H F Kerk en School Boeken Onze Koloniën Rechtszaken Sport het drama in den majellatoren. ®E A VÖYÏIRJEA V 1 DM VERTilIIISYGI- YTJtL L TEXEL. Wethouderscrisis. De beide wethouders dezer gemeente, de heeren R. P. Keijser Cz. en KI. Vlaming hebben voor deze functie bedankt. Teneinde direct weer in deze vacatures te voorzien is de Raad dezer gemeente Zaterdag in spoed- eischende vergadering bijeen geroepen. Wat de oorzaak is van dit plotseling af treden is niet bekend. Vermoed wordt, dat in de houding in de laatste vergadering van de raadsleden, de oorzaak ligt. Met zekerheid is niets bekend. De heer R. P. Keijser heeft de vergadering uitgeschreven, als loco-burgemeester, daar onze burgemeester een buitenlandsche reis maakt. EGMONDBINNEN. Uniform. Op de repetitie van Dinsdagavond werden de leden der fanfare „Eensgezindheid" aan genaam verrast door een mededeeling van tien Eerevoorzitter, den heer Bos, dat aan de leden een sierlijke witte uniformpet rnet gou den stormband zou geschonken worden. Als het corps weer in het publiek optreedt, tal het daarmee stellig ook voor het uiterlijk een prettigen indruk maken. V OTERLEEK. Voor de raadsverkiezingen zijn een viertal >jsten ingediend, welke aLen zijn goedge' keurd door het hoodstembureau. De nos. der lijsten zijn: 1. S. D. A. P., waarop voorko men R Witteveen, Jac. Kolk, J. Zwaan en mej. F. WitteveenTerpstra; II. Vrijzinnig Democraten met de heeren S. Heringa, J. v. d. Gragt, P. Slot, J. Dekker, S. Hoogvorst en J. Wagenaar. III. Neutrale groep, samenge steld als volgt: P. Dekker, P. Spaan, Jac. de Boer, A. Klaver, J. Posch, C. Kay, G. Zijp, D Moerbeek, D. v. d Neer en G. Fransen. IV. De R.K. Staatspartij: C. J. Baltus, L. van Dam en N. v. d. Bijl. Aanrijding. Gistermiddag reed bakker Klerk met zijn bestelauto in een zeer kalm tempo het dorp uit. Juist op den beluchten hoek bij de brug kwam vanuit de richting Alkmaar een luxe wagen, waarin een bewoner van de kaasstad met zijn zoontje gezeten was. Alhoewel beide signaleerden, was een botsing onvermijdelijk, de luxe wagen werd geramd, waarbij de klei ne dreumes een bloedneus opliep, zonder zich echter te bezeeren, de anderen kwamen met den schrik vrij. Beide wagens liepen vrij op. Verzekering dekt de schade, welke in overleg zal worden geregeld. In het Groot Auditorium van het aca demiegebouw aan het Rapenburg te Leiden heeft prof. dr. C. de Boer, benoemd tot hoog leeraar in de Romaansche taal- en letterkun de aan de Leidsche universiteit, gistermid dag zijn ambt aanvaard met een rede over. De drift naar 't verleden in de Romaansche linguistiek. VRIJZ. HERVORMDEN IN N.-HOLLAND. Jaarvergadering. Dinsdag is te Beverwijk de jaarvergade ring der Ver. v. Vrijz. Hervormden in Noord holland gehouden. Vooraf sprak ds. D. van Peursem (Uitgeest) een wijdingswoord. Het Hbl. geeft van de vergadering een verslag waaraan wij het volgende ontkenen: De voorzitter, ds. W. D. M. Baar (Alk maar), zeide in zijn openingswoord, dat er verschijnselen zijn, die niet tot verheuging stemmen. De malaise is niet alleen tot econo misch gebied beperkt. Ook in het buitenland (Engeland) klaagt men. Er zijn echter en kele lichtpunten: de tegenstand tegen den Raad van Beheer en zijn „aanslagen" ver mindert. Ook aan orthodoxe zijde („Kerkop bouw") wordt de nood der Kerk gezien. Ont stellend groot is in dit gewest het aantal va catures. Laten wij, aldus spr., onze kracht niet vooral in het getal zoeken maar in den diepgang en laat ons met sterk idealisme voortgaan en zaaien. De Ver. v. Vrijz. Her vormden heeft nog een grootsche taak. Het eerste doel zijde slapenden wakker te schud den. Ds. J. Deetman, secretaris, bracht het jaar verslag uit. Eenige gemeenten in de classis Edam hadden de bijzondere aandacht van het bestuur. Te Hilversum werd een nieuwe afdeeling opgericht. Nieuwendam zal spoe dig weer vrijzinnig bezet worden. De groot ste afdeeling is Haarlem met 1300 leden. Te Alkmaar bleven de vrijzinnigen ver in de meerderheid(1361 st. tegen 775 op de orthod. candidaten). Het ledental der afd. Amster dam steeg tot 747 Voorts zijn daar 160 Zondagsschoolkinderen en 140 catechisanten Slechts enkelen bedankten voor hun kerklid maatschap. Te Velsen-IJmuiden-Oost werd mede dank zij de gevoerde actie een kiescol lege ingesteld, eveneens te Haarlem-Noord. Te Edam krijgen de orthodoxen een aantal preekbeurten en van de kerkvoogdij een be drag van 300. Te Haarlem was de stem verhouding van Vrijzinnigen en Evenredige Vertegenwoordiging 815 contra 1180. Dr. Weener stond hier drie beurten af aan de Vrij zinnigen. Te Haarlem-Noord trokken kerk voogden de restitutie van een deel der kerkel. belasting weer in. Het totaal aantal leden beloopt 5463, dat is een vooruitgang van 143. Er zijn 221 ver spreide leden. Aangesloten zijn 34 afdeelin- gen, 37 gemeenten (kerWaad en kerkvoog dij), 23 kerkeraden en 25 kerkvoogdijen. Naar aanleiding van dit verslag deed ds. D. Bakker nog eenige mededeelingen over de afd. Amsterdam. Er is hier hard gewerkt. De kinderverteluren worden door 160 kinderen bezocht. Het ledental ging sterk vooruit. Een viertal malen verkreeg ds. B. van Amster- damsche Hervormde predikanten gelegenheid tot kerkelijke huwelijksinzegening. Op het verzoek aan den kcrkeraad om restitutie van 2/3 der kerkelijke belasting werd nog geen antwoord ontvangen. Van belang is dat een vrijzinnig lidmaat die zich heeft faten vervol gen door den kantonrechter is vrijgesproken, daar deze de regeling van den Amsterdam- schen kerkeraad in dezen onwettig achtte. De offervaardigheid in de Amsterdamsche afdee ling is groot. De 754 leden, verdeeld over 615 gezinnen brengen op 8773, alles levend geld, niet uit bezittingen. Te betreuren is, dat de landelijke beweging niet beter hielp voor de financiering van het twee-predikanten- plHHj •- Betreffende Oosthuizen werd vastgestseld, dat een poging tot orthodoxen invloed bij de bezetting der vacature niet het minste gevolg heeft gehad. De rekening werd vastgesteld op f 3037.86 ontvangsten en 2408.67 uitgaven. Bij de begrooting kwam tegelijk de voorgestelde wijziging in de heffing der quota van de af deelingen aan de orde. De afgevaardigden van Amsterdam en Haarlem vonden de voor gestelde heffing (30 cents per lid in meerder heidsgemeenten en 20 in minderheidsge meenten) te hoog. Ds. van Lunzen (Hoorn) stelde bij wijze van amendement voor te hef fen 20 cents per lid vati afd. in vrijz. ge meenten en 7 cents van afd. in orthodoxe ge meenten. Het amendement werd met 2118 st. verworpen, het voorstel van 't bestuur aan genomen. Ds. v. Lunzen bracht ernstige teleurstel ling tot uiting, dat het Prov. bestuur ten vo- rigen jare verzuimd heeft de met groote meer derheid aanvaardde motie over de benoeming van den hoofdredacteur, op de algemeene vergadering te Zwolle te doen behandelen. Ds. Baar betuigde zijn spijt over dit ver zuim. Ds. Bakker stelde nu de volgende motie voor, ter indiening op de a s. alg. vergade ring te Zutfen: „De alg. vergadering van de Ver. v. Vrijz. Herv enz. verzoekt het H.B.: 1. Een commissie te benoemen, die de vraag te overwegen heeft of het wenschelijk is, dat en zoo ja, op welke wijze er in de or ganisatie van de Ver. v. Vrijz. Herv in Ne derland, wijzigingen moeten worden aange bracht, opdat de vereeniging in de tegen woordige cultureele. religieuse en kerkelijke situatie krachtiger en vruchtbaarder haar taak kan vervullen dan met de organisatie van dit oogenblik mogelijk is; 2. op de eerstvolgende algemeene vergade ring, nadat bovengenoemde commissie rap port van haar werkzaam beden heeft uitge bracht, op grond van dat rapport voorstellen omtrent organisatorische wijzigingen in de Vereeniging aan de orde te stellen" Deze motie werd met alg. stemmen aan vaard, nadat op voorstel van ds. Poldervaart (Naaiden) de wensch er aan toegevoegd was, dat het hoofdbestuur spoedig de voorbe reiding van een tweede congres ter hand ne men. Wanneer het H.B. dit niet doet, zal Noord-Holland zelf dit plan uitvoeren. Ds. W. Klaassen werd herkozen als lid van 't bestuur. Verder werden gekozen de hee ren ds. F. W. J. v. d. Poel (Den Helder), ds. J. P. C. Poldervaart en H. J. Sindram. Tot plaatsvervangend hoofdbestuurslid werd ge kozen ds. W. D. M Baar. Tot afgevaardig den naar Zutfen wees de vergadering op voorstel van 't bestuur aan de heeren J. D. de Bruyn (Haarlem), v. d. Sluys (Lands meer), W. v. Dooren (Oostzaan), Valeton (Hilversum), ds J Deetman (Alkmaar), F. Roderwijn (Alkmaar), H. J. Sindram (Hoorn). Ongeveer vijftig stemgerechtigde afge vaardigden waren ter vergadering aanwezig. „Een donkere weg", van jean de la Brète, vertaald uit het Fransch door H. H. Maas; uitgaaf J. Romen en Zonen te Roermond. Een romannetje met weinig pretenties, ge schikte reislectuur. De heldin van het verhaal is een muzikaal zeer begaafde dochter van 'n baron, die door slechte -vrienden ook slecht wordt en wiens vrouw na hun scheiding het slechte leven doorzet, leeft op kosten var. anderen en ten slotte in de gevangenis terecht komt. De dochter ziet dat alles en heeft er veel ver driet van, maar het duurt toch lang vóór zij den w.-g ziet, dien zij te g3an heeft. Door goedhartige familieleden en een werkelijke moederlijke vriendin komt zij langs „een don keren weg" op een punt, waar zij rust vindt: in den godsdienst. MALAISE OOK IN DE WEST. Hoe zeer Cura?ao den druk voelt der wereldmalaise, blijkt uit den in de „Amigoe di Cura?ao" afgedrukten staat der Havenbe weging in de eerste drie maanden van dit jaar. Het aantal binnengekomen zeeschepen bedroeg 1202, dit is 173 minder dan het vorige jaar. Het aantal zeilschepen vermin derde eveneens en wel met 88, waar door het aantal kwam op 362. De inkomsten aan invoerrechten, accijnzen en loodsgelden zouden met bijna vijftig proc. gedaald zijn. beurtenisje: Amor in den Auto. 't Is gebeurd in een bekend Noordhollandsch stadje, be kend bij velen onzer lezers! Men ziet dus, dat Auto-Revue steeds een vooraanstaande plaats blijft innemen in de rij der periodieken. En met eere! WEER EEN BRAND. Aneta meldt uit Pekalongan op Java d d 19 Mei: Door onbekende oorzaak is Toko Tanising afgebrand. De aart den inventaris toegebrachte schade bedraagt 25.000. Vervolg van de behandeling voor de rechtbank te Amsterdam. Na de pauze werd het getuigenverhoor voortgezet. De president stelde nog eenige vragen aan de gescheiden echtgenoote van Arkenbout. De directeur van het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te De Bilt, de heer P. H. Gallé, zeide, dat het op 29 Maart 1929 mooi helder en zonnig weer was geweest. Get had bij het onderzoek gestaan op een veranda in de nabijheid van den toren President (tot get.): Kon U daar het luik- goed waarnemen? Getuige: Uitstekend. Mejuffrouw Van der Veer, wonende in de Halmaheirastraat, in de nabijheid van de Majellakerk, had kort voor het ongeluk men- schen op den koepel gezien. De eene was een flinke, groote man, ae ander was tengerder Get. herkende verd. pertinent als een van de personen bij het luik. Verd. was „als heer gekieed" zooals get. het uitdrukte, de ander was als werkman gekleed. De verdediger mr. Kokosky stelde get. een vraag, doch zij wenschte aanvankelijk niet te antwoorden, daar mr. Kokosky op haar balcon was geweest, zonder haar toestem ming, zij was daar zeer boos over. Getuige vertelde nu, dat de werkman een manchester pak droeg. De grootmoeder van de vorige getuige had j ook op het balcon gestaan. De werkman was i eerst door het luik gegaan, gevolgd door den als heer gekleeden persoon, deze was even later alleen weer buiten gekomen. Toen zij, get., op straat was gekomen, had zij ge hoord, dat er een ongeluk was gebeurd, zij had toen nog gezegd: „hoe kan dat nu, ik heb ze zoo juist nog gezien". Get. kon alleen verklaren, dat de grootste man een hoed op had gehad. Get. W. H. Wessendorp, bouwkundige en makelaar, was in dienst geweest bij verdach te. In 1922, 1926 en in 1928 werd hij vast aangesteld als leidekker. Arkenbout was ook in dienst van M., hij werd door de andere arbeiders gewoon als knecht beschouwd, hij deed ook hetzelfde werk. Get. was met A, zeer bevriend. Bij een verschil van meening had get. verd. M. hooren mompelen: „wacht maar manne tje, dat zal ik je wel betaald zetten, dood- donderen zal ik je!" Get. had A. gewaarschuwd, deze had zijn schouders opgehaald en gezegd: „dat is een oude historie en gaat jullie eigenlijk niet aan". Later werd getuige aangesteld als verte genwoordiger, dit gebeurde dank zij Arken- bout's voorspraak. De betaling door M. was tamelijk slecht, een deel van het salaris had get. zoo nu en dan niet ontvangen. Verd. had er zich meer dan eens «ver uit gelaten, dat hij slecht bij kas was. Tenslotte had getuige 800 te vorderen. President: Hebt u op 26 of 27 Maart niet 150 ontvangen van M. Getuige: Geen sprake van. Op 28 Maart, den dag vóór het ongeval, was get. op den toren geweest met M. en Arkenbout. Er moest in den nok iets hersteld worden, doch de wijze daartoe, voorgesteld door M., had getuige wat 'gevaarlijk gevonden. Get. was binnendoor naar boven gegaan. Op 29 Maart was getuige het eerst aan wezig geweest, hij had de deuren open ge maakt. Een oogenblik later waren verd. en Arkenbout gekomen, dat was tusschen 10 en 11 uur. Arkenbout trok onder in den to ren andere schoenen aan. M. had een grijze overjas aan, doch deze trok hij uit. Getuige was dien dag langs de klimijzers naar boven geklommen. Toen get. binnen het dak wilde stappen, zag hij daar Arkenbout liggen, tusschen bin nenkoepel en dak. Hij baadde in zijn bloed, doch leefde nog. Get. was naar beneden ge gaan door de klimkoker. Toen get. tegen M. zeide: Leen is doodgevallen, had M. daarop gezegd: „Kalm, kalm". Getuige riep toen: Nu is die arme flikker doodgedonderd. M. was geschrokken en had getuige scherp aangekeken, terwijl hij zei: pas op, als je wat verklikt, zal ik jou en je vrouw koud maken. Je weet, dat ik het niet bij dreigen laat, maar als je je stil houdt, dan zal je er niet slechter van worden. Trouwens, als je wat zegt, zoo had verd. gezegd, zal ik zeggen, dat jij de dader bent. Toen getuige weer boven was gekomen, had A. zich iets verplaatst. Auto-Revue, Het heerlijke maandblad Auto Revue blijft maar frisch en aantrekkelijk, niet alleen voor het oog, maar ook innerlijk. Daar heb je nu het jongstse nummer, dat een groote serie prachtige verhalen geeft en dat... weer een brokstuk breng;t van het boeiend feuilleton: Als we den inhoud even nagaan, dan vin den we allereerst een prettig verhaal van F. C. Tuiskens, getiteld „De Autodief". Het ge heel is verrassend door de onverwachte wen ding, welke het verhaal neemt. Mr. Joh. Ernstman geeft weer eens een schets op de oude, beproefde manier. Hij noemt het „30—-45 P.K. en de lente". Meer zeggen we niet! Anita heeft een interessant onderwerp ge kozen: „Waarom ben ik niet getrouwd?" en hoewel dit voor de dames geschreven is, mag het ook door de heeren der schepping ver slonden worden! Dan volgt het feuilleton Het Mannen- eiland. Boeiender dan ooit. Het houdt je vast en je verlangt naar het slot, dat de vol gende maand komt. Hoe 't af zal loopen? We durven het niet voorspellen! Flenri G. de Koning vertelt verder op ge zellige wijze zijn Jeugdherinneringen aan 't automobilisme. Leert, hoe de geweldige tocht Amsterdam—Arnhem v. v. gemaakt werd, nu ongeveer 30 jaar geleden, 't Was heusch niet een uitstapje van een paar uur. Tenslotte vertelt Kr. een historisch ge m m mme m //C/i f/OO/OenaC ■lfc j/zersfer/c Door brandweer en politie was het zwaar gewonde lichaam van A. naar het ziekenhuis oebracht. Om half tien was hij overleden. Verdachte: Alles wat de man zegt is pure fantasie. Hij is een groote leugenaar. Vol gens verd. waren Arkenbout en getuige sa men naar boven gegaan. (Verd. windt zich meer en meer op). Gedurende den tijd, dat A. en get. boven waren geweest, was getui ge om de achterzijde van de kerk geloopen, met zijn verrekijker had hij de herstelde plaatsen geïnspecteerd. Plotseling had verd. een gil gehoord, hij zag toen, dat getuige Wessendorp en Arkenbout aan het vechten waren op den toren bij het luik. Get. W. had toen een hamer in zijn hand. "I oen W. zag, dat verd. naar hem stond te kijken, was hij geschrokken en door den koker naar bene den gekomen. President: U bent pas in Januari met dit verhaal aangekomen, terwijl U bij uw ar restatie anders verklaarde. Bij het eerste ver hoor, vlak na het ongeval, gaven U en get. dezelfde verklaring, die in uw beider notitie boekje stond opgeschreven. Dat leek veel op afgesproken werk. Verdachte beschuldigt getuige. Verdachte had direct begrepen, dat get. W. den dood van A. op zijn geweten had, temeer, daar W. toen hij beneden kwam, boled van zijn hamer veegde. Verdachte had aanvankelijk geen beschuldiging tegen W. uit durven brengen, omdat hij bang was, dat de politie zou denken dat hij, verd., W. had omgekocht. Verdachte had het aanvanke lijk veiliger gevonden de politie in de mee ning te laten, dat er eeii ongeval gebeurd was. Later wist hij niet, dat W. gearresteerd was; indien hij dit geweten had, zou hij di rect alles hebben verteld, maar verd. was in de meening, dat W. vrij rondliep en bij verraad wraak op zijn vrouw en kinderen zou nemen. In een brisf van 26 Febr. had verd. ge schreven aan den officier dat hij W. in het station te Breda had gesproken, en toen had W. volmondig erkend A. te hebben ver moord. Toen verd. met W. werd geconfronteerd, had hij gesproken over een laatste troef. Verd. had uit vrees voor het leven van zijn vrouw en kinderen zoo lang gezwegen, tot hij deze laatste troef uitspeelde. Verdachte verklaarde nog, dat A. en W. verre van vrienden waren. Arkenbout wilde niet samen met W. werken, doch volgens ver dachte had getuige niet de bedoeling gehad Arkenbout te vermoorden. Bij het voortzetten van het verhoor zei ge tuige, dat Arkenbout in een manchester pak gekleed was. 's Avonds, in het ziekenhuis, toen A. was overleden, werd het horloge aan diens zoon gegeven, het liep nog. President (tot verd.): Bent u niet van hou ding veranderd na het rapport van de des kundigen, die het lijk hebben onderzocht?" Verdachte: Toen ik dat rapport las, dacht ik, nu moet ik de waarheid zeggen en ik zeg de waarheid. President: Ja, de lezing, dat er een onge luk was gebeurd, was niet vol te houden na dat rapport! Officier (tot verd.): Waarom ging U op Goeden Vrijdag (29 Maart) naar Amster dam? Verdachte: Om over een contract met den pastoor te spreken. Officier: In uw boekje staat, dat U op 27 Maart een bespreking hebt gehad met Wes tendorp en Arkenbout over het loodwerk in den Majellatoren. Dit staat ook in het dag boek van W. Verdachte: 't Moet een vergissing zijn, op 27 Maart ben ik niet in Amsterdam geweest. Mr. Kokosky: Wist U, dat M. dien 29en Maart zou meekomen? Getuige: M. moest gekend worden in het maken van een „vliegend steigertje". Mr. Kokosky: Zou er dien dag gewerkt worden Getuige: Natuurlijk, waarom niet; er moest eerst een steiger gemaakt worden. Mr. Kokosky: Waarom ging u naar bo ven? Getuige: Om opmetingen te doen. Mr. Kokosky: De steiger was er nog niet en leren waren er toch nog genoeg. Mr. Kokosky: Was Arkenbout zwaar ge bouwd? Getuige: Hij was nogal stevig. Mr. Kokosky: U hebt verklaard, dat A. een kolossale man was, die zeker 200 pond woog. Toen U boven kwam, aldus de verdediger, begreep U toen direct wat er gebeurd was. Getuige: Niet direct, aanvankelijk dacht ik, dat A. was gevallen. President: Het gesprek dat M. tenen rt voerde, was anders nogal duidelijk Mr. Kokosky: Waarom hebt U dan een leugenachtig verhaal verteld, waarT was U bang voor M.? waar°m Getuige: Ja ik weet, dat ik idioot heb handeld. ge- Mr. Kokosky: Na de begrafenis hebt U e*. gesprek met M. gehad, wat is er toen oT sproken Getuige: lk weet het niet meer, ik bPn over mijn zenuwen heen, n Mr. Kokosky: In dat gesprek is toch slechts sprake geweest van een ongeluk. President: Getuige is op het punt geko men, dat hij door zenuwen niets meer weet" we zullen zijn verhoor later voortzetten. Op 10 April had getuige 1000 van M gekregen tegen een foutief gedateerde kwi.' tantie, voor provisie en verricht werk. President: Waarom is die gedateerd op Februari? Getuige: Op verzoek van verdachte, 't Was getuige wel vreemd voorgekomen, maar van een verzekering wist hij toen nog niets. Het verhaal van verdachte betreffende het onderhoud in de stationswachtkamer was volgens getuige louter fantasie van verd. President tot getuige: Hebt u nog meer geld gehad behalve de dubbele betaling van het werk? Getuige: Neen. Voorts verklaarde getuige nog, dat zij sa. men de goederen naar de Bank van Leeninr hadden gebracht, van de 126 had hij slechts 5 of 10 gulden gehad. M. had zelf het geld hard noodig. Het loon van getuige in de toekomst zou 45 per week bedragen, werk of geen werk. Mr. Kokosky tot getuige: Is er geen klacht wegens verduistering tegen U ingediend door een Belgische Bank? Getuige: Die is ingetrokken. De kleeren van het slachtoffer werden ge tuige getoond. Getuige: Dat had hij aan! Verdachte: Het is zijn reispak, niet zijn werkpak. President (tot verd.): Waarom is de kwi- tantie op 1 Februari gedateerd, terwijl 10 April het geld is betaald? Verdachte: Dat weet ik niet. Het geld was een voorschot op woningen, die te Boxtel zouden worden gebouwd. De valsche specifi- catie was gemaakt, omdat M.'s vrouw niet mocht weten, dat hij W. steunde. President: Hoe kon u dan de onjuiste be dragen achter op de kwitantie verantwoor den tegenover uw vrouw? Wist zij van de verzekering af? Verdachte: Neen. Verdachte werd nog ondervraagd over de verschillende aanteekeningen in zijn zak boekje, waarbij verd. o.a. uitriep: Niemand gelooft mij, omdat ik een buitenlander ben. Eén van beide vrouwen, die van af haar balcon twee menschen bij het luik had ge zien, handhaafde haar verklaring betreffen de M. Morgenochtend 9 uur zal de zitting wor. den voortgezet. VECHTPARJIJ MET DE POLITIE. 1 Dinsdag stond voor de Almelosche recht bank terecht voor een vechtpartij met de En- schtdesche politie, een man, die, om van dt bekomen verwondingen te herstellen, gerui- men tijd in het ziekenhuis heeft verbleven. In den nacht van 24 op 25 Januari j.1. heeft hij, volgens de dagvaarding, den agent van politie Rosier met een sabel levensge vaarlijk verwond. Door een slag met dit wapen op het hoofd kwam de slagader bloot te liggen en werd het oog beschadigd. Dit ge schiedde toen Rosier en zijn collega Van Dellen een troepje druktemakers, die uit een café kwamen, sommeerden om door te loo pen en naar huis te gaan. Verdachte beweerde, dat hij eerste een klap met den sabel op het hoofd had gekregen, daarna deze gegrepen had, maar of hij <r mee geslagen heeft, weet hij niet meer. De officier van justitie eischte, wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan een ambtenaar in functie, een gevangenis straf van twee jaar en zes maanden, met af trek der preventieve hechtenis. Vonnis over 14 dagen. EEN DURE VERLOOFDE. De trouwplannen vielen in duiged Een 26-jarige huishoudster te Loenen was in kennis gekomen met een 41-jarigen mon teur uit Arnhem. De liefde op het eerste ge zicht aangekomen, maakte zulke rasse vorde ringen, dat de monteur aldra in .het huwelijk wenschte te treden.- Er was al afgesproken een datum van ondertrouw, toen er een kink in den kabel kwam; de monteur werd plotse ling ontslagen zonder opgaaf van redenen. Hij schreef aan het meisje een brief, waarin hij dit feit meedeelde en tevens berichtte, dat hij controleur kon worden in een rijwiclbe- 585. En toen de sultan hijgend en hikkende de torenkamer binnenkwam, zag hij, hoe de prinses op het punt stond, door het venster haar gevangenis te verlaten. Gelukkig zag hij niet, wie daar buiten waren om de prinses te helpen ontvluchten. Waar wilt U heen, vroeg de sultan, blij, dat zijn gevangene er nog was. - Verschrikt keek de prinses om. De sultan beet en sleurde haar van het venster. „Zoo, zoo, wilt verlaten, prinses", riep hij, „terwijl ik U nog wel de mooi kamer van den toren heb gegeven, vanwaar U zulk een m uitzicht hebt op den omtrek." Diep bedroefd boog de prins het hoofd. De redding was zoo nabij geweest en nu was weer in de macht van den sultan.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6