Ilkiiiritlt tloirast. VERKADES BITTERE *0 CHOCOLADE ~*Ucr BLOKJES HiRlird drie en dertigste Jaargang. DIAMANTENDIEFSTAL TE ZUID-AFRIKA. Ko. I18 1931 Donderdag 'li Hei. Buitenland! BLOEDIGE STAKINGSONLUSTEN IN HET DISTRICT KRAKAU. Dcoden en gewonden. Gisteren hebben in de mijn Jaworzna in het kolenbekken van Krakau bloedige botsin gen plaats gehad tusschen stakende mijnwer kers en po'itie, waarbij zes arbeiders werden gedood, 15 ernstig en een aantal ancleien licht gewond. Terwijl de loononderhandelingen, tusschen de arbeiderevertegenwoordigers en de mijii- commissie plaats hadden, verzamelden zich Sr hit gebouw 78000 arbeiders om het resultaat van de besprekingen at te wachren. Uit de menigte werd gejouwd en een der werknemerevertegenwoordigers betrad daar op het balkon van het directiegebouw om de wachtenden te kalmeeren. Onderwijl probeerden communistische agi tatoren de menigte over te halen, zich naar het electrisch krachtstation te begeven om het bedrijf buiten werking te stellen. Toen de politie den stoet, die zich vormde, wilde te genhouden, kwam het tot ernstige botsin gen, met het bovenvermelde gevolg. E>e staking duurt nog voort. Men hoopt de arbeiders, die tengevolge van de incidenten in staat van opwinding verkeeren, tot hervat ting der werkzaamheden te bewegen. Nadere bijzonderheden. Omtrent de bloedige botsingen tijdens de staking in het Krakauer kolendistrict te Ja- worzno wordt nog bekend, dat gisteren een groote protestdemonstratie tegen de gebeur tenissen van Dinsdag is gehouden. Aan deze demonstratie namen ook deel de Wojwode van Krakau en de Landraad van Chornow. De Wojwode deelde mede, dat de bekend making van de mijndirecties, die de directe aanleiding tot de bloedige onlusten was, werd ingetrokken en dat de mijninspecteur, die de mededeeling over de nieuwe arbeids voorwaarden liet publiceeren, uit zijn ambt was ontheven. De teraardebestelling der slachtoffers vond heden plaats. Alle mijnwerkers van de mijnen uit de omgeving zullen er bij tegenwoordig zijn. Morgen zal het werk weer in vollen gang hervat worden. UIT DEN TIJD VAN SERENISSIMUS. Gezantschap van Pruisen bij Beieren. Dezer dagen is om bezuinigingsredenen, het Pruisische gezantschap te München op geiheven. Thans bestaat alleen nog tusschen Beieren en Wurtemberg, een wederzijdsche diplomatieke vertegenwoordiging. Geleide- zijn de landen onderling verdwenen, als over blijfsels uit den tijd van Serenissimus, toen zij een dynastische aangelegenheid waren en eenigen zin hadden. Thans echter, in een re publiek, hebben zij geen recht van oestaan meer. Zij zouden zelfs maar twijfel kunnen wekken aan de echtheid van het rijk indien de verschillende leden het noodig acht ten onder elkaar diplomatieke betrekkingen te onderhouden. De gezant van Wurtemberg te München heeft het echter nog altijd uit gehouden: sinds 1906 zit hij trouw op zijn post. Sinds de revolutie was Pruisen in Mün chen jarenlang door een zaakgelastigde verte genwoordigd; eenigen tijd geieden werd deze zelfs weer door een gezant vervangen. Thans heeft economische nood aan dit overblijfsel uit lang vervlogen tijd een einde gemaakt. 10 DIENSTWEIGERAARS IN DENEMARKEN. Men meldt uit Kopenhagen aan de N. R. C.: Het eigenaardige geval doet zich voor, dat van de vijftien dienstplichtigen in het dorpje Hammei er tien weigeren militairen dienst te verrichten. Allen verlangen in de plaats hier voor burgerlijken staatsarbeid in het Grib- bosch te verrichten. Aan dit optreden was een agitatiecampagne door den bekenden dienstweigeraar Viggo Knudsen voorafge gaan, zoodat hier dus sprake is van een ge organiseerd verzet. Knudsen, die in Aarhuus voorzitter is der vereeniging „Nooit meer oorlog"' heeft daar in de omstreken eenige. vergaderingen geleid met bovenstaand resul taat. De vraag is nu of het kamp jn Grib ruimte genoeg biedt om opeens zoo'n aantal gasten te herbergen. De wet, welke den bur gerlijken dienstplicht regelt, gedurenden den oorlog door minister Munch ingediend, heeft tot nu toe slechts geringe beteekenis gehad, waardoor er nog altijd plaats genoeg geweest is. De meeste dienstweigeraars bleken per saldo toch liever een half jaar de wapens te dragen, dan onder militair commando gedu rende 10 maanden hout te hakken. Hierdoor waren er haast nooit meer dan 4 a 5 man aan het werk en er zal nu wel extra plaats ge haakt moeten worden, terwijl men verwacht, dat dit voorbeeld navolging zal vinden. EEN EIGENAARDIG GEVAL. Men schrijft uit Kopenhagen aan de RCt. Minister van Justitie Zahle heeft aan 14 rechters welke den leeftijd van 70 jaar heb hen overschrederl,, een aanmaning gezonden om hun ontslag te nemen in verband met hun leeftijd, doch hierop hebben er tien een weige rend antwoord gezonden, en nu is de vraag, wat er gebeuren zal. Volgens de grondwet kan een rechter ontslagen worden indien hij den leeftijd van 65 jaar bereikt heeft maar in dat geval moet hij ontslagen worden met vol salaris en niet met pensioen. Wanneer de minister op zijn standpunt blijft staan, dat de 10 rechters hun plaats móeten ruimen, is er geen andere uitweg, dan dat zij hun sala ris behouden. Tot nu toe heeft de minister echtern og geen beslissing in deze kunnen ne men. Voor meer dan 600 000" gulden aan diamanten gestolen. Uit Springbok in de Kaapprovincie wordt gemeld, dat in de diamantwereld van Zuid- Afrika groote sensatie is verwekt door een N. P.ONS Een zeer fijne bittere Chocolade die tot dusver voor dezen prijs niet verkrijgbaar was. diefstal uit het postkantoor van Bitterfon- tein, waar een pakket met diamanten ter waarde van 50 a 60 duizend pond Sterling werd gestolen. RUSSISCHE PETROLEUM NAAR SPANJE. Concurrentie onmogelijk. Het dagblad „El Sol" bevat het bericht, dat de Spaansche regeering een overeen komst heeft getroffen met de Sovjet-regeering, waarbij de Spaansche regeering groote hoe veelheden petroleum van de sovjet-regeering betrekt tegen een prijs, die 28 pCt. lager is dan de prijzen, waai tegen de andere petro- leummaatschappijen offerte hadden gemaakt. BTh nero Sa mf DE KONINGIN NAAR PARIJS. Eert bezoek aan de koloniale ten- toonstelling op 15 Juni. Naar het Hbld. verneemt', heeft de konin gin een uitnoodiging van de Franschc regee ring aangenomen om een bezoek te brengen aan de Koloniale tentoonstelling te Parijs Zij zal incognito reizen doch gedurende haar verblijf te Parijs officieel ontvangen worden door den president der Fransche republiek. Het ligt in de bedoeling der koningin op 15 Juni a.s. te Parijs aan te komen. EEN JEUGDIG AVONTURIER. Verstekeling van elf jaar. Met het s s. „Volendam" van de Holland— Amerika-Lijn is een jeugdige Spaansche ver stekeling, de elfjarige Emilio Perez, meege komen, die zich in Santander aan boord heeft weten te smokkelen. Het schijnt, dat de jongen al heel vroeg weinig handelbaar is geweest, want naar hij zelf aan de politie heeft meegedeeld, wilde zijn moeder hem drie a vier jaar geleden al niet meer thuis houden. Emilio is toen weg- geloopen en hij kwam in Santander aan. Daar zwierf hij door de havenbuurten en langs de kaden, tot hij aan boord klom van een klein schip van een Spaansche reederij. Als verstekeling maakte hij de reis mee naar Gijon, waar de politie hem van boord haalde. Per trein is hij toen naar Madrid op transport gesteld en omdat men daar niet wist wat met den jongen te beginnen, volgde er een nieuwe treinreis, ditmaal naar Her- rera. Zijn ouders wilden hem niet ontvangen en zoo spoorde Emilio op kosten van de poli tie naar Santander, omdat daar toch eigen lijk het misdrijf was gepleegd. Niet al te lang vertoefde hij in de haven stad, of hij was weer aan boord van „zijn" schip. De kapitein en de officieren kenden hem nog en toen hij te Gijon aan dek ver scheen, heeft men hem maar aan boord ge houden en mee teruggenomen naar Santan der. Na eenigen tijd vertrok het schip weer naar Gijon (een reis van tien uur varen) en toen andermaal de kleine Emilio onder de lading uitkroop, heeft de kapitein hem maar weer aan de politie overgegeven. De politie bracht den jongen naar Herrera, de ouders waren blijkbaar weer niet bijster verheugd met de terugkomst van hun zoon, want het duurde niet lang of hij dwaalde weer langs de kaden van Santander. Dit keer voelde de avonturier er niet veel meer voor om met een kustvaarder op reis te gaan en zoodra de „Volendam" van Ver Cruz de haven van San tander binnenliep, vatte Emilio het plan op eens met zoo'n groot schip op reis te gaan. Hij wist wel niet waar die boot naar toeging, maar zoo had bij gedacht zoo'n schip doet in elk geval een groote haven aan en daar kon hij dan monsteren. Door een patrijspoortje klauterde het Spanjaardje het Nederlandsdie schip binnen, maar een agent van politie had hem zien gaan. De kapitein werd gewaarschuwd. Er volgde een onderzoekingstocht van 1 uur, de jongen was evenwel nergens te vin den. De „Volendam" moest vertrekken en de verstekeling moest dan maar mee. Na een paar uur varen kwam hij aan dek. Een paar dagen heeft de j'ongen vrij aan boord rondgeloopen, maar hij zat overal met zijn vingers aan. Hij draaide kranen open, liet lieren draaien, kortom, hij maakte het de bemanning zoo lasflg, dat de kapitein hem liet opsluiten tot het schip te Rotterdam kwam. In de Maasstad werd Emilio aan de rivierpolitie overgegeven, die hem op haar beurt weer ter beschikking van den vreemde lingendienst stelde. Dezer dagen wordt Emilio op transport ge steld naar Spanje. LOONSVERLAGING DER ZEELIEDEN. In een te Rotterdam gehouden buitengewo ne vergadering van zeelieden, opgeroepen door de Ned. Zeelieden Vereeniging „Een dracht" is, naar aanleiding van het voorstel van den „Bond van Werkgevers in de Koop vaardij" om de loonen der zeelieden met 10 of 15 pCt. te verminderen, verontwaardiging uitgesproken over den aanslag der reeders op het toch reeds onvoldoende loon der zee lieden. Het bestuur werd opgedragen zoo mogelijk deze verlaging te verhinderen. GOUD IN DE „TUBANTIA". Kapitein Wijtsema gelooft er niet in. De Haarlemsche corespondent van het Hbld. schrijft: Kapitein K. H K. Wijtsema, die in 1916 het bevel over de „Tubantia" voerde, zei ons toen wij hem naar de gegrondheid van de verspreide berichten vroegen dat hij met verbazing gelezen had, dat zijn schip zoo veel goud had meegevoerd. Hij had er nooit iets van geweten en hij w»t er nog niets van. „Maar u wist toch wel iets van uw lading af?" Ik wist er niets van. Het ging' zoo ge heimzinnig in die dagen, dat je nooit wist wat je aan boord had. „U wist toch wel of het goud was of dat 't kazen waren Er werd toen veel goud gesmokkeld. En een Nederlandsen schip vervoerde natuur lijk kaas. Maar of ei nu in die kazen goud heeft gezeten, daar weet ik niets van en dat geloof ik ook niet. De menschen maken er graag iets geheimzinnigs van. Maar dat wil ik u wel zeggen: als ik eenigszins vermoedde, dat er goud bij de la ding was geweest, zou ik er zelf naar gaan duiken! CHR1ST. ARBEIDERS IN VOEDINGS- EN GENOTMiDDELENBEDRIJVEN. Te Nijmegen is Dinsdagavond begonnen de negende algemeene vergadering van den Nederl. Centraler, Bond van Christelijke Ar beidersisters) in de Bedrijven van Voedings- en Genotmiddelen (N.C.V.G.B.) In zijn openingswoord gewaagde de bonds voorzitter, de heer A. Hanemaayer, van de geede resultaten welke in de laatste twee jaren door den bond bereikt zijn. Spr. wees o.a. op de stijging van het ledental, dat op 31 Dec. 1930 bedroeg 2253, op 1 Mei j.1. werd het getal van 2400 leden overschreden. Tien nieuwe afdeelingcn zijn aan den bond toe gevoegd. Behalve van de reeds genoemde stijging van het ledental, wordt in liet tweejaarlijksch verslag van den secretaris o.m. melding ge maakt van de vermeerdering van liet boncis- vermogen met 26.259. zoodat dit op 31 Dec. 1930 bedroeg 155.775. Het bezit van het Bondsfonds „Steun in Nood"', in 1929 op gericht, bedraagt 3365. Het batig saido in de werkloozenkas wees aan een bedrag van 50.440. Het totaal financieel bezit bedraagt dus 209.600. Het beeld in het hoofdbestuur werd goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden herkozen. Verworpen werd een voorstel van de af- deeling Utrecht (bakkers) tot uitbreiding van het hoofdbestuur met twee leden. Als redac teur van het orgaan werd herkozen de heer A. Hanemaayer. Aangenomen werd een voorstel van het hoofdbestuur strekkende tot een dusdanige herziening van het huishoudelijk reglement, dat personen, die den leeftijd van 70 jaar be reiken, toch lid van den bond kunnen blijven, waarbij echter aan bepaalde verplichtingen aangaande de coniributiebetaling zal moeten worden voldaan. Een voorstel van het hoofd bestuur, beoogende een regeling tot het ver strekken van uitkeering aan personen, die den leeftijd van 70 jaar hebben bereikt en ten minste 15 jaar lid van den bond waren, werd aangenomen. De vergadering werd hierop verdaagd. In de voortgezette algemeene vergadering werden verschillende voorstellen met betrek king tot het huishoudelijk reglement behan deld. Besloten werd o. m. de bedragen voor uit keering bij staking met 20 te verhoogen. In de vacature-D. M. Kuivenhorn werd tot lid van het hoofdbestuur gekozen de heer P. Wessels te Utrecht. Vervolgens werd een autotocht gemaakt naar Berg en Dal. In de middagvergadering hield mr. dr. A. A. van Rhijn, uit 's-Gravenhage, een refe raat over „Rationalisatie". Na afhandeling van nog enkele punten van ondergeschikt belang werd het congres gesloten. CHRISTELIJKE AMBTENAREN. Gisteren is de algemeene vergadering van den Algemeenen Nederlandschen Christelij- ken Ambtenaarsbond in Den Haag voort gezet. De voorzitter, de heer van Driel, werd bij afzonderlijke stemming herkozen. Ook de andere aftredenden werden herkozen. Nadat commissies voor controle en arbitra ge waren benoemd, werd een aanvang ge maakt met de behandeling van de door de afdeeling ingediende voorstellen. O.a. had Rotterdam een voorstel inge diend, strekkende om de wenschelijkheid uit te spreken, dat de Pensioenwet in dezen zin worde gewijzigd, dat een ambtenaar, die 40 jaar in dienst is, gerechtigd is, dezen dienst met genot van vol pensioen te verlaten, met dien verstande, dat hij zich het recht kan voorbehouden tot zijn 65ste levensjaar zijn betrekking te blijven bekleeden, zonder ver plichte pensioenbijdrage. Het hoofdbestuur nad afwijzend prae-advies uitgebracht. Na uitvoerige 'bespreking werd het Rotter- damsche voorstel verworpen. Een voorste! van Meaemblik om over te gaan tot het aanstellen van een derden vrij gestelde werd ingetrokken. In 1932 zal de algemeene vergadering te Hilversum worden gehouden en in 1933 te Middelburg. De bondspenningmeester, de heer L. H Kurpershoek, hield daarna een referaat over „onze houding ten opzichte van het salaris- vraagstuk". Spreker zeide, dat de bond geen uitzonde ringspositie inneemt, maar het verband en de eenheid der Christelijke vakbeweging erkent. Daarom verwerpt de bond algemeene loon en salarisverlaging als middel tot oplossing van de huidige economische crisis. Bij het gebruik van indexcijfers ter verge lijking van de positie van de ambtenaren in het verleden en in het heden worde rekening gehouden met 't feit, dat in het vooroorlog sdie tijdperk en in de jaren onmiddellijk na den wereldoorlog de inkomens van het over heidspersoneel spreekwoordelijk laag waren, mede tengevolge van het vooral onder de ambtenaren geringe organisatiebesef. Ver betering in de positie van het overheidsperso neel werd eerst na langdurigen strijd verkre gen en de meeste verslechteringen zijn bin nen korten tijd aangebracht. De bezoldingsregelmgen zijn nog gebrek kig en de onderlinge betrekkingen in het amb tenarencorps spiegelen zich daarin niet op juiste wijze af. Mede daarom moet een alge meene verlaging van salarisnormen in pro- centenvorm in de meeste gevallen onbillijk en daarom verwerpelijk worden geacht. Spr. betoogde tenslotte, dat tot wijziging van den rechtstoestand en de salarieering van overheidsper#neel niet dient te worden overgegaan dan na reëel en goed georgani seerd overleg. NED. CHR. GRAFISCHE BOND. Algemeene vergadering te Putten. Op 18, 19 en 20 Mei werd de 22e alge meene vergadering van den Ned. Chr. Grafi- schen Bond gehouden te Putten op de Veluwe. Vertegenwoordigd waren pl.m. 56 afdeelin- gen, terwijl het Intern: Chr. Vakverbond twee vertegenwoordigers had gezonden. In zijn openingswoord wees de voorzitter, J. Hofman, op de inzinking in het economi sche leven, waaronder het grafisch bedrijf echter niet het zwaarst gebukt gaat, gezien de betrekkelijk geringe werkloosheid, 'name lijk 4 a pCt., der grafische arbeiders. Gecon stateerd kan worden, dat het met de arbei dersbeweging in stijgende lijn gaat, in het bijzonder mét de Chr. vakbeweging. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental in 1930 met 117 was toege nomen, zoodat de Bond aan het einde van het verslagjaar 2672 leden telde, terwijl het aan tal afdeelingen en correspondentschappen stationnair bleef, n.1. 61. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de financiën zeer waren toegeno men. Een voorstel van de afdeeling Utrecht, het lidmaatschap van het T.B.C.-fonds D. E. L. voor de leden verplicht te stellen, werd ver worpen. Na langdurige besprekingen werd het bestuursvoorstel, om een vierde gesala- rieerden bestuurder aan te stellen, met alge meene stemmen aangenomen. Besloten werd tot definitieve instelling van het Fonds voor bijzondere doeleinden en niet eerder tot uitkeeringen uit dit Fonds over te gacu alvorens het kapitaal 50.000 be draagt. Tot vorming van dit kapitaal werd bestemd het saldo van het ziekenfonds en het restant van het fonds tot steun aan uitgetrok ken werkloozcn, welk fonds inmiddels^ opge heven is; liet ontbrekende aan de 50.000 zal uit de Bondskas worden genomen. Verder zal hieruit elk jaar 6000 beschikbaar wor den gesteld om. zoolang de rente van het fonds niet toereiken dis om de uitkeeringen te doen, het ontbrekende bedrag aan te vullen en het restant te voegen bij de hoofdsom. Benoemd werd een commissie tot taak heb bende de statuten, huishoudelijke en andere reglementen geheel te herzien en te doen aanpassen bij verschillende wettelijke voor schriften. Een voorstel van de afdeeling Baarn, het hoofdbestuur te verplichten bij belangrijke zaken een referendum-stemming uit te schrij ven, werd verworpen. NEDERLANDSCHE CHRISTEN VROUWENBOND. Tweede algemeen; vergadering: De Nederlandsche Christen Vrouwenbond heeft gisteren zijn twaalfde jaarlijksche ver gadering in Tivoli te Rotterdam gehouden. De ochtendvergadering was gewijd aan be sprekingen van huishoudelijken aard Te ruim half twee heeft de presidente, me vrouw Havelaarvan Beeck Calkoen, de zeer druk bezochte vergadering heropend. De pre sidente liet daarop volgen een wijdingswoord over de roeping van den Christen. Mededee ling werd gedaan van een ingekomen brief van de contact-commissie van liet Engelsche Christen Vrouwenverbond, welke brief ook een uitnoodiging bevat om deel te nemen aan de conferentie te Highly van 21 tot 25 Sept. a.s. Een bijzonder woord van welkom richtte spr. tot mevrouw Diepenhorst, oprichtster van de vereeniging. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mevrouw Rauws—Dewald, bleek, dat er in 1930 zijn gevormd 9 nieuwe afdeelingen; er zijn nu 49 afdeelingen. Het aantal leden steeg van 5966 tot 7279. Uitvoerig besprak mevrouw Rauws de „buitenlandsche", zoowei als de „binnenlandsche" aangelegenheden. Mevrouw AnemaGerzum gaf vervol gens een overzicht van het verhandelde in de ochtendvergadering. Er zijn telegrammen ge zonden aan de Koningin, de Koningin-Moe der en Prinses Juliana. De Bond heeft be sloten, zich aan te sluiten bij de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. De heer D. Noordam, directeur van Val- kenheide, heeft vervolgens een rede gehou den over: „Alcohol en de misdadige en ver waarloosde jeugd. Spr. gaf in zijn rede onder meer de volgende cijfers: In Amsterdam wer den in 1929 opgemaakt 371 processen-ver- baal tegen strafrechtelijke minderjarigen; in 1923 bedroeg dat aantal 246. Jaarlijks wor den 600 a 700 ouders uit de ouderlijke macht ontzet of ontheven. Het meerendeel van de 'verwaarloosde jeugd komt uit gezinnen, waarin de verhoudingen verstoord zijn. Oor zaak van die verstoring is dan bijna altijd dronkenschap of dronkenschap met ontucht. Het drankgebruik van de kinderen zelf is betrekkelijk gering. De laatste cijfers zijn die van 1928. Gewoonlijk gaan vergrijp aan an- derer goed en vergrijp aan eigen geluk in deze leeftijdsiperiode samen. Op lateren leeftijd is die parallel er niet meer. Zeker is, dat bijna het vraagstuk van de misdadige en verwaarloosde jeugd zou zijn opgelost, als er geen drankellende was. Spr. geloofde onvoorwaardelijk op dit gebied aan overerving van geestelijke eigenschappen. Op geen enkele gebied spreekt de erfelijkheid zoo sterk als op het gebied van het drankmis bruik. Spr. merkte verder in zijn rede o a. nog op. dat de dalende lijn in het drankgebruik in 1929 is verlaten; het gebruik is in dat jaar gestegen van 2 L. tot 2Y« L. Met te strijden tegen het drankgebruik bewijst men barmhartigheid aan duizenden kinderen, vrouwen, die weenen om verloren geluk en ook aan duizenden mannen. Na de rede van den heer Noordam, wekte de 'presidente op tot bespreking van het drankvraagstuk in de afdeelingen. De vergadering werd daarna gesloten. VEEDIELSTAL. De dief aangehouden. In de buurt van Joure werd Dinsdagmor gen een koe gestolen, die denzelfden dag door den zoon van den eigenaar op dë vee markt te Sneek teruggevonden werd. Een kwartier tevoren was het dier verkocht en op informaties van den kooper was nu spoedig de verkooper gevonden en in handen van de politie. Hij was nog in het bezit van het gebeurde geld en is ter beschikking van de justitie gesteld. Niet Officieel, 456e STAATSLOTERIJ. Trekking ven Donderdag 21 Mei IWI 5e Klasse, 4e LHst. Hooge Prijzen: 1763 1000 902 7508 17822 7 400 1415 7844 ƒ200 1459 1903 6872 7570 7884 15727 20431 ƒ100 Prijzen van 70: 500 43 262 289 317 329 532 558 713 909 1019 1071 -1078 1272 1325 1374 1474 1591 1785 1900 1970 2038 2061 2243 2279 2323 2337 2390 2417 2520 257J 2853 2917 3034 3082 3139 3194 3329 3454 3475 3612 3662 3683 3T35 3952 3953 4981 4103 4119 4320 4501 4547 4643 4894 5063 5371 5398 5415 5498 5545 5854 6101 6330 6556 6736 6S03 6861 7226 7242 7715 7782 7845 7903 8111 8131 8169 8343 8497 8581 8670 8697 8856 8988 8990 9031 9219 9314 9570 9653 9680 9695 9905 10018 10037 10043 10249 10333 10396 10765 10778 10826 11020 11048 11203 11383 11385 11526 11767 11770 11994 12050 12142 12189 12200 12617 12772 12988 13155 13426 13502 13724 13814 13851 13909 14020 14100 14246 14392 14617 14783 14917 14944 14994 15024 15079 15111 15118 15190 15202 15319 15419 15557 15609 15651 16008 16035 16250 16334 16440 16469 16501 16560 16571 16716 16830 16916 17043 17048 17095 17260 17458 17528 17860 11/889 17962 17989 18028 18047 18299 18314 1S366 18528 18566 18691 18742 18905 18954 19003 19078 19318 19439 19541 19552 19645 19698 19819 19963 20281 20471 2066» 20715 20913 Nieten 65 115 187 194 197 205 223 325'. 374 390 456 473 527 635 651 680 729 755 771 820 834 887 897 923 928 966 1150 1152 1195 .1219 1268 1271 1293 1331 1394 1456 1479 1519 1585 1622 1628 1690 1691 1791 1821 1830 1969 2023 2026 2031 2048 2065 2163 2186 2231 2242 2259 2276 2284 2328 2333 2336 2378] 2436 2441 2442 2488 2515 2516 2517 2588] 2638 2650 2652 2662 2751 2775 2786 284» 2864 2871 2932 29.50 2990 2997 3107 3123' 3207 3222 3224 3271 3287 3322 3330 3399' 3443 3527 3667 3697 3709 3712 3719 3721: 3740 3778 3786 3807 3824 3902 4063 4346: 4364 4415 4445 4478 4534 4736 4752 4770 4854 4876 4984 4999 5131 5201 5295 5305' 5373 5378 5474 5598 5730 5839 5842 59561 6016 6089 6107 6177 6254 6329 6511 6534 i 6781 6902 6924 6927 6944 6956 6976 7003. 7048 7077 7116 7128 7150 7280 7283 7311- 7327 7411 7419 7505 7536 7580 7702 7726' 7732 7738 7771 7804 7832 7848 7856 78571 7886 7S9S 7995 7998 8071 8170 8236 8239, 8248 8272 8340 8342 8369 8527 8531 8702. 8706 8774 8795 8807 8834 8878 8911 8914 8971 9008 9053 9130 9206 9271 9301 9308 9319 9359 9380 9385 9415 9428 9519 9576 9578 9636 9668 9712 9715 9723 9780 9824 9907 9974 9988 10002 10073 10105 10137 10146 10173 10176 10178 10179 10207 10209 10231 10279 10294 10434 10460 10558 105S3 10598 10634 10641! 10647 10650 10676 10683 10711 10712 10717 1082! 10845 10932 11112 11143 11235 11242 11251 Itó33i 11358 11411 11414 11421 11451 11490 11548 11582 11632 11700 11731 11747 11756 11760 11865 11870 11904 11947 12004 12095 12120 12135 12166 13226 12229 12270 12287 12350 12353 12385 12426 H2323 12525 12608 12628 12647 12651 12666 12686 12698 12783 12822 12832 12858 12861 12904 12971 *12976 12977 13065 13109 13142 13216 13304 13329 13333 13355 13432 13467 13532 13601 13659 13667 13695 13705 13714 13730 13S64 13874 13890 13906 1395.2 14006 14009 14028 14057 14134 14149 14241 14252 14255 14341 14386 14413 14486 14569 14601 14637: 14639 14724 14755 14884 14935 14951 15086 15146: 15165 15179 15392 15424 15434 15443 15502 157121 15734 15741 15752 15805 15924 15931 15967 16005 16111 16183 16186 16311 15355 16357 16454 16519, 16528 16567 16579 16782 16824 16878 16886 16908. 16921 16933 16937 16976 17027 17052 17114 171.33] 17180 17273 17358 17359 17390 17457 17587 175881 17595 17601 17690 17735 17742 17766 17S03 17809! 17826 17869 17904 17917 17943 17944 18010 18025! 18112 18141 18184 18236 18286 18368 18432 18458 18472 18477 18556 18560 18573 18578 18641 18644; 18660 18671 18719 18735 18752 18857 18877 18896i 18950 18968 19085 19109 19130 19164 19166 19195' 19203 19245 19273 19337 19355 19421 19425 19510 19519 19573 19633 19646 19670 19679 19901 19935: 19953 19989 20108 20146 20207 20216 20231 20268: 20302 20308 20319 20365 20567 20594 20619 20655' 20663 20665 20700 20701 20847 20861 20920 2094b 20950 I V e r b e t e r i n z. 5e KI.. 3e Lijst: 18788 m/z 18788 70. DE SPAARDUITJES VAN ZIJN LEERLINGEN. Een voorbeeldig opvoeders De recherche te Arnhem heeft aangehou den een onderwijzer, die zich schuldig maak te aan verduistering van gelden, welke de leerlingen van zijn klas op school hadden gespaard. Hij is ter beschikking van de justi tie gesteld en in het Huis van Bewaring op gesloten. De fraude kwam aan het licht, doordat een vader bij de politie aangifte deed, dat zijn kind bet spaarbankboekje miste. Er werd toen een onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat de onderwijzer, de de gespaarde gelden in ont vangst nam, ook het boekje in bewaring had. Tevens bleek, dat hij tot een vrij belangrijk bedrag ook van andere spaarbankboekje.' gelden had geïnd. GEEN ROODVONK. Het Nederl. Correspondentiebureau in Dert Haag meldt: Van bevoegde zijde wordt meegedeeld, dat het persbericht, volgens hetwelk zich in het garnizoen te Amersfoort gevallm van rood vonk hebben voorgedaan, niet juist is. Het be treft hier slechts enkele lichte gevallen van Rubeolae. - STAKING. Een 50 bouwvakarbeiders (timmerlieden en metselaars) hebben gisteren het werk ge staakt wegens een geschil met de Huizer patroons over het aantal vacantiedagen. Bij tien patroons wordt gepost. Een werkwillige is door de politie van zijn werk naar huis gebracht, gevolgd door de stakers en een groote menigte. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De 36-jarige loswerkman J. H. S., zonde! vaste woonplaats, die Zondagavond was aangehouden als verdacht van inbraak mei bedreiging en diefstal in het perceel Loenen- schestraat 47 te Den Haag, is weder in vrij- heid gesteld, daar op grond van getuigen verklaringen is gebleken, dat hij zich niet aan de genoemde feiten heeft schuldig gemaakt Het onderzoek wordt voortgezet. JONGETJE VERDRONKEN. Het 12-jarig zoontje van den arbeider R. B. te Ganzendijk gem. Finsterwolde, is gister na schooltijd gaan roeien. Eenigen tijd later vond men het leege roeibootje ronddrijvende. Na eenigen tijd dreggen werd het lijkje van den knaap gevonden. KORTE BERICHTEN. De koningin-moeder heeft gisteren eeh bezoek gebracht aan de bloemenmarkt aan de Rosendaalschelaan te Arnhem, die bij ge- legenheid van den Moederdag gehouden i werd.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9