Minimie Curaot. bevordert b etere zaben heerenbaai 1931 Hinderd drie en dertigste jaargang. Xaterdag 23 Mei. het drama in den toren. Fiimiiheiaws WIEN, DU STADT DER LIEDER. Een 100 geluidsfilm in 't Gulden Vlies. 20-50d. per ons CINEMA EN THEATER. No. 120 HANDELSONDERWIJS TE ALKMAAR. AANGIFTE VAN LEERLINGEN. voor de Handelsschool te Alkmaar dient vóór 15 Juni a.s. te geschieden bij den Directeur en wel mondeling c.p DINS DAGMIDDAG van 3 tot 4 en op DON DERDAGMORGEN van 9 tot 10 uur in het schoolgebouw aan de Doelenstraat hoek Nieuwesloot, óf schriftelijk met vermelding van vollcdigen naam en ge boortedatum van de(n) leerling, adres va: de ouders of verzorgers, laatstbe- :ochte school en de klasse van de Han delsschool waarvooor toelating ge- wenscht wordt. Voor leerlingen buiten Alkmaar wo nende. moet ook aangifte worden ge daan bij het gemeentebestuur van hun woonplaats. Leerlingen, die met goeden uitslag de eerste iwee klassen van een Hoog^re Biugerschool, of drie klassen van een tl L. school hebben doorloopen, kunnen «onder examen tot de derde klasse van 3e Handelsschool worden toegelaten. Alkmaar, 23 Mei 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDÉLAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GYMNASIUM TE ALKMAAR. Aangifte van nieuwe leerlingen vóór 15 Juni iederen Woensdag en Vrijdag van 11—12 uur op het Gymnasium, of schriftelijk met opgave van naam en voornamen van de(u) candidaat, datum en plaats van geboorte, laatstbezochte school, naam, beroep en adres van ouders en verzorgers. De rooster voor v-et examen, dat op 13 •r 14 Juli gehouden wordt, zai aan de candiJalen worden toegezonden. De school omvat een litterair-histori- sche en een wis- en natuurkundige af titeling; de splitsing valt na het 4e leer jaar. Nadere inlichtingen en advies ver strekt gaarne de rector: Woensdags >n Vrijdags van 1112 nur of buiten de schooltijden aan zijn huis te Bergen U>e Spar, Eeuwigelaan 28. Di rector, .7, HEMELRIJK. VERPLAATSING PIEPKUIKEN- MARKT. De DIRECTEUR van het MARKT WEZEN deelt belanghebbenden mede, dat de PJEPKUIKENMARKT met in gang van ZATERDAG 30 MEI a,s. wordt verplaatst naar het Hofplein, De Directeur voornoemd, D. SCHENK. BechisasskesB Briefjes tusschen boterhammen. De vierde kamer der Amsterdamsche recht bank heeft gistermiddag de behandeling voortgezet van de zaak tegen den leidekkers patroon, verdacht in den koepel van de Ge- rardus Majeliakerk te Amsterdam zijn knecht zoodanig met een hard voorwerp te hebben geslagen, dat deze overleden is. Getuige Ender is destijds met verdachte gedetineerd geweest in het Huis van Bewa ring te Amsterdam. Zij hadden elkaar daar even gespreken en getuige had verdachte verzocht bij hem later in betrekking te mogen komen. Getuige had twee maal tusschen bo terhammen briefjes van verdachte ontvan gen. Hierin belobfde verdachte aan getuige DE PARADF VAN HET WESTEN. Theater Cinema Americain Ken Maynard mag zich nog steeds rot de meest populaire en beschaafd sympathieke cowboy-acteurs rekenen. En t was dan ook een goede gedachte var; de directie om voor de Pinksterweek een Universalfiim met Ken Maynard in de hoofdrol op het programma te nemen. Want men zal deze geslaagde film °tn hem en zijn onovertroffen paardrijders- caPaciteiten gaan zien. Verder biedt zij het aantrekkelijke milieu van het circusleven en naast spannende en ernstige momenten, ook *c«t vroolijke gedeelten, die de toeschouwers C,°M schateren. De film is geheel geluidsfilm. Bud Rand en zijn kleine vriend Biliy zijn fen attractie van het gezelschap van den rei- zenden wonderdokter, die zoo uitnemend zijn Publiek kan toespreken. Doch de twee vrien den krijgen bij een grooter circus een betere Positie Bud zal daar n.1. het ontembare paard ■■Menschen-iooder" berijden. Met de artiste Mary is Bud spoedig de beste vrienden, wat door den onderdirecteur met nijdige blikken wordt gadegeslagen. Deze tracht zich op diverse manieren van Bud te ontdoen. Het doorsnijden van een zadelriem was hem bijna noodlottig geworden. Maar later toont Bud zich onder het oog van zijn trouwe vrienden de kranige ruiter, die voor niets bevreesd is, en zoowel voor Billy, als voor Mary en Bud komt alles best in orde. Ken Maynard als Bud is bijzonder op dreef en rijdt als de beste, iai van mooie staaltjes zijn te bewonderen. Alleraardigst is de kleine vriend van de cowboy en de Wonderdokter en zijn twee trouwe helpers vormen een trio, dat uien. met veel genoegen zal zien. De overtui gende manier van spreken van Otis Harlan in de rol van „Doe" is iets bijzonders. De meest levendige tafreelen volgen elkaar in deze film op. Het bijprogramma was uitgebreid en be vatte o.tn. een gekleurde film, die tal van ver- ECHTE FW|sCHE een goede toekomst, wanneer hij zou willen verklaren met verdachte op 29 Maart van elf uur tot half twaalf te hebben staan praten in de omgeving van de Majeliakerk. Er was bij het briefje een teekening, die verduidelijkte hetgeen getuige zou moeten voorgeven op den toren te hebben gezien. President: Wat zegt u biervan, verdachte. Verdachte: Ik heb die briefjes geschreven, maar meende dat getuige een van de twee werklieden was, met wie ik daar inderdaad heb staan praten. Toen bleek dat getuige dit niet was, heb ik verzocht een oproep in de kranten te plaatsen. President: Als getuige aan het verzoek wilde voldoen moest hij vijf keer op de deur van uw cel kloppen; hij moest de briefjes heel klein verscheuren en in zijn ton gooien. Verdachte: Ik dacht dat getuige een van de twee mannen was met wie ik heb staan pra ten. Ik moest wet briefjes schrijven, want op de luchtplaats van het Huis van Bewaring konden wij niet praten. President: Daar is dit luchtplaats ook niet voor, wel het kabinet van den rechtercommis saris, maar daar zwijgt u. Verdachte: Ik dacht dat men daar alleen zocht naar bewijzen tegen mij. Tot getuige Harapé had de knecht, die met verdachte gearresteerd is geweest, eens ge zegd, dat hij zich niet aan verdachte stoorde, toen getuige hem had aangespoord harder te werken. Getuige, toen ook bij verdachte in dienst, had van den knecht ten antwoord ge kregen, dat hij niet beducht was voor opmer kingen van verdachte over zijn ijver, want, dat als hij zijn mond open deed, de baas zijn heele leven verder alleen zou zijn. De knecht had toen gesproken over een ongeluk in een toren te Amsterdam. In Februari 1930 was de knecht inmiddels ontslagen en getuige compagnon geworden. Verdachte had hem toen onder strenge ge heimhouding meegedeeld, dat hij aan het hart leed en niet meer mocht werken. Getuige zou altijd in de zaak kunnen blijven, die ver- dachte's zoon ten deel zou vallen. Verdachte wilde zich voor zijn zoon verzekeren, en wil de, dat zou goedkooper zijn, met getuige een ccmpagnonsverzekering sluiten. Getuige moest bij de keuring, die nu zou volgen, zeg gen dat hij nooit den toren opging en uitslui tend vertegenwoordiger was. President: Heeft verdachte u het bedrag der te nemen verzekering genoemd? Getuige: Neen. Toen de verzekering niet kon worden aangegaan, werd de houding van verdachte minder vriendelijk. Getuige doet verder een omstandig ver haal van de verhouding, die er tusschen hem en verdachte had bestaan. De leidekker Koch, voor deze zitting uit Duitschland gekomen, heeft destijds voor verdachte gewerkt, o.a. op een werk te Ois- terhout. Daar was op het werk wel eens het ongeluk met Arkenbout ter sprake gebracht, en somtijds werden voor verdachte bezwaren de dingen gezegd. Ook getuige Kerseboom was daarbij tegenwoordig. Getuige Koch had wel eens met den verdachte over de uitbeta ling van de compagnonsverzekering gespro ken en daarbij het bedrag, vijftig duizend gulden, genoemd'. Verdachte had hem ver beterd, door te zeggen dat het maar vijf dui zend gulden was. Verdachte kon zich niet herinneren ooit met den getuige over die verzekering te heb ben gesproken. Getuige Stoempe is later, voor een ander werk, met verdachte op den koepel van ue Majeliakerk geweest. Verdachte had hem toen aangewezen waar Arkenbout was gevallen. Rechter mr. Smits Hoe was verdachte toen gekleed? Getuige: In gewone kleeding. Rechter: Moest hij zich afborstelen toen hij weer beneden was? Of was hij niet vuil geworden? Getuige: Dat was niet noodig. Rechter: Kon verdachte alleen den toren beklimmen, of hebt u hem moeten helpen? Getuige: Het was niet noodig hem te hel pen. Aan het einde van het getuigenverhoor stelt de president den verdachte opnieuw vra- rassende merkwaardigheden liet zien. Verder een journaal en een vermakelijke comedie met bal-masqué-verrassingen en vele kluchtige situaties. DE DUIVELS KUIL. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Dit drama geheel gespeeld door Maori- stammen is opgedragen aan de regeering van Nieuw Zeeland (Australië) wier volle mede werking bij het opnemen aldaar, het welsla gen van deze film mogelijk maakte. Met welke groote moeilijkheden de veree- niging van twee Maori-stammen gepaard ging, toont de film De Duivels Kuil. Aldus heette n.1. de Vulkaan, waarop de Arikis woonden. Ofschoon de rommelende vulkaan een naderend onheil voqrspelt, is de stam aan 't feestvieren omdat Prinses Miro, de dochter van het gestorven opperhoofd Pa- kura, de huwbaren leeftijd heeft bereikt. Het is steeds de wensch van den gestorvene ge weest, dat Miro zou trouwen met Patiti, de prins van den vijandelijken stam der Wa- Tees. Een wedkamp met prins Rangi moet echter beslissen of Patiti de eer waardig is. Rangi begeeft zich nu in vrede naar de Wa- Tees om den wensch van het gestorven op perhoofd over te brengen. Men neemt den wedstrijd aan. Door een lage list weet Rangi te winnen. Doch Miro wil zijn vroqw niet worden. Als zij naar Patiti toegaat, volgt Rangi haar heimelijk. Een gevecht van man tegen man volgt. Rangi stort in de vulkaan. De Arikis trekken op om zijn dood te wre ken, maar de uitbarstende vulkaan komt de Wa-Tees te hulp en dan toont hun aanvoer der zich in groote edelmoedigheid waardoor niets de wensch van den machtigen Pakura meer in den Weg staat. Zeker een merkwaardige film deze Dui vels Kuil, vooral ook door het medewerken der echte Maori-stammen. De hoofdperso nen vallen zeer op. Het programma bracht echter nog een ver rassing en wel een tweede hoofdnummer, al leraardigst van inhoud en leuk gespeeld, zoo dat ieder er zich bii yprmaakte. De titel luid- gen. Verdachte blijft zijn onschuld volhou den. President: U begrijpt dat er een zware ver denking op u rust? Verdachte: Ik ben onschuldig. De zitting wordt daarna verdaagd tot hedenmorgen negen uur, voor het houden van requisitoir en pleidooi. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. DE GEVOLGEN VAN DE AANWENDING VAN PIEKS ECZEEMZALF. De 58-jarige heer Joh. Jac. P., koopman te Hilversum, verscheen als verdachte voor den kantonrechter terzake het onbevoegd uit oefenen der geneeskunde, gepleegd te Bergen op 18 Maart j.L Aldaar is woonachtig mej. J. M. S., huis vrouw van K„ die al reeds geruimen tijd lij dende was aan eczeem en werd behandeld door een plaatselijken geneesheer dr. van Gelder, arts aldaar. Aangezien echter de patiënt niet scheen te voldoen aan het condi- tio sine qua non tot herstel, dat zij niet in aanraking kwam met water, maakte de ge nezing weinig vorderingen en wendde "zij zich op advies van welwillende kennissen, die steeds kwistig zijn met goeden raad, tot gezegden heer P-, den uitvinder van de ver maarde Pieks eczeemzalf, welke heer weldra verscheen te haren woonhuize, een onder zoek instelde en haar daarop overhandigde een doos van zijn voortreffelijk smeersel te gen voldoening van den kostendei' prijs, zijnde f 2.75. Overeenkomstig de gebruiksaanwijzing ging de lijderes te werk, evenwel met een ontstellend resultaat, daar de uitslag zich nu openbaarde over het gansche lichaam en haar handen en armen opzwollen. De arme vrouw schroomde aanvankelijk de hulp in te roepen van haar huisarts, doch ten slotte durfde zij niet langer te talmen met dit consult en ver scheen zij voor den dokter met een uiterlijk, dat den dokter verbaasd deed uitroepen: Maar juffrouw K., wat ziet u er uit, wat is er met u gebeurd? Het eczeem bleek echter zulk een omvang te hebben genomen, dat de geneesheer onmachtig was haar als loo- pende patiënt te behandelen, weshalve hij haar met een collegiaal schrijven zond1 naar dr. v. d. Sluis, specialist voor huidziekten te Alkmaar, die echter het geval ernstig genoeg achtte, om opneming in een ziekenhuis te ge lasten. Als gevolg van deze behandeling genas de aandoening in zooverre, dat de juffrouw weder haar gewone bezigheden kon verrich ten, doch geheel genezen was zij ook thans nog niet. Voornamelijk omdat zij niet voldoen kon aan de voorwaarden, niet met water in aanraking te komen. Door den heer P. werd pertinent ontkend, dat hij eenige geneeskundige handeling had verricht. Hij had getuige alleen tegen vol doening van 2.75 uitgereikt een doos van de door hem uitgevonden zalf en haar later ook niet den raad gegeven met het gebruik 'door te gaan Volgens uitdrukkelijk verlangen van den kantonrechter werd door den griffier voorge lezen een stapel brieven, plm. 27 in getal uit alle oorden des lands, van dankbare cliënten van den heer P., die zelf of wier familieleden door het gebruik van Pieks eczeemzalf radi caal waren genezen. Waar het echter in 't belang van het onder zoek noodig werd geacht ook den specialist dr. v. d. Sluis als getuige-d-eskundige te hoo- ren, gelastte de kantonrechter schorsing der zaak en hervatting van het onderzoek op Vrijdag 29 Mei, dus a.s. week. DE VOORNAAMSTE ACTEUR VERSCHEEN BIJ DE TWEEDE VOORSTELLING NIET TEN TOONEELE. De vorige week behandelde de kantonrech ter een overtreding der motor- en rijwielwet contra den 35-jarigen uitvoerder Carolus A. uit Wijk aan Zee en Duin, welke heer op 7 April te Limmen door den brigadier de Groot en een collega was aangetroffen, rij de „Inge en haar drie vaders". Het gaat hier n.1. om drie jongens, die een klein meisje vinden en samen besluiten het aan te nemen als gezamenlijk pleegkind. Later is Inge een van de ondeugendste meisjes van de kost school. Zij is echter zoo aantrekkelijk, dat tusschen Bob, Fred en Hans een strijd ont staat. Zij hebben voor Inge slechts verliefde blikken. Wie na tal van komische intermez zo's de liefde van 't pleegkind verwerft, moet U gaan zien. En de twee overblijvenden we ten zich met aardige vriendinnen te troosten. Als geheel een goed Pinksterprogramma. DE MAN MET HET IJZEREN MASKER. Victoria Theater. Het is in deze film vooral Douglas Fair- banks, die maakt dat men in spanning is van begin tot einde. Hij brengt als d'Artagnan de romantiek uit de 17e eeuw op het doek als geen ander. Men moet hem zien met zijn wapenbroeders, aan het hoofd van zijn musketiers als de wreker der onschuld, als trouw aanhanger van zijn koning, of in welke situatie ook altijd brengt hij leven en beweging en elk van zijn handelingen ver wekt enthousiasme. Zijn groote leenigheid1, zijn meesterschap in het schermen en de vlug heid in het nemen van zijn maatregelen, brengen die andere film „Het teeken van Zorro" weer in gedachten en verbazen telkens weer. „De man met het ijzeren masker" is een film met een historisch gegeven uit den tijd toen kardinaal Richilieu onbeperkt gezag uit oefende in Frankrijk. Er werd een geboorte vernacht in het oninklijk gezin en er kwamen twee zoons, waarvan één op Isst van Richilieu naar Spanje werd gebracht, omdat de minister dit veiliger achtte voor den staat. Een dienaar, graaf Rofhefort, kwam achter het geheim en omdat hij het niet wist te bewaren (een meisje, dat het geheim ook kende, was naar een klooster gevoerd en daar door een avon turierster gedood en om dit te wreken, wist d'Artagnan Doug Fairbanks den dienaar het geheim te ontwringen) viel hij in ongenade bij Richelieu. Dit zette bij hem dende op een Simplex, niet voorzien van twee onafhankelijk van elkander krachtig werken de remmen. Bovendien ontbrak hem een gel dig rijbewijs. De heer A. ontwikkelde toen echter met een benijdenswaardige flux de bouche zooveel bezwaren, dat het noodig was om den verbalisant te hooren. Deze po- litie-ambtenaar was thans ook behoorlijk pre sent, doch verdachte schitterde door afwezig heid wat ons ten zeerste bedroefde, daar de heer A. onder veel meer ook had beloofd, bij deze gelegenheden ook eenige onjuistheden in ons verslag recht te zullen zetten. De verbalisant had nu alléén het woord en verklaarde dat de handrem absoluut waarde loos was, daar niet alleen de handle doch ook de draad ontbrak. De kantonrechter wist nu genoeg en maak te een passend slot aan deze unvollendet symphonie.door den afwezigen heer Carolus bij verstek te veroordeelen tot 2 maal 10 boete of 2 maal 10 dagen. Misschien lokt het hem nu wel aan, om in verzet te komen. EEN VEROORDEELDE, DIE ZICH NIET DIRECT LIET KISTEN. Een vrachtrijder van Edam op Hoorn en Alkmaar, de te Edam wonende heer R. B., was op 1 Mei bij verstek veroordeeld tot 40 boete of 40 dagen wegens het niet voldoend uithalen naar rechts voor een voorbij ko mend Fiatje, bestuurd door mevrouw Wou ters uit Heemstede, zoodat bijna een aanrij ding plaats greep en het echtpaar Wouters, geschrokken en verontwaardigd zich omtrent deze onbehoorlijke manier van doen hadden gewend tot den brigadier Talsma te Scher- merhorn, die zich toevallig in de nabijheid bevond. Het feit greep namelijk plaats op de Noordervaart nabij Schermerhorn. De vrachtrijder werd in de auto van den heer Wouters nagezet en ingehaald, waarop de brigadier procesverbaal opmaakte met het hiervoren gereleveerde resultaat. De veroor deelde, niet opgefrisch door de exorbitant' hooge boete kwam als nu in vprz-it en bad zich tot verdediger gekozen mr. IJpma uit Edam. Deze overlegde omtrent zijn cliënt een loffelijk getuigschrift van de politie te Edam, waarin hij werd beschreven als een bekwaam en voorzichtig chauffeur, nog nimmer ver oordeeld. De heer B. ontkende dan ook be slist eenig opzet te hebben gehad tot hinde ren. Hij was op den slechten weg in een kuil geraakt, waardoor het stuur van zijn oude Ford een oogenblik slecht function- neerde. Het feit echter dat volgens de echte lieden Wouters verdachte ook na de aanrij ding in 't midden van den weg was blijven rijden noopte het O. M. om bevestiging van het gewezen vonnis te requireeren. Mr. IJpma hield daarop een keurig en niet onverdienstelijk geargumenteerd1 pleidooi, waarin hij trachtte aan te toonen, dat zijn cliënt niet schuldig was aan het ten laste ge legde, den nadruk legde op het feit dat abso luut niet eenige aanrijding had plaats gehad en verdachte zeer zeker niet behoorde tot het soort onbehouwen chauffeurs, die het er steeds op toe leggen, autobesturende dames te doen schrikken en in 't nauw te brengen. Na beëindiging van dit pleidooi meende de ambtenaar termen te hebben, aanhouding te verzoeken, ten einde brigadier Talsma, die over de manier van rijden van verdachte een onpartijdig oordeel kon vellen, alsnog als getuige te hooren en werd de zaak alzoo aangehouden tot de zitting van 26 Juni a.s. WAT EEN EERZAMEN BROODBAKKER HEDEN TEN DAGE KAN OVERKOMEN. Met een gemiddelde snelheid van 4 K.M. per uur, die ongetwijfeld de veiligheid van het verkeer niet in gevaar zal brengen, suk kelde op 11 Mei de 61-jarige bakkerspatroon, de heer Jac. B. met zijn bakkerswagen nabij Molenbuurt en Tesselsche hek, geheel onbe wust van het onheil, dat bezig was te vol trekken. Hij had toch nauwelijks den Geester- singel bereikt of hij werd aangesproken door een buiten adem geloopen heer, die hem mededeelde, tot het corps der gemeentepolitie te behooren en hem, onder uitreiking van het gebruikelijke receptje, mededeeling deed, dat kwaad bloed en een paar jaar later ont voerde hij den jongen prins weer naar Frankrijk, waar hij hem opvoedde en door een overrompeling van den inmiddels koning geworden broeder aan het hoofd van den staat plaatste. De koning werd opgesloten en, opdat niemand zijn gezicht ooit meer zou zien, deed men hem een ijzeren masker voor. Maar d'Artagnan wist hem te verlossen en de ontrouwen te straffen, hoewel dit ook het leven van hemzelven en dat zijner drie vrienden vroeg. Dit is héél in het kort de groote lijn in de film, die, zooals men ziet, ruimte laat voor veel romantiek. Deze is goed benut, 't Is na tuurlijk niet mogelijk, om alle gebeurtenissen op het witte doek te vertellen, daarvoor ga men zelf zien (en hooren), wat dan zal betee- kenen: genieten, ook van prachtige opnamen van interieurs en de natuur Aan het hoofdnummer gaan vooraf een journaal en een Paramount-geluidsjournaal en een komedie, waarin Stan Laurel en Oliver Hardy als dwangarbeiders tal van vermake lijke dingen beleven. 't Gulden Vlies brengt in de Pinksterweek een Duitsche film, getiteld „Wien, du Stadt der Lieder". Gisteravond werd de première ge geven voor Alkmaar en hoewel de eerste ac- ten niet direct konden boeien, werd dat later op den avond stukken beter, zoodat we per slot van rekening toch nog zeer voldaan huiswaarts gingen. Het geheel is een vermakelijk verhaal, dat natuurlijk in Weenen speelt. Een aardige jon gedame, Steffi Kom, is verliefd op Pepi, een werklooze musicus, zeer tegen den zin der respectievelijke vaders. De oude heer Kom zag zijn dochter veel liever uitgehuwelijkt aan den eigenaar van een vleeschzaak, die toevallig ook al verliefd is op Steffi. Hoe dat zaakje nu eigenlijk zou zijn ver- Ioopen, als alles zijn gewonen gang gegaan was, weten we niet, maar gelukkig gebeurd er iets. Op een kaartavondje in het café Bock komt e«n loterijbriefje voor den dag en nu *•1 onze bakker met zijn broodmagazijn op wie len links van den weg had gereden en zich dus aan een overtreding had schuldig ge maakt. De goede man had nog de moeite ge nomen om in persoon te verschijnen. Hij werd door den kantonrechter overeen komstig leeftijd en positie minzaam en vader lijk behandeld en in de gelegenheid gesteld door betaling van 2 gulden boete (de hechte nis kon natuurlijk beschouwd worden als een niets ter zake doende formaliteit) de goede verstandhouding met mama Justitia weer te herstellen. MEN MOET ROEIEN MET RIEMEN DIE MEN HEEFT. De scheepsbouwer Dirk W. uit Noorè- Scharwoude had zich als hoofd van het be drijf te verantwoorden ter zake het feit, dat hij op 20 Maart had doen werken met een acetyleen laschapparaat, dat niet aan de ver- eischten der veiligheidswet voldeed. De heer W. erkende het feit, doch voerde als verzachtende omstandigheid aan, dat tegenslag in zaken beletsel was geweest om zich een aan de eischen voldoende inrichting, die 160 kost, aan te schaffen. Thans echter, nu de zaken weer beter marcheerden, was dit verzuim hersteld. Ambtenaar en kantonrechter begrepen de moeilijkheden, waarvoor een bedrijfsleider soms komt te staan, volkomen en de straf werd dan ook tot slechts 5 boete of 5 dagen beperkt. WATERIGE MELK. Een landbouwer te Staphorst brengt altijd zijn melk naar een van de vele kleine zuivel- fabriekjes die Staphorst telt. Toen op een morgen een keurmeester van de door hem aangevoerde melk monsters nam, bleken alle monsters in belangrijke mate vuil te bevatten en één monster 8 en een ander zelfs 20 water. Nu was de landbouwer het vorig jaar ook al geverbaliseerd voor eenzelfde feit, maar had het toen geschikt voor 80 gld, Na dat eerste verbaal leverde hij plotseling van acht koeien 60 liter „melk" per dag minder af. Hij werd nu door den kantonrechter ver' oordeeld tot een boete van 300 gld. of 100 dagen.. >M tsJö U; BIGAMIE. De Rotterdamsche rechtbank heeft eeft 38-jarigen stoker uit Barry Stock, die den 24en December 1929 in Engeland was ge huwd, terwijl zijn vóór dien tijd in Neder land gesloten huwelijk nog niet door echt scheiding was ontbonden, veroordeeld tot eer gevangenisstraf voor den tijd van vijf maan den met aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorgebracht. DIEFSTAL VAN EEN BRANDKAST. Voor het Arnhemsche gerechtshof werd Donderdag behandeld de zaak tegen een rij wielhersteller en een chauffeur uit Rotter dam, die wegens inbraak door de rechtbank te Zwolle werden veroordeeld tot resp. 2 en 5 jaren gevangenisstraf. In den nacht van 16 op 17 Januari jl.1 hadden verdachten in gebroken in het kantoor van de zuivelfabriek „De Volharding" te Blokzijl en vervolgens zich meester gemaakt van de brandkast, die zij in een auto wegvoerden. Verdachten wer den te Zwartsluis gearrestseerdde brand kast en een tasch met inbrekerswerktuigen werden in beslag genomen. De procureur-generaal eischte tegen den chauffeur vier jaar en tegen den rijwielher steller twee jaar gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis. Uitspraak 4 Juni. EEN DRONKEN CHAUFFEUR. Een caféhouder-autoverhuurder te Wierden was per autobus met een gezelschap van twintig personen te Zwolle. Toen men weg zou rijden, bleek hij stomdronken te zijn. Een 1 1 m volgt een prachtige scène. Door de „handig heid" van een zetter komt het verkeerde num mer voor de hoofdprijs in de krant, zoodat de gelukkige bezitters ervan in de waan ver- keeren, dat ze plotseling schatrijk zijn. Er volgt dan een geweldige knalfuif, die herhaaldelijk bijzonder komisch is en tal van verrassende elementen in zich heeft. Het is een dol gezellig feest, dat tot laat in den nacht duurt. Dan komt de morgen en de nuchtere waar heid. Geen rijkdom hebben de fuifnummers; ze zijn zelfs armer geworden. Groote con sternatie. Groote ontnuchtering. En de werklooze Pepi wint op hetzelfde oogenblik eenige duizendenHij kan trouwen met zijn Steffi. De rest komt natuurlijk ook in orde, zoo dat alles een zeer gelukkig einde krijgt. Deze film, die in het begin wat vreemd aandoet, eindigt heel goed. Vooral de fuif- partij is prachtig geslaagd, mede dank zij het geestige spel der hoofdpersonen en de vroo lijke, meerendeels bekende melodieën. Aan het hoofdnummer gaat nog een heel goed voorprogramma (ook geluidsfilm) voor af, zoodat het Gulden Vlies met een heel goed Pinksterprogramma voor 'den dag is gekomen, dat wel de noodige toeschouwers zal trekken. Het Weekblad geeft deze week nog al veel „tooneel". Portretten van Carla de Raet (Vereenigd Roterdamsch Hofstad Tooneel), Elias van Praag, als „Vitek" in „Oplichters", een achttal van tooneelspeelers en -speelsters die optreden in de stukken „Tempo-tempo en „Bekentenis" (Ned. tooneel); 'n artikel over de „Grime" van C. J. Pieters en één over de Haagsche tooneelvereeniging „W 5", van Henri A. van Eijsden Jr. 'n Interessant opstel schrijft Guus Betlem Jr. over Prof. N. van der Waag, versierd met afbeeldingen van schilderijen van den grooten meester. Vervolgens filmafbeeldingen en fraaie por tretten van filmsterren en een liedje „Me mory" van Herman Elfring, waarbij Mei- chert Schuurman muziek schreef,'7

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9