GROOT M01FI VRUCHTEN-CRÈME REEPEN ^Rechtszaken £and= en n JjigAiondm Siukkm ^Binnenland In de reiskoffer hollandsch- zwitsersche ME Atrovri ftil* VA* Ent VEWKEEftSAGEirrJlE. behooron Aipirln-Ta bletten, want op rei» staat U in 't bijzonder aan het gevaar van kouvatten bloot. luJoporanjê band en Bay«rkrul«. Prijs 75ets. pingen plaats gehad. Over 't algemeen is de wasdom zeer goed doch de grasprijzen wa ren lager dan verleden jaar. Het voornaam ste stuk genaamd „de Toren", ter grootte van plm. 5 3/4 H.A. besomde in totaal 49U. De Limmerkamp groot 3 H.A. J 124 en het stuk voor de Algemeene armen te Heemskerk gelegen in het Heemskerkerveld, groot 3y2 H.A., 135, alles buiten het etgroen. Tomatenblocveiling en exportveiling: Maandag werd betaald voor de soort A j 27, B f 25, C 26 en C.C. 22, alles per 50 K.G. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. V Mondelinge uitspraak 5 Juni 1931. E. S. Jzn., R. K. Czn. te Egmond aan Zee, loopen over verboden grond, ieder 12 boete ot 12 dagen hechtenis. W H. te Alkmaar, overtreding vleeschkeu- ringswet, 50 boete of 50 dagen hechtenis. G. G. G. te Leiden, overtreding tramweg reglement, 8 boete of 8 dagen hechtenis. G. B. te Alkmaar, overtreding melkbesluit, 'f 15 boete of 15 dagen hechtenis. R. Z. te Egmond aan Zee, overtreding jachtwet, 12 boete of 12 dagen hechtenis G. S., G. W., J. F., W. K. te Alkmaar, W. K. te Sint Pancras, dronkenschap, de le, 2e en 5e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 4e 10 dagen hechtenis. G. B. te Alkmaar, J. W. K., J. B., L. J. R te Alkmaar, J. R. te Den Helder, K. R. te Oost-Knollendam, J. v. T. te Oudorp, over treding algemeene politieverordening, de le jjf 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e, 3e, 5e en 7e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 4e en 6e ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis. J. A. P. te Velsen, J. C. v. d. P. te Bergen, J. Th. B. te Haarlem, J. B. te Uitgeest, G. B. te Heemskerk, H. W„ H. H. T., J. de R., H. B., H. S., J. B. te Alkmaar, J. W. te Purmer- end, P. T. v. K. te Den Helder, K. v. L. te Koog a.d. Zaan, J. de B. te Ursem, C. de G. te Enkhuizen, T. B. te Sint Maarten, J. de G. te Driehuizen, E. S. te Zuid- en Noord- Schermer, B. J., B. W. N. te Amsterdam, K R. te Zaandam, M. K., H. K. te Noordschar- woude, M. v. te 't Zand, J. de R. te Broek op Langendijk, J. R. en J. D. te Oude Nie- dorp, overtreding motor- en rijwielwet, de 1 e, 4e, 5e, 9e, 10e, 17e, 18e, 19e, 22e, 23e, 25e, 26e en 27e ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis, de 2e en 20e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e 2 x 4 boete of 2 x 4 dagen hechtenis, de 6e, 8e, 16e en 21e ieder 12 'boete of 12 dagen hechtenis, de 7e 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 11e en 8e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 12e 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 13e 50 boete of 50 dagen hechtenis, met 6 maanden ontzeg ging, de 14e vrijspraak, de 15e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 24e 7 boete of 7 da gen hechtenis. DE FOOIENKAS GESTOLEN. Voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank heeft terecht gestaan een Duit- sche kellner wegens diefstal van een geld kistje. De kellner was in een der hotels te 'Amsterdam werkzaam en had toen hem ont slag was aangezegd, en hij naar Frankrijk i,wilde gaan, een geldkistje meegenomen. Dit geldkistje was de fooienpot van de kellners en bevatte een bedrag van ongeveer 470. •De kellner ontving als zijn aandeel 32.50 Iper veertien dagen, maar voorzag niet vol doende geld te hebben, wanneer hij naar Frankrijk zou gaan. Van het gestolen geld iwerd een gering deel opgemaakt, en nadat fde kellner gearresteerd en naar het Huis van .Bewaring was overgebracht, ontdekte daar ■een bewaarder nog verschillende bankbiljet ten in de voering van de jas van den kellner. De officier van justitie eischte tegen den kellner, die den diefstal bekende, een gevan 'genisstraf van vijf maanden. MOORD OP ZIJN SCHOONZUSTER. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft geconcludeerd tot verwerping van het cassatieberoep van den 23-jarigen G. M. uit Oss, die in hooger beroep door het Haag- sche gerechtshof is veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf wegens doodslag on der verzwarende omstandigheden, gepleegd op zijn schoonzuster, mej. M., in de Wille- brordusstraat te Rotterdam. Het arrest van den Hoogen Raad is bepaald op 22 Juni. HANDELSREGISTERWET. De Hooge Raad heeft verworpen het cas satieberoep van dr. L. G. Kortenhorst, die door de Haagsche rechtbank tot een geldboe te is veroordeeld, omdat hij geweigerd had een gemengde bedrijfsvereeniging voor zie kengeldverzekering te doen inschrijven in het Handelsregister. De Hooge Raad heeft hiermede beslist, dat een dusdanige bedrijfsvereeniging is te be schouwen als „Koopman" in den zin van het Wetboek van Koophandel. ONEERLIJKE BRIEVENBESTELLER. De Hooge Raad verwierp het cassatiebe roep van een Haagschen brievenbesteller, die wegens het zich toeëigenen van een pakje in hooger beroep door het Gerechtshof te 's- Gravenhage is veroordeeld tot 6 maftnden gevangenisstraf. i iV DOOD DOOR SCHULD. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. v. Lier, nam conclusie in de zaak van A. M. D. v. d. B., destijds redacteur van de Qoesche Courant, die op den weg tusschen Middelburg en Vlissingen met zijn auto den autobuschauffeur Westdorp, die op den berm van den weg liep, zoodanig heeft aangere den, dat deze aan de gevolgen is overleden, voor welk feit v. d. B. door het gerechtshof te 's-Gravenhage is veroordeeld tot een hech- tenisstraf van 6 maanden. Mr. v. Lier concludeerde tot vernietiging van het vonnis en verwijzing der zaak naar een ander gerechtshof. Arrest 22 Juni. De Hooge Raad heeft verworpen een cas satieberoep van R. B., die door het gerechts hof te Leeuwarden tot 200 boete is veroor deeld wegens het veroorzaken van dood door schuld bij aanrijding in de buurt van Leeu warden op 6 Juni 1930. VERDUISTERING. De Hooge Raad heeft verworpen H cas satieberoep van K. V., die in hooger beroep door het Gerechtshof te Amsterdam is ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf we gens verduistering van een serie bedragen tot een totaal van 7700 ten nadeele van v. d. P. te Haarlem. DE LANGENDIIKER GROENTE VEILINGEN. In tegenstelling met het vorige jaar is het op het oogenblik aan onze veilingen nog een slappe boel. Geen vroege wortelen of bloem kool komen aan de markt. In Noord-Schar - woëudc is de veiling nog altijd gesloten. Wat er verhandeld wordt, wort teB roek op Lan gendijk aangevoerd. De heveelheid vroege aardappelen, welke ter veiling komen, blijft nog gering. Door het koude, natte voorjaar is alles achterlijk, in het bijzonder de vroegere aardappelen. Wel wekt het loof verwachtingen op, doch de knol- vorming laat nog veel te wenschen over. Het heeft daartoe aan de noodige warmte ontbro ken. Een vreemd verschijnsel doet zich thans reeds op verschillende plaatsen in de aard appelen voor Trad vóór 15 Juni de gevrees de aardappelziekte soort op, dat jaar schijnt dit anders te zijn. Even boven den grond be gint de stengel ziekteverschijnselen te vertoo- nen, die bij nader onderzoek van denzelfden aard moeten zijn als de bekende aardappel ziekte, zoodat van een nieuwe kwaal niet kan worden gesproken. Verontrust behoeft men daarover dus niet te zijn, daar men met be sproeien de ziekte schijnt te kunnen voorko men. Het zal dus wel zaak zijn voor de bou wers, om daaraan hun volle aandacht te wij den. Er is trouwens in vorige jaren ook meer malen gewezen op de noodzakelijkheid, om meer te sproeien en sommigen meenen, dal daarmee uitstekende resultaten zijn te berei ken. Van de uitkomsten der vroege-aardappe- lenteelt hangt voor de tuinders heel buiten gewoon veel af. Het is te hopen, dat het daarmee dit jaar nu eens beter uitloopt dan het vorige jaar. Op het laatst dezer week werden de aan voeren van aardappelen aan de veiling te Broek wat grooter: Vrijdag b.v. 1600 K G. In het begin der week werden de Schotsche muizen verkocht voor 28, drielingen brach ten toen 18 op, kleine 7. De prijs van de froote liep terug, Donderdag tot 22.30, aterdag tot 18.1021.90. Drielingen brachten toen resp. 15.30 en 15.40 16.90 op. De kleine werden Zaterdag ver kocht voor 8.509.40. De tomaten bleven zeer hoog in prijs en dc aanvoeren waren al groot. Er werden deze week namelijk ruim 38000 K.G. aangevoerd. Maandag werd voor A-kwaliteit 61.90 be steed, B bracht 58 op. C 58.83 en CC 42. Had men verwacht, dat deze hooge prijzen niet gehandhaafd zouden kunnen worden, gelukkig zakten ze maar weinig. Op sommige dagen werden zelfs nog hoogere prijzen besteed en den laatsten dag der week kon nog worden bedongen voor A 58.80, voor B 55.40, voor C 58.10 en voor CC 45.20. Ongetwijfeld beste prijzen. Met de rabarber gaat het weer slecht. Ze is het plukken niet waard. De bouwers laten ze gewoon op de akkers staan. We vernamen, van sommigen, dat ze de laatste 4 jaar zoo goed als niets van hun rabarbervela hadden ehaald. Dat zijn wel droeve toestanden, 'oge het spoedig beter worden! VRAAGT VOORAL AARDAPPELZIEKTE. Op tal van plaatsen in West-Friesland heeft onder de aardappelen een ziekte haar intrede gedaan welke in korten tijd reeds tal van akkers zwart heeft gemaakt en den ge- heelen vroegen aardappeloogst met vernie tiging bedreigt. Reeds worden hier en daar de aardappelen weggeschoffeld en plant men op dezelfde plaats nog weer kool. Voor den reed in nood verkeerenden tuinbouw, 'n nieuwe tegenslag. ANTWOORD AAN „EEN TEGEN STANDER VAN DE GEHUWDE AMBTENARESSEN". Nog slechts een kort woord meenen on- derget. te mogen zeggen op het ingezonden stukje in de Alkm. Courant van 6 Juni j.1., aangezien de courant aan dit onderwerp in het verslag van den Gemeenteraad reeds een groote plaatsruimte verleende. Inzender vraagt: „Waarom moet de ambte nares, gehuwd zijnde, mee doen om de in komsten van den man te verhoogen?" Op dat „waarom" kunnen u alleen die echtparen, waarvan de vrouw ambtenares is, zelf precies antwoord geven. De redenen zul len dikwijls zeer verschillend zijn en daar voor kunnen we U verwijzen naar het vers'ag van de Gemeenteraadsvergadering. Inzender vergeet, dat niet alleen „de ge huwde ambtenares", maar iedere gezonde, gehuwdev rouw, die met ijver haar gezin be stuurt, door haar arbeid meedoet om de ge zinsinkomsten te verhoogen. Vraag het den weduwnaar met kinderen, welke grootere be dragen hij voor de huishouding heeft uit te geven, wanneer daaraan zorgzame, werk zame vrouwenhand is ontvallen, die door be taalde krachten moet worden vervangen. Vraag het den echtgenoot met sukkelende vrouw, hoe de vermindering van haar ar beidsprestatie op de financien van het gezin drukt. Vraag het den echtgenoot met een niet werkzame uithuizige vrouw, hoe zwaar de arbeid op hem alleen kan drukken. Alle gehuwde vrouwen verhoogen in nor male gevallen, dus wanneer zij plichtsge trouw haar arbeid kunnen en willen verrich ten, de gezinsinkomsten. Zoo ziekte haar daarin niet verhindert, blijft zij dit in de meeste gevallen zelfs doen, wanneer de man, wegens hooge leeftijd, zijn arbeid heeft neer gelegd. Dat het ontslag nemen door een gehuwde ambtenares een andere ambtenaar of ambte nares weer een kansje geeft, is waar, maar aan den anderen kant beteekent het terugtre den van die vrouw in haar gezin weer ont slag aan anderen, die dan in dat gezin niet meer behoeven werkzaam te zijn. Dit vergeet inzender Wij kunnen dit terugtreden in het gezin, ter wille van de kinderen toejuichen, maar het zij steeds een vrijwillige daad, ontspro ten' uit overwegingen tusschen man en vrouw! Ieder mensch, die arbeid verricht, 't zij man of vrouw, ontneemt arbeidsmogelijk- heid aan een ander. De huisvrouw, die zelf de wasch doet, haar keuken in schoonmaak tijd verft, muren wit enz., ontneemt werkge legenheid aan anderen. De man, die uit het station komend, zijn koffer zelf huiswaarts draagt en voor de uitgespaarde kwartjes een versnapering voor een zieke thuis mee brengt, is op dat moment de concurrent van den witkiel. Zoo zouden we in het oneindige kunnen vervolgen. Wanneer men aan den eenen kant oogeschijnlijk als concurrent van zij medemensch optreedt, bevordert men door het uitgeven van verdiend of bespaard geld weer aan den anderen kant het welzijn van anderen. Knot niet de vrijheid van arbeid, zegt onze vereeniging, ook niet die van de gehuwde vrouw. Laat ook zij haar taak in de wereld verrichten op die plaats, waar zij zelf. in overleg met haar man, die bes'e acht! Valt die plaats buiten het gezin, zoo- accepteere men haar daar allee nop grond van be kwaamheid. Een al of niet benoeming bij sol licitatie kan overgelaten worden aan hen, die de verschillende sollicitanten onderling heb ben te beoordeelen, maar het vastleggen m verordeningen of reglementen van beperken de bepalingen, hoe gering ook, achten we uit den booze. Hiervoor te waken en met klem tegen op te komen is de taak van een vereeniging, die zich ten doel stelt de belangen der vrouw te behartigen en die strijdt voor gelijk burger schapsrecht van man en'vrouw. Hopende, dat inz. nu een duidelijk inzicht zal hebben gekregen van het principe,, waar om het hier gaat, n.1.: „het recht van de vrouw, ook de gehuwde, op vrijheid van ar beid", evenals de man dat recht bezit, en U redactie, dankend voor de verleende plaats ruimte, verblijven wij Namens de afd. Alkmaar v. d. Ned. Ver. v. Vrouwenbelangen en Gelijk Staatsburgerschap, N. CARELS, voorzitster. A. F. BOSSERT, secretaresse. Mijnheer de Redacteur! Zoudt u onderstaande in uw blad willen opnemen? Bij voorbaat mijn dank. Een ieder die wel eens in den Alkmaar- schen Hout heet rondgewandeld, zal onge twijfeld de vele nestkastjes, die daar hangen, hebben opgemerkt En nu in dezen tijd het broedseizoen zijn hoogtepunt bereikt heeft, zullen velen er zich in stilte over verwonderd hebben, met hoeveel zorg en toewijding, een meezenpaartje zijn jongen tracht groot te brengen, hoe de vogels geen oogenblikje on benut laten, om voor de steeds honge rige jongen voldoende voedsel op te scharre len. En een ieder die van de Natuur houdt, zal het op prijs stellen, dat er aan de vogels zoo vele broedplaatsen worden aangeboden, geen oogenblik vermoedend dat zelfs daar de vogels nog niet voor de nestjesuithalende jeugd beschermd zijn. Dat er in dit broed seizoen niet minder dan veertig nesten van lijsters, vinken en kneutjes zijn uitgehaald, is op zich zelf al een droevig feit, maar dat zelfs nestkastjes, die toch ongeveer 4 Meter hoog hangen, gewoonweg afgeslagen wor den, is meer dan verschrikkelijk. Ook Zater dagmiddag is weer één van de kastjes van een boom geslagen, zoodat een gedeelte van de kast nog is blijven zitten, terwijl eenlge afgebroken takken, en houtsplinters op bal dadigheid wezen. En als men dan weet, dat de jongen meestal met nest en al levend ver brand worden, zal een ieder het toch met mtj eens zijn, dat aan dergelijke ergerlijke dieren mishandelingen paal en perk gesteld moet worden. Ik weet, dat de politie alléén hier niets aan doen kan; maar er kan zeer veel be reikt worden, als iedereen die zulk een dieren mishandeling verafschuwt, en wie zou dat niet, direct handelend optreedt, zoodra hij dergelijke dingen ziet. Ik hootp dat er hier door eenige verbetering in het lot der vogels komen mag, en dat de dierenbeulen voortaan op gevoelige wijze gestraft zullen worden. Met dank voor de plaatsing. N.V. Al KMAARSCHE EXPORTVEILING. Mijnheer de Redacteur! Gaarne verzoek ik een plaatsje in Uw veel gelezen blad. Bij voorbaa1 mijn dan Dat het met de behandeling ;n den Raad niet hard vordert met het verleenen van een bedrag van 10.000 voor het bouwen van een loods voor de Alkmaarsche exportveilmg veiwondert mij ten zeerste Ik zal in geenen deele hierover persoonlijk worden, maar spreek in het algemeen celang van tuinders, kooplieden en consumenten. Algemeen is bekend, dat het overdekte ter rein van de exportveiling veel te kiein is. Voor de groente, die door tuinders wordt aangevoerd, kan men van deze loods vooi allen geen gebruik maken, waardoor deze groente buiten in de open lucht moet staari onderhevig is aan weer en wind en verslapt door de felle zon, waardoor de waarde van het product zeer vermindert, wat voot de tuinders .een belangrijke schade kan op leveren. Het gehalte van producten welke aan de felle zon worden prijsgegeven, vermin dert zeer, wat ten nadeele komt van de con sumenten. Deze groente is aan den openbaren weg geheel van hygiëne afgesloten, wat aan de gezondheid zeer ten schade kan zijn. Hiertegen moet van gemeentewege eens flink de hand worden aangehouden, en hier in wordt voorzien door het maken van een beiere veilingsplaats. Hei is geen nieuws wat ik aangeef; net is den heeren heel gced bekend, dat het met de hygiëne aan de Alkmaarsche exportveiling slecht is gesteld. Door het bouwer: van een flinke loods, welke i:i voorbereiding is, kan deze toe stand geheel worden verholpen, en kan een goede toestand geschapen worden. Dat het bouwen van genoemde loods zeer ten voor- deele komt voor het algemeen, blijkt wel dat door tuinders en kooplieden voor 10000 borg is geteekend, wel een bewijs, dat het zeer noodzakelijk is. Hopende, dat de raad spoedig een beslissing neemt ten gunste van het algemeen belang. Hoogachtend, A. BOERSEN. Mijnheer de Redacteur, In mijn beschouwing onder het hoofd: De N.V. Alkmaarschen Exportveiling en de gem. Alkmaar, heb ik bij afschrijvingen in totaal een foutieve optelling gemaakt. Ik zeide, dat het totaal was 6999.19, doch bedoelde 69991.19, wat wel uit de optelling der pos ten blijkt. Het totaal-cijfer is 69946.15 daar de post emballage niet 9109.49 was, doch 9109.45. Van de zijde der veiling maakt men mij et evenwel op attent, dat deze afschrijving voor een bedrag van 20.248 is bewerkstelligd door de bewilliging der gem. Alkmaar; in eene reductie op vroegere vorderingen. Uit eigen middelen heeft de „Veiling" dus in die jaren kunnen afschrijven 49.698. Hiervan werd verkregen door afschrijving op het aan deelenkapitaal 21.330, zoodat uit winst over 1928, 1929 en 1930 28.368 voor af schrijving is aangewend. HotAvel ik die bijzonderheden niet in ex- tenso wedergaf, is er mijnerzijds geen be zwaar die verklaring van het bestuur der vei ling weer te geven. Hoogachtend, Heiloo, 8 Juni 1931. G. SMITS. DE LCONEN IN HET VEENBEDR1JF. De Rijksbemiddelaar is van oordeel, dat de loonen van verleden jaar ook nu kunnen worden betaald. De rijksbemiddelaar, die aan de hand van een rapport van den rijksaccountant moest onderzoeken of het veenbedrijf te Barger- compascuum (gem. Emmen) de loonen van 1930 al of niet kan dragen, heeft uitgemaakt, dat dit wel 't geval is, 'e ndat die loonen met terugwerkende kracht tot 6 Mei, den datum waarop de staking opgeheven is, moeten wor den betaald. KERMISGENOEGENS. Uit een luchlschommel gevallen Zondagmiddag is op de kermis te Heerlen een 20-jarig meisje M Gunther uit Nieuwen- hagen uit een luchtschommel gevallen met haar hoofd op de steenen terecht „TT" men. Bewusteloos en met een zware he«„ schudding werd het meisje naar het Te huis gebracht. ieken- 100 JAAR. De wed. M. Stienessen—v. d. Pol Snoekstraat 1 la, heeft gister onder veel hr ken van belangstelling haar lOOsten veriair" dag gevierd. Ondanks haar hoogen leeftin geniet zij een goede gezondheid en zij nog volkomen in staat dezen dag in den f miliekring te vieren. Ia" Prinses Juliana had een hartelijken briPf van gelukwensch gezonden. Namens den bur gemeester is mr. dr Westermans, chef van diens kabinet, de jarige komen feliciteeren Vele bloemstukken en taarten zijn voork ten huize van de jarige bezorgd, o.a eer taart van het Koningin Emmafonds. WINKEL GEPLUNDERD a \T 5 2y°? °An b0nt In den nacht van Zaterdag op Zonda» heeft een inbreker een winkel aan de Jonker Fransstraat te Rotterdam nagenoeg geheel geplunderd en voor een bedrag van circa 2000 aan bontvellen en bontmantels eesh len, meldt de „Tel.". Vermoedelijk heeft hif zich niet een valschen sleutel toegang ver schaft tot de school voor gewoon l.o. aan de Dirk Smitstraat, hij wist vervolgens aan den achterkant van het winkelpand te komen waarvan hij een ruit verbrak. Hierdoor ging en hij den winkel binnen. Volgens een cp»Vj van den eigenaar worden vermist: veert/» vossebonten in diverse kleuren, twintig z^ar. te en witte skunks/ honderdtwintig witte Pit! schanikibonten, vijftig bisambuiken, honderd konijnenvellen in diverse kleuren, veertig cpossumbonten, twintig losse vossestaarten vijftig zware veulenvellen. een plateau van 1.20 bij 1.70 meter kitlaid klauwen, vier Nertzklauwen, twaalf witte en twaalf blau we rasébonten, gemerkt Laps, een bruine mantel van konijnenvellen, kort model en ge- bloemde veering, een rasémantel met zwart» voering en vijf en twintig lamscols. POGING TOT ONTVOERING. Zondagmorgen te 11 uur is te Vleuten het 6-jarig dochtertje van den heer W., toen zij met eenige vriendinnetjes aan het wandelen was, door een onbekend oersoon opgepakt en meegenomen in diens auto. Een voorbijgang ster,' mej. L., die zag wat er gebeurde, had de tegenwoordigheid van geest om het autonum mer op te nemen. De auto reed snel door, waarop het kind hevig begon te gillen Toen het schreeuwen aanhield, heeft de man voor het huis van den gemeenteveldwachter ge stopt en het kind weer op den weg gezet. Hij verklaarde het kind te hebben meegenomen, omdat het midden op den weg voor zijn auto aan het spelen was. Mej. L. heeft echter aan de politie medegedeeld, dat hiervan geen sprake was. Deze heeft thans een onderzoel ingesteld. DE LEIDSCHE STADHUISPLANNEN. In de gistermiddag gehouden zitting van den Leidschen gemeenteraad is besloten om aan te houden de voorstellen van B. en W. en van de s.d.a.p. inzake de raadhuiskwestie tot dat prae-advies zou zijn uitgebracht op een voorstel van de leiders van de rechtsche raadsfractie om 1. den heer Dudok te verzoeken een plan te ontwerpen voor den bouw van een stadhuis zonder ouden gevel 2. eenige andere nader door den raad aan te wijzen architecten uit te noodigen plannen te ontwerpen voor den bouw van een stad huis met of zonder of met en zonder ouden gevel; 3. voor den bouw met ouden gevel aan te wijzen het terrein van het reeds ingediende plan-Dudok, en 4. voor den bouw van een nieuw stadhuis zonder ouden gevel aan te wijzen hetzelfde terrein, zoo noodig uitgebreid tot de Koren brugsteeg. KORTE BERICHTEN. In de Staatscourant van gisteravow vindt men berichten over de opening van de jacht op wildsoorten. Gisteren heeft te Amsterdam de jaar- lijksche vergadering van het Genootschap voor de Joodsche Wetenschap in Nederlan plaats gehad, die door een groot aantal le den van Amsterdam en elders Vfrd bijge woond. w, De Vereeniging Het Roode Kruis ja a.s. Vrijdag onder voorzitterschap van prins te Deventer haar jaarlijksche algem ne vergadering houden. De Nederlandsche Vegetariërsbond, thans ruim 400 leden heeft, hield Zater g te Scheveningen zijn algemeene vergaoen 615. Toen ging Keesie vergezeld van de Prinses en het matroosje door de laan met de standbeelden, naar het paleis. Toen de boschgod, die weer op zijn voet stuk stond, hen zag, begon hij te dansen van blijd schap, want hij had nog niet de prinses vergeten, zoo min als Keesie en Janneman, de matroos, 616 010. Keesie gaf weer bevelen. Hij zerde ,i0en boschgod en den tuinman dat zij voor eenig ver. moesten zorgen, want dat zij den ,h°inin8! st rassen. En aldus geschiedde. Zij brachten gekalkte kuipen naar de laan.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6