Agenda Laatste berichten Sport Provinciaal nieuws ting" Uit onze Staatsmachine STAD EN OMGEVING. Radiografisch weerbericht Donderdag 21 Mei. 2.305 uur, huishoudschool, tentoonstel ling. 8 uur, Cinema Americain: Lutherfilm. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Een hel op aarde (sens.) en 2. Rachel (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Het ontwaken (dram., geluidfilm); boven 18 jaar. 8 uur, Verenigingsgebouw aan de Heul, vergadering prot. Vrouwenvereniging. 8 uur Gulden Vlies, Drankbestrijding, spre kers ds. von Meijenfeldt en Wiese. NOORDSCHARWOUDE, In een dezer dagen te Alkmaar gehouden vergadering werd opgericht een vereniging van Zuurkoolfabrikanten in Nederland, welke bond te Zuid-Scharwoude is gevestigd. Voorzitter is de heer C. Wagenaar Kz. te 'Alkmaar, secretaris de heer N. Kramer te Zuid-Scharwoude. Een der eerste 'besluiten was het grootste deel der benoodigde blikken, welke voorheen uit Duitschland kwamen, in Nederland te betrekken, om daardoor de Nederlandsche industrie te steunen. DE BLOEMBOLLEN-TENTOON STELLING TE DEN HELDER. Men schrijft ons uit Den Helder: Alweer die bloembollen-tentoonstelling in Den Helder? vraagt de lezer en wij antwoor den: inderdaad, alweer de B.Ö.L.T.H.A. ■Maar ditmaal is er toch wel eenige aanlei ding voor een opwekkend artikeltje, ten eerste omdat de Pinksterdagen zich bij uitstek voor een uitstapje naar Den Helder leenen en in de tweede plaats omdat thans alle tulpen, ook de koninklijke Darwintulpen, in vollen bloei staan en de tentoonstelling op haar schoonst is. Duizenden bezoekers van elders hebben in de afgeloopen weken van de pracht dezer tentoonstelling geprofiteerd, en dit aantal zal met de in aantocht zijnde Pinksterdagen ongetwijfeld worden verhoogd. Temeer om dat de(n) 20.000ste(n) bezoeker (ster), die op die dagen verwacht wordt, een verassing wacht van de zijde van het tentoonstellings comité. Wie dus nog van de pracht dezer tentoon stelling wil profiteeren en tevens een aardig uitstapje voor Pinksteren wenscht te maken, ga naar de B.O.L.T.H.A. in den Helder; hij vindt er eens fraai natuurpark met een zaak kundige, smaakvolle beplanting van bol- bloemen, van welke thans de tulpen in aller lei variaties en soorten op haar schoonst zijn. De trein naar Den Helder voert langs _Bree- zand, het centrum van de bollenstreek in dit gedeelte van Noordholland, en, eenmaal in E>en Helder, is een uitstapje naar het strand te Huisduinen, indien het weer dit eenigszins veroc-'ooft, ook in dezen tijd van het jaar r aanbevelenswaardig. HEILOO. laarvergadering Coöp. Boere- leenbank. De Coöp. Boereleenbank hield Woensdag avond een ledenvergadering in het Bruno- gebouw. Tegenwoorfdig 91 leden. De nieuwe voorzitter, de heer P. L. Vermeulen, opende de vergadering, sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst, waaruit de belangstelling voor onze bank spreekt. Hij hoopte op zake lijke bespreking, waarbij men op de eerste plaats de belangen der bank op den voor grond plaatst. In de notulen werd gememoreerd het ver dienstelijk werk dat de oud-voorzitter, de heer J. Sengers, voor de bank heeft gedaan. Ook werd het vele werk van wijlen de heer Stoop gememoreerd. De nieuwe kassier bracht het verslag uit. De rekening sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 317934.39. Aan spaar gelden is ontvangen 1707778.93, aan voor schotten 7392.97, in loopende rekening 54792. Bij de uitgaven is terugbetaald aan spaargelden 15'.'375.33, aan voorschotten 57705, aan interesten van spaargelden 5102.34. Salaris kassier 633.60. De ba lans sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 148711.94. We roemoreeren nog dat van de in liquidatie verkeerenoe bank te Alkmaar is terug ontvangen aan hoofd som 500 en rente 223.15. De totale winst der plaatselijke bank over '30 was 1519.22. De herren W. P Swart en P. C. van de Poel waren aangewezen om de rekening voor „gezien" te teekenen. De heer Swart was te leurgesteld dat de rekening en verantwoor ding niet meer op de convecatie stond. Spr. was geen bewonderaar om iets te teekenen waar van hij niets wist. Waarom, vroeg spr., krijgen de leden de rekening en bescheiden niet meer thuis? De voorzitter en de secretaris zeiden, dat het teekenen der rekening een formule is, wel ke Eindhoven gelast. De rekening is door Eindhoven goedgekeurd en geteekend. Dat de rekening niet meer op de convocatie staat had zijn reden. De oua-voorzitter zeide dat de ongunstige bank (waar niemand wat aan kan doen) tijdens de aansluiting bij Alkmaar nu juist geen reclame was om die op papier te stellen. Daarna werd de rekening conform 'vastgesteld en geteekend. Vervolgens werd de grootte der voor schotten bepaald op 10.000 voor particu lieren en 18000 voor vereenigingen. De rentevoet van voorschotten en spaar gelden werd voorgesteld op 5 pCt. en 3V, De heer M. Zonneveld vond de rente voor voorschotten te hoog. Spr. vond den tijd te ongunstig om reserve te kweeken. Tientallen hebben moeite om het hoofd boven water te houden en gezien de winst over 1930 leek spr. 3 3/4 pCt. ruim vol doende. De rente is dan hier ook aan den hoog en kant en mocht die reserve noodig zijn op bevel van Eindhoven, dan zou spr. andere wegen aangewezen willen zien, doch niet alles verhalen op de voorschotnemers. De voorzitter meende dat de reserve niet te hoog is en als malaise troef is wat spr toegaf dan is zeker een behoorlijke re serve noodig. Eindhoven heeft zich niet uit- gvsproken, doch we meenen wel in den geest r\ Centrale te handelen. De kassier meende dat een vergelijking met andere banken weinig steekhoudend was. We hebben rekening te houden met onze bank Banken die reserves hebben van tot 20.000 kunnen zich de weelde van verlaging der rentevoet permiteeren. Wij niet, wij hebben die rente noodig, hoewel spr toegaf dat de tijd ongunstig is, doch dat is juist een reden om beslagen ten ijs te komen. De heer Sengers (oud-voorzitter der bank waarschuwde voor verlaging. Bij de aan sluiting te Alkmaar hebben we het beleefd, dat we geen reserve hadden en toen moesten we binnen korten termijn het „gat" stoppen- Een reserve is dringend noodig Vergeet niet dat de rente reeds 1/4 pCt. verlaagd is. De voorstellen Zonneveld bleef zijn voor stel handhaven dat van andere zijden werd ondersteund, terwijl ook het bestuur zijn voorstel handhaafde. De heer C. van Straten stelde voor om een omslag te heffen over alle leden, terwijl de heer van de Poel voorstelde den rentevoet voor spaargelden te verlagen. Het bestuur zeide dat een omslag (het bleek dat de voorsteller en contributie bedoel de) niet uitvoerbaar was en men waarschuw de voor verlaging van rente der spaargelden. Men heeft alle spaarders noodig. Daar de heeren Zonneveld e.a. hun voorstel handhaaf den kwam het in stemming. Het bestuurs voorstel, rente 5 werd aangenomen met 37 vóór, 30 tegen en de restant blanco. De rente van spaargelden bleef onveranderd. Als lid van het bestsuur werd herkozen de heer Jb. Molenaar en als lid van den Raad van Toezicht de heer P. L. Vermeulen. Ook moest in de vacature Sengers (die het vorig jaar be dankte) worden voorzein omdat Eindhoven geen vermindering van bestuur wilde. Na een 3-tal stemmingen werd gekozen de heer M Zonneveld. Jammer genoeg mocht hij door familierelatie met den voorzitter geen be stuursfunctie aanvaarden. Toen men opnieuw moest stemmen hadden meerdere leden er genoeg van. Ten slotte kwamen de heeren P Kuiper en K. op de Kelder in herstemming en ae eerste werd gekozen. Bij het punt „me- dedeelingen" zeide de kassier, dat meerderen voorschotten nemen en niet op tijd aflossen. Dat v/as hier een ingekankerde gewonte zeer tot schade van de bank. Spreker wilde de hand aan de voorwaarden houden, dat ge beurd ook bij andere banken en zoo noodig maatregelen treffen. Daarop werd tot hulipkassier benoemd de heer A. Sengers Jbz. De rondvraag leverde niets op, waarna slui Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. (Zitting van heden.) Voortgezet wordt de behandeling der drankwet. Het amendement-Suring (percentage alco hol te vermelden op de flesschen met zwak alcoholischen drank, verkocht in winkels zonder veriof) wordt aangenomen met 46 tegen 20 stemmen. Het amendement-van Hellenberg Hubar (vergunning kan worden overgeschreven op een der kinderen) wordt aangenomen met 35 tegen 34 stemmen. De heer Boon licht een amendement toe. dat beoogt het werk van Volksraad tegen drankmisbruik niet te belemmeren. De heer Oud verdedigde een amendement om meer waarborgen te scheppen bij ver laging van het maximum van de verloven. DRANKWET. De strijd tegen-overtreders Ingediend is de achtste nota van wijzigin gen op het wetsontwerp, houdende bepalin gen to regelintg vas den kleinhandel in alco holhoudende dranken. Deze wijziging strekt om te voorkomen, dat overtreders van de gel dende wet met een schoone lei onder de nieu we wet beginnen. Aanvankelijk werd daarin geen bezwaar gezien, maar nader verkregen inlichtingen tooen, dat dit den strijd tegen sommige hardnekkige wetsontduikers te vee' zou bemoeilijken. TJALKSCHIP VERBRAND. Hedenacht genraakte te Hoogebrug, ge meente Wedde, het met stroo geladen ijzeren tjalkschip, schipper Kuiper te Oude Pekela, in brand. De geheele lading ging verloren, terwijl het schip geheel uitbrenefde. De schade wordt door verzekering gedekt. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Arbeidszorg voor Onvolwaardige Arbeidskrachten. Een der vele moeilijke problemen op het sociaal gebied van onzen tijd is dat der on volwaardige arbeidskrachten. Feitelijk heeft dat probleem steeds bestaan, omdat, zoolang ongeveer als de menschheid bestaan heeft, er geestelijk of lichamelijk geen volle honderd- percents-menschen geweest zijn. Door ver schillende omstandigheden echter waren deze nog nooit in zoo ongunstige conditie als in onzen tijd van sociale verscherping en ook nog nimmer werd zoo aan hen gedacht als in onzen tijd, waarin de sociale barmhartig heid ook hoog in aanzien staat. Er verrezen stichtingen, die dezen onvolwaardigen aan een veilig dak boven hun hoofd en aan een zeker stuk brood hielpen. Er kwamen instel lingen, die hun een passend beroep leerden. Merkwaardige staaltjes daarvan bevat een onlangs verschenen boekje van den directeur der Johanna-Stichting te Arnhem. Vereeni gingen werden opgericht, waarin naar den theoretischen en den practischen kant heel het vraagstuk werd en wordt bestudeerd. (We denken aan het congres, gewijd aan deze belangen vergissen we ons niet in 1929 te Amsterdam gehouden). Het zou een wonder geweest zijn in onzen tijd, wanneer niet de overheid in deze aan gelegenheid betrokken zou zijn geworden. Overheidssteun van staat, gewest en ge meente, werd gevraagd en verkregen. Ook werd van overheidswege een staatscommissie ngesteld inzake onvolwaardige arbeids machten met een opdracht om een advies uit :e brengen inzake de arbeidszorg voor deze trachten. Deze commissie heeft aan den mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid een rapport uitgebracht met betrekking tot de ongevallenverzekering voor onvolwaardige arbeidskrachten werkzaam in bepaalde in richtingen. Het tijdschrift A.V.O. geeft dit rapport, waaraan we het volgende ontkenen. Allereerst dan is deze commissie tot ae slotsom gekomen, dat in inrichtingen, instel lingen enz., welke verpleging en verzorging van onvolwaardige arbeidskrachten beoogen, een afzonderlijke regeling de verplichting tot verzekering tegen geldelijke gevolgen van bedrijf ongevallen bij wettelijke regeling moet worden ingevoerd. De rechtsgrond voor het opleggen van die verplichting bestaat hierin, dat de aan de bedoelde inrichtingen toever trouwde onvolwaardigen als regel aan den arbeid worden gezet, welke, waar het ge vaar betreft, geheel overeenkomt met den ar beid in de bedrijven, welke volgens de Onge vallenwet en de Land- en Tuinbouwongeval- lenwet 1922 verzekeringsplichtig zijn. Bo vendien behooren die onvolwaardigen ge woonlijk tot dezelfde economische groep van personen, die krachtens bedoelde wetten ver zekerd zijn. Van de bestaande mogelijkheid tot vrijwillige verzekering is slechts bij uit zondering gebruik gemaakt, zoodat de erva ring leert, dat deze niet voldoende is als mid del tot leniging van de gevolgen dezer onge vallen. Eerst verplichte verzekering zal hier afdoende kunnen helpen. De bedoelde staatscommissie heeft gedacht, dat deze wettelijke regeling zou moeten uit gaan van de gedachte, dat bij ongeval van een onvolwaardige, die arbeid verricht ten behoeve van de voor hem zorgende inrich ting, elk geval op zichzelf moet worden be keken in verband met de werkelijke oogen- blikkelijke of later intredende financieele schade voor hem, eventueel voor zijn nagela ten betrekkingen en niet de behoefte aan an dere dan door de inrichting verstrekte ge neeskundige hulp. De eventueel te vergoeden schade moet in verband met het werkelijk ge leden nadeel overeenkomen met wat de be staande ongevallenwetten vergoeden. Om aanspraak te kunnen maken op vergoeding zal vóór alles moeten vaststaan, dat het on geval verband houdt met het verrichten van krachtens de wet (bijvoorbeeld bij algemee- nen maatregel van bestuur) aan te duiden werkzaamheden, welke evenwijdig zouden moeten loopen met die, welke verzekerings plichtig zijn hetzij in, hetzij buiten het be clrijf, krachtens een ongevallenwet. Aldus het gevoelen van de meerderheid der commissie, die uitgaat van de gedachte, dat deze arbeid verricht wordt vóór en ten bate van het verplegende gesticht Er is echter nog een andere opvatting mogelijk: die, welke de zen arbeid beziet als middel ter verpleging. Dan zou ook een rechtsgrond als de boven geschetste ten eenen male ontbreken. Zoo oordeelde dan ook de kleinst mogelijke min derheid in deze commissie, die meende, dat bij de verzorging enz. van de onvolwaardi gen in die inrichtingen de theropie op den voorgrond staat en moet blijven staan en dat de door de verpleegden verrichte arbeid uit sluitend een uitvloeisel is en moet blijven van de door den medicus voorgeschreven therapie. Hier is dan ook geen rechtsgrond aanwezig. Dat echter, afgezien van beide beschouwin gen, de zorg voor de onvolwaardige arbeids krachten terdege moet worden aangepakt, blijkt wel uit het feit, dat in dezen tijd van malaise het zooveel moeilijker is om voor hen een plaats te vinden, terwijl verder onder invloed der ongunstige conjunctuur het aan tal onvolwaardige arbeidskrachten onrustba rend toeneemt. BRAND IN DE PIETERSTRAAT. Precies een week geleden demonstreerde onze Alkmaarsche Brandweer bij de Groote Kerk, hoe goed haar materiaal in orde is, hoe goed haar manschappen geoefend zijn, hoe vlug haar spuiten werken. Dat was toen een soort generale repetitie en daarop moest natuurlijk een uitvoering op volgen. Die uitvoering hebben we dan vanmorgen gehad. Tegen ongeveer 9 uur ontdekte de'dochter van den heer KI. Groot, dat er brand was uit gebroken in het naast gelegen pakhuis, dat als atelier ingericht is. De heer J. de Leeuw, schilder alhier, had daar n.1. zijn werkplaats. De dochter van heer Groot was gelukkig actief, de brandweer op te bellen, want deze brand was werkelijk niet zonder gevaar. In het pakhuis toch lagen opgeslagen vele rol len behangselpapier en verschillende bussen olie, die samen zeer gevoelig zijn voor vuur. Het duurde niet lang, of dikke rookwolken sloegen uit het dak en de deuropeningen naar buiten en vormden weldra een dicht en on doordringbaar rookgordijn, waarachter de geheel Houttil en het Waagplein zich ver scholen. Enkele minuten later sloegen de vlammen naar buiten en nu kreeg plotseling het aanzien van den brand een geheel ander karakter. Thans bestond ernstig gevaar voor het café van den heer Groot en men was zoo verstandig, om koolzuurcylinders en kleeren in veiligheid te brengen. Gelukkig verscheen op dat oogenblik de brandweer. Oogenschijnlijk had ze lang op zich laten wachten, maar in werkelijkheid waren er nog maar tien minuten verstreken sinds het brandalarm. Met twee stralen op de motor-, twee op de autospuit en een op die waterleiding werd het vuur aangetast en weldra was het gevaar voor de belendende perceelen geweken. Van het brandende perceel kon echter niets meer gered worden. Dit brandde dan ook geheel uit. De brandweer kon zich dan ook slechts be palen tot het nablusschingswerk. Wij verne men nog nader, dat het pakhuis eigendom was van mevr. de wed. Goes en gehuurd door den heer J. de Leeuw. Behalve veel pa pier en olie is ook een deel van diens huwe lijksuitzet, dat op de verdieping bewaard lag, in de vlammen omgekomen. Verzekering dekt de schade. Naar de oorzaak, wordt door de politie een_ onderzoek ingesteld. Het café van den heer Groot bekwam nog al wat waterschade, vooral op de bovenver dieping. We mogen hier nog wel vermelden, dat de ïeer Groot de brandweer een compliment maakte voor haar actief optreden in deze. Commandant Ringers nam dezen dank gaar ne voor zijn manschappen in ontvangst. Onder de aanwezigen, die den brand gade sloegen, merkten we o.m. op commissaris Walraven, wethouder Bonsema, den dir van Bouw- en Woningtoezicht, den heer Vos en de raadsleden Ringers en Govers. PROGRAMMA Alcmaria Victrix, v. h. Sted. Muziekcorps, Directeur H. A. Maas. 'Maandag 25 Mei des morgen van 8—9Yt uur. 1 R. Wagner franse. Devilleöichot, Tannhauser, Marsch. 2. S. Vlessing, Oreste, Ouverture. 3. Jac. Offenbach arr. F. Andrieu, Les Contes d'Oimann, Fantasie. 4. M. C. v. d. Rovaart, Bonds-Marsch. 5. F. van Suppé arr. G. Wittmann, Un tour de bandits, Ouverture. 6. L. Langlois, Sur le lac Lemar., Concertwals. 7. M. Bolderdijk, Marsch Militaire. HYGIËNISCH EN VLUG BAKKEN. De directie van de Alkm. Broodfabriek aan de Baangracht heeft den inventaris van deze fabriek uitgebreid met een machine, die vlugger werken mogelijk maakt en boven dien het belangrijke voordeel geeft, dat het te verwerken deeg weer minder door men- schenhanden behoeft te worden bewerkt. Wij bedoelen de Van Stolk's verdeelmachi- ne, die wij hedenmorgen in werking hebben gezien, 't Is een vrij groot gevaarte, geheel ingesloten in een net wit gelakt omhulsel. Boven bevindt zich een groote trechter, waarin het deeg bij vele kilo's tegelijk wordt gedeponeerd. De machine, in werking ge steld, grijpt het deeg en snijdt er stukken af van een willekeurige zwaarte, al naar ge lang van het brood dat men wenscht te bak ken. De afgesneden brokken deeg vallen via een transport in metalen bakken, die tusschen twee kettingen hangen en ze aldus meevoe ren naar de rijskast, waarin de bakken lang zaam op en neer gaan en daarbij eenige ma len kantelen ten behoeve van het „opbollen"'. Na een kwartier is de wandeling door de rijskast afgeloopen en verlaten de brokken deeg, die dan voldoende gerezen zijn, de kast en komen op een transportband boven een werktafel, waar dan nog slechts de ver- eischte lengte aan het brood in wording behoeft te worden gegeven, alvorens het in den oven komt. Deze machine maakt dus het door het per soneel afsnijden en wegen van elk stukje deeg afzonderlijk overbodig, wat zeer zeker aan de hygiëne tegemoet komt. DE GEVAARLIJKE SCHILLEN. Vanmorgen is aan de Laat een oude juf frouw uitgegleden over een sinaasappel schil. Twee toevallig passeerende politie agenten hielpen haar overeind, waarbij bleek, dat zij gelukkig geen letsel bekomen had. Al liep dit ongeval dus goed af, het moge intusschen een waarschuwing zijn voor hen, die onnadenkend sinaasappel- en bana nenschillen enz. op straat werpen. In de eerste plaats is dit zeer gevaarlijk en ten tweede is de openbare straat geen verzamelplaats voor dergelijk afval. BEKENDMAKING. De Commissaris van Politie te Alkmaar maakt bekend, dat aan het bureau van po litie alhier de navolgende rijwielen terug zijn te bekomen die, gedurende de laatste weken onbeheerd en niet afgesloten op den openbaren weg zijn aangetroffen: 1. een heerenrijwiel, gemerkt „De Burg no. 1"; 2. idem, gemerkt „Futura" en 3. een ongemerkt oud damesrijwiel. VALK'S LUNCHROOM HEROPEND! Lezer, kent U 286? 't Is het telefoonnummer van de bekende lunchroom Valk, gelegen in den hoek Hout- til—Waagplein. Deze zaak, bekend bij schier eiken Alk maarder, maar daarnaast ook bij tal van menschen uit den wijden omtrek, wordt van middag heropend. De zaak is n.1. inwendig heelemaal vernieuwd en daardoor natuurlijk verbeterd. Daar zijn bijvoorbeeld de nieuwe, uit teak-hout opgetrokken etalagekasten, vijf stuks in 't geheel, die reeds dadelijk verklap pen, dat er iets veranderd is. De etalages zijn helder, terwijl de verlichting uiterst modern is. De hoeketalage wordt bestemd voor het uitstallen van gerechten uit de keuken. Verder is de winkel voorzien van nieuwe, stofvrije vitrines, terwijl de achterwand nu fraai behangen is. Het restaurant en de eetzaal zijn eveneens van een nieuw „pakje" voorzien. De vloeren zijn allemaal ingelegd, terwijl de stoelen en tafeltjes (geleverd door de fa. L. Trijbetz) ook al nieuw zijn. Het geheel maakt een prettigen en fris- schen indruk, zoodat de bezoekers straks zeer verrast zullen zijn en allicht wat langer blij ven zitten, dan ze van plan waren. „Omdat het er zoo gezellig zit!" LANDBOUWHUISHOUDONDERWIJS. Men kan weer deelnemen aan een nieuwen vijfjarigen cursus voor landbouwhuishoud- onderwijs te Alkmaar. De cursus wordt de eerste drie jaren twee dagen per week en de laatste twee jaren één dag per week gegeven en de leerlingen leeren er alles wat een goe de huisvrouw en moeder moet weten, terwijl zij gedurende de schooljaren thuis werkzaam kunnen blijven, wat in alle opzichten aanbe veling verdient. ZWEMMEN. Men schrijft ons: Dat niet-tegenstaande de vrij lage tempe raturen van het buitenwater (58 Fh.) de lust tot zwemmen en wede^; genieten van een frisch bad groot is blijkt uit het feit dat Woensdag 20 Mei bij openihg der Bad- en Zweminrichting alhier reeds dadelijk één jongeling en drie dames in de ochtenduren tl nIemSf Z,°en g€°Pend hebben- Later op ng" g volgden nog eenige meisjes en man- KRANKZINNIGE ONTVLUCHT In een buitengewoon politieblad verzoekt de officier van justitie te Alkmaar opsporing aanhouding en overbrenging naar het r k krankzinnigengesticht St. WillebrorcKis te Heiloo van C. Erkelens, die daaruit is nnt vlucht. Signalement is als volgt: lengte 1.64 M„ donkerbruin haar met scheiding gekamd heeft een dun snorretje, droeg bij ontvluch' ting een donkerbruin manchester werkpak en lage riemschoenen. Heeft familie in Nij megen, Wageningen en Rotterdam. Niet on mogelijk is het dat hij zich daar in de buurt bevindt - te inM. te naar waarnemingen verricht in den mnr„ van 21 Mei. mor^en Medegedeeld door het Kon. Neder! M*i Instituut te De Bildt. el" Hoogste barometerstand 774.7 niM Abisko. Laagste barometerstand 752.5 Valencia. Verwachting, geldig tot den avond van 22 Mei: Zwakke tot matige Noord-Oostelijke tni Oostelijken wind meest zwaar bewolkt Wej nig of geen regen; iets zachter. ORPHEUS7 In verband met de buitentandsche reis. Naar men ons bericht viert het mannen koor Orpheus dit jaar zijn 25-jarig bestaan en er zijn plannen om dit jubileum op waar dige wijze te hertienken. Hierdoor uitgenoo". digd en in samenwerking met het Bergischer Echo Solingen Widdert, Duitschland, zal den 2en Pinksterdag groot ochtendconcert wor den gegeven. Zondagmorgen vertrekt Ori pheus, onder leiding van haar reiscomité voor deze buitenlandsche reis, om Dinsdag avond wederom in Alkmaar te arriveeren In den loop van dit jaar zal een jubileums concert worden georganiseerd. NA HET ONGELUK OVERLEDEN. Vermeldden wij gisteren, dat mej. R. dk gewond werd bij een trambotsing in *Mid. aen-Beemster niet overleden was, thans blijkt, dat het slachtoffer gister aan de 'be komen verwondingen is overleden. SCHOOLFEESTEN. VEREENIGING VOLKSONDERWIJS Dinsdag 30 Juni te Schoorl en Woensdag 8 Juli in den Muziektuin zullen wederom de schoolfeesten van bovengenoemde vereeni- ging worden gehouden. Eiiervoor is Dinsdag eer.e bijeenkomst ge houden en de vele medewerkers hebben zich weder bereid verklaard de lijsten aan de in gezetenen van Alkmaar aan te bieden. Ook de kleuterscholen zuilen hun feest hebben. Wederom zal getracht worden ongeveer 2100 kinderen een prettigen dag te verschaffen. Als de bijdragen zijn als vorige jaren, dan zal ook dit 47ste schoolfeest weder slagen. MUSICALE RONDGANG. Zooals bekend behaalde de Chr. Muziek- ver. „Soli Deo Gloria" op het verleden week te Alkmaar gehouden concours een tweetal eerste prijzen. Ter eere van deze overwinning zal het corps morgenavond om half acht een muzi kale rondgang maken. GEEN GOED ADRES. De commissaris van politie te Roosen daal en Nispan geeft in het algemeen po litieblad in overweging, alvorens finan cieele belangen, meer in het bijzonder het d /en incasseeren van achterstallige vorderingen, toe te vertrouwen aan Adrianus Tops, geboren te Breda 4 Maart 1901, wonende en kantoorhou- dende te Roosendaal aan de Molen straat No. 39. Inlichtingen in te winnen bij hem of bij den brigade-commandant der koninklijke marechaussée te Steen bergen. Bridge. Een Alkmaarsch succes. Gisteravond hield de afd. Amsterdam van den Nederlandschen Bridge Bond (tot deze afd. behoort voorloopig ook Alkmaar) haar- eersten grooten wedstrijd voor leden in één der zalen van hotel de 1 Europe. De animo was zeer groot. Niet minder dan 6(3 leden hadden ingeschreven en ook allen kwamen op. E)e wedstrijd stond onder leiding van de Tech nische Commissie der afdeeling. Er werd ge speeld volgens nieuw systeem,"dat ook bij den Internationalen Wedstrijd te Scheveningen op 6 en 7 Juni a s. zal worden gevolgd. Groep A speelde aan acht weds t rijd tafels 32 spellen, groep B aan zeven tafels 28 spellen. De eerste prijs in afd. A oneven paarnum- mers werd gewonnen door mevr. de Vries— v. Berghein en mevr. van Gulik—de Vries ui' Alkmaar met -f 2665 punten. Het laagste totaal in deze groep was 3845 punten. De tweede prijs met 1895 p. behaalden de heeren Eies en de Koning. De eerste prijs in afd. A even paarnum; mers werd behaald door mevr. Menage Challa en den heer Beuth met 2930 punten. In groep B oneven nummers was de eerste prijs voor den heer en mevr. Zuyderhoek mei 375 p. In groep B even nummers wonnen de heeren air. v Aalst en mr. Kooien den eersten prijs met 5320 p. De wedstrijd had een zeer vlot verloop Er werd met zeer veel animo gespeeld. D< prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Franciscus Zandvoort en Franziska Kam- manu. Jan Gerritsen en Maria Kramer. Jo- hannes Hoekmeijer en Aafje van Haalem Marinus Mans en Jannetje Hollander. Meij er van der Horst en Margaretha Polak. Wil lem de Boer en Trijntje Molenaar. GEBOREN: Eelke Cornelis z. v. Jitze Veldman ejj Oeneke Tuininga. Janny Élisabeth d. V. Jan Kool en Élisabeth Serre. Ajentje Paulina a. v. Bernardus Termaat en Geertje Eoozing Jeanne Anthonia d. v. Jan Paling en Antn nia de Jager. Gerrit z. v. Cornelis Prins en Geertje Zandbergen. Mattheus Jan z. Mattheus Romein en Hendrika van der v AFLOOP VERKOOPING op Woensdag 20 Mei 1931, des avonds on uur, in het café „Het bonte Paard' te No scharwoude, gehouden door notaris jon W. C. Kroon te Zuidscharwoude. Onder Oudkarspel: 1. Een huis, schuur en erf aan de zijde van de straat. i/e0. 2. Een akker bouwland benoorden 0 pelsloot achter perceel 1 (7). e0 Eigendom van den heer Jb. Kroon kinderen. 1 Kooper J. van Hout Jz, voor h ®3s» -

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2