Uw Kindje. Jkovmciaal Tlieuws Qwiewtecadm »"E .4V9SÏI MUS VAN EKN VEK'lOiEKSACfENTTJI Purol en Purolpoeder Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zorg geven als U het huidje maar droog houdt niet Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. ijjn verkrijgbaar bij Apoth. eu Drogisten. voudige strafkamer, die zich heden met deze water- en melkaffaire bezig hield. Gehoord als getuigen werden ook nu dr. Mol, directeur van den Keuringsdienst en den keurmeester Robben, terwijl de appellant voorzien was van een prima verdedigd in den persoon van mr. A. Prins Jz. De heer Robben gaf als in eerste instantie verslag van de geschiedenis der monster nemingen en inbeslagname, die de aanleiding vormden tot de strafvervolging, aangezien het door dr. Mol gedane onderzoek het bewijs opleverde, dat de verdachte melk een niet onbelangrijk percentage water bevatte. Dr. Mei, gehoord als getuige-deskundige, verklaarde dat iiT de van vervalsching ver dachte melk respectievelijk 1415—1617 IS en 9 deelen water waren bevonden. Voorts toonde dr. Mol een afbeelding, waaiuit kon worden geconstateerd, de staat van vervuiling waarin de door verdachte af- geleverde melk verkeerde. Verdachte bleef bij zijn opgaat er niets van te weten. De officier leidde de ontstemming van den kantonrechter af uit het bedrag der boeten, die hij dezen waterartisi had opge legd. De officier toonde zich achter in zijn requisitoir al niet veel vriendelijker en noemde het een schandelijk gedrag, dat bovendien nog aanleiding kon geven tot besmetting- De opgelegde boete achtte de officier in casu voldoende en werd dus bevestiging van het gewezen vonnis gevorderd. De verdachte scheen niet met zekerheid te kunnen opgeven, de bedragen waarin hij in de vermogens en inkomstenbelasting was aangeslagen. Mr. Prins achtte niet waarschijnlijk en vol doende aangetoond, dat verdachte water bij de melk had gevoegd. Opzettelijke verval sching was hem trouwens niet ten Ir.ste ge legd. Op de melkfabriek ..Hollandia" was nimmer aanmerking gemaakt. Pleiter drong ten slotte aan op het opleggen van een mindere geldboete De officier was het niet met den verdediger eens en gaf zulks in zijn repliek meer uit voerig te kennen. EEN TWEE-HENGEL-VISSCHER ZONDER ACTE IN HOOGER BEROEP. De brandstoffenhandelaar IJsbrand Sm. te Amsterdam had op 2 October 1930 te Ur- sem in de ringvaart langs den Walingdijk, welk water was gepacht door zekeren heer Edam, op karper gevischt met 2 hengels en daar hij geen acte, die hem recht gaf met 2 hengels te visschen aan den rijksveldwachter kon vertoonen, werd hij gecanlangeerd en vervolgens veroordeeld door den kantonrech ter te Alkmaar tot 2 maal 4 boete subs. 2 x 4 dagen hechtenis. Van dit vonnis kwam de heer Sm. in hoo- ger beroep en wij genoten het voorrecht deze belangwekkende visscherij-historie nog eens mede te maken. Hij beweerde voortdurend en ook nu weer, dat die tweede hengel niet aan hem behoorde. De officier achtte het vonnis van den kantonrechter bewezen en re- quireerde bevestiging. De appellant bleef echter in de overtuiging onschuldig te zijn, hardnekkig volharden. Uitspraak in alle za ken volgende week. Uitspraak vorige zitting. Joh. T., huisvr. H. B. te Den Helder, dief stal, niet verantwoordelijk verklaard en ont slagen van alle rechtsvervolging. HET VERSCHE KADETJE. Behandeling in hooger beroep. Voor de Vijfde Kamer der Amsterdamschs /echtbank diende gister in hooger beroep de zaak tegen den 36-jarigen directeur van hotel Suisse, J. F. S., verdacht van overtreding der arbeidswet. Hij zou als directeur van het ho tel in de aan het hotelbedrijf verbonden keu ken bakkerijarbeia hebben doen verrichten door den bakkersgezel H. Breet, bestaande in het vervaardigen van luxe-broodjes. Voor B. was geen arbeidslijst, vereischt volgens art. 68 der arbeidswet, aanwezig. Destijds stond de hotel-directeur voor den kantonrechter terecht, de ambtenaar van het O.M. eischte 0.50 boete (daar het hier een principieele beslissing betrof) doch de kan tonrechter, dr. Fontein, sprak verdachte vrij. Het O.M. ging in hooger beroep: Als getuige werd de controleur van den arbeid A. C. J. Bouter gehoord. Get. had geconstateerd, dat in de werk plaats bakkersarbeid werd verricht. De di recteur van Suisse had verklaard dat de bak kersgezel Breet, brood bakte om den logeer gasten versch brood te verschaffen vóór 10 uur des morgens. De directeur had geen ar beidslijst ingevuld voor B., daar hij z.i. tot het hotelpersoneel behoort. De oven van de broodbakkerij bevindt zich in de keuken De officier mr. E. Overbosch hield een 2cer uitvoerig requisitoir, waarin hij aller eerst de 6 overwegingen van den kantonrech ter naging, waarop vefü. was vrijgesproken, spr. noemde broodbakkerijen die plaatsen waar brood wordt bereid, dit is hier het ge- val. Dat ter plaatse uitsluitend brood wordt bereid is niet noodig om de werkplaats als bakkerij te bestempelen. staat,yast> in de keuken van Suisse brood word gebakken ten behoeve van de wi <0lan? 2e inrichting uitsluitend natcin* i u' [S d€ arbeidswet niet van toe- ïrbe dfw°t a ienen de ar<ikelen der arbeidswet te worden nageleefd. Ook in een api a?af me!l g*en brood voor 10 uur wor den afgeleverd. Spr. was van meening, dat vonnis van den kantonrechter onjuist was gewczen hjj cjsch{e vernieti tjer u« ,t£HVardedig";. mr A 1 "erzenberg, be- hier J^PVattl"g Va" den officier '"dien uier sprake is van een bakkerij, dan is er nog geen strafbaarheid aanwezig, daar de keuken waarin gebakken wordt, onttrokken ia aan de arbeidswet, aangezien zij geen fa briek of werkplaats is in den zin der wet. Zoolang de arbeidswet niet is ingevoerd voor koffiehuizen en hotels, valt de arbeid in de keuken-bakkerij niet onder de arbeidswet. Het gaat hier om de kwestie of de hotelhou der zijn gasten versch brood mag afleveren vóór 10 uur des morgens. PI. concludeerde tenslotte tot bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Uitspraak 23 Juni a.s. OPZETTELIJKE ONGEHOOR ZAAMHEID VAN EEN RITMEESTER. Het hoog-militair gerechtshof heeft, over eenkomstig het requisitoir van den advocaat fiscaal, tot één dag gevangenisstraf veroor deeld wegens opzettelijke ongehoorzaamheid den ritmeester, destijds commandant van de bereden afdeeling der politietroepen te Am sterdam, thans dienende bij het tweede half- regiment huzaren in garnizoen te Breda, die uitdrukkelijk geweigerd had om te voldoen aan een door den waarnemend korpscomman dant verstrekten last om dezen in te lichten, waarna hij in een tegen hem aanhangige klacht rechtstreeks een memorie van grieven aan het hoog-militair gerechtshof heeft ge zonden in plaats van den hiërarchieken weg te volgen. ze HEILOO. In de bestuursvergadering van „De Han- j" is besloten om de noodige stappen te doen om een poststation waar gelegenheid is alle postzakken af te doen in de buurt van de r.k. kerk te krijgen. Bij meerdere gelegenheden hebben we ge wezen op den bloei dezer gemeente, wat mede blijkt uit den aanwas der bevolking. Dezer dagen is de 5000e inwoner in den burgerlijken stand ingeschreven. En nu weer met frtsschen moed naar de 6000. De heer P. de Jager Jr. heeft zijn ont slag ingediend als lid van den raad van toe zicht voor de Neutr. Coöp. Boerenleenbank alhier. Door het bestuur is voor deze vaca ture de volgende voordracht opgemaakt: 1. N. F. Helder, 2. IJ. Blokker, 3. Jb. Groot. Gister is men wederom begonnen met het dichtmaken der gaten in den Heerenweg. Aan de tientallen die hun ergernis uitten over dat „waardelooze gepruts" zij gemeld dat het dichten der gaten noodig is en tevens voor ziet men ook nog in de werkloosheid. Wij brengen in herinnering dat aan de N.V. „Geruischlooze Weg" te Heemstede de uitvoering van verbetering Wegdek van den Heerenweg, Raadhuisweg (Zuidzijde) en Burg. de Wildtlaan wordt opgedragen. De mopperaars moeten een weinig geduld heb ben. LIMMEN- Gister brak bij de heer S. een begin van brand uit terwijl alleen kleine kinderen thuis waren. De brand werd door voorbijgangers en buren gebluscht. Gister kwam de 14-jarige J. P. bij het voetballen te vallen. Het ongeval was van dien aard, dat de hulp van den geneesheer werd ingeroepen. Deze oordeelde den toestand van dien aard dat de patiënt naar het ziekenhuis te Alk maar is vervoerd. UITGEEST. De heer C. N. Schaar, hoofd der r.k. bijz school alhier slaagde dezer dagen voor het examen Esperanto B. In verband met te verrichten werkzaam heden an de gasbuizen liggende in den Tol weg onder de gemeenten Uitgeest en Heems kerk zal vanaf Donderdag 11 Juni a.s. dien weg van des voormiddags 7 uur tot des na middags 7 uur voor rijtuigverkeer gesloten zijn. WINKEL. De heer B. Span, hoofd der school voor lager en uitgebreid lager-onderwijs alhier, is aangewezen om zitting te nemen in de com missie voor het afnemen van het M.U.L.O. examen. NOORDSCHARWOUDE. Vergadering van de vereeniging voor Huis verzorging werd Dinsdagavond in Concordia te Noordscharwoude gehouden. De opening geschiedde door den heer S. Wagenaar in zijn kwaliteit van voorzitter van „Het Witte Kruis". In het bijzonder werd hartelijk welkom geheeten Ds. Staal als adviseerend van Het Witte Kruis. De notulen van de oprichtingsvergadering werden ongewijzigd goedgekeurd. Door vertrek van de presidente, mevr. Staal, zag het bestuur zich genoodzaakt nu alweer bestuursverkiezing te houden. Dank werd gebracht voor de voorberei dende werkzaamheden, welke door dit be stuurslid zijn verricht. De uitslag der stemming was dat mevr. KeemanKaai 26 van de 32 stemmen kreeg. Deze nam haar benoeming, na enkele opmer kingen, aan. Een reglement werd met algemeene stem men aangenomen. Vervolgens werd nog de instructie der ver zorgsters besproken en vastgesteld. Nog werd voorgesteld om in ieder dorp apart een vergadering van de leden bijeen te roepen, uit welks midden dan de commissie- kiden, welke aan het bestuurslid zal worden toegevoegd, te benoemen. Bij de rondvraag werd door niemand het woord verlangd, zoodat de voorzitter tot sluiting kon overgaan. DIRKSHORN. Onder leiding van den heer R. v. d. Laan werd Maandagavond ten huize van den heer D. Swager vergaderd ter bespreking van het schoolfeest voor de leerlingen der openbare school alhier. Na opening legde de voorzitter, tevens penningmeester, dc rekening over T 930 over. Deze werd nagezien door de heeren J. Ho- man en J. Smit en goedgekeurd op een uit gaaf van 213.33 tegen een ontvangst van 231.30, batig saldo 1797. Aangezien nog een flinke reserve van vorige jaren be staat, kan ook dit jaar, trots den minder gun- stigen economischen toestand der burgerij, met gerustheid een schoolfeest worden op touw gezet. Na eenige bespreking wordt be sloten, met de klassen 1 tot 5 een rijtoer per bus te maken over Alkmaar naar Bergen en Schoorl op Vrijdag 26 Juni en met de hoog ste klassen een reisje te doen naar Amster dam en aldaar Artis en Schiphol of het Rijksmuseum te bezoeken op 3 Juli. Verschil lende aanwezigen boden zich bereidwillig aan, de gebruikelijke lijsten bij de burgerij te presenteeren. Hierna sluiting. TEXEL. Qesiaagd. De heer M. Brugman te Schagen is ge slaagd voor het examen klerk Nea. Spoorwe gen. D, heer D. C. Prins te Schagen is ge slaagd voor Rijksklerk bij de Dir. Belastin gen, Invoerrechten en Accijnzen. Qekozen. De heer J. Schenk Dz. te Schagen, voorzit ter van de afd. Schagen van den Ned. Bond van Koffiehuishouders, Slijters en Restau ranthouders is gekozen tot voorzitter van Kring I van bovengenoemden Bond Kring I omvat de afdeelingen Alkmaar, Egmond, Schagen, Helder en Texel. Overgeplaatst. De heer W. Koning, besteller P. T. T. te Schagen wordt overgeplaatst naar Haarlem. SCHAGEN. De jeugdherberg Panorama, hoewel nog niet officieel geopend, is de vorige week in gebruik genomen. De eerste gasten waren een paar knapen, die zich nog wel wat moes ten behelpen, omdat de timmerlieden en schil ders nog 't gebouw niet afgeleverd hadden. Zaterdag kwam een groep van 17 jongens en meisjes onder geleide in Panorama hun in trek nemen. Uiterst voldaan is 't gezelschap Zondag weer vertrokken. Aan de inrichting is door de onderneemster (T.E.S.O.) zeer veel ten koste gelegd. Ongetwijfeld zullen er dan ook dezen zomer velen hun intrek ne men. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Vergadering van den rrad der gemeente Zuid en Noordschermer, op Maandag 8 Ju ni 1931, des voormiddags te tien ure. Aanwezig alle leden. Voorzitter: de heer C. de Groot, burgemeester. De notulen der laatstgehouden vergade ring w erden gelezen en onveranderd. De heer Jb. Heinis verzocht aanteekening, dat hij ter vorige vergadering tegengestemd heeft, wat betreft het voorstel van der Laan inzake het uitgeven van gemeentewerk aan W. Blaauw te Groot-Schermer. Vastgesteld werden eenige besluiten tot wijziging van en af- en overschrijving op de loopende gemeentebegreotingen. Ingekomen was o.a. een schrijven van den Bond van Mobilisatie-slachtoffers. Dit gaf aanleiding tot eenige discussie. Mevrouw Slooten wilde wel medewerken, tot het, door dien Bond beoogde doel Ook de heer Posch wees op de billijkheid, dat de regeering zorge voor de menschen, die het slachtoffer zijn ge worden van het vervullen van hun dienst plicht. De voorzitter gaf eene uitvoerige be schouwing omtrent hetgeen reeds van regee- ringswege terzake wordt gedaan. Het prae- advies van B. en W., fceoogende, het schrij ven voor kennisgeving te doen aannemen, werd hierop met 5 tegen 2 stemmen, die van de leden Slooten-Smit en Heinis, aangeno men. Een request van de afdeeling Groot- Schermer van den Bond van Landpachters in Nederland, om voortaan bij de periodieke verhuring van de landerijen der gemeente eene andere gedragslijn te volgen, werd met 5 tegen 2 setmmen, die van mevrouw Sloo tenSmit en Jb. Heinis aangehouden, ter be schikking van den nieuwen gemeenteraad, zulks op grond van de overweging, dat de eerstvolgende verhuring eerst na het optre den van dien raad zal plaats vinden. Blijkens de verlies- en winstrekening van het Electriciteitsbedrijf over 1930, heeft dat bedrijf 'n netto-winst gemaakt van 225.33\ als volgt ontstaan: Netto-winst Groot-Scher mer, '910.55 J^, netto-winst Driehuizen, ƒ140.70. Netto-verlies Schermer c.a. ƒ825.92. B. en W. hebben, in overleg met den In specteur van het Lager Onderwijs te Alk maar, den heer P. Cornielje benoemd tot tij delijk waarnemend hoofd der openbare lage re school te Driehuizen, met ingang van 1 Mei j.1. Aan één tuinder is, met borgstelling van de gemeente een voorschot verstrekt van 2000. Overigens is door geen tuin- of ak kerbouwer van de provinciale regeling, in deze gemeente gebruik gemaakt. B. en W. zijn voornemens met den heer C. Wiedijk Pzn. te Groot-Schermer eene re geling te treffen, waarbij deze een stukje grond om niet aan de gemeente afstaat ten dienste van verbetering van de z.g. draai- plaats voor voertuigen aan het Zuideinde te Groot-Schermer. Dit stukje maakt deel uit van het kadastrale perceel D. 1099 De af- stand geschiedt voor onbepaalden tijd, ter wijl de gemeente als tegenprestatie een hekje zal doen plaatsen. Het onderhoud daarvan komt echter niet ten laste der gemeente. De raad betuigde instemming met een en ander en voteerde een bedrag van ten hoogste 30 voor de te maken kosten. Vastgesteld werd eene verordening, hou dende herziening van de geldende strafeei- ordeningen, als bedoeld bij artikel 208 der Gemeentewet en eene verordening tot wijzi ging van de afschrijvingspercentages betrei- fende de activa der bovengrondsche L. S. netten te Groot-Schermer en te Driehuizen. De voordracht voor de benoeming van een hoofd der O. L. School te Driehuizen, door B. en W. in overeenstemming met den inspecteur opgemaakt, luidt als volgt 1. J. A. Rijnberg, hoofd der openbare la gere school te Oudelande (Zeeland) M. Groentjes, onderwijzer van bijstand aan de openbare lagere school te Bergum (Er.) De voorzitter gaf eene uitvoerige uiteen zetting van het verloop dezer zaak De eer ste oproeping van sollicitanten leverde een gegadigde op, de herhaalde oproeping even eens één. Spreker memoreerde al hetgeen B. en W. hebben verricht inzake onderzoek naar deze sollicitanten, waarbij zij zeer veel mede werking van den Inspecteur hebben onder vonden. De sollicitant Rijnberg is in zijne school bezocht geworden. Met den sollicitant Groentjes is, op de gebruikelijke wijze eene samensprekiug gehouden te Alkmaar, onder leiding van den Inspecteur. Hierna ging de raad over in geheime vergadering ter bespre- king van de sollicitanten. Na heropening der openbare zitting zeide de heer M. C. van der Laan, dat het bezoek van B. en W. aan Zeeland nog al eenige cri tiek onder de ingezetenen heeft verwekt, omdat men meende, dat een zoo verre reis veel kos ten medebracht en deze niet noodig werd geacht. Echter, zoo ging spr voort, na het geen ik omtrent deze zaak thans heb ge hoord, is het mij duidelijk, dat deze critiek volkomen ongegrond is. Ik wil dan ook gaar ne hier warme hulde brengen aan het Col lege voor de wijze, waarop B. en W. de ver schillende onderzoekingen hebben verricht. De voorzitter zeide, dat hij zich van laag- bijdegrondsche critiek nimmer iets pleegt aan te trekken, maar"dat het hem toch verheugt, dat de heer van der Laan hier een anderen toon doet hooren. Wethouder Posch sloot zich daarbij volko men aan. Spr. protesteerde tegen de mislei dende beweringen van de j^ersonen, die deze gelegenheid hebben aangegrepen, het dage- lijksch bestuur te bekladden Wellicht waren de komende verkiezingen daaraan niet vreemd. Mevr. Slooten zeide, dat ook zij meende, dat met het geven van een proefles ter plaat se had kunnen worden volstaan, maar, aldus spreekster, dit is mijn zakelijke opvatting en heeft niets uit te staan met de kwaadaardige praatjes van zekere groepen van personen. De voorzitter zeide, dat het doen geven van proeflessen een nagenoeg verlaten stand punt is. Overgegaan zijnde tot stemming bleek de heer J. A. Rynberg vijf, de heer W. M. Groentjes twee stemmen te hebben bekomen. Eerstgenoemde is dus benoemd en werd staande de vergadering daarmede telegra fisch in kennis gesteld. Aangenomen werd z. h. st. een voorstel van B. en Wom de gemeenschappelijke re geling inzake het toelaten van leerlingen tot de wederzijdsche openbare lagere scholen, aangegaan met de gemeente Oterleek op te heffen. De voorzitter zeide, dat B. en W. tot dit voorstel zijn gekomen, op grond van de overweging, dat door afname van het leer- lingentai der eigen openbare lagere school te Drienuizen, het gevaar opdoemde dat deze school tot een éénmansschool zou worden teruggebracht. Waar onderwijs door een leerkracht aan zeven klassen eigenlijk niet goed mogelijk is. zou de gemeente dan weder eene assistente moeten aanstellen, waarvan wedde en verdere kosien voor reke ning der gemeente blijven. Het College heeft nu tijdig de ouders van twee aldaar schoolgaande kinderen medegedeeld, dat hun kindereh per 1 Mei de school te Stompetoren (Oterleek) niet meer mochten bezoeken. Het zelfde is bericht geworden aan B. en W. van Oterleek, terwijl een nieuwe aanvrage van een ouder tot schoolbezoek van zijn kind aan evengenoemde school is afgewezen. De bur gemeester van Oterleek heeft den voorzitter telefonisch bericht, dat Oterleek zich van deze zaak niets zou aantrekken, dat de rege ling nog van kracht was enz. enz. De voorzitter heeft er toen zijn ambtgenoot op gewezen, dat Oterleek hierin natuurlijk vrij was, maar dat Zuid- en Noord-Schermer uiteraard voor, zonder toestemming van B en W. toegelaten leerlingen geen* Siia volgens de regeling zou betalen en dal vendien deze zaak alleen vatbaar wa eene briefwisseling tusschen de coll**LVOOr B. en W. der betrokken gemeenten Hie?nVa-n nimmer meer iets van OterleeK Wrn 18 doch de kinderen zijn blijkbaar Stompetoren toegelaten Waar de af®» naar de school te Stompetoren, hoewel w- ner voor sommigen dan naar die te n huizen, toch ook niet gering is, meende heï college de belangen der eigen school en a gemeente-financiën in deze het zwaars moeten laten wegen. Met deze opvattin* dus met het voorstel betuigden alle ïlt onverdeeld instemming. 6001 De heer Van der Laan had echter Mar, gezien, dat B. en W. ten aanzien van een kir^T dat in aanmerking kwam. om naar Alkm» school te gaan op eene openbare ja*." school, een soepeler houding hadden aan genomen. n* De voorzitter stelde in het licht, dat het College een verwijt wegens partijdige be handeling zou hebben verdiend, indien 7» hierin anders hadden gehandeld. Het meiisch attest, waarover de heer Van der Laan spreekt is nimmer aan B. en W. ingezonden noch vertoond. Bovendien hechten B en w niet onder alle omstandigheden aan een medisch attest dezelfde waaide, waar jJI betreft, daarnaar eene gedragslijn te h« palen. Na uitvoerige toelichting door den voor zitter werd zonder ïoofd -lijke sommin?' aangenomen een voorstel van B en W., 0~ hen te machtigen, voor de gemeente aan te koopen van de Diaconie der Nederduitse,) Hervormde Gemeente te Grooi-Schermer, een aldaar gelegen stukje grond, sectie D nr. JOJö onder voo-bthoud. dat dit perceel zaj Zj,n' ontdaan van alle daarop nu nog staande bouwsels en behoorlijk genivelleerd koopprijs zal bedragen 25 vrij op naam der gemeente. Op voorstel van den heer Jb. Heinis wei d-en B. en W. gemachtigd, o idex-handfüngea aan te knoopen omtrent den „ankoop van een, mede aldaar aan het Zuideindr gelegen per ceeltje grond, kadastraal bekend Sectie D nr. 943. Mevrouw SlootenSmit vroeg en ver kreeg eenige inlichtingen omtreni toepassing der tarieven voor strooml-.vering voor water bemaling. De heer Heinis wees op een defect aan de dakgoot van de gemeenteschuur en op de wensciielijkheid te zijner tijd eenige palen van het electrisch net eenigszins meer achteruit t« zetten in het belang van het rijverkeer. Hierna sluiting. SINT PANCRAS. Dinsdag namiddag 2 uur vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den heer J. Kroonenburg, burgemeester tevens secretaris. Aanwezig alle leden. Van het bestuur der Commissie van Beheer der Lichtbedrijven was bericht ingekomen, dat de voor- en nadeelen, ontstaan door een eventueele overname van ons G.E.B door het P.E.N. zijn onderzocht en dat genoemde commissie heeft besloten, het bedrijf niet aan het P.E.N over te doen. Als reden werd op gegeven, dat de verbruikers eerder meer dan minder zullen moeten betalen voor den te ge bruiken stroom. Het werd algemeen goedge vonden en besloten om tot kabileering over te gaan. De heer Snel vroeg of de stroom nu goed- kooper wordt, indien de ondergrondsche kabel gereed is. De voorzitter antwoordde hierop, dat de prijs in geen geval zal rijzen, dit volgens on derzoek van den directeur der lichtbedrijven. Van dezelfde commissie was een schrijven ontvangen, dat de commissie voor het O. O. is benoemd als volgt: voorzitter A. J. Wijnveldt, burgemeester van Oudkarspel, plaatsvervanger J. Kroonenburg, b"r.2{* meeseer van Sint Pancras. Leden de heeren J. Ootjers, plaatsvervanger C. Ooyevaar; u Kramer Gz., plaatsvervanger P K°S£T' Voor het personeel de heer J. v. d. Abee>e, plaatsvervanger J. H. de Laat; P. met als plaatsvervanger de heer W. v. w- Voer kennisgeving aangenomen. Door de Grondbelasting is na opm«™» de gemeente Sini Pancras volgens cadastralen legger eigenaar geworden Twuijverweg en gedeelte Koedijker fie&P.'L Goedkeuring Ged. Staten op de vo»u van land aan den heer P. Keizer, a's het grasgewas langs den Twuijverweg der heer J. Wiedijk. Je De koojisom van de Provincie bedrag0 1CKK) voor grond waarop de transfor® is gebouwd, is ontvangen. u., De kosten echter van overschrijven, voor de gemeente zouden komen, hebben al wat correspondentie gekost. Aanvan moest daar voor worden betaald J I48- Echter is flians terug ontvangen 32-10- Van de arbitrage-commissie inzake "~f Koedijker fietsoad is bericht ingekoine - het 617. Met vereende krachten werden de kuipen op hun plaats gezet. In een rij werden ze geplaatst. Kee- sie sloofde zich uit, maar ook de anderen deden hun best den verkeersagent genoegen te doen. Het prin sesje keek rond. I11 langen tijd had zij de omgeving niet gezien. (118. Eindelijk was alles gereed, en hecsie, stand- sesje en Janneman namen hun plaatsen in, re- beelden gelijk. Keesie deed alsof hij het .men gelde, het Prinsesje alsof zij iemand wilde moest en de matroos alsof hij op den uitkijk ston de koning gewaarschuwd worden.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6