Agmda JUMicaües fMuuüeims Onze JColcmiën £aatste Aedcfitm xicgelij&e Stcu Rechtszaken Weethecicht eiken leeftijd. DE PINKSTERDRUKTE. GESLAAGD VERGADERING VAN DEN RING VAN BOERENLEENBANKEN VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Kurstadt. inM- tt hank tarapht vprrlophf van Woensdag 27 Mei. 2—5.30 en 7.30—11 uur, Harmonie, vol kenkundige tentoonstelling. Lippen-negers. 7 30 uur, Cinema Amencain: Ihe parade of the West (circusfilm, geluidfilm); voor et- kt7 30fuur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De Duivelskuil (avonturen, dramboven ^7 30 uur, Victoria-TheaterDe man met het ijzeren masker (rom., geluidfilm); voor 7.30 uur, Gulden Vlies: Wien du Stadt der Lieder (amusements-geluidfilms)voor eiken leeftijd. Donderdag 28 Mei. 7 30—11 uur, volkenkundige tentoonstel ling, lippen-negers. 7 30 uur, Cinema Americain: The parade of the West (circusfilm, geluidfilm)voor el- ken leeftijd. T. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-I heatei De duivelskuil (avonturen, dram.); boven 14 ïaar- i 7.30 uur, Victoria-Theater: De man met het ijzeren masker (rom., geluidfilm); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Gulden Vlies: Wien du Stadt oer Lieder (amusementsgeluidfilm); voor eiken leeftijd. STEMMEN BIJ VOLMACHT. De BURGEMEESTER van Alkmaar brengt ter algemeene kennis dat de lijst, vermeldende de kiezers die een gemachtigde hebben aangewezen voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad, van heden af ter ge meente-secretarie ter inzage ligt en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar is. Alkmaar, 26 Mei 1931. De Burgemeester, WENDELAAR. HERKEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De herkeuring van de voor de lichting 1932 dezer gemeente ingeschreven per sonen, door of omtrent wie een nieuw geneeskundig onderzoek is aangevraagd, zal plaats hebben op Vrijdag 12 Juni 1931, des voormiddags 10 uur te Alk maar, in het gebouw ,De Nieuwe Doe len", Doelenstraat 3. Vorenbedoelde ingeschrevenen, die mochten wenschen het onderzoek elders te ondergaan, kunnen zich daartoe schriftelijk wenden tot den voorzitter van den herkeuringsraad. Het verzoek schrift kan ongezegeld zijn. doch moet gefrankeerd verzonden worden. Zij zijn niet verplicht tot het onder gaan van een nieuw' onderzoek voor den herkeuringsraad te verschijnen. Even- v, e'. zullen zij, zoo zij zich a..r, dit nieuwe onderzoek niet onderwerpen, voer ge schikt worden gehouden, tenzij zich een bijzonder geval voordoet, dat aanleiding geeft hen te onderzoeken op de plaats, waar zij zich bevinden, of om uitspraak te deen op een overgelegde geneeskundi ge verklaring. De uitspraken van den herkeurings raad worden in het openbaar medege deeld. Alkmaar, 27 Mei 1931. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. VAN HET DAK GEVALLEN. Hedenmorgen is de 36-jarige pensionhou der W. J. v. E. van het dak van een pand van de Schiedamsche Singel te Rotterdam ge vallen. De man was op slag dood. AUTO VERBRAND. De luxe personen-auto uit Enschedé, die den Tweede Pinksterdag tengevolge van een aanrijding op den weg naar Eibergen in de sloot terecht kwam en door den bestuurder, wegens de opgeloopen schade, moest worden achtergelaten, is des nachts door onbekende daders in brand gestoken. De auto brandde geheel uit. De politie stelt een onderzoek in. ONWEER. Te Hengelo. Hedenmorgen had te Hengelo een kort, tfoch hevig onweer plaats, dat gepaard ging met zware slagregens. In een minimum van tijd waren verschillende lager gelegen ge deelten van straten onder water gezet. Voor al nabij het postkantoor stond het water meer dan 15 c.M. boven de straat. De bliksem sloeg in het dak van het huis van W. aan den Balktsweg zonder verdere schade aan te rich ten. Na een uur had alles weer zijn gewo nen aanzien. Door den bliksem getroffen en ge dood. Hedennacht en vanmorgen vroeg heeft bo ven Helmond en omgeving een vrij hevig on weer gewoed. Te Milheeze is de bliksem in de boerderij van den landbouwer P. v. d. Wetering geslagen, waarbij de landbouwer en zijn vrouw getroffen werden. Van de We tering was op slag dood, zijn vrouw bewus teloos. Toen het hemelvuur insloeg zat het echtpaar in de keuken. De nieuw gebouwde boerderij werd verschrikkelijk gehavend, doch er ontstond geen brand. Van de Wete ring was ongeveer 30 jaar en vader van drie jeugdige kinderen. Stadhuis te Winschoten door den bliksem getroffen. Tijdens een hevig onweer sloeg de bliksem hedenmorgejj in den toren van het stadhuis te Winschoten, zonder er evenwel brand te veroorzaken. In de spits werd echter een groot gat geslagen, terwijl de electrische to renklok defect geraakte. Boven Nijmegen en Arnhem veel regen. Hedenmorgen 'egen half negen woedde een onweer boven het Rijngebied tusschen en Emmerik. De bliksem sloeg te Milhngen in het dubbele woonhuis van K. en H.. dat geheel afbrandde. Boven Arnhem en Nijmegen viel vanmorgen veel regen, doch onweerschade werd er niet aangericht. STA ATSPENSIONNEE RING. Vergadering te Utrecht. Dinsdag hield de Bond voor Staatspen- sionneering te Utrecht zijn jaarvergadering onder leiding van jhr. ir. R. de Muralt. Deze merkte in zijn openingsrede op, dat het aan tal van hen die staatspensioen ontberen, meer en meer toeneemt. In het jaarverslag werd mededeeling ge daan van een geleidelijke toeneming van leden. Een voorstel-Drachten om actie te voeren tegen het militairisme, daar de daaraan ver bonden uitgaven een belemmering zouden vormen voor de invoering van wettelijke voorzieningen voor ouden van dagen; werd op voorstel van den voorzitter ingetrokken, daar het H. B. in zijn prae-advies de mee ning had uitgesproken dat een dergelijke ac tie in strijd moest worden geacht met de statuten. Ds. D. A. Hoekstra te Utrecht gaf in de middagvergadering een overzicht van de actie hier te lande. In 1930 werd de Bond voor premievrij staatspensioen opgericht en thans telt.hij ongeveer 50.000 leden. Spr. herinnerde* aan de overgangsbepalingen der invaliditeitswet-Talma en die in de ouder- domswet-Aalberse. Ook onder rechtschen wint men veld, aldus spr. Ds. Hoekstra be streed de meening, dat het principe onchriste lijk en in strijd met Gods woord zou zijn. Zedelijkheidshalve, aldus spr., vragen wij premievrij staatspensioen voor de ouden van dagen om van hen weg te nemen zelfs de mo gelijkheid van gedwongen afhankelijkheid door bedeeling. JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING. Onder voorzitterschap van den heer Henk v. d. Vlist is Zaterdagavond en de beide Pinksterdagen te Utrecht de 13de algemeene vergadering van aen Jeugdbond voor ont houding gehouden. Uit de mededeelingen bleek, dat het aantal leden is toegenomen en thans ruim 3000 be draagt. Een gift van 2000 van Hulp na onderzoek zal den bond in staat stellen zijn werkzaamheden op vastere grondslagen voort te zetten en uit te breiden. Met het oog op de propaganda werd het hoofdbestuur van 5 tot 7 leden uitgebreid. Er werd een nieuw hoofdbestuur gekozen. Mej. Gré Jelgersma, te Bilthoven, werd voor de redactie van het bondsorgaan her benoemd. Op voorstel van het hoofdbestuur werd besloten tot de instelling van adspirant-leden- groepen voor jongens en meisjes van 12 tot 14 jaar. Een nadere regeling voor de Ver koopcentrale werd vastgesteld. EEN NEDERLANDSCH-SPREKENDE FILM. Een Nederlandsch sprekende film, de eer ste, die in een Nederlandsche studio is opge nomen op Nederlandsche apparaten en die vervaardigd is door de Film Mij „Electra" te Rotterdam, loopt deze week aldaar in het W. B. en City Theater. Deze film, welke een „sprekende" aankondiging is van de komen de productie van de Film Mij. „Electra" te Rotterdam, is gesproken door Anton Roemer, den bekenden acteur van het Ver. Rotten damsch Hofstad Tooneel, en den heer Van Sthveren, voorzitter van de Centrale Com missie van de Rijksfilmkeuring. DE MERAPI BLIJFT WERKEN. Nieuwe uitbarsting op komst? Zondagmiddag werd een verhoogde wer king van den Merapi geconstateerd. Er wer den zeven gloedwolken waargenomen in een tijd van vijf kwartier, waarbij één zoo laag, dat de heer Ecóma Versteeg van den Vulca- nologischen Dienst op het punt gestaan heeft van Goenoeng Gono uit algemeen alarm over het bedreigde gebied te geven. De eerste gloedwolk, welke ten 11.31 uur werd waargenomen, was de grootste van de laatste weken en ontwikkelde zeer imposan te rookkolommen in typische kolossale grauwbruine bloemkoolvormen, dalend tot ongeveer 15 meters hoogte, hetgeen het laag ste punt is sedert de eruptie. De afmetingen waren dusdanig, dat op een oogenblik de zon werd verduisterd voor een gezelschap uit Djocja, dat ongeveer op duizend meter af stand noordelijker aanwezig was. De ontwik keling der krachtig opbruisende wolken ging gepaard met een sterk gesis als gevolg van den vulkanischen modderregen. Intusschen hadden constante lava-afstortingen plaats met doffe slagen, waardoor steenen op stee- nen in den bovenloop van het Blongkeng- hoofdravijn werden gestort, dat noordelijker ligt dan het ravijn, waarin de gloedwolken eindigden en dat door een hoogen rug daar van gescheiden is. De Vulcanologische Dienst tracht het verband na te gaan van het optreden der gloedwolken en de daling van de lava-prop, welke verschijnselen ver toonde alsof een groote afstorting begon. BRIAND BLIJFT MINISTER! Na afloop van den ministerraad van he denmorgen is officieel medegedeeld, dat Briand op aandringen van het geheele kabi net zijn na de verkiezing van Doumer tot president der Fransehe republiek genomen besluit, om als minister van buitenlandsche zaken af te treden, heeft herroepen en dat hij even als tevoren de leiding op de Quai d' Orsay zal blijven behouden. PROF. PICCARD VOOR ZIJN ONDER ZOEK VAN DE STRATOSSFEER GESTART. De Belgische professor Piccard is in den afgeloopen nacht tegen drie uur met zijn speciaal geconstrueerde ballon opge stegen voor zijn lang voorbereide lucht reis, ter onderzoek van de hoogste lucht lagen en zoo mogelijk van de stratos- strueerd voor de zeer hooge luchtlagen sfeer. De luchtballon is speciaal gecon- en is gevuld met 200 kubieke meter wa terstof Ondanks het vroege uur was er groote belangstelling voor den start. De politie had echter het terrein afgezet en slechts wie van een kaart voorzien was werd tot het terrein van den start toegelaten. In onze beschouwing over de Pinkster- drukte stond dat de Alkmaar Packet 200 pas sagiers vervoerde, men gelieve hiervoor te lezen 2000. Voorts dienen wij nog melding te maken van het feit, dat dit jaar voor het eerst met Pinkster geen gelegenheid om te dansen in de Harmonie werd gegeven. Een traditie van een halve eeuw werd hier door gebroken. Steeds was het gewoonte, dat de jongelui uit onze omgeving den 2en Pinksterdag en van den 2en op den 3en in de Harmonie (van ouds de IJzeren Baan) kwamen om te dansen en menige verloving van een aanstaand landbouwerspaar was hiervan het gevolg. Met hun karretjes, die de laatste jaren door auto's werden vervangen, kwamen zij naar Alkmaar en wanneer de zaken des nachts om 2 uur werden gesloten, ging men "niet naar bed, doch werd er een toertje ge maakt om den volgenden dag in Bergen of Schoorl een afzakkertje te gebruiken. Deze traditie werd voor een paar jaar door de politie gebroken, omdat ook met Pinkster het sluitingsuur op 12 uur werd gesteld, met als gevolg, dat de jongelui naar het nabije Bergen togen, waar het sluitingsuur op 2 uur werd gesteld. Nu veronderstellen wij, dat er dit jaar in de Harmonie met Pinkster geen dansen was, omdat de zaak door de verfraaiing een ander karakter had gekregen. De eigenaar verzekerde ons evenwel, dat hij zich genoodzaakt had gezien, geen gele genheid tot dansen te geven, omdat in ver band met de concurrentie buiten Alkmaar en een sluitingsuur van 12 uur, dit geen voor deel meer kan opleveren. Wel bleek de politie genegen om hen, die om 12 uur aanwezig waren tot 2 uur, als be sloten gezelschap, binnen te laten, doch voor de ondernemer levert een dergelijke regeling te groote moeilijkheden, aangezien de be zoekers uit de omgeving traditioneel gewoon zijn om met Pinkster tot 2 uur toegang te kunnen verkrijgen. Ter voorkoming van moeilijkheden met zijn cliënten oordeelde hij het toen maar beter om met Pinkster geen gelegenheid om te dansen te organiseeren. Wij betreuren het, dat hierdoor een tradi tie, die Alkmaar mede maakte tot een cen trum voor de landbouwbevolking uit de om geving, gebroken werd en hopen, dat de raad in het belang van den welstand van Alk- maarsche middenstanders er toe zal besluiten om voor de Pinksterdagen de verordening te wijzigen. Er bestaan geen redenen om Alkmaar tot een dood stadje te maken en dit te meer niet, nu Alkmaar door de betere verkeersmiddelen, kans heeft voor een grooter rayon het cen trum te worden. DE LIPPEN-NEGERINNEN VAN KEJA-BE. Wij hebben hedenmiddag, ruim 2 uur, een kijkje genomen in de Harmonie, waar het negergezelschap, afkomstig uit het hartje van Afrika (Fransehe Congo) voor eenige dagen zijn intrek heeft genomen. Er was een keurig podium opgesteld en een groote gevlochten hut getuigde van de tech nische vaardigheid dezer zwarte aardbewo ners. Intusschen, al wat er te zien kwam, geen negers. De impressario stapt al eens ongeduldig op en neer en op onze vraag waar het levende deel van de expositie thans bleef, werd geant woord, dat de zwarte dames en heeren uiterst lui waren, dat zij pas gegeten hadden en zich nu aan 't aankleeden waren, maar dat ook hij niets kon doen om dit proces te verhaasten. Het deed ons onwillekeurig denken aan den ter dood veroordeelde, die hoegenaamd geen haast maakte om het schavot te bestij gen, omdat de voorstelling zonder hem toch niet door ging. Ten slotte hebben wij met den impressario om een hoekje van de tuinzaal gekeken, waar het ebbenhouten gezelschap zijn bivak heeft opgeslagen. De dames en heeren bleken reeds gekleed en gereed naar de expositiezaal te trekken, waar zij ongeveer een kwartier later werke lijk op namaak-tijgervelletjes op rijtjes van drie naast elkaar hadden plaats genomen. De impressario toonde ons verschillende fraaie stukken handwerk door deze zwarten vervaardigd, voetenbankjes, boodschaptas- schen, enz. Het gezelschap heeft een volledig stel neger-muziekinstrumenten meegebracht waarop van tijd tot tijd gespeeld wordt. De vrouwelijke kroeskoppen hebben de lip pen tot 16 c.M. ver uitgerekt en dragen daarin ronde houten schijven, zoodat hun ge laat, dat overigens volkomen regelmatig aan de mondzijde afschuwelijk misvormd wordt. Het is interessant deze vrouwen in haar onbegrijpelijk taaltje met elkaar te hoo- ren praten. Zij trekken zich van haar om geving al heel weinig aan en zetten haar on derlinge buurpraatjes gezellig voort. Twee dezer vrouwen behooren aan een neger met een intellectueel baardje. Hij heeft er eigenlijk vier, maar heeft er twee thuis ge laten om hem weer te verwelkomen als "hij weldra weer naar zijn home in het zwarte Afrdcaansche binnenland zal terugkeeren. wij hopen in een volgend nummer nog even op deze expositie terug te komen Inte ressant is zij zeker. TE- WATER GEVALLEN EN GERED. Gistermiddag is de 7-jarige Cor Stam in het water bij de Zes Wielen gevallen. Zijn 9-jarig broertje sprong hem na en wist het ventje, dat reeds bewusteloos was, weer op het droge te brengen. Medische hulp bracht het knaapje spoedig weer tot bewustzijn. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. De opbrengst van de bloemjescollecte ten bate van het gesticht voor toevallijders te Haarlem en Heemstede hééft gister hier ter stede een bedrag van bruto 413.41 opge bracht. 1A Voorwaar een mooi resultaat. Bij de verleden week door de „Vereeniging van Leeraren in Stenografie en machine- schrijven" te Amsterdam gehouden examens, slaagde mej. L. v. Enschut voor Steno Engelsch en de heer H. de Groot voor Steno Hollandsch. Zaterdag vergaderde deze Ring in het Landbouwhuis te Alkmaar onder voorzitter schap van den heer W. van Slooten te Heei- hugowaard, die er zijn genoegen over uit sprak, dat zoovelen waren opgekomen. Niet minder dan 14 banken waren vertegenwoor digd, terwijl mede aanwezig was de heer Hendrikse, inspecteur der Centrale Bank, ten einde eventueel nadere toelichting te geven op de punten van de agenda der Centrale Bank. Rekening en verantwoording werd gedaan, waaruit bleek, dat de ontvangsten 96 33, de uitgaven 48.20 hadden bedragen. Als bestuurslid werd herkozen de heer W. de Geus te Koedijk. Behandeld werd daarna de agenda voor de vergadering der Centrale Bank. Bij de vooi- stellen tot bestemming der winst bleek, dat deze rond 269000 had bedragen, alzoo min der dan het vorige jaar en wel als gevolg van den lageren rentestand. Instemming werd betuigd met de instelling van een fonds voor bijzondere doeleinden. Nog' kwam ter sprake de verlaging van den rentestand. Er bleek uit, dat deze verlaging in de lijn ligt van een dalende geldmarkt, waaraan de C. B. niet kan ontkomen. Voor dadelijk opvraagbare gelden is de rente a 2Vi eigenlijk nog hoog. Bij de C. B. is op het oogenblik een 90 millioen door de locale banken gedeponeerd en slechts ongeveer 6 millioen aan boerenleenbanken uitgeleend. Om aan den eisch van liquiditeit te voldoen, kunnen de gedeponeerde gelden niet op langen termijn worden uitgezet en kan dus slechts een lage rente worden bedongen. Geconstateerd werd, dat door de hooge rente, welke de Boerenleenbanken voor spaargelden geven, velen onze Boerenleen banken voor geldbelegging uitkiezen. Deze gelden komen ien slotte bij de Centrale Bank terecht. Deze betaalt door haar gunstige positie dan ook nog een hooge rente, zoodat niet verwacht mag worden, dat tot herziening zal worden overgegaan. De geanimeerde vergadering werd met dank voor de prettige discussie gesloten. LIJK OPGEHAALD. Hedenmorgen helf elf is door schipper J. Bergsma van Stavoren te Cockdorp het lijk gevonden van den drie weken geleden aldaar verdronken heer Meijer. Hoewel beweerd werd, dat de verdronkene een som van 15000 bij zich droeg, bevond zich op het lijk slechts een paar gulden. De jas, welke reeds eerder gevonden was, bevatte evenmin geld. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 21.33 uur licht op. XX L_K M AAR M I &NT24f GEBOREN: Trijntje Henderika, d. v. Sijbrand Gerben Grondsma en Henderika Bellis. Ruurd Ger- rit, z. v. Sipko van der Veer en Jansje Ger ritdina Heino. Johanna Catharina, d. v. Willem van der Vaart en Maartje Dane. Dirk, z. v. Dirk Boot en Grietje Kaan. OVERLEDEN: Teunis Gravemaker, 73 jaar, won. te Eg- mond aan Zee. Margaretha Cornelia Leem huis, 79 jaar. Alida van der Molen, gehuwd met Pieter Greeuw, 65 jaar. Cornelia van de Geer, 80 jaar. Pietertje Dissel, 16 jaar, won. te Heerhugowaard. DE VERDWENEN 13.000. Fietsenstaller tot twee jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Zijn beide medeverdachten vrijge sproken. Dp 7 October j.1. werd een 15-jarige loop jongen op zeer geheimzinnige wijze van 13.000 beroofd. Hij was in dienst van een effectenfirma en 'had dien dag bij een tweetal banken 13 mille geïnd. Toen hij bij zijn firma terugkwam, bleken de 13.GC0 spoorloos uit zijn actetasch ver dienen te zijn. Het jongmensch vermoedde dat hem het geld in een fietsenstalling was afhandig gemaakt; hij had daar n.1. zijn fiets een oogenblik gestald; de eigenaar had hem verzocht even een fleschje melk voor hem te halen. De jongen voldeed aan dit verzoek en ge durende dien tijd liet hij zijn tasch onbeheerd aan zijn fiets hangen. De fietsenhandelaar en twee vermoedelijke medeplichtigen werden kort na het gebeurde gearresteerd. De drie verdachten A. A. H. S., F. K. en H v. d B., allen rijwielherstellers, stonden voor de Vierde Kamer der rechtbank te Am sterdam terecht. De eerste twee wegens dief stal in vereeniging en v. d. B. wegens heling. Het O. M. eischte tegen S. en K. twee jaar gevangenisstraf en tegen v. d- B. anderhalf jaar. Heden deed de rechtbank uitspraak en snrak F-K. en H.v. d.B. vrij. De rijwielherstS A. A. H. S., bij wien de loopjongen zijn tasch een oogenblik onbeheerd had achter gelaten, werd wegens diefstal van f_ 13.080 „aar «aarnemindt„ Medegedeeld door het Kon. Nederi u Instituut te De Bildt Met' Hoogste barometerstand 768 3 Laagste barometerstsand 758 6 miw Rochefort. te Verwachting, geldig tot den avond van o* Mei: n «8 Zwakke tot matige wind uit Noordeliit Oostelijke richtingen, zwaar bewolkt nu.? delijke opklaring, waarschijnlijk onweert' en, aanvankelijk koeler. veroordeeld tot een gevangen isstrafvirT; jaren (conform den eisch). tWee VEROORDEELD WEGENS BRANDSTICHTING. Eerst vrijgesproken en nu lot jaar veroordeeld. De smid A. de B. uit Wormerveer op 11 December 1929 brand hebben sticht op den zolder van een perceel ten. den Zaanvveg aldaar, waar verd.'s sm derij is gevestigd. A. de B. stond od v# Mei 1930 voor de Haarlemsche recht bank terecht, verdacht van opzetteliil brandstichting. De rechtbank sprak h» vrij, doch de officier ging van dit vr« sprekend vonnis in hooger beroep Op 12 Mei j.1. eischte de procureur generaal bij het Amsterdamsche rechtshof, mr. Van Harinxma thoe èlon" ten, vernietiging van het vonnis Zl rechtbank en verd.'s veroordeeling tot een gevangenisstraf van één jaar. Voorts eischte hel O. M. verd.'s gevan genneming bij het uitspreken van \Z vonnis. Gister wees het Hof in deze zaak rest. Verd. werd schuldig verklaard a3„ het hem primair ten laste gelegde: m?Hf zettelijke brandstichting waarvan meen gevaar voor goederen is te dutv ten. Conform den eisch veroordeelde hst hof hem tot een gevangenisstraf van één jaar, de onmiddellijke gevangenneming werd echter niet gelast. Het hof overwoog o.m., dat verd. op zolder een kaarsje gebruikte, terwijl drie lichtpunten waren; er stond een open benzineblik in Je nabijheid. Verd was wegens het uitblijven van een be stelling in een misnoegde stemming, ter wijl hij meer dan eens gezegd heeft: „Brandde de boel maar af!" Naar wij vernemen, heeft verd onmid dellijk cassatie tegen dit vonnis aange- teekend. KANTONGERECHT DEN HELDER. Voor het Kantongerecht te Den Helda kwam Dinsdagmiddag in behandeling een verzetzaak van mejuffrouw J. J. de Haas, buffethoudster van de z.g. sociëteit D.A.T.S. te Texel, welke dd. 28 April 11. door den kan tonrechter was veroordeeld tot een geldboete van 60 subs. 30 dagen hechtenis, ter zake van Drankwetovertreding. Het betreft hier namelijk een kwestie, welke de gemoederen 's Texel nogal in beroering brengt. Deze socië teit is opgericht door den heer C. Boon, die haar beschouwt als een besloten gezelschap, daarvoor naar hij zegt, leden heeft vemr- ven, en die den vorigen keer al tot hooge geldboeten werd veroordeeld wegens het al daar gelegenheid geven tot dansen enz. Bij die gelegenheid werd de buffethoudster even eens veroordeeld en deze zaak diende heden weder voor den kantonrechter. Daar verdachte den heer Boon als haar verdediger had meegebracht, kon deze laat ste alleen buiten tegenwoordigheid \An de juffrouw gehoord worden. Daar evenwel een hoofdgetuige, namelijk de veldwachter Goij- enga van Texel, niet aanwezig was, moest de zitting worden verdaagd tot 25 Juni Niette min Icreeg de heer Boon gelegenheid de zaak nader uiteen te zetten. Voor zoover uit de tamelijk verwarde uiteenzettingen viel op te maken, bestond er tusschen zijn opvattingen die van den kantonrechter verschil. Laatstge noemde wees er den heer Boon namelijk op, dat de wet onderscheid maakt tusschen een Stichting en een Vereeniging. Eerstbedoeld een vermogensobject, kent geen leden,v>0< naast iedere Stichting ook een Verft"'?'1'» moet worden opgericht. Beide Sociëteiw® kunnen dus geen lid zijn van de door heer Boon genoemde Stichting. De heerew zette uiteen, dat de hier bedoelde sociëteit op- gericht is door personen, die benoemd v'ar vóór de Stichting was opgericht. 1 De verdere behandeling werd geschorst- ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 26 Mei. EEN BEKLAGENSWAARDIG SCHEPSEL. T.h Heden stond terecht de 35-jarige J T., gehuwd met Hendr. B te Hel thans gedetineerd in het huis van waring, welks verdachte verscheen een zesmaancischo baby o„ den a"nLtaj zich te verantwoorden wep,ens diei - van eenige witte hemden en een na japon uit de woning van den heer laar. welk feit was geP'^f. Kooijman aldaar, ivem ie<i »*«*- o -. op 24 Maart. Mej. B. wist dat me] fanr TIpa APi->tcroiiri-UA W Kooijman, mej- fanc Dee, echtgenoote W K°°ijöoU" wezig was, aangezien zij, m ujtglng- man, gewoonlijk 's morgens d0Cb Alle deuren waren gesloten, e- 's avonds miste mej. K bedoelde J b deren uit den kinderwagen. on. Uit het doc-r de politie :'18es,e. njet derzoek bleek dat verdachte, dl cenS. voor de eerste maal zich aan verm delicten had schuldig gemaakt, zen diefstal had gepleegd. Aanyar _-^jg verklaarde verdachte, dat haar -• zoontje het goed misschien had yan nomen, daar zij het ontvreen e g dit knaapje had gekregen. mej. Op verzoek van verdachte dee^^^ hte ter onwaar was. t nU bij De verdachte bleef echter oo cjjt- de opgaaf, dat zij de hemden e". jarig pon had ontvangen van haar woBipg jongentje, dat er mede uit de Kooijman het voor de politie iaCpte men, alsof zij het goed aan ve eCbt«r had geschonken, welk verhaal

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2