DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. STEMT lijst THOMSEN! Uit Aet JUulement J)xtgetijksdi Overzicht ^Buitenland 133e Jaargang. BRITSCHE DUIKBOOT VERBAAN BIJ WEI-HAI-WEI. Dooden en vermisten. De officieele verklaring. Enkele bijzonderheden. ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL IN DUITSCHLAND. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCH LAND. DE BRAND VAN HET GLAZEN PALEIS. Ook Nederlandsch werk vernield. AliKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- er Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, iranco door bet geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTEKTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven Iranco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordans C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. No. 134 Directeur: C. KRAK. MHHRMHnHI MOEl§UAO ÏO JUNI 1931 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Oil nummer bestaat uit 2 bladen. Den Haag, 9 Juni 1931. De Tweede Kamer is heden begonnen met haar goedkeuring te schenken aan het wets ontwerp tot regeling van het Muziekauteurs- recht, waarbij aan het bureau B.U.M.A. het feitelijk monopolie zal worden gegeven in zake de inning van de auteursrechten van Nederlandsche musici. Het is evenwel, gelijk te vermoeden was, niet met algemeene stem men geschied: 57 tegen 16 stemmen. Tegen stemmers waren de liberalen, <!e vrijzinnig democraten, de heer Fl. Vos en vier christe- lijk-historischen: mej. Katz en de heeren Snoeck Henkemans, Lovink en Van Boetze laer. Zónder hoofdelijke stemming en na een en kele opmerking van den heer Knotten belt (lib.) heeft de Kamer vervolgens aan genomen het nieuwe wetsontwerp op de strandvonderij. De rest van de vergadering is verder in Deslag genomen door de interpellatie van den heer L. deVisser (comm.) over de toe standen bij de werkverschaffing. Deze zette in een rede van drie kwartier uiteen, dat het kapitalisme niet in staat is een einde te ma ken aan de werkeloosheid. Van de honderd duizenden werkloozen worden niet meer dan een tienduizend aan arbeid geholpen En dat geschiedt door hen naar een verbanningsoord te zenden, waar toestanden heerschen als in het kamp aan de Boven-Digoel. Zoowel de huisvesting als de geneeskundige verzorging, de hygiëne, de zindelijkheid en de voeding laten alles te wenschen over. Men mag slechts eenmaal in de maand een bezoek brengen aan zijn gezin en wat het loon be treft, week de werkelijkheid verre af van wat was vastgesteld. Deze rede, waarbij de spre ker steeds zocht naar de meest krasse woor den en uitdrukkingen, besloot hij met het stellen van een tiental vragen, welke hij naar parlementair gebruik, te voren ter kennis had gebracht van den betrokken minister, hier den minister van binennlandsche zaken, den heer Ruijs de Beerenbrouck. Deze heeft zich intusschen bij zijn' antwoord niet strikt aan de gestelde vragen gehouden, doch meer in algemeenen zin uiteengezet, dat de overheid doet wat in haar vermogen is om de werkloosheid te lenigen, maar zij in haar middelen beperkt is: haar arm reikt te kort om in alle nooden te voorzien en zuinigheid is geboden. Met beleid moet daarbij te werk worden gegaan, want het is te vreezen, dat het aantal werkloozen tegen het najaar en den winter nog zal toenemen. Na een kort overzicht te hebben gegeven van wat er in de verschillende deelen des lands is gedaan om aan de werkloosheid tegemoet te komen, waarbij hij met waardeering gewaagde van de medewerking van de drie groote landelij ke arbeidscentrales, zette hij uiteen, dat er geen ernstige klacht wordt uitgesproken oi er wordt een onderzoek naar ingesteld en demi nister heeft aan zijn medewerkers tot eisc gesteld over geen klacht lichtvaardig heen loopen. Intusschen hebben tot nog toe wo ning- en kleedingvoorziening geen aanlei- dig gegeven tot gegronde klachten, zij zijn vaak beter dan bij het particulier bedrijf. Over het algemeen zijn de liygreniGche toe standen, o.a. wat betreft de priyaten behoor- lijk, maar hier en daar zal weieens iets niet in den haak zijn. f Is er iets niet in orde, dan komt men niet verder met scherpe protesten en proteststa kingen, waarover de heer De Visser het ha gehad, maar met de organisaties is J onder handelen, terwijl opruiers onverbiddelijk moeten worden verwijderd Den spreker wil de de minister gaarne toezeggen dat de door hem geformuleerde klachten zullen worden onderzocht. Intusschen deelde hij hem a vast mede, dat er geen verandering zou kunnen worden gebracht in de regeling der verlof dagen. Wat de loonen betreft, verklaarde de minister, dat de interpellant onjuiste cij had medegedeeld. Deze had als een gemi deld bedrag opgegeven een weekgeld van 13.50, terwijl het gemiddelde bedraagt 22.50. Toch wil de regeering dit ook nog onderzoeken. Dat de heer De Visser door dit antwoord niet bevredigd was, behoeven wij niet te ver zekeren. Hij vond, dat hem slechts algemeen heden waren gegeven en de regeering zich voor ernstige klachten oost-indisch dooi hield en de'klagers ontslagen worden. Hij vond het zeer ergerlijk, dat de te werk ge stelden niet eens per week hun huisgezin kunnen opzoeken en handhaafde de door hem genoemde looncijfers. Ten slotte kwam de interpellant met twee moties voor den dag, waarbij de regeering de opdracht van de Kamer zou krijgen onmiddellijk maatregelen te nemen en bovendien ieder, die langer dan drie maanden zonder werk was, een uitkee- ring ineens van 100 zou ontvangen Daai enkel zijn partijgenoot Wijnkoop bereid was deze moties te steunen, kwamen zij als onvol doende ondersteund niet in behandeling. De hierop gevolgde gedachtenwisseling liep meer over de wijze, waarop de werkloosheid kan worden bestreden dan over de klachten van den heer De Visser over een slechte be handeling van de te werk gestelden en soms warden we heripnerd aan de voor eeaigen tijd door den heer Van den Tempel gehou den werkloosheidsinterpellatie, zoodat we nog wel eens oud nieuws te hooren kregen. Wij stipjren slechts enkele punten er uit aan. De heer Drop (s.d.a.p.) spoorde de regee ring aan de noodige maatregelen te nemen, teneinde voor eenige jaren werk in voorraad te hebben. De heer Bakker (c.h.) waarschuwde tegen een te hoog loon, daar de landarbeiders slechts een laag loon verdienen. De heer Ebels (v.d.) vroeg steun aan het landsbouwbedrijf, ten einde in samenwer king met de groote landbouwmaatschappijen aan arbeid te kunnen helpen. Ook drong hij aan op de uitvoering van openbare werken in snel tempo. De heer Kuiper (r.k.) deed een goed woord voor de handhaving van het gezinsverband in de .eerste plaats voor de stadsmenschen, tevens beter loon voor stadsmenschen dan voor de bewoners van het platteland en ver hooging van den kinderbijslag. De heer Van der Heide (s.d.a.p.) drong aan op een verbetering van de werkverschaf fing in Drente en Oostelijk Groningen, welke nu zoo geregeld is, dat de betrokken gemeen ten zich niet kunnen aansluiten bij de rijks regeling. Ook protesteerde hij weder tegen de regeling, dat als de oude vader als kostwin ner deelneemt aan de werkverschaffing, de volwassen thuiszittende zoon zijn voorbeeld niet mag volgen. Nadat de heer Wijnkoop (comm.) de ge legenheid gunstig had gevonden tot het uit spreken van eenige vrij onparlementaire on vriendelijkheden in het bijzonder aan het adres van de sociaal-democraten heeft mi nister Ruys het laatste woord. Hij heeft met zijn gewone welwillendheid beloofd de geuite wenschen, voorzoover inwilliging er van mo gelijk was, te zullen overwegen, maar aan eenige stellige verzekering zich toch liever niet gewaagd. Daarop is de vergadering tot morgen verdaagd. HET RESULTAAT VAN CHEQUERS. Een drie-jarig moratorium? De Duitsche rijkskanselier en zijn minister van buitenlandsche zaken zijn op het oogen- blik weer onderweg naar hun eigen land, zoodat er thans een einde is gekomen aan het Londensche week-end. Dit week-end is bizonder kalm verloopen, want al mag de Fransche pers dan niet bizonder hartelijk ge stemd zijn, de storm van verontwaardiging, die er dreigde in begin Mei, bleek heelemaal gesust. Dat kwam natuurlijk, omdat Frank rijk wel zoo ongeveer wist, wat er op Che- quers besproken zou worden en thans geen gevaar duchtte. Intusschen zou het wel interessant zijn, om precies te weten, wat er nu eigenlijk in Londen besproken is. De diplomatieke mede werker van de „Daily Telegraph" verklaart, dat de waarschijnlijke gevolgen van de be sprekingen op Chequers een drie-jarig mora torium zullen zijn. Ondanks de zwijgzaam heid van officieele zijde, verklaart deze cor respondent, in staat te zijn mede te deelen, dat men op Chequers tot de volgende con clusies is gekomen: De tijd is nog niet rijp voor het bijeenroe pen van een nieuwe internationale conferen tie of voor het benoemen van een nieuwe commissie van deskundigen om het herstel probleem te onderzoeken. Dit geldt in veel mindere mate voor het probleem der inter nationale schulden. Dientengevolge kwam een volledige herziening van het Young-plan nog niet in overweging. Men erkende echter de ernst van den financieelen en economischen toestand van Duitschland, en de noodzake lijkheid om deze te verlichten. Dit zou kun nen geschieden door een gedeeltelijk mora torium voor het niet beschermde deel der jaarbetalingen overeenkomstig de bepalin gen van het Young-plan. Duitschland wenschte een drie-jarig moratorium voor de niet-beschermde betalingen ter hoogte van 1,32 milliard, welk moratorium minstens over één milliard moest loopen. Van Engelsche zijde werd verklaard, dat men de inkomsten uit de herstelbetalingen niet kon missen wanneer niet tegelijkertijd door Amerika overeenkomstige concessies werden gedaan, wat in dezelfde mate ook voor andere lan den geldt. De sleutel van de oplossing ligt dus in Amerika. Zoowel van Duitsche als van Engelsche zijde was men zich echter be wust, dat het niet aanging Amerika officieel te verzoeken toe te stemmen in een stopzet ting der betalingen, vooral met het oog op het tekort op de Amerikaansche begrooting en op de komende presidentsverkiezingen Deze erkenning heeft een nog al pessimisti sche stemming veroorzaakt. Te andere plaat se was men echter van meening, dat deze moeilijkheden het best op de volgende wijze uit den weg geruimd zouden kunnen worden: 1. Amerika zou voor den duur van het mo ratorium de vermindering met ruim één mil liard Mark der inkomsten compenseeren door het stopzetten der binnenlandsche schulden of door het verlangzamen van het tempo, waarin deze schuld gedelgd wordt. 2. Amerika zou jaarlijks een leening van een milliard kunnen aangaan, waarvan ren te en aflossing door Duitschland of door Duitschland en zijn geallieerde schuld- eischers gezamenlijk gegarandeerd en be taald zouden kunnen worden. De „Times" weet omtrent de besprekingen op Chequers nog het volgende mede te dee len: Van Engelsche zijde bestond de neiging om de Duitsche bewijsgronden met eenlg voorbehoud te aanvaarden. Men was echter van meening, dat men in Duitschland in te groote mate de herstelbetalingen verant woordelijk stelt voor de huidige moeilijke positie van de Duitsche industrie en den landbouw. Men erkende weliswaar, dat de Duitsche moeilijkheden zeer groot waren, doch vele daarvan vinden hun oorzaak el ders. De Duitsche ministers hebben geen de finitief voorstel tot het staken van de her stelbetalingen gedaan, hoewel de geheele ten- denz der besprekingen was, dat Duitschland deze betalingen niet verder kan voortzetten. De diplomatieke medewerker van de „Dai ly Herald" schrijt, dat de besprekingen op Chequers een nieuw hoofdstuk in de En- gelsch-Duitsche betrekkingen hebben ge opend. De onderhandelingen hebben nieuw vertrouwen geschonken en het bestaande wantrouwen uit den weg geruimd. Zij zijn geheel beheerscht door de idee van samen werking en zij maken zelfs de geringste waarschijnlijkheid van een groepeering der mogendheden tegen Duitsahland of tegen eenige andere mogendheid onmogelijkheid. ERNSTIGE COMMUNISTENRELLETJES BIJ OSLO. Volgens berichten uit Oslo is het aldaar tusschen communisten en arbeiders, die zich naar de fabriek Nors Hydmo willen begeven tot hevige botsingen gekomen. De toegesnelde politie werd met steenen bekogeld. In totaal werden 14 personen zwaar ge wond. De fabrieksgebouwen moesten onder militaire bewaking worden gesteld. In het geheel namen ongeveer 1000 communisten aan dezen overval deel, terwijl de politie macht uit slechts 50 man bestond. STRAATGEVECHTEN IN BARCELONA. Te Barcelona is het gisteren tot ernstige botsingen gekomen tusschen syndicalisten en socialisten. De syndicalisen poogden het per soneel van een draadfabriek tot staking op te zetten. De socialisten weigerden echter aan het stakingsparool gevolg te geven. Tijdens de hierop volgende woordenwisselingen vie len schoten, die spoedig beantwoord werden. Ten slotte waren eenige honderden arbeiders in den strijd gewikkeld, welke eerst door het ingrijpen van de politie beëindigd kon wor den. Naar tot dusverre bekend is, zijn 11 per sonen zwaar gewond. ARBEIDSONGEVALLEN IN BELGISCHE MIJNEN. Op verscheidene plaatsen hebben, naar uit Brussel gemeld wordt, in de mijnen ernstige arbeidsongevallen plaats gehad. Nabij Charleroi zijn twee arbeiders door het instorten van een mijngang bedolven. Een hunner werd gedood en de andere ge wond. Te Wasmes ij Dampremy zijn twee mijn werkers op groote diepte door een locomo tief vermorzeld. Te Ramsee werd een mijn ingenieur bij het probeeren van een toestel voor het opvangen van koolgrijs, gedood. Eensklaps had een ontploffing plaats; vele arbeiders, die in de nabijheid werkten, konden zich bijtijds in veiligheid brengen. DE ANTWOORDNOTA AAN DEN PAUS OVERHANDIGD. Le Italiaansche regeering heeft gisteren haar antwoordnota aan den paus doen over handigen aan staatssecretaris kardinaal Pacelli. Naar in Vaticaansche kringen verluidt, heeft de paus de nota onmiddellijk aan een nauwkeurige bestudeering onderworpen. Tegenspraken van het Vaticaan. Naar het Hbld. verneemt, spreekt het Vati caan het gerucht tegen, dat kardinaal Mar- chetti Salvaggiana door den Heiligen Stoel belast zou zijn met de bestudeering van een ontwerp voor een nieuwe nationale organisa tie der katholieke vereenigingen die dan niet meer onder den Heiligen Stoel zouden staan maar onder een Italiaansch kardinaal van de Curie. Er wordt integendeel de grootste terughoudendheid in acht genomen ten aan zien van alle in omloop zijnde berichten no pens thans aan den gang zijnde diplomatieke besprekingen. Er wordt evenwel aan toegevoegd, dat als men niet tot bevredigende resultaten zou ko men het Vaticaan geenszins voornemens zou zijn de kwestie te laten varen en integendeel vastbesloten zou zijn de zaak tot het eind toe voort te zetten. Men doet opmerken, dat de intocht der nieuwe bisschoppen met name te Aquilla en te Vicenza op de gewone wijze heeft plaats gehad en dat de glans waarmede men de manifestaties omringde met opzet werd voorbereid om den beweerden eerbied van het fascisme voor de kerk naar yoren te breogen. Tenslotte schijnt het dat er pressie is uitge oefend op de bevolking van bepaalde streken van Italië met name in het zuiden om die be volking er toe te brengen de godsdienstige autoriteiten te verplichten processies te doen houden, die als gewoonlijk op 13 Juni zou den plaats hebben ter gelegenheid van den H. Antonius. Men is van meening, dat deze stand van zaken aanleiding zou kunnen geven tot incidenten. Beslist wordt het bericht, in het buitenland gepubliceerd, tegengesproken van een bijeen komst van kardinalen volgens hetwelk ver scheiden kardinalen zich zouden hebben uit gesproken tegen de politiek van kardinaal Pacelli. De Britsche onderzeeboot „Posseidon" is ter hoogte van Wei-Hai-Wei (Eng. Pachtge- bied op het Chineesche schiereiland Sjan- toeng) na een botsing met een koopvaardij schip, gezonden. Er werden twee personen gedood; achttien anderen werden vermist. Omtrent de botsing van de „Posseidon" op 21 mijlen afstands van Wei-Hai-Wei wordt officieel medegedeeld: De admiraliteit deelt mede, bericht te heb ben ontvangen van den Opperbevelhebber in China, dat de onderzeeër „Posseidon" bij een botsing met een koopvaardijschip hedenmid dag te 12.45 uur gezonken is. Zr. Ms. Ber- wick, Cumberland en Hermes zijn ter plaatse Volgens het eerste bericht waren vijf offi cieren en 26 manschappen gered, doch vol gens een latere mededeeling zijn twee perso- 'nen omgekomen en werden 18 vermist. Tot duverre zijn bijzonderheden nog niet bekend, doch naar het schijnt is de „Posseidon" ge ramd door een Chineesch schip, genaamd Yuta. De „Posseidon" was een van de laatste en nieuwste onderzeeërs met een tonnemaat van I.451 ton en bewapend met een vierduims- konan. 28 Februari j.1. werd het schip toege voegd aan het onderzeeërsflottielje in de Chi neesche wateren. Commandant was luit. ccmm. B. W. Galpin. De koning heeft den commandant te Ports- mouth, Plymouth, en Nore een telegram ge zonden, waarin hij zijn diep medegevoel en dat van de koningin uitdrukt met de families van al diegenen die vermist worden of omge komen zijn. Volgens latere berichten zijn nog vier man opgepikt, zoodat het totaal der geredden 28 bedraagt, van wie een in hopeloozen toe stand verkeert. Behalve het vliegtuigenmoederschip Her mes en de reeds genoemde kruisers zijn nog vele andere schepen, waaronder de duikboot Parent, de Midway, de torpedojager Storm- cloud, eèn sleepboot, op de plaats van het on geluk. Men stelt reeds pogingen in het werk om met duikers het vergane schip op te sporen. Tot dusverre heeft men het gezonken schip nog niet kunnen opsporen. De Engelsche Admiraliteit deelt mede, dat de botsing tusschen de onderzeeboot „Possei don" en een koopvaardijschip op 21 mijlen afstands van Wei-Hai-Wei heeft plaats ge had. De duikboot zonk te 12.45 uur precies. De Engelsche kruisers „Berick", „Cumber land" en het vliegtuigenmoederschip „Her mes" zijn naar de plaats van de ramp ver trokken. Volgens de eerste berichten zouden 5 officieren en 26 manschappen gered zijn. Anderzijds wordt echter gemeld, dat van hen twee personen overleden zijn, terwijl van de geheele bemanning 18 personen vermist zou den worden. Nadere bijzonderheden inforeken. Bij het afbreken van een schuur op een landgoed te Soldin (Neumark) scheurde doortot dusverre onopgehelderde oorzaak plotseling een groot steenblok uit een der mu ren los, waardoor vier werklieden bedolven werden. Drie hunner waren op slag dood, de andere overleed in het ziekenhuis. Blijkens het rapport van het Rijksbureau over de periode 1531 Mei 1931 is de werk gelegenheid in de tweede helft van Mei iets gunstiger geworden. De werkloosheid is, volgens de van de arbeidsbeurzen ingekomen rapporten, met 144.000 verminderd tot 4.067.000 per 31 Mei. Gistermiddag heeft de Beiersche Landdag een plechtige zitting gehouden in verband met het afbranden van het Glazen Paleis. De voorzitter Stang sprak de hoop uit, dat de hulpmaatregelen, in weerwil van den ernst der tijden doeltreffend zullen werken en men in het Duitsche Rijk en ook daar buiten de be hulpzame hand zal bieden. •Naar wij vernemqn, zija bij de brand iu het Glazen Paleis te München van de drie bronzen beelden van Rodin, welke door de Amsterdamsche Kunsthandel Frans Buffa en Zonen voor de tentoonstelling „Secession" waren afgestaan, door het vuur verteerd, evenals del evensgroote „Aage d'Airain" en de meer dan levensgroote „Adam". Alleen de buste „L'Homme a nez cassé" heeft men kun nen redden. MEDICUS ALS MOORDENAAR. Lagct ter dood veroordeeld. Dr. Laget, die beschuldigd wordt zijn eer ste en zijn tweede vrouw te hebben vergif tigd en te hebben getracht zijn schoonzuster op dezelfde manier om te brengen, is door het Assizenhof te Hérault ter dood veroordeeld. NOODWEER TE BRUSSEL. Groote schade. Een hevig onweder, gepaard gaande met regen en hagel, heeft gister de stad geteis terd. Er is groote schade aangericht: boomen werden ontworteld, uithangborden afgerukt, schoorsteenen omvergeworpen, winkelramen verbrijzeld. Er viel 7 m.M. regen. Tot dusver wordt geen melding gemaakt van slachtoffers. EXPLOIT VOOR LINDBERGH. Zijn mecanicien geeft den deur- waarde.- een kaakslag. Toen Lindberg op het punt stond in een eendekker een proefvlucht te ondernemen te zamen met zijn vrouw, kwam een deurwaar der aanloopen en bood hem een exploit aan. Na de overhandiging ging de man weg met de opmerking, dat het gemakkelijk was docu menten aan groote mannen aan te bieden, waarvoor hij een geweldigen kaakslag kreeg van den mecanicien, die in de buurt stond. De man ging heen zonder den slag te be antwoorden onder het wrijven van zijn kaak. Lindbergh, die opmerkte dat zich van de mensehenmenigte verontwaardiging meester maakte, vloog weg. Het exploit zou zijn uitgereikt door een persdocumentatiebureau, dat den beroemden vlieger bewoog zestig gulden pier maand te betalen voor het uitknippen van dagbladbe- richten ten behoeve zijner moeder. Later zeide Lindbergh den dienst op, doch hel bureau ging voort met het zenden van de uit knipsels aan zijn moeder. De rekening be draagt thans 12.000 gulden. DE AARDBEVING IN DEN BIJBEL VOORSPELD? Een aankondiging van de weder» komst van Christus oji aarde. In zekere godsdienstige kringen te Londen wordt, naar de News Chronicle meldt, de aardbeving beschouwd als een teeken van de wederkomst van Christus. Ds. Dinsdale Young, predikant van de Wesleyan Central Hall te Westminster verklaarde: „Ik geloof vast in een tweede komst van den Heer op aarde en zie in de Schrift, dat een van de voornaamste teekenen van de aankondiging van zijn terugkeer het veelvuldiger worden van aardbevingen is. Ongetwijfeld zullen er menschen zijn die hierom lachen, maar ik ben al eenige jaren onder den indruk van het toenemend aantal aardbevingen. Al geef ik toe, dat er een wetenschappelijke verklaring voor is, welke ik eerbiedig, wensch ik toch mijn theologisch inzicht te handhaven Ik wil niet zeggen, dat de Heer nu onverwijld op aarde weer zal keeren. Ik geloof, dat zulke aardbevingen een aanduiding zijn dat die tijd komende is naderbij is dan wij den ken". Ook mejuffrouw Chritcabel Pankhurst, eens een befaamd suffragette, die thans lezin gen houdt over Jezus' terugkeer, ziet in de aardbeving een teeken daarvan. „Hij heeft gezegd, dat een van de teekenen zou bestaan in groote aardbevingen in tal van plaatsen. Zij, die deze zaak bestudeerd hebben, hadden deze aardbeving al verwacht. Deze Engel sche aardbeving is van groote beteekenis, om dat zij een land treft, dat deze nauwelijks te voren op zoo'n schaal gekend heeft. Ik zie er de vervulling in van Zijn profetie; wij zijn bezig het eind te bereiken van een historisch tijdperk". Dr. BRÜNING EN Dr. CURTIUS weeiï i:r~ Vanmorgen te Bremerhaven ge arriveerd. Dr. Brüning en dr. Curtius zijn vanmor gen te 9 uur met de „Europa" te Bremerha ven aangekomen. Aangezien de communisten in den afgeloopen nacht door middel van strooibiljetten de werkloozen hebben aange spoord, om heden te demonstreeren, was de Columbus-pier, waaraan de Europa meer» de, doei' een sterke poUtje-coidon sjgeget.^

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1