llkHsisflt Courant. JAspirin [Vooral Dames Kerk en School Luchtvaart Sport Rechtszaken WarktbefEchten Kt. 116 1931 Hndird drie in dertigste Jaargang. Dinsdag; 19 Mei. Provinciaal nieuws beverwijk. Burger. eemg op de wereld NACHTPOSTTREIN-D1ENST. In de Zaterdag te Hoorn gehouden verga dering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland is medege deeld, dat van het hoofdbestuur van den P. T. en T.-dienst bericht is ontvangen, dat aan het verzoek der Kamer om ook Medembuk, Edam en Monnikendam in den nachttreinen- dienst op te nemen, zal worden voldaan. Nieuw Ziekenfonds. Vrijdagavond traden in het Nederl. Herv_ Verenigingsgebouw op de heeren Kruitho en Noordhof bestuurders van Chr. Vakbe wegingen met het doel de oprichting te be vorderen van een Ziekenfonds uitgaande van de landelijke federatie van Ziekenfondsen in ^Al^eerste spr. trad op de heer Noordhof welke naast het fonds dat hier reeds tal van jaren bestaat het nut aantoonde van een Ziekenfonds als pas bedoeld is. Volgens spr. bestonden de grieven in het bestaande fonds in de volgende feiten: ten eerste hebben de leden weinig medezegging schap, ten tweede wordt veel te weinig open baarheid in de gang van zaken medegedeeld en ten derde wordt het bestuur, ingevolg de Maatschappij voor geneeskunde den boven toon in dergelijke maatschappij fondsen voert, gevormd door 3 doctoren, 3 apothekeis en slechts 3 leden. Al deze feiten waren oorzaak dat derge lijke vereenigingen in spr. oogen onsympa thiek waren, ook en dit woog bij hem nog het zwaarst, dat van eene vakbeweging waarbij de leden medezeggingschap hebben, niets te bemerken viel. Een en ander zegde spr. is oorzaak dat de geneeskundige behandeling (tandheelkunde wordt geheel buitengesloten) veel te wen- schen overlaat. De tweede spreker, de heer Kruithof, zeg de niet licht te vinden te zijn voor de op richting van een nieuw fonds wanneer klach ten over het bestaande te overwinnen zouden zijn. Tot de voornaamste klachten voerde deze spr. aan dat het zoozeer gewenschte contact tusschen heeren doctoren en de leden van geen noemenswaardige beteekenis mag ge acht worden. In beginsel werd besloten tot de oprichting van een nieuw Ziekenfonds als boven be doeld, de definitieve totstandkoming zal in eene volgende bijeenkomst zeer waarschijn- ijk plaats vinden. EGMONDBINNEN. Bloemententoonstelling. Zondag haa in café Swart de bloementen toonstelling plaats. Onder buitengewoon veel belangstelling werd om 3 uur de tentoonstelling geopend door den voorzitter van Bloembollencultuur, den heer J. de Waard. Deze heette in de eer ste plaats den burgemeester en het gemeente bestuur welkom, die een bewijs gaven van meeleven met wat er in de gemeente gebeurt. Hij dankte den lieer J. Valkering van Lim- mcn, die mede de beoordeeling der inzendin gen op zich had willen nemen en toonde be lang te stellen in Egmond's bloementeelt. Deze tentoonstelling was een gevolg van het succes, dat die aan den Hoef had het vorige jaar. Spreker bracht dank aan de commissie, die de regeling op zich had willen nemen, aan de inzenders in het algemeen, en speciaal aan de bloemist-arbeiders. Deze medewerking werd op hoogen prijs gesteld en mag wel be schouwd worden als een begin voor geregel de samenwerking en strekt ter bevordering der cultuur. Dan dankte spreker de burgerij, die spontaan 23 prijzen ter beschikking had gesteld. Hiermede verklaarde hij de tentoon stelling geopend. Onmiddellijk hierna nam de burgemeester het woord, die het bestuur van Bloembollen cultuur dankte voor het genomen iniatief, dat nu tot een waar succes was geworden. Daar mede wenschte spreker de vereeniging geluk Zij heeft getoona, ook reeds door de vertoo ning van de film „Van Bol tot Bloem" tot de ontwikkeling te willen bijdragen. Deze ten toonstelling bewijst opnieuw, wat de vereeni ging voor haar vak voelt, en geeft niet alleen veel leerzaams, maar ook een voldoening voor wie zich inspanti ets schoons te produ- ceeren. De heer Weyers, de man, die in deze ten toonstelling wel het leeuwenaandeel heeft, bood daarna mevrouw Bos en mejuffrouw C de Waard een mooie pot blauwe hortensia's /tan Hierna begon het bezoek aan de 'tentoon stelling. In geweldige verscheidenheid waren Je schitterendste exemplaren tulpen, op sier- .ijke wijze gerangschikt, uitgesteld. Langs de banden der zaal stonden in bonte wisseling van kleuren de prachtbloemen. Het tooneel vas een lust om te zien, door de schoone groepen, waartusschen hier en daar palmen Het midden der zaal was in een keurig bloemperk herschapen. Wat de Egmondsche kweekers hebben te zamen gebracht, dwong de algemeene bewondering af. Na den eersten rondgang maakte de jury den uitslag van haar beoordeeling bekend. Deze uitslag was als volgt. Eerste afd. (leden van Bloembollencultuur) 1ste pr. A.: Weyers; B.: C. Baltus; C.: Nic. Sdhuit; D C. Valkering; E.: C. Ory; F.: C. Weyers; G J- Liefting; 2e prijs: A: J. Burger; B: W. Dekker; C: P. J. van den Berg; D: J. Duim- meyer; E: S. Hopman; F: D. Schuit; G: Th. Apeldoorn; 3de prijs: A. Gebrs. Zuur bier. Tweede afd. (arbeiders) 1ste prijs: A: P. Sentveld; B: P- Levering; C: P. Schil der; 2de prijs A: C. Zentveld; B: G. Baltus; C: H. Levering; D: G. Zentveld; E: P. De prijzen bestonden uit verschillende huis houdelijke en luxe artikelen. Niettegenstaande het regenachtige weer mocht de tentoonstelling zich den geheelen middag in een druk bezoek verheugen, zoodat zij als zeer geslaagd mag beschouwd wor den, Nijden vaak na sport- beoefening aan hoofd pijn. Als altijd helpen ook hier Aspirin- Tabletten snel en zeker. Let op oranje band en Bayerkruis. Prijj 75 ctiA TEXEL. In de duinen verdwaald. Verschillende uitstapjes worden reeds on dernomen naar de broedplaatsen der vogels op Texel. Ook Zaterdag en Zondag waren een paar gezelschappen te de Koog gelo geerd teneinde een kijkje te nemen op de ver schillende vogelterreinen. Het weer werkte echter niet mee, en door de aanhoudende regenbuien was men ge noodzaakt vele plannen voor Zondag onuit gevoerd te laten. Zondagmorgen werden echter nog eenige uitstapjes ondernomen. Bij een dezer tochten had bij de groep van de Reisvereen. N.-Holl. een zeer onaangenaam voorval plaats. Bij het bezoek aan de Meeu wenkolonie in de duinen achter de Westen keerde een 71-jarige dame halverwege terug, omdat de tocht haar te lang was. Het schijnt dat zij onderweg verdwaald is geraakt, ten minste toen het gezelschap weer in de auto's stapte was de oude dame nergens te vinden. Na ruim 2 uren zoeken vond men haar in een boerenwoning, waar ze zeer vermoeid een schuilplaats gezocht had. De ipret was echter door dit voorval ge heel verdwenen. SCHOORL, De op 18 Mei 1931 door het Hoofdstem bureau te Schoorl geldig verklaarde candi- datenlijsten zijn (voor leden van den Ge meenteraad) I. 1. Jansen Th. E., 2. Jongerling A., 3. Kos P., 4. Nieuwland J. G., 5. Swaan, Jbz Jb. (Vrije lijst). III. 1. Kaag N., 2. Bijl A., 3. Dapper J. M., 4. Kaandorp F., 5. Kruijf J., 6. Delis Sr. J. (R.K. Staatspartij). II. 1. Gutter A., 2. Snip Lz. W., 3. Selhorst H., 4. Garde, Van de M. W., 5. Bremer C., 6. Pool, Kz. J., 7. Bouwen Jr. Jb., 8. Duin meijer A. (S. D. A. P.) IV. 1. Schermer, F., 2. Stam Mz. J., 3 Groothand G. F. T., 4. Blankenstijn P., 5. Beets M., 6. Schuijt C, 7. Helsdingen J. (V.-D. partij). V. 1. Lienen, Van A. Sr., 2. Wognum R., 3. Duin D. Wz., 4. Kriller J., 5. Meeden- dorp T. T., 6. Hoogvorst G. Jz., 7. Gutker F., 8. Dijk, Van G. (Schoorl's Belang). ANNA PAULOWNA. Gistermiddag werd de 12-jarige jongen H. S. kort nadat hij de school had verlaten door een vrachtauto overreden. Het knaapje was deerlijk gewond. De dokter, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood con- stateeren. De politie stelt een onderzoek in in hoeverre, den bestuurder van den auto schuld treft. WARMENHUIZEN. De afd. Warmenhuizen van den R-K- Volksbond hield een algemeene ledenvergade ring op Vrijdagavond 7 A uur. De vice-voorzitter, de heer Slippers, opende deze vergadering op de gebruikelijke wijze en heette allen hartelijk welkom. Hij deed hierna eenige mededeelingen o.a. over de bestuursfuncties van den Centrale Raad. Naar aanleiding van een schrijven van de afdeeling Haarlem werd besloten den afge vaardigde naar de groote vergadering te Haarlem vrij mandaat te geven. Tot afgevaardigde is benoemd de heer Ambr. Groot en tot plaatsvervanger de heer Slippens. Overgegaan werd tot verkiezing van be stuursleden van de afd. Warmenhuizen van „Herwonnen Levenskracht" wegens aftreding van de heeren C. Stet en J. Buiter. Benoemd werden de heeren J. Hoogeboom en A. de Rui ter. De voorzitter bracht namens de vergade ring dank aan de afgetredenden voor al het geen zij gedaan hebben voor „Herwonnen Levenskracht". Door den heer Ambr. Groot werd medege deeld, dat de prijs van de eierkolen bepaald is op 1.30 per mud en de prijs van de anthraciet op 2.20 per mud. Door deze af deeling is besteld 30 ton eierkolen en 15 ton anthraciet. Zondag 's middags van 2'5 uur zal in het Patronaat gelegenheid bestaan om de bonnen in te leveren en eventueel bij te be talen. Daarna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. De Oosterstraat is weder met een ge deelte straat verlengd. Wij vernemen dat op het bouwterrein wederom eenige woonhuizen gebouwd zullen worden. Van den heer M. de Reus een dankbe tuiging voor de verstrekte plantaardap pelen, aangezien zijn hoeveelheid door den brand was verloren geraakt. Van den heer C. Kramer een schrijven, dat hij gaarne in aanmerking kwam voor het groentenvervoer naar Purmer- end. Het Bestuur deelde mede, dat het wil de medewerken de producten voor Pur- merend per vrachtauto's te doen vervoe ren naar Purmerend, en stelde voor dienaangaande een bespreking te hou den met Kramer, Langeberg en schipper Visser. Algemeen achtte de vergadering het wenschelijk het vervoer te regelen met de vrachtrijders ter plaatse, zoodat het bestuur werd opgedragen met de beide vrachtrijders eene regeling in dezen te treffen. Verder werd besloten de benoodigde manden onderling aan te koopen en werd -den secretaris het kwantum hier voor besteld. Door verschillende leden werd gezegd, dat door 'n ingetreden wijziging aan de veiling hiervoor geen vertegenwoordiger meer noodig was. Alsnog werd besloten de aardappelen met schipper Visser te vervoeren naai de veiling te Broek op Langendijk. Bij de verloting werd een tuinhark ge wonnen door den heer A. cle Boorder. Hierna sluiting. SCHERMERHORN. Vrijdagavond vergaderde de Tuin- bouwvereeniging Schermerhorn en Om streken, onder voorzitterschap van den heer W. Le Mair. Mededeeling werd gedaan van de vol gende ingekomen stukken: Van den hoofdingenieur-directeur van den Prov. Waterstaat eene mededeeling, dat in den te maken Provincialen weg Alkmaar, Schermerhorn de Hulk in het gedeelte Eilandspolder 2 vaste bruggen worden gemaakt, welke correspondeeren op de bruggen in de trambaan Alkmaar- Purmerend. Van het Heemraadschap „De Eilands polder" een mededeeling dat gaarne be richt wordt ingewacht, wanneer tuin ders last ondervinden van zwanen of eenden. Van de afslagvereeniging B, P. en O. een schrijven, dat aan den depothouder van het materieel een toeslag zal wor den verleend over 1931 groot 50. Van den heer D. van Tiel te de Rijp een schrijven dat over 1930 geveild is te Purmerend voor een bedrag groot 32557.72 van deze gemeente en dat aan vrachten aan schipper Visser zijn uitbe taald 1674.55. Ds. Poort te Beverwijk heeft bedankt voor het beroep naar de herv. gemeente te Breda. Tot opvolger van prof. Huib Luns is de heer H. Ellens, thans adj.-directeur dier instelling, benoemd tot directeur van het Rijksinstituut tot opleiding van teekenleera- ren te Amsterdam. Tot predikant bij de Ned. Hei'Vi ge meente te Schagen is beroepen ds. Eikema te Godlinze (Gr.). Voor de vacante betrekking van onder wijzer aan de O. L. school te Schagen is slechts één sollicitatie binnengekomen. VEREENIGING VOOR INWENDIGE ZENDING IN NOORD-HOLLAND. Bijeenkomst te Alkmaar. Nadat bovengenoemde vereeniging gister middag verschillende huishoudelijke punten had besproken, hield zij des avonds een bij eenkomst in het Gebouw „Waakt en Bidt", aan de Laat. De belangstelling was vrij gering, niettegenstaande er vier sprekers het woord zouden voeren en de entree geheel vrij was. Nadat jhr. v. d. Brandeler met ge bed had geopend en de aanwezigen welkom had geheten, nam ds. Verwaal het woord. Spr. wees er op, dat de Izin brood- noodig is en recht heeft op het gebed en de toewijding van iedereen. De geestelijke nood in Noord-Holland is schrijnend, zoodat de inwendige zending hard noodig is. Aan de hand van de gelijkenis van den barmnartigen Samaritaan wees spr. op de taak van den mensch in dezen, en legde den nadruk op het verschil tusschen „niedelijden" ene „mede-lij den". Er moet in Noord-Holland geholpen worden en niet altijd kan dat een enkeling doen. Daarvoor is dikwijls een vereeniging noodig. Zoo'n vereeniging is Izin; die onze toewijding, ons gebed, ons offer noodig heeft. De heer v. K e m p e n uit Amsterdam, vervolgens aan het woord komende, vertelde meer in het bizonder de werkwijze van Izin, terw-1 hij daarbij tevens de gelegenheid waar nam, om verschillende droevige toestanden in Noord-Holland te schetsen. Spr. wees er op, dat de nood heel groot is. Het aantal, dat meent God niet noodig te hebben, wordt voortdurend grooter. Zoo is er een Noord' Hollandsch dorp, waar niet gepreekt wordt in de kerk, waar de bewoners niets meer we ten van God. In een ander dorp van 700 in woners behoorden er 32 aan de kerk. De rest geloofde niet meer. De menschen hebben geestesliefde hoog noodig. Zoo is het in vele plaatsen, zooals spr. uit eigen ondervinding als evangelist weet. Er moet dus gewerkt worden. En spr heeft gelukkig hulp gekregen dezen zomer. Een vijftiental studenten uit Utrecht zal hem helpen colporteeren. Er zijn dorpen, waar een eigen lokaliteit ingericht moet worden. De moeten Zondagsscholen gesticht worden. De Ouden van Dagen behoeven steun. En dan heeft spr. aardige busjes, die zoo gemakke lijk met geld gevuld kunnen worden. Spr. hoopte, dat alle aanwezigen mede-arbeiders zouden worden, tot heil en tot steun van de Izin. Ds. v. B a a 1 e n uit Br. op L. wees er vervolgens op, dat het in dezen gaat om de zaak van den Koning, van Hem, die als Koning heerschen moet. Helaas, er zijn er duizenden, die Hem niet kennen, die niet we ten, dat Hij hen zoekt. Hij zoekt de verlore nen, die in Noord-Holland wonen. Wij moe ten wakker worden, aldus spr. We moeten werken, omdat er zoo ontzaglijk veel te doen is, anders komen wij achteraan. En den moed opgeven mogen we niet, ook al is het werk soms moeilijk. Wij moeten volharden en door Jezus Christus zullen we dan overwinnen, ook in Noord-Holland. Straks zal Jezus komen. Dan moeten we gereed zijn. Haast U, de tijd is kort. Wij zien de ellende en de donkerheid in deze wereld. Kerken worden gesloten, worden ge sloopt. Dat is het voorspel. Maar Jezus zal overwinnen. Laten we dan met en voor Hem strijden. Dan zal ook in Noord-Holland Zijn naam weer worden gehoord. Dan zal ook hier de banier des kruises weer ontrold wor den! Eén vraag stelde spr. aan de aanwezigen Is de zaak des Konings ook reeds uw zaak? Zoo ja, strijdt dan mee, helpt mee met het werk van Izin. Ds- H a k sprak daarop een kort slotwoord, waarin hij wees op de taak der menschen en op hét werk van Izin. De Izin heeft veel hulptroepen, veel materiaal. Zij heeft haar evangelisten, haar colporteurs, haar bestuur, ze heeft veel. En, vroeg spr., hebben wij nog iets te doen op aarde? Vraagt het U zelve eens af, in uw binnenkamer, in de intimiteit van uw binnenkamer. En weet, dat de echte dienstknecht niet thuis kan blijven. Hij gaat er uit en verkondigt het geloof in Jezus Chris tus. Na gebed en gemeenschaippelijken zang sloot ds. Hak deze bijeenkomst. MERKWAARDIG VLIEGONGEVAL IN ENGELAND. Helaas een doode. De bekende Iersche hockeyspeler James Hannon is door een noodlottig en onder bui tengewoon eigenaardige omstandigheden plaats gehad hebbend vliegongeval gedood. Hannon was met zijn vader in een zeilboot aan het visschen, toen een watervliegtuig, dat boven hen vloog, plotseling neerstortte. Het vliegtuig kwam op de zeilboot terecht en Hannon werd op slag gedood. Zijn va der kwam er met een lichte verwonding af, terwijl de inzittenden van het vliegtuig allen zonder eenig letsel konden worden gered. NAAR HET NIEUWE VLIEG VELD TE EELDE. Hedenmiddag 12 uur stijgt een vliegtuig van de K.L.M. met een aantal vertegenwoor digers der dagbladpers op boven Schiphol, voor de eerste reis naar het nieuwe lucht vaartterrein te Eelde, de toekomstige lucht haven van Groningen en Drente. In verband met de officieele opening van het vliegveld op Zaterdag 23 Mei a.s. wordt hedenmiddag in het Familiehotel te Paterswolde een pers bijeenkomst gehouden, voor welke gelegen heid de heer H. Hendriks te Groningen, post- vlieger en organisator der a.s. vliegfeesten te Eelde, en de K.L.M. een vliegtuig ter beschik king dezer persvertegenwoordigers hebben gesteld. DE POSTVLUCHTEN NEDERLAND— INDIE. Het 18de postvliegtuig. Aneta-Vaz-Dias meldt: Volgens bij de K.L. M. ingekomen bericht is het 18e postvliegtuig gister te 5.05 uur uit Bagdad vertrokken, te 9.20 uur te Bushir aangekomen, te 10.35 uur vandaar vertrokken en te 15.45 uur te Djask aangekomen. Alles is wel aan boord, van daag wordt de reis voortgezet. Het 16de retourvliegtuig. Aneta-Vaz-Dias meldt :Bij de K.L.M. is bericht binnengekomen, dat het 16de retour vliegtuig, dat door het natte vliegterrein van Tavoy werd opgehouden, te 15 uur gister vandaar is vertrokken en te 17.30 uur te Ran- goon is aangekomen. Alles is wel aan boord, vandaag verder. EEN NIEUWE VERKENNINGS VLUCHT VAN VON GRONAU. De bekende Duitsche vlieger Von Gronau, die in het afgeloopen jaar een succesvollen tocht boven IJsland en Groenland heeft ge maakt, is voornemens onderzoekingen te doen naar de meteorologische omstandighe den, voor zoover deze met de luchtvaart ver band houden en naar de mogelijkheden in zake de luchtverbindingen tusschen Europa en Noord-Amerika via Groenland. De vlucht zal, evenals vorigen keer, van Reykjavik uit plaats hebben en er zal waarschijnlijk in het einde van September worden gestart. Voor de vlucht zal een. Dornier-machine van het nieuwste type gebruikt worden, terwijl dezelfde bemanning als verleden jaar gebe zigd wordt. De Duitsche rijksminister van verkeerswezen heeft zich voorstander van de onderneming van Von Gronau verklaard en hem steun toegezegd. DE „ABEL TASMAN" IN AUSTRALIË, De „Abel Tasman" is overal waar geland werd hartelijk welkom geheeten. Te Brisba- ne was een groote menigte aanwezig. Tot dusver verloopt alles uitstekend. De motoren loopen perfect, terwijl de bemanning zich in de beste gezondheid bevindt. MET EEN ENGELSCH SPORTVLIEG- TUIG NAAR INDIE. Den tocht opgegeven? De Engelschman Leclair, die Vrijdag van Schiphol is gestart om in een Engelsch sportvliegtuig naar Medan te vliegen, is den zelfden dag te Bazel aangekomen. Nadien heeft men geen bericht meer van hem ont vangen. Het conccurs-hippique te Anna- Paulowna. De volledige uitslagen van het Zondag te Anna Paulowna gehouden concours-hippique luiden als volgt: Dressuurproef voor afdeelingen. 1. L. R. Westfrksland, Schag-erbrug, 125A pt.2 L R. Heiloo, 123 pt.; 3. L. R. Bucephalus, Bar- singerhorn, 82 pt. Individueel springconcours kl. B. J. J. Schoorl (Westfriesland) met Lady, 14 pt.; 2. D. W. Geerligs (idem) met Schimmel; 10 pt.; 3. J. Schenk (Bucephalus) met Frits I, 10 pt.; 4. D. de Graaf (Westfriesland) met Corrie, 10 pt. Patrouillespringen. 1. Patr. van Bucepha lus; 2. patr. van Heiloo; 3. patr. van West- friesland. ONSCHULDIG VEROORDEELD. Een revisie-verzoek. De Hooge Raad heeft gisteren een zaak behandeld, die een nasleep vormt van de sta king aan de Chamotte-fabrieken te Gelder- malsen, welke nu bijna een jaar gaande is. Bij ongeregeldheden als gevolg van deze sta king werd in September van het vorige jaar met steenen gegooid De heer Cohen, expedi tie-chef bij de fabriek, heeft bij die gelegen heid een slag op het achterhoofd gekregen. Een man, die tot de stakers behoorde, werd als verdachte aangehouden. De rechtbank te Tiel veroordeelde hem tot vijf maanden ge vangenisstraf, welke straf door het gerechts hof te Arnhem werd teruggebracht tot drie maanden. Het beroep in cassatie, van dit ar rest ingesteld, werd door den Hoogen Raad verworpen. Thans werd een revisieverzoek behandeld. Blijkens het rapport van den raadsheer rapporteur, mr. De Menthon Bake, heeft na deze uitspraak een ander per briefje zich als den dader bekend gemaakt aan den verde diger mr. Mendels, die deze zaak in twee instanties had behandeld. Deze bekentenis werd gestaafd door drie schriftelijke verkla ringen van getuigen. Men heeft op deze ma nier aan het Hof onthouden de gegevens, die het noodig bleek te hebben, om te beoordeelen wat er was geschied. Wanneer als gevolg van dit revisieverzoek een andere rechterlijke uitspraak zou vallen, aldus mr. De Menthon Bake, dan zal er geen blaam rusten op de rechterlijke macht, maar wel op hen, die aan de rechterlijke macht gegevens hebben ont houden, die zij ter beschikking hadden moe ten stellen. De andere man nu heeft verklaard, den chef met een fietssleutel te hebben geslagen. De procureur-generaal, mr. A- Tak achtte het wenschelijk, dat de feitelijke rechter deze zaak nog een zou onderzoeken, nadat op last van den Hoogen Raad reeds eerder een nader onderzoek was ingesteld vanwege den procu reur-generaal te Arnhem, mr. Cnopius, Mr. Tak concludeerde dan ook tot verwijzing. Het revisieverzoek werd toegelicht door mr. M. Mendels uit Amsterdam, die zeidé, zeer nauwkeurig te hebben nagegaan of de nieuwe feiten van voldoende gewicht zijn oin aanleiding te kunnen vormen tot herziening. Daarbij heeft hij zich persoonlijk zoo weinig mogelijk in onderzoekingen begeven, ten ein de elke mogelijkheid van suggestie uit te slui ten. Noch de „nieuwe verdachte", noch de nieuwe getuigen heeft pleiter gezien of ge sproken. Hij meende, dat aan de voorwaar den, die de wet stelt, om revisie mogelijk te maken, hier ruimschoots is voldaan. Dat de nieuwe getuigen zich eerst na af loop der zaak hebben opgegeven, is volgens pleiters verklaring hieraan toe te schrijven, dat zij tot het laatste toe vertrouwden, dat verd. zou worden vrijgesproken en dat zij den dader niet onnoodig wilden bezwaren. De uitspraak van den Hoogen Raad is be paald op 15 Juni. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Zitting von Dinsdag 19 Mei. Zitting 12 Mei. Joh. Henr. F., bloemist, zwervend, thans gedetineerd. Diefstal onder verzwarende om standigheden. Hervatting van het onderzoek op 9 Juni e.k. Jan Sm., Anna Paulowna. Hooger beroep overtreding motor- en rijwielwet, 40 boete of 40 dagen. Simon Nico B., tuinder, Heemskerk, als voren. Vonnis bevestigd doch ontzegging rij bevoegdheid voor den tijd van 6 maanden. Opgelegd was 1 jaar. Lourens Renier v. d. B., pred. Hoorn, een voudige beleediging in geschrifte, 25 boete of 25 dagen hechtenis. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR 18 Mei 1931. Op de heden ge houden veiling werd betaald voor: Aard beien per doosje 1941 cent; Andijvie per 100 stuks f 2.608.20; Bloemkool le s. per 100 stuks 1623; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 915; Kropsla per ICO krop 4.307.50; Kropsla 2e s. per 100 krop 1.90—3.50; Komkommers per 100 stuks 1017; Prei per 100 bos 8.90— 11.40; Postelein per dubb. bakje 39—67 cent; Rabarber per 100 bos f 3f 7; Raap stelen per 100 bos 1.803; Radijs per 100 bos 2.904.80; Selderie per 100 bos 2.607.50; Spinazie per gr. bak 2090 centjDubbele spercieboonen per 100 pond 59; Tomaten per 100 pond f 27f 43; Uien per 100 K.G. f 3.6010.10; Worte len per 100 bos f 7.5018.20; Witlof le s per 100 pond f 1014. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM. 19 Mei 1931. Op de hedefi gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 1 lading, 500 H.L PURMEREND, 19 Mei 1931. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: Kaas. 9 stapels Fabrieksbaas 30; 16 sta pels Boerenkaas 33, per 50 K.G. 1 stapel Goudsche 30; 2576 K.G. Boter 1 1.40. Vee. 804 Runderen, w.o. 220 vette f 0 96 104 per K.G.; 539 Melk- en Geldekoeien 160f 380; 45 Stieren; handel runderen vlug; 45 Paarden 80200, handel ma tig; 55 Vette kalveien 11.20, handel stug; 486 Nuchter kalveren, slacht f 10— 34; fok 2032, handel matig; 492 vette varkens, voor de zouterij 3234 cent per K.G., voor de slacht f 0.340.40 per K.G.. handel vlug; 92 Magere varkens 10 22, handel matig; 380 Biggen 612, handel vlug; 399 Schapen 2436, han del stu 1901 Lammeren 18—25, handel vlug; Cj Bokken; Kipeieren 3.254 25; Eendeieren f 3.40; Piepkuikens f 1f 3. Eierenveiüng. 34694 stuks Kipeieren a 3.404.50; 640 stuks kip eieren b 3— 3.30; 19275 stuks Eendeieren a f 3.50 f 3.60; 4280 stuks broed eendeieren f 3.50— f 4.90. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Mei 1931. Langendijker Groentenveiling. 740 K.G. To maten, waarvan de prijzen als volgt: A 81 f 96; B 77; C 68; CC 45, alles per 100 KG. PURMEREND, 18 Mei 1931. „Afslag vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen 0.651.26 per zak, 25 K.G.; Peulen 0.66 per K.G.; Dop erwten 0.50 per KG.; Aardbeien 1840 cent per doosje; Tomaten 33 cent per doosje Bloemkool 2—26 per 100; Savoye Kool 77.60 per 100; Spinazie 0.10— 0.52 per mand, 6 K.G.; Postelein 0.60 1.20 per mand, 6 K.G.; Sla 1 9.50 per 100 krop; Andijvie 1 1.15 per kist: Radijs 1.80—4.80 per 100 bos; Pieterse lie 5—9 per 100 bos; Selderij 13 per 100 bos; Raapstelen 2.603.90 per 100 bos; Rabarber 4.90—9.60 per 100 bos; Wortelen 5—29 per 100 bos; Uien 1.30—1.80 per 25 K.G.; Prei f 2—J; 13 per 100 bos. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 18 Mei 1931. Op de heden ge houden eierenveiüng waren in totaal 139270 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 3.70 4.30; 62—66 3,90—4,80; 66—70

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9