TANDARTS ACKEMA JUck School Jtfaeepstifdingm. Radionieuws jMgezonden Stukkw Jiacklêecichten Adoectenliën iv(ej. A. D. Harder, onderwijzeres aan de O.L. school te Schagen, heeft hare be noeming tot onderwijzeres aan de Jan Ligt- hartschool te Amsterdam niet aangenomen. zoo mogelijk des Vrijdags, evenweluiterlijk Zaterdags morgens bal! negen, Vraag en Aanbod tot uiter lijk Vrijdagsavonds 7 unr. SPREEKUUR DAGELIJKS VAN 1-3 BEHALVE WOENSDAGS k ders zeker had moeten zien. De veld wachter H. B:, naar wien de steenen zijn gegooid, weet zeker dat verd.'s ka meraad het gedaan heeft, zoodat het on mogelijk is, dat verd., die steeds naast hem stond, dit niet zou gezien hebben. Verd. hield dit echter vol. Eisch 8 maan den gevangenisstraf. Als laatste van deze reeks werd be handeld de zaak tegen C. v. U., gedeti neerd in het huis van bewaring te Tiel, K. v. S., 37 jaar, te Geldermalsen, en S. v. S., 33 jaar, te Geldermalsen. Zij heb ben openlijk geweld gepleegd tegen den rijksveldwachter F. K., door dezen ter wijl hij een groep stakers op den open baren weg wilde tegenhouden, met een plank en met een bierfleschje naar het hoofd te gooien. Verd. ontkenden allen. Eisch voor verd. C. v. U 10 maanden gevangenisstraf onder aftrek der voor- loopige hechtenis; verd. H. v. S. en S. v. S. ieder 4 maanden gevangenisstraf. Tot onderwijzeres aan de O.L. school I te Anna Paulowna is benoemd mej. A. C. Kater te Westzaan. Tot onderwijzeres aan de O.L. school III te Anna Paulowna is benoemd mej. F. W. Oudshoorn, thans tijdelijk aldaar. Hedenmiddag heeft prof. dr. L. H. Ha- zelhoff, de nieuw benoemde hoogleeraar in de zoölogie en opvolger van professor vari Bemmelen, zijn ambt aanvaard met een rede getiteld „Lucht en water als milieu van dier lijk leven". Tot tijdelijk onderwijzer aan de U.L.0 school te Winkel (3de leerkracht) is benoemd de heer C. Vermeer, onderwijzer te Tiel. Het is heden zeven eeuwen geleden, dat Antonius van Padua, een der voornaamste heiligen van de R. Kerk, te Arcelia bij Padua overleden is. De kerkeraad der herv. gem. te St. Laurens heeft het meer dan twee eeuwen oude torenuurwerk, dat door een nieuw is vervan gen aan het mpseum van het Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen geschonken. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Alkmaar 10 Juni v. Amst. te B'Ayres. Brion 12 Juni v. Amst. n. Bordeaux. Ceres 12 Juni v. Konstantinopel te Bourgas Hos 11 Juni v. Genua te Livorno. Orion 12 Juni v." Rott. n. Barcelona. Pluto 12 Juni v. Amst. n. Kopenhagen. Ulvsses 12 Juni v. Patras n. Piraeus. Aurora 11 Juni te en v. Carthagena n. Malaga. Brielle 12 Juni v. Hamb. te Antw. Colombia (thuisr.) 12 Juni 7 u. v.m. v. Ply- mouth n. Havre. Eos 11 Juni v. Vigo n. Lissabon. Euterpe 11 Juni v. Santander n. Musel. Fauna 11 Jam v. Saloniki n. Limni. Ganymcdes 11 Juni v. A'dam te R'dam. Hebe 11 Juni v. R'dam n. Tanger. Hennes, 11 Juni v. Amst. te Hamburg. Irene 11 Juni v. Rott. te Setubal. Jason 10 Juni v. Iquique n Ilo. Merope 11 Juni v. Port au Prince n. Kaap Haiti. Orpheus 12 Juni v. Kopenhagen te Aalborg. Trajanus 11 Juni v. Genua n. Alexandrië. Vulcanus 11 Juni v. Triest n. Fiume. Rotterd&msche Lloyd. Patria 12 Juni v. Rott. te Batavia. Kota Radja, thuisr., pass. 12 Juni Perim. Kota Pinang, uitr., pass. 12 Juni P. de Galle Sibajak, thuisr., 12 Juni v. Tanger. Stoomvaart Mij. Nederland. Christiaan Huygens, uitr., 12 Juni v. Colom bo. Johan van Oldenbarnevelt, uitr., 12 Juni v Southampton. P. C. Hooft, thuisr., 12 Juni te Suez. Pcelau Roebiah, thuisr., 11 Juni te Belawan. Tarakan, uitr., 12 Juni v. Genua. Tanimbar, thuisr., 12 Juni te Marseille. Kon. Holl. Lloyd. Gelria, thuisr., 16 Juni v. Montevideo naar Santos. Irmgard, uitr., 10 Juni te Santos. Amstelland, thuisr., 11 Juni te Bahia. Delfland, thuisr., 11 Juni v. Rosario n. Las Palmas. Eemland, uitr., 11 Juni v. Rio Janeiro. Montferland 11 Juni v. Hamburg n. Amst. Holland Amerika-Lijn. Blommersdijk, 11 Juni v. Baltimore te New- port-News. Damsterdijk, 11 Juni v. Rott. te Seattle. Loch Goil, 12 Juni v. Vancouver l.v. Londen te Rott. Drechtdijk, Pac.-k. n. Rott., 13 Juni te Liver- pool verwacht. Kinderdijk, Pacifick. n. Rott. n. Rott., 11 Juni te Cristobal. Nebraska, Rott.-Vanc., 10 Juni v. Londen. Rotterdam, N. York-Rott., 13 Juni 9 u. n.m. te Plymouth verwacht. Veendam, 10 Juni v. New-York naar Ber muda. DE TEKST WAS NIET TERUGGESTUURD. Gistermorgen zou de heer J. Sternheim voor de V.A.R.A. een voordracht houden, welke echter gedeeltelijk geen voortgang kon hebben, omdat de radio-controle-commissie den desbetreffenden tekst niet tijdig had te ruggezonden. HET VOORZITTERSCHAP VAN DE A. V. R. O. Aan den oud-wethouder van Amsterdam, het raadslid J. Ter Haar Jr., is het voorzit terschap van de A.V.R.O. aangeboden. De heer Ter Haar heeft, naar het Hbld meent te weten, dit aanbod ernstig in over weging genomen. Gebrek aan tijd heeft hem ten slotte genoopt voor de aanbieding te be danken. DE RADIOCENSUUR. Bij het hoofdbestuur van de V.A.R.A. is. naar het Volk meldt, de volgende brief van de radio- omroep-controle-commissie ingekomen: Naar aanleiding van hef gesprokene door den secretaris uwer vereeniging op 10 Juni j.1. in- plaats van de rede van den heer Schevenels verzoekt de commissie op grond van artikel 11 van het reglement der radio-omroep-controle- commissie het bestuur der V.A.R.A. ter verant woording over haar houding in de vergadering der commissie te komen op 17 Juni a.s. te 11.15 uur. PROEVEN OP MENSCH EN"DÏËR Mijnheer de Hoofdredacteur. Naar aanleiding van hetgeen Uw medische medewerker in de rubriek „Geneeskundige brieven", voorkomende in Uw blad van- 11 dezer, beweert over de strenge vegetariërs, meen ik, als vertegenwoordigster van het strenge régime, zoo vrij te moeten zijn be leefd van U het recht te vragen om de streng vegetarische idee, waarvan de quintessence klaarblijkelijk niet tot dr. H. A. S. is door gedrongen, in het juiste licht te mogen stel len. Al worden de streng-vegetariërs door den zeer geleerden schrijver gekwalificeerd als „lieden, waarmee verder niet valt te praten", daarom is hun verstand toch niet zöö gebor neerd en is hun begrip der dingen niet zöö van alle rede ontbloot als schrijver het doet voorkomen. Hun levenshouding rust wel de gelijk op een stevig en betrouwbaar funda ment. De streng-vegetariër redeneert aldus: de mensch, die, door zijn val ook de dieren mèt zich in de décadence heeft gesleept, houdt, door zijn vergeestelijking, evenzeer derzelver uiteindelijke verlossing in zijn hand waar bleef anders de eeuwige Rechtvaar digheid? daarom mag hij de dieren ge bruiken voor zoover hij ze noodig heeft dat is b.v. het wolvee voor zijn kleeding. Om diezelfde reden mag hij het roofdier, dat het op zijn leven en het insect, dat het op zijn bloed of op zijn oogst gemunt heeft, dooden, omdat hem den verlosser door het ver lies van zijn leven, de verstoring zijner ge zondheid en de vernieling van zijn oogst meer schade berokkend wordt, dan het ver delgde dier door zijn dood. Het onderwerp is van een te wijsgeerigen aard om in een dagblad verder uitgesponnen te worden het is dan ook slechts mijn bedoe ling om aan te toonen de absurditeit van het beweren, dat de strenge vegetariër, uithoofde van ziin beginsel, geen enkel dier, of zelfs maar het kleinste organisme, zou mogen doo den, terwijl hij reeds door een enkelen adem tocht aan miliioer.en infuzoriën het bestaan ontneemt. Dr. H. A. S. concludeert zeer juist, als hij verband legt tusschen slachten en vi visectie. De streng-vegetariër weet deze beiden öök correlata. Daarom heeft hij het vleesch, de zuiyelproducten en ook de eieren van zijn menu geschrapt, en heeft hierdoor aan dén lijve ervaren: dat deze voedingswijze de menschheid heel wat dichter bij haar heil zal kunnen brengen, dan slachters- en vivisectie- bedrijf ooit zullen vermogen, en dat de grond van zijn beginsel geenszins tot het territoirs van Utopia gerekend moet worden. Met beleefden dank voor de plaatsing. Hoogachtend, J. Fr. GEHRELS. VIVISECTIE ÖP MENSCH EN DIER. Mijnheer de Redacteur! In uw blad van 11 Juni heeft onder het hoofd „Geneeskundige Brieven" een groot artikel gestaan, onderteekend met H A. S., welk artikel tot opschrift had: „Proeven op mensch en dier", en dat tot strekking had vivisectie op mensch en dier goed te praten. Naar aanleiding hiervan mogen volgende terechtzettingen op hun plaats zijn, daar het bedoelde artikel vol is van onjuistheden en hierdoor de publieke opinie in een verkeerde richting wordt beïnvloed in deze zoo uiterst lastige, maar heden ten dage meer en meer belangstellingwekkende en urgente materie Uit den aard der zaak zal onze terechtzet- ting fragmentair zijn: wie vollediger uiteen zettingen wenscht, gelieve zich te wenden tot de Stichting: Anti-vivisecfie-Bond, zetel: Thomsonplein: 29 te 's Gravenhage, wier voorzitter, de heer P. Pijl, arts, de verant woordelijkheid van deze terechtzettingen op zich neemt. H. A. S. zegt, dat de vivisectie-bestrijding een zuivere gevoelskwestie is. Dat dit een on juist argument is, kan een ieder thans weten, die b.v. gevolgd heeft, wat er gepasseerd is op het internationale anti-vivisectie congres te Locarno in begin Mei van dit jaar gehou den. Daar waren professoren en artsen, die naast de gevoelsargumenten^ uitdrukkelijk verklaard hebben, dat de vivisectie een ge vaar voor de ontwikkeling der medische we tenschap is, omdat zij in haar gevolgtrekkin gen deze wetenschap op verkeerd spoor leidt. (Chirurg Ciaburri uit Bologna). Ook de be kende Prof. Dr. Hais Much, Hoogleeraar te Hamburg, zegt een analoog iets, wan neer hij in zijn boek: „Het wezen van de Ge neeskunde" het heeft over de „Vormings kracht", en daar zegt: „Ons inzicht is het meest verduisterd door de dierproeven". Dat volgens H. A. S. zoo goed als alle proeven in narcose verricht worden, bewijst, dat óf hier opzettelijk de waarheid vermeden wordt, óf de schrijver van de geneeskundige brieven in zijn onderwerp niet thuis is. Be wijs: In Engeland werden alleen in 1928 geviviseceerd 315891 dieren, waarvan 95 onverdoofd! H. A. S. zegt verder, dat de afschuwwek kende tafereelen door vivisectie-bestrijders soms ten beste gegeven uit den tijd zijn of onjuist weergegeven. Dit is onjuist. Voor beeld: men ga slechts na de medische tijd schriften; deze geven tientallen van de meest weerzinwekkende proeven als b.v. het verwij deren van deelen van de hersenen der proef dieren, het op den rug vastnaaien van een uitgelichte nier enz., alle proeven waarbij de slachtofffers dikwijls weken en maanden in leven worden gehouden, en daarbij herhaal delijk aan verdere proeven onderworpen wor- den' TT O De theatraal gestelde vraag van li. A. of men ten voordeele van den zieken mensc een dier mag opofferen, en zijn gevolgtrek kingen hieruit, als men dit ontkent .welke f zevolg.trekkingeo wijzen op deels ander d renlijden, deels op muggezifterijen als b.v. dat men dan ook geen ongedierte mag ver delgen; dit alles zal ik hier laten rusten we gens plaatsgebrek. Alleen wil ik dit zeggen: men kan geen kwaad goed praten door zich te beroepen op een ander kwaad, en gelukkig staat en valt de werkelijke geneeskunst niet met het ophouden der vivisectie. In dit ver band wil ik voor het oogenblik wijzen op een uitspraak van dr. J. Marcusse in het Tijd schrift van Physische Therapie en Hygiëne van Juli J904, waar staat: „De namen van Skoda, Rokitansky, Virchow, Pasteur, Koch, en anderen schitteren in den triomphtocht van de physiologie en pathologie, zij verble ken echter op het oogenblik, waarin wij den vooruitgang zoeken van practisch kunnen, van de onvermoeide oefening aan het ziekbed van den geneeskunst-oefenaar". De groote lijnen van de geneeskunst liggen juist op de gebieden waar men met vivisectie niets te maken heeft, als bijvoorbeeld een logische voeding enz. En wat heeft de vivisectorisch ingestelde wetenschap ons hier gebracht? Juist het allerslechtste. Men denke slechts aan het eiwit-dogma van Voigt, waaraan de bevolking, dank zij Hindhede en dergelijken, kans krijgt te ontsnappen, gevonden door vivisectie-vrije geneeskunst Wat H. A. S. verder zegt van het diphte- rie-serum van Behring is ongeloofelijk. Een ieder, die eenigermate thuis is in de medi sche litteratuur, weet, dat het serum onwerk zaam is bij zware gevallen en voor lichte gevallen onnoodig is. Alle recente vakbladen staan vol met be richten uit de verschillende plaatsen van de wereld waaruit te zien is, dat de diphterie toeneemt, ondanks het serum; ook de offici- eele statistieken wijzen hierop! Het zou te ver voeren in fiüessen H. A. S. te weerleggen in zijn bewering: „Thans behoort een doodelijkc afloop der diphterie tot de uitzonderingen, dank zij het serum van Behring. dat door dierpoeven gevonden is". V(Hj halen alleen het volgende aan, en laten dé conclusie aan den lezer over. Professor Nolen schreef reeds n 1914: „Toen Behrings dipheterie-serum was gevonden, toen was daarmee spoedig alom de hoop gewekt, dat de serumtherapie ons voor alle infectie-ziek ten, waarvan de ziektekiemen bekend waren en kunstmatig gekweekt konden worden, het probate geneesmiddel zou brengen. Maar weldra is die hoop verflauwd en de schoone verwachtingen zijn bitter teleurgesteld." Eu wat schrijft dr. Drooglever Fortuyn in het Tijdschrift van Geneeskunde van 1924, als hij behandelt de sterftelijn van de laatste 3'4 eeuw „Voor diphterie ziet, niettegen staande het algemeen verbreide gebruik van serum anti-diphteriticum, de sterftelijn er niet gunstiger uit". In het slot van zijn artikel pleit H. A. S voor proeven op menschen. Wij kunnen hier volstaan met te" protesteeren tegen vivisectie- proeven op menschen, die in ziekenhuizen dik wijls geschieden; ter gelegener tijd zullen wij hierop terug komen Proeven op vrijwilligers, waarover H. A. S. spreekt, met de bedoeling stemming tè maken voor vivisectie in het al gemeen, kunnen wij laten rusten, daar dit geen vivisectie is; immers bij vivisectie wordt vóórondersteld, dat het geviviseceerde object niet erin toe, stemt. Ook de bewering van Prof. van Rijnberk, door H. A. S. aangehaald, dat door proeven op dieren .voorbereidende onderzoekingen plaats hêbbétT, zacdat proeven op menschen onnoodig \V0rden, kunnen wij hier niet in fi nessen vervolgen. Alleen kunnen wij opmer ken, dat eén vivisectorische wetenschap, waarvan, van Rijnberk en anderen de dra gers zijn en die goed gepraat wordt door H. A. S. en dergelijken, geleid heeft tot het feit, dat er thans 'n groote crisis in de gehee- le geneeskunde is. Terecht vertrouwt het volk een dergelijke wetenschap niet en wendt zich afDr. Eckhard deelde b.v. op het hier boven genoemde internationale congres 'tegen de vivisectie mede, dat Prof. Much uit offici- eele gegevens tot de conclusie gekomen is, dat in Duitschland meer dan 50 der zie ken zich „natuurlijker" laten behandelen, dit is met methoden, die met de hier bedoelde vivisectorische geneeskunde niets te maken hebben. Kan het ook anders? Zoudt U ver trouwen hebben in methoden, die gepropa geerd en gedragen worden door mannen als Professor van Rijnberk, ook al is deze Hoog leeraar te Amsterdam en Beheerend-redac- teur .van het Ned. Tijdschrift voor Genees kunde, als dezen een moraal aannemen zoo als hier door ons ten opzichte van H. A. 5. bestreden is: een moraal, die Prof. van Rijn berk in het Ned. Tijdschrift van Geneeskun de jaar 1917 als volgt heeft geformuleerd: „Hoe het op andere hemelbollen toegaat, weet ik niet. „Maar op aarde beteekent: leven, gebruik maken van alles, levend en dood, wat tot eigen voordeel strekken kan", waarna van Rijnberg een betoog laat volgen, waaruit ten duidelijkste blijkt, dat volgens hem de mensch zonder mededoogen volgens een „vaste zede" alles gebruiken mag: en daarmede ook zich kan rechtvaardigen vivt- sector te zijn! Met dank voor de plaatsing: Stichting: Anti-Vivisectie-Bond. Zetel: Thomsonplein 29, den Haag. Oiro 11322. Telefoon 335000. M. de Red., Ik ontving Uw blad waarin voorkomt bet prachtig uitgebreide en objectieve verslag van het' Dienstweigérings (en niet Dienstwei geraars) Congres gehouden te Alkmaar. Er is echter, waarschijnlijk door verkeerd be grijpen, in het verslag een fout gemaakt over iets wat ik gezegd heb. Ik heb n.m.1. gezegd, dat daar wij den staat als de oorzaak van,den oorlog en het militai risme beschouwen, dienstweigering op zichzelf niet genoeg is, doch dat wij daarnaast juist den staat hebben te bestrijden. Dit nu doen de meeste gevoels- of gewe tensbezwaarde dienstweigeraars niet, voor die is dienstweigering doel, voor ons middel. Daarnaast heb ik gezegd evengoed ook voor deze d.w.ers respect te hebben, daar velen het als het er op aan komt met hun geweten zoo nauw niet nemen. Ik verzoek u deze kleine rechtzetting een plaatsje in Uw blad te willen inruimen, waar voor ik U dan ook bij voorbaat dank zeg. Achtend, T. WESSELS. Stadionweg 260. Amsterdam Zuid. ALKMAAR, 12 Juni 1931. Op de heden gehouden kaasmarkt werden 145 stapels aan gevoerd, wegende 171737 K G De prijs der Fabriekckaas was: 97 stapels kleine m/merk 33.50; 18 stapels commissie m/merk 33. 1 De prijs der Boerenkaas was: 4 stapels kleine m/merk 34; 26 stapels commissie m/merk 34.50. Handel vlug. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 12 Juni 1931; Op da heden gehouden veiling waren aanvoer en prijzen als volgt: Aardappelen per 100 KG. 12— ƒ13; Aardbeien per bos 12—54 cent; Andij vie per 100 stuks 1.50—9.10; Asperges per 100 bos 43; Bloemkool le s. per 100 stuks 1724; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 9—14; Kropsla per 100 stuks 1.50—2.80; Sla 2e s. per 100 stuks 0.501.20; Komkommers per 100 stuks 5—15; Postelein per dubb. bakje 31 63 cent; Peulen per 100 pond 3137; Rabarber per 100 bos 4—6; Selderie per 100 bos 2.806.30; Spinazie per groote bak 4062 cent; Snijboonen per ICO pond 47; Dubbele Spercieboonen per 100 pond 42—48; Tomaten per 100 pond 28; Uien per 100 bos 1.504 90; wor telen p>er 100 bos 8.2015.30. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 13 Juni 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 30 Paarden 150—300; 15 Melkkoeien 250385; 37 Nuchtere kaiv. slacht 8—24; fok 20—32; 15 Schapen, vette ƒ41; magere 22—28; 11 Lammeren 18; 4 Schrammen; 109 Biggen (10 weken) 711. Fiandel stil. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 13 Juni 1931. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor: Fa- brieksboter le s. 0.65—0.72K Fabrieks- boter 2e s. 0.550.65; Eieren (groot handel) 44.35; Eendeieren 3.25. DE PIEPKUIKENMARKT. ALKMAAR, 13 Juni 1931. Op de heden gehouden Piepkuikenmarkt waren aange voerd 83 kisten en 11 korven. De prijs was 1.35—1.57 J4 per K.G. De handel was vlug. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 13 Juni 1931. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 240.000 stuks Kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 56—58 3.70— 4.10; 58—60 3.90—4.20; 60—62 4 4.50; 62—64 4.20—5.30; Bruin 4.305.30. 45COO stuks Eendeieren 4.40—4.60. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Juni '31. Langendijker Groentenveiling. 13600 K.G. Tomaten: A f 40.10—40.70; B 38.30; C 41.20; CC 33.20; 39300 K.G. Aard appelen: Schotsche muizen 9.3012 80; Drielingen 11.4013; Kleine 6.50— 7.60, alles per 100 K.G. PURMEREND, 12 Juni 1931. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Schotsche muizen 3.504.50, Schotsche muizen (kleine) 23.25 per zak, 25 K.G.; Peulen 15.5024 per zak, 50 K.G.; Doperwten 1316 per zak, 50 K.G.Aardbeien 821 cent per doosje; Komkommers 12—18 per 100; Bloem kool 227 per 100; Spinazie 0.10— 1.24 per mand, 6 K.G.Postelein 0.66 1.50 per mand Sla 0.40—3.60 per 100 krop; Andijvie 0.15—1.30 per kist; Radijs 3.90—6 per 100 bso; Selderij 2 6 per 100 bos;Rabarber 1.406.20 per 100 bos; Wortelen 1126 per 100 bos; Prei 2.805.20 per 100 bos; Sla- boonen 7896 cent per K.G.Snijboonen 0.520.6c per K.G. BOVENKARSPEL, 12 Juni 1931. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Gr. Schotsche Muizen 6ƒ7.60; KI. Schot sche muizen 2.10—6.30; Kriel 2 5.10. WIJDENES, 12 Juni 1931. Veiling Tuin- dersbelang. Bloemkool le s. 15—18; Bloemkool 2e s. 1114; Aardbeien 87—92; Aardappelen 10—12.20; Slaboonen 78; Wortelen 11—13; Sla 1.20—1.90; Rabarber 2.40—4.40; Peulen 47. ZAANDAM, 12 Juni 1931. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 0.10^-1.10 per kist; Andijvie 0.401.25 per kist; Peen 2127 cent per bos; Bloemkool 421 cent per stuk; Pieterselie 26 cent per bos; Sel derie 5—16 cent per bos; Sla (prei) 45 ct. per bos;Bloemkool le s. 1722 cent en 2e s. 10—16 cent per stuk; Aardappelen 12 16 gulden per 100 K.G.; Citroenen 3.10 3.50 per 100; Slaboonen 46—56 cent per pond; Peulen 1617 cent per pond; Kom kommers 816 cent per stuk; Rabarber 5K —7 cent per bos; Spinazie 50—76 cent per kleine kist; Postelein 46—80 cent per kl. kist; Aardbeien 12Yi1614 cent per doosje; Ra dijs 2630 cent per 100 bos. BEVERWIJK, 12 Juni 1931. Peulen 43 cent; Postelein 8—17 cent; Spinazie 920 cent; Tomaten 20—26 cent; Druiven 1.45; Asperges in div. kwal. 2159 cent; Rabar ber 1—2 cent; Aardbeien 5080 cent; Aard appels 815 cent per K.G.; Sla 1585 ct.; Postelein 40—85 cent; Spinazie 0.85— 1.70 per kist; Peen 1214—24 cent; Radijs en stelen 24 cent; Bosuien en Kervel 114 3 cent; Selderij en Pieterselie 35 cent; As perges blank 36—48 cent; Asperges blauw 2235 cent; Rabarber 24 cent per bos; Aardbeien 1836 cent per schotel; Bloem kool 515 cent; Sla 143 cent; Perziken (uitschot) 8 cent; Komkommers 61414 ct.; Doppers per pond 23 cent. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 13 Juni 1931. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Andijker muizen 1314 cent per K.G.; Kleine Andijker muizen 11 12 cent per K.G.; Langendijker muizen 14 cent per K.G. Overige prijzen onveranderd. Aanvoer 15250 K.G. Advertentiën, voor het nummer van denzelfden dag bestemd, wor den tot UITERLIJK HALF ELF UUR 'a morgens aangenomen, uitgezon- derd des Zaterdags. Wegens het vroegere verschijnen des Zaterdags ia het wenschelijk dat de advertentiën, voor dit num mer bestemd, in ons bezit zijn. en uitsluitend tegen contante be taling. Onder geen voorwaarde worden adressen verstrekt van adver tenties onder letter. Getrouwd J. STEENSMA en J. HAMSTRA, die. mede namexis wederzijdsche ouders, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Metslawier (Fr.), 9 Juni '31. Voor de bewijzen van deel neming ontvangen na het over lijden van onze lieve Moeder Behuwd- en Grootmoeder, Mevr ANTJE JIMMINK, Wed. K. BAKKER Dz., betuigen wij onzen hartelijken dank. Alkmaar, G. P. AKKERMAN—BAKKER. F. AKKERMAN. N. A. C. DAALDER—BAKKER L. G. J. A. DAALDER. Amsterdam, G. E. C. DE BRUIJNE— BAKKER. E. DE BRUIJNE en Kleinkinderen. Alkmaar, 13 Juni 1931. Aan allen die tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen lieven Zoon, Broeder en Oom JAN DE WIT, hunne deelneming betoonden, onzen oprechten dank. Uit aller naam, Jb. DE WIT. G. DE WIT—v. d OORD. Breelaan 66, Bergen. NASSAULAAN 25. TELEFOON 1229. ALKMAAR. Avondspreekuui- .Maandags en Woensdags van 78 uur. Voor Ziekenfondsleden geheel gebit i 60. Bewijs huisarts niet noodig, alleen contributiekaarl. Allen, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan- of borgtochten onder zich hebben geteekend door nu wij len den heer JAN BLAAUBOER CORNELISZOON, in leven zon der beroep, wonende te Alkmaar, Kennemerstraatweg 93, worden verzocht daarvan opgave of be taling te doen vóór 22 JUNI 1931, ten kantore van den plv. Notaris J. DE GROOT, waarnemende het vacante kantoor van Notaris S. W. WEGENER SLEESWIJK te Zijpe Allen, die iets te vorderen heb ben van-, verschuldigd zijn aan- of borgtochten onder zich heb ben betreffende de nalatenschap van wijlen mejuffrouw N. HUIS MAN, weduwe van den heer J. WAGENAAR, eerder weduwe van der. heer C. DUIF, overleden te Sint Prancras 6 Mei 1931 woe den verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen vóór of op 1 Juli 1931 ten kantore van notaris Mr. J. W. VAN DER HEIDE, Oudegracht 289 te Alkmaar. Allen, die iets te vorderen heb ben van-, verschuldigd zijn aan-, of borgtochten onder zich heb ben geteekend door de echtelie den JAN SCHAAP en NEELTJE TERMaAT, overleden te Graft, resp. 7 Mei 1931 en 25 Maart 1930 en wier nalatenschappen zijn aanvaard onder het voor recht van boedelbeschrijving, worden verzocht daarvan op gaaf of betaling te doen vóór 20 JUNI 1931 ten kantore van nota ris LUYCKX te de Rijp.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 3