DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. STEMT lijst THOMSEN Stoomerij en Ververij S. KROK 1 H1JDAG 12 JUNI 1931 133e Jaargang. Hit het "Paclwwtt SxiqeUiksch Oveczicht NU DOUMERGUE AFTREEDT De plechtige overdracht van het presidentschap. Doumergues presidentschap. Aldus Doumergue. Toen was nog onbe JSmtadand DE BESLUITEN VAN DE DUITSCHE RIJKSREGEERING. HENDERSON OVER DE TOLUNIE. DE VLAAMSCHE STUDENTEN- BETOOGINGEN TE GENT. Er was tijdens het proces een groote poli tiemacht op de been om relletje te voorko men. 1 COMMUNISTENDEMONSTRATIE IN HET SPORTPALAST TE BERLIJN. Alle ons toevertrouwde goederen binnen een week terug. Onze naam waarborgt U prima aflevering. DE REGEERINGSVERKLARING VAN RENKIN. ONGEREGELDHEDEN IN DUITSCHE STEDEN. In Elberfeld en Barmen. Te Cassel. Een agent doode- lijk gewond. DE KOSTEN VAN DE WERKLOOZEN* ZORG IN DUITSCHLAND. De participatie van Pruisen. CYCLOON BOVEN ADELAIDE. Nadere bijzonderheden ontbreken. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- er Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. iranco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIENs Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven Iranco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Ulo. 136 Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA, Dit nummer bestaat uit drie bladen. Den Haag, 11 Juni 1931. Het vermoeden was uitgesproken, dat de Tweede Kamer heden de herziening van de Stuwadoorswet in'een ommezientje zou af doen om dan te genieten van de interpellatie van den heer Wijnkoop over de verbanning van „De Tribune" uit de openbare leesza len. Maar het is anders geloopen. Toen we hedenmiddag omstreeks vijf uur de verga derzaal der Tweede Kamer verlieten, was eerst de beraadslaging over bedoelde herzie ning afgeloopen en is de interpellatie van den heer Wijnkoop opgeborgen tot de verga dering van morgen. Wij meenen te kunnen volstaan met bij en kele hoofdpunten van de herziening der Stu wadoorswet stil te mogen staan. Er was zoo wel door den heer B r a u t i g a n (S.D.A P.) als door den heer Guit (R.-K.) bij art. XX 2 van het herzieningsvoorstel als amen dement voorgesteld de invoering van ar- beidsboekjes, welke na afloop van het werk dan zouden moeten worden afgeteekend, ten einde onawijsbaar te kunnen constateeren, hoelag de betrokken havenarbeider had ge werkt. Minister Verschuur had daartegen belangrijke praktische bezwaren. In theorie is het zeker wel goed, wanneer vaststaat, hoelang een arbeider gewerkt heeft, vooral wanneer de wet daarvoor gren zen aangeeft. Maar de Minister wees op de practische bezwaren, wanneer werklui, die hunkeren om naar huis te gaan, moeten wachten tot zij aan de beurt zijn om hun boekje te laten afteekenen. Wat zal er lan gesmokkeld worden en wat een controle zal er noodig zijn om na te gaan of alles wel volgens de wet geschiedt! De voorstellers lieten zich overreden en trokken hun amen dementten weder in. Intusschen heeft minis ter Verschuur toegezegd, dat, waar de toe stand van een bedrijf het gewenscht doet voorkomen, dat er werkboekjes worden inge voerd, zulks ooit zal gebeuren. Op het volgende artikel, regelende den ar beidstijd, had de heer Brautigam (S.D.A.P.) een amendement voorgesteld om bij het verleenen van overwerk voor meer dan een week te verplichten het advies in te win nen van de vakvereenigingen Nadat hij op aandrang des Ministers "zijn amendement eenigszins had gewijzigd, is het overgeno men. Anders verging het met een amende ment van den heer De Visser (Comm.), die als beginsel in de wet wilde vastgelegd zien, dat er 7 uur per dag en 40 uur per week zou worden gewerkt. Wij hebben den voorsteller zelden met zoo'n vuur hooren spreken. Hij zorgde bij zijn woordenkeus parlementair te blijven, maar met heftigheid voer hij uit tegen de bewering, dat den com munisten nu eenmaal niets te dol zou zijn herinnerde er aan, hoe weleer tegen den acht uren-dag werd te velde getrokken zooals thans tegen den zevenuren-dag, beweerde, dat daarmee een einde zou worden gemaakt aan de werkloosheid en hield ten slotte, als vast nummer op het programma, een lofzang op Rusland, waar, ais we hem mogen geloo- ven, arbeid als een vreugde wordt beschouwd. Maar we zijn zoo vrij hem voorloopig niet te gelooven, wat trouwens ook de Tweede Kamer niet deed. Want toen er over zijn voorstel werd gestemd, waren de eenige voor stemmers hij en zijn partijgenoot W ij m koop, die tevoren ook nog een duit in het zakje had gedaan. Minister Verschuur had ten stelligste weigerd zijn voorstel te aanvaarden, daar het fn plaats van de werkloosheid te bestrijden slechts een verslechtering van onzen econo- mischen toestand ten gevolge zou hebben Bij art. 6 van het voorstel, regelende de Zondagsrust in het havenbedrijf, zij' het ook met door den nood geëischte uitzonderingen, vroeg de heer Knottenbelt (lib.) door gaande vrijstelling voor speciale ladingen, veezendingen en dergelijke, welke men geen dag op ontscheping kan laten wachten. Mi nister Verschuur achtte een dergelijke bepa ling in de wet zelve niet noodig, maar na tuurlijk zal, meende hij, bij de uitvoering der wet een dergelijke vrijstelling wel moeten worden verleend. Bij een der laatste artikelen kwam de heer Brautigam met een voorstel om de com missies van advies, welke volgens de nieuwe regeling kunnen worden ingesteld verij plichtend te stellen. Maar hij kwam daar weer van terug, toen minister Ver schuur had verklaard, dat hij voor zich dergelijke commissies overbodig vond, maar dat het, wijl er misschien aanleiding kan be staan tot de instelling van een dergelijke commissie verstandig was de benoeming er van acultatief te stellen. De heer Brauti gam hield evenwel vast aan een vervolgens door hem verdedigd voorstel om de instelling van zoogenaamde veiligheidscommissies niet facultatief doch verplichtend te stellen. Daar de Kamer feitelijk onvoltallig was geworden, stelde de Voorzitter de stemming over dit amendement en over het geheele wets voorstel uit tot morgen en sloot de vergade ring. 't Is vandaag de laatste dag, dat Dou mergue president van Frankrijk is. Morgen middag zal hij met eenige plechtigheid het bewind overdragen aan zijn opvolger Dou mer en zelfs zal Doumergue ais ambteloos burger zich terugtrekken uit de politiek er. evensdagen (en naar wii hopen n) doorbrengen aan de zijde van ziin trouwde"1'1 Wie h'J e"keIe WCken geled*n Hoe gaat die overdracht van het president- h- korf h> Wel> de plechtigheid komt in t kon hierop neer: Gedurende de morgen- vafhS* 2eneraaUDubail, groot-kanselier van het Legioen van Eer, zich naar het Petit- w zetel van den president van den aat, om daar den heer Doumer, die, naar men weet, voorzitter van dat lichaam is, het grootlint van het Legioen te overhandigen Om twee uur 's middags rijdt de heer De rouquieres, directeur van het protocol, in gala-uniform in een open presidentieele auto naar het Petit-Luxembourg' om den heer Doumer af te halen, die in rokcostuum is ge kleed, met het groote lint van het Legioen ge tooid. Langs een vooruit opgegeven weg rij den zij tezamen naar het Elysée, geëscorteerd door republikeinsche garde. De aftredende president, Dumergue, even eens in rok, ontvangt zijn opvolger in het Salon des Ambassadeurs, waar hij hem met een kort woord welkom heet, waarop door den nieuwen president wordt geantwoord. Daar na trekken de beide presidenten zich in 't par ticulier kabinet van den president terug voor de overdracht van het bewind, een simpele formaliteit. 1 Vervolgens begeeft de nieuwe president zich naar hët Stadhuis, waar hij officieel door den gemeenteraad van Parijs wordt om vangen In den regel wordt hij dan door den afgetreden president vergezeld, doch de heer Doumergue heeft den wensch te kennen be geven aanstonds Parijs te verlaten, zoodat~cie heer Doumer alleen zal gaan. Zoodra de president op het Elysée terug is zal minister-president Laval hem, volgens het gebruik, het ontslag van het kabinet overhan- ge": D? President verzoekt dan den premier en allen leden van het kabinet de leiding van zaken te blijven behouden. Hij verklaart dat hij het kabinet, hetwelk het vertrouwen van tiet parlement bezit, wenscht te handhaven waarin de minister-president toestemt. Voorts zal, eveneens volgens het gebruik, oud-president Doumergue een afscheidsbood- schap tot Kamer en Senaat richten, welke door minister-president Laval in de Kamer en door Leon Bérard, minister van justitie, in oen Senaat zal worden voorgelegen. Presi dent Doumer doet dit eveneens zijn Bood- SC-i aP za' echter een uiteenzetting van Frank en nen" en buitenlandsche politiek bevat- De eerste ministerraad onder Doumer's voorzitterschap zal waarschijnlijk Zaterdag avond of Zondagochtend worden gehouden. Nog enkele uren is Doumergue president en de Panjsche correspondent van de N.R.C. neett gemeend, thans een overzicht te moeten geven over het werk en de persoon van Dou mergue. Hij zegt dan, dat Dounmergue een uitnemend president is geweest, schrander, viel en hoofsch, de gulle eenvoud zelve, een deeld van het Zuiden, een man, die boven zijn ak stond, de materie beheerschte, in alles ma blf. en die zich van alle decoratieve verplichtingen kweet met een glimlach, die, na zeven moeilijke jaren over zijn openhar- Jg£A*ansd te bebben> niets van zijn werd verloor noch stereotiep gemakkelijk deze onverpoosde dispo st u bl[wonen van allerlei plechtig- fpn lw aanhooren van allerlei banalitei- w'kit verficiiten van tallooze formaliteiten, tHh^ra f ,irlg V huicheIen voor een on- i m L i' i tentoonstellingen en de rest, Hif t d van aanle£ te verklaren. Hij zelf heeft de openhartigheid zoo ver ge- j2-"Jet te erkennen, dat heel belangrijke ^H^in kr ,tot President van de Fran- fe.kozen ziJ'n- Het parlement is beducht voor al te sterke figuren op dien lijfu Vjr?arfern£ van den minister- wh^jSLÖ d' Aoffer aan de eigenliefde ge- nln D,e vergaderingen zijn uit den aard van de zaak geheim en daaromtrent verspreide berichten plegen niet te worden tegengesproken. Dit word echter, onderdeel van het verslag der argumenten, door Dou mergue aangevoerd om Briand te nopen aan te blijven, schijnt wel authentiek. Hij liet er de redenen op volgen, waarom hij zich niet voor een nieuwe septennaat candidaat wou laten stellen. In dat geval zou hij zijn lot aan bepaalde groepen hebben moeten binden. In gelijke mate zou hij daarmee zijn onafhanke- lijicheid verbeurd hebben. Op den eersten plicht van den president, arbiter boven de partijen te zijn, zou dit inbreuk hebben ge maakt. kend, dat hij over enkele dagen „in de strikt ste intimiteit", zooals dat hier heet, met me vrouw Graves zou trouwen Eigenlijk had hij er heelemaal geen ruchtbaarheid aan willen geven, maar in Engeland had men er de lucht van gekregen en toen gingen .de jour nalisten op kondschap uit. Zoo nauw was het geheim bewaard, dat een officieus blad als de Petit Parisien er den volgenden och tend niet van repte. Het vooruitzicht van den huwelijkschen staat kon hem niet aanmoedigen zijn ambts tijd te laten verlengen. De manier, waarop deze eindigt, kenmerkt hem. Hij geniet alge- meene sympathie, een „lieve man", die voor ieder een vriendelijk en hupsch woord heeft. De jaren drukken hem volstrekt niet, al loopt hij zoetjes-aan tegen de zeventig. Vlug is hij ter been en de geest is rap evenals het woord en helder. Wat hij achter de politieke scher men gedaan heeft is lastiger na te gaan. Daar blijkt zijn invloed vooral in de verga deringen van den ministerraad en in geval van een ministerieele crisis in de aanwijzing van een kabinetsformateur. En dan zijn er de onweegbare invloeden in de persoonlijke aanraking met de leidende politici. En voor politici niet alleen bleef hij toe gankelijk. Doumergue staat midden in het leven en heeft een open oog voor allerlei geestelijke en stoffelijke belangen. De tradi tie van den president-landsvader is door hem voortgezet. Dit kwam vooral in de twee- jaarlijkscheh avondpartijen ter republikein sche hove uit Hoe het daar toegaat is dikwijls verteld. De toon van ongedwongen zelfdisci pline kenmerkt het regiem. Een wellevend heid zonder de morgue van een drukkend ce remonieel, een innemende gastvrijheid, die kruiperig is noch norsch. Een voorbeeld. In de tochtige voorhal, waar de vestiaires zijn, houden lakeien een discreet toezicht op de toiletten der genoodig- aen. Het komt voor, dat sommige heeren in plaats van de witte een zwarte das dragen. Tersluiks wordt de zondaar bij den arm ge grepen. In een hoekje biedt men hem zoo'n reglementair kleedingstuk aan. Men houdt er opzettelijk voor die gevallen in voorraad. Anders staat het des zomers bij de groote tuinpartijen. Dan zijn de vestimentaire voor schriften nog losser. Wie correct is komt er in pandjesjas met hooge zijden. Alleen de hooge hoed wordt in het park gedoogd. Wie met een minder vormelijk hoofddeksel komen behooren dit in de vestiaire af te geven. O wee, als het jasje te licht uitgevallen is. Dan wordt de drager onherroepelijk terugge stuurd. Angelsaksers maken zich soms aan dit verzuim schuldig. Intusschen, maar dit ter zijde, schijnt de mannenmode zich in de richting van strakker plechtigheid te bewe gen. De lange gekleede jas wordt weer ver wacht. De president van de Fransche repu bliek heeft ze om zoo te zeggen al die jaren niet afgelegd. Nu mag hij opnieuw in een frisch colbertje loopen en zich zelf zijn. Het aangename van zijn ambtsvervulling was voor het overige, dat hij zich nooit geweld scheen aan te doen. Alles aan hem was natuurlijk. Als hij voort aan op reis gaat mag hij als ieder ander zijn spoorkaartje betalen. Hem wacht geen enkele waardigheid in den staat. Er is wel voorge steld, de oud-presidenten als zoodanig in den senaat op te nemen, maar de vrees voor den kiezer heeft dit voorkomen. Hoe is hij er financieel aan toe? Van zijn winst- en verliesposten behoeft hij in het openbaar geen rekenschap af te leggen. In het begin van den winter is dit aspect van de zaak behandeld. Elk jaar wordt zijn dotatie in de begrooting beschreven. De Kamer heeft den goeden smaak daaraan niet te tornen. Het is trouwens, vulgair uitgedrukt, aller minst vet soppen. Het hoofd van staat be taalt inkomsten- en salarisbelasting, ver hoogd, wat Doumergue betrof, met de bij zondere rechten, aan vrijgezellen of gezin nen zonder kinderen opgelegd. De inkomsten belasting kan tot 55 pCt. gaan, nominaal verdiende hij frs. 1.800.000 en twee maal 900.000 ter bestrijding van zijn huiselijke en vertegenwoordigingskosten. Van die frs. 1.800.000 salaris betaalde hij frs. 700.000 aan inkomstenbelasting. Dit traktement houdt op zoodra hij het Elysée metterwoon verlaat. Geen enkele schadeloosstelling bij vertrek noch eenig verblijf wordt hem dan ter beschikking gesteld. Hij zelf, zijn weduwe noch zelfs minderjarige kinderen hebben recht op pensioen. In geval van nood kan een uitzonderingswet daarin voorzien, maar deze openlijke bekentenis van onvermogen zou nog meer het regiem dan den vroegeren drager van het hoogste gezag schaden. Wel kan Doumergue zich nu het bescheiden pensioen van oucbsenator, waarvoor hem evenals den anderen belangrijke bedragen ingehouden zijn, laten uitbetalen. Geen enkel president heeff zich in het Ely- seum verdijkt. De meesten, zoo niet allen, teerden in. Wie niet over persoonlijk vermo gen beschikten en een z.g.n. vrij beroep had den uitgeoefend, moesten dit hervatten op een leeftijd, waarop anderen aan welverdiende rust denken. Geen hunner heeft zich daar over beklaagd. Zij zijn de eenige Fransche burgers, die „hun député" niet aan de mouw kunnen trekken. Wat er niettemin van de functie te maken is heeft Doumergue bewe zen. Met betrekking tot de gister gehouden Ka binetszitting, waarin het resultaat van de be sprekingen op The Chequers werd besproken, weet de „Vossische Zeitung" o.a. te melden: De gedachtenwisselingen over de bijeen komst van The Chequers hebben verschei dene uren in beslag genomen. Het kabinet is het blijkbaar reeds eens geworden over den weg, dien het ten behoeve van herziening van hte Young-plan wil aanslaan en heeft zich solidair verklaard met de dienaangaande bij Brüning en Curtius bestaande opvattingen. De Rijkskanselier zal heden den Rijkspresi dent rapport uitbrengen. Ten aanzien van de kwestie, dat transfert-uitstel op komst zou zijn, zegt het bladVan den beginne af aan waren voor het aanhangig maken van revisie twee mogelijkheden: Diplomatieke onderhan delingen met de crediteuren-staten of aan vechting van het Young-plan zelf. Van diplo matieke onderhandelingen, die bovendien zeer omslachtig zouden zijn, kan men, vooral na de rede van Briand, niet veel verwachten. Er blijft dus de tweede weg open, nl. een beroep op het deskundigen-rapport van 7 Juni 1929. Er is reeds op gewezen, dat de financiëele gevolgen bij de afkondiging van het transfert-uitstel niet direct en niet zeer belangrijk zijn, doch de afkondiging door de Duitsche regeering heeft automatisch de bij eenroeping tengevolge van de bijzondere ad- viseerende commissie van de Bank voor Int. betalingen. De revisie van het Youngplan beoogende actie der Duitsche regeering heeft een aanvang genomen. Voor de parlementaire volkenbondscom missie van het Lagerhuis heeft de Engelsche minister van buitenlandsche zaken Hender- son gister rapport uitgebracht over de laat ste zitting van den Volkenbondsraad en van de Europacommissie. Henderson verklaarde, dat de invloed van den volkenbond nooit grooter is geweest, dan op het huidige mo ment. Inzake de voornemens tot een Duitsch- Oostenrijksche Tolunie wees spr. op de groote onrust, die gewekt was door de methode van aankondiging. Algemeen werd verlichting gevoeld, toen bekend werd, dat dit probleem bij den Volkenbond aanhangig was gemaakt, waarna het naar het Haagsche Hof werd verwezen. Rest thans nog de be spreking en overweging van de politieke en economische zijden van het vraagstuk. De Oostenrijksche minister van buitenlandsche zaken heeft met veel nadruk in Genève uit eengezet, dat deze stap gedaan is tengevolge van den ernstigen economischen toestand in Oostenrijk. Henderson sprak de hoop uit, dat de Europacommissie in staat zal zijn om door de subcommissies voor de financiëele, economische en andere problemen voorstel len te doen, die hulpmiddelen zullen zijn om uit de huidige moeilijkheden te geraken. In antwoord op hem gesteld vragen deelde Henderson vervolgens mede, dat de Engel sche regeering inzake de Duitsch—Oosten rijksche Tolunie een onpartijdige houding zou innemen. Inzake de ontwapening zeide hij, dat op de a.s, ontwapeningsconferentie de stappen, die de Engelsche regeering in zake beperkingen der bewapeningen gedaan heeft, volkomen bekend zullen worden ge maakt. Dit beteekent echter niet dat hiermede de laatste stap is gedaan. Vooropgesteld natuurlijk, dat ook de andere landen bereid zijn hun aandeel bij te dragen in de effectieve vermindering der militaire strijdkrachten op grond van verbe terde methodes voor internationale overeen komsten. Gisteren hebben voor de rechtbank te Gent tien Vlaamsche studenten terecht gestaan, die ervan worden verdacht te hebben deelge nomen aan de betoogingen, die op 17 Decem ber 1930 te Gent tegen den Franskiljonschen hoogleeraar Hulin de Loo plaats hadden. Een honderdtal studenten drong toen het Universiteitsgebouw binnen, waar de grijze hoogleeraAr college gaf. Zij eischten, dat hij zijn hoog leeraarsfunctie aan de Ecole des Hautes Etudes zou neerleggen. Toen hij hier op niet inging, werd hij uitgejouwd en de Universiteit uitgejaagd. De voornaamste ge tuige in het proces was de hoogleeraar zelf. Daar hij zijn verklaringen in het Fransch af legde en de studenten beweerden, dat zij deze taal niet begrepen, moest een tolk voor de vertaling in het Nederlandsch zorgen. Geen der getuigen kon met zekerheid ver klaren, dat de verdachten de hoofddaders bij de relletjes zijn geweest. De rechtbank veroordeelde tenslotte negen van de studenten tot acht dagen gevangenis straf en 182 francs boete voorwaardelijk, met een proeftijd van vijf jaren. Een hunner werd vrijgesproken. In het Sportpalast te Berlijn is gisteren een communistische demonstratie gehouden tegen de nieuwe noodverordeningen, waaraan on geveer 12000 personen deelnamen. Voor den aanvang der demonstratie werden de deel nemers gefouilleerd om te zien of zij geen wapenen bij zich droegen. De spreker van den avond, Thaelmann, verzette zich tegen deze fouilleering, waarop hij door een offi cier van politie naar de wacht werd overge bracht. Daar hij geen wapens bij zich droeg, werd hij onmiddellijk weer op vrije voeten gesteld. van De nieuwe Belgische minister-president Renkin heeft gistermiddag in de Kamer een zeer lange regeeringsverklaring afgelegd. De verklaring werd eerst in het Fransch en daarna in het Nederlandsch voorgelezen. Tijdens het debat, dat op de veklaring volg- de, traden er onmiddellijk belangrijke mee- ningsverschillen tusschen liberalen en Vlaamsch-Katholieken aan den dag. Woensdag a.s. zal de Kamer over de re geeringsverklaring stemmen. Een Wolff-telegram uit Keulen meldt, dat Woensdagavond zoowel in Barmen als in El berfeld groote samenscholingen hebben plaats gehad. De politie, die de menigte wil de verspreiden, werd met steenen gegooid. Eenige personen werden gearresteerd. In de straten in de buurt van de Altmarkt verzamelden zich gisteravond troepjes com munisten. Toen zij aan het verzoek der politie om uit elkaar te gaan niet voldeden, drong I deze, gewapend met gummistokken, ae me- I nigte in de omringende straten. Het kwam 1 toen tot heftige schermutselingen, waarbij de politieagenten met bloempotten, kogelflesch- jes van uit de ramen bekogeld werden Huis zoekingen werden gedaan en verschillende personen werden gearresteerd. Toen tegen elf uur de Marktgasse werd ontruimd werd er uit een huis geschoten. Een agent werd doodelijk gewond. In de Kloster- strasse moest de politie van haar revolvers gebruik maken; een voorbijganger werd ge wond. Tegen twaalf uur was de rust weerge keerd. De politie heeft tot nader orde alle verga deringen en optochten in de openlucht ver boden. Op de arrestatie van den dader, die op den politieagent geschoten heeft, is door den Re gierungsprasident" 1000 M. belooning ge steld. De Pruisische Landdag heeft gisteren het wetsontwerp afgehandeld, betrekking heb bende op de participatie van den Staat Prui sen in de kosten van de werkloosheidszorg. Krachtens het ontwerp wordt aan het Staats- departement ter uitvoering van de desbetref fende voorschriften van de Noordverordening van 5 Juni p.1. een bedrag van 60 millioen R.M. ter beschikikng gesteld, ter verlichting van de crisislasten van de gemeenten. De minister van financien wordt gemachtigd deze middelen in den vorm van credieten te verstrekken. Het ontwerp treedt den eerster Juli a.s. in werking. Het Noordelijk deel van Adelaide (de hoofdstad van Zuid-Australië) is Donderdag avond door e encycloon geteisterd. Vele huizen en openbare gebouwen zija verwoest. De cycloon was mijlen in den omtrek hoon- baar. Hij ging dicht langs een kinderzieken huis.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1