DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit het Farlemersf Buitenland »OVI)ERI)AG 21 MEI 1931 PagelajkscBi Overzicht DE ONTWAPENINGSKWESTIE IN DEN VOLKENBONDSRAAD. Een verklaring van dr.Curtius. „Bekendmaking" van den huidigen bewapeningstoestand.3! 133e Jaargang. DE „DAILY HERALD" OVER DE D.-O. TOLUNIE. Een lesje aan Frankrijk. VAN MOORD VRIJGESPROKEN. Het eerste geval in hooger be« roep in twintig jaar. MAARSCH Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- er Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voer Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. 11«9 Directeur: C. KRAK. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Den Haag, 20 Mei 1931. Het is heden in de Tweede Kamer een zeer gewichtige dag geweest voor de herziening van de drankwet en een oogenbhk hebben wii gedacht, dat de zaak mis zou loopen. viet in den beginne; toen ging alles van een leien dakje. De Kamer begon met 47 tegen il stemmen hare goedkeuring te hechten aan 111 Ster aangehouden amendement van den heer Boon (lib.) cm niet enkel aan de we duwe van een vergunninghouder maar ook aan den weduwnaar van een vergunning- houdster het recht te verkenen de vergun ning op zich te doen overschrijven. Een amendement van den heer Van He- lcnber* Hubar (r.k.) om het ook mogelijk te maken, dat een vergunning wordt overge schreven op een der kinderen, werd aange houden om het pasklaar te maken voor de nieuwe regeling, doch de aanneming er var, kan wel voorspeld worden. Wijders werden een paar kleinere amende- jnenten-Boon betreffende redactieverbeterin- gen overgenomen, terwijl een amendement- Oud om aan B. en W. toe te staan een per ceel, waar zonder vergunning is getapt, on toegankelijk te verklaren voor andere perso nen dan de inwonenden zonder stemming word aangenomen. Maar toen kwam aan de orde een der hoofdpunten der herziening, we mogen wel zeggen de ,,clou" der voordracht, het voor- sterom ook voor de verloven het maximum stelsel. tot nog toe enkel voor vergunningen bestaande, van toepassing te verklaren De heer Kortenhorst (r.k.), die bij de al- gemeene beraadslagingen reeds krachtig te gen deze nieuwigheid had geprotesteerd, had bij het eerste desbetreffende art. (art. 35) een amendement ingediend, strekkende om den ouden toestand van vrijheid op dit punt te handhaven en hij heeft in een rede, die zeker meer dan anderhalf uur in beslag heeft ge nomen, tnet overtuiging en vele argumenten verdedigd. De minister had de invoering van het ma ximumstelsel ook voor verloven verdedigd met de bewering, dat er een bieralcoholisme ten onzent dreigde te komen. De heer Kortenhorst heeft daartegenover volgehouden, dat hier geen sprake van was. Met aanhaling van verklaringen van het be- stuur van den Voetbalbond o.a. heeft j weersproken, dat er bij voetbalwedstrijden onmatig bier zou worden gedronken Hij heeft er op gewezen, dat het bierverbruik ten onzent nog geen 28 liter per hoofd en per jaar bedraagt, terwijl het overal elders hoo ier is Hij ontkende, met overlegging van statistieken, dat het aantal verloven onrust barend zou zijn toegenomen, gaf een scherpe critiek op het rapport over het biermisbruik, in 1923 door den inspecteur van de drankwet De Brey opgesteld, kortom toonde op over tuigende wijze aan, dat het betoog des mi nisters ten gunste van invoering van het stelsel op fantasie berustte. Minister Verschuur kon daartegenover niet veel meer aanvoeren dan wat hij reeds bij de algemeene beraadslagingen m het ™^jn had gebracht, maar voegde daarbij het diei gement, dat als de amendementen van den heer Kortenhorst werden aangenomen, j zijn voorstel zou terugnemen Een dergelijk dreigement is altijd hoog spei en bovendien hebben ook reeds andere ministers van dit kabinet met zulke ultimatums gewerd, zoo- dat er kans bestond, dat de Kamer zich daarover baloorig zou betoonen. Inderdaad hebben bij het daarop volgende debat verscheidene leden blijk gegev hun misnoegen over dit dreigement. Zoo de heeren Boon (lib.), Oud (v den in het bij zonder Van Vuuren (r.k.), die er met nadru.v op wezen, dat de minister door er aan ge volg te geven bovendien al het goede, da tot nog toe was bereikt, weer ongedaan zou Daartegenover kozen de heeren Smeenk (a.r.), Van der Heide (s.d.a.p.) en Snoeck Henkemans (c.h.) de partij des minist het besluit was, dat het eerste amendement- Kortenhorst werd verworpen met 37 teg stemmen. Daarmede was dus beslist, da maximumstelsel in het vervolg ook voor verloven zal gelden, tenminste als er noö niet een kink in den kabel komt! De Eerste Kamer heeft heden drie minuten vergaderd om zonder debat of stemming haar goedkeuring te hechten aan de nieuwe leening voor Indië, het ontwerp op de execu tie van scheidsrechtelijke vonnissen, de vrij stelling van drooggelegde Zuiderzeegronden van de grondbelasting en de wijziging van de wet op de Rijkspostspaarbank (verhoo ging van de rente). Den vorigen avond was de Kamer vijf mi nuten bijeen geweest om te besluiten genoem de ontwerpen heden in behandeling te ne llen. In acht minuten hebben de heeren dus •'eis- en verblijfkosten voor twee vergaderin gen (telkens 20) verdiend, een benijdens waardig vlot verdiende belooning voor niet «1 te zwaar werk- Gisterenmorgen heeft we schreven het gisteren reeds de Raad van den Volken bond een aanvang gemaakt met de behande ling van de ontwapeningskwestie. Rappor teur was de Spaansche gedelegeerde Lerroux, die allereerst een algemeene verklaring af legde. In Spanje, zoo zeide hij ongeveer, is een verandering van systeem ingetreden, welk systeem door den algemeen volkswil werd gedragen. De nieuwe Spaansche regeering is besloten, de vriendschappelijke betrekkin gen met alle regeeringen te handhaven en met alle krachten aan den Volkenbond mee te werken. Hij dankte alle Spanjaarden, die tot nog toe voor Spanje in den Volkenbondsraad hebben mede gewerkt. De nieuwe Spaansche regeering streeft naar vrijheid en rechtvaardigheid voor Spanje en alle volken. Bijzonder sympathie voelt Spanje voor die volken, welke door ras en taal nauw met haar verbonden zijn. Nadat Lerroux zijn rapport had uitge bracht, heeft de Duitsche minister van bui tenlandsche zaken, dr. Curtius, de volgende korte verklaring afgelegd: „Het is zeker in overeenstemming met het „gevoelen van den Raad, wanneer wel de pre sident onzen gezamelijken dank en de hooge „waardeering uitspreekt, die wij voelen voor „de van grootsch idealisme getuigende woor- „den van onzen Spaanschen collega. De „geest van onafhankelijkheid en vrijheid van „vooroordeelen, gedragen door een volk, dat „voor de vrijheid en rechtvaardigheid voor „zich en anderen optreedt, is de beste waar borg voor een nuttige medewerking aan „ons werk. Deze arbeid zal een zegen zijn „voor Spanje, Spaansch Amerika en voor „den- geheelen Volkenbond". Dr. Curtius deelde vervolgens mede, dat de definitieve beslissing over de plaats, waar de ontwapeningsconferentie zal worden gehou den, in een geheime zitting zal worden geno men.*) De Raad begon hierop een uitvoerig debat over de kwestie van de bekendmaking van den tegenwoordigen bewapeningstoestand van alle landen. De Duitsche minister van buitenlandsche zaken, dr. Curtius, wees er op, dat in deze kwestie een Duitsch en een Engelsch standpunt tegenover elkaar staan. Het Engelsche voorstel werd door den Engel- schen gedelegeerde Henderson toegelicht. Hij betoogde, dat het absoluut noodzakelijk was, dat de ontwapeningsconferentie beschikt over juiste gegevens van de tegenwoordige bewapening der verschillende landen en dat deze gegevens moeten worden verkregen door middel van voor alle landen gelijkluidende vragenlijsten. De voorbereidende ontwape ningsconferentie te Londen heeft volgens spr. tabellen uitgewerkt, die hiervoor gesdiikt zijn. Dr. Curtius gaf hierna een uiteenzetting van het standpunt der Duitsche regeering inzake de publicatie van den toestand der be wapening. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA, dag gepubliceerd en zal in een der volgende dagen door den raad behandeld worden. Inhoud zan het rapport. V. D. meldt nog, dat het aan de leden van den Raad overhandigde rapport inzake de Poolsche maatregelen ten opzichte van de Duitsche minderheden in Gpper-Silezië, ver klaart, dat tot 25 April 1931 jn 52 geval len veroordeelingen tot geldboeten en gevan genisstraffen tot zes maanden zijn opgelegd en in 51 gevallen vrijspraken zijn gewezen. In verschillende gevallen volgde vrijspraak of betaling van schadevergoeding. In het gedeelte van het rapport, waarn de „directe verantwoordelijkheid der autoritei ten" behandeld wordt, wordt gezegd, dat de Poolsche autoriteiten alle middelen ter kal meering van de gemoederen hebben aange wend. Zij streven ernaar: lo. den goeden wil te bewijzen, waarmede de Poolsche regeering ten opzichte van de wettige verlangens van de minderheden bezield is; 2. duidelijk te ma ken, dat in haar verhouding tot de autoritei ten des lands sociale of politieke organisatie geen rol spelen; 3. aan alle vereischten van het openbare leven te vervullen in het be wustzijn van de noodzakelijkheid van vreed zame samenwerking van meerderheid en min derheid. Het raipport wijst op vier verklaringen en decreten van den wojwode Graszynski, waar uit blijkt, dat de betrekkingen tusschen de autoriteiten en het opstandig verbond zich in den zin van de Raadsbeslissing heeft ge wijzigd. De Poolsche regeering is er vast van overtuigd, dat de door haar ingeslagen weg een duurzame verbetering in de goede en loyale betrekkingen tusschen de verschillende bevolkingsgroepen zal brengen dat het op den duur onmogelijk is tegen ieder plan, dat in Europa opgesteld wordt te pro testeeren, indien het aan dit land niet welge vallig is. Tenslotte, aldus de „Daily Herald" kan Frankrijk onmogelijk blind zijn voor het feit, dat een dergelijke politiek een sterke terug werking tengevolge zal hebben. Nu het Duitsch-Oostenrijksche plan naar het Haagsche Hof is verwezen, hebben de landen gelegenheid de geheele kwestie nog eens nader te onderzoeken. Indien men het Duitsch-Oostenrijksche plan, de Fransche tegenvoorstellen en het Russische voorstel, zorgvuldig onderzoekt, en daarbij zekere vooroordeelen opgeeft, dan is het mogelijk, dat uit deze plannen iets ontstaat, dat de politieke moeilijkheden in Europa zal verlichten en tegelijk den econo- mischen toestand zal verbeteren. Hierbij heeft ook Engeland het grootste belang. Bovenstaande kwestie, die zeer zeker niet opgelost zal worden reeds in de voorberei dende ontwapeningscommissie zag men daar toe geen kans! is zeker niet van be lang ontbloot. Het zou niet oninteres sant zijn, te weten, hoe sterk de -bewapening van elk land nu wel precies is ,maar dat blijft natuurlijk voorloopig wel een diep geheim Welk land wil nu met absoluut zuivere ge gevens komen in een tijd, dat het wantrouwen onderling, op zijn zachtst uitgedrukt, nog steeds niet verdwenen is?! Natuurlijk, het ontwapende Duitschland wil, maar zijn vroe gere vijanden denken er niet aan. En dus zal Duitschland Vrijdag, als deze kwestie weer aan de orde komt, wel geen steun krijgen, zoodat we helaas alleen genoegen zullen moeten nemen met de openbaarmaking der bewapening, zoover de landen dat zelf wil len. De kunst is dan maar, om uit te rekenen, hoeveel procent men dan bij die gegevens moet rekenen, om tot de juiste getallen te komen Zooals we reeds gisteren mededeelden, is Geneve aangewezen als de plaats waar in 1932 de ontwapeningsconferentie zal plaats vinden. Tevens kan men wel aannemen, dat Henderson het voorzitterschap zal waar nemen. DE TROEBELEN IN OPFER-SILEZIE. Poolsch memorandum gereed. Het Hbld. meldt: Het Poolsche memorandum over de maat regelen, die Polen genomen heeft om de aan stichters van de troebelen in November 1930 in Opper-Silezië te straffen, hetgeen door den Raad in zijn laatste zitting aan de P°°J sche regeering was gevraagd, is gistermid- EEN REDEVOERING VAN DEN PAUS. De „Osservatore Romano" publiceerde gis teravond een lange redevoering van den paus, uitgesproken ter gelegenheid van een audiën tie van deelnemers aan de bondsvergadering van den universiteitsbond' der katholieke actie. De redevoering belicht opnieuw de spanning, die tusschen fascisme en Vaticaan bestaat met betrekkingi-tot de katholieke actie. Allereerst rapportd^de de voorzitter van den universiteitsbond op verschillende vra gen van den paus over de moeilijkheden, waarmede deze bond te kampen heeft. Zoo zijn bijv. door de opheffing van de plaatse lijke vergaderingen van den bond de con flicten met het fascistische hoogeschoolver- bond verscherpt. Vooral wees de voorzitter er op, dat het gelijktijdige lidmaatschap van het hoogeschoolvefbond dei' katholieke en van den fascistischen hoogeschoolbond niet toegelaten verklaard-is. De paus antwoordde, dat excessen niet stil zwijgend geaccepteerd moesten worden, doch dat hiervan aangifte behoorde te worden ge daan. Z. H. stelt er prijs op in de toekomst nauwkeurig over ieder geval te worden inge licht. Wanneer vergaderingen van den Uni versiteitsbond der Katholieke actie verboden worden, moet men tijdig naar de redenen hiervoor informeeren. Op de vraag van den Paus wie de onvereenigbaarheid van het lidmaatschap van den Hoogeschoolbond in gesteld heeft, verklaarde de voorzitter, dat men hem gezegd had, dat het hier verorde ningen betrof van den voorzitter van den Fascistischen Hoogeschoolbond, welke lid van het fascistisch directorium is. Hierop ant woordde de Paus dat men dergelijke verorde ningen zich schriftelijk moet laten voorleggen, want hij heeft in allen vorm de verklaring gekregen dat de lidmaatschappen van beide organisaties wel degelijk vereenigbaar zijn. Leden van den Katholieken studentenbond, die uit den fascistischen studentenbond wor den uitgesloten, moeten zich dat tot een eer rekenen. Wanneer Z. H. eerder de vernieling ver nomen had van de localiteit van de plaatse lijke groep Parma, dan zou hij deze onmid dellijk volledig schadeloos gesteld hebben. De vijandige demonstraties te Turijn in de Romanna in Modena, moeten met nauwkeu rige omschrijvingen van de centrale leiding gerapporteerd worden. De Paus twijfelt er niet aan, dat het gezond verstand der Italia nen en van het land evenals de openbare mee ning standvastig zal zijn. Betreffende geruchten over de ontbinding van den Universiteitsbond der Katholieke Actie, zeide de Paus woordelijk: Wie heeft deze opgericht, wie heeft U dat doen zijn, wat gij binnen de Katholieke Actie zijt? De Paus! Dus kan slechts de Paus den Bond ont binden. De „Daily Herald', het orgaan der La- bour Party, houdt zich gisteren in een hoofd artikel bezig met de Öostenrijksch-Duitsche tol-unie. Het blad hoopt dat de politieke atmosfeer thans rustiger geworden is, nu de kwestie naar het Haagsche Gerechtshof is verwezen Bij eenig nadenken, zoo schrijft het blad verder, zullen de Franschen zeker inzien, dat het in strijd is met hun waardigheid om te protesteeren, zoodra Duitschland iets onder neemt. Frankrijk zal, hoopt het blad, ook inzien, EEN MERKWAARDIG ARTIKEL VAN DE „D. A. Z." Duitschlands uittreding uit den V. B. geëischt. In een opvallend artikel schrijft de „Deut sche Allg. Zeitung" hedenavond o.a.: Het te Genève gebeurde met de Duitsch Oostenrijksche Tolunie dringt de vraag op den voorgrond in hoeverre Duitschland in de toekomst aan den Volkenbond moet medewer ken en of het nog denkbaar is, dat de minis ter van buitenlandsche zaken den Rijkskanse lier naar The Chequers zal vergezellen. Te Genève heeft een stormloop tegen Duitsch land en Oostenrijk plaats gehad. Er is een beslissing tot stand gekomen door overrom peling, nog voor en aleer de onjuiste rechts fcedeeling een ieder duidelijk voor oogen stond. Wij zijn van meening, dat de tijd ge komen is om te overwegen of wij in Genève of buiten Genève sterker zijn. Het Duitsche volk verdraagt de vertreding niet langer, welke het zich in den Volkenbond moet laten welgevallen. Wij houden niet van ledige, holle demonstraties. Er moet thans uitge maakt worden of een officiëele aankondiging van Duitschland's uittreding uit den Volken bond een daad van minder reëele politiek zou zijn dan voortzetting van het Geneefsche systeem, dat, terwijl een zware siddering ons intern staatsbestel teistert, de goedmoedig heid van de Duitschers al te sterk op de proef stelt. Daarbij komt nog het feit, dat het aanzien van het Kabinet-Brüning door de gebeurtenissen van Genève ernstig gevaar loopt. Met welk gezag aldus vraagt het blad zich af kan de Duitsche Rijksminis ter van buitenlandsche zaken, die zich zoo juist te Genève een dergelijke behandeling heeft laten welgevallen, als begeleider van den Rijkskanselier deelnemen aan belangrij ke vraagstukken, welke van grooter belang zijn dan gewone alledagskwesties. Daar de Rijksdag met reces is en een zekere motie van afkeuring tegen den Rijksminister van buitenlandsche zaken, bij wijze van groote politieke demonstratie, niet kan worden aan genomen, drukt de last der verantwoordelijk heid thans op Rijksregeering en Rijkspresi dent. Het schijnt' ons niet meer mogelijk de politieke ontwikkeling op haar beloop te la ten. Er moesten besluiten worden genomen. Officieel antwoord der regeering. Officiéél wordt medegedeeld: De „D. A. Z." richt een aanval tegen den Rijksminister van buitenlandsche zaken wiens autoriteit geschokt zou zijn door de gebeur tenissen te Genève. Zij motiveert dezen aan val met de bewering, dat de Volkenbondsraad zich voorbehouden heeft, in de kwestie der DuitschOostenrijksche Tolunie, zelfs in feval van een gunstige beslissing van het laagsche Hof, de politieke aspecten van deze aangelegenheid te bespreken. In dit verband moet geconstateerd worden, dat van een zoodanig besluit va nden Volken- bondsraad geen sprake kan zijn. De Raad heeft, overeenkomstig het Britsche voorstel, niets anders besloten dan de juridische zijde van deze aangelegenheid door het Haagsche Hof te doen behandelen. Een reserve het DuitschOostenrijksche plan later, voor wat betreft de politieke zijde, op te lossen, is slechts door enkele tegenstanders van het plan gemaakt. Van Duitsche zijde is hierte gen met de grootste beslistheid opgekomen. Geen staat kan zich bij een internationale bespreking er tegen vrijwaren, dat door an dere staten indirecte voorstellen tegen zijn plannen worden ingediend. Hierbij komt het er slechts op aan dergelijke bedoelingen te niet te doen. Dat heeft de Rijksminister van buitenlandsche zaken bereikt door zijn her haalde met de grootste scherpte afgelegde verklaringen. Niet door de gebeurtenissen te Genève zal de autoriteit van den minister van buitenlandsche zaken geschokt worden, doch door uitingen zoo als door de „D. A Z.", op een oogenblik, waarop de Duitsche vertegenwoordigers midden in hun strijd voor de Duitsche belangen staan, worden noodig geacht. boete en dat tegen den korporaal Peifer 100 Mark. De onder-korporaal Benèze werd even eens tot betaling van 100 Mark boete ver- oordeeld; de kosten van het proces komen ten laste van de beklaagden. De interneering is opgeheven, daar de drie vliegers in gezel schap van den Franschen consul uit Neuren berg de terugreis hebben aanvaard. PETER KURTEN WIL GRATIE VRAGEN, De ter dood veroordeelde Düsseldorfsche massamoordenaar Peter Kürten is voorne mens een verzoek om begenadiging in te dienen AARDSCHOKKEN WAARGENOMEN IN LISSABON. Naar uit Lissabon wordt gemeld, werd gisternacht een hevige aardschok waarge nomen, kort daarna door een tweede ge volgd. Bei-de schokken duurden ongeveer 10 seconden. In panische angst verlieten de be woners hun huizen. In de muren van eenige huizen ontstonden groote scheuren. Vele vensterruiten werden vernield. De ma terieele schade is evenwel gering. De schokken werden eveneens in andere deelen van het land waargenomen. Reeds den dag te voren werden in de provincie Beira en in het bizonder te Casa Branca eenige gebouwen door aardschokken beschadigd. Op het eiland Madeira duurde de aard schok in den afgeloopen nacht ongeveer 25 seconden. Ook daar was de materieele schade betrekkelijk gering. Naar het schijnt zijn de aardschokken het gevolg van een ernstige zeebeving. Het is mogelijk, dat aan de Portugeesche en Marokaansche kust als gevolg van de aardschokken springvloed zal ontstaan. GROOTE MIJNBRAND BIJ KOTHEN. Op de mijn Leopold te Edderitz is gister middag een groote brand uitgebroken, die binnen zeer korten tijd groote materieele schade aanrichtte, zoodat voorloopig het be drijf in de groeve gestagneerd is. De schade bedraagt verscheidene honderdduizenden Mark. DE AARDSTORTING VAN TOURS. De slachtoffers van de aardstorting bi] Tours zijn gistermiddag geborgen. Nadat men met een tank de rotsblokken terzijde had geschoven, werd eerst de vrouw te voor schijn gehaald. Haar moest een been worden geamputeerd; haar toestand is hopeloos. De generaal en vier anderen zijn dood boven gebracht. IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Bij een brand te Huil is een uit vijf per sonen bestaand gezin in de vlammen omge komen. Een ander kind is aan de bekomen verwondingen overleden. De menschen wer den in hun slaap door het vuur overvallen, mededeeling, dat er zich geen personen in het De brandweer ontving bij haar aankomst de gebouw hadden bevonden, zoodat zij geen pogingen tot redding in het werk stelde. EEN VROUW VERMOORD? Dezer dagen vond een werkman aan dek uitloop van een riool in de Zuidhaven van Kopenhagen een afgesneden voet en onder been, hetwelk bleek te zijn van een vrouw van ongeveer 3540 jaar en vermoedelijk 1.60 M. lang. Men heeft nog niet kunnen ontdekken welke ongelukkige deze lichaams- deelen hebben toebehoord. Wel worden er een paar vrouwen als vermist opgegeven, doch met deze zijn de afmetingen niet in overeen stemming. Thans is men begonnen het heele riool af te sluiten om daarna leeg te pompen in de hoop op deze manier de rest van het lijk te vinden om althans vast te kunnen stel len wie de blijkbaar vermoorde geweest is. (N. R. Ct.) HET VONNIS TEGEN DE FRANSCHE VLIEGERS. Gisteren hebben de Fransche marinevlie gers zich voor den snelrechter moeten verant woorden, omdat zij Zaterdag door bij Schweinfuut te dalen de luchtverkeersvoor- schriften hebben overtreden. Het vonnis te gen den vaandrig René luidde 250 Mark Voor den eersten keer sedert twintig jaar is een man, door een Engelsche rechtbank wegens moord ter dood veroordeeld, in hoo ger 'beroep vrijgesproken. Het betreft hier William Herbert Wallace, den 52-jarigen verzekeringsagent te Liverpool, die onlangs schuldig werd verklaard aan moord op zijn vrouw. Wallace had voor den rechter alle schuld ontkend. Volgens Wallace was zijn vrouw vermoord tijdens de twintig minuten, dat hij; voor een gefingeerde telefonische boodschap uit zijn woning was gelokt. Er was geen en kel motief te vinden, waarom Wallace den moord zou hebben gepleegd en de politie wist niets ten nadeele van Wallace. Van de zijde van het openbaar ministerie was aangevoerd, dat Wallace de gefingeerde telefonische boodschap zelf had verzonnen. Er waren n.1. geen bewijzen dat iemand zich met geweld toegang tot de woning had verschaft en geen bloedvlekken behalve in de kamer waar de moord had plaats gehad. Het vrijsprekend vonnis werd geveld na een verblijf van de rechters in raadkamer ge durende veertig minuten,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1