Hij heeft voorgesteld van nu af schikkingen te treffen, waardoor -het mogelijk is, dat de hoofdstad in de tweede taal kan correspon- deeren met alle gemeenten, die zich in die taal tot haar wenden. Anderdeels heeft hij het houden van Vlaamsche leergangen voor gesteld ten behoeve van de ambtenaars van het gemeentebestuur. Ten slotte heeft hij voorgesteld om een speciaal bureau pp te richten, dat belast zal worden met de Vlaamsche correspondentie, en deze, zoo noodig voor het college van B en W. zal vertalen. MIJNONGELUK IN ZUID-AFRIKA. Zeven dooden en negen gewonden. In een mijn van de Consolidated mine stortte een liftkooi, die geheel was bezet met mijnwerkers, die in de mijn zouden afdalen naar beneden. Zeven inboorlingen werden ge dood en negen ernstig gewond. INDIANENOPSTAND IN BOLIVIA. Volgens een bericht uit La Pav (Bolivia) hebben 15.000 Indianen van de Jucamani- en Cacachaca-stammen den strijd tegen de regeering aangebonden. In het Potosi-district moeten reeds gevechten hebben plaats gehad. De regeering heeft troepen gezonden om den opstand te onderdrukken. TEKORTEN VAN DE BELGISCHE SCHATKIST. Blijkens een medeeling van de begrootings. commissie van den Senaat wordt het tekort van de schatkist over 1930 op 1200 millioen francs geraamd. Voor 1931 wordt een tekort van 2mil- liard francs verwacht. LIJK UIT DE MAAS OPGEVISCHT. Van een Nederlandschen arbeider, Bij Narcinelle heeft men het lijk van den 34-jarigen Nederlandschen arbeider Andreas Fiskens uit de Maas opgehaald. Het staat nog niet vast of de man het slachtoffer van een misdaad is geworden of dat hij zelfmoord heeft gepleegd. HET SPIONNAGEGEVAL AAN DE DUITSCHE OOSTGRENS. Tevredenheidsbetuiging aan Rijks» weerpersoneel. De minister van Rijksweer en de chef van den Generalen Staf hebben hun tevredenheid betuigd aan den Eersten Luitenant Von Langheim van de Eerste Afdeeling van den Pruisischen Inlichtingendienst, den onder officier Ruhloff van de 6e Batterij van het le Regiment Artillerie en den korporaal 1ste klasse Heldt van dezelfde batterij wegens hun dienstijver, betoond bij de arrestatie van de Fransche officieren, die op 18 April j.1. ge tracht hebben ontoegankelijke militaire in stallaties te fotografeeren. TWEE MIJNWERKERS BIJ ESSEN VERONGELUKT. In de groeve „Fritz"' van de Neuessenef Bergwerverein te Alt-Essen zijn, ten gevolge van het breken van een hijschinstallatie, twee mijnwerkers gedood. De autoriteiten stellen een ouderwi

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1