G. STRflVER, IS AFWEZIG. GROOT BOVENHUIS Stad en Omgeving- £aatste Aedchten fxmxmdaal Ttizims jMQezondw Stukken Adveitentiën kleine Woning HENDRIKA FOLGERDINA RASKE, P. F. G. GERRITSEN, DANKBETUIGING, arts, LIEF TEHUIS NMTER alkmaab M I ENT2^ COMMISSIE VAN VERKEER. Te Utiftht heelt zich uit vertegenwoordi gers van verschillende organisaties, belang- V,ebbend bij toerisme en veilig verkeer op )eii weg, een commissie gevormd, die zich tot floel stelt de wenschen en bezwaren der ge zamenlijke leden t.a.v. het verkeer op den weg in het algemeen bij de bevoegde instan ties' aanhangig te maken. De commissie is samengesteld uit vertegen woordigers van den A N.W.B. toeristenbond voor Nederland, de K.N.A.C.; den Algemee- nen Bond van Politiepersoneel, den bond van particuliere chauffeurs; de Nederland- sche Unie van Chauffeurs, aangesloten bij den Centralen Bond van Transport-arbei ders en de Koninklijke Nederlandsche Mo- torrijdersvereeniging. VUILNISBAKKEN IN BESLAG GENOMEN. In de Biesboschstraat te Amsterdam heeft Vrijdag een jeugdig vuilnisman van den Dienst der Stadsreiniging een aantal vuil nisbakken in beslag genomen, omdat ze, vol gens zijn meening, na de lediging te lang buiten bleven staan. Op zijn verzoek heeft een agent van politie hem tijdens de inbeslag neming beschermd tegen de bewoners van genoemde straat, die natuurlijk allerminst over zijn optreden te spreken waren. In een gebouwtje in de Lutmastraat werden de bak ken opgeslagen. De directie der reiniging- bad geen last tot de inbeslagneming gege ven en de order is ook niet van de politie uitgegaan. De vuilnisman is dus ver buiten zijn boekje gegaan en de inbeslagneming volkomen wederrechtelijk geschied. DE AARDBEVING OOK IN ALKMAAR GEVOELD. Elders in dit blad zal men kunnen lezen, dat in Engeland eigenlijk in het Noord zeegebied een aardbeving geconstateerd is, die niet veel schade aangericht heeft. Het eigenaardige is, dat zooals men bij de berichten daarvan in onze courant kan lezen ook op verscheidene plaatsen in ons land een zwakke beving gevoeld is. Dit is, naar wij van verscheidene kanten vernemen, ook in Alkmaar het geval geweest. Een ingezetene onzer gemeente deelt ons mede, dat hij Zaterdagnacht om tien minuten voor twee wakker lag en duidelijk voelde hoe zijn bed schudde. Een knop van het electriscb licht, dat aan een koord bij zijn bed hing tikte een keer of zes tegen het ledikant, een bewijs, dat er wel degelijk beweging in het snoer zat In Bergen en op Texel heeft men een zelfde gewaarwording gekregen. Bij een bewoner van een villa op 't Woud vielen portretjes van den muur. Een ingezetene van Alkmaar deelt ons nog /mie dat zijn bed zoo schudde, dat hij er hartkloppingen van kreeg. Hij heeft twee broedsche kippen die tegelijkertijd gewel dig te keer gingen en zijn huishoudster vertelde den volgenden morgen, dat het waschstel op haar waschtafel onder gerinkel tegen elkaar geschud was. Van verschillende kanten krijgen wij nog mededeelingen dat men een lichte aardschok gevoeld heeft, zoodat veilig mag worden aan genomen, dat Alkmaar 'zijn eerste aardbe- vinkje meegemaakt heeft. Laten wij hopen, dat het daarbij zal blijven. Er is hier, vooral in verkiezingstijd, al zoo- Veel opschudding, dat wij de hulp van een aardbeving wel missen kunnen. AUTO-ONGEVAL TE TEXEL. Een autorijder reed Zondagavond bij het passeeren van een voorbij rijdende auto in volle vaart op den weg Oude- schildDen Burg te Texel, twee fiets rijders aan. Een der wielrijders geraakte bewusteloos, terwijl de andere, J. Tuiner aan het hoofd werd gewond en een kaak brak Zijn toestand was zoo ernstig dat ïijn overbrenging naar het ziekenhuis hi den Helder noodzakelijk werd geacht. DE EERSTE SNIJBOONEN. Op de Alkmaarsche exportveiling w<?clen heden de eerste snijboonen aangsvoerd door de heeren Jb. Rietveld te Schoorl en N. P. Kool te H.-Hugo- waarii ALKM BAD- EN ZWEMINRICHTING. van 31 Mei tot en met 7 Juni werden door 412 heeren, 314 dames en kosteloos jongens J86 en meisjes 142 baden genomen, totaal '057. Hoogste temperatuur 64 graden. OPBRENGST BLOEMEMSPELD ]ES. De opbrengst van den Bloemenspc'-diesdag fen bate van de steunkas van den N'-d. R.K dond voor Groote Gezinnen, afd Alkmaar, j^jke Zondag 7 Juni gehouden is. bedraagt VERKEERSONGEVAL BIJ LIMMEN. Gistermiddag werden de bezoekers van de motorraces opgeschrikt door een S.O.S.-be- r'cht, dat een arts naar Limmen riep, waar €en ernstig auto-ongeval zou hebben plaats Wij hebben ter plaatse geïnformeerd en vernamen het volgende: Een leerling-autobestuurder uit Haarlem, °te pas voor de vierde of vijfde keer achter "et stuur zat, wilde blijkbaar zich goed oefe nen tijdens een drukken dag. Natuurlijk zat ®en chauffeur naast hem, om verschillende handelingen van den leerling zoonoodig te ~°rrigeeren. Tusschen Limmen en Castricuin evenwel Hakte de nieuweling het stuur kwijt, de wa- ïen vloog naar links en raakte een paar boo- mcn op niet bepaald zachtzinnige wijze. Ter- 'cl'der tijd naderde een wielrijder uit Alk maar, die door de plotselinge wending van *n auto werd aangereden en liggen bleef, ytetbleek echter, dat de wielrijder er nog »°ed was afgekomen. De vrouw van den be- hurder werd echter door versnlinterd glas in den rug gewond en werd naar een zk' .n- huis te Alkmaar vervoerd. Gelukkig bleek ook deze verwonding niet ernstig. EEN WAARSCHUWING VAN DEN BELASTINGDIENST. Ter voorkoming van proces-verbaal wordt aan belanghebbenden medegedeeld, dat op alle verpakkingen van sigaretten, die op 1 Juli 1931 ten verkoop in voorraad zijn, een aanvullingszegel moet zijn geplakt. Formulieren voor het aanvragen dezer aanvullingszegels worden door de Ontvan gers der accijnzen vanaf 15 Juni a.s. koste loos beschikbaar gesteld en moeten vóór 20 Juni d. a. v. weder bij die Ontvangers, inge vuld, worden ingeleverd. Het aanvullingszegel moet, onverschillig waar, op de buitenzijde van de sigarettenver- pakking worden gep'akt. Elke verpakking mag slechts van één aan vullingszegel worden voorzien. De verschuldigde accijns voor deze aan vullingszegels moet 1 September zijn be taald. Bij uitslag uit sigarettenfabrieken en en trepots moeten de sigarettenverpakkingen reeds vanaf 1 Juni 1931 van een aanvul lingszegel zijn voorzien. SLEEPBOOT GEZONKEN. Drie personen verdronken. Te 5 uur Zaterdagmorgen geraakte de sleepboot „Het Veergat", varende in den dienst van de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, vast op den Keileem- dam bij Breezand. Door dén sterken stroom kwam de boot dwars tegen den dam te zitten. Er werd met de machine gewerkt om haar los te krijgen. Kort daarna geraakte de kop van de boot los van den dam. Het voorschip ging voor den wind en daar het achterschip vast bleef zitten, ging de sleepboot overzij. De stoker, die het gevaar had zien aanko men, sprong over boord en wist zich zwem mende te redden. Zijn vader, dé 52-jarige machinist de kapitein en de stuurman, wer den in de diepte gesluerd en verdronken jam merlijk. De namen der slachtoffers, die bij het on geval om het leven zijn gekomen, zijn: De kapitein A. Bakker uit Rotterdam, de ma troos-stuurman A. J. Broere uit Rotterdam en de machinist A. Visser uit Hansweert. Ge red is de stoker A. Visser Jr. De „Veergat" behoorde aan de Nederl. Stoom-Sleepdienst voorheen P. Smit Jr. te Rotterdam. Omtrent het vergaan van de sleepboot „Veergat" vernemen wij nog, dat de stoker nog pogingen heeft ondernomen om den ma chinist te waarschuwen De stoker kwam in een draaikolk terecht, doch kon door middel van een lijn aan land worden getrokken. De kapitein A. Bakker uit Rotterdam was gehuwd en 34 jaar oud. Hij vierde juist Za terdag zijn verjaardag. De gehuwde machi nist A. Visser was 52 jaar en de matroos stuurman A. J. Broere 23 jaar. AALSMEERSCEIE BLOEMEN' NAAR DE PARIJSCHE TENTOONSTELLING. Bij de opening van het Hollandsche ge bouw op de groote Parijsche tentoonstelling werd door de Aalsmeersche kweekers een groote zending prachtige witte seringen ge zonden ter versiering van de groote hal, een hulde welke zeer op prijs werd gesteld. Thans is het de bedoeling van de vereeni- ging „Iris" te Haarlem om ter gelegenheid van het bezoek van de koningin aan de ten toonstelling een lOOOO afgesneden irissen (per K. L. M.) ter beschikking te stellen. Door het uitvoerend comité van de Ned. deelneming is aan het lid der algemeene com missie den tuinarchitect J. A Koning de zorg opgedragen over deze' zoo zeer ge waardeerde bloemenzending van de Ned. kweeteers. PRINS HENDRIK. Prins Hendrik arriveerde Zondagmorgen te 9.30 uur van zijn Duitsche reis te Arnhem en begaf zich vandaar per auto naar Het Loo, waar hij om 10 uur aankwam. FLESSCHENTREKKERIJ. Een kunsthandelaar, wonende aan de Weteriugschan te Amsterdam, heeft med-gedeeld dat een dame aan wie hij schilderijen had g lcverd, zich aan fles- schentrekkerij heeft schuldig gemaakt. VERKEERSONGEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. De 2y-jarige ingenieur J. Eïng uit Gescher, die de vorige week te Enschedé met zijn motorfiets in botsing kwam met een vrachtauto en daarbij ernstig werd gewond, is gisteren in het ziekenhuis overleden. GROOTE BRAND IN EEN AMERIKAANSCHE STAD. Tal van winkels en magazijnen vernield; een petroleumtank ontploft. Te Norfuik in den staat Virginia brak oen brand uit die zich met razende snel heid uitbreidde, en die geheele huizen complexen in verschillende straten aan tastte. Talrijke winkelhuizen, magazij nen en opslagplaatsen werden door het vuur vernield. Ook in te havenwijk wer den verscheidene huizen door de vlam men aangetast en het vuur sloeg zelfs over op een in de haven liggend schip, aan booru waarvan een groote petro leumtank exploiteerde. Er werden 20 personen gewond. Uit zes naburige steden verleende de brandweer assistentie. DE KLEINE BURGEROORLOG IN DUITSCHLAND. Communisten te Dusseldorp in gevecht met de politie. De Duitsche communistische partij zou gister te Dusseldorp een demonstratie hou den, die echter door de politie was verboden. Niettemin verzamelden zich ongeveer 600 personen op het marktplein, vanwaar zij naar het oorlogsmonument trokken, waar zij werden tegengehouden door de politie en veldwachters. Deze trachtten de stoet te ver spreiden, waarbij ook gebruik van gummi stokken en vuurwapen werd gemaakt. Ook door de communisten werd geschoten, zoo dat er een klein vuurgevecht ontstond. Inmid dels was er een klein Uberfall-commando uit Aken gealarmeerd, dat in korten tijd aan wezig was. Verschillende personen werden gearresteerd en naar wapens gefouilleerd. Een der veldwachters is door een schot in het onderlijf zwaar gewond. Verschillende politie-agenten liepen door steenworpen lichte verwondingen op. De communis ten hebben hun gewonden meegedragen, zoo dat niet bekend is, hoe veel gewonaen er in totaal zijn. FASCISTEN MET DE WITKWAST 3EWERKT. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn op de Beeklaan te 's-Gravenhage eenige fascisten slaags geraakt met vier communis ten naar aanleiding van verkiezingsreclame. Twee fascisten werden door de communisten met de witkwast bewerkt. Toen de politie verscheen, waren de daders reeds verdwenen. ONGEVAL IN DE ZWEEDSCHE BERGEN. TT. Twee skiloopers verongelukt. Uit Kiruna in Noord-Zweden wordt gemeld, dat sedert eenige dagen twee jeugdige Duitschers, die een skitocht door i.apland maaktal, vermist werden. Men vreesde, dat hun een ongeluk was overkomen en de politie-patrouille werd uitgezonden, die op 9 K.M. van Tornet- raesk het lijk van den 19-jarigen Leip- ziger Edgar Lindner drijvende in het meer vond. Het lijk van zijn vriend, de student Vogel, eveneens uit Leipzig, hoefi men nog niet kunnen vinden, aan gezien het ijs te bros is, zoodat men het onderzoek niet verder kon voortzetten. MEDEMELIK. Visschersschult gezonken. Onder de kust, van Mee' mblik is Je vischersschuit Kolhorn 23, die op ansjo vis vischt, met do schroef in netten ver ward, waardoor de schuit op de steenen stuk sloeg. De opvarenden werden gered. PURMEREND. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Purmerend is be sloten den heer Wiebe Bruin te Amsterdam op te dragen voor Purperend een uitbrei dingsplan te maken. B. en W. werden gemachtigd een proef te nemen met zwemonderricht aan de school klassen in den gewonen schooltijd, BARSINGERHORN Dezer dagen werd aan 19 landelijke rui ters het examen afgenomen verbonden aan de „Groote Veelzijdigheidsproef 1928". 16 examinandi waren lid der rijvereen. ((Bu- cephalus" alhier, twee behoorden tot de L. R. „Westfriesland'' te Schagerbrug en één tot de L. R, te Heiloo. In totaal hebben nu 60 personen examen gedaan van acht verschillende rijvereenigin- gen. Van hen slaagden 49 personen, hetgeen 81.6 pCt. is of wel een gemiddelde dat één derde hooger is dan vórige jaren. Een zeer mooi succes inderdaad. Uitslagen. F. A. Mglchior (8.10); G. Blaauboer (7.90); J. Schenk (7.72); mej. KI. Reyne (7.47)Jb. Kistemaker Czn. (7.40); mej. A. Smit (7.30); mej. R. Raus (W.F.) (7.30); Jb. Reyne (7.30)A. Kistemaker Pzn. (7.27): A. Schenk (7.17); K. G. Smit (7.12); mej. G. de Jager, Heiloo (7.05); P. Appel (7.05) ;K. Splunter (7.02); J. Bruin (7.02) (W.F.) HARENKARSPEL (Mei). Geboren: Gregorius Wilhelmus, z. v. Jacob Groot en Margaretha Anthonia Klaver. Gerardus Mattheus, z. v. Adrianus Johannes Klijbroek en Maria Johanna Smit. Johannes Theodorus, z. v. Johannes Bruin en Johanna Veld man. Jan, z. v. Jan Feijen en Ebeltje Holst. Johannes, z. v. Gerrit Kruijer en Afra Alida Broersen. Petrus Gerar dus, z. Gerrit Pieter de Nijs en Johan na Maria BoekeL Simon Nicolaas, z. v. Adrianus Kruijer en Guurtje Maria Boon. Ondertrouwd Cornelis Kaag en Trijntje Schouten. Willem Bruin en Trijntje Zutt. Simon Groen, weduwn. van Cornelia Schrama en Maria Mole naar. Gehuwd: Petrus Cornelis Tesselaar en Alida Maria Roozenüaal. Antho- nius Petrus Botman en Brigitta Johanna Bommer. Cornelis Kleverlaan en Ca- tharina Bakker. Jacob de Waard en Geertruida Zut. O v e r 1 e d e»n Johanna Zut, oud 11 maanden. Agatha Maria Blokdijk, oud 6 jaren. CASTRICUM. Geboren: Maria Geertruida Catha- rina, dochter van J. de Nijs en C. C. Eijking. Anna Geertruida, dochter van C. Beentjes en C. Gooijer. Maria Catharina, dochter van J. J. Res en A. A. A. M. Fatels. Rutger, zoon van J. Balder en M. Manten. Overleden: Wilhelm Verlee, oud 77 jaren, wonende te Amsterdam. Onaertrouvvd: Petrus Gerardus Neelissen en Grietje Veldt. CORRESPONDENTIE. J. S., alhier. Uw stuk is voor plaatsing niet geschikt, te meer daar U zich ook tegen een bepaalde politieke partij keert en wij ook den schijn willen vermijden, dat wij op deze wijze invloed op de verkiezingen zouden uit oefenen. Red. Alkm. Crt. G. T. alhier. Uw stuk kan niet geplaatst worden, daar wij ook niet toelaten, dat door ingezonden stukken invloed op de verkiezin gen wordt uitgeoefend. Red. Alkm Crt DE N. V. ALKMAARSCHE EXPORT VEILING EN DE GEMEENTE ALKMAAR. Zooals te begrijpen is volgt men in tuinderskringen met groote belangstel ling het gebeuren tusschen de N. V. Alkmaarsche Exportveiling en de ge- rqeente Alkmaar. De buitenstaander moet wel den in deuk hebben dat de veiling geen levens vatbaarheid heeft gehad en nog niet heeft, dat een schip van bijleg is voor de gemeente Alkmaar, dat het bestuur maar doet wat het belieft en dat de veiling maar zou gauw mogelijk moet verdwij nen. In die meening wordt men versterkt al men de uitlading van een raadslid als den heer van Drunen hoort, dat het een chaos is waar men willekeurig met de belangen van tuinders handelt als zij tot de oppositie beho^reu. Ondergeteekende volgde dien strijd van verre tot hem de .orige week een verzoek bereikte om in het belang der tuinders zijn meening over deze zaak te zeggen. Ik kon moeilijk aan het ver zoek ontkomen omdat ik als correspon dent van den tuinbouw en loc. pers ver plichting heb, maar toch had ik weinig lust om er over te schrijven, omreden ik er niet meer van wist dan wa ik in de tuinbouw- en locale pers van de misère las. (Met de tuinbouwpers heb ik het oog op de ingezonden stukken van den heer Elion te Bergen). Het bestuur der Alkmaars-he Export veiling wilde alle gegeven j verschaffen. Ik kon alles wat niet geheim is, inzien. Mer/ zeide mij: wij hebben niets te ver bergen, alles, maar dan ook alles wat de veiling aangaat is een open boek. Zeg gerust uw meening en u kunt het doen in welke bladen u wenscht. Eerlijk gezegd was dit antwoord een verrassing. Ik stelde mij zoo voor dat de gestie van de Alkm. Exportveiliug het daglicht niet kon verdragen en velen met mij zullen dien indruk krijgen als men leest wat er in en buiten den raad van Alkmaar over de veiling wordt ge zegd. Bij het onderzoek dat ik deed ik heb de moeite genomen om alU- wr.t mij belangrijk toescheen nauwkeurig na te zien, notulen gelezen en aanteekeningen gemaakt meen ik nat sinds November 1927 de veiling op een gezonde basis be rust. Ik kan mij dan ook best indenken dat de heer Thomsen, voorzitter van de veiling en gedelegeerde der gemeente Alkmaar, niets op het benoemen van een commissie van onderzoek tegen heeft Dit ter inleiding. De balansen vóór 1928 zagen er heel anders uit dan tegenwoordig. Voor 1 No vember 1927 stonden gebouwen, embal lage enz. op de balans voor een te hoog bedrag. Nemen we één voorbeeld. Kisten van 1.daarop is in geen tien jaar iets afgeschreven. En wat een kist waard is die 10 jaar is gebruikt kan ieder bere kenen. Het tegenwoordige bestuur heeft een finale „opruiming" van die posten gehouden en alles gegroepeerd in één post: „Oprichtingskosten". Dit was ook noodig, eensdeels omdat men zich niet verantwoord achtte met die balans, an derdeels omdat vernieuwing en aan koop speciaal van emballage een drin gende eisch was. Als gevolg van die wij ziging werd de post „oprichtingskosten" een groot cijfer. Vanaf 1 November 1927 tot 31 December 1930 is gunstig gewerkt, wat wel blijkt uit den omzetcijfers en alles wordt er op gezet om den omzet te vergrooten. Uit de volgende cijfers zal blijken, dat het bestuur voor een moeilijke taak stond, door aanschaffen em ballage en verbouwing en tevens had men voor oogen een zoo groot mogelijke afschrij ving en hierin is men geslaagd. In de jaren 1927, 1928, 1929 en 1930 is voor een bedrag afgeschreven van 6999,19 over de volgende posten: oprichtingskosten 45300, veilingsgebouw 4000, emballage 9109.49, afmijntoestel 905, auto's 1350, pakloods 6500, inventaris 1131.70, ge heel afgeschreven (komt dus niet voor op de balans) aan de Spoorwegen en nieuwe straat 1650. Aan gelaleening ten laste der ge meente en aandeelen is afgelost een bedrag van 41578.66. Als men in aanmerking neemt, dat in een jaar als 1930 (een zoo ongunstig jaar als het thans levende geslacht nog niet mee maakte) een winst van 5000 is gemaakt, dan blijkt mij, dat de veiling steeds in bloei toeneemt. Als ik goed zie (en daarvoor behoeft men heusch geen accountant te zijn), is er geen enkele reden om de veiling niet ter wille te zijn. Voor mij staat het onomstootelijk vast, dat de veiling op een gezonde basis berust en zonder twijfel is zooals de heer Thom sen zich uitdrukt het geld der gemeente safe. Ik ben dan ook overtuigd, dat allen die de veiling een goed hart toedragen en niet doelbewust aan haar ondergang willen mee werken, de veiling kunnen steunen. Volgens mijn meening is een uitdrukking van den heer van Drunen voor de veiling funest en zonder onderzoek niet te verdedigen. Want het is mij uit de beste bron bekend, dat de heer van Drunen niet zijn licht opstak bij het bestuur der veiling. Het staat volgens mijn meening vast, dat hij zijn inlichting kreeg van een der aanvoerders, die in de oppositie is. Dan las ik uit het raadsverslag, dat de heer van Drunen opkwam voor de belangen van een lid der veiling, wien geweigerd is zijn producten te veilen. Ik heb mij afgevraagd, wat de gemeente Alkmaar met die interne kwestie van het bestuur te maken heeft. Ik heb inzage gehad van de bescheiden, die op die weigerng betrekking hebben, doch 't is een kwestie van uitvoeren van het reglement en gebleken is mij, dat het huishoudelijk regle ment is goedgekeurd. Zit er in die vragen een politiek relletje? Ik kan niet aan dien indruk ontkomen. Voor mij staat het vast, dat de commissie van onder zoek (die de burgemeester straks zal benoe men) niet vroeger met haar rapport gereed is alvorens de gemeenteraadsverkiezing is ge passeerd. Dit op grond van wat ik zag. Dat de 10.000 wordt gegeven, staat voor mij vast, tenzij men de veiling om hals wil bren gen. De veiling heeft steeds aan haar ver plichting tegenover de gemeente voldaan, al thans het sinds 1927 aan het bewind zijnde bestuur. Ik grond mijn meening, dat de gemeente het crediet zal verstrekken op het feit, dat de raad z.h.st. besloot om den grond aan de N.V. Alkm. Exportveiling te verhuren. Om dat ik het voortbestaan van de veiling in het belang acht van de gemeente Alkmaar, van de Tuinbouwvereenigingen in dit gewest, van tuinders en aanvoerlijs eo nKX het minst voor de groentehandelaren in Alkmaar en omgeving, meen ik een lans te moeten breken voor de veiling en de verkeerde inzichten tot hun juiste proporties te moeten-terugbrengen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, G. SMITS. Heiloo, 6 Juni 1931. Mijnheer de Redacteur! Mag ik mijn bevindingen eens kenbaar maken inzake het geëlectrificeerde baanvak AlkmaarAmsterdam? Ik vertrok 18 Mei j.1. van Alkmaar naar Arnhem per trein van 11.47 uur v.m. Het traject Alkmaar—Amsterdam veroorzaakte zooveel oponthoud, dat de trein te laat in Amsterdam aankwam; de trein voor Utrecht (vertrek 12.36) heeft niet op mijn trein ge wacht. U zult volgens spoorboekje bemerken, dar er voldoende tijd is om over te stappen. Dat deze tieinen niet correspondeeren, acht ik een grove fout, waarvan de reizenden de dupe zijn. Eerst om 5 uur w m. kwam ik te Arnhem aan. (Maakte geen gebruik van D- trein om der kosten wille), 't Is toch belache lijk, die tijdsduur van 5 uur. Achtend, Wed. KLOMP—HOPMAN. Koedijk. VEILIG VERKEER. Mijnheer de Redacteur! Hedenmorgen kwart voor twaalf reed een treintje langs de Handelskade richting overweg. Dezelfde richting reden een groen- tenkar en twee auto's. Juist toen een auto den groentenwagen links zou passeeren. liet de machinist zooveel stoom schieten, dat het paard, dat rechts van den weg, vlak naast de locomotief moest loopen, hevig schrok. Niet minder schrok de automobilist, die juist links wilde voorbijrijden en het steige rende dier voor zijn wagen kreeg. De machinist hield den stoom in en het paard was kalm. De auto zou opnieuw voor bij trachten te komen, toen de machinist we der en nu met rog veel meer lawaai den stoom liet schieten. Het paard vloog steige rend vlak voor den auto langs het trottoir op, waar het werd gegrepen. Was dit plagerij van den machinist die alles kalm aanzag of kan een machine niet vooruitkomen zonder dezen gevaarlijken hinder voor het verkeer? In dat laatste geval is dit treintje daar een groot gevaar. Met dank voor de plaatsruimte, EEN ABONNEE. i i i 11 mé Heden overleed onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, wed. van JACOB MEIJER, in den ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam, H. NIEUWKAMP. Alkmaar, 7 Juni 1931. Rochdalestraat 25. Eenige en algemeene ken nisgeving. Heden overleed te Oegst- geest, zeer onverwacht, onze beste zwager en oom, de HoogEdel Gestr. Heer Majoor t.t. N.I.L. Top-Dienst, in den ouderdom van 48 jaar. Fam. GRONDSMA. Alkmaar, 5 Juni 1931. Voor de vele blijken van belang stelling, die wij met de herdenking van ons 25-jarig Huwelijksfeest mochten ontvangen, betuigen wij, ook namens onze kinderen, aas allen onzen hartelijken dank. JOH. ALBERS. P. ALBERSHoed. gevraagd voor jonge poesjes. Adres HOFDIJKSTRAAT 5. TE HUUR of TE KOOP GE VRAAGD een op netten stand, of ETAGE te huur gevraagd, bevattende 2 k 3 kamers met keuken. (Voor be jaarde dame). Brieven onder letter P 794, bureau van dit blad. TE HUUR Hoogstraat 2 hoek Nieuwesloot. Bevattende 5 kamers, keuken, closet, gang, overloop, 2 platten met kasten, zeer modern ingericht. Huur f 10 per week. Te bevragen HOOGSTRAAT 2

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 3