nkatir pOSTER'e rJL RugpijnNieren Pillen ProyincBaaB nieuws Marktberichten Luchtvaart Kerk en School Zeetijdingen LANDVERHUIZING. Gebogen, pijnlijke lendenen, rheu- matiek in de gewrichten en urine- kwalen behoeven niet beschouwd te worden ais een natuurlijke last van den ouder) dag. Opgewekte en leven dige menschen op leeftijd toonden hoe zij door middel van Foster's Rugpijn Nieren Pillen bovengenoem de ellendige kwalen verdreven. Dit speciaal niermiddel kan aan overwerkte nieren de opwekkende, versterkende hulp geven, die zij zoo dringend noodig hebben. Dan blij ven niet langer schadelijke onzui verheden in het bloed achter, en kan het gevaar van rheumatiék, ischias, spit en graveel afgewend worden. Foster's Pillen kunnen zoowel door mannen als vrouwen veilig gebruikt worden. Zij bevatten geen schade lijke bestanddeelen. Bij alle drogisten enz. 1.75 p. flacon. spant om vóór 1 Juni a.s. 50 cents tc gireeren (met opgave van bestemming) op giro-num mer Zeist 128487, is het geld bijeen. Welk een zegenrijk wtrk zou dan onder die onder die arme stumperds daarginds ter hand kunnen worden genomen. Ten overvloede teekenen wij hierbij aan, dat het secretariaat voor de Propaganda van „Simavi" gevestigd is te Heemstede, Jan van Goyenstraat 29. DE HUISARBEIDERS EN DE SOCIALE VERZEKERINGSWETTEN. Twee gunstige beslissingen voor de huisarbeiders. De Secretaris van de samenwerkende bonden in de kleedingindustrie, de heer T. van der Heeg, schrijft ons: Reeds verscheidene jaren voeren de vak bonden in de kleedingindustrie eene actie tegen het standpunt van het bestuur der rijksverzekeringsbank en de Raden van Ar beid, die huisarbeiders, werkende met hul pen, niet als arbeiders in loondienst, doch als werkgevers beschouwen. Vooral het feit, dat het bestuur der Rijksverzekerings bank aannam, dat een huisarbeider, die zich door een of twee hulpen liet bijstaan, een verzekeringsplichtig bedrijf uitoefent, had voor vele thuiswerkers ernstige gevolgen. De huisarbeider moest als gevolg daar van, ongevallenpremie voor zijn hulp of hulpen betalen, waardoor hij zelf niet als arbeider door den kleedermaker-patroon verzekerd behoefde te worden tegen de ge volgen van ongevallen, invaliditeit en ziekte. Tegenover de hoofdbesturen der vakbon den verklaarde het Bestuur der Rijksverze keringsbank, dat het de bezwaren der vak bonden tegen deze onsociale toepassing der verzekeringswetten in de huisindustrie, on derschreef, doch dat het zich te houden had aan de uitspraken van den Centralen Raad van Beroep. Thans heeft de Centrale Raad van Be roep te Utrecht twee uitspraken van den Raad van Beroep te Rotterdam bekrach tigd, waarin o.a. een huisarbeider, die zich door twee hulpen laat bijstaan, wordt be schouwd als in loondienst te zijn bij de fir ma Gebrs. Bervoets te Rotterdam. Door deze uitspraak is er ten aanzien van de toepassing der Sociale Verzekerings wetten in de huisindustrie veel meer klaar heid gekomen. Het ligt dan ook in het voornemen van het Bestuur der Rijksverzekeringsbank, om huisarbeiders, die onder de zelfde omstan digheden werken als de huisarbeider, waar over de Centrale Raad een uitspraak deed, niet meer als tot dusverre als zelfstandige ondernemers en werkgevers te beschouwen. Daardoor worden deze thuiswerkers „ar beiders in loondienst" in den zin der Socia le Verzekeringswetten, en moet voor deze arbeiders door de eigenlijke werkgevers, de kleedermaker-patroons, premie betaald worden. De hoofdbesturen der vakbonden hopen, dat de laatste uitspraken van den Centra len Raad van Beroep, vooral ook tot een l^étere toepassing van de Invaliditeitswet mogen leiden. Voor vele huisarbeiders wordt thans geen zegels geplakt. Ook ten aanzien van de toe passing van de Ziektewet is het nu duide lijk, dat een thuiswerkende kleermaker met een of twee hulpen, in loondienst werkt bij de maat-confectiezaak, maatzaak of confec- tiefabrikant en hij dus tegen de gevolgen van ziekte verzekerd is. ENGEL5CHE ZIEKTE. Voor de 's-Gi avenhaagsche centrale ver eniging tot bescherming van zuigelingen en kleuters heeft de kinderarts dr. R. P. van de Kasteele een voordracht gehouden over j.Voorkoming van Engelsche ziekte als taak yan de consultatiebureaux". Spr. kwam tot de conclusie, dat voor het werk aan de con sultatiebureaux noodig is nauwgezette con- h'ole ook na het eerste jaar en regeling van de voeding, voortzetting en uitbreiding van de hocgtezcnbestraling, met name gedurende de wintermaanden, en van een zoo groot mo gelijk aantal kinderen. EEN HULDIGING. In de Annakliniek voor orthopaedie aan de Lijsterstraat te Leiden is Donderdagmiddag in intiemen kring een plaquette onthuld als :en hulde aan den Engelschman dr. Robert Jones, een der meest beteekenende orthopae- disten ter wereld. De thans 74-jarige geleer de was daarbij zelf tegenwoordig. DE BUITENLANDSCHE MUSICI HIER TE LANDE. Een besprking op het departement. De Haagsche correspondent van het Hbld. meldt: Gister is in het departement van Arbeid, Handel en Nijverheid een conferentie gehou den tusschen den directeur van den rijksdienst voor arbeidssbemiddeling en werkloosheids verzekering, den heer Aiit. Folmer, en den heer Th. van Lier eenerzijds en de heeren Sassen, Roosen en Meerman namens „Hore- caf" anderzijds, ter bespreking van het con flict met de buitenlandsche musici in het Ca sino" te Scheveningen. De impresario, de heer Max van Gelder, was als deskundige mede aanwezig. De besprekingen, welke geruimen tijd duurden, hadden tot resultaat dat de toestand blijft zooals deze was: de zgn. muziek-com- missie uit „Horecaf" blijft haar bemiddeling verkenen. Zoo noodig zal de heer Van Gel der van advies dienen. Of het visum van de Roemeensche kapel van het „Casino" inderdaad geldig is, zal worden onderzocht. Het is n.1. niet uitgesloten dat de Roeme nen onzen consul te Boekarest hebben mis leid, zooals reeds gemeld werd. Een adres van de Ned. Artisten- Organisatie. De Ned. Artisten Organisatie heeft het volgende telegram gezonden aan den minis ter van Arbeid, H. en N. „Het bestuur van de Nederlandsche Artis ten Organisatie bericht u, erkentelijk te zijn voor de blijkens de dagbladen eerste genomen maatregelen tot bescherming der arbeids- aangelegenheid voor de Nederlandsche mu sici'en tegen het bezetten der plaatsen door buitenlanders en meent u er op te moeten wijzen, dat eenzelfde toestand bestaat bij de Nederfandsche variété- en cabaretartisten, die mede door verdringing door buitenlandsche krachten tot werkloosheid zijn gedoemd". HET ONTGINNINGSWERK IN DRENTE. De oppervlakte Denrtsche grond, welke voor ontginning zal worden aangewend, is weer uitgebreid doordat het Landschap Drenthe het landgoed „Kyllot" bij Smilde heeft aangekocht. Het 3 H.A. groote Bosch, bij het landgoec behoorend, zal blijven bestaan, terwijl ver moedelijk nog een kleine uitbreiding zal worden aangebracht. 4 H.A. zal worden onttrokken voor het aanbrengen van wijken die het landgoed zullen doorsnijden en 3 H.A voor aan te leggen wegen. Hierna blijft echter nog 120 H.A. over, die in cultuur zul len worden gebracht. Dat in een en ander een belangrijk stuk werk zit, blijkt wel uit het feit, dat niet min der dan 90.000 aan arbeidsloonen is ge raamd en 35000 voor bruggenbouw, ver harden van wegen enz. Het werk zal in dit najaar aanvangen. NATIONAAL JONGEREN VERBOND,. Het .Nationaal Jongeren Verbond" heeft gebruik makend van een hierin voorziende be paling in de statuten van het Verbond, in gesteld een ouderen Raad van Advies. In deze ouderen Raad van Advies hebben zit ting genomen: H. M. van Bemmelen, J. J. C van Dijk, dr. J- C. Eringaard, prof. dr. F. C. Gerretson, A. M. Hena, ir J. A. Kalff, P. J de Kanter, prof. mr. J. C. Kielstra, dr. L. G Kortenhorst, P. C. Labrijn, prof. dr. J. A A. Mekel, K. E. Oudendijk, R. B. A. N. de Quay, prof. mr. M. H. F. Treub en dr. J. Th. de Visser. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Gisterenmorgen is even over de Duitsche grens bij de gemeente Echt doodgeschoten de ongehuwde smokkelaar H. B. uit Echt. Het lijk is naar het Duitsche grensplaatsje Wald feucht overgebracht. HET BIOSCOOPCONFLICT IN HET ZUIDEN. In enkele Noordbrabantsche en Limburg, sche gemeenten is krachtens art. 4 der bio scoopwet een verordening tot stand gebracht, volgens welke vergunning tot het in het openbaar geven van bioscoopvoorstellingen alleen wordt verleend ten aanzien van rol prenten, welke zijn goedgekeurd bij een na keuring door een commissie, hiertoe voor al deze gemeenten samengesteld. Tegen deze verordening is de Ned. Bio scoopbond een actie begonnen door zijn le den te verplichten tot sluiting hunner biosco pen in de bedoelde gemeenten, terwijl hun bovendien aanslagen zijn opgelegd ter be strijding der kosten van deze actie. De heer A. P. du M., bioscoophouder, lid van den Bioscoopbond, kon zich met één en ander niet vereenigen en hij heeft met een aantal andere leden het hoofdbestuur ver zocht een algemeene ledenvergadering uit te schrijven ter bespreking van deze aangele genheid. Toen hem gebleken was, dat het hoofdbestuur zelfstandig zulk een vergade ring had uitgeschreven, met een agenda, die afweek van de door hem verlangde, heeft hij met eenige leden bij open gezonden gedrukte circulaire zijn medeleden opgewekt, zoo mo gelijk niet alleen deze vergadering, waarme de men z.i. ded oor hem verlangde nog niet uitgeschreven vergadering trachtte te „ver troebelen", maar ook en vooral laatstbedoel de vergadering te bezoeken, waarop o.m. zou worden behandeld een yoorstel tot benoe ming eener commissie tot herziening der aan slagen en een voorstel tot beëindiging op eervolle wijze van de actie van het hoofd bestuur. Het hoofdbestuur heeft, van oordeel zijn de, dat hierin een ernstig schaden en aan tasten der algemeene belangen van den bond en een in de weegschaal steljen van diens eer en goeden naam was gelegen, hem over eenkomstig het voor dit geval bij de statuten bepaalde een boete opgelegd van 5000. Deze boete is op eischers beroep bekrach tigd door de algemeene vergadering. Toen eischer deze boete niet betaalde, heeft de bond een tweede straf uitgesproken, n.1. boy cot door de andere leden. In kort geding heeft de president der recht bank te Amsterdam schorsing van den boy cot gelast, doch het hoofdbestuur heeft niet temin deze boycot gehandhaafd. De eischer heeft toen een overeenkomst omtrent betaling der boete met het hoofdbestuur getroffen, waarna de boycot is opgeheven. In al deze handelingen zag eischer kwade trouw, dus wanprestatie. Hij vorderde vergeoding van door hem geleden schade. In deze ovrderering heeft de rechtbank hem niet ontvankelijk verklaard, behalve voor zoover zij berustte op de weigering van den bond om zich te onderwerpen aan het presidiaal vonnis, waarin de rechtbank een cnrechtmatige daad zag, welke tot schade vergoeding zou verplichten indien schade was geleden, hetgeen afhing van de vraag of eischers bezwaar tegen het boetebesluit! dat dit pressie op de leden was verkregen' gegrond was. Van dit laatste werd hem het door hem aangeboden bewijs door getuigen opgelegd. Op het door eischer ingestelde hooger be roep heeft het hof dit vonnis bekrachtigd waartegen eischer cassatie aanteekende. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Besier, concludeerde gisteren tot verwerping van dit beroep. Arrest 26 Juni. yerfemging ontbonden. Donderdag heeft de Nederlandsche ver- eeniging „Landverhuizing" de tweede verga dering gehouden over het voorstel tot net verleenen van medewerking aan de oprich ting van de stichting „Landverhuizing Neder land" en de daarmede gepaard gaande ont binding van de Nederlandsche vereeniging „Landverhuizing". Evenals in de vergade ring van 16 Mei stemde ook thans een groote meerderheid voor ontbinding. Daarmee is dezer vereeniging, welke in December 1913 werd opgericht, ontbonden. BRAND TE BENNEBROEK. Inzake het afbranden van de villa Vreden hof te Bennebroek wordt nog gemeld: Omtrent de oorzaak van den brand be staat nog een zekerheid. Het huis, dat toe behoorde aan den heer W. Sweerts de Jong te Haarlem was eenigen tijd geleden ver huurd aan den heer Clemens te 's-Graven- hage. Deze was voornemens er een hotel-res taurant in te vestigen, dat einde van deze maand geopend zou worden. Er was een ge deelte van het noodige meubilair ingebracht en het huis was uitwendig juist geverfd. De vergunning, die op naam van mevr. Clemens—Doorenbos was aangevraagd, was echter niet verleend. De heer Vetter, die de exploitatie zou lei den, was te ongeveer twaalf uur vannacht bezig eenige kisten met glaswerk uit te pak ken. Hij stak er, naar hij mededeelde, een si garet bij op en toen moet er vuur zijn terecht gekomen in de houtwol. Even nadat de heer Vetter het huis verlaten had, volgde de ont zaggelijke slag die men in het dorp hoorde en oogenblikkelijk daarna stond het geheele huis in vlammen. Het huis was verzekerd. In verband met de onzeker oorzaak van den brand waren hedenmorgen de substituut officier van justitie en de' rechter-commissa- ris uit Haarlem ter plaatse om een onderzoek in te stellen. NAAR HET VLIEGVELD EELDE. 25 per tocht, f 47.50 retour. Morgenochtend om 10 uur zal van het vliegveld Schiphol een K. L. M. toestel ver trekken naar het nieuwe vliegveld Eelde bij Groningen. Te 6 uur zal het vliegtuig van Eelde naar Schiphol terugkeeren. De pas- sageprijs enkele reis bedraagt 25.Re tour 47.50. Voor dit vliegtuig kan den ge heele navond en nacht telefonisch worden geboekt op No. 25039 en vanaf morgen ochtend 8 uur op het passagebureau der K. L. M. Leidsche plein. GEMEENTELIJKE HANDELS SCHOOL. Wij ontvingen het programma der gemeen telijke handelsschool met 5- en 3-jarigen cur sus te Alkmaar. Wij vindon daarin de lijst der leeraressen en leeraren, de tabel der les uren, de lijst van te gebruiken boeken en an dere leermiddelen, de eischen van toelating enz. Nieuwe leerlingen moeten vóór 15 Juni worden aangegeven bij den directeur. NEDERLANDSCHE HEIDE MAATSCHAPPIJ BOSCHBOUW- EXCURSIE NAAR ZWITSERLAND. Evenals ieder jaar organiseert de Neder landsche Heidemaatschappij ook ditmaal een buitenlandsche boschbouwexcursie ter bestudeering van de boschbouwkundige toe standen in andere landen. Ditmaal gaat de jaarlijksche tocht de elfde naar Zwitserland en wel in het bij zonder naar het Berner Oberland, waar ver schillende boschbedrijven zullen worden be zichtigd, o.a. ook het bekende plenterbedrijf van Forstmeister Ammon te Schwarzenegg bij Thun. Dit bedrijf wordt geheel volgens de regels van Biolley behandeld. Kaalslag vindt hier dus nergens plaats, terwijl overal in het bosch alle leeftijdsklassen vertegen woordigd zijn. Ook wordt het een en ander bezichtigd be treffende de verzorging .der bergbeken en de bescherming tegen lawinen en afvallende steenen. De tocht wordt gehouden van 15—20 Juni. Nadere bijzonderheden verstrekt de Ne derlandsche Heidemaatschappij te Arnhem. BERGEN. Bij beschikking van den minister van Ar beid is aan deze gemeente over 1930 een Rijksbijdrage verleend van 358,14 in de kosten van reiniging en ontsmetting ter zake besmettelijke ziekten. De burgemeester heeft den Raad bijeen geroepen voor eene openbare vergadering op Donderdag 28 Mei a.s. des nam. 3 uur. Naar aanleiding van de suppletoire gemeente-begrooting voor den dienst 1930, welke den raad ter vaststelling zal worden aangeboden, deelen B. en W. den raad mede, dat het niet te voorzien is, dat de rekening over 1930 met een zoo batig saldo zal kun nen worden afgesloten als de laatste jaren het geval was. De oorzaak hiervan is ge legen in bijzondere omstandigheden, n.1. o.m. in de navolgende extra uitgaven, welke te voren niet te voorzien waren: aandeel i»i de kwade posten c.a. 10.000, hoogere sub sidie aan het Burgerlijk Armbestuur 4000, hoogere bijdrage voor het Nijverheidsonder wijs ad 2600, voorts extra uitgaven voor het heinen van de slooten langs de wegen en restitutie van landpacht te samen ongeveer 1000. Het is dan ook, dank zij de meerdere winst uit het Gem. Electr. bedrijf ad c.a. 9000, dat thans de noodige dekking is ge vonden. Wethouder Bogtinan zou de rekening met een nadeelig saldo willen laten sluiten, aangezien hij. tegen winstneming uit bedrij ven is, in verband waarmede hij zich tegen het voorstel heeft verklaard. EGMONDBINNEN. Donderdagavond, toen de bus IJ muiden Egmond, na in Egmondbinnen even gepau- seerd te hebben, weer wilde wegrijden, reed de bus inplaats van vooruit achteruit en kwam daardoor in botsing met het melkwa- gentje van den heer Klaver. Het wagentje bekwam tamelijk veel schade, gelukkig was er niet veel melk meer in de bussen, zoodat de hoeveelheid verloren melk gering was. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. WERVER.-SHOOF. Te Wervershoof is de echtgenoote van den caféhouder N. Oud in een sloot achter de woning geraakt en verdronken. De vrouw was slechts kort gehuwd. EGMOND AAN ZEE. De loting voor de volgorde der candida- tenlijsten der a.s. gemeenteraadsverkiezing, had den volgenden uitslag: 1. lijst-Kockx, 2. Oud-Kath. lijst (K. de Graaff), 3. lijst-Hart- man, 4. R.K. lijst (G. Snoeks), 5. Geref. lijst (T. Halff), 6. Vrije Protest, lijst (W. van Eenennaam), 7. S.D.A.P. (J. C. J. Broek), 8. lijst-Hooning. EDAM. Bij kon. besluit is, als blijk van goedkeu ring en tevredenheid de zilveren eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een lof felijk getuigschrift toegekend aan den heer A. Griep, chauffeur alhier. TEXEL. Donderdagavond kwam een ongeveer 13- jarige knaap, W. Keesom, per fiets in flinke vaart 't erf van de boerderij afrijden. Tege lijkertijd kwam in matigen gang een auto van den Hoornderweg aanrijden. De fiets sloeg om, de jongen werd zoodanig door den auto geraakt, dat hij een gebroken been en ernstige hoofdwonde opliep. De auto werd bestuurd door een man, die bezig was zijn rijbewijs machtig te worden. Dr. Boswijk nam 't examen af en was dus direct ter plaats om geneeskundige hulp te verleenen, doch deze oordeelde directe over brenging naar 't ziekenhuis te Den Helder noodzakelijk. AKERSLOOT. Op de gehouden zitting van het Centraal Stembureau zijn de candidatenlijsten voor de gemeenteraadsverkiezing bij loting genum merd als volgt: 1. lijst-Schouten, 2. lijst-Hel- der, 3. lijst-Wilbrink en 4. lijst-van "t Hof. SCHAGEN. Gekozen. Tot lid van het Bestuur van den polder Burghom is in de vacature van wijlen den heer M. Bijpost te Valkoog gekozen de heer P. Berkhout te Valkoogerdijk. Volksraad. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer B. Roep, gedelegeerd lid van den Indischen Volksraad te Batavia is wederom gekozen tót lid van den Indischen Volksraad. Benoemd. De heer F. Wester te Schagen is benoemd tot Directeur van het bijkantoor van den Handelsraad van de L. T. B. te Beverwijk: SCHOORLDAM. Naar wij vernemen, is onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. E. Dijken, thans Hoofd der O. L. School te Poortvliet, door de Chr. Gemengde Zangvereeniging aldaai, benoemd tot eerelid, op grond van veel ver dienstelijk werk ten gunste van die vereeni ging gedaan. Bovendien werd hij reeds door verschillende vereenigingen gekozen tot Be stuurslid en Voorzitter, hetgeen begrijpeijk Is gezien zijn uitgebreide vereenigingsar- beid in onze gemeente en provincie, waar hij vooral op het gebied der Ziekenhuisverple- ging met veel toewijding actief was. Nederl. Herv. Kerk. De kerkvoogdij werd wederom verblijd met 2 giften welke deze week' inkwamen ter dekking van het tekort en wel een van 100 en een van 10. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 23 Mei 1931. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 190000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 56—58 3.50—3.80; 58— 60 3.60—3.90; 60—62 3.80- 4.10; 62—64 4—5.10; Bruir. 60—65 4— ƒ4.80; 60.000 sti.ks Eendeieren 3.50— 3.70. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 19, 20 en 21 Mei 1931: halsketting, rozenkrans, brief met in houd, broche. Aanwezig en te bevragen bij de na volgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven op 19, 20 en 21 Mei 1931: D. Oostwouder, Schermerweg 22, ha- nier; D. Nierop, Leliestraat 8, stalen afstelier; Verhagen, Ruiterstraat 5, bos sleutels; Brasser, Oudegracht 180, vul pen in étui; L. Poeze, Spoorstraat 53, portmonnaie met inhoud; H. Stammes, Snaarmanslaan 59, idem; Vos, Snaar- manslaan 133, broche; P. Zeggers, St. Jozefstraat 21, sigarettenkoker; J. Over man, Laat 130, zakmes; Fa. Lauvvers, Payglop 3, damestaschje met inhoud; Kistemaker, Kennemerstraatweg A 54 Heiloo, portemonnai; mat inhoud; J. Wokke, Westerweg 312, idem; M. Lina, Snaarmanslaan 21, halsband met pen ning; G. Schoonhoven, Friescheweg 14, sierspeld; N. Stam, Regulierslaan 12, tennisbal; J. Hof, Verdronkenoord 80, bos sleuteltjes; J. Deugd, Bruinvis straat 22, alpinomuts; H. Rihn, Burg. Bosstraat 25 (na 7 uur), belastingplaat je; H. Meijer p. a. A. Bruin 2e Tuin dwarsstraat 21, 2 vliegkappen; T. Ooster- wijk, Snaarmanslaan 72, 3 vliegkappen; K. Bruijn, Kennemerstraatweg 101, vul penhouder. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDXË. Het 16de retourvliegtuig. Aneta-Vaz Dias meldt, dat het 16de retourvliegtuig, P.H.-A.E.Z., heden om 4.05 uit Bushir is vertrokken, te 9.25 te Bagdad is aangekomen, vandaar om 10.45 is vertrok ken naar Gaza waar het te 17.05 is gearri veerd. Om 17.30 ging het toestel uit Gaza om te 18.25 te Cairo te landen. Alles is wel aan boord. Heden zal de tocht worden voort, gezet. De bemanning verwacht Zondagmiddag, om drie uur op Schiphol aan te komen. Tot onderwijzer aan de O. L. School te Schagen is benoemd de heer J. J. de Vries te Nieuw Weerdinge. PREDIKBEURTEN. Zondag 24 Mei. Groote Kerk, 10 uur, ds. Hak (collecte ZENDING). Groote Kerk, 6 uur, ds. Roobol (collecte ZENDING). Kapelkerk, half 11, ds. Deetman (collecte ZENDING). Maandag 25 Mei. Groote Kerk, 10 uur, ds. Hak. Kapelkerk, geen dienst. LEGER DES HEILS. 7 uur Bidstond. 10 uur Heiligingssamenkomst. 3.30 uur Openluchtsamenkomst bij den Kattenbarg. 8 uur Openbare samenkomst. Maandag 25 Mei. 10 uur Heiligingssamenkomst. 8 uur Openbare Samenkomst. Deze samenkomsten worden geleid dooi Ensigne A. Mulder, en Kapt. Toxopeus. UIT DE OMGEVING EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roo bol. Oud Kath. Kerk, 8 uur vroegdienst, 10 uur laatdienst, 3 uur vesper. STOOMVAARTLIJNEN. 'Kon Ned. Stoomb. Mij. Aurora 22 Mei v. Amst. n. Lissabon. Bennekom (uitr.) 19 Mei v. Guayaquil. Ceres 22 Mei v. Rott. te Gibraltar. Costa Rica 22 Mei v. Amst. u. W.-Indië Hebe 22 Mei v. Castellon te Valencia. Hermes 22 Mei v. Stamboel n. Malta. Ilos 22 Mei v. Amst. te Rott. Oberon 22 Mei v. Amst. te Hamburg. Odysseus 21 Mei v. Amst. te Stettin. Pluto 22 Mei v. Kopenh. te Aarhus. Telomon 21 Mei v. Palermo n. Lissabon. B„renice 20 Mei v. Malta n. Rotterdam. Iris 22 Mei v. Amst. te Rott. Mars 22 Mei v. Carihagena te Rotterdam Nero 22 Mei v. Hamburg te Amsterdam. Perseus 21 Mei v. Stettin n. Amsterdam. Venezuela (uitr.) 22 Mei te Barbados. Vesta 21 Mei v. Alexandrië n. Samos. Kon. Holl. Lied. Drechterland ,Jhuisr.) 21 Mei v. Santos Siërra Ventana (uitr.) 20 Mei te Monte video. Stoomvaart Mij. Nederland. Tawali (thuisr) 22 Mei te Londen. Marnix v. St. Aklegondo 22 Mei v. Amst. te Batavia. Poelaa Tello (uitr.) 22 Mei v. Djeddah. Kon. Paketv. Maatschappij. Houtman 21 Mei v. Batavia te Kaapstad. HollandAmerika Lijn. Delfsdijk, Rott./Vanc., 22 Mei te Londen. Nebraêka, Vc.nV./Rott. via Lond., 21 Mei van Liverpool. Veendam 21 Mei v. Bermuda te N. York. Rotterdamsche Lloyd. Dempo (thuisr.) 22 Mei te Suez. Kota Tjandi (uitr.) 22 Mei te Belawan Sibajak (thuisr.) 22 Mei v. Singapore. Slamat 22 Mei v. Batavia te Rott. Baloeran (uitr.) 22 Mei v. Colombo. Diambi (uitr.) 21 Mei v. Belawan. Kdta Inten 22 Mei v. Rott. te Batavia. Holland—West-Afrika-Lijn. Amstelkerk (uitr.) 21 Mei v. Lagos. Maaskerk 21 Mei v. Amst. te Hamb. Rijnland 22 Mei v. Amst. te Hamburg. IJstroom (thuisr.) 20 Mei Accra. Gaasterland 22 Mei v. Hamburg te Amst. Java—China—Japan-Lijn. Tjinegara 21 Mei v. Shanghai n. Batavia. HollandAfrika Lijn. Nijkerk 22 Mei v. Bremen n. Hamburg. Springfontein (thuisr.) 21 Mei v. Port Said n. Genua. Silver—Java Pacifix Lijn. Silverash, Vancouver n. Calcutta, 21 Mei te Batavia. Silverbeech Calcutta n. Vancouver, 20 Mei te Manila. HollandOost-Azië-Lijn. Billiton 22 Mei v. Rott. n. Yokohama. Gemma (uitr.) 22 Mei v. Manila. Oldekerka (uitr.) 21 Mei te Port Said. Ouderkerk (thuisr.) 21 Mei te Chin- wangtao. JavaNew-York Lijn. Polpphemus, N. York/Java. 20 Mei van Padang. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth 21 Mei v Messina naar Palermo. Stoomvaart Mij. Oceaan. Clytoneus, Batavia/Amst., 2 Mei v. Port Said. Laertes, Amst./Batavia, 22 Mei te Sabaag Phemius, Japan/Rottt. 21 Mei v. Colombo Prometheus 22 Mei v. Batavia te Amst RotterdamZuid-Amerika-Lijn. Algorab 21 Mei v. Rott. te B.'Ayres. HollandAustralië-Lijn. IJselkerk 22 Mei v. Hamb. n. Bremen i

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 11