Agenda Duofold Laatste berichten Verkrijgbaar in den Boekhandel van de N.V. vh. HERMs. COSTER &Zn„ Voord am 9, Telef. 3, Alkmaar. Provinciaal nieuws Rechtszaken STADEN OMGEVINGT Radiografisch weerbericht Seydisfjord. OVERUREN POLITIEPERSONEEL REGELING DIENSTTIJD. Maandag 18 Mei. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Een hel op aarde (sens.) en 2. Rachel (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Het ontwaken (dram., geluidfilm); boven 18 jaar. 8 uur, Cinema Americain: Lutherfilm. 8 uur, Waakt en Bidt, openbare vergade ring Vereen, voor Inwendige Zending. 8 uur, Doopsgez. Kerk, ds. v. d. Kieboom uit Bergen over „De klop op de deur van Ina Boudier Bakker. 8 uur, Harmonie, Good-will day. Dinsdag 19 Mei. 2.30 uur, Harmonie, vergadering Ned. Vrouwenbond tot verhooging van het zedelijk bewustzijn. 8 uur, Cinema Americain: Luthertilm. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. 1. Een hel op aarde (sens.) en 2. Rachel (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Het ontwaken (dram., geluidfilm); boven 18 jaar. Woensdag 20 Mei. 2 uur en 8 uur, Cinema Americain: Lu therfilm. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. 1. Een hel op aarde (sens.) en 2. Rachel trom boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Het ontwaken (dram., geluidfilm); boven 18 jaar. 2.30—5 uur, huisshoudschool, tentoonstel ling. Donderdag 21 Mei. 2.30—5 uur, huishoudschool, tentoonstel llfl8 uur, Cinema Americain: Lutherfilm. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. 1. Èen hel op aarde (sens.) en 2. Rachel (rom); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Het ontwaken (dram., geluidfilm); boven 18 jaar. 8 uur, Vereenigingsgebouw aan de Heul, vergadering prot. Vrouwenvereeniging. 8 uur Gulden Vlies, Drankbestrijding, spre kers ds. von Meijenfeldt. VIJFTIG JAAR GEHEELONTHOUDING. Heden is het vijftig jaar geleden dat te 'Amsterdam werd opgericht de eerste gehee.- onthouders vereeniging, de Nationale Chris ten Geheelonthouders Vereeniging. Op 18 Mei 1881 kwamen in het gebouw „Eensge zindheid" te Amsterdam zeventien mannen, onder aanvoering van Ds. C. S. Adama van Scheltema bijeen en in deze halve eeuw is de vereeniging uitgegroeid over geheel Ne derland, op het oogenblik tellend 250 afdee- üngen met rond 11.000 leden. De vereeni ging mag terugzien op veel ontvangen en veel verspreiden zegen en zij heeft ontzaglijk veel mogen doen in het belang van perso nen, huisgezinnen, maatschappij en kerk. Hedenavond om acht uur wordt te Den Haag een groote herdenkingsbijeenkomst ge houden, waarin de voorzitter van de lande lijke vereeniging prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine en de voorzitter van de Haagsehe afdeeling ds. G. B. Westenburg, het woord .zuleln voerpn, het Duinoordkerkkoor onder leiding van den heer Ph. Bles zijn welwillen de medewerking verleent, alsook de heeren A. Wegerif (kerkorgel) en Willem Wegerif (cello. Hi Ms. SUMA1RA VLOT GEKOMEN. Bij het departement van defensie is bericht ontvangen, dat Hr. Ms. Sumatra op 17 Mei is los gekomen en op eigen kracht is doorge stoomd naar Soerabaja. Hr. Ms. VAN GALEN NAAR SUMATRA. Blijkens bij het departement van defensie ontvangen bericht is Hr. Ms. van Galen op 16 Mei 's middags te 4 uur van Colombo ver trokken met bestemming Sabang. EEN' FRANSCHE KRUISER OP BEZOEK. Aan het departement van defensie is bericht ontvangen, dat de Fransche politie-kruiser „Estafette" op 16 dezer des namiddags 1 uur Nieuwendiep is binnen geloopen. Heden ver bleef hét schip aldaar om kolen te laden, terwijl het voornemens is morgen naar IJmuiden op te stoomen. DE VOORGESTELDE SALARIS VERLAGING IN JAPAN. Een besparing van ruim twintig millioen yen Men verwacht dat de voorgestelde verla ging der ambtenaars-salarissen in het ko mende begrootingsjaar een besparing zal opleveren van twintig millioen yen. Dinsdag a.s. zullen de regeeringsvoorstellen in de Kamer in behandeling komen en waarschijn lijk worden goedgekeurd. DOODELIJKE VAL VAN PARACHUTESPRINGSTEE. Gisteren werd te Epernay bij Reims een vliegfeest gehouden, waarbij o.a. een zeven tienjarige Fransche parachute-springster met een valscherm uit een vliegtuig zou springen. Toen het vliegtuig, waarin zij zich bevond, op 500 Meter hoogte vloog, sprong zij er uit. Door tot nog toe onbekende oor zaak opende de parachute zich niet en het meisje kwam verpletterd op den grond te recht. Zij was op slag dood. \UTO IN DUITSCHLAND DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Eén doode; 4 zwaar gewonden. Gistermiddag werd nabij het station Blek- brug de auto op een onbewaakten overweg door den trein gegrepen en totaal vernield. De chauffeur werd op slag gedood, terwijl de overige vier inzittenden levensgevaarlijke ver wondingen opliepen. DE FRANSCHE VLIEGERS IN DUITSCHLAND. Het verhoor der geïnterneerden. Omtrent het verhoor, dat de drie Fransche militaire vliegers, die Zaterdag te Schwein- furth moesten dalen, werd afgenomen wordt medegedeeld, dat zij verklaarden uit Lyon te zijn vertrokken, om de vliegtuigen naar Kol- mai te brengen. Boven de Vogezen kwamen zij in den nevel en raakten daardoor hun richting kwijt. De vliegtuigen werden na de landing in Schweinfurth in beslag genomen en de vliegers tijdelijk gearresteerd. De vlieg tuigen zijn geheel door een omhulsel bedekt en het vliegveld wordt streng bewaakt. ENGELSCHE VOLKSGEZONDHEIDS- DESKUNDIGEN OP BEZOEK. De voorzitter van den Gezondheidsraad deelt aangaande het bezoek hier te lande van Engelschen, op het gebied der 'volksgezond heid werkzaam zijnde, dames mede, dat het bezoek duurt van Zaterdag 23 Mei tot Zater dag 6 Juni. Na aankomst worden de dames te s-Gra- venhage ontvangen door den voorzitter van den Gezondheidsraad, die namens den mi nister van arbeid, handel en nijverheid een thee aanbiedt. Bezocht zullen worden het academisch ziekenhuis te Leiden, inrichtingen van het Groene Kruis te Wassenaar en in het Westland, scholen, crèches, het quarantaine hospitaal en woningbouw te Amsterdam, de fabrieken van Philips te Eindhoven, sanitaire inrichtingen en het geneeskundig werk te Maastricht, Haarlen en in de mijnstreek. Het sanatorium Hom bij Roermond, kleuter scholen en gezondheidskoloniën te Arnhem en Rotterdam, waar met een bezoek aan de sanitaire haveninrichtingen en een tocht door de havens het bezoek wordt beëindigd. The pen with the twenty- f ive-years-point HOORN. Federatie Enkhuizen van den bond voor Staatspensionneering. De federatie Enkhuizen van den Bond voor Staatspensionneering heeft Zondagmiddag in café Sopar haar algemeene ledenvergadering gehouden onder leiding van den heer U. G. Dorhout te Hoorn. Vertegenwoordigd waren de afgevaardigden van verschillende aange sloten afdeelingen. De Voorzitter wees er in zijn opening op, dat de actie voor premievrij staatsjiensioen gedurende den laatsten tijd wederom krachtig wordt ter hand genomen. In dit verband werd gewezen op de R.-K. Volskaprtij en de Chr. Dem. Unie, welke me de ons streven sympathiek zijn. Onder de in gekomen stukken wordt de aandacht geves tigd op een schrijven van het Hoofdbestuur inzake het houden van een vlaggetjesdag en de aanbeveling van den heer Limpers te Wie- ringerwaard als candidaat voor lid van het Hoofdbestuur. Het jaarverslag van den Secretaris, den heer Kaastra te Andijk was in opbouwenden zin gesteld en getuigde van opgewekt leven in de Westfriesche afdeeling. Uit de rekening van den Penningmeester, den heer Galis bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen 320.56; de uitgaven 153.07, zoodat er een batig saldo was ad. 167.49. De rekening werd goedgekeurd, met dank voor het accuraat beheer. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren U. G. Dorhout te Hoorn en A. Zwaan te Venhuizen, terwijl in een vacature werd ge kozen de heer A. van der Heide te Blokker. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering werd geadviseerd de verkiezing als hofdbestuurslid te bevorderen van de heeren Jhr. De Muralt en Van Ossewaarde de laatste in het bijzon der voor Zeeland. Ten aanzien van de derde vacature weid de aandacht gevestigd op de candidatuur van de heeren mr. Oud en Limpers te Wieringer- waard. Besloten werd de afgevaardigde ten aan zien van de overige punten der beschrijvings brief op te dragen zich te gedragen overeen komstig het prae-advies van het hoofdbe stuur. Algemeen gevoelde men veel voor het voorstel van de afd. Arnhem inzake het or- ganiseeren van een vlaggetjesdag. Tot afgevaardigde naar de a.s. algemeene vergadering werd gekozen de heer F. Valen- tijn te Hem. Een voorstel-Twisk om de afdracht der af deelingen van 5 ets. op 2 ets. per lid te ver lagen, werd verworpen. Dank werd gebracht aan de pers, in 't bij zonder aan de N. H. Crt., het Hoornsche Hop, de Enkhuizer en Medemblikker Courant, die wekelijks gratis een cliché met onder schrift ten bate van het Staatspensioen plaat sen. Op een vraag van den heer Smit (Oost woud) werd medegedeeld, dat het Filmfonds van den Bond bijna volteekend is en dat aan de samenstelling der film krachtig wordt ge werkt, zoodat deze spoedig zijn beslag zal krijgen, wat voor de propaganda van het hoogste belang zal zijn. Hierna sluiting. Concours te Anna-Paulowna. Door de Landelijke Rijvereeniging te Anna-Paulowna werd op het sportter rein van den heer C. Slikker aldaar een Concours-hippique gehouden, waarvan op de voorkeuring door een vijftal ver- eenigingen werd deelgenomen, met als resultaat dat de zilveren wisselbeker in handen overging van de vereeniging te Barsingerhorn in die van „West-Fries land" te Schagerbrug. De 2e prijs veroverde Heiloo, de 3e Barsingerhorn en de 4e Anna-Paulowna. De rijvereeniging Anna-Paulowna gaf nog een demonstratie met den Pushbal (voetbal te paard) hetgeen een bijzondere attractie was. Bijzonder jammer was het dat tenge volge van een druilende regen, het con cours wat het bezoek betrof een fiasco werd. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Willy Tine Hendrika d. v. Bernardus Go- dijn en Margaretha Rusch. Helen Kitty d. v. Carel Krak en Catharina Entken. Geer- truida Agatha Maria d. v Petrus Beemster en Catharina van Straaten. Pieter z. v. Ger- rit Rijke en Geertje Prins. Hendrikus Jaco- bus z. v. Jacobus van Montfoort en Geertrui- da Veen. OVERLEDEN: Outgert Baas 90 jaar. Maria Hazes wed. Johannes Koop 89 jaar. Oene Jonker 58 jaar. Jakob Met 67 jaar. Hendricus Adrianus Timmerman 69 jaar. VERDUISTERING VAN POST STUKKEN. De Utrechtsche rechtbank heeft den 36-ja- rigen brievenbesteller H. J. van Luin we gens verduistering van poststukken veroor deeld tot één jaar gevangenisstraf met af trek van de voorloopige hechtenis. De eisch was U/2 jaar gevangenisstraf met aftrek. 25-JARIG JUBILEUM. De heer P. J. de Bakker, Bleekerskade 89 alhier, herdacht heden den dag waarop hij voor 25 jaar als schilderscgezel bij de firma S. Koster werd te werkgesteld Met zijn vrouw en beide dochters werd hij hedenmorgen te 11 ure ten huize van zijn patroon door den oudsten firtnant toegespro ken, die er aan herinnerde, dat de zaak reeds 30 jaar bestaat en dat men het 25-jarig be staan er van onopgemerkt voorbij had laten gaan. Het heugelijke feit, dat de jubilaris aan de zaak 25 jaar was verbonden, wenschte de firma echter niet onopgemerkt te laten. Spr. herinnerde zich nog goed hoe voor 25 jaar de heer Bakker bij hem kwam, omdat hij een patroon zocht met eenige zekerheid van vast werk. Spr. beloofde, zoo eenigszins mogelijk, den beer Bakker aan het werk te houden, omdat hij wist, dat hij was een vak man. Met voldoening heeft spr. kunnen consta- teeren, dat de jubilaris was de man op de rechte plaats. Spr. heeft den heer Bakker niet alleen als een bekwaam vakman, maar ook als een hoogstaand mensch leeren kennen. Daardoor was het mogelijk, dat gedurende de 25 jaar waarin spr. met den jubilaris samenwerkte tusschen hen nooit een onver togen woord viel. De jubilaris wist voor zijn rechten en die van anderen op te komen, maar kende ook zijn plichten. 25 jaar is een heele tijd', toch weet spr. niet waar die is gebleven. Ziet hij echter naar de beide volwassen dochters van den jubilaris, dan kan hij begrijpen, dat de jaren zijn vervlogen. In de uitvoering van het werk, ook van groote werken, heeft de jubilaris zich altijd door een serieuse opvatting van zijn taak ge kenmerkt. Spr. verzekerde nog dat hij en zijn vrouw voor den jubilaris en zijn gezin steeds de giootste sympathie hebben gevoeld en hij hoopte, dat dezelfde prettige verhouding za blijven voortbestaan. Namens de firma bood spr. den jubilaris een gouden horloge met inscriptie aan. De jongste firmant gaf den jubilaris nog de ver zekering in hooge mate te waardeei en, dat zij beiden steeds vrienden waren geweest eri bood aan mevrouw Bakker een plant aan. Namens het personeel sprak hierna één der gezeik n, den heer Willem Schut, die den jubi laris als een goed kameraad huldigde en hem als stoffelijk blijk een prachtige lamp aan bood en mevrouw Bakker met een bloemstuk vereerde. De jubilaris sprak een woord van dank en verzekerde dat het hem aangenaam zou zijn allen des avonds in zijn woning voor een feestje te mogen ontvangen Hierna bleef men nog een poos gezellig bijeen, genietende van de herinneringen, die werden opgediept. GESLAAGD. Bij het op 16 dezer gehouden staats-exa- men ter verkrijging van het diploma A zie kenverpleging slaagden de dames M. Donker, G. Kop en A. Wallaart, allen leerling-ver pleegster in het Stadsziekenhuis alhier. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 28 Mei 1931 een raadsvergadering te beleggen. DE KLOP OP DE DEUR. Hedenavond 8 uur spreekt Ds. F. W. J. v. d. Kieboom in de Doopsgezinde kerk over „De klop op de deur" van Ina Boudier Bak ker. Zij die dit bekende werk door een deskun dig criticus willen hooren bespreken kunnen wij zeker een gang naar het kerkgebouw aan bevelen. POSTDUIF KOMEN AANVLIEGEN. Bij den heer P. Dokter aan de Karnemslk- buurt alhier, is een postduif komen aanvlie gen, gemerkt 8351 N 2 30. EEN JUBILEUM. De heer P. Haasbroek, boekhouder aan de Scheepswerf en Machinefabriek 't Honds bosch hoopt 21 Mei a.s. den dag te herden ken dat hij voor 25 jaar aan deze scheeps werf verbonden is geweest. DE EERSTE PEULEN. Op de Alkmaarsche Exportveiling zijn lieden ^e eerste peulen aangevoerd door den heer E. de Jong te Heerhugowaard. KLERK BOEKHOUDER GEMEENTE WERKEN. B. en W. schrijven in bijlage nr. 85: Sedert geruimen tijd wordt bij den dienst der gemeentewerken tijdelijk de betrekking vervuld van klerk-boekhou der. De aanstelling geschiedde destijds om den boekhouder eenige hulp te ge ven De toevoeging was tijdelijk omdat afgewacht moest worden, of de werk zaamheden, duurzaam uitbreiding van het administratieve personeel noodig zouden maken. Dit is inmiddels geble ken het geval te zijn. De functie zal der halve onder de gewone personeelforma- tie moeten worden opgenomen. Wij heb ben omtrent de salarieering het advies ingewonnen van de commissie van over leg voor de ambtenaren. Deze commissie adviseert ons, bij haar voor Uwe Verga dering ter inzage liggend schrijven d.d. 8 April 1.1., aan den ambtenaar definitief den titel te geven van klerk-boekhouder bij de gemeentewerken en die functie in te deelen in groep III der salarisveror dening (jaarwedde min. J 2100, maxi mum 2730. Hoewel de functie totd usver tijdelijk werd bezoldigd overeenkomstig salarisgroep II J8O012450) hebben wij, nu de commis- siep rijs stelt op een hoogere rangindeehng en de werkzaamheden dit wel wettigen, geen bezwaar U in overweging te geven, overeen komstig het advies der commissie te beslui ten, vooral ook, omdat de commissie blijk baar niet van oordeel is dat deze hoogere indeeling van invloed moet zijn op de sala rieering van de betrekking van boekhouder der Gemeentewerken. Zouden in dat of ander opzicht consequenties aan het voorstel ver bonden zijn dan zouden wij ons tot indeeling in groep II, als tot dusver, willen bepalen, omdat, naar wij meenen voor een nieuwe „technische herziening" geen aanleiding be- staat B. en W. geven den Raad in overweging het desbetreffende besluit te nemen. JAARWEDDEN VERPLEGEND EN HUISHOUDELIJK PERSONEEL ZIEKENHUIS. In bijlage nr. 84 schrijven B. en W.: Het in de Raadsvergadering van 3 Maart 1927 aanvaarde, bij Uw besluit van 16 Februari 1928 eenigszins gewijzigd plan der z.g. ziekenhuiscommissie (bijlage nr. 14 van 1927) bevatte onder het hoofd lasten der exploitatie eenige wenken ten aanzien van de organisatie en de salarieering van het perso neel. De formatie van het personeel heeft, nadat het nieuwe ziekenhuis in gebruik was genomen, langzamerhand haar beslag gekre gen, terwijl ten aanzien van de bezoldiging van het personeel nog enkele regelingen op vaststelling wachten. Het zooeven genoemde ziekenhuisrapport gaf aan: 1 Directrice 2500 3 hoofdverpleegsters 4500 3 eerste verpleegsters 3300 6 gedipl. verpleegsters 4800 26 gedipl. hulpverpleegsters en leerlingverpleegsters 7800 1 huishoudjuffrouw 800 1 keukenjuffrouw 800 1 linnenjuffrouw 800 1 ass. in de huishouding 500 Hieruit blijkt dus, dat afgezien van de for matie de ziekenhuiscommissie de salarieering als volgt had gedacht: hoofdverpleegster gemiddeld 1500, plus 500 voor kost en inwoning, samen 2000. eerste verpleegsters, gemiddeld 1100, als voren samen 1600. gedipl. verpleegster, gemiddeld 800, als voren samen 1600. huishoudjuffrouw, gemiddeld 800, als voren samen 1300. keuken juffrouw, gemiddeld 800, als voren samen 1300. linnenjuffrouw, gemiddeld 800, als voren samen 1300. De definitieve regeling dezer aangelegen heid heeft veel tijd gevorderd, doordat er in de adviezen van het college van Regenten en van de Commissie van Overleg voor de amb tenaren door den loop der omstandigheden eenige malen wijziging is gekomen. Regenten stelden tenslotte voor de jaarwedden van het zooeven genoemde personeel als volgt te be palen: hoofdverpleegster 1800—2100, eerste verpleegster 1500—1700, gedipl. verpleegster 1200—,, 1400, juffr. voor de huishouding 1200—,, 1400, juffr. voor de naaikamer 12001400, juffr. voor de keuken 1300—,, 1500, en gaven in overweging ten aanzien van het vorenbedoeld huishoudelijk personeel te spre ken van hoofden van de verschillende onder- deelen van het ziekenhuis. De Commissie van Overleg kan zich blijkens haar advies van 10 April j.1., dat met de ad viezen van Regenten bij de stukken ter inzage is gelegd, met dit voorstel vereenigen, met deze uitzondering, dat zij met het oog op het meer langdurig dienstverband van dit perso neel adviseert de maxima eenigszins te ver- hoogen. Wij kunnen met dit gedeelte van hel zooevengenoemde advies in, waarbij wij voor zooveel noodig opmerken, dat in de voorge stelde salarissen kost en inwoning zijn begre pen, zulks ingevolge de salarisverordenin® (gemeenteblad nr. 977), die in artikel 9 be paalt, dat voor het interne ziekenhuisperso neel een aftrek plaats vindt voor vrije wo ning, vuur, licht, voeding, geneeskundige be handeling en geneesmiddelen ten bedrage van 500. Met betrekking tot de salarieering der leer ling- en hulpverpleegsters zijn wij in nader overleg met de commissie getreden. Zoodra dit overleg is geëindigd, zullen wij U daar omtrent een voorstel aanbieden. z B. en W. stellen voor te besluiten vast te stellen de volgende verordening tot wiizigiir> der verordening, regelende de bezoldiging der ambtenaren in dienst der gemeente Alk maar (gemeenteblad nr. 977), zooals deze sedert is gewijzigd. Artikel I. a. In artikel 3 onder groep O van de Ver ordening, regelende de bezoldiging der amb tenaren in dienst der gemeente Alkmaar (ge meenteblad nr. 977), zooals deze sedert is gewijzigd (gemeentebladen nrs 1025 1049 1059, 1159, 1169, 1171, 1177 en 12^) vet' i T de keuken ziekenhuis 1200 -if 1500; juffrouw voor de huishouding zie kenhuis 1100 en wordt aan het slot der functies met periodieke verhoogingen inge voegd: hoofdverpleegster 1800— f 2"ïv> eerste verpleegster 1500-/ 1900 gediblo meerd verpleegster 1200—1500 onderscheidenlijk met vijf, vier en drie 2 jaarlijksche verhoogingen van 100 hoofd van de keuken ziekenhuis 1300— naar waarnemingen, verricht in den mor^n van 18 Mei. geQ Medegedeeld door het Kon. Neder: Mm Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 761.1 mM t» Laagste barometerstand 746.2 niM te Sküdesnas. Verwachting, geldig tot den avond van lu Mei: Matige tot zwakke Zuidelijke tot Oostelijk» wind, gedeeltelijk bewolkt met weinig 0f geen regen in het Noorden, zwaar bewolkt met kans op regen of onweer in het Zuiden Aanvankelijk iets warmer. 1600, hoofd van de huishouding zieken! huis 1200-loOO, hoofd van de naaika mer ziekenhuis 1200—1500, met drie" 2 jaarlijksche verhoogingen van 100. b. in artikel 3 onder groep I vervalt gedi- plomeerd verpleegster ziekenhuis. Artikel II. Deze verordening wordt geacht in werkin* te zijn getreden voor wat het verplegend pe£ soneel betreft op 6 Juni 1929 (ingebruik- neming ziekenhuis aan de Wilhelminalaan) en voor het huishoudelijk personeel 1 Januari 1931. op B. en W. schrijven in bijlage nr. 86: Naar aanleiding van het adres van het Hoofdbestuur van den Algemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland te Amsterdam d.d. 9 Februari j.i., hou- dende het verzoek tot intrekking van het Raadsbesluit van 22 Mei 1924 (gemeente blad nr. 894) met betrekking tot het ver- richten van overuren zonder vergoeding welk adres Uwe Vergadering op 19 Fe bruari j.1. in onze handen om bericht en raad stelde, berichten wij U het volgen de. De bedoelde op 22 Mei 1924 vastgestel de regeling luidt: „Bij intrekking van vrije dagen of nachten, die niet kunnen worden inge haald of teruggegeven, en voor over werk (waaronder verstaan wordt werk buiten den vastgestelden diensttijd) in dien en voorzoover daardoor in eenige week meer dan 3 uren of in eenig jaar meer dan 40 uren in beslag genomen worden, wordt een vergoeding gegeven, berekend enz." Gelijk de Burgemeester reeds bij de behandeling van dit punt in de Raads vergadering van 22 Mei 1924 mededeelde (blz. 237 van het verslag) lag het toen in het voornemen, den arbeidstijd van het personeel, tevoren 47 uur per week be dragende, te verlengen. De Raad was van deze verlenging dus op de hoogte en het blijkt o.a. uit het door den heer Keijsper gesprokene (blz. 238) dat de Raad met dit voornemen wenschte reke ning te houden. Het voorstel-Keijsper c.s., dat zonder hoofdelijke stemming is aangenomen (blz. 239) en bovenvermel de bepaling bevatte, was hiervan het ge volg. De strekking van dit besluit wordt derhalve door adressant niet juist weer gegeven. Intusschen, wij hebben geen bezwaar de marge van 40 uur te doen vervallen en voor het politiepersoneel de dienst- week van 48 uur zonder eenige nadere bepaling in te voeren. Wij geven Uwe Vergadering in over weging, daartoe te besluiten en mitsdien vast te stellen navolgend besluit, het welk in verband met de bepalingen der onlangs gewijzigde gemeentewet aan de Koninklijke goedkeuring zal moeten worden onderworpen. Artikel I. In de Verordening, regelende de in richting der Gemeentepolitie (gemeente blad nr. 775), gelijk deze sedert is gewij zigd (gemeentebladen nrs. 775, 842, 894, 919, 1003 en 1184) vervallen in artikel 8 de woorden „indien en voorzoover daar door in eenige week meer dan drie uren of in eenig jaar meer dan 40 uren in be slag genomen worden Artikel II. Deze Verordening treedt in werking op den dag waarop aan de verordening de Koninklijke goedkeuring wordt ver- leend. AANBESTEDING GEBOUW WESTERLICHT. De bouw van huize Westeriicht de stich ting van de Diaconieën der hervormde ge meenten in de classis Alkmaai waarvoor de aanbesteding plaats had op 4 Mei j.1.. 's thans opgedragen aan de laagsw inschiijfster de firma J. van Riel en Co. te Hoorn, vooi 218,745. MAATSCHAPPIJ ALKMAAR-P\CKET N.V. Het verslag over het boekjaar 1930 uit te brengen in de algemeene vergadering van aandeelhouders op 28 Mei 1931 luidt a's volgt: Het boekjaar 1930 was vooi onze vennoot schap geen gunstig jaar tlocwei de op brengsten uit het goederenvervoer bevredi gend zijn geweest, nrachten die uit het pas sagiersvervoer ongunstige resultaten be halve het regenachtige weer gedurende av vacantie-tijd is hiervan oorzaak geweest ft' proefneming met ingekrompen dienstregeiu'K Voor 1931 is de goed gebleken dienstt ling van vorige zomers weer hersteld In de plaats van de heeren Mrs. w- Bosman en M. Moens te Alkmaar, clic zoodanig hadden bedankt, werden in de tengewone algemeene vergadering va" deelhotiders van 11 November 1930 to missarissen benoemd de heeren Ir. A jv» jek Deventer, Directeur der Zuider Gast en J. Goedkoop, Directeur der Kroffln toren Fabriek, beiden te Amsterdam. ber In dezelfde Alg. Verg. van 11 N ngeno- 1930 werden statutenwijzigingen a e.^e. men, o.m. betrekking hebbend op "e £s. breid stemrecht van aandeelhouders. betreffende Ministcriecle Verklao g geen bezwaar dateert van 20 JjinP bij- terwijl de statuten zijn afgedrukt 0„raflt voegsel tot de Nederlandsche bta van 6 en 7 Maart 1931 no 46^ Q^epa- Door onze vennootschap wei a.D J

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2