G OSTER* VERSCHIL VAN WAARDEERING. Raadselhoekfe RugpijnNieren Pillen x" Een Toiletgeheim. Brieven uit de Hoofdstad (Nadruk verboden), j Da vrouw werd zoo verstandig, dat zij liaftr kwalen en pijnen niet. alleen aan baar sekse meer wijt; zij werd er zich van bewust, dat de nieren de oorzaak kunnen zijn. In normalen staat kunnen deze tcore organen den bloedstroom zui ver houden, maar op sommige tijden en bij het keeren der jaren kan hun taak te zwaar worden. Alleen gezon de nieren kunnen deze volbrengen; bij tragere werking blijven urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden achter en raakt hot gestel in de war. Daarom kan iedere vrouw de hulp van Posters Rugpijn Nieren Pillen noodig hebben om de verzwakte nie ren to versterken en weer gezond te worden. Dit. speciaal niermiddel wordt aanbevolen tegen rugpijn, .urine- en blaaskwalen, rheumatische pijnen, waterzuchtige zwellingen, hoofdpijn, duizeligheid, een ver moeid. zenuwachtig en afgemat ge voel en andere verschijnselen van iir-Tzwakte !Bij alle drogisten enz. 1.75 p. fiacon. 21. Db3ü Mooi gespeeld! De andero mogelijkheid is 21. Dd3f Ke8 22. Pc6 Td3 23. Pe7 Td2! Maar dit geeft zwart reddingskansen b.v. 24. Pf5 Te2 25. Pg7f Kf8 26 TIG Kg7 nz. 21Pa7 Na 21Ke8 22. Pc6 en Pe5 gaat 't 'spel van zelf. Op 21. Dc5y volgt na tuurlijk 22. Lf2. 22. eó Pdo Punt 17 is nu zwak Fout ware '22K want dan volgde 23. ef; Lf6 24. Lh5 enz. 23. Tadl! Na 23. Dd5f Ke8 was zwart er met pionverlies afgeko men. Ke8 Td5 hö OmLhó te verhinderen. Hij Aomt nu van de ande re kant. Tf8 Pc6 De5 Lf8 Zwart geeft op. Een pracht partij, een wereldkam pioen waardig. Zondag j.1. speelden de heeren Dr. P. Feenstra Kuiper van Den Helder, F. C. Laas van Alkmaar, Smits van Velsen, de Jong van Amsterdam hun eerste par tij om het kampioenschap van Noord- floiland, van de 2e klasse N. S B 's Morgens wonnen de heeren Feenstra Kuiper en Laas en 's middags verloren ze, zoodat alle heeren na twee ronden weer elk 1 punt hebben (Men weet dat op de wedstrijd met hetzelfde doel alle deze heeren IK punt behaalden, zoodat de wedstrijd over gespeeld moest wor den. De volgende ontmoetin? zal nu de beslissing brengen. 23. 24. 25. 26. V. 28. 29 Ïd5 Dd5 Lei Lf2! Lc5 Men behoeft niet te zien dat U crème ge bruikt; alle crèmes blijven min of meer op de huid liggen. Alleen „Zij"-Crême wordt volkomen in de huid opgenomen, zoodat niomand kan zien dat U crêmegebruiktheeft, terwijl de huid er toch soepel door wordt en fraai van teint. DE AMSTERDAMSCHE PETTEN. De hoofdstad mobiliseert. Naar een veiliger verkeer. De gemeentelijke pettenleverancier is weer eens in touw. De man moet een groot artisi en een handige zakenman zijn. En het zal tiet lang meer duren, of ook Amsterdam zal dit speciale modegebied een vermaardheid hebben verworven door dezen anonymen pet- tcnontwerper, als Parijs met een Lucien lelong, Poiret en hoe de andere modekonin gen ook mogen heeten. Onze hoofddeksel- treateur is weer bezig en heeft dezen keer het politiecorps eens danig onder handen geno men. Zoo om de paar jaar krijgt hier elke ge meentelijke dienst een beurt. Werk moet er natuurlijk blijven en zoo een beetje afwisse ling is soms wel aardig. Het petten-drama ®on de tram ligt ons nog versch in het ge bogen. En de gevolgen zijn nog duidelijk merkbaar. Toen de mooie nieuwe groote pet- wij een paar milimeter te boog bleken voor het type wagen, was er spoedig een nieuw model gecreëerd. Zoodat nu het tramperso neel met groote platte- en met hooge kleine hoofddeksels getooid is. Wij weten bijna niet meer wat nu eigenlijk de officieele uniform- Pet is, zoo verwarrend werkt deze overgans- Ptriode Het blijft in de praktijk natuurlijk hetzelfde en of de conducteur nu voor zijn twee en een halve cent aan de eene of aan de andere pet tikt, is natuurlijk gelijk. Maar y°or ons Amsterdammers, die zoo aan uni formiteit gewend zijn, vooral bij de tram, ^.sar bij dit soort uiterlijkheden werkelijk al tijd alles in de puntjes is, is de pettenmengel- moes een doorn in het oog. En had men nu nog maar de normale afvloeiing van de £roote plette pet even afgewacht. Maar neen, fve7 P°!'ti§pet moest en zou er aan gelooven. Wfer een algeheele reorganisatie. En hier mee had men nu best nog even kunnen wach- mii Want alleen een goed opmerker of iemand, die gewend is om vaak politie-agen f?" °P zijn weg tegen te komen, merkt eigen- "J* iets van deze laatste metamorphose. Het ?'t hem in de pet, die van „zeildoek plafond !f teruggekomen en nu laken bovenbedekking heeft gekregen. Gelukkig zijn de tijden, dat er in de Joidaan en op de eilanden nog wel met bloempotten naar de agentenhoof- ,c'n gekegeld werd, voorbij. Maar welke pet den meesten weerstand biedt, staat nog Doch ongetwijfeld heeft onze pet- tendeskundige in de hoofdstad daarmede geen rekening gehouden. Ten slotte zijn de poTitie- petten daar ook niet voor. Die hebben een veel belangrijker taak. Immers wat is een agent zonder pet? Een politieman zonder pet, is geen politieman meer. Een soldaat, een burger of zelfs een bestuurder Van de tram, kunnen, als het warm is, zich nog van hun hoofdbedekking ontdoen, zonder iets van hun waardigheid in te boeten. Laat een agent dat eens doen! Neen, het is met de politiepetten wel iets anders, dan met de andere hoofd deksel, waarop onze pettenmaniak eigenlijk vrij spel heeft. Vandaar dan ook, dat de ver andering bijna niet merkbaar is en men zich ol gauw gaat afvragen waarom dat alles noodig is geweest. Waarom moest het kope ren stadswapentje, dat zoo heerlijk blinken kon in de zon en lang van te voren de komst van den politieman vermocht aan te kondi gen, plaats maken voor het geëmailleerde plaatje in rood en zwart met de drie kruisjes Niemand begrijpt er iets van en de agenten zelf, geloof ik, wel het minste. Neen, als ook de aangekondigde verande ring van de tuniek zoo weinig om het lijf 'heeft, is het zonde van de kosten. Wij hebben iets gehoord van getailleerde jassen volgens het voorbeeld van den Haag en Londen, waar men er steeds meer naar gestreefd heeft, om eenige coupe in de kleeding van den agent te brengen. Het uniform van den Amsterdam- schen gezaghebber mag dan waardig zijn; pittig, goed zittend of prettig gemaakt is het allerminst. En de kleeding alleen al is zoo belangrijk voor dit soort menschen. Het is de indruk toch waarop de politieman voor een groot deel zijn taak moet baseeren. Denken wij maar aan het leertje van den gummistok, dat dreigend meestal al uit de steekzakken komt loeren. Zooiets doet al een boel. Ja, zon der gekheid, als men nu eerstdaags onze stadskleedingexpert op de uniformen los laat, misschien mag de verandering dan van in grijpender aard zijn, dan nu verkregen door de pettenvorming en de verandering der ko peren schoudernu">mers in ook al weer ge ëmailleerde plaatsjes, waarop de kleeding- nummers bescheiden voorkomen. En mis schien kunnen dan ook de wit-garenhand- schoenen eens worden herzien en mag daar voor een stof van iets betere kwaliteit in de plaats komen. Als wij dan toch gaan probee- ren een „elegant" politiecorps te maken, dan maar ineens goed. Maar wat men ook zal hervormen of veranderen, de beroemde speci fieke loop onzer agenten zal altijd blijven be staan. Het staat in hun instructie. Uit het loopen moet altijd bezadigdheid, kalmte en waardigheid spreken en het is een manier van loopen geworden, dit surveilleeren onzer agenten, die slechts met moeite te imiteeren is. De handen op den ru<r geven het statige aan zijn persoon, de ingetogen stap het be zadigde van zijn optreden en het nu eens naar links en dan weer naar rechts speuren, brengen de actie weer terug, die wij anders bijna zouden moeten zoeken. En al zetten wij onze agenten morgen bolhoedjes op of ste ken, zij die kijk op de zaak hebben, zullen op honderden meters afstand zien, niet met een muzikant, een postbode of een cipier van het huis van bewaring te doen te hebben, maar met een echten Amsterdamse' en agent. En dat is het hoopvolle bij het pettendrama, zoo als dat zich nu al jaren te Amsterdam af speelt. Het zal natuurlijk alles veel geld kos ten dit geëxperimenteer der pettendeskundi- 'gen, maar wie vraagt daar nog naar? Van conducteurs en bestuurders van de tram kun nen wij veel hebben. Maar de politieman is een stuk van het stadsbeeld, iets Amster- damsch. Als wij daaraan laten tornen moet het goed gebeuren, of niet. De hoofdstad heeft van de week het goede voorbeeld gegeven als reactie op de tallooze verkeersongelukken in het land, die vooral de Zondagen tegenwoordig tot ware zwarte da gen stempelen. Het was te voorzien; ook in ons land moest er iets gedaan worden, om den strijd aan te binden tegen dit overbodige menschenverlies als gevolg van het moderne verkeer. En deze Amstedammers, die zich tot taak hebben gesteld het ideëele doel van min der ongelukken en minder slachtoffers op den duur te bereiken, door het voeren van een in tensieve veiligheidspropaganda, legden den grondslag voor een organisatie, die collectief het geheele land zal moeten gaan bestrijken met haar veiligheidscampagne volgens het voorbeeld van andere landen, Amerika en Engeland hoofdzakelijk. Ontegenzeggelijk zal er door deze moreele beïnvloeding der weggebruikers iets te bereiken zijn. Ook dat toonen de andere landen aan. Reeds op an dere plaats heeft men aan dit hoofdstedelijke initiatief aandacht besteed; het onderwerp mag evenwel belangrijk genoeg geheeten worden om nog eens, hier en met nadruk te wijzen op de omvangrijkheid en de waarde van het in Amsterdam ondernomen. Het landelijke contact kan niet uitblijven. Te lang reeds werd alom gevoeld, dat er iets ge daan moest worden om dezen ongelukken- stroom op onze wegen zoo niet dadelijk te verminderen, dan toch te remmen en uitbrei ding te voorkomen. En als uitbreiding in dezen tijd van groei van ons snelverkeer voor komen wordt, dan zijn de resultaten schitte rend. En zoo zal de dag van 6 Juni een mijlpaal zijn in de geschiedenis van ons verkeer. Hel particulier initiatief in de hoofdstad heeft deze zaak aangevat, net omdat er weer een vereeniging meer zou moeten komen in ons land, waar vergaderen en vereenigingen ma ken toch al tot een der meest geliefkoosde hebbies behoort, doch enkel en alleen, omdat hier dringend behoefte was aan deze orga nisatie. Hier zal een manier van werken moe ten worden toegepast, die wars van bureau cratische ideeën en gebruikelijke vereenigings- sfeer langzaam maar zeker tot succes leiden kan. De steun der overheid is daarbij onont beerlijk, doch na dit korte begin reeds kan ge voeglijk worden vastgesteld, dat de autoritei ten tof steunen bereid zijn, waar het hier geldt een der vele sociale zorgen, en zeker niet de minst belangrijke, waarbij het parti culier initiatief tezamen met de overheid zulk een machtig werk verrichten kan. Veiligheidspropaganda! Over het heele land zal dt woord de vonk moeten zijn, die deze nationale beweging zal doen ontbran den Niets zal in staat zijn, om deze pogingen tot het redden van menschenlevens niet ten volle te doen slagen. Hier is sprake van een algemeen nationaal belang, waarbij nu eens niemand is uitgezonderd. Partij, kleur, rang noch stand zullen hier roet in het eten kun nen gooien. Hier is een mobilisatie geblazen waartegen niemand, de meest verstokte qnt- wapenaar niet, bezwaar zal kunnen maken. Amsterdam heeft het voorbeeld gegeven. Wie volgt?VAN STEGEN. Enkele dagen geleden, op een der laatsté dagen van Mei, waren wij met een klein ge zelschap ergens in den Zuidoosthoek van Friesland, van ouds een der mooiste natuur gebieden van deze aan afwisseling van boeiend natuurschoon zoo rijke provincie. Het gebied waar wij ons bevonden, was een zeer improductief terrein. Zandverstuivin gen, heide, een paar veenige plassen. Een rijke flora van wollegras en kartelblad, van tormentil en wolfsklauw en allerlei planten meer. Een paar'zwarte sterntjes boven de plassen, wulpenroep en af en toe het geluid van kievit, grutto en tureluur. Korhoender- klanken in de verte Een wijde horizon, een zwaarbewolkte hemel. Ziedaar met een paar pennestreepen het beeld geschetst van het landschap, waarin wij ons bevonden een landschap dat noe langer hoe meer aan het verdwijnen is helaas. Ook in dit gebied van Friesland's Zuidoosthoek dringen de ontgin ningen al verder in het oorspronkelijke lanci schap door. Wij, het gezelschap van zes natuurvrien den, vonden het allemaal prachtig hier en ons aller vurige wensch was, dat dit hoekje zoo uitgestrekt mogelijk, hier zóó zou mogen blijven liggen tot in lengte van dagen, on beroerd verder en ongeschonden door men- schenland. Verschil van waardeering was er niet, tenminste niet in beginsel, hoogstens gradueel. Wij waren het er over eens: dit is mooi, dit is onverdeeld prachtig. Hier is rust en vrede, ver van het gewoel der menschen en 't gejacht van auto's. Hier hoort het ver moeide lichaam en de vermoeide geest tot rust. Hier is iets gebleven van 't oude Frie- sche land, zooals het eeuwen lang onge stoord en weidsch en grootsch hier gelegen heeft onder de open heuvelen. Mier is de wijd heid nog in lucht en verre bruine velden. Hier is een plantenwereld, die den leek be koort en den man der wetenschap in verruk king brengt. Hier voelen zich de schuwe die ren, de schichtige vogels thuis, die terecht meestal menschennabijheid en menschen- cultuur vreezen. Hier spiegelt een grauwe of klare hemel zich in de blanke heipias, door 'c witte wollegras omzoomd. En wij, zooals wij hier samen waren, wij zouden het de menschen wel toe willen roe pen en er geestdriftig van willen getuigen, opdat het weerklank mocht vind.n in de har ten open uw oogen tochOpen uw harten en zie de onbedorven pracht van deze natuur! Dit mag niet verloren gaan. Wat er hier in Friesland (en van vele andere provincies geldt het evenzeer) nog over is aan dergelij ke gebieden, dat mag niet aan de ontginning ten offer vallen. Nu is er nog verschil van waardeering, maar dat zal in de toekomst steeds meer tot eenheid van opvatting groeien, naar wij mo gen aannemen. Zooals wij nu het afbrekende werk van het geslacht van de 19e eeuw be treuren om veel roekeloos bedorven schoons in stad en land, zoo zal het nageslacht onze handelwijze bejammeren ais wij niet gezorgd hebben dat ook voor hen, de wijde heide, de stille veenplas, het origerepte duin er geble ven zijn. Nog slaan velen het streven der natuur beschermers schouderophalend gade En ve len begrijpen het niet hoe dat nu mooi kan zijn: zoo'n waardeloos heideveld, zoo'n kale zandverstuiving, zoo'n ruige heideheuvel, zoo'n plas met witte wollegrasrand omboord. Maar de oogen gaan er toch steeds meer voor open, dat hier, juist hier, in deze stoffelijk on productieve gebieden, voor de geest schatten te vinden zijn, op geldswaarde niet te taxee- ren, maar dan ook inderdaad van onschatba re waarde! Moge dan verschil van inzicht meer en meer wijken en er groeien een een heid in deze overtuiging: het stille ongerepte natuurgebied moet bewaard blijven en de strijd daarvoor is ons geld, ons woord en werk, onze liefde waard! A. L B. Stad ea Omqmmg^ ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 7 Juni is de apotheek van H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Geopend van 912 uur. Voor werkgevers van 91 en van 25 uur. Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Bemidde ling voor kantoorpersoneel op Maandag- en Donderdagavond. Voor vrouwelijk personeel afzonderlijke ingang. Kostelooze bemidde ling. E)e directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend, dat heden staan ingeschreven: 1 leerl. automonteur, 4 bankwerkers, 2 boe renarbeiders, 2 betonvlechters, 1 bloemist, 1 bouwk. opzichter, 7 chauffeurs, 1 electro- technicus, 3 electriciens, 31 grondwerkers, 1 incasseerder, 4 kantoorbedienden, 3 kisten makers, 2 kellners, 2 ketelmakers, 4 klinkers, 1 letterzetter, 2 machinisten, 2 mach. hout bewerkers, 1 magazijnbediende, 12 metse laars, 1 meubelmaker, 1 metaalslijper, 3 me taaldraaiers, 1 monteur, 9 opperlieden, 6 pakhuisknechts, 1 pianostemmer, 1 scheeps bouwer, 27 sigarenmakers, 1 sig. sorteerder, L vuurwerker, 7 ijzerwerktrs, 1 tuinman, 1 straatmaker, 71 losse arbeiders. Geplaatst: 6 grondwerkers, 2 metselaars, 2 timmerlieden, 8 transportarbeiders, 3 losse arbeiders. Alkmaar, 6 Juni 1931. De directeur voornoemd, Ed. v. d. HEUVEL. INGEKOMEN PERSONEN. L. Chr. Biskanter, geen, slager, Ach terstraat 37, van Krommenie. J. Hof, R.K., groentenhandelaar, Verdronken- oord 80, van Nieuwe Niedorp. J. Roor- da, N.H., grondwerker, 3e Oosterstraat 3, van Kollumerland c.a. J. M. van Luijne, R.K., echtg. van A. H. Moolhuij- zed Geesterweg 11, van den Haag -- M. C. Verhaar, fLK., dieps.tha.de, Faiflse.p 107, van Schagen. M. M. I,. Dahnke, D.E., dienstbode, Langestraat 24, van Quabenbrück. G. Jeu rink, dienstbode, N.H., Westerwcg 125, van Emmen. A. Steenis, wagen voerder-co; ducteur N.S., en gezin, N.H., Dahliastraat 10, van Stompwijk. H. H. Spilker, arbeider Ned. Spoorw., E.L., Baansingel, van Roo sendaal en Nispen. J. H. Waals, N.H., dienstbode, Spoorstraat 30, van Rotter dam. J. Reijn, echtg. van H. Pel, R.K Stationsweg 21 I, van Hilversum. C. J. Vertegaal, laborist, R.K., Stations straat 46, van Spanbroek. E. Bonk, dienstbode, K.K.. Lindenlaan 127, van Obeihausen (Dld.) J. van Es, echtg. v. C. Bedijn, N.H., Macl. Pontstraat 22, van Amsterdam. H. E. M. Stokx, R.K., Kruislaan 1, van Vlissingtn. A. Roos, wed. van H. Blok, N.H., Ropjeskuil 70, van Edam. M. S. van der Merk, wed. van D. C. J. Stemmerik, G.G., Westerweg 129, van Amsterdam. A. Kap, G.K., agent van politie, K. v. 't Veerstraat 47, van Hellevoetsluis. J. Engelsman, geen, kantoorbediende, Druivenlaan 53, van Beverwijk. Gr. Steensma, geen, slager, Koningstraat 8, van Velsen. G. van cler Lijn, onderwijzeres B. L. O N.I., Langestraat 81 I, van Amsterdam. P. L. Disseldorp, wagenvoerder-eon- ducteur Ned. Sp., en gezin, R.K., Wester weg 284, van Voorburg. J. H. de Vrius, z.b., N.H., Leliestraat 11, van Amster dam. A. van den Berg, wagenvoerder Ned. Sp. en gezin, geen, Landstraat 23, van Voorburg. W. C. Dullaart, wagen voerder-conducteur, Ned. Sp., N.H., van der Woudestraat 22, van Stompwijk. R. Fokkens, w ed. vaa B. Otten, N.H Doelenstraat 19, van Rotterdam. J. Prins, N.H., Geestersingel 46, van Baarn S. Schoorstra. N.H., dienstbode, Wes terweg 103, van Nigteveelit. H. Colpa, N.H., Limmerlioek 31, van Leiderdorp. J. A. Hoogland, R.K., Verdronkenoord 09 van Egmondbinnen. C. G. Kaaij, N.H., timmerman, Omval 46, van Scher- merhorn. M. M. Schole, N.H., Boom kampstraat 40a, van Groningen. E. M. Verfaille, echtg. van J. Belonje, N.H., Oudegracht 178. van Den Helder. A. A. Antonissen, boeknouder, en gezin, R.KPrins Hendrikstraat 28, van Franeker. J. Geerlings, dienstbode N.H., Spoorstraat 64, van Koedijk. J. Wansink, timmerman, geen, Stuartstraat 69, van Diemen. VERTROKKEN PERSONEN. N. M. Smit, echtg. van H. ter Cock. N.H., van Emmastraat 67 naar Wijdewormer. A. Marock, dienstbode, D.E., van Langestraat 70 naar 's-Gravenhage. M. Bleijer, kamer meisje, D.E., van Langestraat 70 naar 's-Gra venhage. W. Cnossen, leerl. pikeur N.H., van Kwakelpad 7 naar 's-Gravenhage. J. Paaij, stucadoor, en gezin, R.K., van Tulp straat 11 naar IJmuiden. J. H. Rol. geen, van Prins Hendrikstraat 7 naar Heiloo. H. G. Steenhuis, slager. R.K., van Laat 142 naar Veendam. E. de Roo, slagersknecht, N.H van Spoorstraat 54 naar Den Helder. A. Watertor, banketbakker, geen, van Lange straat 63 naar Schagen. 3. Schieffer, fa brieksarbeider, en echtg., R.K., van Mr. P. J. Troelstrakade 8, inw. naar Heiloo. W. Pastoor, z. b., N H., van Langestraat 21 naar Heiloo. B. M. P. Veitman, onderwijzer, R.K., van Emmastraat 23 naar 's-Gravenhage. M. van der EIoHrst, weda van D. Kes, N.H., van Visscherslaan 5 naar Den Helder. B. E. Krimp, z b., R.K., van Fnidsen 107 naar Schoorl. M. A. Kramer, gehuwd met J. D. Gerritsen, R.K., van Hekelstraat 8 naar Ursem. J. H. Frank, klerke Ned. Spoor wegen, geen, van Snaamansiaan 155 naar Hoorn. N. J. de Wit. broodbakker, ge huwd met G. Mijnen, R.K., van Kennemer- straatweg 96 en Clarissen'ouurt 31 naar Egmond aan Zee. T. M. Chr. de Waard, echtg. van Kr. Dekker, geen, van St. Anna- straat la naar Egmond aan Zee Cl. Slijker- man, huishoudster. R.K., van Oudegracht 29 naar Warmenhuizen. Cath. M Smit. dienst bode, R.K van Langestraat 64 naar Uitgeest. Jkomndaal Tlieuws HEILOO. Ingekomen personen: G. Bajema en gez., G.K., I 49 van Hennaarderadeel. S. Tijmstra, idem. Wed. G. KoezeKos- sen, N.H., H 31 van Alkmaar. Jn. Hogen- stijn en gez., N.H., A 306 van Castricum. J. W. T. Scheffel, E.L., C 114 van Alkmaar. El. M. Bruins, R.K., J 6 van Beverwijk. M. van Maanen, D., E 37 van Amersfoort. A. Duijkersloot, R.K., J 132 van Alkmaar. J. K. J. Dijcks, R.K., I 149 van Limmen K. Kant en echtgen.. N.H., A 139 van Zijpe. J. de Bont. R.K., A 475 van Alk maar. C. Tervoort, R.K., A 99 van Eg mondbinnen. N. Hergaarden en gez., R..K M 61 van Beemster. T. Breeuvvsma, N.H., M 61 van Doniawerstal. W. SmitStoop, R.K., A 501, van Alkmaar P. J. de Bruijn, R.K., B 139 van Alkmaar. P. A. Admiraal. R.K., J 114 van Bergen. W. Meilink, Geen, J 17 van Alkmaar. G. Kooij, N.H., A 241 van Winkel. M. de Boer, R.K., F 227 van Wognum. B. van Houten en gez., Geen. C 54 van Oostelling- werf. M. Jansen, R.K.. I 171 van Heijt- huijsen. P. C. Sluijter, R.K., I 385 van 's- Hertogenbosch. C. G. Groot-Bakkum, R. K., A 499 van Limmen. H. Kluijver, Geen, H 41 van Krommenie. S. van der Deure en echtg., N.H., H 43 van Opmeer. J. C. Dinererdis en gez., R.K., F 223 van Kwadijk. W. H. O. Biümcke en gez., E.L., F 56 van Altona (Dld.) W. Pastoor, N.H., J 94 van Alkmaar. G. Schieffer en gez., R K., J 136 van Alkmaar. E. PeereboomWind- haus, E.L., G 155 van Homberg (Dld.). N. Bruin, N.H., F 163 van Alkmaar. Tj. Aukema, D., J 97 van Alkmaar. Vertrokken personen: Wed. T. Knossen—Jellema en gez. naar Alkmaar. Adr. Peperkamp naar Uitgeest. J. Speur en echtg naar Limmen. P. Baas en gez. naar Alkmaar. P. de Waal en gez. naar Alkmaar. G. C. Wolzak—Bruul naar Alk maar. J. de Jong naar Alkmaar. P. Hofstra naar Wijtubiiiseradeel. G. J. Os kam naar Amsterdam. C. J. Dekker en gez. naar Alkmaar. J. Roos tx?s Wijde- nes. M. Weaei naar AnuAvdajn. P. Wesfra naar Groningen. C van Br,rk- hoyep—Geuzabrcek naar jjtMkm, I Duinmeijer naar Egmond-binnen. K. Boots naar Ursem. H. Th. Stoop naar Haarlem. P. Zwartjes naar Zwaag. Jb. de Waard naar Qjde-Nieooip. A J. van den Boogaart naar 's-llertogenboscb. H. Honig en echtg. naar Alkmaar. BERGEN. Vertrokken personnen. G. H. Kuiper, N.H., bakker, naar Ensche dé. G. Postma, geen, koopman, naar Alk maar. M. W. Krom, R.K., onderwijzeres, naar Boskoop. J. W. A. M. Jasper, R.K., z.b., naar Breda. C. Mooy, N.B., land bouwer, naar Castricum. M. J. Kerkmeer (echtg. J. M. G. Schneider, N.H z.b., n. Dus seldorp (Dld.). J. G. Grebe, N.H., dienst bode, naar Oterleek. H. Eyssen, D.G., koopman, naar Aikmasr. D. w. Bink horst, N.H, z.b., naar Eifccrgcn. G. Dijk stra, geen, bakker, naar Barradeel. H. Hoek, D.G., bakker, naar Alkmaar. P. A- Admiraal, R.K., arbeider, naar Heiloo. H. Cnossen, N.H., arbeider, naar Alkmaar. A. J. van den Broek, R.K., reiigieuse, naar Venhuizen. J. Vroonland, R.K-, z.b., Nisse. S. Scholtens, E.L., z.b., naar Epe (Gld.). M. H. van Onna (wed. Schnei- ders), R.K, z.b., naar Leiden. J. B. Vink, R.K., kantoerbed., naar Alkmaar. C. Zan- kel, N.H., z.b., naar Haarlem. R. Koop man, G.K., bakker, naar Winschoten. A. Kieft, Apost., z.b., naar Amsterdam. H. Schatta, E.L., hulp huish., naar Amsterdam. J. W. Prins, N.H., kruidenier, naar Haar lem. W. Demmers, R.K., z.b., naar Velsen. A. M. Koot, R.K., z.b., naar Den Haag B. H. M. Simoriis, R.K., z.b., Leiden. S. de Vries, N.I., z.b., naar Maartensdijk. W. J. M. Otten, R.K., z.b., naar Haarlem. P. J. Woestheer, N.H., controleur B.B., naar Haarlem. M. M. C. Bon, R.K-, z. b., naar Amsterdam. N. Kloveriaan, R.K., arbei der, naar Schoorl. M. Huisman, N.H., veehouder, naar Beets. M. Voglauer, R. K., dienstbode, naar Amsterdam. D. H. van Daalen. R.K., boekhouder, naar Haar lem. M. E. Scers, N.H., z.b., naar Zd. en Nd. Schermer. E. W. Kerkmeer (echtgen. H. K. Finkensieper), N.Hz.b., naar "Alk maar. M. J. Doodeman, R.K., onderwij. zeres, naar Hoogkarsoel. C. N. Tuinman, R.K., arbeider, naar Heerhugowaard. Oplossingen der raadsels nit het vorige nummer. Voor grooteren. 1. Harlekijn, Nijl, hark, Lek, klaar. 2. O Olifant, olm vlieg Olifant b raam A n s t 3. Politieagent. 4. Een secretaris (schrijver en vogel). Voor kleineren. 1. Wij hoorden Tante Loek op Ernst brommen, ''koper). Ik laat in geen geval meer iets van me booren. (tin). Liet Tante ?dargo a daarom bij zich komen? (goud). Zijn de meisjes thuis? Dan zul'en wij ze raadsels opgeven, (ijzer). 2. Een mol. 3. Vink, vin. 4. Puin, duin, tuin. OM C TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Vul deze 16 vakjes in met: 2 E 4 0 1 D 2K2N3R1T1V maar doe het zóó, dat je van links naar rechts en van boven naar be neden leest: - lo iets, dat door vuur veroorzaakt kan worden. 2o een rivier in Duitschland. 3o een hondennaam. 4o een armoedig huisje. 2. 2/3 lam en 2/3 man vormen een vier voetig dier. Welk? 3. Mijn geheel wordt met 12 letters ge schreven en noemt een bloem. Een 8, 3, 12, lc is een stroompje. Een 5, 6, 1 is een bron. Een 1. 12, 9, 4, 5 is een groot roofdier. Een 8, 2, 9, 7 is een lichaamsdeel. Een 12. 6, 4, 5 is een tijdsverloop. 11. 2 is een voornaamwoord. 4. Welk riviertje in ons land kun jfc maken van: de Voor kleineren. 'k Noem een toren in ons land. Slim mocht 'k nimmer heeten. Zeg nu maar heel vlug mijn naam. Juilie kunt hem weten. Welk zeedier noemt tevens een jongen? Mijn oeide eerste deelen vormen sa men een edelman, mijn derde draagt een ruiter aan zijn laars en mijn geheel noemt een bloe'ui. Ladderraadsel. lo (bovenste) sport een zangvogel. 2o sport een landbouw werktuig. 3c sport iots wat sommi gen aan den voet dragen, lo sport een menigte vee. 5o sport een waterpias.,r 6o sport het tegenoverg<v gestelde van klein. 7o sport een boom. 8o sport een zoute vloei stof. De woorden worden allen met let ters geschreven en de middelste letters vormen, van boven naar beneden gele zen, den naam eener besmettelijke ziekte. X X* X X X X X

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7