lummels Duimt. m DEN HELDER. Hiriini drie en dertigste Jaargang. Vrijdag 2'l Mei. Amerikaansche notities Buitenland Naar da „B.O.LJ.H.A." BloembolleiMoonstelling De mooiste bloeitijd is nu. Goede autowegen en spoorverbinding. Zee en duin ter afwisseling. Komt U eens kijken maakt er uw pink- ster-uitstapje van EEN VAN PAWLOWA'S ZWANEN GESTORVEN. NAZI'S EN COMMUNISTEN SLAAGS 50 personen gearresteerd. Zijn oogen door rheumatiek aangetast Pijn weg bril overbodig. BRAND. Mo. 119 1031 (Van onzen New-Yorkschen correspondent). De Amerikaansche Lente. Deze lente is niet bepaald vriendelijk ge weest in dit deel van het land. Dag in dag uit blies de wind uit het Noorden als een herinnering aan onzen kouden Canadeeschen buur, waar de winter altijd zijn naam eer aandoet. Onze New-Yorksche winter was een eindeloos gekwakkel met weinig sneeuw, wei nig ijs, weinig zon en veel onpleizierig half om half weer. De stad New-York hoopte op veel vocht, om den lagen waterstand in de drinkwater-reservoirs op hooger peil te bren gen en het bleef bij dreigen. Op het oogen- blik is het zoover gekomen, dat de drinkwa tervoorziening tot en met den zomer bezorgd is, maar de autoriteiteiten voelen zich nier veilig voor het geval er weer eens een extra droge zomer kwam. En wendden zich tot den Hoogen Raad met het verzoek, om de De- lawarerievier in dien nood te mogen aanspre ken. Hiertegen maakten de staten Pennsyl- vania en Delaware bezwaar, maar de Raad stelde hen in het ongelijk. Een week of vier geleden kwam de vorst uit den grond en wat dat beteekent leert men pas goed begrijpen, indien men buiten de stad woont. Ik heb nog nooit goed geweten wat „vette klei" was, voör ik deze lente wanhopig de motor liet zwoegen, om de autowielen weer op vasten grond te krijgen. Op plekken waar s zomers en 's winters de grond keihard pleegt te zijn verdwenen eerst de banden en begonnen zachtjes door te slaan, waarop de wagen tot stilstand kwam. Nu weet ik ook beter, maar groen, die ik was, trachtte ik op eigen krach ten er weer. uit te komen met het gevolg, dat ik er tot de assen dieper in wegzakte. Zelfs sneeuwkettingen hielpen niet, het eenige red middel is een plank of kleine stukken rots, die gelukkig overal te vinden zijn. Nu is alles weer normaal en heeft het ver raderlijke drijfzand zich weer opgedroogd Tot nog toe had ik als grootestadsbewoner de Amerikaansche natuur van verre bezien en er niet zoo dagelijks op kunnen letten. In de stad hadden wij gesmacht onder de moorden de zomerhitte en in den winter krijgertje ge speeld met de dikste bovenkleeren, d.w.z. op straat tot den neus ingepakt en binnenshuis: in de huiskamer, op kantoor, in theaters en restaurants alles uitgooiend van dien aard, om het te kunnen bolwerken tegen de koken de centrale verwarmingstoestellen, die staan te zieden. Zoo in het begin van den zomer steekt onze stedeling zijn neus eens buiten zijn omgeving en roept dan verbaasd uit: „Hè? Hierbuiten is alles vol in blad en al bijna uitgebloeid! Had je dat gedacht?" En in dien tijd heeft hij gemist, waar feitelijk elk mensch recht op heeft om mee te maken en van te genieten: het ontwaken van de na tuur. Ik ben geen botanist en wanneer ik na men zou noemen, zouden mijn lezers toch niet weten wat ik bedoelde. Maar er zijn hooge heestersoorten en kleine boomen, die voor er nog een blaadje groen aan de boomen zit, losbarsten in fel gekleurde bloesem, rood en geel. Een bekende vriend ten onzent is hier de tulpenboom of magnolia, die dikwijls een merkwaardige grootte vertoont en dan van onder tot boven een reusachtige bouquet vormt. Meidoorn is een andere vroege vriend, die takken van diep karmozijne pluche ver toont, wanneer het gras net begint groen te worden. Het mooie van dit alles is, dat het voor zulk een groot deel in het wild groeit en op de meest onverwachte plekken wordt aange troffen. Bovendien is de natuur 's zomers zeldzaam egaal groen van kleur, wanneer Ge vruchtboomen uitgebloeid zijn en ik onze va derlandsche bruine beuk en zilverberk mis Wat ons een soort openbaring toescheen was het (plotselinge wederverschijnen van de die renwereld. Met uitzondering van een paar koolmeesjes, die aan een kokosnoot, opgehan gen voor dat doel, kwamen hangen en soms een paar kraaien, was de fauna onzichtbaar, althans in levende lijve. Wel gaf de sneeuw sporen van vogels en allerlei viervoeters, maar wij zagen niets. En eensklaps sprongen de konijnen rond, zaten de „woodchucks een soort marmot ter grootte van een kat, recht op naast hun holen in de wei en vlogen rood- borsten, die hier zoo groot zijn als onze lijs ters, goudvinken en andere mooie kleurige vogels zingend rond. En de kikkers begon nen in de moerassen in de buurt van beken en meertjes een oorverdoovend fuilconcert, dat dag en nacht aanhoudt. Waarom zij met normaal kwaken, maar een troep straatjon gens nadoen is mij nog niet duidelijk. Een ander lenteverschijnsel is het oprich ten van winkelkraampjes bij de farms langs wegen met veel autoverkeer. De landelijke bevolking is tot de ontdekking gekomen, cat bet aardig oplevert, om vooral Zaterdag en Zondag de producten van eigen huis en hof te verkoopen aan de langsrijdende stedelin gen. op de manier van onze tulpen- en nar- ciessen-verkoop met Paschen tusschen Haar lem en Leiden. En er wordt heel wat aange boden! Vruchten en groenten kosten op die manier de helf en minder van wat men er in de stad voor moet betalen en natuurlijk vee. verscber. Bloemen en potten honing, ham, worst en visch worden aangeboden en zelfs de vrouw des huizes biedt haar ingemaakte jams of eigen gebakken cakes en taarten san, terwijl de vraag naar versche eieren al tijd grooter is dan het aanbod. Terwijl de stalletjes en kraampjes een paar jaar gele den onooglijke, zelf in elkaar getimmerde dingen waren, heeft een damescomité onder leiding van mrs. Roosevelt daar verandering in gebracht. De farmers werden door middel van prijzen aangespoord hun wegwinkeitjes zoo aardig mogelijk in te richten en er een sieraad van de omgeving van te maken. Zoodat tegenwoordig alleraardigste open lucht-kraampjes met elkaar concurreeren in uiterlijk en prijzen; dezer dagen wordt er heel wat geschilderd en getimmerd, om goed voor den dag te komen, zoodat over eenige weken, wanneer de stadsstroom losbreekt, goede zaken gedaan worden- De jaarlijksche trek New-York-uit van het toonaangevende en uitgaande publiek, dat in het Zijden Kousen District Park Avenue, Fifth Avenue en omgeving woont, is weer begonnen. Wel weten deze dat wij half Mei al een temperatuur kunnen beleven, die bij ons „een Amerikaansche hittegolf" heet en die voor hartlijders en minder sterke gestel len een ware verschrikking is. Nog maar een kleine maand en de scholen zwermen alweer leeg, maar voordien is al begonnen, wat men waarschijnlijk nergens ter wereld kan zien en meemaken: de trek van toeristen Europa- waarts. Tegen dezen tijd hebben alle binnen- en buitenlandsche stoomvaartmaatschappijen hun schepen gerestaureerd en in de vaart. En het is een ware wedloop tusschen New- York en de Fransche en Engelsche havens, om maar zoo gauw mogelijk om te keeren en nieuwe ladingen over te brengen. De voor spelling voor dit seizoen is pessimistisch; deskundigen schatten dat niet meer dan 300.000 reislustigen zullen oversteken in plaats van het half millioen in het vorige jaar, teen het ook al niet was, als het be hoorde. Maar wel eigenaardig is op te mer ken, dat er dit jaar percentsgewijze meer Amerikanen in ons land zullen komen dan ooit te voren. Dit is de bevinding van ver scheidene voorname New-Yorksche Reisbu- reaux en onze toeristen-propaganda van de A.N.V.V., die hier pas een paar jaar werkt, heeft dat ongetwijfeld bereikt. Den vorigen Zondag was het weer heusch zoo mooi niet, maar over de boulevard van Coney Island, de kermis-badplaats van New- York, liepen 250.000 bezoekers en dat is nog maar een kleinigheid, vergeleken bij een warmen zomerschen dag. Coney Island heeft nog altijd den naam, ook in het buitenland, en het is ook werkelijk een uitgestrekte ker- misstad, waar men zich van den vroegen morgen tot diep in den nacht kan amuseeren zonder tweemaal in hetzelfde etablissement te zijn geweest, maar andere kustplaatsen in de buurt van New-York hebben afgekeken, welk een voordeelig zaakje het is en zijn voor zich zelf begonnen. Rcckaway Beach, Rye Beach en andere „stranden'' zijn bekender geworden door hun politiek, om autobussen in vele plaatsen van de stad te stationneeren, die de bezoekers rechtstreeks naar de serpen tine en het vliegende rad brengen. Coney Is land bereikt men na een lange reis per on- dergrondsche. Verder springen als bij too- verslag de „cold drink" winkeltjes uit den grond, zelfs in de drukste straten, de ban ken in de kleine parken en het groote Centrai Park raken weer vol met krantenlezers en zijn 's nachts een welkom bed voor de dui zenden landloopers en dakloozen, die het in den afgeloopen winter niet zoo kwaad had den door de kostelooze spijzigingen, die in de heele stad waren opgezet als maatregel tegen de werkloosheid. De New-Yorker gaat er uit, wanneer hij vrij heeft; indien h ijeenigszins kan gaat hij al Vrijdagavond op stap, maar de groote uit tocht begint Zaterdagmorgen. Dan ziet men troepen jongelui van beider geslacht beladen met dekens, pannen en muziekinstrumenten, in alle richtingen de stad uittrekken, om er Zondagavond laat bij bruingebrande en stof fige horden in weer te keeren. Dan begint ook het probleem van ons, buitenbewoners, om die ultra onafhankelijke heeren en dames uit de buurt te houden met dreigementen van den waakhond of een schot hagel, want de goeden niet te na gesproken, is brandge vaar door het kampvuur, het plukken van bloemen en vruchten en ten slotte tot dank voor het verpoozen, een stapel schillen en doozen, al evenzeer een gruwel voor den farmer hier als in ons land voor de boeren en eigenaren van landerijen. En men kan de zer dagen niet over de wegen rijden, zonder een paar jongelui aan den kant te zien staan, die bedelen om een eindje meerijden, die ,hich hikers" zijn als bij ons de eerste zwaluwendie ik hier nooit zie. EEN NOODLOTTIGE AETHER- EXPLOSIE. Vier personen gewond Te Boischow in het district Pless heeft door onvoorzichtigheid met het hanteeren van aether in de nabijheid van een kachel een hevige explosie plaats gehad, waardoor vier personen levensgevaarlijk gewond werden. De handelaar, in wiens woning de ontplof fing plaats had, had geen vergunning voor den verkoop van aether. De politie heeft den geheelen voorraad in beslag genomen. EEN SCHEEPSRAMP OP DE WANNSEE Op de Wannsee werd gisteravond een helle lichtschijn waargenomen, waaruit men meen de te mogen afleiden, dat er een motorboot in brand gevlogen was. Bij een spoedig daar op ingesteld onderzoek kon men echter niets van een boot of de opvarenden ervan ontdek ken. Thans zijn echter bijzonderheden om trent deze zonderlinge gebeurtenis bekend ge worden. Enkele jongens hadden droog riet moeten verzamelen en dit hadden ze aan boord van het vaartuig opgehoopt. Zij staken het riet uit baldadigheid in brand. Een plot seling windvlaag stiet de brandende stapel hoop overboord, die spoedig naar het midaen van het water dreef, met het gevolg, dat over al aan den wal de gemoederen verontrust weren, omdat men terecht een scheepsramp vreesde. DE STAKING IN NOORD-ZWEDEN. Begrafenis van de slachtoffers. Tegen verwachting is de begrafenis van de bij de botsingen te Adalem gedoode demon stranten gister zonder incidenten verloopen. Ook in den afgeloopen nacht kwamen ner gens erstige botsingen voor. Ruim 12.000 ar beiders namen deel aan de begrafenisplech tigheid. Te Stockholm werd gedurencle 5 minuten al het werk in fabrieken en bedrijven gestaakt, terwijl op straat al het verkeer gedurende 5 minuten stop stond en er een plechtige stilte heerschte. Twee der bekendste communistische leiders zijn gearresteerd, evenals een uit Sovjet-Rus land aangekomen agitator. Van de geprocla meerde sympathiestaking is niets gekomen en waarschijnlijk zal ook te Adalem het werk spoedig worden hervat. 1'"I ■- V REPRIMANDE VOOR öPILSBURY. Wegens te late verschijning op een rechtzitting. Sir Bernard Spilsbury, de bekende patho loog, die de laatste jaren in vele belangrijke rechtszaken als deskundige optrad en aan wiens getuigenis door de juries groote waar de pleegt te worden gehecht, heeft zich Woensdag van rechter Charles in de Old Baiiey een ernstige reprimande op den hals gehaald. Hij moest als getuige-deskundige verschijnen in een proces, waarin een man werd beschuldigd van moord op zijn vrouw. Toen Sir Bernard werd opgeroepen om voor den rechter te verschijnen, bleek hij niet aan wezig. Eerst later verscheen hij, en teen de jury reeds uitspraak had gedaan en den man niet-schuldig had verklaard, deed de rechter den patholoog voor zich verschijnen om hem verantwoording te vragen. Sir Ber nard Spilsbury verklaarde dat hij voor de politie een voordracht moest houden en meende, na afloop daarvan nog tijdig ge noeg ter terechtzitting te kunnen zijn. Hier op antwoordde de rechter dat hij er zeker van was. dat Sir Bernard besefte dat een voordracht voor de politie van veel minder belang is dan het afleggen van getuigenis in een zaak, waarin het gaat om het leven van een mensch. Gelukkigerwijze zoo ging de rechter voort heeft een uwer collega's een getuigenis afgelegd, dat ons in staat stelde e envonnis te wijzen, doch het was mogelijk geweest dat hij onzeker was geweest, en de vraag die ik hem stelde, had ik U behooren te stellen. U met uw groot gezag zou in staat zijn geweest een antwoord te geven, dat hetzelfde resultaat zou hebben gehad, doch in uw afwezigheid zou dit resultaat niet 'kunnen zijn verkregen, terwijl het leven van een mensch in gevaar verkeerde. Ik hoop dat zooiets nnooit weer zal gebeuren. Sir Bernard zeide hierop niet anders dan: Het spijt mij buitengewoon. HET „GASTHAUS NIEDERSACHSEN" AFGEBRAND. Het bekende „Gastliaus Niedersachsen" te Holm-Seppensen is gisternacht een prooi der vlammen geworden. Laatin den nacht werden de bewoners en logeer gasten deor alarmsignalen uit hun slaap gewekt en even later sloegen de vlammen reeds naar alle kanten uit. Het hotel, dat aan iederen bezoeker van de Lüneburgerhei- de welbekend was, is geheel in de asch ge legd. Van het meubilair kon slechts weinig gered worden. De oorzaak van den brand is onbekend. GROOTE PAKHUISBRAND TE PHILIPPOPEL. Te Philippopel is een zes verdiepingen hoog tabakspakhuis tot den grond toe afge brand, waarbij een groote hoeveelheid regie tabak in vlammen opging. De 500 in het ge bouw werkzame arbeiders slaagden cr met veel moeite in zich in veiligheid te stellen. Tengevolge van de enorme hitteuitstraling kon de brandweer niet veel tegen het vuur uitrichten. De brand, die een aanzienlijke materieele schade heeft aangericht, werd ver moedelijk door kwaadwilligen aangestoken. Slechts een deel van den voorraad was ver zekerd. ONGELUK OP DEN MOEZEL. Gisteren is op den Moezel een ernstig on geluk gebeurd. Toen een vader, die met zijn twee zoons in een bootje uit varen was, wil de uitwijken voor een sleepboot, sloeg het vaartuigje plotseling om, zoodat zij alle drie te water geraakten. Zij poogden zwemmend den oever te bereiken. De vader, die zijn 11- jarig zoontje, dat niet kon zwemmen, wil de redden, raakte echter voor hij aan land kon komen uitgeput, zoodat beiden verdron ken. De andere zoon slaagde er in zich in veiligheid te brengen. VREESELI.ÏK MISDRIJF IN DE FINSCHE GOLF? Een douaneschip in de lucht Ia- ten vliegen? Het verluidt, dat een vreeselijk misdrijf in de Finsche golf heeft plaats gehad. Een Finsch douaneschip zou door smokkelaars tot zinken zijn gebracht, waarbij vier douane beambten om het leven zouden zijn gekomen De politie-autoriteiten te Reval hebben reeds een onderzoek bevolen. Eenige dagen geleden is een Finsch douane-schip van Loevskaer vertrokken om smokkelaars in de golf van Narwa op het spoor te komen. Sinsdien is het schip niet terug gekeerd, terwijl het evenmin aan de kust van Estland is waar te nemen Dinsdag ochtend' heeft men op zee een hevige ontplof fing gehoord en men geloofd daarom, dat het douane-schip door smokkelaars tot zin ken is gebracht. ERNSTIGE BENZOLONTPLOFFINGEN IN BELGIE. Dertien personen gewond. Gisteravond volgden in de Cocqueril-fa- brieken te Seraing drie benzolontploffingen met korte tusschenpoozen op elkaar, waar door groote materieele schade werd aange richt. Bovendien liepen 13 arbeiders verwon dingen op. De Tel. schrijft: Treurend om de meesteres. In een vijver van de villa te Londen, die aan de danseres Pawlowa heeft behoord, treurden twee zwanen om den dood van de geliefde meesteres, die vooral wereldberoemd was geworden door haar creatie van den „Stervende Zwaan". Clara en Jack heetten ze, die beide zwanen en sedert in januari de danseres was over leden schenen beide te treuren. Clara begon alle voedsel te weigeren, Jack liet zich nog slechts voederen door den Russischen tuin man, die al 15 jaar in Pawlowa's dienst was. En Maandag j.1. werd Clara dood naast den vijver aangetroffen, met haar kop onder de vleugels verborgen. De tuinman is diep onder den indruk vap het gebeurde, waardoor weer levendig de herinnering wordt opgeroepen aan de gelief de meesteres. Als Pawlowna in Londen was, verzorgde zij steeds zelf de zwanen en zoo dra deze haar stem hoorden, kwamen zij over het gras naar haar toe loopen. om uit •haar hand stukjes brood weg te pikken. Het was alsof de dieren wisten, dat de kunstenares nooit meer zou weerkeeren. Zij wandelden niet meer door den tuin, bleven steeds rondzwemmen en iedereen die nader de werd ontvangen met een vervaarlijk slaan der vleugels. Nu zwemt nog slechts Jack rond. maar het zal niet lang meer duren, oi ook hij zal zijn meesteres en zijn trouwe levensgezellin volgen. B:j een Nat. socialistische demonstratie te Heslach bij Stultgart kwam het tot een botsing met communisten, waarbij de politie moest grijpen. Na veel moeite slaagde deze er in, orde te herstellen. Er werd een 50-tal personen gearresteerd. STICHTING ANTI-VIVISECTIE BOND. Gisterenavond hield dr. Pijl voor de stich ting Anti-vivisectie bond te s-Gravenhage een voordracht voor leden en belangstellen den over zijn indrukken van het onlangs plaats gehad hebbende Internationale Anti vivisectie Congres te Locarno Voor een volle zaal wer ien lichtbeelden vertoond, en werd den aanwezigen duidelijk gemaakt, dat het Congres te Locarno bereikt heeft, dat er een internationale aaneensluiting tot stand gekomen is van artsen en >'ereeni- gingen, die tegen vivisectieproeven op dieren en menschen zijn; en verder, dat er talrijke wetenschappelijke menschen van naam zijn, die zich tegenwoordig bezighouden met het bestrijden van de cultuurschande, die vivi sectie heet. Doktoren, geestelijke leiders, dierenartsen, enz., zullen steeds meer te dien opzich+e samenwerken. Het slotwoord van de druk bezochte ver gadering werd door den heer Hazelaar ge sproken, die er op wees. dat de bekende James Ensor in België ook in de rijen de anti-vivisectionisten medehelpt. Tot de commissie van adhaesie van de Stichting traden toe: Prof. Dr. Max, Herzog zu Sachsen, hoogleeraar te Freiburg; en dr. Med. Steintel te Berlijn. De bovenbedoelde voordracht van den voorzitter der Stichting wordt ook gehouden te Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, en op andere plaatsen in Nederland. Belangstel lenden kunnen hierover inlichtingen krijgen aan het secretariaat: Thomsonplein 29, Den Haag. AANGEHOUDEN OP VERZOEK VAN DE DUITSCHE REGEERING. Door de politie te Apeldoorn is gear resteerd zekere Sp., wiens aanhouding door de Duitsche politie was verzocht, wijl hij nog eenige jaren gevangenisstraf had te onder gaan wegens gepleegden diefstal. Sp had te Apeldoorn een verhuurkantoor voor dienst meisjes gevestigd, dat echter onlangs is ge sloten. Sp. is naar Zutphen overgebracht om vandaar aan de Duitsche politie te worden uitgeleverd. AUTO'S TEGEN ELKAAR GEBOTST. Gistermiddag ongeveer 5 uur reed op Roekei tusschen Ede en Otterlo in een bocht, waar een schuur het uitzicht belemmert, de heer W. v. d. Schaft uit Ede met zijn auto uit de richting Ede, toen hij links in de bocht den auto van den heer A. de Graaf uit Apel doorn, waarin deze met vrouw en dochter zat, zag naderen. Een aanrijding was niet meer te voorkomen. Het ernstigst was de auto van den heer de Graaf eraan toe. Deze werd zwaar beschadigd en de drie inzitten den kregen ernstig letsel. Met een militaire ziekenauto uit de Harskamp zijn de gekwet sten naar Apeldoorn vervoerd. Behalve eeni ge wonden hadden zij alle drie eenige rib ben gebroken. De heer De Graaf had boven dien een schouderfractuur; mevrouw de Graaf had een pols gebroken. De heer v. d. Schaft bracht het er zonder letsel af. TABAKSACCIJNS OP SIGARETTEN. Heffing der 30 opcenten per 1 Juni a.s. De minister van financiën heeft na advies van de commissie van deskundigen voor den tabaksaccijns heden door opneming in de Staatscourant o.a. de volgende bepalingen ter kennis van belanghebbenden gebracht: Met ingang van 1 Juni a.s. worden dertig opcenten geheven og den tabaksaccijns op sigaretten. Deze heffing geschiedt, behoudens uitzonderingsgevallen, door middel van aan vullingszegels, waarvan moeten zijn voor zien alle met het gewone accijnszegel geze gelde verpakkingen, welke van genoemden datum af in het vrije verkeer worden ge bracht. Deze opcenten worden nagevorderd van hen, die elders dan in entrepot of in een pand, waarin het bedrijf van fabrikant wordt uitgeoefend, voor zichzelf of voor an deren uitgeoefend, voor zich zelf of voor een ander op 1 Juli a.s. nog sigaretten ten ver koop in voorraad hebben, waarvan de ver schuldigde opcenten op den accijns nog niet zijn geheven. Voor het navorderen wordt ook gebruik gemaakt van de bedoelde aanvul lingszegels. MERKWAARDIG GEVAL TE AMSTERDAM. Er is bijna geen deel van het menschelijk lichaam, dat vroeger of later niet eens door rheumatiek wordt aangetast. Soms nestelt het zich in de knie-gewrichten en maakt iemand kreupel; in andere gevallen maakt het de handen^ onbruikbaar door opzwelling en stijfheid. Een inwoner van Amsterdam schrijft ons hoe zijn oogen door rheumatiek werden aangetast Ook vertelt hij, welk middel hij hiertegen gebruikte. Lees slechts zijn brief: „In Egypte deed ik malaria op. Na hiervoor een kuur te hebben doorgemaakt kreeg ik vreeselijke rheumatiek; mijn oogen werden slecht. Na korten tijd Kruschen Salts gebruikt te hebben verminderden de pijnen en werden mijn oogen beter En thans na een jaar is de rheumatiek geheel verdwenen en ik kan weer lezen zonder bril. Kruschen Salts is een „reuzemiddel" en ik zou er niet meer buiten kunnen". W. de B., Amsterdam. Wat heeft Kruschen Salts voor dezen man gedaan? Niets anders dan lever, nieren en ingewanden aansporen tot normale, gezonde werking. Hierdoor werden de urinezuur- kristallen, die zich in de gewrichten en weefsels nestelden, opgelost en tezamen met andere schadelijke en giftige stoffen op nor male wijze uit het lichaam verwijderd. En wanneer de oorzaak der pijnen weggenomen wordt spreekt het vanzelf, dat die kwellende pijnen ook verdwijnen voorgoed. Kruschen Salts geneest niet alleen, maar het voorkomt de vorming der vlijmscherpe urinezuur- kristallen, de oorzaak van alle rheumatiek- ellende Bovendien voert het Uw lichaam die bestanddeelen toe. die onmisbaar zijn voor een goede gezondheid. Gebruikt regelmatig iederen morgen een halven theelepel Kruschen op een glas warm water of in een kop thee en binnen zeer korten tijd zult U de weldadige uitwerking ondervinden. Kruschen Salts is niet te evenaren, het verdrijft het kleinste spoor van rheumatiek. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. Het aanvullingszegel heeft een beeldgroot te van 18.5 bij 59 millimeter. Het beeld van het zegel bestaat uit den Nederlandschen leeuw en het woord „Nederland", in paarse kleur gedrukt en te zamen met. den rooden ondergrond en de aanduiding van de waarde in groen in een lijst van paarse kleur gevat. In den ondergrond worden de woorden „op centen sigaretteneccijns Nederland" regelma tig herhaald. Op elke verpakking mag slechts één aan vullingszegel worden aangebracht. Het ze gel mag, onverschillig waar, op de buiten zijde van de verpakking worden aangebracht. Het moet in zijn geheel daarop worden ge kleefd. Aanvullingszegels worden voor fabrikan ten en importeurs op dezelfde wijze verkrijg baar gesteld als gewone accijnszegels. Voor het aanvragen van de zegels bij de ontvan gers der invoerrechten en-of accijnzen wordt gebruik gemaakt van het nieuw ingestelde formulier Tabaksaccijns no 16a, dat koste loos bij die ontvangers verkrijgbaar is. Op aanvullingszegels wordt geen melding gemaakt van kleinhandelsprijs en aantal si garetten. Fabrikanten en importeurs zijn niet verplicht hun naam of hun fabrieks- of handelsmerk, dan wel het hun toegekende nummer, op de aanvullingszegels te vermel den. De regeling omtrent gedekt en ongedekt krediet voor accijnszcgels geldt mede voor aanvullingszegels. De zegels worden afgeleverd in vellen van 50 stuks. Zij worden niet verkrijgbaar ge steld dan bij hoeveelheden van 10 vellen van dezelfde waarde. Echter kunnen met machti ging van den inspecteur der accijnzen, in wiens dienstkring de inlevering van de aan vraag geschiedt, zegels bij minder dan 10 vellen worden verstrekt. Bij terugzending van nog niet aangebrach te aanvullingszegels of vernietiging van reeds op verpakkingen aangebrachte zegels kan, indien teruggaaf niet te pas komt, de accijnswaarde daarvan slechts in mindering worden gebracht van het verschuldigde we gens een nadere aanvraag van aanvullings zegels of afgeschreven worden op de crediet- rekening welke wegens verschuldigde op centen op den sigaretten-accijns afzonderlijk moet worden gehouden. Ten einde de nagevorderde opcenten op den accijns te kunnen voldoen, moeten win keliers. grossiers, enz. aanvulingszegels vóór 20 juni a.s. aanvragen bij den ontvan ger der invoerrechten en-of accijnzen, onder wiens kantoor de sigaretten in voorraad zijn. Zij maken daarbij gebruik van een van Rijkswege vastgesteld formulier, dat van 15 Juni a.s. af kosteloos bij bedoelde ontvan gers verkrijgbaar is. De aandacht wordt er op gevestigd, dat overtreding van de voor de navordering van opcenten gegeven voorschriften wordt ge straft met een geldboete van ten minste 25 en ten hoogste 1000. EEN SPEELHOL. Eenigen tijd geleden heeft een buitenman aangifte gedaan, dat hij in een pand aan den Oppert te Rotterdam bij het spelen van een hazardspel ruim 400 had verloren. Uit het onderzoek is gebleken, dat in een pand in die straat een speelhol was gevestigd. Toen de politie er kort geleden een inval deed, was er niemand aanwezig, zoodat men de deuren moest forceeren. In het pand is zoogenaamd een lampekappenfabriek gevestigd. In een van de vertrekken vond men echter een rou lettetafel, dobbelsteenen en andere voorwer pen. noodig voor hazardspelen. De politie heeft een en ander in beslag genomen. Tegen de huurders van het pand is proces-verbaal opgemaakt. Paard omgekomen. 1 e üss is door onbekende oorzaak, totaal afgebrand de woning van P. Pennings, ge legen aan den Berchemschen weg. Een paard kwam in de vlammen om. Verzekering dekt de schade, s.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9