DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hulpverleening bij Verkeersongevallen MTËRIIAO 23 MEI 1931 133e Jaargang. Er wordt een Eerste Hulpdienst georganiseerd langs al onze primaire en secundaire wegen om de verkeers slachtoffers zoo snel mogelijk te kunnen helpen. De Noord-Hollandsche Vereeniging Het Witte Kruis heeft een belangrijk aandeel in de voorbereiding daarvan. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- cr Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voornam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. fiü. 12© Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Liait» i lui iilni vVjarfcwm1* NHM titgt.ws Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Nu het door één levende paardenkracht getrokken voertuig langzamerhand tot de zeldzaamheden begint te behooren, nu alles wat zich op den weg beweegt plaats heeft te maken voor benzinevoertuigen van groote capaciteit, nu 'de snelheid steeds opgevoerd wordt terwijl vele wegen nog niet in een dergelijken toestand verkeeren, dat zij voor het moderne verkeer geschikt zijn, is het niet te verwonderen., dat er geen dag voorbij gaat zonder dat van ernstige verkeersongelukken melding gemaakt wordt. Nerveuse bestuurders, gebrekkige wagens, slechte wegen, plotselinge hindernissen, te groote snelheid, het zijn alle factoren, die telkens weer tot ongewenschte gevolgen lei den en voornamelijk na zon- en feestdagen, als de wegen druk bereden zijn, neemt de vaste rubriek verkeersongevallen in elke cou rant een belangrijke ruimte in beslag. Geer. wonder, dat men begrepen heeft, dat bij het huidige snelverkeer een wijd vertakte en goed geoutilleerde 'Eerste Hulpdienst noodzakelijk is geworden en dat men lang zamerhand een aanvang maakt met de or ganisatie van één het geheele land omvatten- den medischen dienst waardoor te allen tijde en langs alle wegen bij verkeersongelukken zoo spoedig mogelijk hulp kan worden ge boden. l Op de voornaamste wegen in Vlaanderen schijnt men dergelijke voorbereidingen reeds getroffen te hebben, zoodat daar op afstan den van enkele Kilometers telefooncellen zijn opgesteld vanwaar men naar den dichtst bij- zijnden hulppost kan telefoneeren. Teneinde te voorkomen, dat de lieve straat jeugd hiervan een spelletje maakt, zijn deze cellen slechts te ontsluiten door weggebrui kers die een daarop passend sleuteltje koch ten en daardoor aan de kosten van dezen hulpdienst helpen bijdragen. In Nederland liet een goed georganiseer de dienst nog steeds op zich wachten en her haaldelijk heeft men bij ernstige verkeers ongelukken kunnen lezen, dat slachtoffers overleden zijn doordat niet spoedig genoeg medische hulp kon worden geboden. Het is de Hollandsche Vereeniging Het Oranje Kruis, die thans, met medewerking van andere groote organisaties, een begin maakt met een wijdvertakten Eerste Hulp dienst, die wellicht nog in den loop van dit jaar in werking zal kunnen treden. Het bestuur van den Kon. Nationalen Bond voor Reddingswezen en Eerste Hulp bij Ongelukken streeft naar een uniforme hulpverleening voor geheel ons land bij persoonlijke ongelukken, verkeersongevallen, massale ongelukken en bij rampen, zoowel te land als te water. De Bond heeft zich daarbij de medewer king verzekerd van het hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Teiefonie, van den 'Alg. N€d. Wielrijdersbond, van de directie der Spoorwegen, van het Witte-, het Groene- en het Wit-Gele Kruis, van het Centraal Co- mité voor dadelijk hulpbetoon der Neder- tandsche Diaconessenhuizen, van den E. H. h- O., Ned. Bond tot het redden van Drenke lingen, het R.K. Huisvestingscomité en nog eenige andere organisaties en het is te begrij pen, dat door deze algemeene samenwerking «en wijdvertakte en goed georganiseerde hulpdienst in het leven kan worden geroe pen. De dienst der Posterijen, Telegrafie en Te lefonie zorgt er voor, dat in alle aangesloten gemeenten dag en nacht een gebouw of wo ning openstaat waar men telegrammen kan verzenden en telefonische gesprekken kan voeren als dit voor ongelukken of plotselinge ziektegevallen noodzakelijk mocht wezen. In de grootere steden heeft men reeds een dag- en nachtdienst, in vele kleinere plaat sen is juist in den laatsten tijd het besluit ge nomen, dat de kantoorhouder ook 's nachts ie bereiken is en zoo mogelijk aangesloten blijft met politie of dokter. Het is helaas een feit, dat op sommige plaatsen de kantoorhouders niets voor een dergelijken dienst gevoelen, die hun nacht rust leelijk in de war zal kunnen sturen, maar voor de algemeene belangen moeten de par ticuliere wijken en het hoofdbestuur van P. T. T. zal, zooals wij reeds aangaven, weldra dwingend optreden zoodat overal van den nachtdienst gebruik kan worden gemaakt. In alle gemeenten zullen meldingsposten gevestigd worden, kenbaar aan een duidelijk zichtbaar bord, dat des nachts door een lantaarn verlicht wordt. De bewoners van de gebouwen waarin deze posten zijn gevestigd, worden geïnstru eerd in alles wat men hun in tijd van nood zal kunnen vragen. Zij kunnen raad geven inzake den dichtstbij wonenden medicus, het kortstbij gelegen ziekenhuis enz. en in eiken post hangt bovendien een kaart waarop adressen en telefoonnummers vermeld staan. Deze betreffen den gemeentelijken genees kundigen dienst, de doktoren, de verpleeg sters welke bij ongelukken geroepen kunnen worden, de aanwijzing v/aar men een bran card, een verbandtrommel of een verband- kist zal kunnen vinden, waar men een zieken auto kan bestellen, waar het ziekenhuis is gelegen en voor de zeer ernstige gevallen waar men geestelijken bijstand zal kunnen vragen. De grootere gemeenten, die een eigen hulp dienst hebben, nemen in deze medische orga nisatie een eigen plaats in. De kleinere ge meenten, vooral die welke gelegen zijn bij gevaarlijke wegen, waar herhaaldelijk on gelukken voorkomen, worden van materiaal voorzien dat bij verkeersongelukken dadelijk in gebruik kan worden genomen. Onder controle en leiding van de plaatse lijk werkzame afdeeling worden Eerste Hulp brigades, resp. Reddingsbrigades of Trans- portcolcnnes opgericht, draagbaren en ver- bandtrommels gestationneerd en in kleinere plaatsen wordt gezorgd voor enkele ervaren Eerste Helpers, een draagbaar en een kleine verbandtrommel. Bovendien heeft de directie der Nederland- sche Spoorwegen voor deze organisatie het gebruik van haar Eerste Hulp-kisten en transportmateriaal toegezegd wanneer onge lukken in de onmiddellijke nabijheid van sta tions mochten voorkomen. De bovengenoemde meldingsposten wor den tot een groot aantal hulpcentrales en daarbij worden op drukke en gevaarlijke wegen telefoonposten geplaatst, vanwaar men in geval van nood onmiddellijk naar den meldingspost kan telefoneeren. Overal langs den weg wordt naar die mel- dings- en telefoonposten verwezen, evenals dit in een boekje ten dienst van automobilis- ten gebeurt, en een algemeen waarschuwings- i sein wordt vastgesteld. De A.N.W.B. heeft daarbij zijn medewer king aangeboden en het is te begrijpen, dat de waarschuwingsbordjes aan de bekende wegwijzers bevestigd worden en ook de rich ting van den meldings- of telefoonpost zullen aanwijzen. De Noord Hollandsche Vereeniging Het Witte Kruis heeft voor het organiseeren vati dezen algemeenen Hulpdienst haar volle medewerking toegezegd en Dr. Beeker, rus tend geneesheer te Heemstede, is met den heer H. W. Frese uit Alkmaar-reeds eenige weken bezig autotochten naar alle plaatsen in Noord Holland te maken waar afdeelin- gen van het Witte Kruis zijn gevestigd om de medewerking van de plaatselijke afdeelin- gen, in het bijzonder van de magazijnhou ders in te roepen, omdat het in de bedoeling ligt in de magazijnen van het Witte Kruis zooveel mogelijk de verbandtrommels en -kis ten onder te brengen. Dit geldt voor alle plaatsen gelegen aan primaire of secundaire wegen en op vier auto tochten hebben de hierboven genoemde heeren reeds 37 van de 115 afdeelingen bezocht, waarvan alle magazijnhouders zich zonder uitzondering tot medewerking bereid ver klaard hebben. Deze zullen de verbandkisten beheeren en er voor zorg dragen, dat ze na gebruik weer aangevuld en in den oorspron- kelijken staat gebracht worden. Zij waar schuwen de plaatselijke geneesheeren en geven tevens zoonoodig gelegenheid gebruik te maken van het aanwezige verplegingsma- tcriaal, waarvan de brancard wel de beste diensten zal bewijzen. De heer Frese en Dr. Beeker maken tevens van de gelegenheid, dat zij alle Noord Hol landsche afdeelingen bezoeken, gebruik om eens na te gaan in welken staat de daar ge vestigde magazijnen van het Witte Kruis verkeeren, welke verplegingsmiddelen er be schikbaar zijn en hoe deze worden beheerd en onderhouden. Reeds werden vele plaatsen, ook in onze directe omgeving bezocht. Uit het lijstje der 37 bezochte gemeenten -- als het ware het rapportenboekje dat thans voor ons ligt, vinden wij voor 9 plaat sen de opmerking „zeer goed", voor 12 plaat sen „goed", voor 3 plaatsen „vrij goed", voor 4 plaatsen „matig voor 2 gemeenten „tame lijk", voor 2 „zeer matig" en voor 1 „slecht" genoteerd, terwijl door afwezigheid van de zuster 3 magazijnen niet bezichtigd konden worden en 1 magazijn verbouwd werd, zoo dat het materiaal over verschillende plaatsen verdeeld was. Uit deze onverwachte controle is wel ge bleken, dat over het algemeen het verple- gingsmateriaal van onze Noord Hollandsche Vereeniging in goeden staat verkeert. Op de plaatsen waar de toestand van het magazijn niet in orde is, zal de aandacht van het hoofdbestuur gevestigd worden, zoo dat deze controle-tocht tevens oorzaak zal zijn, dat onze magazijnen van verplegings middelen alle in overeenstemming met tijd en omstandigheden gebracht worden. Zooals dfe brandweer onmiddellijk gewaar schuwd en ter plaatse kan zijn wanneer het vuur ontdekt en gesignaleerd wordt, zoo zal de Nederlandsche Eerste Hulp-organisatie over al in den lande weldra in staat zijn om op elk punt van onze primaire en secundaire wegen, waar een verkeersongeluk heeft plaats gevon den, allen medischen bijstand te verleenen welke ter plaatse of in de onmiddellijke na bijheid te verkrijgen zal zijn. Wij kunnen slechts de hoop uitspreken, dat door de verbetering der voornaamste wegen het aantal verkeersongelukken geleidelijk zal dalen en dat, waar deze nog mochten voorko men, de nieuwe Hulpdienst overal zoo tijdig zal kunnen optreden, dat ook de zwaar gewon den onder de slachtoffers nog tijdig en doel treffend geholpen kunnen worden. Üit hef PaHemenf Den Haag, 22 Mei 1931. De Tweede Kamer heeft heden de behan deling van de nieuwe Drankwet voortgezet en beëindigd. De laatste joodjes hebben Wel niet te zwaar gewogen, maar eer het laatste woord er over was gezegd, zijn er toch nog wel een paar uur heengegaan. De vergadering begon met te verwerpen een in de vorige vergadering ingediend amen dement van den heer Lockefeer (r.k.) om waar het aantal verloven reeds nu boven het maximum is, den toestand te laten voortdu ren tot 1 Mei 19401. De meerderheid was in- tusschen niet groot: het stond 32 tegenover 30. Aangenomen is verder in de eerste plaats een amendement-Boon om het wel mogelijk te ireken dat in een trein of op een boot een reizigers een zwak-alcoholischen drank, zeg gen we dus een glas bier, drinkt, maar dat dit in autobussen zal verboden zijn. Bij de overgangsbepalingen kwam in be handeling een amendement van de commissie van voorbereiding om verschrijving van een vergunning op naam van een rechtspersoon slechts toe te staan, indien de localiteit deel uitmaakt van een inrichting van maatschap pelijk verkeer of de rechtspersoon enkel drank verkoopt voor gebruik elders en voor het be drijf een verlengbaar crediet voor wijn gold De heer Kortenhorst (r.k.) wilde daarbij bepaald' zien, dat de overschrijving van ver gunningen en verloven niet alleen wordt toe gelaten op een vervanger, die reeds op 1 Mei 1931 het bedrijf uitoefende, maar ook op een vervanger nog gedurende een jaar daarna in dienst getreden. Ook wilde hij door een ander subamendement de overschrijving van vergunningen op andere personen dan op de zetbazen, die nu het bedrijf uitoefenen, moge lijk maken. Minister Verschuur aanvaardde het amen dement van de commissie, dat van den heer Kortenhorst wees hij evenwel af en dit is dan ook verworpen met 42 tegen 20 stemmen. Het amendement van de commissie werd zonder stemming aanvaard. Vermelden wij ten slotte nog, dat een po ging van den heer van Hellenberg Hubar om de vergunninghouders van voor 1904 buiten deze regeling te laten in zooverre is gelukt, dat de minister aanvaard heeft die zoogenaamde oude vergunninghouders voor zoover het natuurlijke personen zijn en zij zelf hun vergunning exploiteeren nog te ver oorloven onder deze wet, waar gewenscht hun vergunning te verpachten. Eindelijk nog herstelling van een verschrij ving van ons: het voorstel-Gerhard, dat mi nister Verschuur heeft overgenomen, bevatte enkel een verbod om ook zwak-alcoholische dranken aan kinderen beneden 16 jaar te schenken. De eindstemming over de nieuwe Drank wet zal op een nog nader te bepalen dag na Pinksteren plaats hebben. Minister Ver schuur zal zich wel niet ongerust maken over den uitslag van die stemming! Hierna heeft de Kamer in behandeling ge nomen het wetsvoorstel van den heer Floris Vos om in de registratiewetgeving een bepa ling op te nemen waarbij de pachter van een land, dat hij ten minste een jaar in gebruik heeft, vrij te stellen van de betaling van registratierechten, wanneer hij dit land koopt Het was een goed bedoeld, doch een slecht overdracht voorstel en van de half dozijn sprekers, die behoefte gevoelden er hun mee ning over uit te spreken waren er vijf, die den heer Vos aanrieden het onbekookte voorstel, waarin hij de Kamer een ingrijpen in de gestie van de schatkist wilde toestaan, terug te nemen. Wanneer er aanleiding was om een dergelijk voorstel te doen, lag het op den weg der regeering om daartoe het initiatief te nemen. Zoo ongeveer spraken de heeren Van Vuuren (r.k.), Rutgers van Rozenburg (c.h.), Van Voorst tot Voorst (r.k.), Van den Heuvel (r.k.) en Vliegen (s.d.a.p.), terwijl de eenige, die den voorsteller nog een bemoedigend woord gaf was de agrariër Braat. De heer Vos heeft zijn voorstel nog zoo goed als het ging verdedigd, doch ten slotte koos hij de wijste partij, trok zijn voorstel in en diende in de plaats er van een metie in, waarin de hoofdgedachte van zijn ontwerp was be lichaamd. Deze motie zal op Dinsdag na Pinksteren in stemming komen. Van de ver werping kan de heer F. Vos overtuigd zijn. In het begin der vergadering had de Ka mer enkele kleine wetsontwerpen en conclu sies aangenomen. Vermelden wij daarvan, dat bij de bespreking over een klacht van d'en heer Mieremet, arts, over het z. i. on rechtvaardig ontslag, hem als prosector-con servator aan de Groningsche universiteit ver leend, de heer Lovink, lid van de commissie van onderzoek, verklaarde, dat de commissie van den klager zulke brieven had gekregen, dat zij weigerde verder met hem te onderhan delen. De Kamer is tot 3 Juni uiteen. DaaselÈgksch O^enzScht DE BELGISCHE REGEERINGSCR1SIS. Het geheele kabinet-Jaspar heeft ontslag ingediend. „De Belgische regeering heeft gisteren haar ontslag ingediend". Aldus luidde het bericht, dat we gisteren in onze courant opnamen. Deze kabinetscri sis is niet geheel onverwachts gekomen. Reeds de heele week broeide er wat in de Belgische regeering, zoo zelfs, dat een paar dagen ge leden eenige ministers door andere vervangen moesten worden. Dat gebeurde, echter wel on verwachts. In het Belgische staatsblad van Dinsdag toch las men, dat een drietal minis ters ontslag had aangevraagd en verkre gen. Het waren Vauthier, minister van K. en W., Jaspar, minister van koloniën en Baels, minister van binnenlandsche zaken. De vacatures waren zeer spoedig reeds weer bezet, en de geheele crisis had slechts een paar uur geduurd. De wisseling van portefeuille bleek echter de regeering tot in haar voegen te hebben aan getast. Dat bleek reeds dadelijk, want vrij spoedig na het aftreden van de drie genoem de ministers diende ook minister Forthomme zijn ontslag in, terwijl eveneens de heer Lip pens voor zijn baantje scheen te willen be danken. En nu slechts een paar dagen later komt het bericht, dat het geheele kabinet is afgetreden. De onmiddellijke oorzaak daar van moet gezocht worden in de behandeling der credieten voor de landsverdediging. Vóór de Kamerzitting van Donderdagmorgen, welke met de ontslagaanvrage van het kabi net eindigde, had de rechterzijde der Kamer een bijeenkomst gehouden inzake het voor stel van den socialist Huysmans om de be handeling der credieten voor de landsverde diging uit te stellen. De minister van defensie De Broqueville had in deze bijeenkomst op de dringende noodzakelijkheid gewezen de credieten goed te keuren. Daar de regeering den vorigen dag had aangekondigd dat er geen enkel crediet zou worden gevraagd voor de fortificaties van Antwerpen, hadden de katholieke parlements leden besloten, de credieten voor Gent en de Oostgrens goed te keuren. Met 90 tegen 77 stemmen en 2 blanco ver wierp de Kamer echter het voorstel Huys mans tot uitstel der behandeling van het ontwerp inzake de credieten voor de grens- verdediging. Na dit votum wilde de communist Jacque- motte een lange rede voorlezen, om te ver klaren waarom hij zich van stemmen had ont houden. Hij werd door een geweldig lawaai overstemd. De voorzitter besliste, dat de rede niet in het officieele Kamerverslag zou wor den opgenomen. Daarop werd de behandeling der artikelen van het wetsontwerp tot het verleenen van credieten voor de defensie hervat. Premier aanvaardt twee amende menten. De premier Jaspar aanvaardde het amen- dement-Poullet, waarbij de werken voor Ant werpen werden uitgezonderd van de uit te voeren werken, doch verklaarde zich tegen het amendement-Sap, waarbij ook de werken voor Gent uitgezonderd zouden worden. Daarentegen aanvaardde de premier even eens een "amendement van den katholieken afgevaardigde van Antwerpen, Marck, om de oorspronkelijk gevraagde credieten, ten be drage van 220 mililoen, te verminderen tot 175 millioen. De premier verklaarde hierom trent, dat, daar de generale staf deze credie ten in December had gevraagd en het nu bij na Juni was, er niet meer dan 175 millioen noodig was. Nieuw tumult. De zitting werd thans weer woelig, aldus een B. T. A.-telegram a$n het Hbld. De fron- PINKSTEREN. De Alkmaarsche Courant zal Maandag 24 Mei (2den Pinksterdag) niet verschijnen. DE DIRECTIE. ter Leuridan kreeg het woord en ontketende al dadelijk een storm. Zijn partijgenooten en de leden van de uiterste katholieke rechterzij de voerden een heftige woordenwisseling. De voorzitter hamerde onophoudelijk en dreigde tevergeefs met schorsing der zitting. Men begreep, dat Leuridan aan de „Bel gisten" verweet het bloed der Vlaamsche jeugd te willen doen vloeien ten bate van de Fransche belangen. Deze woorden waren niet geschikt om de door den voorzitter ge wenschte kalmte teweeg te brengen, doch het werd weer stil toen de minister van defensie het woord vroeg. Bij de eerste woorden van den minister echter werd er weer hevig ge schreeuwd. Aan de uiterste linkerzijde werd geroepen: „Schei maar uit! Schei maar uit!" Men begreep echter, dat minister De Broque ville ook zijderzijds verklaarde het amende; ment tot verlaging der credieten tot 175 mil lioen te aanvaarden. Vandervelde zeide, dat de regeering de Ka mer geheel in de war bracht, gezien het feit dat zij, na afgezien te hebben van de forten van Antwerpen en na er in te hebben toege stemd dat de oostgrens zou worden verde digd, de credieten er voor, die zij noodzakelijk achtte, verminderde. Poullet en Marck zullen begrijpen, dat men hun concessies doet. Met het oog op hetgeen er zooeven gebeurd was moest men volgens Vandervelde zeggen: „Levez le rideau, la farce est jouée". Socialisten en vele liberalen eischen het aftreden van den premier. De liberaal Deveze verklaarde, dat hij de regeering steunde, denkende aan het belang van het land. Als de regeering 175 millioen had gevraagd, zouden wij, aldus spr., ge zegd hebben: „goed, maar nu het een Kamer lid is dat de vermindering voorstelt, kunnen wij niet iets aanvaarden dat op een mar- chandeeren lijkt om stemmen te krijgen tot het in elk geval vormen van een meerderheid. Het gaat om de eer van het parlement en van de partij. Bovesse (liberaal minister van posterijen): Zee juist! Deveze zeide, niet te weten of zijn vrienden hem zouden volgen, maar verklaarde beslist dat hij niet voor het amendement-Marck zou stemmen. (Langdurige toejuichingen bij de uiterste linkerzijde. Men roept: Aftreden! Aftreden!) Er ontstond een onbeschrijfelijke beweging in de zaal; alle socialistische en vele liberale Kamerleden stonden op en som meerden den premier af te treden. Minister Bovesse verklaarde hierop, dat hij zijn ontslag nam en verliet de regeerings- bank, om weer tusschen zijn liberale collega's plaats te nemen. Hem werd een ovatie ge bracht. Het geroep „Aftreden!" werd luider en krachtiger. Daarop schorste de voorzitter de zitting. Het ministerie besluit zijn ontslag te nemen. Na afloop eener bijeenkomst, na de schor sing der Kamerzitting gehouden, besloten de leden der regeering, na vooraf overleg te hebben gepleegd met de fractievoorzitters Renkin, Poullet en Deveze, hun ontslag bij' den koning in te dienen. Bij de hervatting der Kamerzitting deed de voorzitter voorlezing van een brief, waar in dit kenbaar werd gemaakt. Na de voor lezing hief de voorzitter de zitting op, na eerst te hebben meegedeeld, dat de Kamer de volgende week zou bijeenkomen, teneinde de voorloopige credieten goed te keuren. De koning heeft, na Jaspar ontvangen te hebben, de voorzitters van Kamer en Senaat bij zich geroepen, benevens de leiders der drie partijen, Renkin, Vandervelde en Deveze. Bovesse motiveert zijn aftreden. De reeds tijdens de Kamerzitting afgetreden: minister van posterijen Bovesse verklaarde dat hij, die de veiligheid van zijn land boven alles plaatst, en die 500 millioen en meer zou willen offeren voor de verdediging der grenzen, niet den last kon aanvaarden van een lid der Vlaamsche rechterzijde. De re geering had, zonder hem te raadplegen, een ernstige beslissing voor de toekomst van het land genomen. De leider van zijn groep ver klaard*:, dat het een kwestie van eer was voor zijn partij om het bewuste amendement niet te aanvaarden, zoodat het eenige wat hem, Bovesse, te doen stond was zijn ontslag te nemen. KORTE BERICHTEN. "T" In een Donderdag te Delft gehouden gecombineerde vergadering van bakkerspa troons en -gezellen werd overeenstemming bereikt inzake de invoering van een collectief contract in het bakkersbedrijf. Hierdoor is een staking van de gezellen, die vandaag zou aanvangen, voorkomen. Donderdag werd te Utrecht de alge meene vergadering gehouden van den Bond van directrices en adjunct-directrices van zie kenhuizen. De rijkswaterstaat heeft te Haarlem aanbesteed het herstellen van winter- en Jormschade aan de zee-einden der hoofden B en 28 op het Noorderstrand van Vlieland. [Laagste inschrijver I. C. Kooiman te Har- Jjpgea voor 9,4.880. y

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1