DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hit het JlacCeMMt !Bxütmland Steomerij en Ververij TAPIJTREINIGING S. k IC O H DOMDEKDAU 4 JUY1 1931 133e Jaargang. DE BELGISCHE KABINETSCRISIS OPGELOST. De katholieke en liberalen tot overeen stemming gekomen. Wie Renkin is. BRUNING EN CURTIUS NAAR ENGELAND VERTROKKEN. DE NIEUWE DUITSCHE NOODVERORDENING Wat waarschijnlijk de inhcud zal zijn. ONLUSTEN IN DUISBURG EN HAMBORN. Ongeregeldhedenund kein Ende. NIEUWE RELLETJES TE BERLIJN. HET CONGRES DER DUITSCHE SOCIAAL-DEMOCRATEN. Onze naam waarborgt U prima en vlugge aflevering. MINDER HUWELIIKEN, MINDER GEBOORTEN IN DUITSCHLAND. Ongunstige cijfers voor 1930. FRANSCH MILITAIR VLIEGTUIG IN DEN PALZ GELAND. BRUG INGESTORT BIJ BORDEAUX. Tal van dcoden en gewonden ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- er Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voer Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIENs Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Mo. 129 Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummei bestaat uit 2 bladen. Den Haag, 3 Juni 1931 De Tweede Kamer heeft zich heden bij den aanvang der vergadering met 48 tegen 25 stemmen vereenigd met een motie van den heer Floris Vos, waarin deze d: grond gedachte van zijn gestrand initatiefvoorstel tot vrijstelling van registratierecht van den aankoop van grond door een pachter had neergelegd. Daarna is de Kamer voortge gaan met de behandeling van de wet op het geldschietersbedrijf, ingediend door den heer ,Van den Bergh (s.d.a.p.) c.s. t De behandeling er van is heden niet ten einde gebracht, maar de ongunstige indruk, dien we gister koesterden omtrent de kansen van het ontwerp, zijn thans vrijwel verdwe nen en we zijn geneigd tot de voorspelling, dat het voorstel door de Tweede Kamer zal worden aangenomen Dat zal in de eerste plaats te danken zijn aan de uitnemende ver dediging van het voorstel door den heer Van den Bergh. Hij heeft heden, bij de beantwoording van de verschillende sprekers, blijk gegeven de stof volkomen machtig te zijn en het geheim te bezitten zijn meening op volkomen duide lijke wijze, wars van allen oratorischen om haal, zijn hoorders kenbaar te maken. Allereerst heeft de heer Van den Bergh de wenschelijkheid aangetoond om het En- gelsch-Amerikaansche stelsel tot het verlee- nen van concessie te aanvaarden in plaats van het Duitsche repressieve stelsel, waar bij de rechter de bevoegdheid krijgt een woe- kerovereenkomst te vernietigen. De kracht van het Engelsche concessiestelsel zal in de practijk veel doeltreffender blijken ook door de preventie, die het uitoefent. Nu eenmaai in de maatschappij behoefte bestaat om geld te leenen, is er niets op tegen, dat de over heid zich in de zaak mengt, ten einde mis bruiken tegen te gaan. De onmiskenbare lee- ningsbehoefte behoeft geen aanleiding te ge ven tot ongerechtigheden. Alleen moet-ge zorgd worden, dat degeen die te vergeefs ge tracht heeft bij een fatsoenlijke instelling geld op te nemen, zijn toevlucht niet kan zoeken bij een woekeraar. De spr. verklaarde zich tegenstander van gemeentelijke organisatie van het geldschie- tersbedrijf, behalve in uitersten noodzaak. Liefst moeten particulieren en gemeenten op dit gebied samenwerken Een maximum ren te van 12 procent was in het eerste ontwerp opgenomen. Hij heeft dit cijfer evenwel ge schrapt in de meening, dat het maximum in verband met verschillende omstandigheden moet worden bepaald en dat dit slechts kan bij alg. maatregel van bestuur Van die op vatting is hij niet meer terug te brengen. Welke minister met de uitvoering der wet za; worden belast, was hem vrij onverschillig, al gevoelde hij het meest voor een opdracht aan den minister van binnenlandsche za ken. De heer Van den Bergh had zoo overtui gend gesproken, dat eigenlijk alleen de heer Snoeck Henkemans (c.h.) zijn oppositie hand haafde onder bewering, dat de wet het leenen van geld zal bevorderen en het geldschieters- bedrijf feitelijk een onzedelijk bedrijf is te achten. De heer Dr. Vos (lib) trachtte nog den heer Van den Bergh te bewegen om ten min ste een maximum van bijv. 3)4 percent pei maand in de wet op te nemen, maar laats.- genoemde bleef op zijn stuk staan. Andeie sprekers, zooals de heeren De Wilde (a.r.) en Beumer (a.r.) verklaarden ten slotte ondanks bezwaren niet tegen het voorstel te zullen stemmen. Toen is een aanvang gemaakt met de be handeling der artikelen en de daarop vooi- gestelde amendementen, die zeer vele in aan tal waren. Het werk had een tamelijk vlot verloop. Wanneer- de heer Van den Bergh cr ook maar eenigszins de mogelijkheid toe zag, nam hij gereedelijk een amendement over en dat geschiedde talrijke malen. Bleef hij daaren tegen de voorgestelde wijziging of aanvul ling onaannemelijk achten, dan hield hij vast en het slot was geregeld dat de voor steller van het amendement dit terug nam. Zoo ging het door tot art. 19 (de lezer zal wel niet verwachten, dat we in bijzonderhe den gewag maken van elk amendement, over genomen of ingetrokken). Daar wordt in be paald, dat het gemeentebestuur het recht zal hebben een geconcessioneerden geldschieter, die reeds eenmaal een waarschuwing heeft ontvangen wegens wetsovertreding. wanneer zulks binnen vijf jaar weder wordt gecon^ stateerd, zijn concessie te ontnemen en hem dus het bedrijf onmogelijk te maken. De heer Knottenbelt (lib.) achtte dit on juist: de uitvoerende macht straft niet, dat doet bij ons enkel de rechter en dus stelde hij bij amendement voor te bepalen, dat in zoo'n geval de ontzetting bij rechterlijke uit spraak moest plaats hebben. De heer Van den Bergh weigerde dit amendement over te nemen, de heer Knottenbelt hield voet bij stuk en toen is de Kamer tot morgen uiteen gegaan. Dan zal er over het amendement worden gestemd- Dan zal ook beslist worden op een inter- pellatieaanvrage van den heer Oud (v d.) over de uitvoering der Tarwewet. J)xiqdilksdi Qjoevüdit Gisteren is Renkin, die de opdracht van koning Altoert van België tot het vormen van een kabinet had geaccepteerd, er in geslaagd een kabinet samen te stellen en hoewel offi- ceel nog geen bevestiging is ontvangen, zal de nieuwe regeering er waarschijnlijk als volgt uitzien: Minister-president en binnenlandsche za ken: Renkin; buitenlandsche zaken: Hymans; justitie: Janson; nationale verdediging: Crockaert; koloniën: Tschoffen; financiën: Houart; openbare "werken: Van Caenegem; landbouw: De Kerchove Exaerde; transport: Dens; arbeid: Heyman; kunsten en weten schappen: Petitjean; pesterijen: Bovesse. Het belangrijkste is dus wel, dat Renkin er in geslaagd is, een overeenstemming te berei ken tusschen de katholieken en de liberalen, zeedat Kamerontbinding niet noodig 'is ge bleken. De H'bld. correspondent vertelt de volgende bijzonderheden over de bijlegging der geschillen tusschen die twee politieke groepen Daar Dinsdag de liberale voorstellen door de Vlaamsche katholieke groep, waarbij zich de Waalsche katholieken hadden aangeslo ten, eensgezind afgewezen werden, is aan te nemen, dat de Brusselsche liberalen ten slotte over de gansche linie toegegeven hebben uit vrees voor Kamerontbinding, die anders on vermijdelijk zou zijn. Voorts schijnt het dat de tweede reden voor het opgeven van den tegenstand der Brusselsche Fransch-gezin- den kan worden gezocht in de vrees voor het tot stand komen eener regeering van katho lieken, waarin toch enkele liberalen uit de provincie, die niet met Max en Devèze en hun Brusselsche federatie samengaan, zitting zouden hebben genomen. Beter dan de Brus selaars kennen die liberalen den toestand op taalgebied in de provincie, en weten welke ge volgen een ontbinding der Kamer voor de Fransch-gezinde conservatieven en dito libe ralen bij de verkiezingen zouden hebben. Wat er ook van zij, de regeering komt nu tot stand, hoe wankel haar program ook zal worden. Aangaande de onderwijskwestie zou overeenstemming bereikt zijn op de basis van eerbiediging van de taal der minderheden en de inrichting van transmutatieklassen. Inzake de militaire kwestie zouden de credieten van 220 millioen gehandhaafd blijven. De mili taire school zal niet geplitst worden, maar de Vlaamsch aspirant-officieren zullen gelegen heid krijgen hun opleiding in het Neder- landsch te krijgen. De vervlaamsching der rechtbank en van het bestuurswezen zou ver daagd worden. Tenslotte nog iets over den persoon van den minister-president Renin. Sedert 1920 was de thans negen en zestig jaar oude staatsman Jules Renkin niet meer op den voorgrond getreden. Hij maakte op dat tijdtip deel uit van het kabinet-Delacroix, dat enkele dagen na den wapenstilstand was gevormd, eerst als minister van spoorwegen en posterijen, daarna als minister van bin nenlandsche zaken. Zijn oneenigheid met Delacroix over verscheidene politieke kwes ties, die toen van groote beteekenis waren, noopte hem zijn ontslag te nemen. Renkin, die van katholiek democraat lang zamerhand min of meer naar rechts is ge- evoleerd, heeft een langdurige parlementaire loopbaan achter zicht. Sedert 1896 heeft hij zitting in de Kamer, in 1907 reeds trad hij op als minister van justitie in het kabinet-De Trooz. Ten tijde der Kongo-politiek was hij een krachtige steun voor Leopold II, vooral toen hij, nadat de Kongo in het Belgische staatsverband was opgenomen (October 1908), met de portefeuille van koloniën werd belast. In den wereldoorlog was hij de stuw kracht tot het doen deelnemen van Belgische troepen aan den strijd tegen Duitschland m Afrika, waardoor hij bereikte dat bij het slui ten van den vrede de Belgische Kongo-kolo- nie met twee voormalige Duitsche gebieden, Oeganda en Oe'roendi, werd verrijkt. Ofschoon Renkin na het verlaten van het kabinet-Delacroix geen deel meer van eenig kabinet heeft uitgemaakt, deed hij zoo nu en dan nog van zich spreken. Koninic Albert be noemde hem tot minister van staat; hij keerde terug naar de Brusselsche balie, waar hij een vooraanstaande plaats innam. In de gerucht makende zaak tegen den groot-industrieel baron Coppée, beschuldigd van „leveranties aan den vijand", trad hij als diens verdediger op. In December 1930, toen oud-minister Van de Vijvere aftrad als vorzitter der katholieke Kamerfractie, nam Renkin zijn plaats in. Renkin is Brusselaar van geboorte, stamt uit een verfranscht milieu, doch heeft zich steeds gematigd Vlaams'ch-gezind getoond. Van Nederland is Renkin in het verleden echter geen vriend gebleken. Korten tijd be hoorde hij tot de beruchte Annexionistische groep van het „Comité de Politique Na tionale", en hij was het, die zich vooral keer de tegen de politieke clausules van het met ons land toentertijd in voorbereiding zijnde verdrag. DE VERKIEZINGEN IN ROEMENIË. Men meldt ons uit Boekarest: De Centrale Verkiezingscommissie zou voor heden met haar arbeid inzake de ver deeling der zetels niet gereedkomen. Toch kan men uit de verschillende berichten op maken, dat de regeering de meerderheid in het Parlement zal hebben. Het aantal stem men op de regeeringspartij uitgebracht, zal recht geven op ongeveer 80 pCt. der zetels. In tegenstelling met de berichten omtrent de eerste uitslagen heeft de oppositie in geen enkel district de meerderheid gekregen. Alle partijen zullen in het parlement zijn verte genwoordigd. De nationaal-Tzaranisten (Nationale Boerenpartij) heeft ongeveer 25 mandaten verkregen. Onder hen bevinden zich o.m. de vroegere ministers Manioe, Ci- ciopop en voorts Nihalache, Popovici, Aurel Vlad, Junian, Nirto, Hatzigan, Popu Toeosia- noe, Tilea en Poparva. De vroegere minister Madgearoe is waarschijnlijk niet gekozen. De Liberale Partij, onder leiding van Georg Bratianoe zal waarschijnlijk met 12 zetels in het Parlement verschijnen, o.m. zal zij vertegenwoordigd worden door Georg Bratianoe en Panoe. De partij van Averescoe heeft recht op ongeveer zes zetels. Voor haar zal o.m. zit ting nemen Goga. De Hongaarsche Partij heeft in geen enkel district de meerderheid gekregen, doch zal waarschijnlijk met 10 afgevaardigden in het Parlement komen De groep van Cuza (Anti- Semieten heeft in het Noorden van de pro vincie Moldau en voorts in de provincies Boekowina en Bessarabië een betrekkelijk groot aantal stemmen gekregen en zal acht zetels bezetten. De sociaal-democratische partij, de partij van Dr. Loepoe en die van Von Stere hebben elk vier of vijf zetels. Opgemerkt dient te worden, dat de Duitsche Partij haar candi- daten op de regeeringslijsten heeft geplaatst. De bladen wijden vele kolommen aan de groote overwinning der regeering. Ofschoon de extremisten van rechts en links in enkele deelen van het land vele stemmen hebben gewonnen in vergelijking- met de verkiezingen van 1929, schijnt deze winst echter kleiner te zijn dan men ver wacht had. De verkiezingen hebben, gelijk reeds gemeld werd, een volkomen rustig ver loop gehad. Rijkskanselier Bruning en de minister van buitenlandsche zaken Curtius zijn gisteravond om 11.32 van het Lehrter station naar Enge land vertrokken. Zij worden begeleid door den Oberregie- rungsrat dr. Pland van de rijkskanselarij en door den legatieraad von Flessen en dr. Schmidt van het departement van buiten landsche zaken. Bij het vertrek waren talrijke leden der rijkskanselarij en van het departe ment van buitenlandsche zaken aanwezig benevens, de Engelsche gezant, Sir Homace Rumbold De reizigers zullen zich Donderdagmorgen aan boord begeven van den „Hamburg" naar Southampton, waar zij Vrijdag om 12 uur zullen aankomen. De aankomst te Londen ge schiedt Vrijdagmiddag om 16 uur. Te Londen zullen zij logeeren in hotel Carlton. Des avonds om half elf zullen zij deel nemen aan een diner. Zaterdagmorgen zal een receptie van de Duitsche kolonie worden gehouden. Zaterdagmiddag zullen zij dan Chequers vertrekken Dinsdag zullen zij zich weer inschepen te Southampton, vanwaar zij met de „Europa" weer naar Duitschland gaan Naar verluidt zal de nieuwe nood verorde ning bestaan uit ongeveer twee dozijn afzon derlijke wetten, welke tezamen met een inlei dende verklaring van de rijksregeering gepu bliceerd zal worden. In deze verklaring zal een beroep worden gedaan op de offervaar' digheid van het Duitsche volk, terwijl tevens echter ook de verzekering wordt gegeven dat de rijksregeering zonder verwijl de herzie ning der herstelbetalingen ter hand wil ne men. Volgens den inhoud zal de noodverorde ning vijf groepen van kwesties omvatten, n.1 bezuinigingsmaatregelen, nieuwe belastin gen, maatregelen ter saneering der werkloo- zenverzekering en de overige sociale verzeke ringen, maatregelen ter verbetering van de arbeidsmarkt en ten slotte nieuwe middelen voor de landen. De besparingen op de nieuwe begrooting moeten ongeveer 220 tot 230 millioen R. Mark opbrengen. Deze besparingen werden verkregen door het schrappen van uitgaven, waaronder 50 millioen op de rijksweerbe- grooting, 60 millioen door het wegvallen der terugbetaling van inkomstenbelasting bij werkeloosheid. De salarissen der ambtenaren zullen met 4 tot 8 worden verminderd. Verder zal de kindertoelage voor het eerste kind verminderd worden. Ook de uitkeeringen aan oorlogsinvaliden zullen met 4 worden verlaagd. De belastingverhoogingen moeten rond 700 millioen opbrengen. Het grootste gedeei- te hiervan zal moeten worden opgebracht door een in twee gedeelten onderverdeelde post en wel crisis-inkomsten belasting van loon- en salarisontvangenden (zonder ambte naren) en crisis belasting op de huren. In aansluiting op een proces tegen commu nistische werkloozen, die tijdens onlusten gepoogd hadden het raadhuis van Duisburg te bestormen en die tot langdurige gevange nisstraffen werden veroordeeld, kwam het gister in de straten van Hamborn tot ernstige onlusten. In de Schillerstrasse wierpen de monstranten barricades op, waar zij de poli tie met hoongeroep en steenen ontvingen. Er vielen ook verscheidene schoten. Slechts met moeite konden de hindernissen worden ver wijderd en de straten van demonstranten gezuiverd. Daar ook in de zijstraten schoten vielen moest de politie ten slotte de geheele buurt ontruimen. Hierbij werden door de politie herhaalde malen schoten gelost. In totaal zijn tot den avond 30 personen ge arresteerd. Tot dusverre hebben de onlusten reeds verscheidene gewonden geëischt. De politie is den toestand meester. Gistermiddag kwam het ook in de binnen stad van Duisburg tot samenscholingen. In de Koenigsstrasse werd met steenen naar de politie geworpen. De politie slaagde er in plunderingen door tijdig ingrijpen te voorkomen. In totaal werden 41 personen gearresteerd. Ook op andere plaatsen van de binnenstad werd het zeer onrustig; vensterruiten werden ingeworpen. Naar het politiepresidium te Bochunm mededeelt, is het ook te Wanne tot botsingen gekomen. Door de demonstranten werden verscheidene schoten gelost. Nadat de politie eenige malen in de lucht geschoten had, slaagde zij er eindelijk in de menigte uiteen te drijven. Tot dusverre zijn, naar voorloopig bekend is, 3 gewonden geteld, de politie nam 6 personen in arrest. Te Essen kwam het laat in den avond in de Altendorferstrasse eveneens tot samen scholingen. De menigte wierp een gereed schapwagen van den tram dwars over de straat, ten einde het Uberfallcommando den weg te versperren. Ook hier werd met steenen naar politie en te hulp geroepen brandweer geworpen. De politie slaagde er in overal de orde weer ie herstellen. Voor den aanvang van de gemeenteraads zitting van gister poogden talrijke werkeloo- zen het raadhuis binnen te dringen, waarbij het tot botsingen met de politie kwam. In den loop van deze botsingen vernielde een aantal wielrijders in de Koenigstrasse een aantal groote vensterruiten. Tijdens de achtervol ging van de schuldigen kwam een politie ambtenaar te vallen. Hij werd door trappen en schoppen gewond. De politie loste verschei dc-ne schoten, waardoor een persoon gewond werd. In totaal werden 10 personen gear resteerd, waaronder de communistische afge vaardigde van den Pruisischen landdag, Karl Grasse. Bij de voortgezette debatten op het congres der Duitsche Sociaal Democraten wees Breit- scheid er op, dat het fascisme in Duitschland een groot direct gevaar, zoo al niet een ge vaar voor de toekomst is, en wel voor alles ten opzichte van den economischen toestand. Het is evenwel gelukt althans iets voor de arbeidsklasse te redden. Deze heeft ook een zekeren invloed kunnen uitoefenen op de noodverordeningen. Zeer zeker zal het partij bestuur rekening houden met den wil der massa. Het is echter verkeerd zich slechts te laten leiden door de gevoelsstemmingen der massa. Vervolgens sprak SQllmann een slotwoord over het rapport betreffende de werkzaamhe den der rijksdagfractie. Hierna werd tot stemming overgegaan. Met overgroote meerderheid werd aange nomen de motie van het partijbestuur en de partijcommissie, waarbij het congres de hou ding der negen partijgenooten bij de stem ming over Pantserkruiser B afkeurt. Voorts werd aangenomen een motie betref fende de voortzetting van den strijd tegen het fascisme. Eenheid en geslotenheid der partij. Verder een motie waarin vertrouwen in de werkzaamheden der fractie wordt uit gesproken. Benevens een resolutie volgens welke het Congres de verwachting uitspreekt, van dat de Rijksdagfractie de aanvallen der werk gevers op de betaling der invaliden- en de ongevallenverzekering afslaat en zich op werpt voor een tijdige en afdoende saneering- Bij hoofdelijke stemming werd met 324 tegen 62 stemmen aangenomen een motie van partijbestuur en partijcommissie volgens welke het congres van de fracties in alle openbare lichamen eischt eensgezind en ge sloten op te treden. De fracties worden ge machtigd voor de stemmingen te besluiten tot fractiedwang. Handelingen hiermede in strijd zullen beschouwd worden als gericht tegen de partij. Aangenomen wordt dan nog een motie van het partijbestuur volgens welke het congres kennis neepit van het feit, dat de rijksdag fractie zoo spoedig mogelijk na het uitvaar digen van de nieuwe noodverordening zal bijeenkomen en met het oog op den geheelen politieken toestand zal beslissen over ere kwestie van bijeenroeping van den rijksdag. Verder werd nog een resolutie aangenomer over de prijzen van het brood. De zitting is verdaagd tot morgen. Volgens de voorloopige cijfers van het Duitsche centraalbureau voor de statistiek is 1930 een ongunstig jaar geweest voor huwe lijken en geboorten. In de tweede helft van dat jaar werden er 32000 minder huwelijken gesloten dan in denzelfden tijd van het jaar tevoren. In het totaal der huwelijken in 1930 komi de achteruitgang nog niet zoozeer tot uiting daar er in de eerste helft van het jaar rond 4900 huwelijken meer gesloten werden dan in hetzelfde tijdsverloop van 1929. Het totaal was dus intusschen ruim 27000 kleiner dar het jaar tevoren. Het aantal huwbare man nen is ook in 1930 nog toegenomen zoodat er naar verhouding een verdere toeneming van het getal huwelijken met ongeveer 9000 te verwachten was. Houdt men hier rekening mede dan blijkt dat er in het tweede halfjaar van 1930 zelfs ruim 360001 huwelijken wegens den ongunstigen economischen toe stand achterwege zijn gebleven. Het aantal levendgeborenen was verleden jaar 20630 lager dan het jaar tevoren. Het geboorteoverschot was in 1930 ten gevolge van de zeer gunstige sterftecijfers met rond 416000 of 6.5 op de 1000 inwoners rond 74400 grooter dan in het buitengewoon ongunstige griepjaar 1929, waarin het slechts rond 341500 of 5.3 per 1000 be droeg. Het bleef echter nog 27400 bij de na tuurlijke bevolkingsvermeerdering van 1928 ten achter, hoewel in de sterfte tegenover 1928 een verdere aanzienlijke verbetering is gekomen. Gistermiddag is in de nabijheid van Enken- bach op het open veld een Fransch militair vliegtuig geland. De gendarmerie van Enken- bach arresteerde de beide inzittenden. Zij1 deelden mede te Dyon te zijn opgestegen, teneinde een vlucht naar Straatsburg te on dernemen. Tijdens de vlucht hadden zij zich niet meer kunnen orienteeren Het vliegtuig moest wegens een motordefect landen. Volgens inwoners van Erikenbach zouden om den zelfden tijd nog twee vliegtuigen zijn bemerkt, zoodat men vermoedt dat het een afdeeling van drie Fransche militaire vlieg tuigen betreft. Het gelande vliegtuig, waarin men eenige foto-toestellen gevonden heeft, zal 21aterdag gedemonstreerd worden en naar Frankrijk op transport worden gesteld Naar uit Bordeaux gemeld wordt heeft gisteren te St. Denis de Pilex een ernstig on geluk plaats gehad, dat tot dusverre 12 doo- den heeft geëischt. Bij het beproeven van een nieuwe brug stortte deze eensklaps ineen tengevolge waarvan een groot aantal per sonen, o.w. ook de hoofdingenieur Lefèbvre in de diepte verdween. Er werden 12 personen gedood, terwijl 19 personen zware ver wondingen opliepen. Twee hunner zouden reeds tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleden zijn. De slachtoffers zijn in hoofdzaak personeel van de tien zwaar geladen vrachtauto's, waarmede de proefneming verricht werd' Onder de puinhoopen van de automobielen mceten zich op den bodem der rivier onge veer 10 lijken bevinden,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1