Spact genoemde in orde bevonden. Hierna volgde bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftre den waren mej. Kok, Bart en v. d. Molen, die alle drie werden herkozen. De besprekin gen aangaande het schoolfeest luidde tot het besluit om» bij mooi weer met de kinderen eerst naar Egmond aan Zee en daarna naar Bergen te gaan. Bij minder gunstig weer verandert dit plan in Schoorl en Bergen. Als datum is vastgesteld Woensdag 10 Juni. Daar de rondvraag verder niets opleverde sloot de voorzitter de vergadering. ij BEVERWIJK. De uitvoer over het tijdvak JanuariApril bedroeg 4301 ton voor eene waarde van 5.273.000 tegen 2200 ton voor 3.861.000 overeenkomstig een gelijk tijdvak van het vo rig jaar. Van deze hoeveelheid ging alleen naar En geland 3.276.000 K.G. voor 3.743.000. Onder afgesneden bloemen moet mede verstaan worden bladeren en siergewassen i WINKEL. 1 Tot leden van het bestuur der Fruit- en Groentenvereeniging Winkel zijn benoemd de heeren T. Beumkes, J. Leijen Gzn. en J. Glas Jbz. Tot mandencontroleur, de heer P. Zwagerman, tot boekhouder de heer J. Bij houwer, tot hulpboekhoudster mejuffrouw W. Dekker en tot schrijver de heer R. Laan. Voor afslager-keurmeester zal een op roeping worden gedaan. De omzet der gewone veiling in 1630 heeft bedragen 23951.51; de omzet van civerse leveringen f 913.66 en die der blokveilingen 75.55. De baten daarvan bedragen 1153.69. Mandenomzet 21011.68, waarvan terug betaald 20050.98, bate 960.70. De rekening van den penningmeester, ont vangsten 3018.91 H', uitgaven 2405.48, bate 613.43^. De rekening werd op voorstel der com missie van onderzoek goedgekeurd. Da commissie voor onderzoek der reke ning 1931, zal bestaan uit de heeren J. Bree- baart Jz., P. Hoogland en J. Koorn. Het veilingsgebouw werd voorzien van electrische stroom voor licht en kracht voor het veilingsapparaat. Evenals op andere veilingen reeds geschiedt, zullen de manden geleidelijk door kisten worden vervangen. UITGEEST. Schoolfeest opertb. lagere school. De kinderen van de derde en hoogere klas sen der openbare lagere school in het dorp Uitgeest zullen Donderdag 11 Juni a.s. hun jaarlijksche schoolreisje maken Ditmaal zal het zijn naar het Gooi. Was de boot van Gebr. Bak zoo langzamerhand traditie geworden, dit jaar zal hiermede worden gebroken en zal er thans gebruik ge maakt worden van autobussen en particuliere auto's. Kerk en vrede. Vrijdag had een goed bezochte ledenver gadering van „Kerk en Vrede" plaats, welke geanimeerd verliep. Een plaatselijk reglement werd vastgesteld dat aan het Hoofdbestuur ter goedkeuring zal worden opgezonden. Ge tracht zal worden hier ter plaatse een brp- churedepót te vestigen. De voorzitter deed verslag van de op Maandag 18 Mei in Am sterdam gehouden bijeenkomst van voorgan gers-leden van Kerk en Vrede, waar 60 voor gangers aanwezig waren. Op deze vergade ring werd met algemeene stemmen een reso lutie aangenomen. Bij de bespreking van voorstellen voor de a.s. algemeene vergadering werd' vooral on dersteund het voorstel Rotterdam, om aan de Kerkgenootschappen te verzoeken hun hou ding inzake het oorlogsvraagstuk nu eens definitief te bepalen en de Koninklijke goed keuring aan te vragen op de statuten van „Kerk en Vrede". Het ledental hier klom van 22 tot 34. gemeente- BERGEN. Sociaal-Democratische politiek. De afd. der S. D. A. P. hield gisteravond in de Rustende Jager een openbare vergade ring, die niet druk bezocht was De voorzitter, de heer D. Bergman opende met de mededeeling, dat de heer Den Das door ziekte verhinderd was. Ditmaal zou dr. Hemelrijk het woord voeren. Spr. was van oordeet, dat thans in Ber gen de verkiezing in Bergen de verkiezing buitengewoon interessant zou worden. Ten eerste zullen paar leden wegens be danken, door anderen worden vervangen en ten tweede leed de poging van de RK- arbei ders om hun candidaat nog door voorkeur stemmen gekozen te krijgen, schipbreuk in het hoofdbestuur van de R.K. Staatspartij, waardoor de verkiezing van een R.K. arbei- derscandidaat onmogelijk is geworden Spr. hoopte, dat de R K. arbeiders dit ter harte zouden nemen en over het geloofsver schil zouden heen stappen om mede te wer ken, dat de arbeidersstem in den raad ge hoord wordt. Dat dit noodig is bewijst de terzijdestelling van het arbeidsreglement en de wijze van tewerkstelling in de gemeente. Een krachtig arbeidersprotest is Woensdag mogelijk, door de candidaat van de arbeiders te stemmen. Dit is ook een belang van alle ingezetenen, omdat ook de middenstand er belang bij heeft dat ook de arbeidersklasse over koop kracht en vacantie beschikt. Een arbeider, die hier zijn vacantie door brengt, verteert ook zijn geld. Spr. betreurde de niet groote opkomst en verleende hierna het woord aan dr. Hemel rijk, die eveneens zijn spijt er over uitdrukte, dat den Das niet aanwezig was, aangezien het zijn recht was te behandelen, wat de frac tie in den raad heeft gedaan. Niet alleen uit reclame voor de candidaat, maar omdat de verkiezing de eenige gelegen- oefenen op de gang van zaken in de ge- gemeente, worden vergaderingen als deze belegd. wat hij aan zijn candidaten heeft. Dit is vast te stellen door dat de candidaat lid is van een partij met een gemeente- program en bereid is zich daaraan te houden. Voorts is dit mogelijk door de daden van een aftredend raadslid te beoordeelen en ten derde, doordat een nieuwe candidaat aan toont, hoe hij meent, dat de raad bestuurd moet worden. De S. D. A. P. is de eenige die een staat van dienst in den raad heeft en een gemeente program. Bergens Belang heeft geen pro gram, maar kan zich beoepen op het verleden van haar candidaten. De Vrijzinnig-Democraten hebben geen verleden, maar wel een heel groot pro gramma. Bij het doorbladen van de raads- notulen der laatste 4 jaren, is het initiatief om B. en W. in een vrijzinnige richting te drijven, van de S. D. A. P. uitgegaan. Dit komt omdat wij weten wat wij willen-. Bij de anderen ontbreekt een systematisch geheel en hangt het van toevalligheden af, al kan niet ontkend worden, dat ook van de an deren goede voorstellen zijn uitgegaan. Een lijn ontbreekt evenwel. Spr. besprak het ver kiezingsbiljet van de V. D., dat niets dan leuzen bevat. Leuzen die slechts waarde krijgen, als de persoon die zegt er voor te zijn, zijn energie er ook aan geeft. Bij het voeren van onze gemeentepolitiek worden wij geleid door het eerste beginsel, het belang der gemeente. Er zijn belangen, die allen gemeenschappelijk hebben. Dit betreft de welvaart, de verkeerspolitiek, de gezondheidszorg, het onderwijs en de schoonheid van Bergen. Het tweede beginsel, dat ons leidt, is de bevordering van de sociale rechtvaardigheid voor zoover wij dit kunnen in het raam van de bestaande wetten. Spr. gaf aan hoe dit mogelijk is bij armen zorg, arbeidsvoorziening, contracten bij ar beidsovereenkomsten, werkloozenzorg, maat schappelijk hulpbetoon enz. Komende tot de practische politiek in Ber gen, besprak spr. de slachthuisplannen van het college van B. en W. die ver uitgingen boven de mogelijkheden in de plaats en tot groote stroppen zouden hebben geleid. B. en W. moesten hun plan los laten en vorderden, dat de raad het deed. Deeze stelde de commissie, bestaande uit de heeren Den Das, Swaag en Martin in, die goed werk verrichtte. Gratis nam deze commissie de taak van B. en W. over. Wat tot stand is gekomen, was precies volgens het beginsel van de S. D. A. P. Spr. huldigde de heer Swaag, die in deze zeer pro- ductiefvol was en mede heeft geijverd, dat de gemeente geen groote strop werd bezorgd. Ook voor de watervoorziening van per- ceeler. die nog niet zijn aangesloten, was de fractie deligent. B. en W. zegden een onderzoek toe en dit is nog steeds aan den gang. Wij zullen blijven werken voor degenen, die tekort komen. Vergeleken bij Alkmaar is hier de gasprijs hoog. Het was de heer Den Das, die ge gevens verzamelde, die Alkmaar weigerde en becijferde, dat de prijs 2 cent te hoog is. Hier valt voor de fractie niets anders te doen dan te hameren en wij zullen dit blijven doen. Het electriciteitsbedrijf heeft juist de laatste dagen buitengewone belangstelling getoont voor dit bedrijf en zijn gekomen met een slap aftreksel van hetgeen waarmede wij zijn gekomen. Laten wij maar liever op de hoofdwagen en niet in een bijwagen gaan zitten. Steeds is er onzerzijds en ook door ande ren in den raad op aangedrongen, het bo- vengrondsche net te vervangen door een on- dergrondsch net. Ook steunden wij het voorstel van den heer Swaag om veraf gele gen boerderijen op het net aan te sluiten. Daarom is het echter noodig, dat gereser veerd wordt. Spr. wil ook niet, dat men bij de gemeente- financiën steunt op afval. In Bergen is er voorheen te veel uit 't bedrijf in de gemeentekas gestort. A's regel is dit verkeert, doch men kan niet steeds zeggen, dat men dit nooit zal doen, omdat men dit in gegeven omstandigheden moet beoordeelen en het is onze taak er voor te waken, dat het motief „er is geen geld voor" opgang gaat doen. Meer uitvoerig verdedigde spr. het raadsbesluit om de 9000 aan te wenden voor het gat in de gemeentekas. In de advertentie geven de V. D. blijk, dat ze de posten van het besluit niet hebben begrepen. Het kan ook getuigen van unfair heid en in beide gevallen leert het, dat men zulke menschen niet moet kiezen. Onkundigen zijn ongewenscht en unfairen nog meer. Spr. wees er op, dat de stroomprijs in Bergen goedkooper is als ergens anders en zette uitegn, dat de stroomprijsverlaging al heel weinig de arbeiders ten goede zou komen. Het vcorstel-Bogtman om de begrooting met een tekort te sluiten, oordeelde spr. even eens in alle opzichten verkeerd. Het bedrijf moet hebben om het gezond te maken en heeft alles eerdei noodig, dan de 1 cent verlaging. De noodzakelijkheid van aflossing, met het oog op het afsluiten van het nieuwe contract, deed spr. mede uitkomen. Hetgeen de V. D. doet is een laag bij de grondsche kiezeisvangst, waarmede het eer ste optreden in de pers van deze menschen, die V. D. willen worden, deze partij slechts blameert. Wij hebben, aldus spr., er niet het minste bezwaar tegen, om als het bedrijf krijgt wat het behoeft en de prijzen billijk zijn, een deel van de winst uit een bedrijf voor de gemeente huishouding te gebruiken. Komende tot de wegenpolitiek, herinnerde spr. aan de door de S. D. A. P. gestelde motie, door den raad aangenomen, waarbij het niet meer mogelijk is aan wegen te bou wen, wanneer men niet bereid is voor weg- verbreeding 5 M. grond uit het hart van den weg af te staan. Ook deed spr. uitkomen, hoe noodzakelijk in deze het volgen van een vastsysteem is. Ook de actie van de fractie in den raad voor de gezondheidszorg stipte spr. aan. De fractie zal blijven stieven naar een j consultatiebureau voor zuigelingen, en daar- .Wie het stembiljet gebruikt, moet weten, naast een consultatiebureau yoor den kleuter tijd. Op dit punt moet samenwerking gezocht worden met anderen, ook voor de wegen en de politiezorg. Ook in (het belang van de bestrijding van de t. b. c. moet meer gedaan worden. Hier ligt nog een belangrijke taak, eveneens op het terrein van de tand- en mondverzorging. Voor dit laatste dienen wij versterkt in den raad te komen om wat gedaan te krijgen. Nog gaf spr. een beschouwing ten aanzien van het bouwen van de nieuwe openbare school. Hij deed uitkomen hoe 'n jaar vóór het adres van Bergen's Belang voor het bou wen van een nieuwe school inkwam een ver tegenwoordiger in den raad van Bergens Be lang tegen den heer den Das, die een nieuwe school wenschte, betoo'gde, dat deze noode- loos alarm maakte, aangezien hij nooit klachten over de school had gehoord. Voorts deed spr. uitkomen wat de fractie deed om voor de nieuwe school de beste plaats te krijgen en het streven der S. D. A. P. om inzake het onderwijs ieder een kans te geven. Komende tot het natuurreservaat, zeide spr. reeds 10 Novembe rl927 te hebben gevraagd of er bij het uitbreidingsplan reke ning wordt gehouden met ons natuur reservaat. B. en W. stonden ook in deze steeds lauw tegenover ons initiatief. Steeds was het antwoord „het kost te veel geld". Wij stelden in 1928 een belasting voor om daaruit een potje voor aankoop te vormen. Steeds heette het, dat de gemeentefinanciën dit niet toelaten. Spr. had niet gedacht, dat het toch nog in deze periode zou gebeuren en noemde in dit verband het actieve werk van den heer Klomp. Het slagen is te danken aan den steun der provincie en daarom is het van belang, dat vertegenwoordigers in den raad contact heb ben met de vertegenwoordigers van de groo te partijen in andere belangrijker overheids- colleges. Niemand kan betwisten, dat wij, al dus spr., de kampioenen van de sociale rechtvaardigheid zijn. De anderen zullen misschien meedoen, maar men doet hiervoor verstandig rechtstreeks naar het rechte kan toor te gaan. Wij hebben te weinig leden in den raad om het contractloon op 63 cent te brengen. Brengt er één man in en wij kunnen óp dit gebied meer tot stand brengen. Het zegt iets als men verneemt, dat steeds meer voor de armenzorg moest worden uit gegeven. In 1930 was dit reeds 14000. Wi] willen een bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon, omdat het anders moet. Ieder kan in nood geraken en dient dan ge holpen te worden. Voorts besiprak spreker nog het belastingstelel waarbij hij deed uit komen, dat er weinig muziek in zit. De ge meentefondsbelasting noemde spr. beter dan de regeling „het I fa^gsche stelsel" dat in Bergen gold. Spr. wil progressie in de op centen op de gemeentefondsbelasting. De voorstellen der fractie ten aanzien van verlaging voor de personeele belasting, door Bergen in een hoogere klasse te krijgen werden door spr. eveneens in het licht ge steld. Nog betoogde spr., dat voor het arbeiders belang van de R.-K. Jractie niets te wachten is en tot slot besprakihij wat de fractie voor de schoolgeldregeling deed. De voorstellen zullen bij de nieuwe begrooting aan de orde komen en zij beteekenen een vermindering voor inkomens beneden 6000 en een ver meerdering voor de inkomens boven 6000 omdat in Bergen boven 6000 de progres sie ophield. Spr. eindigde met den wensch, dat de kiezers bij de a.s. stemming vertrou wen aan de S.D.A.P. zullen schenken en er voor zullen zorg dragen, dat deze fractie versterkt in den raad terug komt. (Applaus). Debat. De heer v. Wonderen, candidaat van de lijst-Dirkson, had gedacht hier in een ver gadering van de arbeiderspartij te zijn, doch, die zag hij hier niet. Spr. vroeg welke arbeidersbelang er in lag om iemand voor een stuk bouwterrein van de school 34000 in zijn zak te brengen en er een school op te bouwen van 50.000. Als men den één ha mgeeft, dan mag toch wel allereerst gezorgd worden voor de boter ham van den werkman. De kosten komen achteraan en spr. oor deelde, dat de beide soc. dem. in den raad niet trots behoeven te zijn1 op het goochel- toertje waardoor zij, naar de spr. zeide, de school er daar door kregen. Spr. oordeelde, dat de gemeente niet mocht willen door de lage inschrijvingen bezit t° krijgen, omdat dit tenslotte op de arbeiders drukt. Hij deed uitkomen wat in dit opzicht door de gemeente gedaan wordt, met als gevolg, dat velen failliet gaan en tot ondersteuning vervallen. Wie denkt, dat de arbeiders het best hebben, is er niet achter. Hij oordeelde de luxueuze scholen te kost baar en wilde liever eerst zorgen, dat de ar beiders het in hun gezin beter hebben. Sipr. oordeelde, dat de heer Dirkson het nog niet zoo kwaad had toen hij zeide dat aan den éénen kant gesmeten wordt met het geld en men aan den anderen kant niets voor de arbeiders over heeft. Dr. Hemelrijk oordeelde, dat de heer v. Wonderen getoond had, hoewel hij arbeider was, nooit een goed arbeidersvertegenwoor diger te kunnen worden. Spr. neemt aan dat hij het wel goed meent. Als hij echter voor arbeidersbelangen wil opkomen, moet hij ergens anders we zen en wel in de katholieke staatspartij. De heer v. Wonderen dient te weten hoe zeer de arbeidersstand in ontwikkeling tekort komt en hoeveel meer een leerling van het hooger onderwijs kost. Als het onderwijs door de scholen duur is, dan is dit het gevolg van de onderwijswet die het onderwijs versnippert naar den gods dienst. Spr. begrijpt dat de heer v. Wonde ren en de heer Dirkson geen bezwaar had den tegen de nieuwe bijzondere scholen. Het openbaar onderwijs is ons echter te lief, omdat men daar van jongsaf verdraag zaamheid leert en wij willen daarom niet, dat het verloopt. Wie heeft berekend hoe over het groot aan tal jaren het meerdere gering in kosten is, zou er niet mede voor den dag zijn geko men. Spr. constateerde, dat de debater niet had aangetoond, dat de Soc. Dem. in den raad in het behartigen van de arbeidersbelangen tekort zjjq geschoten. Spr. vond het jammer dat het mogelijk is dat door versnippering van stemmen juist de kracht voor de arbeidersbelangen verloren gaan. (Applaus). De voorzitter sloot hierop met een woord van dank en een opwekking om Woensdag L. den Das te stemmen. REDSKIN DE ROODHUID. Theater Cinema Americain Een jonge Navajo-Indiaan wordt ondanks zijn protesten en die van den medicijnman van zijn stam, naar school gestuurd bij de bleekgezichten waar hij kennis maakt met een klein meisje van den stam der Pueblo-indianen die door de bleekgezichten Cor. Blossom ge noemd wordt. Wing Foot, de zoon van het Navajo-opperhoofd, weigert op school de Amerikaansche vlag te salueeren en wordt daarom door een onverstandigen meester met een pak slaag gestraft dat hem den bijnaam van „de gestrafte" bezorgt, terwijl een on derwijzeres, die de strafoefening moet aan zien, den uitvoerder daarvan, met wien zij verloofd is, diens ring terug geeft met de mededeeling, dat zij niets meer met hem te maken wil hebben voor hij openlijk het ver keerde zijner handeling erkend heeft. Wing Fooi groeit intusscLen tot een fik- schen booy op en Blossom tot een schat van een meisje, maar de indianen van haar stam roepen haar terug en verhinderen haar weer naar de bleekgezichten terug te keeren. Wing Foot, beleedigd op een universiteitsbai om dat hij een indiaan is, besluit tot zijn stam terug te keeren. Hij kleedt zich daar weer in nationale dracht maar weigert medicijnman te worden omdat hij daarvoor te veel medi sche kennis heeft opgedaan. Voor die weige ring wordt hij met verbanning gestraft en hij komt op zijn'zwerftochten bij de woon plaatsen der Puebla's waar hij in het geheim Blossom ontmoet, die men aan een leelijken stamgenoot wil uithuwelijken. Hij ontkomt nadat men hem ontdekt heeft en vindt dan petroleumhoudenden grond, die hij juist zal laten registreeren als er twee blanke schel men op afkomen, die hem neerslaan en per auto naar het registratiekantoor rijden® Dar: begint Wing Foot een wedloop met de auto welke hij wint en tegelijkertijd helpen de vroegere onderwijzeres en onderwijzer Blos som op haar trouwdag ontvluchten, nadat te voren de onderwijzer bij een ontmoeting met Wing Foot dezen excuese voor zijn vroeger gedrag heeft aangeboden. Het resultaat is dat de beide Indianen in het huwelijk treden en dat Wing Foot de rijkdommen van zijn oliehoudend land over beide stammen gelij kelijk verdeelt. Deze film toont in natuurlijke kleuren het schoone gebied van een National park, de vroegere verblijfplaats der Indianen in Ari- zona en tevens treden hierin Indianen op uit de Reservation-gebieden. Daar het een klankfilm is ziet men niet alleen het leven dezer roodhuiden maar hoort men ook hun gezang, hun muziek en allerlei waardoor zij zich kenmerken. Richard Dix vervult op uit nemende wijze de hoofdrol. Van het uitgebreide voorprogramma noe men wij een reclamefilm voor een tocht naar het Sauerland, een aardige screensong, een leuke film waarin een al te zuinige Schot de hoofdrol vervult en een interessante geluids film, die, naast fraaien zang van een opera zanger, de meest karakteristieke beelden uit Venetië brengt. HAAR GROOTSTE OFFER. Victoria-Tuéater. Een beroemde film, die de nog altijd zoo gaarne geziene actrice Norma Talmadgc ge legenheid geeft een rol te spelen, die haar kwaliteiten op 't best doen uitkomen. De eerste acten laten ons zien, hoe Mary Ann, het meisje uit Lemberg, kennis maakt met luitenant Paul von Hartmann en diens Rus sische vriend Nika. De omstandigheden w.o. die kennismaking plaats vindt, zijn wel niet zoo prettig voor het meisje, maar alles keert zich ten goede en weldra zijn Paul en Nika met Mery de beste vrienden en enkele aardi ge tooneeltjes verdienen bijzondere aan dacht. Doch al spoedig blijkt, dat de twee vrienden zeer veel van Mary houden en na tuurlijk is Nika ten zeerste verontwaardigd als Mary haar voorkeur' blijkt te hebben ge schonken aan Paul. Het conflict door de vrouw is er weer. En dit wordt nog ver scherpt door het uitbreken van den oorlog tusschen Rusland en Oostenrijk. Natuurlijk krijgt Nika bij 't gevangen nemen van Mary en enkele anderen gelegenheid wraak te ne men en hij eischt dat zij zich ter wille der anderen zal opofferen. En als 't blijkt, dat dit ter wille van 't Vaderland noodig is, brengt zij haar offer. Maar Nika vondt nog in zijn laatste oogenblikken gelegenheid de achterdocht in Paul's hart te brengen en eerst wanneer na het einde van den oorlog hulde wordt gebracht aan de dappere helden maar ook aan de heldin, die 't liefste om 't voderland opofferde, gaan Paul de oogen open en het gelukkige einde is er. Norma Talmadge heeft de rol van Mary Ann prachtig gespeeld. Paul (Gilbert Ro land) en Nika waren voor haar uitstekende tegenspelers. De kleinere rollen waren door prima krachten bezet. Deze geluidsfilm brengt uitnemende bege leidende muziek. Het voorprogramma bracht een zeer mooi geluidsjournaal van de Paramount, een jour naal van de Metro en een komische twee- acter, waarin de hoofdrol door Charly Chase. Voetbal. De kampioenswedstrijden voor morgen Na den kampioenswedstrijd, welke Woens dagavond in het Stadion tusschen Ajax en Feijenoord is gespeeld, is de spanning noz meer toegenomen, omdat het onderlinge ver schil tusschen Ajax, Feijenoord en P.S.V. nu heel gering geworden is. Momenteel j8' stand tusschen deze drie concurrenten als Ajax' 7 4 2 1 10 PS.V. 6 4 0 2 8 Feijenoord 5 3 1 1 7 Nu krijgen wc Zondagmiddag de match tusschen P.S.V en Ajax. In A~ 24-13 18-Q 12-8 return- *m"a- 111 Amster- dam was Ajax de sterkere en won verdiend d* match. Nu echter op het P.S.V.-terrein SZ speeld wordt, zou de wedstrijd wel eens an ders kunnen verloopen. Een feit toch is' dat P.S.V. getoond heeft op eigen terrein ze»r sterk te zijn. Daar kan Feijenoord over mee praten. Het ligt dus in de lijn verwachting dat P.S.V. wint. Echter, zoo heel gemakkelijk zal dat toch heusch niet gaan, want Ajax heeft juist deze week getoond, dat de ploeg weer in goede» vorm is en daardoor best in staat, om voor een verrassing te zorgen. Zou ze dat morwen doen, dan is P.S.V. uitgeschakeld. Wint P V. echter, dan is Ajax vrijwel kansloos. Én spelen ze beide gelijk o.i. bestaat daartoe een vrij groote kans dan boft allereerst Feijenoord, dat dan ineens twee verliespunt?n minder heeft dan haar beide concurrenten Men ziet dus, welk een belangrijke ontmoe. I er Zondag in Eindhoven gespeeld :dt Promotie- en degradatiewedstrijden n afdecling 1 zijn de promotiewedstrijd geëindigd ten gunste van W cst-Frisia. maar in de andere afdeelingen is men noir nM 7«„ P nno/WiZOO. - tweede geven, In Haarlem speelden beidë'cfubs' ..v,6 Uil ver. Zoo gaat E.D.O. morgen voor cfe tweede keer Zuidwaarts, thans om Fortuna f viuyjj 0^. lijk en dus zou men thans een overwinning voor Fortuna mogen verwachten. Wij meenen echter, dat E.D.O. sterk genoeg is, om ook Fortuna uit te kloppen en in dit geval is het zoo goed als zeker, dat de Haarlemsche club voor de eerste klas® behouden blijft. Wint Fortuna, dan hebben alle drie clubs nog een behoorlijke kans op het eerste klasserschap. Maar dan zou het wel eens tot beslissings wedstrijden kunnen komen In Afd. III, het Oosten, komt Rigtersbleek naar Apeldoorn, om Robur te bevechten. Na het gelijke spel van Robur in Enschedé geven we de thuisclub de beste kansen voor de over winning, maar dan zal er toch hard gevoch ten meden worden. Verliezen mogen de man nen van Kres niet, want dan zou Rigtersbleek eerste klasser zijn. Nu is echter een gelijk spel lang niet uitgesloten en dan zou het wel eens kunnen gebeuren, dat een beslissings-' wedstrijd noodig was. In het Zuiden kan Bleijerheidc eerste klas ser worden als het zelf wint van Roermond de kans daarop is zeer groot en Wil- helmina verliest van Dongen. Zelfs een gelijk spel van Wilhelinina is reeds voldoende voor dt promotie van Bleijerheide. We gelooven echter, dat zoowel Bleijerheide als Wilhel- mina winnen en in dit geval hangt alles at Van de laatste ontmoeting tusschen die twee clubs op het terrein van Bleijerheide. In het Noorden tenslotte wordt op het Achilles-terrein in Assen de beslissingswed strijd gespeeld tusschen W.V.V. en F.V.C. Beide clubs zijn ongeveer even sterk, zoodat een gelijk spel in de lijn der verwachtingen i Watersport. Kano-wedstrijden te Zaandam. Zondag 21 Juni a.s. zullen te Zaandart <13 kano-kanipioens- en selectie-wedstrij den worden gehoude- waarvoor reeds gr ote beiangstclling bestaat, wat geen wonder is, omdat een zeer interessant prog;anima is opgemaakt, dat als volgt luidt: Wedstrijd no. 1. In Stormvogel-Stau- daard-Raeekanc's (S. S. R.) voor Junio res (heeren t/m. 18 jaar). Baan Meter, om het Juniores-kampioeusd1'1!' van Nederland. Kampioen 1930 Brauo, Waterkampers. Wedstrijd no. 2f Idem voor Seniw®5 (heeren boven 18 jaar) Baan 1000 M. het Seiiiores-kampioeiischap van h®" derland. Kampioen 1930 E. Schram Z. F. C. Wedstrijd no. 3. Idem voor dames (on beperkt). Baan 600 M. Wedstrijd no. 4. In Intern. Renn K jaks (I. R. K.) onbeperkte leeftijd. Baan 1000 M. om het kampioenschap van derland. Kampioen 1930 H. de vv Stormvogels. Wedstrijd no. 5. In 1 pers. Toerkaii voor heeren onbeperkte leeftijd. Ba 600 M. gespeeld werd CINEMA EN THEATER. Het omslag laat zien de oolijke ge zichten van Gustav Frölich en van Hans Bransewetter en in het nummer van deze week vindt men behalve groote portretten en filmafbeeldingen, lectuur met bijbehoorer.de photo's over Leila Hyams, over Strandkleeding, 'n stuk van Shaw, opgevoerd door het Rotterdamsch IJofstadtooneal, met Eduard Verkade, als gast; over keizerin Josephine. Mis- tinguet, de Fransche revuester die met haar gezelschap in ons land vertoefd enz. Daarbij nog 't vervolg van Linnie's liefdesoffer, twee andere complete ver halen en „Simpelliedje" van Difraen, muziek van Franz Qp»tze. Wedstrijd no. 6. In 2 persoons Toer- kano's voor heeren, onbeperkte leeft J Baan 1000 M. K„, Wedstrijd no. 7. In Canadeesche no's 2 pers. voor heeren. Baan 10W 4 Wedstrijd no. 8. Zeilen in Z. K. C. Ka Wedstrijd no. 9. Zeilen in Canade Kano's. Zeiloppervl. max. 4 M2. Wedstrijd no. 10. Zeilen in kanos zeiloppervl. tot max. 5 M2. me{ Wedstrijd no. 11. Zeilen in kano zeiloppervlak tot max. M2», ,fln(je (De laatste 2 no.'s alleen bij v0' deelname). .„sstriiden Direct na afloop van de weu vindt de prijsuitreiking plaats e wedstrijdcontmissic in over «8,, vflst. techn. commissie van den „Kri 8 .j0 stellen welke kano-vaarders nanaars Nederlandsche Kanosportbe eVCn» zullen worden aangewezen o oe tueel in aanmerking te k0®0", te ne- Internationale wedstrijden de men, welke uitgeschreven ZIJ117 n(jag 2 Duitschen Kano-Bond en op den ge- Aug. a.s. te Duisburg zullen e„ piet houden. (Voor deze selectie wej- alleen de eerstaankomeiuien joC1j rking. 5 c" strijd no. 2 en 4 in aan mei desnoods ook de uitblinkers uit no. 6 en zal in wedstrijd no. 4 wel dege rekening gehouden worden met hen, - i'! oen zwaarder model I. R K. kano

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10