DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. H. PELS Zn. \o. Uit het Fariegwenf 133e Jaargang. gevangengenomen vauaf Koorstr. 49-51, Tel. 207. In aansluiting hierop verneemt de Apel- doornsche correspondent van het Hbld.; ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- er Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. Iran co door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voornam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. DEN HAAG, 21 Mei 1931. De behandeling van de nieuwe Drankwet in de Tweede Kamer is heden heel wat vlot ter gegaan dan gister, zooveel vlotter, dat we een oogenblik verwachtten, dat zij, be houdens natuurlijk de eindstemming, heden neg zou afloopen. Maar dat bleek toch te op timistisch te zijn: morgen komen de laatste loodjes en, gelukkig, zullen die wel niet de zwaarste zijn. De Kamer, die eerst orn twee uur in openbare vergadering bijeennwam, be £011 met een paar stemmingen. Zoo werd met 40 tegen 20 stemmen aangenomen een amendement-S uring om op de flesschen met zwak-alcoholische dranken, welke in winkels verkocht worden, te verme'den het alcohol percentage. In de practijk zal dit vermoede lijk nog al wat last veroorzaken, aan de winkeliers, aan de leveranciers en niet in de laatste plaats aan de controleerende ambte naren. Met 35 tegen 34 stemmen hechtte de Ka mer verder haar goedkeuring aan een aange houden amendement-van Heilenberg Hubar om de mogelijkheid open te stellen van over schrijving van een vergunning op een der kinderen van een vergunninghouder. Bij art. 27 regelend het maximum der ver loven, is geen oppositie meer gevoerd tegen het stelsel zelf. Echter had de heer Boon (lib.) een amendement voorgesteld om de re geling zoodanig te maken, dat het goede werk van den Volksbond tegen drankmisbruik niet in gevaar wordt gebracht. De heer Oud (v. d.) had een amende ment ingediend strekkende om te doen ver vallen de bepaling, dat bij K. B. op voorstel van den Raad voor een gemeente een verla ging van het maximum^per verloven A. kan worden vastgesteld, doch ook zoo'n verlaging weer kan worden ingetrokken. In de derde plaats had de heer V a n P o 11 (r -k.) een amendement ingediend om, met behoud van het maximumstelsel te bepalen, dat in gemeenten, waarin thans het aantal verloven lager is dan het wettelijk maximum, dit aantal binnen de eerste 10 jaar niet ver laagd mag worden. Is het grooter dan het maximum dan mag in de eerste 10 jaar de verlaging toch niet meer dan met 10 percent verlaagd worden. Na eenige gedachtenwisseling verklaarde minister Verschuur, die blijkbaar in een welwillende stemming verkeerde, dat hij een streep haalde door de laatste alinea van art. 70, waarbij bepaald was, dat als het aantal verloven beneden het maximum was, dat lagere cijfer ais maximum zou gelden. Wij ders was hij gunstig gestemd voor de amen dementen van de heeren Boon en Van Poll, doch met het amendement-Oud had hij geen vrede. De Kamer heeft toen dit laatste verworpen met 39 tegen 29 stemmen, doch de andere voorstellen goedgekeurd. Bij art. 38 betreffende buitengewone ver loren voor bijzondere omstandigheden door den Commissaris der Koningin te verkenen deed de heer Boon (lib.) een goed woord voor de huurders van b.v. strandtentjes, dat zij ook bier en wijn kunnen verkoopen gedu rende het goede seizoen. De minister was daarvan evenwel niet thuis, hij vreesde voor misbruiken. De Kamer was het eens met den minister en verwierp een desbetreffend amen dement-Boon met 35 tegen 25 stemmen Bij de overgangsbepalingen heeft evenwel de heer Boon later toch nog gedaan weten te krijgen, dat in uitzonderingsgevallen derge lijke verloven toch weer wel door den Com missaris der Koningin zal kunnen worden uitgegeven. De heer G e r h a r d (s. d. a. p.) hield een uitvoerige rede om de noodzakelijkheid te be- toogen, dat kinderen beneden 16 jaar niet zonder geleide niet enkel niet in vergunnings zaken of verlofzaken A maar ook niet in ver lofszaken, waar geen alcoholhoudende dran ken worden verkocht, mogen worden toege- laten. De minister beloonde den spreker voor de moeite, welke hij zich had getroost, door het amendement over te nemen. De heer S u r i n g (r.-k.) zag zijn amende ment om in art. 56 strafbaar te stellen het hebben van flesschen enz. bevattende zwak alcoholische dranken zonder dat het alcohol gehalte er op vermeld staat, door den minis ter overgenomen. Zonder hoofdelijke stemmen keurde de Ka mer goed een voorstel van den heer O u d om de thans bestaande lijsten van aspirant-ver gunninghouders te vernieuwen, natuurlijk onder erkenning van reeds verkregen rechten. Er zijn nog een paar amendementen han gende gebleyen, waarover morgen zal beslist worden. Daaronder is er een van den heer Boon om het mogelijk te maken, dat een treinreiziger aan een station een glas bier zal kunnen krijgen. Zou het toch ook niet erg mal zijn, "wanneer de wet daarvoor een stokje stak? Wat we hierboven mededeelen, is niet van bijzonder onderhoudenden aard, doch de lezer duide ons dat niet al te euvel. De stof is al niet opwekkend en de belangstelling van de kamerleden is dalende. De stemmings- cijfers bewijzen zulks. Maar het is wel op merkelijk, dat sommige groepen van Kamer viïiJiiA® 22 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. leden zich heel niet om het onderwerp be kommeren. De Communisten, de Staatkundig Gereformeerde Partij, ds. Lingbeek blijven hardnekkig afwezig. Waarom? Wij zien geen kans op die vraag; een afdoend antwoord te geven. DafjeliJjkscSi dw©r»zlcïst INDIEN BRIAND AFTREEDT ALS MINISTER Een belangrijke ministerraad aanstaande. Vreedzame berechting van geschillen in den Volkenbond. Zocals men weet, heeft Briand na zijn moreele nederlaag tijdens de presidentsver kiezingen zijn portefeuille ter beschikking van de regeering gesteld. Daaruit mocht men dus opmaken, dat de Fransche minister van buitenlandsche zaken zijn grooten politieken strijd gestreden had en zich nu zou terugtrek ken; althans voorloopig. Op aandrang van de Fransche regeering heeft Briand echter toch nog de Volkenbondsraadzitting te Genève bijgewoond, maar ook daar bleek, dat hij niet meer die vechter was, waardoor hij zich im mer onderscheidde. Integendeel, Briand bleef ietwat mat en vond niet dien strijdlust, welke onmisbaar is voor een politicus met een lei dende positie. De ontslagaanvrage heeft Briand niet in getrokken, zooals de lezer in den loop dezer dagen misschien wel zal hebben opgemerkt, zoodat we met enkele dagen een nieuwen Franschen minister van buitenlandsche zaken moeten hebben. Inlusschen heeft Briand vanuit Genève een langdurig telefonisch onderhoud gehad met minister-president Laval. Wat die twee heeren besproken hebben, is onbekend, maar het schijnt nu toch zeker, dat Briand reeds hedenavond te Parijs zal arriveeren. Dinsdag a.s. wordt dan een ministerraad gehouden, waarin de minister van buitenlandsche zaken zeer "Waarschijnlijk opnieuw zijn ontslagaan vrage zal indienen. Voorloopig staat dan vast, dat Laval tot 13 Juni a.s. het ministe- die van buitenlandsche zaken zal waarnemen en dan bij de ambtsaanvaarding van den nieuwen president, Doumer, het ontslag van het geheele kabinet zal indienen. Doumer zal echter Laval opnieuw met de kabinetsvor ming belasten en algemeen neemt men aan, dat het nieuwe kabinet er net zoo zal uit zien als het afgetredene, met uitzonde ring dan van Briand. Wie dan echter in diens plaats de portefeuille van buitenland sche zaken zal krijgen, schijnt nog niet vast te staan. Men noemde de laatste dagen steeds Herriot, doch ook de naam van Paul Boncourt wordt genoemd. Deze geruchten moet men voorloopig echter nog als zeer on- waarschijnlijk beschouwen. Dan is er nog Tardieu, maar deze wil voorloopig zijn ministerie van landbouw be houden, zoodat men in Frankrijk meer en meer gelooft, dat de onderstaatssecretaris Franco is Poucet Briand op de Quai d'Orsav zal opvolgen. Men ziet dus, welk een moeilijkheden er ge rezen zijn, nu Briand geen lust meer heeft in de politiek. Toch hoopt men nog altijd, dat het den ministeraad, of anders den a.s. pre sident Doumer zal gelukken, Briand van zijn voornemen af te brengen, en in sommige krin gen gelooft men met stelligheid, dat men hierin zal kunnen slagen. 't Is dus duidelijk, dat de eerstkomende dagen voor Frankrijk en voor Briapd van groot belang kunnen zijn! O We zullen nog even in gedachten naar Genève moeten gaan, om te zien, wat daar gisteren gebeurd is. Na de mededeeling van Henderson, dat hij hut voorzitterschap van de internationale ont wapeningsconferentie zou aanvaarden, kwam aan de orde het probleem van de ratificatie der conventies, die onder de auspiciën van den Volkenbond zijn tot stand gekomen. Algemeen werd uitdrukking gegeven aan den wensch, dat de ratificaties voortaan min der lang op zich zouden laten wachten. Henderson deelde mede, dat Engeland, Australië en Nieuw-Zeeland hadden besloten, toe te treden tot de generale actie inzake de vreedzame bij legging door arbitrage van alle internationale conflicten, die zich zouden kunnen voordoen. Henderson noemde deze bepaling een der voornaamste hoeksteenen van den muur, die tegen het oorlogsgevaar kan worden opgeworpen. Namens de Fransche regeering deelde Briand tenslotte nog mede, dat Frankrijk eveneens tot ratificatie had besloten, of zoo als een telegram aan het Hbld. het duidelij ker zegt, Briand herinnerde er aan, dat Frankrijk in het afgeloopen jaar een groot aantal conventies geratificeerd had, o.a. de facultatieve clausule voor verplichte recht spraak van art. 36 van het Statuut van het Int. Gerechtshof. Thans heeft Frankrijk de generale acte geratificeerd' en hiermede nog maals zijn vasten wil bewezen om alle ge schillen, die het met andere staten mocht heb ben, te beslechten op vredelievende wijze. Briand was verheugd, persoonlijk het sym bool van deze overtuiging aan den secretaris generaal te kunnen overhandigen. Na Enge- lands streven naar vreedzame oplossing van geschillen vertolkt te hebben, wees Hender son op de beteekenis van deze daad, door Frankrijk en Engelahd verricht, juist gedu rende deze week, nu bij de besprekingen over de tolunie wederom bewezen is, dat de arbi- trage-gedachte niet alleen op papier bestaat, maar dat gioote en machtige staten bereid zijn hun moeilijkheden daadwerkelijk hieraan te onderwerpen. Zij hebben daarbij de instem ming van hun geheele volk achter zich. Grandi wees er op, dat door de toetreding van deze groote mogendheden de veiligheid verhoogd was en men met meer gerustheid het slagen van de Ontwapeningsconferentie zou kunnen tegemoetzien. De wezenlijke waarde van .de generale acte zal eerst blij ken wanneer de volken ter Ontwapeningscon ferentie zullen toonen, door vredelievende ge voelens bezield te zijn. Curtius onderstreepte als Raadsvoorzitter het belang van de ratificatie door Frankrijk en Engeland door den Volkenbond. Buifenland DE EUROPEESCHE COMMISSIE. De Europeesche Commissie heeft de eco- nomisch-politieke besprekingen beëindigd met de aanneming van het werkprogram, hetwelk voorziet in de instelling van nieuwe subcommissies, zulks naar aanleiding van het feit, dat in de reeds plaats gehad hebben de besprekingen tusschen de mogendheden allerlei controversen aan den dag zijn. getre den. De Commissie heeft dus haar bijeenkomst, zonder bepaalde practische resultaten te heb ben bereikt, beëindigd, zoodat dus van het aangekondigde economische plan van de Fransche regeering zoo goed als niets over gebleven is. Het mislukken van het groote Fransche plan, dat de DuitschOostenrijksche Tol unie overbodig moest maken, moet worden toegeschreven aan de groote meeningsver- schillen tusschen Frankrijk en Engeland. Het werkprogram behelst niet, gelijk de Fran schen verlangden, particuliere industrieele kartels, doch slechts een algemeen plan voor internationale economische kartels, waarvan het karakter nog niet nader gedefinieerd is. Bij de debatten in de Europeesche Com missie verklaarden ook de afgevaardigden van Italië, de drie Scandinavische landen en België nadrukkelijk, dat zij het voorstel van een voorkeursysteem voor Europeesche lan den onder geen beding konden aannemen. De Nederlandsche minister van buitenland sche zaken, Jhr. Beelaerts van Blokland, ver klaarde dat hij een voorkeur-regeling slechts voor graan toelaatbaar acht. Slot der debatten in de Europee sche commissie. De conferentie der Europeesche Commissie werd vervolgens gesloten met een groote re devoering van Briand. In groote trekken schetste Briand de verleden jaar door hem ingeleide Pan-Europa-actie, waarbij hij een uiteenzetting gaf van de groote hinderpalen en moeilijkheden welke zijn voorstellen heb ben ondervonden. Alle beweringen dat de Europeesche commissie een beperking van de werkingssfeer van den Volkenbond zou be- teekenen, zijn ongegrond gebleken. De Vol kenbond is nog heden de vader van alle vol ken. Briand verklaarde dat hij zelf zeer ze ker de resultaten der bemoeiingen voor een vereenigd Europa niet meer zal beleven. Doch, vervolgde hij, ik heb de groote vol doening, dat de eerste groote, beslissende stap gedaan is, dat de Europeesche gedachte zich thans verder ontwikkelt en tot resultaat zal hebben een solidaire samenwerking van alle Europeesche volken. Ten slotte dankte Briand de vertegenwoordigers van alle Euro peesche Staten voor de hem bewezen hulp op deze conferentie, waar hij voor de laat ste maal de Europeesche commissie heeft ge presideerd. Na deze redevoering werd Briand door al le aanwezigen luidde toegejuicht. NANKING EN <ANTON. Reuter meldt uit Sjanghai, dat volgens be richten uit Kanton, Tsjang Kai Sjek een ex peditie van een kwart millioen man zou voor bereiden, waaronder keurtroepen geoefend door Duitsche instructeurs, om de rebellen in het Zuiden te tuchtigen, terwijl de legers van Kanton en van Kwangsai, samen ongeveer 100.000 man tellende, hun troepen in gereed heid brengen om op te rukken naar Kiangsi en Hoenan. Verwacht wordt, dat de terugkeer van Tsjang Hsoe Liang uit Nanking naar Peking met 10 millioen dollar voor betaling der troe pen gevoegd bii zijn trouw jegens de nationa listische regeering, den vrede aan den Noord- Jangtse zal verzekeren. Inmiddels worden er door invloedrijke bur gers te Nanking krachtige pogingen gedaan om een vreedzame regeling met Kanton te treffen. COMMUNISTEN UIT GRIEKENLAND ONTSNAPT. Met behulp van de sovjetlegatie in het geheim op een Russisch schip gebracht. Naar het B. T. A. uit Athene meldt, is het publiek zeer onder den indruk van mededee- lingen in de bladen volgens welke de haven politie overtuigd is, dat negen beruchte com munisten, uit de gevangenis ontsnapt, zich heimelijk, met behulp van leden van de Rus sische Sovjetlegatie, aan boord hebben be geven van de Russische stoomboot „Iljitz", welke Zondagavond is vertrokken naar Stam boel en Odessa. De politie heeft ontdekt, dat communisten zich op een stoomsloep hebben begeven, en dat zij onderweg door het Russische stoom schip zijn opgepikt. De eigenaar van de sloep ontving 12.000 drachmen. Met de sloep zouden bovendien vijf onbe kenden zijn meegegaan, die de politie houdt voor Witte Russen, die in een valstrik zijn geloopen. De attaché van de Sovjetlegatie Skoerinin is met dezelfde boot vertrokken. HITLERPART1I VOOR DE HOHENZÖLLERN. Een geheime conferentie in Silezië. Aan de „Vorwarts" wordt geschreven, dat op een kasteel in Silezië een belangrijke poli tieke vergadering van leidende figuren uit de kringen van adel en grootgrondbezitters en den Stahlhelm heeft plaats gehad. Doel van deze conferentie was een bespreking van de algemeene politieke verhoudingen in Pruisen en in het rijk. Onmiddellijk na de opening van de confe rentie verscheen de ex-kroonprins met zijn echtgenoote, met geestdrift door de aanwezi gen begroet. De „Gauleiter" van de Hitlerpartij, rijks dagafgevaardigde Brückner verklaarae, na uitvoerige historische beschouwingen,dat de Nationaalsoc. partij stelselmatig aanstuurt op de instelling van een monarchie, die bo ven het parlement en de partijen staat, en dat zij op 'n geschikt oogenblik met haar pro gram in die richting openlijk zal optreden. Hij voegde hieraan toe, dat zekere kringen een soort regentschap als inleiding noodig achten, welk denkbeeld de partij niet afwijst, doch waarvoor zij, evenals voor de monar chie, slechts een lid van het Huis Hohenzol- lern geschikt acht. Begin Juni zal te Oels, waar de ex-kroon prins woont, een parade worden gehouden door de Hitleriaansche stormafdeelingen en de Silezische afdeeling van den Stahlhelm, welke parade door den ex-kroonprins zal wor den geïnspecteerd. Tenslotte verklaarde Brückner nog, dat het volstrekt geen toeval is, dat de nat, soc. partij sinds maanden ex-prins August Wil helm als woordvoerder laat optreden; het kwam er thans op aan, de opgeruide massa's weer aan de traditie te gewennen; de proleta riër heeft behoefte aan een krachtigen steun en houvast welken houvast, naast een sterke, nationale en sociale rijksleiding, alleen de dynastie der Hohenzollern kan geven. Met geen woord sprak Brückner over 't vroegere standpunt van de Hitlerpartij tot de Wittels- bacher en de andere vroegere heerschershui- zen. Aan deze mededeelingen voegt de „Vor warts" toe, dat naar het blad verneemt, deze zwenking van de Hitlerpartij naar de zijde der oude dynastie groote ontstemming heeft gewékt in breede kringen van de partij. Of schoon beproefd is de gebeurtenissen op de conferentie in Silezië voorloopig geheim houden, kón toch niet voorkomen worden, dat de rede van den afgevaardigde Brückner in de partij bekend werd. De overval op den wissellooper te Mann- heim op 9 Mei j.L, waarbij de dader een groot bedrag aan geld wist te bemachtigen, is thans geheel opgehelderd. Vastgesteld is dat de 21- jarige Heek uit Karlsruhe met zijn vriend Schwarz, eveneens uit Karlsruhe, beiden werkzaam aan een kunstinstelling aldaar, benevens een 20-jarige timmerman uit Bres- lau, genaamd Kasper, aan dit misdrijf schul dig zijn. Heek werd in Karlsruhe gear resteerd en legde een volledige bekentenis af. Schwarz werd in Northaus (Hannover) aan gehouden, téfwijl bekend was, dat Kasper naar Nederland was uitgeweken. Dinsdag is de 20-jarige Kasper door de recherche te Apeldoorn aldaar gearresteerd en naar Zutfen overgebracht om voor den of ficier van justitie aldaar geleid te worden. Vermoedelijk zal zijn uitlevering naat Duitschland zeer spoedig geschieden. Een groot bedrag aan geld werd op hem gevon den. per fl. ADVOCAAT VOORBURG PORTWIJNEN MARASQUIN OUDE JENEVER, „SAILOR" f 1.95 2.15 0.95 2.15 L. 3.85 HET BELGISCHE KABINET DEMISSIONNAIR. Het gereorganiseerde Belgische kabinet heeft zijn ontslag ingediend. Het aftreden van het geheele Belgische ka binet, dat nog maar pas gereorganiseerd werd, vond zijn oorzaak in onstuimige too- neelen in de Kamer, ter gelegenheid van de beraadslagingen over het grensverdedigings- crediet. De begrooting voor de grensverdediging voorziet in een bedrag van 220 millioen frs. Bij de beraadslagingen stemden de minister president Jaspar en de minister van oorlog, die beiden tot de katholieke partij behooren, in met het amendement 'van de katholieken en Vlamingen, waarbij het crediet tot 175 millioen wordt verminderd. Hierop werd het zeer rumoerig in de Kamer en op hetzelfde oogenblik schreef reeds de nieuwe liberale minister Bovesse een verzoek om ontslag, dat hij aan den minister van Justitie over handigde. Hierop verliet De Brocqueville de zittingszaal onder levendig tumult van de zijder der oppositie, die hem het woord „aftreden" achterna schreeuwde. OVERVAL OP EEN WINKELZAAK TE HAMBURG. Gistermorgen hebben twee met revolvers gewapende mannen een overval gepleegd op een levensmiddelenzaak. Zij sloten het aan wezige personeel in den kelder en maakten zich met een bedrag aan geld en spaarzegels uit de voeten. ONLUSTEN OP CUBA. Blijkens berichten uit Washington is in het binnenland van Cuba wederom een op standige beweging gaande, waarvan de oor zaak moet worden gezocht in den ongunsti- gen economischen toestand. Te Havannah zelf is alles rustig. Er zijn troepencontin genten naar de betrokken gebieden gediri geerd. De opstand breidt zich uit. De opstand op Cuba neemt dreigende vor men aan. De opstandelingen verspreiden het bericht, dat drie steden in het Oosten in hun hadden zijn gevallen. Van verscheidene kan ten zijn berichten ontvangen, volgens welke er bloedige, botsigen hebben plaats gehad tussche troepen en .opstandelingen. HET AANTAL WERKLOOZEN IN DUITSCHLAND. Volgens mededeeling van het Rijksinsti tuut voor Arbeidsbemiddeling bedroeg het aantal werkloozen die ingeschreven waren per 15 Mei j.1. aan de Arbeidsbeurzen 4.211.000, hetgeen 147.000 minder is dan per 30 April j.1. OVERVAL TE MANNHEIM. Thans opgehelderd. In ons yorig nummer werd gemeld, dat te Zutfen de Duitsche timmerman Erich Kasper is aangehouden, die met twee ande ren tezamen, een wissellooper zouden hebben beroofd. BRIAND NAAR PARIJS TERUG. Blijft hij minister of niet? Briand werd hedenochtend uit Geneve te Parijs terugverwacht. In parlementaire en politieke kringen gelooft men meer en meer, dat Briand zich door zijn vrienden en door zijn collega's zal laten overreden, om van zijn besluit om ontslag te nemen, af te zien. Zelfs volgens uitlatingen van zijn politieke tegenstanders zou de minister van buiten landsche zaken tengevolge van zijn jongste ta successen te Geneve geen reden hebben om zich zijn nederlaag te Versailles sterk aan te trekken. De voortschrijding van de verwerke lijking der Pan-Europeesche-gedachte zou Briand een zoodanige voldoening hebben geschonken, dat hij erover zou denken, zijn plan zelf geheel tot het einde te blijven uit voeren. Hedenavond bij zijn aankomst aan het Gare de Lyon zullen groote demonstraties voor hem worden gehouden, waaraan voorat zullen deelnemen verschillende republikein- sche vereenigingen en delegaties oud-strij ders van republikeinsche-socialistische stu- dentenvereenigingen en van de internationale Liga tegen het anti-semitisme. Aangezien de royalisten hebben besloten tot een tegende- monstratie, heeft de politie uitgebreide voor zorgsmaatregelen getroffen om incidenten te vermijden. PROEVEN MET ENGELSCHE BOMBARDEMENTSVLIEGTUIGEN. Door de Royal Air Force zijn gisteren tè Farnborough proeven genomen met een groot negen tons bombardementsvliegtuig, dat in de lucht geslingerd werd door een nieuw toestel, dat hiertoe ontworpen en ge bouw is door het proefstation der R.A.F. De catapultinstallatie wordt in werking gebracht door middel van samengestelde lucht. Binnen twee seconden bereikte net toe stel een snelheid van 100 K.M. BENESJ WIL HET TOLUNIE-PLAN UITBREIDEN. Het „Prager Tageblatt" publiceert een in terview van zijn Geneefschen verslaggever met dep minister van buitenlandsche zaken, Benesj, waarin deze o.a. mededeelde zich niet tevreden te stellen met het negatieve resul taat van de debatten over de Duitsch—Oos tenrijksche Tolunie, doch voornemens is het plan in een grooter kader uit te werken. Frankrijk zal hieraan niet alleen niet zijn sympathie onthouden, doch integendeel bui tengewoon groote raaterieele hulp ter be. schikking sjejjeq, r v r

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1