tiimiirsiiiE CoiraiL Amstecdamsche !Beucs Jieck d, Sxhool Zomersproeten ver- Honderd drie en dertigste Jaargang. Gemeenteraad van Alkmaar dvvijnen in korten tijd geheel door SprufoB- Bij alle Drogisten. S. J. A. KEESOM, STEENENBRUG, TEL. IS2. Leeraar Hl. 0. Boekhouden. Lid der Ned. A. v. Accountants. No. 123 1931> Donderdag 29 Wei ACTE BEHAALD. „Door het classicaal bestuur van Utrecht der N. Herv. kerk is na gehouden examen de acte tot het geven van Godsdienstonderwijs uitgereikt aan den heer C- Marees, adj. com mies der Directe Belastingen te Utrecht, vroeger alhier. Te 's-Graveniiage, te Leiden en te Utrecht zal van Herv. zijde straatprediking worden gehouden. Ds. van der Veen te Wieringen komt voor op het viertal voor doopsgez. predikant te Groningen. Maandag is te Maastricht de zeven tiende Limburgsclie Protestantendag gehou den. BEVERWIJK. Doopsgezinde Gemeentedag. De eerste gemeentedag uitgaande van de Doopsgezinden zal op Zondag 31 dezer te Haarlem gehouden worden. De dag begint des voormiddags 10.30 uur in de Doopsge zinde kerk aldaar. EEN RECHTERLIJKE UITSPRAAK. Belangrijk voor de Herv. Gem. te Amsterdam. Er is inzake cien hoofdelijken omslag, die door de Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam gelieven wordt, een belangrijke beslissing ge vallen. Zooals men weet, wordt het beheer aldaar niet, gelijk in bijna alle andere ge meenten dier Kerk, door een zelfstandige kerkvoogdij gevoerd, maar bestuur en beheer zijn daar beide in handen van den kerkeraad. iHet was dus ook dit college, dat de zaak van den H. O. had te regelen. En nu heeft de Amsterdamsche kantonrechter, mr. Hartz- feld, bij vonnis van 10 Maart 1931 een vor dering, ingesteld door de herv. gemeente te Amsterdam tot betaling van een bijdrage in den H. O. over 1927 ontzegd Hij achtte het besluit tot heffing van dien omslag niet rechtsgeldig: le. omdat over dat besluit ge stemd is alleen door lidmaten, die stemge rechtigd zijn krachtens art. 3 van het Alge meen Reglement van de herv. Kerk en dit ar tikel alleen betrekking heeft op stemmingen over geestelijke zaken, niet ook op die over beheerszaken; alle leden hadden moeten stemmen, omdat hier van toepassing is art. 1696 B W.2e. omdat aan het besluit terug werkende kracht is verleend; het werd geno men 31 Mei 1927 met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1927; daardoor werd die om slag geheven in strijd met de goede trouw, redelijkheid en billijkheid. Naar men zegt betalen op een getal van ruim 40.000 stemgerechtigde lidmaten slechts 13 000 hun hoofdelijken omslag. Onder de weigerachtigen behooren ook vele vrijzinni gen, die betalen nalaten, omdat zij zich on rechtvaardig behandeld achten in de verzor ging van hun geestelijke behoeften. Zij zien na bovenstaanoe beslissing met des te meer spanning uit naar het antwoord op hun ver zoek aan den kerkeraad om restitutie van hun hoofdelijken omslag. CHR. GEREF. PREDIKANTEN Gister hebben te Apeldoorn de predikanten der Chr. Geref. Kerk hun jaarconferentie ge houden in de aula der Theol. School. Voor zitter was prof. Lengkeek. Na afdoening der huishoudelijke zaken sprak ds Jansen uit Den Haag over: De Kerk en de oorlog. In de middagvergadering refereerde ds. J. W" Geels uit Hilversum over: „De sleutel macht". GEREF. 1 lEISJESVEREENIGINGEN Gister heeft de Ned. Bond van Meisjes ver. op geref. grondslag te Utrecht zijn der tienden bondsdag gehouden. Het aantal bondsdagbezoekers was ongeveer 5000, aan vele aanvragen om toegangsbewijzen kon wegens gebrek aan plaatsruimte niet worden voldaan. Men vergaderde tegelijkertijd in „Tivoli", de Oosterkerk en Westerkerk. Het aantal vereenigingen, zoo bleek uit het jaarverslag, is gestegen van 649 op 731, vele vereenigingen hebben wegens groot le dental zich in twee afdeelingen gesplitst. Het batig saldo der verlies- en winstreke ning bedroeg 2022.19. De raad vergaderde hedenmiddag ten 1 ure. Afwezig de heeren Ringers en Keesom de laatste wegens uitstedigheid. .Wegens afwezigheid van den secreta ris fungeerde ais zoodanig Mr. Veen- dorp. De voorzitter herinnerde aan de slectrificatie van de spoorwegen, waar van de beteekenis moeilijk overschat kan worden en de asfalteering van de Laat, voor Alkmaar van groote beteeke- nis en door de aanwonenden op groo ren prijs gesteld. (Applaus.) Ingekomen zijn: a. Een brief dd. 22 April 1931, nr. 51 vfn Gedeputeerde Staten dezer provin cie, ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het Koninklijk besluit van *-8 Maart 1931 nr. 22, houdende goed keuring van de raadsbesluiten van 24 Juli 1930 en 19 Februari 1931 tot vast stelling eener verordening op de heffing van opcenten op de Personeele belasting Aangenomen voor kennisgeving. b Een brief dd. 29 April 1931, nr. 113 van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 16 April 1931 tot wijziging der ver evening op het beheer der gemeentebe drijven. Als voren. e. Een brief dd. 6 Mei 1931, nr. 64, van het zelfde College, ten geleide van het d'-or hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 April 1931, nr. 16, tegen het arrest van het gerechtshof te Amsterdam dd. 17 Februari 1931 gewezen tusschen de Vereeniging van leeraren bij het M O. en de gemeente, beroep in cassatie in te stellen. Als voren. d. Een brief dd. 6 Mei 1931, nr. 5, van het zelfde College, ten geleide van de door hen goedgekeurde raadsbesluiten van 26 Februari en 16 April 1931 tot vast stelling van het Reglement voor de Ge meentelijke Instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. Als voren. e. Een brief dd. 6 Mei 1931, nr. 85 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 16 April 1931 nr. 7 tot het in bruikleen geven van de instru menten van het voormalig tedelijk mu ziekcorps aan de vereeniging, opgericht door leden van dit corps. Als voren. f. Een brief dd. 13 Mei 1931, nr. 50 van het zelfde College, ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het Koninklijk besluit van 21 April 1931, nr. 8, houdende goedkeuring van de raads besluiten van 24 Juli 1930 en 19 Februari 1931 tot vaststelling eener verordening op het heffen van rechten voor het ge bruik van het beursgebouw tijdens de graanbeurs. Als voren. g. Een besluit dd. 18/21 April 1931, nrs. 4579/113 van den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en den Minister van Finan ciën, tot ongegrond-verklaring van het beroep van den Commissaris der Ko ningin in deze provincie tegen het be sluit van Gedeputeerde Staten van 30 April 1930 nr. 227 tot vaststelling voor deze gemeente van het bedrag, in arti kel 9 van het Kon. Besluit van 4 Novem ber 1929 St. 476 voorgesteld door de let ter u (financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten). Als voren. h. Een besluit dd. 21/23 April 1931, nrs. 4323/196 van den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en den Minister van Finan ciën, tot nadere vaststelling van het be drag in artikel 9 van het Kon. Besluit van 4 November 1929 S. 476 voorgesteld door de letter u (financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten). Als voren. i. Een brief dd. 5 Mei 1931, nr. 5834 afd. V. H. M. O. van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, houdende goedkeuring van het raads besluit van 16 April 1931 tot benoeming van "J. A. Nijkamp tot tijdelijk leeraar aan het Gymnasium. Als voren. j. Een brief dd. 12 Mei 1931, nr. 6182 afd. V. H. M. O. van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, houdende goedkeuring van het raads besluit van 26 Februari 1931 tot benoe ming van Mej. P. C. Clarijs tot tijdelijk leerares aan het Gymnasium. Als voren. k. Een beredeneerd verslag van het geen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in deze gemeente ge durende het jaar 1930 is verricht. Als voren. 1. Een brief dd. 14 Mei 1931 van de Commissie van beroep in wachtgeldza ken, ten geleide van het verslag der werkzaamheden over 1930. Als voren. m. Een brief dd. 1 Mei 1931 van het Bestuur van den R. K. Dekenalen Jeugd raad houdende dankbetuiging voor hef aan deze vereeniging toegekend subsidie voor het jaar 1931. Als voren. n. Een brief dd. 18 Mei 1931 van E. M. J. W. van den Heuvel, houdende dankbetuiging voor zijne benoeming tot Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale zaken, en secretaris van den Gemeentelijken Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon. Als voren. o. Een brief dd. 30 April 1931 van het Bestuur van den Bond van Mobilisatie- Invaliden en van hunne Nabestaanden, omtrent een te treffen afdoende wette lijke regeling, welke aan de Mobilisatie- slachtoffers een algeheele schadeloos stelling waarborgt. Als voren. p. Een brief, ingekomen 17 April 1931 van het lid van den raad H. van Drunen, daarbij verzoekende hem in de gelegen heid te stellen aan Burgemeester en Wethouders een vraag te richten om trent de N. V. Alkmaarsche Exportvei ling. De heer Van Drunen wenschte be handeling bij het betreffende voorstel. Werd toegestaan. q. Een adres dd. 29 April 1931, van ouders van leerlingen van het gymna sium, verzoekende niet tot uitbreiding van het bestaande schoolgebouw over te gaan doch te besluiten tot den bouw van een nieuw gymnasium. In handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. r. Een adres dd. 30 April 1931, van het Bestuur der Arbeiderswoningbouw- vereeniglng „Rochdale", daarbij finan cieele medewerking verzoekende voor den bouw van 52 arbeiderswoningen en 1 winkelhuis op een terrein in de omge ving van den Bergerweg. Als voren. Een brief, ingekomen 9 Mei 1931 ix l -- MfiMÉ Pot 90 ct., Tube 50 ct., Zeep 60 ct. en instandhouding van een openbare leeszaal en boekerij, alhier, verzoekende voor het jaar 1932 een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Besloten te behandelen bij de gemeen- tebegrooting voor 1932. v. Een adres dd. 4 Mei 1931 van de Wed. N. HaarmanStrooper, alhier, verzoekende de kosten van vernieuwing en verplaatsing der schoeiing ter af scheiding van het perceel Kruislaan nr. 12 voor rekening der gemeente te nemen. In handen van B. en W. gesteld ter af doming. w. Een blief, ingekomen 12 Mei 1931, van eenige leden van het Bestuur van den polder Schagervvaard, omtrent de aanwijzing van een stemgerechtigde voor de aan de gemeente toebehoorende boerderij te Schagerwaard. De heer v. Drunen wenschte prae- advies van B. en W. Do heer S i e t s m a vroeg hoe B. en W. er toe zijn gekomen, den gemachtig de te vervangen door den heer Govers. De voorzitter zeide, dat B. en W. den heer Govers gemachtigd hadden omdat hij ook gemachtigde van de ge meente in andere poluers is. Spr. kon zich niet voorstellen dat de raad kwestie over zoo'n kleinigheid wenschte te maken. Het stuk werd echter in handen van B. en W. om bericht en raad gesteld, omdat meer dere leden het belangrijk genoeg oordeelden er een bijlage voor te laten drukken. De heer Bakker besprak nog de wen- schelijkheid van een put aldaar. Weth. Klaver zou met de belangen van adressanten rekening houden. Weegmachine piepkuikenmarkt. Wethouder Van Slingerland deelde mede, dat een goedkoopere aanbieding voor een weegmachine voor de piepkuikenmarkt was ingekomen. Deze machine was gekocht waardoor 170 was bespaard. De raad keurde dit besluit goed. x. Een brief dd. 20 Mei 1931 nr. 67 van Gedep. Staten dezer provincie, ten gelei de van het door hen goedgekeurd raads besluit van 19 Februari 1931 nr. 12 tot aankoop van grond in verband met de omlegging van de Houtvaart en de ver breeding van den Bergerweg. Aangenomen voor kennisgeving, y. Een brief dd. 23 Mei 1931 van het Bestuur van het Nationaal Verbond van gemeente-ambtenaren in Nederland, daarbij verzoekende in het ambtenaren reglement en de verordening van het scheidsgerecht alsnog een aanvulling aan te brengen. Te behandelen bij punt 13. z. Een adres dd. 21 Mei 1931 van het Bestuur der afd. Alkmaar van de Ver eeniging „De Nederlandsche Padvin ders", verzoekende een jaarlijksch sub sidie uit de gemeentekas te mogen ont vangen. In handen van B. en W. oom bericht en raad. Voorstel tot benoeming van een onder wijzeres aan de Lindenschool. De voordracht lüidt 1. Mejuffrouw A. E. Kooij, onderwijzeres te Heerhugowaard; 2. Mejuffrouw M. Renooij, onderwijzeres te Lutjewinkel (gem. Winkel); 3. Mejuffrouw M. C. Scheffener, onder wijzeres te Jisp. Benoemd werd mej. Kooij; mej. Renooij verkreeg 2 stemmen. Het publiek, bestaande uit een gelukkigen vader, verliet hierop de tribune. Voorstel tot benoeming van een tijdelijk leeraar aan het Gymnasium. In verband met het aan den heer Dorgelo verleend ziekteverlof, wordt voorgesteld, als tijdelijk leeraar in de Natuurlijke Historie den heer B. A. Dorsman, doctorandus in de Plant- en Dierkunde, te benoemen. Den heer S i e t s m a kwam het voorstel vreemd voor, omdat de heer Nijkamp reeds was aangewezen. De voorzitter antwoordde, dat deze vermoedelijk te veel lesuren had. Benoemd de heer Dorsman met algemeene stemmen. J. Apeldoorn, Geesterweg 7, J. H. Raat, Prins Hendrikstraat 30; B. tot de benoeming van acht leden der Commissie van advies voor hel Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken en wel: I. vier leden, waarvoor de voordracht is opgemaakt gehoord de na te noemen plaat selijke Centrales van Vakvereenigingen, t.w.: a. Alkmaarsche Bestuurdersbond: P. A. G. Louws, Uitenboschstraat 50, A. A. Wiese, Ricardostraaf 4; b. Afd. Alkmaar van den Nederl. R. K. Volksbond: C. Snel, Snaarmanslaan 77 G. Tesselaar, Ropjeskuil 72; c. Christelijk Besturenbond: Jac. Bruyn, Bagijnestraat 11, C. van Meerlant, Grensstraat 1 d. Plaatselijk Arbeiders-Secretariaat: J. van Berkum, Uitenboschstraat 28, J. Korver, Verl. Landstraat 34. II. vier leden, waarvoor de voordracht is op gemaakt, gehoord de na te noemen plaatselijke vereenigingen van patroons of plaatselijke afdeelingen van centrale ipatroonsvereenigingen, uit welke orga nisaties tot dusver steeds de leden der Commissie van advies voor den gemeen telijken dienst der Werkloosheidsverzeke ring en Arbeidsbemiddeling werden aan gewezen, t.w.: a. Afd. Alkmaar van den Nederl. Aanne- mersbond: W. J. Karssen, Kennemerstraatweg 62, J. van Dijk, Schoutenstraat 9a; b. Alkmaarsche V ereeniging voor den Han- deldrijvenden en Industrieelen Midden stand: H. de Raat, Hoogstraat 8, A. Burger, Laat 146; c. de R. K. Middenstandsv ereeniging ,/te Hanze": P. J. van Kessel, Langestraat 99, J. G. J. Kueter, Laat 138; d. Bond van Alkmaafifhe Werkgevers: C. Best, Stationsweg 116, P. van der Esch, Houtweg 11. Ten slotte stellen wij Uwe Vergadering vóór, met ingang van den datum van inwer kingtreding van het Reglement voor de Ge meentelijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon en van de Verordening op het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken, aan de tegenwoordige leden van het Burger lijk Armbestuur, de heeren W. J. D. Appel, G. Peereboom, A. Englander, J. H. F. Muh- ren, R. M. Oden en mr. j. Belonje en aan de tegenwoordige leden der Commissie van ad vies voor den Gemeentelijken dienst d'er Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemid deling, de heeren G. W. de Munk, J. J. Schermer, C. Best, J. van Berkum, H. Bruin, H. de Raat Jr., J. Bruyn en C. Snel en aan de plaatsvervangende leden dier commissie, de heeren P. j. van Kessel, A. P. Holtes, M. A. Bosman, J. Korver, J. J. Velthuys, A, Burger, C. van Meerlant en J. A. M. Huy- bers, eervol ontslag te verleenen uit hunne onderscheidene functies, zulks onder dank betuiging voor de alszoodanig aan de ge meenschap bewezen diensten. De heer S i e t s m a vroeg of er overeen stemming tusschen de fracties was bereikt. De heer v. Drunen deelde mede, dat de Soc.-Dem. en de R K. overeen zijn gekomen, de heeren Bulens en Venneker en me j. Ca reis aan te wijzen en voor de vierde zetel opgave van de overzijde te verwachten. De heer Govers merkte op, dat het tol nog toe de gewoonte was, voor dergelijke benoemingen overleg met alle fracties te plegen. Zijn fractie had over het punt nog geen overleg gepleegd. De heer S i e t s m a vereenigde zich mei de genoemden. De voorzitter schorstte voor overleg een oogenblik de zitting. Na heropening werden als raadsleden benoemd mej. Carels en de heeren Bil lens, Venneker en Thomsen, die, zooals de heer Govers had medegedeeld, door de overzijde was voorgedragen. Voorts werden benoemd de eerst voor- gedragenen, behalve de heer C. Koop- mijners in wiens plaats de heer Th. Stam werd gekozen met 14 stemmen. Als raadslid werden op den heer Wol- dendorp 3 stemmen uitgebracht. Voorts bekwam onder II de heer Schats 1 en de heer van Berkum 1 stem. Onder III verkreeg de heer Ponsen 3, de heer Haijtema 2 en de heer de Raat 2 stemn.en. Onder B verkreeg de heer Korver één en de heer Burger één stem. Devoorzitter sprak nog, onder in stemming van den raad een woord van dank aan het Burgerlijk Armbestuur en stelde hierna aan de orde de interpella tie van den heer van Drunen, die het laakte, dat de pers op de vergaderingen van de N. V. Alkm. Exportveiling niet werd toegelaten. Hi, herinnerde aan een ingezonden stukje in de A. C. waarin stond, dat de 5000.niet aanwezig waren. De gedelegeerde van de gemeente had zich op de hoogte moeten stellen. Spr. vroeg een onderzoek naar de gegevens van 28 Mei 1931. Opgave van Aoordhollandseh liandbouwcrediet Hf.V, (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te s. van het Bestuur der Alkmaarsche marktkooplieden-vereeniging, daarbij verzoekende afwijzend te beschikken op het verzoek van de bewoners van de Nieuwesloot en Hofplein om de Zater- dagavondinarkt blijvend op de Nieuwe sloot te doen houden. Als voren. t. Een brief, ingekomen 22 Mei 1931, van C. J. Erkamp, daarbij verzoekende hem een toeslag te verleenen op zijn pen sioen als gepensionneerd kaasdrager. Als voren. u. Een adres dd 15 Mei 1931 van het Bestuur der Vereeniging tot oprichting Voorstel tot benoeming van de leden van het bestuur der Gemeentel, instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon en van de Commissie van Advies voor sociale zaken. Voorgesteld wordt, over te gaan: A. tot de benoeming van twaalf leden van het bestuur der Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon en wel: I. vier leden, uit den raad; II. vier leden, leden van de na te noemen arbeiders-vakvereenigingen, uit de volgende voordrachten a. Alkmaarsche Bestuurdersbond: P. Dekker, Rochdalestraat 22, N. Schats, Mr. P. J. Troelstrakade 40; b. Afd. Alkmaar van den Nederl. R.R. Volks bond: C. Koopmeiners, Baansingel 27b, Th. Stam, le Kabelstraat 6; c. Christelijke Besturenbond: J. van Gorcum, Houtweg 5, C. van Meerlant, Grensstraat 1 d Plaatselijk Arbeiders-Secretariaat: J. Korver, Verl. Landstraat 34, f. van Berkum, Uitenboschstraat 28. III. vier leden uit de andere groepen der bevolking dan die sub II bedoelt: a Diaconie der Ned. Herv. Gemeente: R M. Oden, Kennemerpark 19, Jac. Ponsen, Westerweg 110a; b R K. Parochiaal Armbestuur: JJ W. van Wiechen, Metiusgracht 22, j! Overtoom, Nassauplein 13; c. Alkmaarsche Vereeniging voor hen Han- deldrijvenden en Industrièelen Midden stand: P Termaat, Cabeljaustraat 9, H. Hayteroa, Langestraat 107; d. R. K. Middenstands vereeniging ,4e Hanze"i STAATSLEENINGEN. T7 5 1918 t BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem. Bezi' INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting. Anaconda Bethleh. Steel Citics Service Steel comm. Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabasb 'Exdivjdend. r 'Exclaim. Vorigej koers lOOi/ia 124 101 1C0V4 406 139 57 411/. 104I/8 30I.8 81 160 133 31% 497, 427/16 107/.6 957a 201 s/4 292 223 751/. 50 ?0 71 31V, H7V, 1907. 2117, 105 773/4 377, 40 357. 2'Vi6 10 8 S/8 109 43 407. 487. 2537, 295 2277, 201-8 45/i6 353/, 149'/, H»A pl.m. 1.30 123 134 10 927, 218 30 118 208 pl.m. 1.45 537,-55 43'/g 10 218 pl.m. 2.00 30 132-37, 45 2947, 1497, 11 »/4 2077,-i 2'/i6 108 254 292lk 227 75 pl.m. 2.15 218 40 PROLONGATIE vorige koers 1 pCt, heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 205V, 25-7, Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Wcenen p. Scb Kopenhagen Stockholm Oslo Naw-Yorln Italië NIET OFFICIEEL 100 «Si «s« «ss «IS I I Vorige koers 12.09% 59.07 9.73s/g 34.63 48.08 35.00 66,627, 66.727, 66.65 2.483/4 13.03 3 ."jut Koers op heden 2 nut 12.10 59:14 9.73 34.63 48.08 35.00 66.60 66.70 66.60 2.488/4 13.03 Wegens storing konden de koersen slechts' qadeelt'elijk opgenomen worden. BJDLA.sTHsra--^.^isra-iFTEijsr.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9