Luchtvaart Kerk en School Rechtszaken Landbouw en Veeteelt Marktberichten Zeetijdingen ItKUItS van 21 Mei 1931. Opg-ave van Hoord hol la iidsch Landboiiwcrcdiet UW, I isr"8*'"! S. J. A. KEESOM, STEENENRRUG 1 ti-« Leeraar M. 0. Boekhouden. Lid der Ned. A. v. Accountant; STEENENBRUG, TEL. I5.2, DE KONINGIN-MOEDER. De koningin-moeder heeft zich hedenoch tend per auto van hotel Beekhuizen naar het Loo begeven en daar bij de koningin het de jeuner gebruikt. Hedenmiddag is zij per auto naar het paleis Soestdijk vertrokken om daar het zomerverblijf te betrekken. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIE. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K. L. M. be richt is ingekomen, dat het 18e vliegtuig naar Indië, de P.H.-A.F.O. gister om 5.35 van jjodphoer is vertrokken en om 10.20 te Alina- 'bad is aangekomen. Vandaar vprtrok het toe stel weer om 11.15 en arriveerde om 16.08 te Calcutta. Het 16e retourvliegtuig is gister om 4.33 uit Ailahabad vertrokken en om 11 uur in 'Jodphoer aangekomen. Vandaar vertrok het toestel weer om 11.45 en arriveerde om 15.55 in Karachi. Ds. A. Oskamp te Den Hoorn op Texel is beroepen bij de herv. kerk te Haren (Gron.) DE BEROOVING TE BOEKELO. De dader tot 3 jaar veroordeeld. De rechtbank te Almelo veroordeelde Dins dag den autogeenlasscher uit Amsterdam, verdacht van de berooving te Boekelo op 24 November 1930, waarbij de landbouwer W. Averink onder bedreiging met den dood ge dwongen werd tot afgifte van ruim 500, tot een gevangenisstraf van drie jaar en zes maanden, met aftrek der preventieve hech tenis. DE BRANDSTICHTING IN DE ALEXANDERKAZERNE TE 's-GRAVENHAGE. Het door kapitein van Suchtelen, comman dant der politietroepen te 's-Gravenhage in gestelde onderzoek tegen den wachtmeester, die verdacht wordt van de brandstichtingen in de Alexanderkazerne in Den Haag, is beëindigd. De wachtmeester is ter beschik king gesteld van den commandant der trein- afdeeling, doch blijft voorloopig bij de poli tietroepen in arrest. De zaak is om advies gesteld in handen van den auditeur-militair bij den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch. DE INBRAAK TE HENGELO. Voor de rechtbank te Almelo hebben te recht gestaan drie personen uit Hengelo, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Almelo, die op 1 Maart j.1. te Hengelo (O.) in een filiaal van de Coöp. Verbruiks- vereeniging aan de Spoorstraat hebben inge broken en uit een brandkast ongeveer 375 hebben gestolen. Allen bekenden. Tegen J. K., die, reeds een gevangenisstraf wegens diefstal in de kerk te Hengelo achter den rug heeft, werd één jaar geëischt, tegen G. H. een jaar, waarvan 8 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en tegen G. H., die pas 18 jaar is, 4 maanden gevangenis straf en ter beschikkingstelling van de regee ring. KALKEN OP DE OPENBARE STRAAT. Een strafzaak te Dordrecht. In den gemeenteraad van Dordrecht heeft Indertijd het sociaal-democratisch raadslid Smits den burgemeester vragen gesteld om trent de wettelijke strafbaarheid van het kal ken bij verkiezingen op de openbare straat. De burgemeester heeft toen geen positief ant woord gegeven, maar toch wel laten door schemeren, dat een door hem te nemen be slissing niet in overeenstemming zou zijn met den wensch van den vrager. Hierop hebben in den nacht van 9 op 10 Mei eenige leden der S.D.A.P., op het Vrie- zeplein een verkiezingsreclame neergekalkt, waarbij de politie proces-verbaal opgemaakt heeft, en gister hebben zes geverbaliseerden voor den kantonrechter terecht gestaan, ter zake, dat zij de openbare straat, met name het Vriezeplein, zouden hebben verontreinigd door met een kwast letters en figuren van witkalk op dien weg te smeren. Mr. J. A. \V. Burger trad als raadsman op voor de vier verschenen verdachten en als vertegenwoordiger van de niet verschenenen. De verdachten erkenden het hun ten laste gelegde. De architect B. van Bilderbeek, als getuige a décharge gehoord, verklaarde in het ge- kalk, door de wijze waarop het geschied is, geen ontsiering te hebben gezien. De ambtenaar van het O.M., mr. F. A. J. Deelen, zeide in zijn requisitoir de politie ke zijde van de zaak te zullen uitsschakelen en hij verzocht den verdediger dit ook te doen. Wat de algemeene maatschappelijke zijde betreft, merkte hij op, dat volgens het woordenboek der Nederlanasche taal veront reiniging is vuilmaken of besmetten, veront reiniging noemde hij iets op een zaak bren gen, dat daarop niet thuis behoort. Het op het straatdek brengen van letters en figuren, die daar niet behooren, is dus verontreini ging en dit wordt in de politieverordening strafbaar gesteld. Ontsiering heeft, meende hij, met deze vervolging niet te maken. Het ren laste gelegde noemde hij strafbaar en hij vroeg veroordeeling tot een geldboete van vijf gulden of vijf dagen hechtenis voor ieder der verdachten. Hij waarschuwde tegen een herhaling van de overtreding na een veroor- deelend vonnis en zeide reeds nu, dan de ma ximum-straf te zullen vragen. De verdediger der verdachten, mr. Burger, herinnerde aan de vraag van den heer Smits in den gemeenteraad, \vaarop de burgemees ter, meende ipl ei ter, een antwoord heeft gege ven, waaruit bleek dat hij er zelf geen raad mee wist. Dit is, meende hij, voor de verdach ten een voldoende excuus. Niemand wist eigenlijk of het doen van mededeelingen op de openbare straat verontreiniging is of niet. Voor het geval het tot een veroordeeling mocht komen, verzocht hij daarom oplegging van de minimum boete. Pleiter bestreed vervolgens, dat het doen van mededeelingen op de openbare straat ver ontreiniging zou zijn en hij merkte on, dat B. en W. ook op dit standpunt staan, daar zi] eenigen tijd geleden aan de vereeniging Dawet vergunning hebben verleend om voor haar tentoonstelling op de openbare straat reclame te maken. Ook wees hij op de ver- keersstiepen, door de politie op de openbare straat aangebracht. Pleiter bestreed vervol gens de meening van den ambtenaar van het O.M., dat iets op een zaak brengen, dat erop niet thuis behoort, verontreiniging zou zijn, en herinnerde aan andere steden, waar men om het kalken op straat tegen te gaan duide lijke bepalingen in de politieverordening heeft opgenomen. Daar het hier de bedoeling is geweest de reclame netjes aan te brengen, ter beoordeeling waarvan sipr. een foto over legde, kan er, meende pleiter, allerminst spra ke zijn van verontreiniging en zeker niet van ontsiering. Hij verzocht daarom vrijspraak. Na dupliek zeide de kantonrechter over acht dagen schriftelijk vonnis te zullen wij zen. HET STEENZETTERSCONFLICT TE AMSTERDAM. De verdachten vrijgesproken. Heden wees het gerechtshof te Amsterdam arrest in de bekende strafzaak tegen vier syndicalisten, betrokken bij het steenzetters conflict tusschen E.M.O.S. en leden van ten r.k. steenzettersbond E.M.M. in den morgen van 24 Juli De vier steenzetters G. S., P. C. S., G. L. en W. Z. stonden op 7 Nov. j.1. voor de rechtbank terecht wegens openlijke geweld pleging. G. S. en P. C. S. werden toen ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf ieder, terwijl G. L en W. Z. werden vrijgespro ken. In hooger beroep eischte de procureur- generaal tegen ieder der verdachten een maand gevangenisstraf. Bij arrest van heden bevestigde het hof het vonnis ten opzichte van G. L. en W. Z. (vrijspraak); tegenover P. C. S. achtte het hof het ten laste gelegde niet bewezen en sprak hen daarvan vrij. Ook G. S. werd van het hem primair ten laste ge legde vrijgesproken. Ook van het subsidiair ten laste gelegde werd hij van rechtsvervol ging ontslagen. HOLL. MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. (Vervolg). De voorzitter bracht een kort verslag uit van de werkzaamheden van het hoofdbestuur. Naar aanleiding van dit verslag maak ten verscheidene aanwezigen opmerkin gen. Bij de beantwoording daarvan stel de de voorzitter voor, een telegram te zenden aan de regeering, waarin de Hollandsche Mij. van Landbouw drin gend verzoekt, spoedig een datum vast te stellen voor overneming van de tar weoogst 1930. Verder merkte spr. op, dat elk land zoekt zijn landbouw in stand te houden; wij kunnen daarin niet achter blijven en moeten mede onze maatrege len van verweer nemen. Wij moeten niet te veel verwachten van maatregelen, waarover men te Genève spreekt t.a.v. onder'ingen internationalen steun van den landbouw, maar als andere landen ons zelf te helpen. Er is nu een plan, zoo vervolgde dr. Lovink, tot beperking van de suikerpro ductie, waaraan 75 pet. van de suiker- produceerende landen meedoen. Als dit plan goed wordt uitgevoerd, verwacht spr. er betere prijzen van. Buiten Rus- standen maken het onmogelijk, dat de land komt er nu in Europa een beper king van 300.000 H.A. De landbouwtoe- suikerbietencultuur in Europa zal ver dwijnen, maar het is wel duidelijk dat culturen als deze gesteund moeten wor den. En gelukkig begint deze overtuiging ook door te dringen bij de niet-landbou- wende bevolking. De tarwe- en suiker cultuur zijn de eerste culturen, die voor dezen steun in aanmerking komen. Het is een bemoedigend verschijnsel, dat er voor deze reeds iets bereikt is. Hoe de ontwikkeling in deze richting verder zal zijn, is nog niet te zeggen, maar het is duidelijk, zoo besloot spr., dat we aan het doortrekken van deze lijn moeten vasthouden. Na de pauze werden de discussies voortgezet. De heer Kistenmaker uit Haarlemmermeer schetste den droevi- gen toestand, waarin het landbouwbe drijf verkeert. Noodig zal zijn dat de lasten der sociale wetten, voorloopig althans, worden afgewenteld op den staat zelf. Spr. wees er ook op, dat ons land bijkans verpletterd wordt door bui- tenlandsche producten, terwijl het bui tenland zelf de invoerrechten steeds op voert. De regeering doet weel te weinig voor de instandhouding van den land bouw. Wat de dumpingsverschijnselen betreffen ziet spr., om deze tegen te gaan, alleen heil, indien er maatregelen aan de grens worden genomen. Indien men in ons land niet overgaat tot het heffen van invoerrechten, zal men blij ven tobben met lapmiddelen en zal het nog zoo ver komen, dat de boer steun moet gaan trekken. De heer Vos (afdeeling Dordrecht), zeide dat van het H.B. verlangd mag worden, dat het bij de regeering aan dringt op het treffen van maatregelen inzake directe financieele hulp. Spr. drong tenslotte aan de versterking van de vertegenwoordiging bij het Kon. Landbouw-Comité. De heer Bultman (Haarlemmermeer) merkte ter zake van de kwestie der so ciale lasten op, dat daaromtrent de land bouworganisaties niet eensgezind zijn, indien dus van een eensgezind optreden geen sprake kan zijn, zal dit een ver keerden indruk maken. Spr. wees er voorts op dat het Landbouwcomité de brug is tusschen de regeering en de boe ren, in dit verband achtte hij een zelf standig optreden van de vergadering bij de regeering zooa's was voorgesteld niet wenschelijk. De voo:zitter antwoordde dat de ver standhouding tusschen Kon. Landbouw- Comité en de aangesloten maatschap pijen zeer goed is. Het rechtstreeksch zenden van een adres aan de regeering inzake de sociale lasten, zal aan de sa menwerking niets afdoen. Namens het Kon. Ned. Landbouw Comité voegde dr. Molhuyzen hier nog aan toe dat indien de Holl. Mij. voor Landbouw een verzoek aan de regeering om tijdelijke ontheffing van betaling van sociale lasten onderstreept, hiertegen geen enkel bezwaar kan bestaan. Bij acclamatie werd hierna aangeno men een motie, voorgesteld door den heer Van der Schans (afdeelng Nieuwer Amstel) en te verzenden aan den mi nisterraad, waarin de vergadering er bij genoemd college op aandringt spoedig maatregelen te nemen om te komen tot overneming van betaling der sociale lasten van den landbouw door den staat, daar onder de tegenwoordige omstan digheden zeer velen der werkgevers niet in eigen onderhoud kunnen voorzien. Nadat de rondvraag was gehouden, sprak dr. Lovink nog enkele woorden. Hij zeide dat het H. B. zeer op prijs stelt het vertrouwen, dat, zooals in deze ver gadering opnieuw is gebleken, de leden in hun bestuur hebben. Het H. B. zal op alle besproken punten paraat blijven. Niet ontkend mag worden dat alreeds het een en ander is bereikt; met kracht zal dan ook op den ingeslagen weg wor den voortgegaan. Spr. onderstreepte voorts nogmaals dat van den kant van het H. B. met kracht is aangedrongen op een dum- pingswet; een wetsontwerp in dezen geest zal vermoedelijk spoedig worden ingediend. Een zoodanige wet kan be schouwd worden als een buitengewone maatregel, noodig gemaakt voor de in standhouding van den landbouw, daar om moet. men haar niet als een vorm van protectie beschouwen. Voor den komenden tijd moet bij alle te nemen maatregelen voorop staan de instandhouding en de ontwikkeling van het landbouwbedrijf in deze moeilijke omstandigheden. Voor dit doel dient krachtig en eendrachtig te worden ge arbeid. Moge op de vergadering van September vooruitgang op dit gebied zijn aan te wijzen! (Applaus). Als vertegenwoordiger van den mi nister sprak hierna mr. Wintermans een kort woord, waarin hij verklaarde, dat het gehoorde in deze vergadering diepen indruk op hem heeft gemaakt. Ook deze spreker deed uitkomen, dat alleen een eensgezind optreden in hei belang kan zijn van de te nemen maatregelen. Dr. Molhuyzen, secretaris van het Kon. Ned. Landbouw Comité, vervolgens het woord voerende, constateerde aan de hand van het gemeenschappelijk in gediend urgentie-programma aan de re geering, dat, gezien de Tarvvewet en het verbeterd Suikerbieten-ontwerp, er wel iets bereikt kan worden. Zoodra men weet, hoe groot de oppervlakte is, welke met bieten bezaaid wordt, zal kunnen worden nagegaan of de steun voldoende zal zijn. Mocht blijken, dat de hulp niet volledig is, dan zal het Comité niet na laten, voor verdere verbetering te ijve ren. Met een opwekkend woord van den voorzitter werd de vergadering vervol gens gesloten. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 20 A^ei 1931. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard beien per doos 19—65 cent; Andijvie per 100 stuks 3.203.30; Asperges per 100 bos 2966; Bloemkool le s. per 100 st. 1926; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 10—17; Kropsla per 100 stuks 4 30— 7.80; Sla 2e s. pèr 100 1.90—3.90; Komkommers per 100 stuks 9—19 Prei per 100 bos 6.208.20; Postelein per dubb. bakje 3961 cent; Rabarber per 100 bos 1 7; Raapstelen per 100 bos 0.70 2; Radijs per 100 bos 1.70—4.40; Spinazie per groote bak 19—79 cent; Dub bele Spercieboonen per 100 pond 55—62; Tuinboonen per 100 pond 34—43; Uien per 100 K.G. 3.607.50; Wortelen per 100 bos 7.5014.40; Witlof le s. per 100 pond 13. AMSTERDAA4SCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 21 Mei 1931. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 940 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Mei'31. Langendijker Groentenveiling. 1200 K.G. Tomaten, waarvan de prijzen als volgt- A 68—69; B 62; C 57; CC 46, alles per 100 K.G. HOORN, 21 Mei 1931. Op de heden ge- gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 15 stapels kl. Fabriekskaas 32; 4 stapels kleine boerenkaas 34; 2 stapels boerencommissiekaas 33.50, totaal 21 stapels, wegende samen 37756 K.G. De handel was goed. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 21 Mei 1931. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 164657 stuks kipcieren, waarvan de prijzen als volgt: wit 3.203.80; kleine witte 3; bruin 3.70-ƒ 4.20; 8132 stuks Eendeieren 3.503.70; 29 Kalkoeneieren 8.60 11. SCHAGEN, 21 Mei 1931. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 2 Paarden 145; 4 Stieren 100180 - 69 Geldekoeien (mag.) 260 -ƒ 360; 52 Geldekoeien (vette) 200— 370; 20 Kalfkoeien 350-/ 425; 13 Pin ken 140f 180; 134 Nuchtere kalveren 10—20; 147 Overhouders 2837; 793 Lammeren f 1428; 10 Bokken en geiten 8—10: 23 Varkens 18-/ 25; 78 Varkens (vette) per K.G. 034— f 0.37; 212 Biggen 8-ƒ 13; 8 Konijnen f 0.50- 1.75; 20 Kippen 0.50-f 2. PURMEREND, 20 Mei 1931. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen 0.86—1.40 per zak, 25 K.G.; Slaboonen 0.78 per K.G.; Peulen 0.76 per K.G.; Aardbeien 14—27 cent per doosje; Komkommers 12 per 100; Tomaten 30 cent per doosje; Bloemkool 2 33 per 100; Spinazie 10—53 cent per mand, 6 K.G.Postelein 7290 cent per mand, 6 K.G.; Sla 0.40—10.20 per 100 krop; Andijvie 1.20—1.55 per kist; Ra dijs 1.40—3 per 100 bos; Pieterselie 2 7 per 100 bos; Selderij 2—17 per 100 bos; Raapstelen 1.80—4 per 100 bos; Rabarber 3.50-/ 9.20 per 100 bos; Wortelen 18—f 29 per 100 bos; Uien 1.60 per 25 K.G.; Prei 2—12 per 100 bos. ZAANDAM, 20 Mei 1931. Veilingver. De Zaanstreek". Sla 1.50—3.60 p. kist; Andijvie 1.60—2.10 per kist; Peen 30—32 cent per bos; Bloemkool 20—30 cent per stuk; Pieterselie 8—13 cent per bos; Selderie 7—20 cent per bos; Sla (prei) 10A —12 cent per bos; Bloemkool le s. 25—30 cent per stuk; Raapstelen 2036 cent per 10 bos; Citroenen 7 3.10 per 100; Komkom mers 15—24 cent per stuk; Rabarber 5A— 7 cent per bos; Spinazie 20—40 cent per A kist; Postelein 20—46 cent per kleine kist; Radijs 11—40 cent per 10 bos. BEVERWIJK, 20 Mei 1931 Spinazie 7 0.25—7 1; Postelein ƒ0.75—7 1;Sla o.752 per gr. en kl. kist; Aardbeien 2040 cent per schotel. Asperges (blank) 1757 cent; Asperges blauw 11—32 cent; Rabarber 2—7A cent; Radijs en Raapstelen 2—4 cent; Uien 2—4 cent per bos; Bloem kool 7—19 cent; Salade 2—8 cent; Komkom mers 5—6 cent per stuk; Postelein (per 50 K.G.) 8.50—710; Spinazie 410 per 100 K.G. STOOMVAARTLIJNEN. Holland Amerika-Lijn. Gaasterdiep, 20 Mei v. N.-Orleans te Rott. Damsterdijk, Rott. n.d. Pacifick., 19 Mei te Cristobal. Grootendijk, Rott. n. New-Orleans, 19 Mei v. Havana. Kinderdijk, 19 Mei v. Rott. te Portland (O.). Rotterdamsche Lloyd. Blitar, uitreis, 19 Mei Finisterre gep. Djambi, uitreis, 20 Mei te Belawan. Kota Tjandi, uitreis, 20 Mei te Sabang. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan van Oldenbarnevelt, thuisreis, 19 Mei v. Genua. Christiaan Huygens, uitreis, 20 Mei te Soutli- ampton. Jan Pietersz. Coen, uitreis, 20 Mei v. Suez. Johan de Witt, thuisreis, 20 Mei v. Colombo. Marnix van St. Aldegonde, uitreis, 19 Mei v. Belawan. Salawati, uitreis, 20 Mei te Antwerpen. Tanimbar, thuisreis, 20 Mei v. Padang. Kon. Holl. Lloyd. Justin, uitreis, 18 Mei te Montevideo. Siërra Ventana, uitreis, 17 Mei v. Santos. Ulm, uitreis, 18 Mei v. Rio Janeiro. Friderun, uitreis, 19 Mei te Santis. Gelria, uitreis, 20 Mei v. Las Palmas. Orania, thuisreis, 19 Mei v. Rio Janeiro. Kon Ned. Stoomb. MIJ Deucalion, 20 Mei v. W.-Indië 1v I nna„ te Amsterdam. Oberon, 20 Mei v. A'dam n. Hamburg Orestes, 20 Mei v. A'dam n. Chili Proteus, 20 Mei v. A'dam n. Kopenhagen Haarlem, thuisreis, 19 Mei v. Callao Hebe, 19 Mei v. Alicante te Tarragona Hermes, 19 Mei v. Constanza te Bourgak Juno, 18 Mei v. San Domingo n. Pto Bar rios. Odysseus, 18 Mei v. A'dam te Danzig Poseidon, 19 Mei v. Catania te Venetië Telamon, 19 Mei v. Messina n. Lipari Cottica, thuisreis, 19 Mei v. Messina n Pi« mouth. Koninklijke Paketvaart Mij. Hautman, 19 Mei v. Algoabaai n. Kaan. stad. Holland—Afrika Lijn. Jagersfontein, uitreis, 20 Mei te Zanzibar Westerkerk, uitreis, 18 Mei v. Mombassa Grijpskerk, 20 Mei v. Hamburg n. A'dam Nieuwkerk, thuisreis, 18 Mei v. Momba«i n. Port Said. Nijk^rk, thuisreis, 20 Mei te Rott. Waalkerk, thuisreis, 20 Mei te Rott. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, 20 Mei v. Swansea n. Sfax, Jonge Elisabeth, 20 Mei v. Taranto te Mes sina. Holland—West-Afrika-Lijn. Maaskerk, 20 Mei v. A'dam n. Hamburg Pollux, thuisreis, 16 Mei v. Duala. Silver—Java Pacifiz Lijn. Silveray, 19 Mei v. Rangoon n. d. Pac.kust Silverhazel, 18 Mei v. Calcutta te San Fran.' cisco. Tabinta, 20 Mei v. Soerabaya n.d. Pac kust Holland—Britsch-Indië-Lijn. Koudekerk, 20 Mei v. Bremen te Hamburg Schiekerk, thuisreis, 20 Mei v. Port Said IJselkerk, thuisreis, 19 Mei v. Antwerpen. Rotterdam—Znid-Amerika-Lijn. Algorab, uitreis, 19 Mei te Montevideo. v Alphacea, thuisreis, 19 Mei te Santos. Holland—Oost-Azië-Lijn. Ouderkerk, thuisreis, 19 Mei te Dairen. Gemma, uitreis, 19 Mei te Manila. Zosma, thuisreis, 19 Mei te Suez. Stoomvaart Mij. Oceaan. Calchas, Japan-A'dam, 20 Mei te Shanghai. Ajax. Liverpool-Batavia, 19 Mei te Pt. Said. Eurybates, Bat.-A'c;19 Mei v. Padang, Menestheus, Japan-Rott., 18 Mei te Kobe. Phrontis, 18 Mei v. A'dam te Liverpool. Aeneas, Japan-Rott20 Mei v. Singapore. Hector, Japan-Rott., 20 Mei te Gravesend. JavaChinaJapan-Lijn. Tjisondari, 19 Mei v. Manila n. Hongkong, Tjiliwong, 17 Mei te Hongkong. (Ontvangen per draadlooze teleluon). Koers van heden te Vorige koers STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3). D. Reicbsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Citus Service Steel comm Zweedscbe Lucifers i CULTUUR MAATSCH. H. VA Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. goefon Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. fe/t. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. QkU...1 IT-!. Scheeovaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie MUwaukee Southern Rails Union Pacific Wabasb 'Exdividend. fExclaim. 10H/V 12 ?l/a 105 105% 405 140 663/. 411/. 105'/, 301/. 81 167 147 333/» 537/, 4t>"/j«| 133/i« 1008% 197 303% 232 793/4 50 20 72 31 121 1987, 213 85 43»/4 448/4 361/4 25/» 10 9 1091/, 41 Va 41% 47V, 262'/, 306 235 18'/, 48/4 321/, 156 n»/i» pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 127 - w 140 62'/,-3 41 1.5'/, 63.» 105 62'/,-4 105 30 62'/,-} 105 165'/, 141 I65J-8» 141-2 164 148-40 163% 137%-ü 45%-* 13 99'/, 1 1 yftïï 1 t 07 V Cr 1 1 1 1 299 231 298-300 230 297-6'/, 78 72 31 122 218 82 43 110 48 261 309Va 237-3/4 _4'/a 157'/, 217j-9} 113-3/4 81|-31 2'Vi« 110 471/4 261 309 J- s/. 2373/4 19 73-5'/, 216J-7* 113-3/4 81%-» 41'/, 41 11 Vl» PROLONGATIE vorige koert 1'/» pCt. heden 1% pGt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 122-3 216-3/4 81'/4-7 413/1 ~2V. 11 10 358-60 llVw Londen OFFICEEL. Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York "««ui Vorige koers 12.11%» 59:29 9.73l3/i» 34.63'/, 48.00 35.00 66.65 66.75 66.67'/a 2.48"/]» 13.03 j Koers op Iheden 2 uui 1 12.108/4 59.28 9.73'/, 34.62'/, 48.00 35.00 66 65 66.75 66 67'/, ?.48T/s 13.03'/, A3ST qiftbn

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10