DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uil het JUtdemeat T>uq£Üiks<AÖmt<üdit ^Buitenhuid ^Binnenhuid 133e Jaargang. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. iranco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIENs Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Ui o. 123 Directeur: C. KRAK. DONDERDAG 28 HEI 1931 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA, Olt nummer bestaat uit 2 bladen. Den Haag, 27 Mei 1931. Het grootste deel van de middagvergade ring, heden door de Eerste Kamer gehouden, ring, heden door de Eerste Kamer gehouden, a.p.), die naar gebruik 'bij de algemeene be raadslagingen over de Indische Begrooting, welke heden een aanvang hebben genomen, een zeer heftige rede heeft gehouden, waarbij van het tegenwoordige regeeringsbeleid on geveer niets heel bleef. In de eerste plaats was hij volstrekt niet te spreken over het financieel beleid^ van d^ tegenwoordige regeering, die z. i. veel te voorzichtig is, al te angstvallig er naar streeft cm zelfs buitengewone uitgaven uit den gewonen dienst te betalen, terwijl het een daad van verstandig beleid zou zijn om voor werken, waarvan misschien niet de directe rentabiliteit maar dan toch de renda biliteit vast staat, te leenen. In de tweede plaats heeft de heer Mendels zijn hart lucht gegeven over het lot van den inlander, die bij stijgende zoowel als bij da lende markt steeds leeft op de grens van de bestaansmogelijkheid. Hij moge geen last van de malaise hebben, hij heeft ook nooit gepro fiteerd van de hooge kapitaalsinkomsten. Ook kwam de spreker op tegen de verlaging der ambtenaarssalarissen met 10 percent, wat toch eigenlijk neerkomt op een belasting verzwaring voor de betrokken ambtenaren ten bedrage van 10 percent van hun salaris. Waarom dan zoo'n verzwaring niet inge voerd over de gansche lijn der bevolking? Ook in andere opzichten worden op finan cieel gebied fouten gemaakt: waarom geen uitvoerrecht op aardolie en wel op de bevol kingsrubber, waarnaast dan ook het in voerrecht op rijst wordt verhoogd. Dat is voorwaar een aantasting van de vitale be langen der bevolking! Uitvoerig heeft de heer Mendels kritiek ge oefend over het vonnis, waarbij de leiders der P.K.I. door de Indische rechters zijn veroor deeld alsmede over de wijze waarop het pro ces tegen hen was geveerd. Hij noemde het een'beschamend vonnis en keurde het af, dat de verdachten niet direct voor een Raad van Justitie waren geroepen, doch eerst voor den Landraad hadden terecht gestaan. Levendig kwam hij er tegen op, dat men hem bij zijn vragen omtrent de bezoeken, welke de regeeringsautoriteiten in het verre oosten elkander brengen, met een kluitje in het riet had gestuurd. Verleden jaar was hem verzekerd, dat die bezoeken van den koning van Siam aan ons Indië en de reis van onzen gouverneur-generaal naar Achter-Indië niet meer dan beleefdheidsbezoeken waren. Maar uit allerlei feiten is thans wel overduidelijk gebleken, dat zij een ernstig politiek karak ter, in verband met maatregelen tot bestrij ding van het communisme, droegen. Hij nam het den minister kwalijk, dat hij ten minste tegenover het Parlement niet openhartiger was geweest. was geweest. Ten slotte heeft hij zijn hart ge lucht over deb enoeming van den heer ae Jonge tot Gouverneur-Generaal. Als eerste spr. over de Ind. begrooting had de heer Briet (a.r.) de stellige vraag gedaan, of de regeering wel eerst den heer Colijn had aan gezocht om het hooge ambt op zich te nemen en daarbij een lofrede op den leider der anh- revolutionnaire partij had gehouden, zoo uit bundig, dat de heer Mendels niet ten on rechte de opmerking maakte, dat hij daar mede den heer Colijn een slechten dienst had bewezen en deze hem dat zeker wel zou duide lijk maken. Maar de heer Mendels tapte uit een ander vaatje en noemde het kortweg een politiek schandaal, dat de regeering het had aangedurfd een der leiders (commissaris) van de „Koninklijke" tot G.G. te benoemen Het was al niet in orde, dat herhaaldelijk de hoogste Indische ambtenaren, zoodra zij waren afgetreden, tot een belangrijke positie bij een of andere groote Indische onder neming werden benoemd, maar hier had ne omgekeerde plaats gehad, en dat was wel zoo erg: hier werd een der leiders van een onderneming van zoo grooten invloed als de «Koninklijke" tot het hoogste Indische ambt benoemd en, al erkende hij, dat de beer de Jonge als mensch boven eenige ,,ve.r !,1" king staat, en al zal deze onmiddellijk ae banden met de „Koninklijke Petroleummaat- schappij" hebben verbroken, is het toch een daad in strijd met de goede politieke zeden. Morgen worden de beraadslagingen over de Indische Begrooting voortgezet. Vermoedelijk komt echter de minister eerst overmorgen aan het woord. Bij den aanvang der vergadering heeft de Kamer hare goedkeuring gehecht aan een onteigeningsontwerp tot verbetering van den Rijksweg tusschen de Bildt en Amersfoort. De heer Polak (s.d.a.p.) heeft daarbij ge legenheid gehad weer eens te klagen over he. ontbreken van wettelijke maatregelen tegen lintbebouwing. De minister van Binnenland- sche Zaken heeft beloofd, een wetswijziging tot het tegengaan van deze wijze van bouwen langs den kant van den weg te zullen over wegen. Het wetsontwerp tot steun aan de verbou wers van suikerbieten is door de Kamer goed gekeurd, nadat de heer Van den Bergh (hb.) verklaard had, dat de liberalen er niet ta^ waren, omdat het een bijzondere maatregel was voor een uitzonderingstoestand. Hij achtte evenwel op den duur een internatio nale regeling onvermijdelijk. Minister Ruys kon volstaan met in beginsel instemming met deze rede te betuigen. ONDER HET NIEUWE SPAANSCHE BEWIND. nisterie van arbeid en sociale voorzorg, waar bij een nationale werkloosheidskas en een kas voor moederschapsverzekering worden ingesteld. De vlucht van kardinaal Segura. Maatregelen der nieuwe regeering. De berichten, welke uit Spanje'in den loop der weken bekend zijn geworden, leveren nu niet bepaald het bewijs, dat de nieuwe regeeringsvorm door iedereen bewonderd wordt. Evenmin schijnen de nieuwe maat regelen der huidige regeering overal toege juicht te worden! Eerder schijnt het tegendeel het geval te zijn. De Fransche „Temps", die blijkbaar goed op de hoogte is, geeft talrijke berichten over de gebeurtenissen in Spanje en daaraan ont kenen wij het volgende: Te Rome verwacht men de komst van kar dinaal Segura, primaat van Spanje, die naar men weet, bij de jongste anti-clericale onlus ten zijn paleis te Tolido in allerijl moest ver laten. Hij begaf zich naar Frankrijk en zou thans naar Rome komen in de verwachting tot kardinaal van de curie te worden be noemd, daar het een traditie is, dat ten minste één kardinaal van de curie een Spanjaard is, en de post, die het vorig jaar door het over lijden van mgr. Merry del Val is opengeval len, nog niet is bezet. Nu heet het echter, dat het feit dat kardinaal Segure onlangs in de ure des gevaars zijn diocees en zijn kudde in den steek heeft gelaten, in het Vatikaan geen gunstigen indruk heeft gemaakt en dat de Paus er openlijk zijn misnoegen over heeft uitgesproken. Daarom zou kardinaal Segura de onderscheiding van een benoeming tot kardinaal van de curie worden onthouden. Voorts heeft Zamora, de voorloopige pre sident der republiek, in interviews met ver scheidene bladen verklaard dat er geen enkele officieele protestnota van het Vatikaan over de onlusten en brandstichtingen is ontvan gen. In een mededeeling van het Vatikaan echter wordt verzekerd dat het protest den 15en Mei is verzonden. Eigenaardige vaderlands'ievende betooging. Te Ciudad Rodrigo is een merkwaardige patriottische betooging gehouden, welke moest dienen om „de eenheid van Spanje" te bevestigen Op de binnenplaats der kazerne was een podium opgericht, waarop de autoriteiten plaats hadden genomen. De commandant van het garnizoen hield een redevoering, waarna hij een soldaat en een arbeider op het podium liet komen en dézen de accolade gaf, verklarend dat deze groep de innige eens gezindheid tusschen het volk en het leger symboliseerde. Onder het spelen van nationale lieden omhelsden de commandant, de burge meester van Ciudad Rodrigo en de bisschop elkaar. Hervorming der gevangenissen Senorita Victoria Kent, de sedert de revo lutie opgetreden directrice van het gevange niswezen, heeft een inspectiereis naar de Spaansche gevangenissen gemaakt. Zij heeft medegedeeld dat te Salamanca de eerste her vormingen reeds zijn verricht. De gedeti neerden in de gevangenissen aldaar kunnen door hun familie worden bezocht. Eerlang zullen gehuwde mannen hun echtgenooten mogen ontvangen. Ook kunnen de gevange nen vier tot zes dagen verlof krijgen gedu rende welke zij de gevangenis mogen ver laten na hun eerewoord te hebben gegeven dat zij zullen terugkeeren. Tijdens het verlof zullen zij op discrete wijze worden besurveil- leerd. Wijziging van straatnamen. De gemeenteraad van Madrid heeft be sloten verscheidene namen van pleinen en straten die aan het oude regime herinneren te veranderen. De voornaamste wijzigingen zijn* de Plaza del Rey wordt Plaza Garcia- Hernandez (naar de twee republikeinsche op standelingen, die dit jaar te Jaca werden terechtgesteld), de Plaza del Principe- Alfonso wordt Plaza Santa-Anna, de Avenido de la Reina Victoria wordt Avenido Pabio Iglesias. Het plein vóór het voormalig Koninklijk paleis zal Plaza de la Republica heeten. Communistische delegatie bij Zamora. Alcala Zamora, de voorloopige president der republiek, heeft een delegatie der com munistische partij ontvangen, welke er prijs op stelde hem te verklaren dat de republiek de algeheele instemming der partij bezit en dat de communisten bij de jongste onlusten geenszins met de monarchisten samen zijn gegaan De delegatie verzocht Zamora den com munisten vrijheid voor het propageeren Hun ner denkbeelden toe te staan. Sociale voorzorgsmaatregelen. De Gaceta publiceert besluiten van het mi DOUMER IN DEN MINISTERRAAD. Een streng leider. Zeer nauw gezet en zakelijk. Wanneer Paul Doumer, de nieuwe presi dent der republiek straks den minsterraad zal gaan presideeren, zullen de ministers het niet makkelijk hebben! Dit blijkt wel uit een artikel, dat het oud-Kamerlid Jules Veran in de „Echo de Paris" heeft geschreven. Véran heeft Doumer nog als Kamervoorzitter ge kend en hij vertelt dat men zich in die jaren in de Kamer niet amuseerde, zooals b.v. on der het voorzitterschap van Painlevé, die vaak driemaal gedurende de zitting deze moest schorsen wegens het tumult. Met Doumer echter moest men ernstig zijn. Hij dulde geen gesprekken onder de leden: „Mijne heeren, om te praten hebt ge de wan delgangen en de buffetten" Ook wenschte Doumer niet dat de afge vaardigden met de ministers gingen praten en den spreker en den voorzitter den rug toe draaiden. „Waarde collega" zoo zeide hij eens tot een député „ik moge met Molière zeggen dat wij de gewoonte hebben tot aan gezichten te praten Doumer bepaalde er zich niet toe een strenge discipline in de vergadering te doen heerschen; hij leidde de debatten. Hij bereidde de zitting voor als een leeraar zijn lesuur. Hij was precies van de te behandelen stof op de hoogte en kon soms duidelijk de puntjes op de i zetten, b.v. toen hij eens aankondigde: „Wij zijn thans genaderd tot een amendement van den heer Cascadour, dat mij nutteloos toeschijnt". Neen, de nieuwe president zal geen slappe voorzitter van den ministerraad zijn. Men zal er zich niet amuseeren, maar er werken, aldus de conclusie van het artikel. BESPREKINGEN DER SOCIAAL DEMOCRATEN MET DEN RIJKSKANSELIER. Omtrent de besprekingen welke gisteren hebben plaats gehad tusschen de Rijkskanse lier en vertegenwoordigers der Soc.-Demo- cratische Rijksdagfractie wordt het volgende medegedeeld Punt van bespreking was niet slechts de houding der rijksdagregeering ten opzichte van de verhoogingen van den broodprijs, doch ook de voorgenomen uitvaardiging van een nieuwe noodverordening in zake sanee ring der openbare geldmiddelen. De rijkskanselier deelde den soc.-dem. af gevaardigden mede, dat de rijksregeering tot nu toe in deze aangelegenheden nog geen be slissing heeft genomen. Tot nu toe hebben slechts besprekingen plaats gehad in een ka binetscommissie. Deze besprekingen worden voortgezet. De verschillende maatregelen, welke door de regeering getroffen moesten worden ter saneering der financiën zijn zoodanig, dat zij door de massa van het volk als zeer be denkelijk worden beschouwd. Wat de brood prijzen betreft, aldus de rijkskanselier, de rijksregeering acht een verlaging absoluut noodzakelijk. Mochten de tot nu toe genomen maatregelen niet doeltreffend zijn, dan moet overgegaan worden tot een verlaging der graanrechten. In ieder geval is te verwachten, dat de nieuwe noodverordening gereed zal zijn voor het vertrek van den rijkskanselier en den rijksminister van buitenlandsche zaken naar Stuttgart, zoodat zij onmiddellijk na hun te rugkeer uit Stuttgart zal kunnen worden uit gevaardigd. ONGERUSTHEID OVER EEN JACHT Vermoedelijk acht menschen omgekomen. Men vreest dat het jacht „Sea Fox", dat Zaterdag j.1. een tocht heeft ondernomen in de Straat van Long Island en sindsdien niet is teruggekeerd', in den storm is vergaan en dat de acht opvarenden in de golven zijn om gekomen. Bij de momding van de Connecticut-rivier is het lijk aangespoeld van een jonge vrouw, van wie men aanneemt, dat zij tot de opva renden van de „Sea Fox" heeft behoord. De lijken der overige opvarenden heeft men nog niet gevonden. Draadloos heeft men aan alle kustplaatsen inlichtingen gevraagd, evenwel totdusver zonder resultaat. DE PRINS VAN WALES NAAR SOUTHAMPTON. Per vliegtuig. De Prins van Wales is gistermorgen in zijn eigen vliegtuig van Londen naar South- ampton gevlogen, waar hij het vertrek bij woonde van den oceaanstoomer „Empress of Britian", welke zijn eersten tocht maakt naar Quebec en Montreal. De prins inspecteerde het schip voor het vertrek. Tot den commandant, captain Lat- ta zeide de prins: Ik wenschte met U mede te kunnen gaan. KOSTBARE VANGST. Een walvisch met een waarde van 180.000 gulden. Aan de kust van Noorwegen is dezer dagen een walvisch aan land gebracht in welks maag een stuk ambergrijs dat bijna 60 K.G. woog werd gevonden. Voor zoover bekend zijn totdusver nog maar twee zwaardere stukken gevonden. De waarde van de vondst wordt op 480.000 gulden geschat Ambergrijs ontwik kelt zich in de spijsverteringsorganen van den cachelot. Het heeft de zeldzame eigen schap den geur van ieder reukwerk blijvend te maken zoodat het onmisbaar is voor fabri kanten van parfumerieën. HERINNERING AAN DE „TITANIC". Gedenkteeken onthuld te Washington. Gisteren is aan den oever van de Potomac een gedenkteeken onthuld van de schipbreuk van de „Titanic" op 12 April 1912. De plechtigheid werd geleid door den minister van buitenlandsche zaken Stimson en de ont hulling geschiedde door oud-president Taft. Meer dan 20.000 Amerikaansche vrouwen hadden het geld bijeengebracht voor dit mo nument, dat bedoeld is als blijk van erkente lijkheid jegens de mannen die hun leven op offerden, opdat vrouwen en kinderen konden gered worden. Het stelt een man voor, die de armen naar de oneindigheid uitstrekt. BRIAND'S AFTREDEN GEEISCHT. Na afloop van den gisteren gehouden mi nisterraad heeft de minister-president Laval aan de persvertegenwoordigers verklaard, dat hij nog geen datum kan vaststellen voor de Kamerdebatten over de in den Volken bondsraad gevoerde besprekingen. Franklin Bouillon heeft gisteren 'n interpellatie inge diend, waarin de onverwijlde vervanging van den minister van buitenlandsche zaken Briand door een andere persoonlijkheid ge- eischt wordt. Briand's aanblijven aan den Quai d' Orsay moet volgens hem als een bui- tenlandsch-politieken nederlaag worden be schouwd. handelde en met geen enkele autoriteit in ver binding stond. De tocht was evenwel gebrekkig voorbe reid, want de boot had niet voldoende brandstof en levensmiddelen aan boord. Bel- loni hoopte echter geallieerde schepen te ont moeten, die hem van alles, ook van munitie, zouden voorzien. Eenmaal op zee zijnde ver telde hij zijn mannen dat hij met een geheime missie naar Corsica was belast. Toen zij te Ajaccio aankwamen meende het Fransche garnizoen, dat het een vijandelijke duikboot betrof en zou het vuur geopend hebben in dien de Italiaansche vlag niet was gehe- schen. Doch de bemanning werd achterdochtig en vertelde den Franschen autoriteiten wat er gaande was. Deze zonden een afdeeling troepen om de boot in beslag te nemen. Een Italiaansche torpedojager werd ontboden, dia duikboot mee naar Spezia terugnam. Kapt. Belloni had zich voor den krijgs raad te verantwoorden. BRAND IN PETROLEUMSCHIP. De bemanning gered. Volgens te Lissabon binnengekomen be richten is aan boord van het Portugeesche stoomschip Corretora Primeira door tot dus verre onbekende oorzaak brand uitgebroken. Het schip was met petroleum geladen, waar door de brand onmiddellijk een catasropha- fenlandsch-politieke nederlaag werden be- plaats vonden. De bemanning van het in den Golf van Biscaye varende schip is doör een Engelschen stoomer nog tijdig aan boord ge nomen. ERNSTIGE ONLUSTEN TE SAN SEBASTIAN. De staat van beleg afgekondigd Een groot aantal stakende arbeiders heeft gisteren te San Sebastian een betooging in de straten gehouden. Toen de straten door troepen werden afgezet kwam het tot ern stige botsingen, waarbij de politie van de schietwapens gebruik moest maken. De ar beiders ondernamen daarop een aanval op een fabriek, waarbij een persoon gedood en tien anderen gewond werden. De overheid heeft in verband met het gebeurde te San Se' bastian den staat van beleg afgekondigd. TREINBOTSING OP HET STATION FAKERHAM (NORFOLK). Bij een botsing tusschen den Londen Northeastern en een trein, welke op het em placement van het station Fakerham (Nor folk) stilstond, werd een passagier gedood en elf anderen gewond. MEER BANKBILJETTEN IN SPANJE IN CIRCULATIE. De minister van financiën heeft machti ging verleend tot het in circulatie brengen van nieuwe bankbiljetten tot een totaal be drag van 6 miljard peseta's. In bankierskrin gen heeft dit besluit ontstemming gewekt. EEN „GESTOLEN" DUIKBOOT. Herinnering uit de oorlogsjaren Dezer dagen is de overdracht geschied door Italië aan Roemenië, van een duikboot welker bouw op een werf te Triest werd vol tooid en waaraan een oorlogsherinnering is verbonden. De duikboot werd n.1. in October 1914 door een Italiaansche reserve-officier, Angelo Belloni, „gestolen". Zij was, toen Italië nog niet aan den oorlog deelnam, voor rekening van Roemenië te San Giorgio bij Spezia ge bouwd en lag gereed om te worden afgele verd. In den ochtend van den 5en October bemerkte men echter dat de boot was ver dwenen. Spoedig bleek dat kapt. Belloni de dader was, die wilde verhinderen, dat de boot via Roemenië in handen der Duitschers zou komen. Zijn bemanning bestond uit 15 dokwerkers, die van zijn plannen in het ge heel niet op de hoogte waren en meenden dat hij de commandant der boot was. Belloni had hun wijsgemaakt, dat de boot zou uit varen om proeven met de draadlooze instal latie te nemen. In een door Belloni achter gelaten brief werd bevestigd dat de beman ning onkundig was van Belloni's plannen '«evens dat Belloni geheel op eigen initiatief ZWAAR WEER BOVEN ENGELAND. Groote overstroomingen en schade aan veldgewassen. Op twee dagen van buitengewone warmte is een hevig onweer gevolgd, dat zich boven het westen van Engeland ontlastte in zware onweders en hevige hagelbuien. Vooral Zuid- Wales heeft onder het noodweer geleden en verscheidene plaatsen zijn door den zwaren rengval overstromd, terwijl de hagel op hei veld groote schade aan de gewassen heeft aangericht. Men vreest, dat het onweer zich in de loop van vandaag ook boven het overige deel van Engeland zal uitbreiden. PROF. PICCARD NOG STEEDS IN DE LUCHT. Naar de ballonfabriek Riedinger desge vraagd mededeelt kunnen nog geen nadere berichten omtrent den tocht van Prof. Pic- card worden verstrekt. Te 19.45 uur gister avond werd de ballon te Füssen in Allgau nog duidelijk waargenomen. Ongerustheid. Aangezien prof. Piccard met zijn ballon tot bestudeering van den stratospheer reeds geruimen tijd in de lucht is en er slechts voor een zeer beperkten tijd, n.1. 12 tot 14 uur zuurstof aan boord is, begint men te Augsburg vrees te gevoelen over het lot van de beide opvarenden. De laatste binnen, ge komen berichten melden, dat de ballon gis teravond om 8 uur in Noord-Italië is waar genomen. Op het moment waarop de ballon aldaar opgemerkt werd, zou het tijdstip, waarop, volgens de berekeningen de voor raad zuurstof uitgeput moet zijn, ongeveer zijn overschreden. Hierdoor wordt de vrees dat de stoutmoedige onderzoekers omgeko men zijn, nog versterkt. Nog steeds niets bekend van de bemanning. Hedenmorgen vroeg had men nog steeds niets vernomen omtrent het lot van prof. Pic card, die gisteren te Augsburg met zijn spe ciaal geconstrueerde ballon opsteeg, om we tenschappelijke waarnemingen te doen in de stratosfeer. De ballon is het laatst boven Italië gezien. Naar thans bekend wordt, heeft prof. Pic card voor minstens 20 uur zuurstof en voor twee dagen levensmiddelen aan boord. Nog steeds is de ballon zoek. Hedenmorgen tegen 4 uur is een verkeers vliegtuig van de Zuid-Duitsche Luft Hansa uit München opgestegen, om naar prof. Pic card te zoeken. De commandant van het toe stel, Doldi, had opdracht, de lucht af te zoe ken en vervolgens telefonisch rapport naar Augsburg uit te brengen. Na zijn daling te lefoneerde Doldi, dat er van de ballon niets te bespeuren viel. Echter was de lucht in het Zuiden tamelijk bewolkt. Hedenmorgen vroeg heerschte in het ge heele Zuid-Duitsche gebied een zwakke zui delijke wind, zoodat de ballon wel weer naar het Noorden zal drijven. Ten gevolge van de warmte van de sterke bestraling van de zon kon de ballon weer stijgen tot een hoogte van minstens 7 tot 9000 M. Naar aanleiding van een gerucht, dat de ballon boven de Dolowater was waargeno men, werden te Bozen telefonisch informa ties ingewonnen. Daar werd echter medege deeld, dat het gerucht onjuist was en dat men de ballon niet had gezien. MAATREGELEN TEGEN LINT BEBOUWING. Minister Reymer is, volgens de Tel., bereid het euvel der lintbebouwing te bestrijden door een spoedige indiening van een ontwerp tot wijziging der Woningwet te bevorderen en hij pleegt over een en ander reeds overleg met zijn ambtgenoot van Arbeid. Deze verblijdende mededeeling was het on middellijk gevolg van eenige opmerkingen- die de heer Henri Polak (s d. a. p.) gister middag in de Eerste Kamer maakte naar aanleiding van de verbetering van den weg De Bilt—Amersfoort. De heer Polak sprak overigens voor een zeer slecht bezet huis: nog niet de helft der leden was aanwezig.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1