JiecfUszaketi Spoct Jkovincuud Tlieuws £uchtaaaU 4 ERNSTIG VLIEGONGEVAL IN DUITSCHLAND. Vier dooden, waarmede de capaciteit van de leiding in overeenstemming moet zijn. Deze heeft in vrband hiermede een doorsnede van niet minder dan 1 meter 70 gekregen, zoodat per uur een hoeveelheid van 80.000 M3 gas kan rasseeren. De totale lengte van de leiding zal onge veer 2 K.M. zijn, zij is geheel geklonken, weegt plusminus 350 ton en er worden 270.000 klinknagels aan verwerkt. De leve ring geschiedt door de Haarlemsche machi nefabriek Gonnerman Co., terwijl de steunmasten worden gemaakt door de firma Hogenbirk te Haarlem. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Donderdagavond is door onbekende oor zaak brand uitgebroken in de boerderij van de familie Jansen aan den Rijksstraatweg onder de gemeente Hoevelaken. De boerderij, de inboedel, alsmede een hit en een varken werden een prooi der vlammen. De Amers- foortsche brandweer die te hulp was geroe pen, behoefde echter geen dienst te doen. Bijna levend verbrand in een zomer huisje. Gistermiddag ongeveer 2 uur heeft te Eem- nes een ernstig ongeval plaats gehad. Ter hoogte van de Gooiersgraeht is een daar staand houten gebouwtje een zomerhuisje in brand geraakt. Oo dat moment 'bevond zich in het huisje de 38-jarige de Bruin uit Hilversum, die zich door het bliksemsnel vlam vatten niet meer bij tijds in veiligheid kon brengen. Met hevige brandwonden over dekt, werd de ongelukkige uit het huisje ge haald en naar het St. Jansziekenhuis over gebracht, waar hij ter verpleging is opgeno men. Zijn toestand is zorgwekkend. Het huisje is totaal afgebrand. Dergelijke zomer- en kampeerhuisjes staan er velen :n dezen omtrek. Men onderstelt, dat de B., ter wijl hij een sigaret zat te rooken, in slaap is gevallen. Het vuur van de sigaret schijnt door deze omstandigheid voedsel te hebben gekregen met het voornoemde noodlottige ge volg KORTE BERICHTEN. Hedenmiddag zal de Nijmeegsche Jeugd herberg „Overberg", gelegen te Ubbergen, worden geopend. De burgemeester van Nij megen zal een openingswoord spreken. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 12 Juni. SCHRIFTELIJK VONNIS IN DE PIECK'S ECZEEMZALFZAAK. Alvorens over te gaan tot behandeling in openbare zitting van de schraal voorradige nieuwe strafzaken deed de kantonrechter uit spraak in de zaak contra den heer J. J. Pieck, koopman te Hilversum, aan wien was ten laste gelegd onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde. De kantonrechter was echter van meening, dat de verdachte geenerlei handelingen had gepleegd in strijd met het desbetreffende wetsartikel in casu art. 436 wetb. v. straf recht, dat voorts niet was gebleken, dat hij voor eenige handeling een bedrag in geld had aangevraagd en dat het verkoopen van eenig geneesmiddel geen strafbaar feit ople vert en een dergelijke verkoop ook geschiedt door drogisten, zoodat mitsdien de verdach te van het hem tenlaste gelegde moest wor den vrijgesproken. Rechtdoende sprak de kantonrechter den heer P. dus vrij. Of echter het laatste woord in dit zaakje nu is gesproken, kan nog niet met zekerheid worden uitgemaakt. Er is nog een ambte naar en er is ook nog 'n meervoudige straf kamer dus DE MELKRIJDER-LUXE AUTO CHAUFFEUR RAAKTE IN DE MINDERHEID. In de aanrijdings-affaire van den heer Jan K., melkrijder te Z.- en N.-Schermer-, die op 23 April op den Rijksstraatweg te Alkmaar door een onverwachte reuzenzwaai naar links het door den heer Prins van Limmen bestuurde wagentje een opstopper had toe gediend, dat 48 gulden en 70 cent schade werd veroorzaakt, werd alsnu ook nog ge hoord als getuige de heer Sybold Postma, chauffeur van de stadsautobus, die op het bewuste moment had gereden achter den wagen van Prins op 100 meter afstand on geveer, doch als ervaren wagenbestuurder zeer goed had opgemerkt, dat verdachte een zóó onverwachte wending naar links had ge maakt, dat hij veronderstelde, dat de be stuurder misschien niet geheel nuchter was Door deze onverdachte en onpartijdige verklaring was de teerling geworpen en werd de melkrijder, die nog maar drie maan den achter den stuurkrans zit, schuldig ver klaard en veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen, terwijl de civiele vordering ad f 48.70 aan den heer Prins werd toegewzen. We willen er echter ten behoeve van den veroordeelde nog op wijzen, dat van eenige mindere zekerheid in de besturing als ge volg van alcoholgebruik niets is gebleken. Verdachte had volgens zijn opgaaf te IJmui- den een familielid bezocht en geen ander vocht dan thee geconsumeerd. VARKENS EN GEITEN IN ANDER- MANS HOOILAND TE GAST. De heer Piet Bibo, landman te Oudorp had tegen zijn dorpsgenoot J. P. de K., 'n> veehouder aldaar, een klacht ingediend om dat voortdurend aan dezen toebehoorend vee werd aangetroffen op den door Bibo van de Ned. Herv. kerk voor 78 per jaar gepach- ten dijk, welke visites schadelijk werden ge acht voor den pachter, die den dijk heeft be stemd voor hooiland. Op 1 Mei werden ook weer eenige varkens en jonge geiten in dit hooiland aangetroffen en een en ander ter kennisse gebracht van den veldwachter Bleijendaal, die daarop de noodige stappen deed tot vervolging van den veehouder. Laatstgenoemde, thans terecht staande, had heel wat noten op zijn zang, beweerde dat hij het recht had van overpad op dien dijk, dat het slechts een zeug was met biggen, die op het verboden terrein was afgedwaald, dat de geiten slechts piepjonge diertjes waren die de waarde van het gras nog niet konden be- oordeelen en dat voorts de veldwachter zelf de actie van den heer Bibo kinderachtig had genoemd. Gevorderd werd 20 boete of 20 dagen hechtenis, benevens toewijzing der ge vraagde schade 20 voor het afgegeten en vertrapte gras, doch op verzoek van ver dachte werd de zaak aangehouden tot a.s. week teneinde den heer Bleijendaal als ge tuige te hooren. BEDRIEGELIJKE BANKBREUK? Onttrekken van niet afbetaalde goederen aan den boedel. Voor het gerechtshof te Amsterdam heeft een reiziger terecht gestaan, die, toen zijn opdrachtgever failleerde, een aan dezen toe- behoorend maar nog niet geheel afbetaald motorrijwiel had verkocht. De reiziger zou dit hebben gedaan, omdat hij nog een vorde ring had op zijn lastgever. De Amsterdamsche rechtbank had den reiziger destijds, wegens het onttrekken van goederen aan een faillieten boedel, veroor deeld tot vier maanden gevangenisstraf en de procureur-generaal bij het Hof eischte gister bevestiging van het vonnis. Mr. J. Hiegentlich bestreed de opvatting van rechtbank en procureur-generaal. Naar sprekers meening behoorde de nog niet afbe taalde motor aan den oorspronglijken leve rancier en maakte geen deel uit van den boedel. Op grond hiervan vroeg spr. vrijspraak. Ook bestreed pl. de dagvaarding, waarin sprake is van verkoop, welke woord zonder meer niet duidt op een lichamelijke hande ling. Deze handeling achtte spr. juist nood zakelijk voor een veroordeeling, zoodaf het niet ten laste leggen daarvan ook tot vrij spraak moet leiden. Het Hof zal 26 Juni uitspraak doen. maria. Het bestuur meende krachtig te moe ten optreden en gaf zelfs aan de beide hier genoemde leden geen gelegenheid, om zich te verdedigen. Een poging van het be stuurslid Bonsema, om den toestand te ver klaren en zijn meening te doen uitkomen, werd zelfs door den Voorzitter in de kiem gesmoord, terwijl een lid, dat aan de zijde van het bestuur stond, wel in de gelegenheid gesteld werd, om zijn stem te laten hooren. De rondvraag leverde nog eenige felle debatten op, welke echter evenmin tot resul taat leidden. Naar wij vernemen, hebben alle leden be neden 18 jaar bedankt als lid van de vereeni- ging, zoodat mocht dit laatste waar zijn Alcmaria thans zonder toekomst is. Wij gelooven niet, dat de kwestie thans definitief opgelost is! Voetbal. Denemarken—Nederland. Het internationale voetbalseizoen van Nederland wordt morgen besloten met een „trip" naar Kopenhagen, waar voor de tiende keer de Denen bevochten zullen worden. Hoewel deze ontmoeting niet zoo in de belangstelling staat als de wedstrijden tegen Duitschland en België, moet ze toch gerekend worden tot de zeer belangrijke en de uitslag telt zeer zeker mee bij het opmaken van de Europeesche balans! Hoe zal het morgen worden? Zal Neder' land winnen of verliezen? Deze vraag is niet gemakkelijk te beantwoorden om verschil lende redenen. Daar is allereerst het nood lot, dat blijkbaar op de uitwedstrijden tegen Denemarken ligt. Het schijnt, dat Nederland daar maar niet mag winnen en hoogstens een keer gelijk mag spelen De voorlaatste uitwedstrijd eindigde ook weer in een neder laag (41), terwijl de laatste een gelijk spel (11) opleverde. Zou men dit als een voor teeken van een uiteindelijke overwinning mogen 'beschouwen?! Er is echter meer. De nederlaag in Ant werpen heeft blijkbaar schrik gebracht in de T. C., want het elftal is sindsdien nog al wat veranderd. Zoo zal v. Kol deze keer niet spelen en neemt v. Run diens plaats in, ter wijl op de rechts-backplaats nu Weber staat. Alzoo een geheele omzetting, die nog be wijzen moet, of deze oplossing gelukkiger is dan de vorige combinatie De middenlinie is dezelfde gebleven, maar de voorhoede is vrij sterk veranderd. Adam zal rechts-binnen spelen en Wels rechtsbuiten. Een zeer snelle rechtervleugel dus! Tenslotte is v. d. Broek in de plaats van van de Heyden gekomen. Hoe deze voorhoede zal spelen, weet nie mand. In deze formatie komt ze morgen voor het eerst in 't veld, zoodat alles nog in 't duister ligt. Als nu de middenlinie maar op volle kracht werkt, als Lagendaal zijn schoten kan lossen, danWel dan is er een kansje op de'overwinning. Een heel klein kansje! Nederland komt uit met: v. d. Meulen Weber v Run Paauwe Sr. Andriesen v. Heel Wels Adam Lagendaal v. d. Broek v. Nellen Promotiewedstrijden. De internationale ontmoeting is oorzaak, dat de promotiewedstrijden deze keer niet allemaal kunnen doorgaan. O a. moet Xerxes geduld hebben. Gelukkig zijn in afd. I en V de beslissingen reeds gevallen en zal morgen zeer waarschijnlijk in III en IV eveneens de finitief beslist worden, wie in de eerste klasse komt. In afd. III n.1. speelt Robur uit tegen N. E. C. Een gelijk spel is voor Robur reeds voldoende, om het eersteklasserschap te be houden en we achten de club der Kressen er wel voor in staat, om minstens een puntje mee te nemen uit Nijmegen, vooral, nu de ont vangende club zelf kansloos is. In afd IV ontvangt Bleyerheide Wilhel- mina en ook hier is een gelijk spel reeds vol doende, om Bleyerheide te doen promo- veeren. We vreezen voor Wilhelmina, dat ze morgen haar eerste klasserschap verliest DongenRoermond is van geen belang. Dongen kan best winnen. In onze buurt (Hoorn) wordt de wedstrijd Hollandiade Kennemers gespeeld. Hollandia moet absoluut winnen, wil ze nog een kansje behouden op het tweede klasserschap. t Om het kampioenschap. In Deventer ontvangt Go-Ahead het Gro- ningsche Velocitas en deze wedstrijd is al leen van belang voor de bezetting van de on derste plaats. Degene die wint. zal wel num mer vier worden in deze competitie en we gelooven, dat dit Deventer zal zijn. Er rest dan nog: Go-AheadFeijenoordFeijenoordGo- Ahead; VelocitasP. S. V. en Velocitas— Feijenoord En wellicht nog een beslissings wedstrijd FeijenoordAjax! Alcmaria Victrix. Gisteravond heeft de belangrijke vergade ring van de voetbalvereeniging Alcmaria Victrix plaats gehad. De belangstelling van de zijded er leden was buitengewoon groot en zelfs \yaren leden uit ver afgelegen woon plaatsen overgekomen, om de vergadering bij te wonen. De voorstellen van het bestuur werden ^lle aangenomen met meerderheid van stemmen, zoodat de heeren Bak en Hoek geen deel meer uitmaken van de vereen. Alc- CASTRICUM. Donderdagavond hield de veteeniging On derlinge Hulp een buitengewone algemeene vergadering ter bespreking van den finan- cieelen toestand van de kas der vereeniging. Wat toch is het geval. Door 't buitengewone aantal zieken in het afgeloopen jaargedeelte is de kas dermate geslonken, dat het bestuur het raadzaam en noodzakelijk achtte de leden bijeen te roepen. Aan deze oproep hadden een 23-tal leden van de 338 voldaan. Wel een bijzonder klein aantal. De voorzitter opende de vergadering en sprak er zijn leedwezen over uit, dat deze slecht bezocht is. Men weet ongeever den toe stand. In 1929 hadden we nog een reserve van 5000, door het groot aantal zieken en den langen duur van de uitkeeringen is dat bedrag geleidelijk terug geloopen tot een be drag van 2800 ongeveer per 1 Jan. 1931. Thans is het zoodariig dat van die reserve met inbegrip van de contributiën tot over Mei van dit jaar slechts over is een bedrag van circa 1600. Het bestuur meent, dat nu de tijd aangebroken is om te hooren wat de leden er over denken, want zou men zoo door gaan dan zou het geval zich kunnen voordoen dat voor het einde van het jaar de kas geheel is uitgeput. De contributie is reeds door het bestuur van 10 ct. op 15 ct. per week gebracht en zonder de algemeene vergadering te kennen wil het bestuur geen andere maatregelen nemen. Wat de hoofd zaak is van den financieelen teruggang is 't royale leven in dezen zin, dat 't bedrag per uitkeering en per dag vooral het eerste te hoog is. Wij keeren 13 weken a 1.75 per dag per jaar uit terwijl dit bij onderzoek bij zusterverenigingen slechts 6 a 9 weken be draagt. Uitvoerig worden hierna de bespre kingen gehouden en algemeen is men van oordeel, dat of wel de contributie moet wor den verhoogd dan wel de uitkeeringen ver laagd dan wel de duur bekort. Vooral 't eer ste heeft weinig animo vooral omdat dan deze te hoog wordt. Inkrimping van uitkee- ringsduur wordt het eerst aangenomen, ter wijl over het bedrag aan uitkeering men van oordeel is, dat dit niet kan worden vermin derd. Mede wordt besproken de uitkeering te verminderen voor hen die in de Ongeval len- of Ziektewet vallen, maar dit zal slechts een poover resultaat opleveren. Voorts wordt nagegaan of het mogelijk is en doelmatig, dat is de hoofdzaak, om de uitkeeringen voor hen die in een vereenigingsjaar als regel tel kens de volle uitkeering trekken deze te ver minderen als in Hillegom is geregeld, n. Ie jaar 100 pCt., 2e jaar 50 pCt. en 3e jaar 25 pCt. Ook dit zal geen bijzondere betee- kenis voor de kas hebben, terwijl dan meer speciaal de ouden van dagen zullen worden gedupeerd, die toch altijd hebben bijgedra gen. Ten slotte wordt na verschillende voor stellen besloten met ingang van 14 Juni a.s. de uitkeering van 13 weken terug te brengen tot 6 weken en dit wel voor een jaar vast te stellen. Aan het einde van het verslagjaar kan dan de zaak eens worden bezien welke financieele resultaten, dat heeft opgeleverd. Voorts zullen zij, die op 14 Juni trekkende zijn nog 6 weken uitkeering krijgen met dien verstande, dat die uitkeering niet boven de 13 weken in totaal komt. Na deze zakelijke discussie werd de rond vraag gehouden waarbij de heer Portegies, secretaris-penningmeester, mededeelde, dat de pl. geneesheer Dr. Leenaers nooit iets vraagt voor invulling van ziektebiljetten en een gratificatie die het bestuur hem meende te moeten toekennen niet wenschte te aan vaarden, omdat hij de vereeniging zeer ter wille wil zijn. Algemeen werd deze houding ten zeerste op prijs gesteld. De voorzitter sloot hierna met een speciaal woord van dank aan de commissarissen voor het vele werk dat zij steeds belangeloos doen. Vergadering van de Hanze. Onder leiding van den nieuw gekozen voorzitter had alhier een ledenvergadering plaats van de afd. van de r.k. Hanze. Na de gebruikelijke opening wees hij op de groo- te verdiensten van zijn voorganger, den heer H. Hemmer en verzekerde, dat hij al zijn krachten zal besteden tot bloei der organisa tie, waarbij hij hoopte op medewerking van alle leden. Hierna werden de ingekomen stukken be handeld, w.o. ook enkele verzoeken van le den, die tegen de goede orde in ongemoti veerd spoedvergaderingen wenschten. Deze verzoeken waren onderteekend door een 20- tal leden, niettegenstaande het bestuur una niem had besloten de aangevraagde verga dering niet te houden, omdat volgens zijn meening geen enkele grond hiervoor aanwe zig was en het verzoek van 'n verkiezings luchtje niet geheel vrij was te noemen. Als eisch werd door deze leden gesteld, dat die vergadering binnen een bepaalden tijd moest woren gehouen, aar deze leden anders zou- enn bedanken voor het lidmaatschap. Als toelichting kan worden bijgevoegd, dat op een vorige vergadering den z.g.n. op posanten alle gelegenheid was geboden hun ne grieven kenbaar te maken, doch noch de een noch de ander daarvan gebruik heeft ge maakt, daar zij volgens eigen verklaring daartoe niet in staat waren. Nu wederom een vergadering was uitgeschreven en alle leden daarbij waren uitgenoodigd, bleken de onderteekenaars van het verzoek, op een en kele uitzondering na, afwezig te zijn. Zelfs de aanvoerders hebben niet den moed gehad .e verschijnen. Zelfs hebben deze heeren be dankt als lid. Het collectief bedanken van de overige heeren wer hierna voor kennisgeving aangenomen, omdat een dergelijk bedanken niet bestaanbaar is. De geestelijke adv. gaf hierna 'n overzicht van de besprekingen welke deze heeren on derling op een vergadering hebben gehou den, waarbij hij als toeschouwer aanwezig is geweest, om de te goeder trouw zijnde le den te wijzen op het feit, dat men hierdoor de organisatie afbrak. Hierna werd mededeeling gedaan van de samenstelling van het nieuw gekozen be stuur, n.1.: N. W. Portegies, voorzitter; A. C. Borst, 2e voorzitter; M. J. Post, secretaris, P. Liefting 2e secretaris en F. Glorie, pen ningmeester. Hierna werd door de kascom- missie, bestaan hebbende uit de heeren N. W. Portegies, destijds nog geen voorzitter en J. Houtenbos, verslag uitgebracht omtrent het door hem ingesteld onderzoek bij den penningmeester, destijds de heer Post, waar bij deze heeren konden verklaren dat alle bescheiden en boeken met elkaar klopten en dus voorstelden den heer Post van zijn be heer te decharcheeren, waarbij de heer Por tegies zich de tolk der vergadering maakte door den heer Post te danken voor zijn be heer, wat met applaus werd begroet. Hierna brachten de afgevaardigden ter centrale vergadering verslag uit over deze bijeenkomst, waarbij vooral de kwestie-Auto maten is behandeld. De heeren brachten naar voren hetgeen voor de afdeeling meer speciaal van belang is. Op voorstel van den heer Tromp werd besloten niet tot aanschaffing van dergelijke instrumenten over te gaan en B. en W, te verzoeken ook deze langs de gemeentewegen niet toe te laten. De voorzitter bracht de af gevaardigden een woord van dank voor hun ne mededeelingen. Hierna kwam aan de orde bespreking over de feestweek. Dit maakte de tongen los. Na uitvoerige besprekingen werd op voorstel van den geestelijk adviseur besloten geèn feestweek doch een winkelweek te organisee- ren. Een voorloopige commissie werd samen gesteld bestaande uit de heeren N. W. Porte gies, M. J. Post, F. Glorie en Ant. v. Ben- them. Het voorstel omtrent winkelsluiting en middaguur werd niet aangenomen, tevens werd besloten aan B. en W. te verzoeken ontheffing te verkenen van bepalingen van de winkelsluiting tijdens het badseizoen. In verband met het vergevorderde uur werden de besprekingen over rechten en plichten der organisatie uitgesteld tot een volgende verga dering. Bij de hierna volgende rondvraag vroeg allereerst de heer H. J. PoSt, secretaris, hei woord voor een persoonlijk feit. Deze zeide: Het is mij gebleken, dat enkele leden voor hune politieke bedoelingen en streven mijn persoon op de meeste onware eii funeste wijze hebben belaagd. De aantijgin gen in de Castricummer Coujant door de heeren Vader en Steevers heeft spr. niet in dat blad willen beantwoorden, omdat de or ganisatie daarvoor gelegenheid biedt en het publiek daaraan niets heeft. Genoemde heeren die tot tweemaal toe de volle gelegenheid hebben gehad op een ver gadering zich uit te spieken, hebben dit na gelaten, hierdoor spreekt hunne houding al voor zich zelf. Op verzoek van de vergadering zette de heer Post hierna de kwestie uiteen betreffen de de betaling al dan niet van 10 voor bon nen die in de winkelweek 1930 door den heer Post niet aan de winkelweekcommissie zou den zijn betaald, terwijl hij toch in het bezit is van een kwitantie waarover de heer Vader heeft geschreven in de Castricummer. De voorzitter, die destijds voorzitter was van de winkelierscommissie, gaf een juiste uiteenzet ting waarom hij persoonlijk den heer Post een kwitantie heeft gegeven ter zake, waar na de heer Post nog nader de zaak uiteenzet te en tot de conclusie kwam, dat de heer Vader bewust het publiek heeft misleid, door het voor te stellen of hier de commissie heeft is kort gedaan. Integendeel heeft hij die com missie alle medewerking verleend en boven dien een groot bedrag ten voordeele van die winkelweek afgestaan. Hij hoopte, dat waar hij een uiteenzetting heeft gegeven de verga dering ook haar oordeel zal geven. Na eenige besprekingen keurde de vergadering de hou ding van genoemde heeren af. Enkele leden veilden hierna de genoemde heeren, die thans niet aanwezig zijn de ge legenheid geven zich uit te spreken en te trachten tot een resultaat te-kernen en de een heid te herstellen. Na eenige besprekingen werd hiertoe besloten en deze vergadering nader bepaald op Woensdag 17 Juni a.s. Daarna sluiting. LIMMEN. O root-Li mme r-nolder Onder presidium van den dijkgraaf C. Pep ping, hield bovengenoemde polder Donder dag vergadering in de Polderkamer. Na de opening werden de geloofsbrieven onderzocht en tot toelating besloten. Van Ged. Staten was ingekomen de nieuwe polderkeur, welke gedrukt zal worden en uit gereikt. Ingekomen stukken: Van den Bond van Waterschapen om den omslag te heffen naar kadastrale oppervlakte en niet voor bebouw de eigendommen. Ter afdoening in bestuurs handen gesteld,. Een schrijven van den vorigen sluiswach ter, dat hij weigert om het achterstallige ge deelte der pachtsom, pl.m. 83, te voldoen. De vergadering besloot, aangezien men de sluiswachter twee maal een restitutie a 60 heeft gegeven, om de borgen aan te spreken Een klacht van de bewoners van den Middel weg, die door de verbreeding van den Rijks straatweg gedupeerd zijn in hun waterloo- zing. Besloten nogmaals té schrijven naar den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat en zoo men in gebrke blijft van den polder een voorziening te maken. Begrooting 1931. Geraamd op een bedrag van 12497 (vorig jaar 12866. 28) De omslag werd bepaald op 6.50 per H A Het vermoedelijk batig saldo werd bepaald op f 3800. Inzake het Hengelverbod in den polder j heeft de voorzitter het advies gevraagd van de Visscherij-inspectie, welke adviseert0 geen uitbreiding aan de hengelsport te geven voor den bond te Castricum, daar anders het connklijk besluit, eenige geleden genomen, geen zin zou hebben. De voorzitter herinnerde er aan, dat hij daarover de vorige week is lastig gevallen en bedreigd, dat men niet zou aarzelen om de fuiken te vernielen en andere bedreigingen, doch indien de vergadering het goedkeurt, zou spr. voet bij stuk willen houden. Na een uitvoerige bespreking werd beslo ten de hengelaars ook buiten de gemeente, die vereenigd zijn in den bond te Castricum, ter wille te zijn. Besloten werd voor den bond te Castricum beschikbaar te stellen een ge deelte Schulpvaart van de Hooge Brug tot Bakkummer Stet. Met algemeene stemmen werd besloten niet de geheele Schulpvaart en Overdie beschikbaar te stellen. Voor Limmen werd beschikbaar gesteld de Disseldorper- vaart, de Laandervaart en de Leijen. Voor alle permissies moeten kaarten worden aan gevraagd, alleen voor één jaar. Daarna slui ting. „ROOSWIJK". Het onder de gemeenten Velsen en Wijk aart Zee en Duin gelegen landgoed „Rooswijk", in eigendom toebehoorende aan de erven H. H. Del Court van Krimpen, komt eerlang onder den hamer. Het goed is groot 58Y- bunder. HEILOO. Gister geraakte dr. Cohen, terwijl hij met zijn auto langs den Nic. Beetsweg reed, in moeilijkheid. Hij moest uithalen en geraakte op den smallen weg onderste boven en in de beek. Dr. C. kwam er goed af, doch de auto moest worden opgetakeld en was beschadigd. Naar we vernemen is het woonhuis roet bakkerij van den heer C. Kaandorp door het Rijk aangekocht. Dit is het laatste belet sel voor de uitvoering van den Rijksweg van Limmen tot den Stationsweg, voor zoover he' de Oostzijde van den weg betreft. EGMONDBINNEN. Tot lid van het bestuur en voorzitter van het Waterschap de Oningepolderde Landen onder Egmondbinnen werd herkozen de heer J Apeldoorn Gz. WINKEL. Alhier worden pogingen aangewend om te komen tot oprichting van een rijvereeniging als gevolg van het uittreden van verscheidene leden uit de rijvereeniging „Bucephalus" tf Barsingerhorn VEENHUIZEN. Onze vroegere plaatsgenoóte, Mej. T. v. Twuiver, die 't vorige jaar werd aangesteld als leerling-telefoniste te Beverwijk, is thans als telefoniste in vasten rijksdienst overgegaan. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. St. Maarten. Gekozen zijn 3 vrijzinnigen, 2 s.d.a.p., 1 a.r. en 1 r.k. De vrijzinnigen verliezen 2 zetels aan de s.d.a.p. Venhuizen. Gekozen 3 r.k., 3 v.b. en v.d. (gecombi neerd), en 1 s.d.a.p. De verhouding blijft het zelfde. WIJK AAN DUIN. Te Wijk aan Duin is de onderwijzer K. aangehouden verdacht van zedenmisdrijf, begaan met minderjarigen. WIERINGERWAARD. ponderdagavond vergaderde de Handel drijvende en Industrieele Middenstandsver- eeniging onder leiding van den heer C. Rezel- man in het lokaal van den heer v. d. Woude. Onder de zeer vele ingekomen stukken, welke voor 't meerendeel voor kennisgeving werden aangenomen, bevond zich o.m. een verzoek van de besturen der drie Landelijke Middenstandsbonden te te willen bevorde ren, dat geen advertentiën worden geplaatst cp gelegenheidsdrukwerken en geen cadeaux te geven aan fancy fairs en dergelijke. Verder een kennisgeving, dat bondsverga dering en congres dit jaar gehouden worden te Zandvoort op 30 Juni, 1 en 2 Juli. Als af gevaardigde werd de heer H. Sijbrands ge kozen, aan wien vrij mandaat werd gegeven. Een rapport over afbetalingstelsel, waar tegen gewaarschuwd werd, gaf aanleiding tot eenige discussie. Daaruit bleek, dat men dit ook van verschillende zijden kan bekijken. Vcorzichtigheid is in ieder geval aan te be velen. Ook was nog een aanbeveling ingekomen om zooveel mogelijk Ned. Fabrikaat te kco- pen. Bij de rondvraag vroeg de heer Zander of er ai iets van winkelsluiting bekend was, waarop de voorzitter ontkennend antwoordde. Uit de verdereb esprekingen hierover bleek de sluiting voor sommigen erg lastig te zijn, terwijl anderen van oordeel warén, dat hei uitstekend zal bevallen. Daarna sluiting. POSTVLIEGTUIGEN NAAR INDIE. Het 20ste postvliegtuig naar Indie is gis termorgen om 5.15 uit Athene vertrokken en om 11.25 te Cairo aangekomen. Van hier vertrok het toestel weer om 13.35 en arriveer de om 15.40 te Gaza. Alles was wel aan bord. Vandaag wordt de reis voortgezet. Vanmorgen is bij Saarbrücken een ernstig vliegongeval gebeurd, dat 4 slachtoffers heeft geëischt. Het vliegtuig op den dienst Saar brücken—Keulen was tengevolge van de mist een half uur later vertrokken dan de dienst regeling aangaf. Te half negen startte het toestel, doch nauwelijks was het van de® grond, of het stortte van ongeveer 50 M. hoogte bij de achter Arnual gelegen mare chaussee-kazerne in de onmiddellijke nabij heid van het vliegveld neer en vloog in brand. Twee passagiers, de piloot en de me canicien kwamen in de vlammen om. De oor- zaak van het ongeluk is nog niet bekend. KORTE BERICHTEN. De graancontroleur W. v. H uit de Robert Fruinstraat te Rotterdam heeft aan gifte gedaan, dat uit zijn wonig een koralen beurs met zilveren knip, welke'beurs 1000 aan .bankpapier bevatte, is gestolen.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 11