DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. STEMT list BIOMSEH Hit hei flademmt T)jaqdtüksdi Oveizicht .ffuitmCand lo. 135 DOXDEHDAe 11 JUH1 1931 133e Jaargang. DE FRANSCHE BÜITENLANDSCHE POLITIEK. Interpellatie in de Kamer en een „handige'' rede van Briand. DE BESPREKINGEN OP CHEQUERS. Verklaring van MacDonald. Brüning en Curtius te Berlijn teruggekeerd. Telegram van Henderson aan Curtius. Heden Kabinetsraad? Mac Donald over het week-end. DE POLITIEKE TOESTAND IN DUITSCHLAND. DE RAMP VAN DE „POSEIDON". Verklaring van Alexander. Nog acht man in leven? ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE BERLIJN. MOORDENAAR TER DOOD VEROORDEELD. ce.vOQ.cI. De jaau werd tgf dftstd veroordeeld- ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- er Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. iranco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven iranco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voornam C 9, postgiro 37060. Telei. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. im imwiiiii awm iiiiiiih 1""iitir uimmi'HÉMiiiihi urn Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Den Haag, 10 Juni 1931. Gelijk te voorsepplen viel, heeft de Tweede Kamer heden bij den aanvang der vergade ring hare goedkeuring gehecht aan de her ziene Drankwet. Nadat enkele leden een ver klaring omtrent hun stem hadden gegeven, werd net voorstel goedgekeurd met 58 tegen 10 stemmen. Tegenstemmers waren de libe ralen, de beide katholieken Van Vuuren en Bongaerts, de communist De Visser en de plattelander Braat. Hierna is behandeld het ontwerp houdende regelen betreffende het hebben van Röntgen toestellen en het in voorraad hebben van radio-actieve stoffen. Daar de regeering van oordeel is, dat de tot nog toe op dit punt be staande vrijheid gevaar voor anderen kan opleveren wil zij het houden van dergelijke toestellen en stoffen binden aan een door de overheid te verleenen vergunning. In beginsel was daartegen natuurlijk geen bezwaar, maar mevr. De VriesBruins (s.d. a.p.) meende, dat dit voor geneeskundigen en tandartsen te ver ging en deze vrijheid moes ten hebben om ook zonder vergunning een Röntgentoestel moesten kunnen gebruiken, terijl ook handelaars in radio-actieve stoffen het zonder vergunning zouden moeten kun nen stellen. Dr. Vos (lib.) schaarde zich aan hare zijde. Minister Verschuur kon zich daar mee echter niet vereenigen, omdat o.a. het artsdiploma volstrekt geen waarborg op levert, dat een dokter met een Röntgentoestel overweg kan. De Kamer was 't daar blijkbaar mede eens, want na eenig debat is een amen dement van mevr. De VriesBruins in haar geest verworpen met 40 tegen 23 stemmen. Het wetsvoorstel is daarop zonder stemming goedgekeurd. Het overige van den middag is gewijd ge weest aan een herziening van de Stucadoors- wet. Van groot belang was die herziening niet. Het betreft in hoofdzaak een wettelijke vaststelling van den werktijd (8/4 per dag), welke intusschen feitelijk thans reeds be staat, terwijl de werking van de wet overi gens over het geheele havenbedrijf wordt uit gebreid. Tegenstanders van het voorstel wa ren in de eerste plaats de heer Knottenbelt (lib.), die het in dezen malaisetijd onge- wenscht vond en het geen goede politiek noemde wat reeds bestond bovendien nog in de wet vast te leggen; dan de heer De Visser (coinm.), die zijn schouders ophaalde over dit klein gedoe en sprak van een 7-urigen werk dag als iets, dat onvermijdelijk zou komen, en ten slotte de heer Braat (plattelander), die zich er over verbaasde, dat men in dezen tijd met zooiets durfde komen. Met het oog op de concurrentie van het buitenland achtte hij een wettelijke regeling van den werktijd onmoge lijk Minister Verschuur, die er met nadruk op wevs, dat het voorstel niet zoo heel veel be- teekende, meende het toch een verkeerde poli tiek te moeten heeten, dat de wetgever zich op dit oogenblik uit het havenbedrijf zou terug trekken. Juist omdat de toestand ernstig is, is het de taak van den staat met de wet de vrije maatschappelijke orde te bevorderen. •Nadat enkele heeren hadden gerepliceerd, kwamen de artikelen aan de orde. Daarover morgen meer. In de Fransche Kamer zijn eergisteren Weer eens een paar aanvallen gedaan op Briand, maar hoewel de heeren wat warm werden en groote woorden door de zaal slingerden, was de aanval van minder dan geen beteekenis. Er was een drietal interpellaties, n.1. een over het hardhandige optreden van de politie bij de terugkomst ton Briand uit Genève, een over de Stahlhelmbetooging te Breslau en een over het voornemen van Briand, om a.s. Zondag deel te nemen aan een manifestatie van oud-strijders te Gourdon. De eerste was zeker van het minste belang en liep dan ook met een sisser af. De tweede was iets belang rijker. De Stahlhelmbetooging te Breslau heeft in Frankrijk kwaad bloed gezet en ongerustheid gewekt. De spanning dreigde zich in de Kamer boven Briand's hoofd te ontladen; er zijn in Frankrijk altijd wel po'itici van rechts, die Briand aansprakelijk stellen voor alles wat er in Duitschiand niet naar de Parijsche mode gebeurt. Ditmaal wilde de rechtsche afgevaardigde Loring over de betooging te Breslau interpelleeren. Briand wees die in terpellatie af in een belangwekkende rede, waarin hij de Franscnen verzocht, zich niet Al te dik te maken over alles wat er in duitschiand voorviel, en liever een wijs- geerige lankmoedigheid te betrachten. De re geering. van haar kant. was voldoende Waak zaam Natuurlijk keurde Briand de Breslausche parade met maarschalken en prinsen niet goed. Er waren daar betreurenswaardige woorden gevallen, maar men moest de zaak niet overdrijven. De nazi's hadden beweerd, dat er wei 150,000 menschen betoogd had den; in werkelijkheid waren het er 50 a 60 duizend geweest. Frankrijk moest zich door deze dingen niet van den vredesweg laten afbrengen, het was op samenwerking met Duitschiand aange wezen. Natuurlijk rustte op de Duitsche re geering de taak om ook van haar kant alles te vermijden wat die samenwerking in ge vaar kon brengen en op het gevaar van be toogingen als de Breslausche had Briand haar dan ook eens te meer gewezen. Echter had Frankrijk er geen belang bij, dat deze regeering verdween, want dan zou ze door de nationalisten vervangen worden en dan was men nog verder van huis. Aan het eind van zijn rede roerde Briand de besprekingen op Chequers aan. Het was mogelijk, dat Duitschiand daar gepoogd had, de aandacht op zijn economischen toestand te vestigen, dat is zijn goed recht. Wanneer voorstellen zouden gedaan worden, die tegen Frankrijks •belang ingaan, dan kan het altijd neen zeg gen. Het is niet mogelijk die kwestie zonder Frankrijks toestemming te regelen. Er kan geen sprake van zijn het plan-Voung te wij zigen, daar het een definitief karakter heeft. Het plan sluit mogelijkheden voor Duitsch iand in, waarvan het wellicht gebruik zal maken. Van omverwerping van het plan- Young te spreken, is een verre weg. Tot nu toe heeft men zich niet tot Briand in dezen zin gewend. De Kamer kan overtuigd zijn, dat Frankrijk vast op zijn standpunt zal staan. De minister bereikte met zijn gematigde en verstandige rede. dat de interpeUatie-Loring voor onbepaalden tijd werd verdaagd, zoo dat een ongewenscht debat vermeden werd. In antwoord op desbetreffende vragen in het- Engelsche Lagerhuis deelde de minister president mede, dat hij niets kon toevoegen aan het communiqué dat verstrekt is omtrent de besprekingen op Chequers. Zooals steeds de bedoeling is geweest, hebben de bespre kingen den vorm aangenomen van een alge- meene gedachtenwisseling. Er zijn geen an dere besluiten genomen dan in het communi qué zijn uiteengezet. Mac Donald voegde hieraan toe, dat de Duitsche Rijkskanselier hem en Henderson voor een contrabezoek hebben uitgenoodigd. De regeering heeft het genoegen gehad deze uitnoodiging te aanvaarden, doch er is nog geen datum voor het bezoek vastgesteld. In antwoord op een andere vraag deelde de premier mede niet van meening te zijn dat een debat over den huidigen toestand in ver band met de herstelbetalingen en de inter nationale schulden van nut zou zijn. De speciale Lloyd-trein, waarin 'zich de Rijkskanselier dr. Brüning en de Rijksminister van Buitenlandsche Zaken Dr. Curtius be vonden, is gistermiddag te ongeveer 17 uur op het station FriedriChsstrasse aangekomen, alwaar tal van ministers en leden van het corps diplomatique ter verwelkoming aan wezig waren. Buiten het station was zeer veel belangstelling. Henderson heeft in antwoord op het tele gram van Curtius een antwoordtelegram gezonden, waarin hij zegt, dat het hem ver heugt dat de Duitsche ministers een aange- namen tijd in Engeland hebben doorge bracht. Het Duitsche Rijkskabinet zal vandaag een bijeenkomst houden ter bespreking van de op The Chequers gehouden gedachtenwisselin- gen. Vrijdag zal de Rijkskanselier zich naar Neudeck begeven om den Rijkspresident rap port uit te brengen over zijn bezoek aan En geland. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat onderhandelingen met de partijleiders nog voor het vertrek van den Rijkskanselier naar Neudeck mogelijk zullen zijn. In welingelichte kringen gelooft men niet, dat deze week be langrijke Kabinetsbesluiten te wachten zijn. Desgevraagd heeft Ramsay MacDonald in het Lagerhuis een verklaring afgelegd over de besprekingen met de Duitsche'ministers. Hij zeide, dat hij aan het Zondag na afloop van de besprekingen op The Chequers verstrekte communiqué niets toe te voegen had. De be sprekingen hebben, gelijk de bedoeling was geweest, het karakter van een algemeene ge dachtenwisseling gedragen en er zijn geen andere beslissingen of besluiten genomen dan die, welke in het communiqué werden genoemd. Voorts heeft de Duitsche Rijks kanselier MacDonald en Henderson uitge noodigd tot het brengen van een bezoek aan Berlijn, welke uitnoodiging door de Engel sche regeering met het grootste genoegen werd aanvaard. Een bepaalde datum kon echter nog niet worden vastgesteld. Spr. ge loofde niet, dat onder de tegenwoordige om standigheden een debat over de kwestie der herstelbetalingen en oorlogsschulden van nut zou kunnen zijn. De afgevaardigde Wiso merkte op, dat het Lagerhuis iet dusverre nog geen gelegenheid heeft gehad tot het houden van een algemeene bespreking van het vraagstuk der herstel betalingen en oorlogsschulden en stelde de vraag of een dergelijke belangrijke kwestie niet in het Parlement dient te worden be sproken. MacDonald antwoordde: „Ja, zoodra de tijd hiervoor gekomen is". Op de vraag of hij de bijeenroeping over weegt van een Conferentie van bij een inter nationale regeling belanghebbende mogend heden met het doel wederkeerige schrapping van de verplichtingen in den uitgebreidsten zin des woords, zeide MacDonald, dat de houding van Engeland ten aanzien van de oorlogsschulden wel bekend mag worden genoemd. Stappen in de richting, als door den steller van de vraag bedoeld, zouden voor het moment geen enkel nut hebben. De Rijksdagfractie van de Beiersche Volks partij heeft gisteren vergaderd en den poli- tieke n toestand besproken. Inderzonderheid werd over de nieuwe Noodverordening van gedachten gewisseld. Eerst na het Senioren convent zal de fractie haar houding inzake vervroegde bijeenroeping van den Rijksdag bepalen. HET CONFLICT-V ATICAAN— FASCISME. Het conflict tusschen de Italiaansche regeering en het Vaticaan schijnt thans tot oplossing te zullen komen. Beide partijen vertoonen toenadering tot elkaar en gaan tot maatregelen in eigen kring over. De paus, die ten stelligste blijft ontkennen, dat de katholieke actie zich op politiek gebied be weegt, heeft toegegeven, dat sommige leiders der katholieke actie soms anti-fascistische tendenzen vertoonen. De directeur van het bureau der katholieke actie is dan ook als zoodanig afgetreden. Tegelijkertijd heeft de regeering drie personen doen arresteeren, die hebben deelgenomen aan de vernieling van een der bureaux der katholieke actie. Musso- lini heeft een gestreng onderzoek naar de daders aangezegd en strafmaatregelen tegen hen ingesteld. DOODELIJK VLIEGONGELUK IN FRANKRIJK. Eén doode. Uit Angers wordt gemeld, dat gisteren op het vliegveld aldaar een vliegtuig van de Fransche Aero-club op ongeveer 5 M. hoogte boven het veld in botsing kwam met het in structietoestel van een leerling-vlieger. Een der leerlingen werd onmiddellijk gedood, ter wijl de andere ongedeerd bleef. Beide vlieg tuigen werden totaal vernield. De Eerste Lord van de Admiraliteit Alex ander heeft gisteren in het Lagerhuis een verklaring afgelegd over de ramp van den Britschen onderzeeër „Poseidon", die ge ramd werd door het Chineesche schip „Yuta" en 21 mijlen ten Noorden van Wei-Hai-Wei gezonken is. Alexander zeide, dat de Poseidon tijdens de botsing aan het zeeoppervlak was. De op perbevelhebber in China, die zich naar Wei- Hai-Wei heeft begeven, rapporteert dat het totaal aantal thans geredden 5 officieren en 30 manschappen bedraagt. Twee schepelin gen, die boven water zijn gekomen, zijn over leden, terwijl achttien opvarenden vermist worden. Er zijn gister pogingen gedaan den onderzeeër te lichten. De „Medway, en de „Hermes", „Cumberland" en andere oor logsschepen zijn ter plaatse. Alle overlevenden zijn opgepikt door de Yuta kort na de botsing, met uitzondering van zes schipbreukelingen die uit het wratc gered zijn door middel van een speciaal ap paraat. Zij zijn opgenomen in booten van de Britsche oorlogsschepen. Twee van hen zijn later overleden, terwijl de toestand van een derde geredde hachelijk is. Deze mannen wa ren in de stookplaats van den onderzeeër doen deze zonk. E>e minister eindigde met zijn overtuiging uit te spreken dat het Huis zijn sympathie heeft met de door de Admira liteit aan de nagelaten betrekkingen der slachtoffers gezonden bewijzen van deelne ming- Volgens de laatste berichten is de Posei don twee minuten na de botsing gezonken. Er is om nadere bizonderheden verzocht. Naar de laatste berichten melden is men erin geslaagd verbinding tot stand te bren gen tusschen de gezonken Engelsche duik boot „Posseidon" en het moederschip „Med way". Acht leden van de bemanning zouden nog in leven zijn. Twijfel over de acht overlevenden. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat de Britsche admiraliteit betwijfelt, of er nog leden van de bemanning van de bij Wei- Hai-Wei gezonken Engelsche duikboot „Pos seidon" in leven gijn. De berichten ijj de pets, als zouden er nog acht overlevenden aan boord van het gezonken schip zijn opgeslo ten, zijn tot nog toe niet officieel bevestigd. Ook de ontvangen telegrammen van den commandant der Britsche vloot in de Zuid- Chineesche zee melden niets van de redding van acht overlevenden. TWEE DIENSTWEIGERAARS *T BELGIE. Voor het militair gerechtshof te Brussel. Het Hbld. meldt, dat het militair gerechts hof te Brussel wederom twee zaken heeft be handeld van dienstweigering om godsdiensti ge redenen. In het eerste geval stond terecht een schrijnwerker uit Luik. Deze was op 31 Maart onder de wapens geroepen, maar hij was niet opgekomen. Op 16 April werd hij aangehouden. Hij verklaarde, dat hij pro testant was en zijn godsdienst hem verbod oorlog te voeren. Bij de behandeling der zaak in eersten aanleg -bleek dat de beklaagde was ingedeeld bij een mitrailleur-compagnie. Zijn vacler had zich echter tot generaal Gallet gewend om hem het geval uiteen te zetten en tengevolge hiervan werd hij- ingelijfd bij het sanitaire corps te Luik. Niettemin verklaarde hij nooit eenigen dienst te zullen vervullen, daar dit in elk opzicht strijdig is met zijn godsdienst. Het onderzoek heeft uitgewezen dat de man een diepe geloofsovertuiging heeft en er steeds voor uitkomt dat hij wil leven in den geest van Christus. Op 1 Mei werd hij door den krijgsraad te Luik veroordeeld tot twee maanden militaire gevangenisstraf. Thans, bij zijn ondervraging voor het Hof, verklaarde hij dat zijn overtuiging niet is verzwakt en hij het als zijn plicht beschouwt elke medewerking aan het leger te weigeren. De sanitaire dienst is noodig voor het leger, dus kan hij daar ook niet aan medewerken. Op een vraag van den voorzitter of hij dacht verstandiger te zijn dan zijn dominee, inzake theologische vraagstukken, antwoord de de beschuldigde dat niet alle dominees van dezelfde meening zijn. „Het leger is een moordinstrument en alle menschen zijn broe ders", verklaarde hij. De voorzitter vroeg toen„Hebt gij er wel aan gedacht, dat het Belgische leger zuiver defensief is?" Waarop beklaagde antwoord de: „De Duitschers zeggen dit ook. Zij ver tellen ook, dat indien zij België hebben aan gevallen, die alleen was om zich zelf te ver dedigen". Daarna hield de auditeur militair requi sitoir. Hij eischte bekrachtigng van het eerste vonns. De wet bekommert zch niet om poli tieke of godsdienstige overwegingen. De verdediger van den beklaagde betoogde dat hij zelf protestant is en goed de gevoe lens van zijn Cliënt kan begrijpen, zonder daarom zijn beginselen op dezelfde wijze toe te passen. Niet allen protestaten, maar ook katholieken hebben reeds dienst geweigerd. Hij vroeg vrijspraak daar beklaagde geen anarchist is noch communist en hij geleid wordt door edele gevoelens. Het Hof zal later uitspraak doen. De tweede zaak was ten laste van een jon gen man uit Luik, op eigen verzoek ingelijfd bij het geneeskundig corps te Luik. Hij be hoort tot de sekte der Adventisten. Hij weigerde echter op Zaterdag dienst te doen, omdat zijn godsdienst, die verplicht den Zaterdag volledig aan God te wijden, allen arbeid op dien dag verbiedt. Het werk dat hij doen moest, bestond echter alleen uit het volgen van de lessen van de school voor ziekenbroeders. Hij had bovendien vergun ning om van tien tot twaalf uur naar den tempel der Adventisten te gaan te Luik. Hij werd' wegens een eerste ingebreke blij ven door den krijgsraad van Luik veroordeeld tot één maand en voor een tweede tot drie maanden gevangenisstraf. De auditeur eischte in deze zaak eveneens bekrachtiging van het vonnis, waarna de ver dediger pleitte dat het bevel aan beklaagde onwettig was geweest, daar artikel 14 van de grondwet niet alleen volledige vrijheid van godsdienst waarborgt, maar ook vrijheid van godsdienstoefening. Men heeft hier niet met een misdadiger te doen, maar met iemand, die geoordeeld heeft dat hij eerder God dan zijn sergeant moet gehoorzamen. Het Hof heeft het arrest in beraad gehou den tot 25 Juni. OUSTRIi: WEER VERHOORD. Het Hooggerechtshof aan den arbeid. Dinsdag is de financier Oustric voor de eerste maal gehoord door de commissie van instructie van den tot Hooggerechtshof ge- constitueerden Senaat. Oustric arriveerde om negen uur, begeleid door twee politie-inspecteurs. Hij legde den eed af. Daar Oustric, die onlangs tot twee jaar gevangenisstraf werd veroordeeld in verband met een aan de Oustric-affaire on dergeschikte zaak, tegen dit vonnis beroep heeft aangeteekend, kon hij krachtens de wet worden opgeroepen om te worden gehoord. Hem werd verzocht een uiteenzetting te geven van de medewerking, welke hij bij de intro ductie der Snia Viscosa heeft gekregen van oud-minister Péret, den oud-ambassadeur René Besnard en de oud-ondersecretarissen Vi4al en Fabre. - Ook Moret, gouverneur der Bank van Frankrijk, werd gehoord. Deze zette uiteen welke overwegingen hij destijds als directeur^ der fondsenafdeeling in het ministerie van financiën heeft laten gelden om minister Péret een rapport voor te leggen, waarin hij zich tegen de introductie der Snia Viscosa op de Fransche markt uitsprak. AL CAPONE. „Scarfa-ce" Al Capne, de bandietenkoning van Amerika, de beruchte man met het Üd- teeken in het gezicht, die drie of vier broeders verloren heeft in den geregelden oorlog tus schen de „gangs" van Chicago, tot hij een soort van hegemonie in de bandietenwereld veroverd had. Al Capone dan is in 'n heel benarde positie gemaakt. Aldus vertelt de N.R.C.rt en ze vervolgt: De tijden waren toch al ongunstiger geworden sedert Chicago, het paradijs der bandieten, een fatsoenlijker ge meentebestuur heeft gekregen, en de burge meester, die de bondgenoot der bandieten was, ten val is gebracht. Maar nu heeft nog erger ongeluk hem getrof fen: onder den druk van politieke noodzake lijkheid is de regeering van de Vereenigde Staten den strijd tegen hem begonnen. Merk waardig is het te zien, welke middelen zij daarvoor gebruikt. De vele menschen, die Al Capone uit den weg heeft laten ruifnen, of die hij zelf wellicht uit den weg heeft geruimd voordat hij tot zijn tegenwoordige grootheid kwam, geven blijkbaar geen vat op hem. De Amerikaansche vaklieden in het moorde- naarsbedrijf kennen iedere kneep en begaan geen fouten, die eenig bewijs tegen hen zou den kunnen vormen. Hun slachtoffers praten niet, zelfs als zij nog levend worden aange troffen. Iedere getroffene is wel op zijn beurt moordenaar geweest, of was op andere ma nier met de oorlogvoerenden verbonden. De solidariteit is bijna volstrekt. Wie zou ook het pensioen voor zijn nagelaten betrekking, dat vlot door de „gangs" wordt uitbetaald, in gevaar willen brengen, door te zondigen tegen de elementairste begrippen van eer, die in die wereld zelfs tusschen vriend en vijand gelden. Zoo heeft men Al Capone op chriminalisti- sche gronden niet te pakken kunnen krijgen. Nu tracht men hem op andere manier het leven onmogelijk te maken. Wij hebben reeds gemeld, dat hij wegens belastingschulden wordt vervolgd. Deze ver volging heeft men tot een grootsch stelsel uit gewerkt. Al Capone zit niet meer in de gevangenis. Voor een borgtocht van 10.000 heeft hiji zich kunnen loskoopen. Maar hij wordt „be schaduwd" waar hij gaat of staat, en zijn legermacht van gewapende bandieten is niet in staat hem daartegen te beschermen. De regeering legt beslag op iedere cent, die zij als zijn bezit kan opsporen. De bandieten koning kan aan geen cent komen. Dit heeft weer tengevolge gehad- dat zijn advocaat be slag heeft gelegd op zijn winterpaleis te Miami en daar alle meubelen uit laat haleu. Dat is omdat Al Capone nu niet de rekening kon betalen van de verdediging in Florida, waar hij wegens landlooperij veroordeeld is- Dat was ook weer een geval van een gezochte vervolging tegen den man, die in Florida zelf en ook elders een vorstelijk verblijf bezit! Booze tongen beweren echter dat het optre den van den advocaat slechts ten doel heeft ten gunste van Al Capone den staat voor te zijn, die anders hetzelfde zou hebben gedaan. Andere booze tongen beweren weer, dat er politiek zit achter de actie tegen den geplaag- den bandiet. De regeering zou rekening hou den met het feit ,dat de democraten van plan zouden zijn bij de aanstaande presidentsver kiezingen de macht van Al Capoe te gebrui ken als bewijs van een door corruptie ont stane anarchie onder het huidige bewind. Al Capone wordt nu vervolgd wegens het ontduiken van omstreeks 200.000 inkom stenbelasting. Zou men deze beschuldiging kunnen bewijzen dan staat de Italiaan, bloot aan een gevangenisstraf tot een mamum van 32 jaar. Mocht de vervolking mislukken, dan zal men, naar het heet, probeeren om hem ten val te brengen op overtredingen van de drankwet. Gistermiddag heeft nabij den Brandenbur ger Tor een hevige botsing plaats gehad tus schen een autobus en een tram. Zes personen werden zeer erntig gewond, terwijl verschei dene anderen lichte kwetsuren opliepen. De rechtbank te Goerlitz heeft gisteravond laat na een behandeling van twee dagen uit spraak gedaan in het proces tegen den 23- jarigen bakkersgezel P„ die op 1 April ƒ.1. de moeder van zijn geliefde met een mes had

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1