DE LANGE i DE MORAAZ te Alkmaar Aqmda JBiiwentand HEVEAéH»l REISCREDIETBRIEVEN. VREEMD GELD. VEILIGE DEWAARPLRMS VOOR KOFFERS ER NAARHEDEN. ecicht Rechtszaken Stod. en ChttgewtQ VERKEERSONGEVALLEN Hoos* en laait nat er. Donderdag 4 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: Het lied van Parijs (rom., geluidfilm); voor eiken leeftijd 7.30 uur, Victoria-Theater: Ein Tango fur dich (operette, geluidfilm); boven 14 jaar. Vrijdag 5 Juni. 8 uur, doopsgezinde kerk, alg. verg. der leden. Zaterdag 6 Juni. 7.30 uur, Harmonie, dienstweigeringscon gres. Zondag 7 Juni. 10 uur en 2 uur, Harmonie, dienstweige ringscongres. FRANSCHE MARINEVLIEGTUIGEN BOVEN BORKUM EN NORDERNEY. Naar de kustwacht mededeelt hebben gis teren drie van de tricolore voorziene Fransche marinetweedekkers de bepalingen geschon den door over de eilanden Borkum en Nord- deich te vliegen. Het escadrille, dat uit het Noordoosten kwam, zette zijn vlucht in Zuid westelijke richting voort. VALSCH GELD. Niet onrustbarend, maar toch meer dan vroeger. Een N.R.Crt.-medewerker schrijft aan zijn blad: Een zeer eigenaardige ervaring, welke ik dezer dagen op een reis door Duitschland opdeed, lijkt mij, met het oog op het aan staande reisseizoen, wel de moeite waard te vermelden ter waarschuwing van in Duitsch land reizende landgenooten. Het gebrek aan geld is op het oogenblik in Duitschland erger dan het na den oorlog ooit is geweest. Het is daarom misschien be grijpelijk, dat vele wanhopige menschen de verleiding niet kunnen weerstaan en probee- ren, door het namaken van geldstukken, zich uit den nood te redden. Ik schrijf uitdrukke lijk „geldstukken", omdat mij van een circu latie van valsch papiergeld in het geheel niets is gebleken. Daarentegen schijnt de nei ging tot namaken van vijf-mark stukken het grootst te zijn. In het geval waarvan ik in leidend schreef, speelde een dergelijk mark stuk eveneens de hoofdrol. In een middel- groote Duitsche stad had ik een hotel, dicht bij het station, overnacht, 's Morgens vroeg aan het ontbijt, las ik het ochtendblad en hoorde daarbij, hoewel dit op dat oogenblik maar half tot mij doordrong, dat de ober- kellner in een kamer, naast de ontbijtkamer, klaarblijkelijk een geldstuk onderzocht naar de echtheid. Het herhaalde gerinkel van een muntstuk, dat op een tafel of toonbank wordt gegooid, maakte dat ten minste wel duidelijk. Kort voor het vertrek van mijn trein betaalde ik mijn rekening, en kreeg van den „Ober" o.a. een vijfmarkstuk terug. Mijn spoorwegkaartje aan het station, direct te genover het hotel o.a. met dit zelfde geld stuk betalend, kreeg ik echter niet, omdat de ambtenaar aan het loket mij heel rustig ver klaarde, dat het geldstuk valsch was! Een heel onaangename situatie! Want het had mij toch net zoo goed kunnen gebeuren, dat de ambtenaar aan het loket mij aan de politie had aangegeven als verdacht van valsche munterij. Vóór den oorlog zou dit ook vrij zeker zijn gebeurd. Ik kreeg echter het val sche geldstuk heel gemoedelijk terug en her innerde mij toen weer het gerinkel tijdens het ontbijt. Ik dus weer terug in het hotel aan den overkant. De „Ober" wilde eerst doen, alsof hij van den prins geen kwaad wist en vroeg heel verwonderd, of ik dan wel zoo zeker wist, dat hij mij dit vijf-mark-stuk had gegeven. Ik behoefde echter niet al te duide lijk te worden, om hem daarvan te overtui gen. Hij wist het drommels goed en bleek ta melijk teleurgesteld, dat deze wegreizende gast hem zijn valsche geldstuk terug kwam brengen. Hij gaf mij heel gauw 5 echte mar ken, met de verzuchting: „Nu, dan moet ik maar zien, dat ik er een ander mee op scheep Laat men echter uit deze kleine reisgeschie- denis niet opmaken, dat er bedenkelijk veel valsche geldstukken in Duitschland in om loop zijn. Het mag meer zijn dan vroeger, maar van een gevaar kan toch geen sprake zijn. Daarvoor treden trouwens de regeering en de justitie veel te scherp tegen de valsche munters op. Toch blijkt uit deze episode dat de opvattingen van het groote publiek ten opzichte van valsch geld duidelijk zijn ver anderd en dat men dus bij reizen door Duitschland goed doet op te passen dat men niet gaat behooren tot de slachtoffers zooals ik gedurende 5 minuten. INVAL IN BELGISCHE SPEEL HUIZEN. Tienduizenden franc in beslag genomen. De Luiksche justitie heeft dezer dagen op last van den procureur van den koning een inval in speelhuizen en andere verdachte in richtingen gedaan. In verschillende lokalitei ten waar de politie binnenviel ontstond een paniek; de aanwezigen namen in allerijl de vlucht, met achterlating van hun geld. Tien duizenden frs. werden in beslag genomen. IN EEN VAT DOOR DE NIAGARA FALLS. Moedige redding van een vader door zijn zoon. Onder de belangstelling van duizenden toeschouwers, die in de grootste spanning verkeerden, heeft Dare-Devil „Red" Hill Za terdag voor den derden keer een poging ge daan om in een vat den benedenloop van de Niagara over te steken. Het vat, waarin hij z'c[1. 'iad opgesloten, was een verbeterde editie van het vat, waarin de Griek Stathakis een poging deed de Horse Shoe Falls over te steken, doch, waarbij hij den dood vond. Het vat vloog als het ware door de stroomver snellingen heen, doch toen het in kalmer water kwam, werd het in een reusachtige draaikolk gezogen aan het eind van de be- Sw 8tr,00]nYersnellingen. De draaikolk hield het vat, dat snel in de ronde begon te draaien, gedurende twee uren vast. Het vat begon ook langzamerhand te zinken en Hills i* k C1 ^fn ^°Pel°os' daar hij met booten niet e bereiken was. Vergeefs werd een poging gedaan om een vliegmachine te krijgen om hem een touw toe te werpen. Toen het vat reeds bijna vol stond met water zwom Hills zoon aan een touw vastgebonden naar het vat, dat hij aan het touw vastbond. Vader en zoon werden daarna aan land getrokken onder het gejuich van de toeschouwers. Hul had vele kneuzingen opgeloopen, doch bleek niet ernstig gewond. MEVROUW DOUMERGUE. Veel belangstelling voor haar persoon. De Fransche bladen interesseeren zich bij zonder voor mevrouw Doumergue, die al thans tot 13 Juni in naam nog „presidente" is, al zal zij van haar waardigheid niet veel bemerken. Voor haar eerste huwelijk met een ambte naar bij het ministerie Graves, was zij leera- res aan een meisjeslyceum. Toen haar man stierf, werd Doumergue, die met het gezin bevriend was, voogd over de drie dochters van mevrouw Graves. Het voorgenomen huwelijk is tot het laat ste toe geheim gehouden. De procureur van de Republiek had toestemming gegeven, dat de gebruikelijke afkondigingen achterwege bleven. De toekomstige woonplaats van den heer en mevrouw Doumergue zal het buitengoed te Tournefeuille bij Toulouse zijn, dat aan mevr. Doumergue toebehoort. UIT DEN GEVANGENISWAGEN ONTSNAPT. Gisterochtend zou een gedetineerde uit het Huis van Bewaring te 's-Hage worden over gebracht naar één der gevangenissen aan den Pompstationsweg. De gevangeniswagen kwam inderdaad aan de gevangenis aan, maar men kan zich den schrik van den chauf feur voorstellen, toen hij de deur van de cel in den auto opende en moest constateeren datde vogel gevlogen was. De chauf feur wist zeker den man erin gestopt te heb ben. Men wist zoo gauw niet wat te begin nen maar gelukkig zag men daar een agent van politie aankomen, die den verlorene ge boeid bij zich had. Wat was het geval geweest? De man in de cel was er ter hoogte van de Wittebrug in geslaagd een luikje te openen, dat zich in het dak van den auto bevindt en dat een nooduitgang bcteekent voor het geval zulk een auto in het water mocht rijden. Wanneer men dit luikje echter tracht te ope nen, treedt een alarmsysteem in werking en wordt de chauffeur onmiddellijk gewaar schuwd. De uitbreker had daar echter reke ning mee gehouden en was er tevens in ge slaagd het alarmapparaat onklaar te maken. De man is op het dak van den auto geklom men en heeft zich er toen laten afglijden. Op zijn terugtocht te voet langs de Koninginne gracht trok hij door zijn vreemde manier van doen de aandacht van een daar toevallig surveilleerenden politieagent, die hem aan hield. Aanvankelijk hield de agent hem voor iemand die niet goed wijs is, doch een motor rijder, die daar passeerde, had de heele ver tooning gezien en kon de agent mededeelen dat men hier met een ontsnapten gedetineerde te doen had. De chauffeur had van het heele geval niets bemerkt en was verheugd den verlorene weer in ontvangst te kunnen nemen. KOOPT NEDERLANDSCHE SCHOENEN. Actie voor eigen fabrikaat. De commissie voor werkverruiming in de schoenindustrie beeft gisteren te Utrecht een vergadering belegd van schoenfabrikanten, schuenwinkeliers en vertegenwoordigers in de de schoenindustrie met het doel de actie te bespreking ter bevordering van het koopen van Nederlandsche schoenen. ZAKKENROLLERS OP DE TRAM. Een portefeuille met 975 vermist. Een heer uit de Obrechtstraat te Den Haag is Dinsdag dupe geworden van een paar zak kenrollers. Hij had aan het hoofdpostkantoor een bedrag van 975 aan bankpapier ont vangen en dit in zijn portefeuille geborgen, welke hij daarop in zijn binnenzak deed. Ver volgens stapte hij op het voorbalcon van een tram van lijn 20, die op het punt stond te ver trekken. Even na hem kwamen nog drie" per sonen aanloopen, die met dezelfde trarfi, eveneens op het voorbalcon, wenschten mee te gaan. De binnentredende personen maak ten eenige bewegingen, die den indruk moes ten wekken, dat er eenige gedrang noodig was om een plaatsje op het balcon te verkrij gen. Al spoedig verlieten zij, bij een der vol gende halten, de tram. Bij zijn thuiskomst miste de heer zijn por tefeuille met inhoud, waarvan aangifte bij de politie is gedaan. UITVOERING DER TARWEWET. Een overgangsregeling voor het bakkersbedrijf. De controle op de voorraden begint op 1 Aug. Het regeeringsbureau voor de uitvoering der tarwewet heeft aan de bakkers-organisa ties het volgende doen weten: „Het ligt in de bedoeling, de controle bij de bakkers op de bij hen aanwezige voorra den onvermengde bloem te doen aanvangen op 1 Augustus a.s. Tot dien dag kunnen de bakkers vrijelijk van den bij hen aanwezigen voorraad van die bloem gebruik maken. Blijkt uit de bovenbedoelde controle, dat dan nog voorraden aanwezig zijn, dan zijn de betrokken bakkers alleen door het voorhanden hebben van die voorraden reeds in overtre ding en zullen zij moeten zorgen, dat de bij hen aanwezige onvermengde bloem in over eenstemming wordt gebracht met de voor schriften ten aanzien van de samenstelling van bloem gegeven, willen zij zich niet bloot stellen aan een vervolging krachtens de tar wewet 1931. Het ligt voorts in de bedoeling, aan de bakkers, indien zulks door hen mocht worden gewenscht, voor bijzondere doeleinden de be schikking te geven over een hoeveelheid on vermengde bloem, welke in verhouding staat tot hun bloemverbruik Uit den aard der zaak zullen bakkers, die niet medewerken tot een geregeld verloop van deze regeling, van deze gunst worden uitgesloten. Het is dus in het belang van iederen bakker, er voor te zorgen, dat hij niet overgaat tot het vormen van een i/zersfer/c abnormalen voorraad onvermengde bloem Een officieus communiqué melat, dat de Commissie van advies voor de uitvoering der tarwewet op Vrijdag 12 Juni a.s. in pleno zal bijeenkomen. Daar zal net eind-advies aan den minister worden vastgesteld, meent het Hbld. TEGEN DE ZEDELOOSHEID. Dezer dagen vergaderde te Utrecht het Comité tot bestrijding van de openbare zede loosheid en hare gevolgen. De vergadering stond onder leiding van dr. J. Lammerts van Bueren. De wenschelijkheid van invoering van een verbod tot verkoop van voorbehoedmiddelen aan minderjarigen besprak dr. W. Huddles- ston Slater uit Rotterdam. Spr. ging uit van het standpunt, dat alle gebruik van anti-conceptioneele middelen in alle omstandigheden ongeoorloofd is en be toogde op grond daarvan, dat het eigenlijk de roeping van de overheid is, alle verkoop van zoodanige middelen te verbieden, niet al leen voor minderjarigen. Mevrouw van Heemskerck van Beest deel de mede, dat de Vrouwenbond tot verhooging van het zedelijk bewustzijn besloten had, aan de Regeering te verzoeken: verhooging leef tijdsgrens in art. 240 bis, W. v. S. van 16 op 21 jaar en dat dit verzoek ook instemming had gevonden in verschillende andere Vrou wenorganisaties. Aanwezige politieautoriteiten verwachten op practische gronden van een dergelijke uit breiding van het wetsartikel geen heil. Verder bleek, dat de vrijspraak in hooger beroep van de „Zwarte Kaf' een groote te leurstelling was geweest voor de in het comité vertegenwoordigde vereenigingen. ONWEER. Te Hengelo een woning afgebrand Tijdens een onweer sloeg de'bliksem in het woonhuis van de fam. Krisken aan den Hei deweg te Hengelo (O.). In korten tijd stond het huis in lichte laaie, zoodat de brandweer niet kon voorkomen dat het geheele perceel in vlammen opging. Een aangrenzend perceel kreeg veel brand- en waterschade. Alles was verzekerd. VERDUISTERING DOOR EEN ACCOUNTANT. De recherche te Den Haag heeft aange houden een 29-jarig accountant, wonende te Rijswijk, als verdacht van verduistering van gelden ten nadeele van iemand uit de Anna Paulownastraat. gesloten Verdrag tot economische toenade ring met bijbehoorend protocol tusschen Bel gië, Denemarken, Noorwegen, Nederland en Zweden. De rijksbemiddelaar mr. P. J. M. Aal- berse heeft gistermiddag ten stadhuize te Amsterdam de bij het conflict bij de N.V. Kiene en Co. aldaar betrokken partijen ge hoord. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw zal Maandag de commissie in zake de afwatering van de Geldersche Vallei installeeren. Naar uit IJmuiden gemeld wordt, is de Oceaanvisscherij-maatschappij failliet. Het is een van de grootste ondernemingen te IJmui den, die over negen schepen beschikt. De Tweede Kamer heeft besloten de eindstemming over het ontwerp-Drankwet te houden op 10 Juni bij den aanvang der ver gadering. Verkeersongevallen in 1930 in de hoofdstad. In 1930 bedroeg het aantal verkeersonge lukken 7754, waarvan 51 met doodelijken afloop. Het aantal zwaar gewonden bedroeg 480 en het aantal lichtgewonden 1750. In acht jaar tijd werden 365 menschen dood gereden en 8157 liepen ernstig letsel op. Het totaal aantal slachtoffers van aanrijdingen bedroeg niet minder dan 11696. In deze cij fers zijn begrepen 110 kinderen, die gedood werden en 499 die ernstig werden gewond, waarvan velen verminkt voor hun geheele leven. Wanneer men weet dat de slachtoffers van roodvonk en diphterie in dezelfde acht jaren bedroegen 204, dan zijn de verkeerscijfers wel ontstellend hcog. Elke week stijgt nog het aantal verkeersslachtoffers, want nog steeds groeit het verkeer sterk. Het aantai motorrijtuigen is van 1927 tot einde 1930 ge stegen van 10070 tot 14495 of vermeerderd met 44 pCt. Er is thans in Amsterdam een vereeniging opgericht, wier doel het is het aantal ver keersongevallen zooveel mogelijk te beperken. De burgemeester heeft het eere-voorzitter- schap aanvaard. Motor over den kop geslagen. Een motorrijder uit Schaesberg. die D:;is dag hard over den Valkenburgerweg te Heerlen reed, sloeg met zijn motorfiets over den kop en moest zwaar gewond naar het St. Jozefshospitaal te Heerlen worden over gebracht. Inbraak te Groesbeek- Door verbreking van een ruit heeft etn in breker zich gisternacht toegang verschaft tot de bakkerij en winkel van dc gezusters Ver- BAKKERS, CHOCOLADE- EN SUIKERBEWERKERS. In het Dinsdag voortgezette congres van den Alg. Ned. bond van arbeiders(sters) in het bakkers-, chocolade- en suikerbewerkers- bedrijf werd allereerst aan de orde gesteld verkiezing van de(n) redacteur van het vakblad „De Bode". Deze werd bij accla matie verkozen. Hierna werd, ingevolge de voordracht van bondsbestuur en bondsraad, de finan- cieele commissie voor de eerstvolgende jaren samengesteld. Alle aftredenden werden her kozen. In de plaats van het bondsraadslid v. d. Bult, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer H. J. van Houten te Breda. Het reglement voor de jeugdorganisatie (met het amendement der afdeeling Gronin gen op art. 21) werd aanvaard. Bij de voorstellen tot wijziging der sta tuten en bondsreglementen werd o.m. be sloten, om, behoudens bijzondere omstan digheden, de eerstvolgende gewone alge- meene verg'adering niet vóór 1924 te doen plaats vinden, wanneer het 40-iarig bestaan van de bond kan worden gevierd. KERMISVIERING IN HET LAND VAN CUIJK- Maatregelen om te komen tot gepaste feestviering. Daartoe uitgenoodigd door het bestuur van den kring Cuyk van den N.C.B waren Dinsdagmiddag in het Bondsgebouw te Beugen in vergadering bijeen de dagelijksche besturen van een 15-tal gemeenten, benevens de besturen der boerenbonden en de pastoors der verschillende parochies. De wijze van kermisviering in het land van Cuyk maakte een onderwerp van bespreking uit. De kwestie werd breedvoerig uiteengezet door den kringadviseur, den deken J. Hessel- mans uit Beugen. Verschillende voorstellen kwamen ter tafel, waaruit bleek dat alle aanwezigen het er over eens waren, dat verbetering noodig is. Voorgesteld werd o.m.: alle kermissen in het land van Cuyk te houden in dezelfde maand; de duur der kermissen te bepalen op drie dagen; het dansen vóór den avond te doen afloopen en geen meisjes beneden 18 jaar in de danszalen toe te laten. Uit de vergadering kwam de wenschelijk heid naar voren tot het samenstellen eener commissie, die de verschillende voorstellen zal overwegen om dan later rapport uit te brengen in een vergadering, waarop ook de leden der gemeenteraden zullen worden uit genoodigd. Na zeer uitvoerige bespreking werd aan het eind der bijeenkomst een commissie samen gesteld. KORTE BERICHTEN. Ingediend is een wetsontwerp tot goed keuring van het op 22 December i.1. te Qslo Deeken te Groesbeek. Een bedrag van 350 is ontvreemd. Het onderzoek met de politie- hónden leverde geen resultaat op. In de omgeving van de bakkerij is des avonds een persoon opgemerkt, die zich op verdachte wijze gedroeg. Een paar flinke jonge mannen. De vertegenwoordiger van een fabriek ie Hilversum, wonende te Heerenveen, is Dinsdag tusschen Bedum en Middelstum nu zijn tweepersoonsauto in een diepe tocht sloot gereden. De man, die tevergeefs trachtte uit de auto te komen, omdat hij tusschen het stuur be- k'emd zat, werd door twee jongelieden, die zich onmiddellijk te water begaven, van een wissen dood gered. Auto van den dijk getuimeld. De bestuurder zat te slapen. Hedenmorgen te 5 uur is tusschen Arn hem en Eist een auto van den suikerwerkfa brikant L. A. uit Enschedé met 4 inzittenden over den kop geslagen. De auto kwam van Heerlen. Vermoedelijk is de bestuurder door slaap overmand, het stuur kwijt geraakt. De wagen viel van den dijk in een sloot De in zittenden, die gewond werden, werden in een villa binnengedragen. Van drie hunner bleek opneming in het Diaconessenhuis te Arnhem noodzakelijk. Nader wordt ons uit Eist gemeld, dat het ongeval heeft plaats gehad aan den ingang van de Dorpstraat te Elden gemeente Eist. De auto werd bestuurd door den heer J. H. Achten uit Enschedé. De bestuurder was door slaap overvallen, waardoor hij het stuur kwijt raakte. De auto sloeg over den kop en kwam terecht in de sloot die langs den weg loopt. Het ongeval is betrekkelijk goed afge- loopen. Behalve den heer A. bevonden zich in den wagen de heeren F. Feberwe uit En schedé, J. Woltkamp uit Boekeloo en G I Diepenmaat uit Enschedé; allen kregen niet- ernstigen verwondingen, voornamelijk aan het hoofd. Dr. Zeijdner uit Eist, wiens hulp werd ingeroepen, legde de eerste verbanden Behalve de heer Diepenmaat moesten de an deren zich echter naar het Diaconessenhuis te Arnhem begeven. Hier zijn de verwondin gen opnieuw behandeld, waarna allen per auto naar hun woonplaats konden worden vervoerd. INVOERVERBOD VAN KAAS IN ZUID-AFRIKA. De directie van den landbouw deelt mede, dat blijkens telegrafisch bericht van den tij de lijken zaakgelastigde te Pretoria, in de Zuid-Afrikaansche staatscourant van 29 Mei j.1. bekend is gemaakt, dat de invoer van kaas, met name Edammer en Gouda in de Unie van Zuid-Afrika is verboden 'Dit verbod is gegrond op artikel 28 van de wet op de zuivelnijverheid van 1930, hetwelk de gouverneur-generaal van Zuid-Afrika mach tigt, op advies van den raad van toezicht op de zuivelniiverheid. den invoer van bote- er „aar waarneming, «„kh, in Medegedeeld door het Kon. Ncderl M„i Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 774 7 Leydisfjorü. mM- 'e Laagste barometerstand 747,3 Happaranda. Verwachting, mM. 'erwachting, geldig tot den avond van Juni: 3 Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuiden; ke wind, afnemende bewolking, waarschi n lijk drog weer, warmer. Jn* BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd.) Juni. 1931 Hoog water Laag water datum v.m. n.m. v.m. n m 5 7.25 7.51 3.46 6 8.12 8 39 4.30 4^ EGMOND AAN ZEE. (Zomertijd.) Juni. 1931 Hoog water Uag watei datum v.m. -n.m. v.m. n m 5 7.22 7.48 3.34 6 8.09 8.36 4.18 4^ surrogaten daarvan, alsmede van kaas, te verbieden. De motieven om dit invoerverbod zijn op dit oogenblik nog niet bekend. EEN PRIKPLANK ALS PUZZLE.^ Voor de Amsterdamsche rechtbank stond terecht de 5-jarige M. M., koopman in vaar- digheidsspelen, verdacht van overtreding der loterijwet 1905. Verdachte had n.1. in diverse winkels te Amsterdam, z.g.n. prikplanken ge. plaats. In een dergelijk plank bevinden zich 500 gaatjes, waarin opgerolde papiertjes genummerd 1500. I11 de winkels hangt tevens een cadeaulijst, waarop de prijshou dende nummers vermeld staan. Tegen betaling van 10 ets. mogen de klan ten prikken, na de gebruiksaanwijzing, die mede ter inzpge wordt verstrekt, te hebben bestudeerd. Door den kantonrechter te Amsterdam was verdachte vrijgesproken, daar de puzzle ge makkelijk oplosbaar bleek, zooals een aantal getuigen aantoonde. De ambtenaar van het O. M. had echter, teneinde een principieele en definitieve uitspraak in hoogste instantie te krijgen, appel aangeteekend. De Officier van Justitie mr. E. Overbosch, requisitoir nemend, achtte de zaak niet zoo eenvoudig als werd voorgesteld, weshalve hij aanhouding vroeg tot 15 September, teneinde dan prof. Schuh, hoogleeraar te Delft, als getuige-deskundige te hooren. Mr. Mathuisen verzette zich hiertegen, doch na in raadkamer te zijn geweest, deelde de president mede, dat alhoewel de recht bank betreurde, dat dit verzoek eerst nu werd gedaan zij termen aanwezig achtte bedoel den hooglearaur te hooren. V BEDRIEGLIJKE BANKBREUK. De rechtbank te Dordrecht heeft terzakë van bedrieglijke bankbreuk op 27 Maart ver oordeeld een veehouder te Streefkerk tot zes weken en vijf veehouders en veekooplieden te Krimpen a/Lek, tot resp. drie, twee, twee, drie en drie maanden gevangenisstraf, van welk vonnis zoowel de officier van justitie als de verdachten met uitzondering van een hunner, in hooger beroep zijn gekomen. Uit het getuigenverhoor voor het Haag- sche gerechtshof bleek gisteren, dat verdach ten, wetende, dat de eerste verd. failliet zou worden verklaard, verschillende roerende goederen waaronder een partij vee, aan den boedel hebben onttokken. De procureur-generaal vroeg vernietiging van het vonnis der Dordtsche rechtbank en, opnieuw rechtdoende, bevestiging van de ge wezen vonnissen ten opzichte van de eerste vijf verdachten en vrijspraak voor den zesden. GESLAAGD. Aan het r.k. gymnasium te Eindhoven slaagde gisteren voor het eind-examen en staats-examen de heer Jacques Schellings Alkmaar. EEN VRACHTAUTO OMGESLAGEN. Gistermorgen is op den Rijksweg nabij het vliegkamp De Kooy waarschijnlijk door de gladheid van den weg de vrachtauto van den heer Smit, vrachtrijder, bij het nemen van een bocht geslipt en aan den landkant van den weg omgeslagen. Behalve de bestuurder zat in den auto nog mej. Rooze uit 't Zand, die onderweg ver zocht had, mede te mogen rijden. Zij werd uit de cabine geslingerd, kwam onder den auto te liggen en bleek het linkerbeen te heb; ben gebroken. Met een ziekenauto werd zij naar het marinehospitaal te Den Helder ver voerd. PROVINCIAAL SUBSIDIE VOOR DEN PROEF- EN SCHOOLTUIN. Ged Staten stellen voor aan de Ver. Proef" en Schooltuin „Kennemerland" te Alkmaa voor 1930 een bijdrage te verleenen van *e hoogste 500 in het tekort op de ?eW0.n^ exploitatie, op den grondslag van de re» - ning over dat jaar, met dien verstande, da de bijdrage ten hoogste zal bedragen 2/3 g<L deelte van de bijdrage van het Rijk en in i«a geval niet meer dan de som der bijdrage vai belanghebbenden en te bepalen, dat juiste bedrag van de bijdrage door Ged. s ten zal worden vastgesteld, na ontvangst de rekening over 1930 en na verkregen ova eenstemming met het Rijk. BAKER-EXAMEN. - Geslaagd zijn voor het diploma „D j van de Noord Hollandsche vereeniging Witte Kruis" de dames A. Ran en F D te Den Burg, Texel; L. Hemmer en N - -(e bergen te Castricum; T. Nieuwenhuizen Schagerburg; B. Rasch en J- Bran I Inluiden - O Ou* Ce 7 aan dam

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2