Alknaarsche Courant. Amstecdamscfie tBeucs Honderd tirie en derügsie Jaargang. L'Bwleitêand Sympathiebetuigingen. JkovtitcUud Tlieuws Oudorp. £andm IfcheepstijdiftQeu Jietk Sxhaot W.V. 1 1 i\'0. J 36 1931. Yrijjtfag VI Juni AFSCHAFFING VAN DE DOODSTRAF IN ZWITESRLAND. Executie wekt de dierlijke in stincten bij den mensch op. De Stendenraad heelt door zijn besluit om de doodstraf in geheel Zwitserland af te schaffen, zich aangesloten bij een beslissing reecis vroeger door den Nationale» Raad ge nomen. Bij de besprekingen verklaarde de chef van liet departement van Justitie, lia- berlin, dat de doodstraf in het nieuwe wet boek niet mocht worden opgenomen Ten eerste omdat een juridisihe dwaling niet meer kon worden hersteld, en vooras dat met de ten uitvoerbrenging steeds -en zeker sa disme, verbonden was, een onderbewust ge voel van wreedaardigheid, waarbij de dier lijke instincten van den mens:h boven kwa men. Hier zij opgemerkt, dat reeds ;n 1874 de doodstraf in de Bondsgrondwet was afge schaft. Ten gevolge van een reeks zware misdrij ven werd later den kantons de vrijheid gege ven om de doodstraf weer in te voeren. Dit deden tien kantons. In elk andere en vier halve kantons, waarin de steden Bern, Bazel, Zürich en Genève liggen, bleef zij afge schaft. gepasten stap, welke de goede betrekkingen cn den vrede stoort." De interpellanten betoogen daarentegen, dat Swarz de laatste Duitsche soldaat is, die wegens zijn deelneming aan den oorlog zich thans nog in Fransche gevangenschap be vindt. a- STAAT VAN BELEG IN PERU. Met het oog op een nieuwe revolutionnaire beweging. De regeering van Peru heeft den staat van beleg afgekondigd voor het heele land met het oog op een nieuwe revolutionnaire bewe ging- Talrijke arrestaties. Bij decreet is de staat van beleg voor ge heel Peru hersteld, daar de openbare orde wordt bedreigd door de revolutionaire plan nen, welke de regeering kent. Burgers en mi litairen, beschuldigd van opstand of op ruiing, zullen summier worden berecht. De schuldigen worden ter dood veroordeeld en terstond terechtgesteld. Officieel wordt gemeld, dat 55 personen zijn gearresteerd, nl. 22 in de buurt van Cal- lao, de anderen te Lima. ENTREPOT IN DE ASCH. Schade 2.000.000 kr. Het aan de haven van Oslo staande entre pot der landbouwcoöperatie Felleskjöpet, dat met graan en chemicaliën was gevuld, is gis ter totaal door brand verwoest. De brandweer moest zich bepalen tot het beschermen der nabijstaande groote kolenop- slagplaatsen. De schade bedraagt twee millioen kronen. HET FAMILIEDRAMA IN KENT. De gezochte vader is overboord gesprongen. De Londensche politie is er in geslaagd, cast te stellen, dat Charles Frederick Lewis, de kreupele man, die er van verdacht werd, zijn vrouw en dochter te hebben vergiftigd, en daarna de lijken in den tuin van zijn wo ning te Belvedere graafschap Kent te hebben begraven, verdronken is. Men heeft dit ontdekt, doordat de 'kapitein van de Royal Scot", welk schip tusschen Londen en Edinburgh vaart, bij zijn aankomst in de haven aldaar meedeelde, dat des avonds om 11 uur, toen het schip nauwelijks de open zee had bereikt, een man overboord' was gespron gen. Pogingen om hem te redden en daarna om het lijk op te visschen, waren vruchteloos gebleven. De kapitein overhandigde de poli tie eenige voorwerpen, welke in de hut van den drenkeling waren gevonden. Deze voor werpen werden door familieleden en vrienden van Lewis als de zijne herkend. Bovendien klopte de beschrijving van Lewis volkomen met die van den man, die overboord was ge sprongen, zoodat er geen twijfel overbleef. Het is nu duidelijk, dat Lewis, om tot dus ver nog onbekende redenen, zijn vrouw en aangenomen dochter heeft vergiftigd en haar lijken daarna met het lijk van den hond, in den tuin heeft begraven. Door zijn sprong overboord, heeft hij het geheim van dit fami liedrama met zich in het graf genomen. DE LAATSTE DUITSCHE SOLDAAT IN FRANSCHE GEVANGENSCHAP. De Fransche bladen Matin, Liberté enz. hebben zich, volgens de N.R.Crt., in lange artikelen bezig gehouden met een interpella tie, welke de Rijksdagafgevaardigden Borne- mann, Rippel c.s. op 25 Maart hebben inge diend en waarin zij vragen wat de rijksregee- ring gedaan heeft en denkt te doen om den op 14 Juni 1921 door den Fransche krijgs raad „wegens het dragen van wapenen tegen het vaderland" tot ievenslange deportatie veroordeelden Elzasser Paul Emil Schwarz uit de Fransche gevangenschap te bevrijden. Rijksdagafgevaardigde Otto Rippel schrijft hier in de D.A.Z. o.a., dat Schwarz in Februari 1919 bij de bezetting van Kehl in de woning van zijn moeder is gearresteerd. Tot voor twee jaar zat Schwarz op het Dui velseiland, in hetzelfde vertrek, waar vroeger kapitein Dreyfus heeft gezeten. Daarna werd hij naar de strafkolonie Cayenne getranspor teerd, waar hij zich thans nog bevindt. Alle pogingen van het Duitsche gezantschap, alle verzoeken om genade van zijn verdediger zijn tot nu toe tevergeefs geweest. Schwarz is op Corsica geboren, doch heeft van kinds af aan in den Elzas gewoond. Door den vrede van Frankfort in 1871 zijn zijn ouders Duitsche staatsburgers geworden. Bij Het uitbreken van den oorlog is hij evenals alle Elzassers als Duitsch soldaat opgeroe pen. De Matin houdt Schwarz voor een Franschman, die voor Duitschland spion- ragewerk heeft verricht, doch de krijgsraad van Chalons heeft geen spionnage kunnen vaststellen. De krijgsraad heeft daarop beslo ten, dat Schwarz volgens de bepalingen van het Fransdie recht als Fransch staatsburger is te beschouwen. Nopenh de interpellatie, die de Rijksdagaf gevaardigden aan de regeering hebben ge richt schrijft de Fransche pers ovej „een on-. EEN CONSUL IN ZUID-AMERIKA GEARRESTEERD. Naar uit Montevideo gemeld wordt, zou de Boliviaansche consul Eugcne Gorgcioso, door de politie gearresteerd zijn onder be schuldiging van ondersteuning van den han- 5 del in blanke slavinnen. De consul wordt er van beschuldigd handelaars in blanke sla vinnen, die uit Argentinië uitgewezen waren van Boliviaansche passen te hebben voor zien, en op deze wijze hun terugkeer naar Argentinië mogeiijk te hebben gemaakt. HET VERGAAN VAN DE „POSSE1DON". Naar de Admiraliteit mededeelt heeft het buitengewoon slechte weer de werkzaamhe den tot berging van de bij Wei-Hai-Wei ge zonken Engelsche duikboot „Posseidon" ern stig belemmerd. Het aanbod van den opper bevelhebber der Amerikaansche zeestrijd- krachten om de onderzeeboot „Pigeon" ter beschikking te stellen, werd aangenomen. Overigens herhaalt de Admiraliteit, dat zij van den Engelschen Opperbevelhebber in China nog geen enkele bevestiging heeft kun nen verkrijgen van de persberichten volgens welke er aan boord van de „Posseidon" nog acht man in leven zouden zijn. Bij de vele sympathiebetuigingen welke de admiraliteit heeft ontvangen in "verband met de ramp van de „Posseidon", behooren bood schappen namens de Marine van Frankrijk, Japan, Joegoslavië, Spanje, Zweden en de Ver. Staten. DE TRAMS IN POLEN RIJDEN WEER. Door tusschenkomst van den regeerigs- commissaris is het geschil tusschen tramper soneel en de directie der tramwegmaatscliap- pij bijgelegd. Het tram- en autobusverkeer is heden in den loop van den deg hervat. SPOORWEGONGELUK Bij KALTENKIRCHEN. 16 gewonden. Woensdagmiddag heeft op het baanvak AltonaKaltenkirchen (pr. Holstein) een botsing plaats gehad tusschen een motorwa gen en een goederentrein. Bij de botsing werden 16 passagiers van het tramrijtuig gewond, voor het meerendeel aan hoofd en beenen. Geen der gewonden verkeert in le vensgevaar. Zij zijn allen naar de ziekenhui zen vervoerd, terwijl eenigen hunner later naar huis werden overgebracht. De oorzaak van het ongeval is gelegen in het feit. dat het personeel der tram niet ge wacht heeft op het binnenkomen van den trein. ERNSTIGE OVERSTROOMINGEN IN KLEIN AZIE. Ten gevolge van de hevige regens welke gedurende de laatste 24 uren gevallen zijn, zijn de rivieren in Klein Azië buiten haar oevers geloopen. In de omgeving van Angora zijn 30 personen verdronken. 300 huizen moesten door de bewoners wor den ontruimd. Dezen hebben thans onderdak gevonden in moskeeën. Vele personen hadden een toevlucht ge zocht in hooge boomen, waaruit zij bevrijd zijn. WEER BOTSINGEN IN HAMBURG TUSSCHEN COMMUNISTEN EN POLITIE. Gisteravond belegden de communisten te Hamburg een demonstratie tegen de nood verordening, waaraan ongeveer 5000 perso nen deel namen. Terwijl de vergadering zelf rustig verliep, kwam het in den afgeloopen nacht tegen half drie op de Zeughausmarkt tot een ernstige botsing tusschen politie en een na het sluiten der vergadering gevorm de optocht van ongeveer 300 man. De politie maakte tenslotte van haar vurwapenen ge bruik, waarbij eenige personen werden ge wond en in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. HAAR BETALINGEN GESTAAKT. De exporteursfirma Sdilubach Thiemer Co. te Hamburg heeft gisteren haar beta lingen gestaakt. Het tekort bedraagt eenige millioenen. In het biizonder zijn buitenland- sche crediteuren gedupeerd. SENATOR LEBRUN PRESIDENT VAN DEN FRANSCHEN SENAAT. De canidaat der rechterzijde Lebrun is met 147 tegen 139 stemmen, die uitgebracht zijn op Jeanneney gekozen tot president van den Senaat in plaats van Doumer. Even na drie uren werd in het Palais Luxembourg een aanvang gemaakt met de voorbereiding voor de stemming. Er waren slechts twee candidaten. Een der Republikein- sche Unie, terwijl de Gauche democratique eveneens een candidaat had gesteld. In de wandelgangen werd algemeen ver wacht, dat Lebrun gekozen zou worden. Ingenieur Albert Lebrun werd 29 Augus tus 1871 te Mercy le Haut geboren. In hec jaar 1898 werd Lebrun voor de eerste maal afgevaardigde. Sinds 1911 is de thans benoemde Senaats president drie malen minister van Koloniën geweest. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Ursem. Woensdag heeft te Ursem de stemming plaats gehad voor leden van den gemeente raad. In totaal zijn uitgebracht 547 stem men waarvan 30 stemmen van onwaarde Verschillende biljetten waren blanco, andere waren alle candidaten zoowel van links als rechts gekozen, zoodat blijkbaar opzet in hei spel was. Lijst 1 links 142 stemmen. Gekozen J. Broertjes (aftr.) 67; S. de Jongh (aftr.) 45. Lijst 2 r.-k. gekozen: J. Veldboer; J. Dol, J. Schaap Czn. allen aftredend; J. Stam en A. Komen. Naar berekening van het hooWaèembureau heeft aan lijst 1 van de r.-k. Staatspartij 3 leden toegewezen en aan lijst 2 twee leden; zoodat niet C. Jonker, maar C. Laan verko zen is verklaard. URSEM. jongetje te water gevallen en ver dronken. Gisterenmiddag omstreeks half 5 speelde de kleine P. de Boer een zoontje van de wed. J. de Boer, oud 5 jaar, nabij de ouderlijke woning op de brug. Op een gegeven oogen- blik viel het ventje van de brug in het water en bleef zoover onder dat zijn klompjes boven water uitstaken. Enkele kleinere jongentjes die er bij tegenwoordig waren liepen van schrik weg. Éven later ontdekte de moeder zelf dat de kleine te water lag en haalde haar jongetje uit het water, doch helaas te laat. De in ijlings geroepen dokter consta teerde dat de kleine was overleden. HEILOO. De heer J. Admiraal Nz., sinds de op richting bestuurslid en een reeks van jaren voorzitter van de veiling „St. Willebrordus", heeft als zoodanig bedankt Ook als vei lingleider en keurmeester gaat hij heen. Zonder twijfel is dit een zwaar verlies voor de vereeniging. LIMMEN. De uitslag der gemeenteraadsverkiezing is, dat gekozen zijn van de r.-k. de aftreden de heeren J. Volkering Tz., C. Pepping, N Kuijs, Jac. Adrichem en Jac. Bakkum. De heer M. Dekker Pz. is gekomen in de plaats van den heer J. Metzelaar. De heer Cr. Kieft, aftredend lid van den Vrijheidsbond, is ook herkozen. SINT PANCRAS. Het bestuur van de Westbeverkoog heeft uit 9 sollicitanten tot watermoknaar be noemd de heer Albert Booy alhier. UITGEEST. Schoolreisje Openb. Lagere School. Donderdag hebben de kinderen van de openbare lagere school, de 3e en hoogere klassen, hun schoolreisje gemaakt. Zooals we alreeds mededeelden was dit jaar al? doel Het Gooi gekozen. Door middel van 3 groote autobussen en een 10-tal luxe-auto's reed de jeügd in colonne des morgens vanaf het sta tion heen, onder veel gejuich en gezang. Het weer dat zich des morgens niet zoo bijzon der mooi liet aanzien klaarde op den morgen geheel op en was het desmiddags hoewel wat winderig, heerlijk weer. Des avonds kwam de jeugd opgetogen van het veel genotene weder thuis en past dan ook een woord van hulde aan de commissie die dit alles zoo goed verzorgd heeft. KERSEN. Bij de groote kersenverkoopingen, Woens dag te Tiel gehouden, bestond bijzonder veel kooplust. Er werd besteed van 18 tot 20 cent per K.G. op het hout. Over het algemeen zijn de kersen schaarsch. 2231 en 2e soort 14'f, 20 per 100 doosjes (Inhoud pl.m. H pond. Nieuwe groenten als spercieboonen, peu len, snijboonen en doperwten, waren duur. Spercieboonen golden 1.10—1.30, peu len 0.600.75, snijboonen 0.50 0.65 en doperwten 0.300.40 per Kg. Van nieuwe groenten en fruit noemen we vollegrondsaardbeien, perzikken en frambo zen. Vollegronds-aardbeien golden ongeveer als de bakaardbeien. Andijvie was gezocht, de noteering was 4.5010 per 100 stuks. De aanvoer van tomaten wordt van beteekenis en de han del goed. De noteering was voor A. f 52, B. 50, C. 50 en C.C. 40.50 per 100 Kg. De handel in oude aardappelen loopt snel af, daar de nieuwe en malta de vraag be- heerschen. Oude aardappelen golden 6.50 8.50, nieuwe aardappelen 1218, alles per 100 Kg. BOTERCONTROLESTATION NOORD-HOLLAND. Jaarverslag. Blijkens het jaarverslag van het Boter- contrölestation Noord-Holland over 1929 be droeg het aantal leden op 1 Januari 1931 74, n.1. 53 zuivelfabrieken. 9 melkinrichtingen en 12 handelaren, tegen 73 op 1 Jan. 1930 (51 zuivelfabrieken. 10 melkinrichtingen en 12 handelaren). Bovendien staan nog 30 filialen onder controle (als v. j) Gecontroleerd werd 4.740.856 K.G. boter, n.1. 3.302.5S8 K G. geproduceerde en 1.438.268 K.G. bijgekochte boter. Van de bijgekochte boter werd 213.217 K.G. doorgezonden met het oorspronkelijke rijksmerk. De boterpro- ductie was ongeveer 3.7 hooger en de bij koop ongeveer 1.3 hooger dan in 1930. In den loop des jaars werd de contributie verlaagd met pl.m. 6 Op watergehalte werden onderzocht 2991 monsters. Hiervan bezat 1.30 een vocht gehalte boven 16.0 d.i. 0.25 minder dan in 1929. Door 36 leden (22 zuivelfabrie ken, 8 melkinrichtingen en 6 handelaren) werd steeds boter bereid en omgezet met een vochtgehalte beneden 15.6 Het percen tage monsters met een vochtgehalte van 15 6 t/m. 16.0 bedroeg in 1929 1.47 en in 1930 1.74 en is dus een weinig gestegen. Het ge middelde vochtgehalte bedroeg in 1930 14.08 (v. j. 13.95 Er werden 74 boeten opgelegd, d.i. 11 meei dan in 1929, waarvan 67 wegens een te hoog vochtgehalte. Het totaal bedrag dezer boeten was 1391 (v. j. 1093). Eén lid werd we gens abnormaal hooge vochtgehalten, tijdelijk geschorst. De exploitatierekening sluit met een batig saldo ad 3505.90. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stocmb. Maatschappij. Brielle, 10 Juni v. Hamburg n. Antwerpen Euterpe, 10 Juni v. Bilbao te Santander. Ganymedes, 11 Juni v. A'dam n. Rott. Helder, 12 Juni v. Hamburg te A'dam. Jason, thuisreis, 9 Juni te Iquique. Orion, 11 Juni v. A'dam n. Rotterdam. Stuyvesant, 11 Juni v. A'dam te Paramaribo. Aurora, 10 Juni v. Valencia n. Carthagena. Fauna, 10 Juni v. Yerakini n. Salonica. Hebe, 11 Juni v. A'dam te Rotterdam. Iris, 10 Juni v. Vigo n. A'dam. Odysseus, 10 Juni v. Danzig te Stettin. Orestes, uitreis, 10 Juni v. Cristobal n. Buen- aventure. Trajanus, 10 Juni v. Barcelona te Genua. Zeus, 10 Juni v. Oran n. Bona. Rotterdamsche Lloyd, Buitenzorg, 11 Juni v. Rott. n. Hamburg. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan van Oldenbarnevelt, uitreis, 11 Juni te Southampton. Tanimbar, thuisreis, 11 Juni te-Genua. Tarakan, uitreis, 11 Juni te Genua. Johan de Witt, 11 Juni v. Batavia te A'dam. Stoomvaart Mij. Oceaan. Adrastus, 10 Juni v. Rotterdam te Kobe. Rhesus, 6 Juni v. Batavia n. A'dam. Menetheus, Japan-Rott., 11 Juni te Penang. Patroclus, 10 Juni v. Tsingtao n. Rotterdam. Holland Amerika-Lijn. Nebraska, Rott. n.d. Pacifick., 10 Juni v. Londen. SilverJava Pacifix Lijn. Kota Baroe, Calcutta n. Los Angeles, 10 Juni v. Sigapore. Silverhazel, 9 Juni v. San Francisco n. Cal- cufta. Tabian, 8 Juni v. Seattle n. Calcutta. HollandAfrika Lijn. Giekerk, thuisreis, 10 Juni^te Tanga. Heemskerk, 11 Juni v. Rotterdam via Ant« werpen n. Z.-Afrika. RotterdamZuid-Amerika-Lijn. Algorab, thuisreis, 10 Juni v. B.-Aires. Aludra, thuisreis, 10 Juni v. Victoria. HollandWest-Afrika-Liju. IJstroom, 11 Juni v. A'dam n. Hamburg. RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR. Gister werden voor het acte-examen van onderwijzeres zeven candidaten geëxami neerd. Allen slaagden, n.1. de dames F. Bakker, M. Gerbens, H. Vos en A. van Til te Alkmaar, S. Setten van der Meer te Scher- merhorn, T. Verbeek te Hoorn en G. Wolf te Opperdoes. De acte-examens zijn hiermede afgeloopen. In totaal werden geëx. 19 candidaten, die al len slaagden. F. BOS f. De eerste afgevaardigde van den Plaitelandersbond in de Tweede Ka mer. Woensdagmorgen is te Lonneker, 65 jaar oud, overleden de heer F. Bos, die medeop richter was van den Plattelandersbond. Hij werd in 1918 voor dezen Bond gekozen als lid der Tweede Kamer, waarvoor hij in Sep tember 1919 bedankte. De heer Bos was voorzitter van het hoofd comité van de in Augustus 1926 te Enschede gehouden internationale tentoonstelling op het gebied van landbouw, tuinbouw, handel en nijverheid. In alle zaken, die den land bouw betroffen, nam de heer Bos een voor aanstaande plaats in. van 12 Juni 1931. Opgave van Huordliollaiidsch Landbouwkrediet (Ontvangen per draadlooze telefoon). KENNEMERLAND. In de afgeloopen week stond de handel in het teeken van vlug voor eerste kwaliteit en middelmatig voor afwijkende kwaliteit, ter wijl 3e soort waardeloos was. Een abnor maal trage handel was er in sla en rabar ber, terwijl bloemkool (le soort), wortelen, spinazie en le soort asperges duur waren. Duur waren de bakaardbeien en dat zal wel zoo blijven, daar er veel vraag is in de groo te steden en de bakcultuur op haar eind loopt. De aanvoer van bloemkool was niet groot en grootendeels niet mooi, reden waar om niet alleen le en 2e soort duur waren, doch ook mooie 3e soort. De noteering was bloemkool le soort 22 30, 2e soort 1017 en 3e soort 4.508 per 100 stuks. Mooie peen (boswortelen) waren gezocht en duur, de no teering was 12—25 per 100 bos. Poste lein was niet zoo in trek als de laatste weken Mooie postelein ging nog wat, doch 2e soort ging voor een zacht prijsje weg; de noteering was 0.250.45 per kist. Spinazie in kleine kwantums aangevoerd was duur. Er werden prijzen besteed tot 2 per kist, de noteering was gemiddeld 1.20 per kist Tsperges waren goed prijshoudend en le soort dik wit zeer gezocht. Daarentegen was er weinig interesse voor afwijkende kwaliteit We noteerden voor dik wit 50—66 en dik blauw 2545 per 100 bos. Rabarber was niet in trek. Alleen le kwaliteit ging nog wat, doch 2e en 3e soort waren meermalen waardeloos, de noteering was 0.502.50 per 100 bos. De vraag naar Komkommers was niet groot en de prijzen waren aan den lagen kant voor 2e soort. De noteering voor le soort was 8.50—11.50, 2e soort 3.5C 5.50 per 100 stuks. De aanvoer van Sla was te groot, de kwaliteit vrij goed, de han del uitermate slecht. Mooie sla gold nog 2.503.50, doch afwijkende kwaliteit gold 0.501 -25 per 100 stuks, 3e soort was waardeloos. Bosgroente, voor zoover niet genoemd, was niet bijzonder in trek. Alleen uien en selderie frine- nog wel. We noteerden voor uien 3.50 -ƒ5 Selderie 4.50-/ 8, radijs 1.50- 2 50, raapstelen 0.50—1 en pieterselie 1.50—3.50 per 100 bos. Aardbeien wa ren bijzonder in trek en duur, vooral mooie rijpe vrucht. We noteerden voor le soort STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Caivé Delft Cert. Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem. Bezii INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleb. Steel Citws Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holt. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Seoembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. ,-^l Erie Milwaukee Southern Ruls Union Pacific Wabash Koers van heden te 'Exdividend. t Ex claim. Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 121»/. 107'/, 109 390 119 117* 1161-71 U7-1'/, 115 •mm 57»/. 40», '5 92 28 72 161'/, 111'/, 55 40'/, 91 157'/, 109 55-6'/, 40'/, 91 157-'/, 1081-10 553/4 91 28 158-9 109-10 55-6 91 157'/,.8 110-1 30-Vifi 45%6 4Si g 11'/. 93s:s 176'/, 45", 11'/, 93'/, 451-6| 45*/, 11'/, 30 11 s/s - 4i-n/,8 45'/,-f lU'/ie 289'/, 212 76 44 20 285-6 208 285-6'/, 286-7 n 287 2C8 69'/. 32'/, 115 69 36-8 115 35-8 38-9 33-8 iH'/4 1 9'/, V.0 197'/,-8 1973/4. S 197».8J 73'/, 29*/. 39 34'/. 29/l6 72»/. 28 73 29/i« 73-4 73'/,.4 30 35 87/s 7'/, 112-l-s 37 36 112-i 112-^ 36 8'/, 7'/, 35 248V, 283 212»/. 35 2471/. 278 212'/, 247'/, 278'/, 212'/. 191'g 5»/is 32'/, 153'/, H "/1, ~5'/« 13 20 5»/.-6 6VH 13Vw PROLONGATIE vorige koert 1'/, pCt. heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weensn p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-ïorfc Italii NIET OFFICIEEL Vorige koers 12.08U/1. 58.96 9.73»/. 34.62 48.24 34.92»/, 66,57»/, 66.62»/, 66.60 7.48»/, 13.01»/, Koers op heden 2 aut 12.08 58;90 9.72»/, 34.61 48.23 34.90 66.57»/, 66.62»/, 66.57»/, 2.48»/, 1341 P

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9