fllkmaarsche Courant. DE BLAUWE DIAMANTEN VAN MIJNHEER MERCHISON. Radionieuws JkomiciaaC 1Hemos Üieuiiietou Honderd drie en dertigste Jaargang. Dinsdag 9 Juni. Ho. 133 1931 Woensdag 10 Juni. Hilversum, 298 Ai. (Uitsluitend V.A.R.A.) 6457.Ochtendgymnastiek door C. Kleerekooper. 7.307.45 Herhaling gym nastiek. 8.Gramofoonplaten. 9.30 Orgel spel door Joh. Jong. 10.Morgenwijding (V.P.R.O.) 10.15 Onze keuken door P. J. Kers. 11.Gramofoonplaten 11.05 Koos Vorrink: „Wat moeten onze jongens wor den". 11.35 Gramofoonplaten. 12.Concert door het V,A.R.A.-septet o. 1. v. Is. Eyl en gramofoonplaten 1.45 Gramofoonpl. 2.15 Gramofoonplaten. 2.25 Vrouwenuurtje. 3.15 Gramofoonplaten. 3.20 K. de Boer: „De be weging in 1930". 3.35 Maak het zelf door C. SchaakeVerkozen. 4.25 Gramofoonplaten. 4 30 Voor de kinderen. 6.Concert door het V.A.R.A.-Mandoline-Ensemble o. 1. v. J. B. Kok. 6.45 Herdenking Giacomo Matteotti. Orgelspel door Joh Jong en herdenkingsrede door Walter Schevenels. 7.Dr. J. v. d. Spek; „Erfelijkheid en verantwoordelijkheid". 7.30 Vervolg Herdenking Matteotti (Korte rede in het FranschDuitschEngelsch). 7.50 Een en ander uit de V.A R.A. door G. J. Zwertbroek. 8.— Onzen Prometheus, spreek koor door J. W. Jacobs. Door eenige leden van Het Groot Volkttooneel. 8.40 Concert door het V.A.R.A.-orkest o. 1. v. Hugo de Groot. L. Spduyt van Rheinauwen, zang. Joh. Jong, piano en gramofoonplaten. 9.50 Vaz Dias. 10.Blijspel. 10.30 Vervolg concert. 11.1512.Gramofoonplaten. Huizen, 1875 Ai. (Uitsluitend N.C.R.V.) 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.3011.Ziekendienst. 11.12.Har moniumspel door M. F. Jurjaanz. Mevr D. van Neerden, sopraan. 12.Politieberichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.302.Con cert N.C.R.V.-Damsekoor. H. Hermann, viool. P. v. d. Hurk, fluit. K. F. Borgers, cello. 2.Gramofoonplaten. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. Wentink. 3.—4.30 Concert. H. Heijdenrijk, zang. D. Vos, viool. G. c. Randen, piano. 4.30 Gramofoonplaten. 5.6.Kinderuurtje. 6.H. Pilon: „Worm en luis bij de huisdieren". 6.45 Gra mofoonplaten. 7.Dr. F. J. Krop: „Pink sterevangelie en Bolsjewisme". 7.40 Politie berichten. 7.45 Gramofoonplaten. 8.9. Concert. Chr. Gem. Zangvereeniging „Excel sior" Ede o. 1. v. W. J. Sleddéring. Met medewerking van Mevr. A. Bondam, so praan. Mej. R. Meijer, alt. Mej. v. d. Aa, piano. 9.L. W. J. van Hasselt: „De bios coop en het kind". 9.30—10.30 Orgelcon cert Jacques Bley. 10.Vaz Dias. 10.30 11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 Ai. 10.35 Morgenwij ding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonplaten. 1.05 Orgelconcert door W. S. Vale. 1.50 Or kestconcert. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.20 Lezing. 3.50 Concert. Militair orkest. T. Dean, sopraan. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 7.Strijkkwartet. 7.20 Lezing. 7.45 8.05 Piano-recital door Katheen Dale 8.20 Concert. Orkest. J. Armstrong, tenor. 9.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 „King John" van Shakespeare. 11.15 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris?'1725 Ai. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. 1.25 Gramofoonplaten. 6.20 Gramofoonplaten. 9.05 Radio-Tooneel. 10.20 Gramofoonpl. Langenberg, 473 M. 7.25—8.20 Gramo foonpl. 11.—11.20 Gramofoonpl. 11.35— 12 15 Gramofoonplaten. 12.20 Gramofoonpl. 1.25—2.50 Concert. Orkest en sopraan. 5.20 —6.20 Orkestconcert. 8.20—9.15 Orkestcon cert. 9.20 Concert. Orkest en piano. Daarna berichten en tot 11.20 Concert. 11.2012.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 Ai. 12.20-2.20 Orkest concert. 3.50—5.30 Orkestconcert. 6.10— 6.40 Gramofoonpl. 7.50—8.50 Concert. Or kest en solisten. 9.20—10.35 Vervolg con cert. 10.50—11.50 Vervolg concert. Brussel, 338.2 en 508.5 M. 338.2 M.5 20 Gramofoonpl. 6.05 Dansmuziek. 6.50 Gra mofoonplaten. 8.20 Kamermuziek. 9.20 Dansmuziek. 508.5 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.05 Solistenconcert. 7.50 Gramofoonpl. 8 20 Gramofoonplaten. 9.20 Solistenconcert. Zeesen1635 Ai. Ca. 7.-7.50 Gramofoon platen. 9 20—12.20 Lezingen. 12.20—1.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten 2.20— 3.05 Gramofoonplaten. 3.054.50 Lezingen. 4.505 50 Concert. 5.50-8.20 Lezingen. 8.20 Vroolijk uurtje. 9.20 Zang en declama tie o. 1. v. H. Deiters. 10.25 Berichten en daarna tot 12.50 Dansmuziek. DE H. I. R. O. Het bestuur van de Humanitaire en Idea listische Radio-Omroep verzoekt ons mede te deelen, dat zij haar zendtijd vandaag op verzoek van de K.R.O., aan deze omroep- vereeniging heeft afgestaan in verband met de „Rerum Novarum"-herdenking. De uitzen ding van de H.I.R.O. zal nu plaats hebben op Zaterdagavond 20 Juni, van 89 uur Het programma vermeldt o.a. een lezing van mej. E. M. van Wijngaarden, voorzitster van den Algem. Nederlandschen Vrouwen Vre debond over: „Een woord aan alle vrouwen en moeders" en een rede van den heer M. Ch. Bouwman, leider van het Nederlandsch Agentschap van de Star Publishing Trust, over „Het belang van de individueele houding in de Vredesbeweging". GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Langestraat, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 5, 6, 7 en 8 Juni 1931belastingplaatje in étui, meisjesmantel, kindertaschje, medaille, rozenkrans, motorlantaarn, kinderportemon- naie met inhoud, hondenpenning. Aaqwezig en ie bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven op 5, 6, 7 en 8 Juni 1931H. P. Zalm, Tuinstraat 24. autokleed je; D. Smit, Westerweg 48, pet; G. de Boer, Hekelstraat 31, speelgoeddoos, lakentje en dekentje; A. Schrale, Krelagestraat 33a, bankbiljet; N. v. Maarleveld, Voormeer 28, gummibal; J. Commandeur, Eikelenbergstr. 78, rood calotje; G. Timmermans, Hoogzijde 4 te Schagen, autoslinger. L. de Jong, Oudegracht 48, sigarenpijp; F. Kaarsema ker, Langestraat 73, alpinomuts; J. Houten- dijk, Waaigat 2, padvindersinsigne; D. Wes- ter, Roemer Visscherstraat 22, motorjas; F. Wiereriga, N.P.laar; 119, rijwielbelasting- merk; D. Balder, Lindelaan 57, kinder schoentje; H. v. d. Wal, Magdalenenstraat 19, armband; P. v. d. Baan, Dijkgraafstraat 29, bril in etui; F. Wielage, Laat 99 I, arm band; R. Wouters, Baangracht 12, alpino muts; C. Droge, Lindenlaan 48, paranluie (tompouce); H. du Pau, Baansingel 27a, we- genbelastingkaart. W ARMENHUIZEN. Algemeene Vergadering. Herden kingsvergadering 25-jarig be staan der Coöp. Boerenleenbank. Vrijdagavond T!4 uur werd in het Patro- naaisgebouw een algemeene ledenvergade ring belegd. Deze vergadering werd tevens beschouwd als eene herdenkingsvergadering van het 25-jarig beslaan der bank. Op de bestuurstafel prijkte een mooie vaas met bloemen. Aan een en ander kon men zien, dat dit eenigszins een feestelijke vergadering zou zijn. De opkomst was zeer goed te noemen. De voorzitter, de heer IC Molenaar, open de op de gebruikelijke wijze en heette allen hartelijk welkom. In verband met het feit, dat deze bank 25 jaar bestaat, werd aan de aan wezige leden een gratis vertering van ten hoogste 0.50 toegestaan. Vanzelfsprekend viel dit in goede aarde. Alvorens men over ging tot afhandeling van de agenda, sprak de voorzitter eenige woorden ter gelegenheid van het jubileum. Zeer duidelijk gaf de heer Molenaar een uiteenzetting over de opkomst van de Boeren leenbank. Voordat de Boerenleenbanken be stonden, werden door de land- en tuin bouwers zeer hooge rente opgebracht, o.a. 8 a 9 pCt. per jaar. Waardeerend werd door den heer Molenaar gesproken over de op richting van de eerste Boerenleenbank, den heer Raiffeisen. Deze is de man geweest voor de land- en tuinbouwers. Vervolgens wer den gememoreerd de oprichters van deze boerenleenbank. Deze waren de heeren Th. Stadegaard, Jn. de Groot, D. Mosch Pz., Jb. v. Baar, G. Tesselaar en C. Nannes. Het past ons thans een eere-saluut te brengen aan hen, die pionierswerk hebben verricht. Ook deze bank heeft in deze afgeloopen 25 jaar eene moeilijken tijd meegemaakt. Men werd nog eens herinnerd aan het feit, dat ten gevolge van de liquidatie van de Centrale van Alkmaar onze boerenleenbank een strop had van pl.m. 5000. De geheele reserve werd hiervoor aangesproken plus een schuld. In grove trekken schetste de voorzitter de voorgeschiedenis van de Centrale van Alk maar. Toen deze boerenleenbank los was van Geautoriseerde vertalixg uit het Engelsch van J. S. FLETCH'ER door Jhr. C. A. L. v. d. W. 3) Ik ken deze streek, zeide hij. Ik kwam hier veel als jongmensch. En hoewel het waar is, dat hier geen teeken van leven is, be halve de herberg daarginds, is het toch niet zulk een woestijn als dat het op 't eerste ge zicht lijkt. Er is hier op de hei niets te zien, maar je zult opmerken, dat er valleien tus schen de heuvels door naar de hei loopen. In die valleien liggen dorpen en boerderijen en verschillende landhuizen. Aan de andere zij de van de herberg ligt het dorp, waar deze hei haar naam aan heeft te danken, namelijk Marrasdale een vrij groote plaats. Dan ligt er nog een ander in de vallei, daar rechts Birnside en verder op tusschen die heu vels in de verte ligt de kleine marktstad Gilhester ik ken ze alle nog goed vriend, ofschoon het veel jaren geleden is dat ik dat alles zag. Zoo herinner ik me ook de namen van de boerderijen Willieshope en Black- haugh en Halstoneflatts en vele andere. U zult zich verschillende menschen van hier dok wel herinneren, merkte ik op, en wie zal zich u nog herinneren? Niet na al die jaren! antwoordde hij ylug. En onder ons gezegd, Holt, heb ik geen behoefte om mij de menschen hier te herinneren, noch minder dat iemand hier zich mijner herinnert. Wij zijn niets anders dan vreemdelingen touristen die hier rondzwerven, de bezienswaardigheden afloo- pen en hier in de eenzaamheid eenigen tijd wenschen door te brengen. Dat is onze be doeling, niet waar? Zoo is het, zeide ik. Ik begrijp u volko men. Hij wees veelbeteekenend naar den chauf feur. Hij heeft geen flauw idee, dat ik ooit hier geweest ben. Ik heb met hem niet gesproken. Die kerels hebben altijd de eigen aardigheid met het hotelpersoneel te spreken over hun meesters, weet je en ik wensch niet anders dan dat men mij hier voor een vreemdeling aanziet. Ik verbaasde mij er over, dat hij zoo ge heimzinnig was. Van nabij gezien was de herberg een groot en regelmatig gebouw van grijze steen en eenvoudige architectuur, met daarnaast een groote stal, welke deed denken aan den vroe- geren tijd van diligences en reiskoetsen. Op geringen afstand achter de herberg was ae groote heide in Oostelijke en Westelijke rich ting doorsneden door een breeden weg, wit blinkend in het licht van de namiddagzon. Dat is de weg naar Schotland, merkte de heer Mazaroff op. Vele duizenden zelfs tienduizenden menschen en koeien hebben over dien weg geloopen en dat gebeurt nog steeds en om die reden werd deze herberg hier gebouwd. We zijn aangekomen en het zal mij benieuwen wie nu hie rwoont. Wat staat er op dat uithangbord? Boven de open voordeur was egn yjthang- de Centrale van Alkmaar, stonden drie wegen open, n l. aansluiting bij Utrecht eigen zelfstandigheid en aanslftiting bij Hel mond. Na vele discussies werd ten slotte be sloten zich aan te sluiten bij Helmond. Thans zoo vervolgde de voorzitter zijn wij zoover, dat de geheele schuld weg is en bovendien bezitten wij thans een reserve van 868,62. Alle land- en tuinbouwers hebben den plicht de bank groot en sterk te maken, ook zij die direct de bank -niet noodig hebben. Na het vertrouwen te hebben uitgesproken op de komende 25 jaar verklaarde de voor zitter deze vergadering voor geopend. Uit de rekening bleek o.a. dat bij de ont vangsten een bedrag was aan spaargelden van 77837.94, en aan voorschotten van 12421. De terugbetaalde spaargelden bedroegen 96271.51 en de verstrekte voorschotten 19130. De balans wijst een winst van f 656.23 aan. Per 31 Dec. 1930 bedroeg het aantal leden 161 tegen 154 op 1 Jan. 1930. Het aantal spaarboekjes bedroeg per 31 Dec. 1930 341 stuks tegen 330 op 1 Januari 1930. Bij monde van den heer P. Meijer werd namens de rekening-commissie geadviseerd tot goedkeuring van de rekening en balans 1930. Aldus besloten onder dankzegging aan den heer van Baar. Na voorlezing van het jaarverslag sprak de heer van Baar eenige woorden ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan der bank. Volgens dezen heer traden bij het oprich ten der bank dadelijk 33 leden toe. Van deze 33 leden zijn thans nog 13 in leven. De eerste kassier was de heer mr. Wester broek, de tweede de heer Jb. de Groot, de derde de heer Jn. de Groot Jbz. en thans de heer Jb. Baar. Verkiezing van een lid Raad van Toezicht wegens aftreding van den heer D. Mosch Pz. (herkiesbaar.) Met groote meerderheid van stemmen werd de heer D. Mosch herkozen. Deze nam zijn benoeming aan. Door de algemeene vergadering werd ver volgens machtiging verleend tot afvoeren van eenige vertrokken leden. Goedkeuring rentestandaard. Met algemeene instemming werd de rente standaard als volgt vastgesteld: Voorschotten 5 pCt.; spaargelden 3 1/4 loopende rekening (tegoed) 31/4 ioo pende rekening (schuld) 5 Tevens werd machtiging verleend om zoonoodig de rente- standaard in de loop van het komende jaar te wijzigen. De rondvraag leverde niets op. De voorzitter deelde nog mede, dat voor statutenwijziging over eenige maanden een aparte vergadering belegd zal worden Spr. hoopte, dat velen dan, evenals nu, ter ver gadering zullen komen. Na dank te hebben gebracht aan allen, die hun medewerking hebben verleend, sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze. ZUID-SCHARWOUDE. Tocht met de ouden van dagen Woensdag 3 Juni zdg men menig oudje naar het firmament staren, zoowel in Zuid- Scharwoude als in Broek op Langendijk. Zij maakten allerlei veronderstellingen aan gaande het weer. De een was optimistisch, terwijl de ander zijn pessimisme niet kon on derdrukken. Donderdag 4 Juni was immers de groote dag, de dag der oudjes, dan zou men een gratis autotocht medemaken. Dagen daarvoor werd er al van gedachten gewis seld daarover, en gehoopt werd op mooi zo merweer. De Junizon wierp Donderdagmorgen haar stralentrans over de aarde. De compacte wolkenmassa van gister, welke zich af en toe een malsche regen liet ontvallen, had zich nu in ruime mate verspreid, wijl van regen niets te bemerken viel. Wat een heerlijk gezicht die oude men schen, die ouders en moeders te zien vertrek ken, uitsluitend met het doel om te genieten, zooals zij zelve vroeger bij gelegenheden hun kinderen met een: pas maar goed op, hoor, denk er om, toeriepen. En nu stonden de kinderen, buren en vrienden de oudjes toe te roepen en toe te juichen. Als men bij stralende zon die blijde, oude menschen in een auto ziet vertrekken, om te genieten.... dan genieten wij, jongeren mede. Uit ons gezicht rolden de auto's weg men dacht, men kon het niet onderdrukken: geniet, o grijsheid, geniet van dezen blijden dag. Een ingezetene van Broek op Langendijk en een dito uit Zuidscharwoude werden van uit Schiphol want daar waren nu de auto reizigers—opgebelden hun gewerd de me- bord aangebracht, door den tijd verbleekt, waarop een houtsnip, vliegend over een heidelandschap, was te herkennen. Daar on der was in vergulde letters te lezen: Herberg De Houtsnip, eigenaar James Musgrave. Toen ik den laatsten keer hier vertoefde, was zij het eigendom van Haneshaws mom pelde mijn metgezel. Zij zijn allen zeker overleden. Die man zal zeker Musgrave zijn. Er verscheen een man in de deur. Het was iemand van middelbaren leeftijd, in sport- kleeding, met een aangenaam uiterlijk en, hetzij wij hem hadden gestoord in zijn mid dagslaapje, hetzij hij langzaam van aard was, in ieder geval zag hij er slaperig uit en was hij traag in zijn bewegingen. Achter hem aan kwam een vrouw, met een intelligent ge zicht, keurig en netjes in haar kleeding en blijkbaar een flinke vrouw. Zij liep den man voorbij en was 't eerst bij onzen wagen. Zij voerde het woord. Goedendag, juffrouw, zeide mijnheer Mazaroff. U is zeker de herbergierster? en dat is zeker uw man? Welnu, wij denken er over onze reis hier voor een paar dagen af te breken. Heeft u kamers voor ons? Zeer zeker, mijnheer! antwoordde de vrouw, terwijl zij den wagen en de inzitten den terdege opnam. Wij hebben zeer goede kamers, mijnheer er komen herhaaldelijk toeristen bij ons. Zijn uw bedden goed? vroeg mijnheer Mazaroff. Onze bedden zijn uitstekend, ze worden steeds extra gelucht in het reisseizoen. Wij krijgen veel bezoek van dames en heeren met auto's en wij zijn daarop ingericht. Indien u wilt - dedeeling dat drie vliegmachines met Lan- gendijker menschen zich aanstonds boven deze streek zouden bevinden. Deze mededee- ling was voldoende, want weldra was deze tijding algemeen. Nu zag men bewoners naar boven staren en al heel spoedig hoor den wij: daar heb je ze. En, jawel, ook wij kregen zoo'n luchtwagen in het oog. De luchtreizigers toonden bijzondere attentie voor een paar gebouwen, want boven de lichtbedrijven en de zuurkoolfabriek der fir ma Kramer maakten zij, we zullen maar zeg gen een vliegeniersgroet. Na een kort verblijf waren zij weer aan het oog onttrokken. En of de oudjes gevlogen hebben? Maar dat zal wel gaan. Zelfs de 82-jarige wed. K. Hart kon de vliegverleiding niet weerstaan en z'j g'ng de lucht in. Natuurlijk is dit voor zoo'n oud mensch een moedige daad, waar voor zij van de K. L. M. eene bloemenattentie had in ontvangst te nemen. Ook de 78-jarige schuitenmaker Jb. Otto heeft met het lucht ruim kennis gemaakt. Wellicht dat er nog meer oudjes van dien leeftijd hebben gevlo gen, doch dat kan hier allemaal niet gerele veerd worden. Een 60-tal auto-rijders hebben gevlogen, waarvan 33 in den omtrek van Schiphol en 27 over den Langendijk, bij de laatsten waren ook 3 vrouwen. Als men die menschen nu vraagt, hoe of het hun bevallen is, dan hebben zij allen lof voor een reisje In het luchtruim, doch niet minder hebben ae oudjes genoten, toen hun reisje over Velser- beek, Haarlem en dcor de Haarlemmermeer naar Schiphol ging. Dat hier en daar gepau zeerd werd ter versterking van den inwendi- gen mensch, behoeft eigenlijk niet gezegd te worden. Er is volop genoten en alles ging precies volgens regeling, welke voorbereid was van de zijde der commissie en de K. L. M. Men wees ons er op dat de medewerking van deze laatste een zeer welwillende was. In Broek op Langendijk en eveneens te Zuid-Scharwoude, zag men des avonds de in woners voor de woningen geposteerd om de lange rij van 36 auto's te verwelkomen. Te ipl.m. 9 uur klonk de muziek van de familie Dekker reeds in de verte en jawel, al heel spoedig waren de auto's aan het Noordeinde van Zuid-Scharwoude in het gezicht. (De reis was terug door den Beemster gegaan). Nu was het een gewuif en hoerageroep. De auto's werden hier en daar ontlast, de oud jes waren nu weldra in hunne woningen. De menschen op de straat hielden een korte nalezing over hetgeen den oudjes dien dag was bereid, wijl de oudjes zelf heel be grijpelijk met de gedachten aan het heer lijk genotene zich met dankbaarheid ter ruste lagen in de armen van Morpheus. Zoo is deze dag ten einde. Voorgaande da gen waren buiig en triestig. Donderdag straalden heerlijk de zon, die van zoo'n groo- ten invloed was om het genieten te verhoo- „gen. De oudjes hebben een mooien dag gehad... Naast d i t genieten blijft hun ook iets an ders bij, n.1. den dank aan allen die hebben medegewerkt hun zoo'n dag te bereiden. Zij zullen het niet vergeten.... deze zon, die in de harten der oudjes schijnt. HEILOO. Het Zangconcours op 5 en 12 Juli a.s. Het Zangconcours van den N. H. Bond van Zangvereenigingen belooft in menig op zicht belangrijk te worden. De commissie van voorbereiding heeft het geluk te beschik ken over de Kennemer Manege, welke uitste kend voor dat doel geschikt is. Het behoeft geen betoog dat zang in de open lucht niet uitvoerbaar is en het maken van een tent stuit op bezwaren, waarbij de financiën ook een wcordje meespreken. De zeer gewaar deerde medewerking van de N. V. Kennemer Manege, en ook de wijze waarop zij de finan- cieele kwestie oploste, is te roemen. Naar men ons mededeelde is de accoustiek in de manege zeer goed, wat een welslagen van de uitvoering waarborgt. Verschillende prijzen zijn beschikbaar ge steld. De koningin, de koningin-moeder en de prins stelden medailles beschikbaar, de commissaris der koningin schonk eveneens een medaille, B. en W. van Heiloo een lau werkrans, terwijl tal van vereenigingen en particulieren niet achterbleven. Burg. en Weth. van Heiloo geven een ver guld zilveren lauwerkrans, door H. M. de Koningin, den Prins der Nederlanden en de Koningin-Moeder is een verguld zilveren medaille toegezegd. Ook de Commissaris der Koningin schonk een verguld zilveren me daille. Voorts werden door tal van vereenigingen en personen prijzen beschikbaar gesteld. Op Zondag 5 Juli zullen het hoodbestuur jurv en voorzitters van Vereeniging door B en W. ten raadhuize worden ontvangen. Ten slotte is Zondag 14 Juni het kerkge bouw van de Ned. Herv. Gemeente belang loos afgestaan voor een kerkconcert, aange boden door het Dubbel-Mannenkwartet „Apollo" van Alkmaar, directeur de heer Jac. Jansen met medewerking van mevr. Kikkert- Kostelijk van Koedijk en de heer Slinger te Alkmaar. De baten van die uitvoering ko men ten bate van het Comité van uitvoering-,' We willen de hoop en het vertrouwen uit spreken dat de burgerij van Heiloo door haar belangstelling en aanwezigheid blijk geeft mee te leven met de feestdagen die ons wachten. Laten we toonen een goeden indruk te geven aan de vreemdelingen die ons mooie dorp bezoeken, doch bovendien naar mooien zang komen luisteren en daardoor tevens de financieele zorgen van de Commissie van Uitvoering verlichten. Door het R.K. schoolbestuur is besloten om, te beginnen dit jaar, een schoolfeest te houden. Zeer veel malen is er door de ouders de opmerking gemaakt, dat de kinderen der O.L. school zooveel voor hadden, daar hun trouw schoolbezoek, oplettendheid enz. werd beloond met een uitstapje. EGMONDBINNEN. Bij de verkiezing voor het bestuur van den Bovenpolder is de heer P. J. Zonneveld herkozen als lid. EEN ADRES AAN PROV. STATEN. Door den heer Keesman, lid van den raad van Heiloo, is het volgende schrijven naar Ged. Staten van Noordholland gezonden: Aan Gedeputeerde Staten der Provincie Noord-Holland, geeft te kennen: Ondergeteekende, Keesman, Hendrik, lid van den raad van Heiloo, dat door hem met toestemming van den raad in de openbare bijeenkomst van dit col lege gehouden op 27-5-'31, vragen zijn ge steld, betreffende wegenbouw in onze ge meente, waardoor zonder toestemming van den raad, over een gemeenteweg (Heeren- weg) en aansluitende aan andere gemeente wegen (ZanderslootRegulierslaan) een nieuwe weg is gelegd door den heer P. A. de Lange te Heiloo, aan welken weg voor 'n gedeelte bereids huizen zijn of worden ge bouwd. Dit, terwijl de daarvoor zijns inziens noo- dige wijziging van het uitbreidingsplan, nimmer in een openbare bijeenkomst van den Raad is behandeld. Hij meent tegen deze wij ze van handelen bij Uw College bezwaar te moeten maken, vertrouwende, dat U naar een en ander een onderzoek zult willen in stellen. Dat door hem Uw geacht College niet eerder met een en ander is in kennis ge steld, is te wijten aan het feit, dat sinds "de voorlaatste vergadering van den Raad en de hierboven bedoelde waarin mijn vragen wer den behandeld ongeveer 2'A maand zijn ver loopen. Met verschuldigde gevoelens, (w.g.) H. KEESMAN. SCHAGEN. De heer P. J. J. Cuypers, beambte Ned. Sp. te Schagerbrug, wordt overgeplaatst naar Bergen aan Zee. De heer L. de Groot te Breezand is benoemd tot wegwerker bij de Ned. Sp. Hem is post 36 bij Heer-Hugowaard als stand plaats aangewezen. Door het dep. van waterstaat is ge gund aan de N.V. Daalder's Aannemersbe drijf te Alkmaar de voorziening boorden van N.H. Kanaal perceel II en aan P. Kuijper te Petten als voren perceel VII. De heer A. Rank, commies Ned. Sp., is benoemd tot stationchef te Wierden (G.). URSEM. Zondagmorgen heeft alhier een aanrijding plaats gehad aan den Noorddijk. De heer Schaap die zich per rijtuig met zijn gezin en eenige kennissen naar de kerk begaf kwam in botsing met een vrachtauto van de Zuivelfa briek de „Prinses". Het rijtuig van den heer S. werd zwaar beschadigd: het lemoen en een as braken. De vrachtauto zelf werd licht beschadigd. De heer S. heeft van het ge beurde aangifte gedaan bij de politie, die de zaak in handen heeft. Met ingang van 15 Juni a.s. is de vo lontair ter secretarie alhier, de heer C. H. Russcher, benoemd tot leerling-ambtenaar te St. Pancras. BEVERWIJK. Maandag hebben onder overweldigende belangstelling in 't veiligsgebouw ,,'t Cen trum" onder leiding van den hier gevestigde notaris Mr. A. Moens de eerste grasverkoo- En is uw tafel goed? vroeg mijnheer Mazaroff. Deze Noordelijke lucht maakt ëen mensch hongerig, weet u, en u woont hier ver van een markt. Wat kunt u ons te eten geven? Ook wat dat betreft stelde zij hem gerust; uit de vlugge wijze waarop zij haar provisie kamer opnoemde bleek wel dat wij niet te klagen zouden hebben en dat de wijnkelder even goed gevuld was als de provisiekamer. Dan zal het wel gaan, juffrouw, zeide mijn heer Mazaroff. Uw man wil mijn chauffeur de garage wel wijzen en wilt u onze bagage binnen laten brengen? U heeft hier een prachtig uit zicht en de lucht is hier heerlijk, vervolgde hij, terwijl hij uit den wagen stapte, en een flink huis, dat is zekerl Ik hoop dat alles naar uw zin zal zijn, mijnheer, zeide de herbergierster, terwij! zij ons binnen leidde. Wij hebben hier gasten ge had, die het jammer vonden om te vertrekken. Daar is een zitkamer, mijnheer, die geheel tot uw beschikking staat. Zij bracht ons in een ouderwetsch gemeubel de kamer met hooge, smalle ramen, die uit zicht gaven op de heide en de heuvels. Mijn heer Mazaroff knorde tevreden. Dat lijkt mij, zeide hij. Reserveer deze ka mer voor ons zoolang wij hier blijven. Holt! riep hij uit, nadat hij met de herbergierster had beraadslaagd over ons avondeten en zij ons had verlaten, dit bevalt mij, je krijgt in die groote, moderne hotels nooit die gemakken als in een ouderwetsche, Engelsche herberg! Naar zoo'n plekje heb ik herhaaldelijk verlangd als ik in plaatsen was, waar geen muur eenige schaduw aanbood en geen boom om daaronder beschut ting te zoeken; dit is een koel, rustig giekje^ waar de tijd schijnt stil te staan. Dat bevalt mij, Holt wij zullen een whisky-soda nemen en voor ons diner een eindje rondloopen. Op onze wandeling bleek mij al heel spoedig, dat Mazaroff even goed bekend was met deze herberg, als de tegenwoordige bewoners. Al hoewel hij daarover geen woord uitte, indien Musgrave of een van zijn menschen in de na bijheid was, merkte ik dat hij elke steen van de oude gebouwen zoowel als elk plekje daar om heen kende; zoo nu en dan uitte hij een herin- nering of fluisterde dat er iets was bijgekomen of verdwenen. Er was een ommuurde tuin ter zijde van het huis; hij liep daarlangs met de vertrouwdheid van iemand, die zich daar thuis voelde. Toen wij den tuin uitliepen, ontmoetten wij Musgrave met een mand appels in de hand; Mazaroff ging naar hem toe en wees naar een vierkante inzinking in 't midden van het veld. Het lijkt mij, merkte hij op, alsof daar in vroeger dagen een kuil voor hanengevechten is geweest. Musgrave knikte en zijn gewoonlijk slaperige oogen toonden eenige belangstelling. Dat is waar, mijnheer! Die is er geweest, natuurlijk lang voor mijn tijd. Ik heb daarover wel eens hooren spreken door oudere men schen. Dat vierkant, daar midden in het veld, daar was het. Zij hielden daar hanegevechten, Zondagsmiddags, mijnheer; de heeren kwamen van wijd en zijd en brachten hun beesten mee en die vochten daar, terwijl de eigenaars er rondom heen zaten op banken en wedden schappen aangingen. Ik heb een of twee oudjes gekend, die zich dat wisten te herinneren, maar zij zijn overleden. jWordt vervolgt}).^

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5