Aqmda een mm mnoiiR, Hl milt NOCH DE LANGE l DE MORAAZ te Alkmaar Jicwiuciaal Tlieiuas Jimst jm Wetenschap Jiatkêmchten REISCREBIETBRIEVEH. VREEMD OELD. VEILIGE BEWAARPLAATS VOBR KOTERS ER KOSTBAARHEDEN ASSURANTIËN. Stad en Omgeving, lÜeedkticht Bij jubilea of andere feesten, Als prijzen voor wedstrijden, Als belooning voor examen, etc. Niets doelmatiger dan PAYGLOP 18. ALKMAAR. BSooa en laag- water JONGELUI TE BERGEN AAN ZEE IN CANO IN ZEE GEDREVEN. Maandag 15 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: Een huwe lijksschandaal (sens.) 7.30 uur, Victoria-Theater: City Lights (rom., geluidfilm): voor eiken leeftijd. S uur, dancing Harmonie, verg. afd. Alk- Maar Rev. Soc. partij. uur, Waakt en Bidt, verkiezingsvergade ring christ.-hist. partij; sprekers de heeren Dun, Ringers en Vogelaar. Kermis te Schoorl. Dinsdag 16 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: Een huwe lijksschandaal (sens.) 7.30 uur, Victoria-Theater: City Lights (rom., geluidfilm); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Sted. Muziektuin, openluchtver gadering S.D.A.P.; sprekers de heeren Wes terhof en van de Vall. 8 uur, Central, evangelisatiesamenkomst, spreker de heer Looij uit Rotterdam. Kermis te Schoorl. Woensdag 17 Juni. 5 uur, De Unie, ledenvergadering afd 'Alkmaar Maatschappij van Weldadigheid. 7.30 uur, Cinema Americain: Een huwe lijksschandaal (sens.) 2.30 en 7.30 uur, Victoria Theater: City Lights (rom., geluidfilm); voor eiken leeftijd. 8 uur, hotel Proot, ledenvergadering Lief dadigheid naar vermogen. Donderdag 18 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: Een huwe lijksschandaal (sens.) 7.30 uur, Victoria-Theater: City Lights (rom., geluidfilm); voor eiken leeftijd. 8 uur, Sted. Muziektuin, concert Vereeenig- de Zangers. Vrijdag 19 Juni. 8 uur, opening schietwedstrijd bovenzaal Het wapen van Heemskerk. Kind overreden en gedood. Op den Kerkrader Steenweg te Kaalheide (onder de gemeente Kerkrade) is Zaterdag middag de 6-jarige V. door een auto over reden en gedood. Het kind was in de nabij heid van het tramspoor aan het spelen. Door de signalen van een naderenden tram, die in de richting Kerkrade reed, opgeschrikt, sprong het kind op en wilde overloopen. Te-, gelijkertijd kwam een vrachtauto aangereden die eveneens in de richting Kerkrade reed. De bestuurder B. van dezen vrachtauto gaf ook signalen, waardoor het kind twijfelachtig bleef staan. De autobestuurder remde uit al le macht, maar kon niet verhinderen dat het kind door den auto werd gegrepen met de ongelukkige gevolgen dat het zwaar ge kneusd werd opgenomen. Dr. Widdershoven Sr. uit Kerkrade, die juist passeerde, ver leende de eerste hulp. Hij nam de arme kleine in zijn auto mede naar het ziekenhuis te Kerkrade, alwaar het spoedig na aankomst aan de bekomen verwondingen is overleden. De autobestuurder treft, zoover het politie onderzoek heeft uitgewezen, geen schuld. Eigen onvoorzichtigheid oorzaak van ernstig ongeval. Gistermorgen vond te Heerenveen op den straatweg naar Oranjewoud een ernstig ver keersongeval plaats. Twee kinderen van den heer F. v. d. W., een meisje van elf en een jongetje van vier jaar, liepen op den weg achter de boomenrij te wandelen. Op hetzelf de moment dat een auto, bestuurd door dr. Wildervanck uit Oldeboorn, naderde, stak het jongetje de weg over. Het meisje het ge vaar bemerkend waarin haar broertje zich bevond, vloog in haar angst hem achterna, met het noodlottig gevolg dat beiden werden aangereden. De autobestuurder, die volgens De Crt. aan het ongeval niet de minste schuld had, stopte onmiddellijk en onderzocht de slachtoffers. Omwonenden haalden ijlings hulp uit Heerenveen en dr. v. d. Kamp was spoedig ter plaatse. Hevig bloedende uit de wonden aan het hoofd, werden de beide slachtof fertjes opgenomen en per auto van dr. Wil dervanck naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Zij hadden beiden ernstige wonden aan het hoofd bekomen, terwijl het meisje 'qaar dijbeen had gebroken. GEVEL INGESTORT. Hedenmorgen had op de Keizersgracht te Amsterdam een zeer ernstig ongeluk plaats. Men is hier sedert eenige maanden bezig een perceel te verbouwen en te trekken bij de daar staande 5-j. H.B.S. Plotseling kwam de ach tergevel, waar men aan het verbouwen is, naar beneden. Een 20-tal werklieden, die hier werkzaam waren, wisten zich op één na in .veiligheid te stellen. De aannemer, de heer Tak, kwam onder de puinhoopen terecht. De politie en de brandweer, die onmiddellijk wer den gewaarschuwd, rukten met veel mate riaal uit. Momenteel is men bezig den bedol vene te bevrijden. Nadere bijzonderheden ont breken nog. Hoe het ongeluk gebeurde In verband met het ongeluk, dat heden morgen plaats had, bij het verbouwen van sen perceel aan de Keizersgracht, meldt men ons nog het volgende: Omstreeks kwart voor tien hoorden de om wonenden van de aldaar staande 5. j. H. B. S. plotseling een hevigen slag, welke direct werd gevolgd door nog een tweeden slag. Het bleek dat de vloeren van eerste en tweede verdieping benevens een groot gedeelte van den achtermuur van het perceel, dat bij de 11. B. S. zou worden getrokken, naar bene den waren gekomen. Bij het nieuw te bouwen gedeelte waren ongeveer 20 werklieden bezig, die zich oogenblikkelijk in veiligheid stelden. Een der mannen werd in zijn vlucht aan het been gewond., terwijl de aannemer Tak werd bedolven. Te 11 uur hedenmorgen is order gegeven, het opruimingswerk voorloopig te staken wegens het groote gevear van een nieuwe instorting. In de geheel vrij gekomen kroonlijst van het dak is n.1. ongeveer in het midden een knik gekomen en van circa 20 c.M., waar door kans bestaat, dat het dag en den voor gevel omlaag zullen storten. Mede met het oog op dit gevaar is de Keizersgracht over een groot oppervlakte door de politie afge zet. B De directeur van Bouw- en Woningtoezicht heeft zich naar boven begeven om den toe stand op te nemen. Men zal trachten de kroonlijst op de een of andere wijze te stut ten Het opruimingswerk geschiedt onder leiding van den hoofdbrandmeester Brunei de Rochebrune. Laat op den morgen was ook de commandant der brandweer, de heer C. Gor dijn Jr., ter plaatse. Het slachtoffer, dat cn- der het puin bedolven ligt, heeft geen teeken van leven gegeven. Een groote menigte staat vanaf te bruggen ter weerszijden van het gebouw en ook aan de overzijde van de gracht te kijken naar den gevel van het huis, doch er is niets te zien, daar de werkzaam- teden achter dezen gevel plaats vinden. De gevel, namelijk, die bijzondere architec tonische waarde heeft, is nog feitelijk het eenige gedeelte van het gebouw, dat van Jacob van Campen's schepping is overge bleven. Voor zijn behoud en herstel had het gemeentebestuur van Amsterdam besloten het geheele gebouw voor de uitbreiding aan de school niet af te breken. In den achtertuin was men bezig met het bijbouwen van een geheel nieuwen vleugel. Het belendende pand, dat ook bij de school zou worden getrokken, is geheel uit elkaar gevallen. Alleen de muren staan nog. GROOTE BRAND IN OLIEFABRIEK. In den afgeloopen nacht omstreeks mid dernacht is in de oliefabriek „De Toekomst" te Wormerveer, toebehoorende aan de Han delmaatschappij Saenden voorheen Bloemen- daal en Laan, door tot dusverre onbekende oorzaak brand uitgebroken. Daar de brand zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien, werden de brandweren van de geheele Zaan streek, van Zaandam tot Krommenie, geal- meerd, zoodat het niet lang duurde of 6 mo torspuiten wierpen met 20 stralen enorme massa's water in het vuur. Dit gaf te meer aanleiding tot vrees, daar de fabriek grenst aan de zeepfabriek van de fa. J. Dekker. Het snelle en krachtdadige optreden van de brandweer onder leiding van commandant ir. P. Klinkenberg was echter oorzaak, dat de vlammen spoedig konden worden gelocali- seerd, zoodat het vuur beperkt bleef tot het middengedeelte der fabriek, waar zich hoofd zakelijk machines bevonden. De schade is op beurspolisi verzekerd. Tusschen half twee en twee uur in den nacht was de brandweer het vuur reeds zoover meester, dat wat zich eerst als een enorme brand liet aanzien, beperkt gebleven was tot een weliswaar ernstige brand, maar dan ook niet meer. Om half drie kon het grootste gedeelte van de brandweer inrukken. Het vuur was ontstaan in de perserij, waar de in bewerking zijnde voorraden liggen op geslagen en waar tevens veel machines staan Deze afdeeling heeft uiteraard het meeste schade geleden. Aan het blusschingswerk, waarmede de brandweer ongeveer vijf kwar tier bezig was vóór het vuur tot zijn haard gelocaliseerd was, hebben deelgenomen twee autospuiten uit Zaandam, vier uit Wormer veer en een uit Wormer ,die gezamenlijk 14 stralen water op de vlammen, die tot ver in den omtrek zichtbaar waren, wierpen. Het vuur heeft gewoed in de zoogenaamde „oude" fabriek, welke is gelegen tusschen de zeepfa briek van de fa. Dekker en het pakhuis Ro- sario, dat geen oogenblik gevaar geloopen heeft. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt zeer voorloopig geschat op ongeveer 50.000 gulden. EERSTE KAMER. Naar wij vernemen ligt het in het voorne men van den voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, de Kamer weer bijeen te roepen tegen Dinsdagavond 30 Juni. DE NED. VEREENIGING „LAND VERHUIZING". Naar wij vernemen zal de Nederlandsche Vereeniging „Landverhuizing" te 's-Graven- hage deze maand worden ontbonden. EGMONDBINNEN. Vrijdagmiddag werd herkozen als lid van het bestuur van den Sammerspolder de heer J. Noort, thans woonachtig te Uitgeest, die ondanks zijn hoogen leeftijd de heer Noort is bij zijn tachtig jaren nog zeer kras de functie weder aanvaardde. EGMOND AAN ZEE. De nieuwe Bod-directie neemt de zaken krachtig ter hand De nieuwe Directie, die het badbedrijf te Egmond aan Zee, de hotels „Welgelegen", „Zeezicht" met dependance en „Bellevue" exploiteert (deze hotels bieden plaats voor 250 gasten) neemt de zaken krachtig ter hand. Het strandbedrijf wordt gereorganiseerd en plannen zijn ter hand genomen, waardoor het voor de baders mogelijk wordt, om op een afgesloten gedeelte ran zonne- en zeeba den te kunnen geniet» Deze plannen zijn reeds zoover gevorderd, dat men er binnen enkele dagen mede gereed zal zijn. De koets jes worden voortaan zóó opgesteld, dat ze 'n gesloten geheel vormen en het aan passee- renden niet meer mogelijk is, om in die afge sloten ruimte de baders te begluren. In het midden van de afgesloten ruimte bevindt zich een vlot met een zoet water-douche. De Directie streeft er in elk opzicht naar om het de gasten in Egmond aan Zee zoo aangenaam mogelijk te maken. Voor dit doel is ook de amusementsafdee- ling van het Hotel Welgelegen gereorganl seerd. Deze afdeeling is geheel gescheiden van het Hotelbedrijf en maakt een gezelligen indruk. Gisteravond werd de nieuwe dancing ge opend en ondanks de handicap, veroorzaakt door het onweer, hadden vele getrouwe gas ten van Egmond aan Zee gevolg gegeven aan de uitnoodiging om de opening mede te maken. Er heerschte een prettige, gezellige, feestelijke stemming, die voor het seizoen veel goeds belooft. De aankleeding van de zaol was goed verzorgd en het geheel maakte den indruk, dat men een vakkundige exploitatie mag verwachten. De heer Englander deed zich weer kennen als een uitstekende, vindingrijke balletmees- ter. De jazz-band was prima en zorgde on vermoeid voor de geliefde dansmuziek met het gewenschte rythme. Deze band speelt voorloopig eiken Zaterdag- en Zondagavond en zal in deze dancing des Zondagsmiddags de thé-dansants verzorgen. Voor de badplaats Egmond aan Zee zal deze attractie zeker een aanwinst blijken. UITGEEST. Vrijdag heeft alhier in het café De I lalve Maan van den heer P. Velzeboer een gras veiling plaats gehad. De prijzen die liet een en ander konden opbrengen waren zeer laag, o.a. bracht het z.g. Geertveld op, dat groot is pl.m. 1 H.A. 75 A., de som van 100, waarbij etgroen inbegrepen; Bakkersven, groot plm. 1 H.A. 90. Een stuk land gr°ot pl.m. 1 H.A. toebehoorende aan de wed. Winter 26, terwijl een ander stuk land eveneens groot pl.m. 1 H.A. in de veiling geen bod kreeg. Zoo gemiddeld kan men wel zeggen, dat de huurprijs van het grasland ongeveer 50 per H.A. bedraagt. Wel een bewijs van de slechte tijden in het boerenbedrijf. Zaterdagmiddag heeft het fanfarecorps Onderlinge Oefening zijn eersten rondgang door het dorp gemaakt, met het doel om gel den te verzamelen ter aanschaffing van nieu we instrumenten. Zooals bekend is zal het corps deelnemen aan het a.s. concours te Wormerveer en waar er thans vele en jon gere krachten zijn bijgekomen was men ge noodzaakt over te gaan tot aanschaffing van een aantal nieuwe instrumenten, een aanschaffing die gepaard gaat derhalve met kosten en waartoe de kas niet toereikend is. Op deze rondgangen nu hoopt het corps zoo veel geld op te halen, dat het voldoende zal zijn om de kosten van aanschaffing hiermede te bestrijden. Wij twijfelen er niet aan of de opbrengst zal zeker groot genoeg zijn. SINT PANCRAS. Op het te Scheveningen gehouden Nat. Zangconcours gehouden op 6 en 13 Juni j.1. behaalde de Chr. Gem. Zangvereeniging „Looft den Heer" (dir. Paul Kok) een eerste prijs, benevens den directeursprijs in de le afd. Gem. Koren, met 360 punten. WIERINGEN. Bij de Zaterdag gehouden verkiezing voor den gemeenteraad zijn uitgebracht 2222 gel dige stemmen. Hiervan werden verkregen door dé S. D. A. P. 607R.K. 158, Vrijz. Dem 882, A R. 141, Visscherslijst 434. Gekozen zijn: 3 S.D.A.P.; 1 R.K., 5 Vrijzinnigen en 2 visscherscandidaten. De oude raad bestond uit 3 S.D.A.P., 5 Vrijzinnigen en 3 visschers. ZUID-S CH AR WOUDE. De 5-jarige Greta Molenaar was Zater dagmiddag spelenderwijs nabij de Voorburg gracht te water geraakt en dreef in zinken den toestand naar het midden. De heer Wa terdrinker werd dit vanaf zijn woning ge waar. Ijlings spoedde hij zich naar de dren kelinge, doch moest eerst een omwegje maken en daarbij een brug overloopen. Toen hij ter plaatse was, waren slechts de voetjes nog zichtbaar. Plotseling sprong hij in het ter plaatse vrij diepe water en wist gelukkig de kleine te grijpen, zwom er mee naar den wal en reikte het kind aan een ander over. Daar het echter geen geluid gaf. sloeg de heer W. een paar slagen op de achterdeelen van het meisje, dat nu begon te schreeuwen, waarop zij huiswaarts werd gebracht. Toen de moe der de kleine van de kleertjes ontdeed, zeide het: „de bullebak greep mij aan mijn lijf". Door het kordate optreden van den heer W. is erger voorkomen kunnen worden. Voor deze cordaatheid komt hem zeker hulde toe. We est voorzichtig met vuur in bosch en heide KERKCONCERT. Voor dit kerkconcert, dat gistermiddag 3 uur te Heiloo gegeven werd de hier vol gende bizonderheden werden onS door een bezoeker van dit concert, en nog wel een ALKMAAR, i5 Juni 1931. Óp de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 49 Vette koeien 240390, handel matig; 10 Vette kalveren 5080; Vette kalveren per K.G. 1f 110; 42 Nuchtere kalv. slacht 824; 476 Vette varkens zware per K.G. 0.340.41, han del goed; Zouters niet genoteerd. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 15 Juni 1931. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 420 vette koeien, le kw. 1—/ 1.04, 2e kw. 0.86—0.98; 3e kw. 0.70—0.84; mindere soorten 0.64— 0.70, per K.G. slachtgewicht; 150 Melk en kalf koeien 275370; 199 Vette kalve ren, le kw. 0.560.64; 2e kw. 0.50 0.54 per K.G. levend gewicht; 92 Nuch tere kalveren 7—14; 36 Schapen 27— 33; 42 Lammeren 2631; 960 Var kens, vleeschvarkens wegende van 90110 K.G. 0.44—0.45, zware varkens 0.42— 0.44, vette varkens 0.380.40 per K.G. slachtgewicht; 264 Paarden 80— 220. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Juni '31. Langendijker Groentenveiling. 1600 bos Wortelen 8.80—11 per 100 bos; 12700 K.G. Tomaten: A 37.40—39; B 34.60; C 37.10—/ 37.50; CC f 30.50; 37600 K.G. Aardappelen- Schotsche muizen 9.50 11; Drielingen 8.90—11.50; Kleine 4.80—6, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL, 13 Juni 1931. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Groote Schotsche muizen 5 205 80; KI. Schotsche muizen 3.704.30; Kriel 3 -ƒ 3.70. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 15 Juni 1931 Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor Muizen 1112. Overige prij zen onveranderd. Aanvoer 9350 K.G. TEXEL, 15 Juni 1931. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2927 Lammeren 18—23; 6 Paarden 225325; 8 Koeien 290— 380; 3 Pinken 150—180; 6 Kalveren 45—70; 86 Schrammen 20—35; 23 Bignen 914. ZWAAG, 12 Juni 1931. Veiling Bangert en Omstreken. Spinazie 10—19 cent; Pos telein 9—15 cent; Peulen 32—57 cent; Dop pers 26—36 cent; Aardbeien 0.66—1.12; Druiven 1.38—2.24; Bloemkool 12—22 cent; Sla 1 2.50; Rabarber 4—8; Wortelen 7.40—17.30; Komkommers 11—18; Perziken 17; Meloenen 145; Aardappelen 10.7015.50; Kruisbessen 3.90; Tomaten: A 41.50; B 41.60; C 41CC 30; Slaboonen 67—94; Snij- boonen 79. UITSLAG VEILING, bij opbod gehouden op Donderdag 11 Juni 1931, ten overstaan van den notaris Mr. J. W, van der Heide te Alkmaar, van de navolgende per- ceelen, alle gelegen in de gemeente Alkmaar: 1. Een huis en erf aan de van der Woudestraat no. 29, groot 82 centiaren 3390. 2. Een woonhuis en winkelhuis met werkplaats, schuur en erf aan de Sint-Annastraat no. 12, groot 2 aren 76 centiaren4240. 3. Een huis met schuur en erf aan den Westerweg no. 54, groot 1 are 17 centiaren6060.— De afslag blijft bepaald op Donderdag 18 Juni 1931, des avonds 7 uur, in het café ,,'t Gul den Vlies" van den heer W. Mooij aan de Koor straat te Alkmaar, muzikale, toegezonden, waarvoor dank bestond heel wat belangstelling; er waren, naar schatting ongeveer 150 roenschën. Het doel van dit concert was ofschoon niet op het programma vermeld eer.igszins tege moet te komen in de kosten voor het a.s. te houden zangersfeest. En daarvoor hadden zich beschikbaar gesteld mevr. N. Kikkert Kostelijk, sopraan, te Koedijk, W. H. Slinger, organist der Groote kerk te Alkmaar, en het dubbelmannenkwartet „Apollo", dirigent Jac. Jansen. De zangeres vond men bizonder goed in „Ridonami la Calma" van Tosti, en in „Du bist die Ruh", van Schubert. Ook de 'liederen van inej. van Rennes vond rnen goed, maar de twee eerstgenoemde liederen stonden daar toch boven. Het kwartet zong verschillende nummers van zeer ouden datum (Arcadelt. Handl, Palestrina) van later tijd (Schubert) en van den dirigent (Zondagmorgen, en Onze Vader). Vooral Zondagmorgen werd mooi gezongen; ook de uitvoering van „Ecce quomodo Mo- ritur" van Handl. In de kwartetzang waar deerde men bovenal het falsetzingen der te noren, de piano's en de pianissimo's; in de forte's kon men zich, althans in de Heilooër kerk, wel wat matigen. Slinger opende het concert met „Pastorale" van Duncan, voor orgel, en begeleidde de sopraansolo's. Het was, als steeds, consciëntieus werk. K. HET CONCERT VAN DE VEREENIGDE ZANGERS UITGESTELD Wegens het slechte weer is het concert van de Ver „De Vereenigde Zangers" gister avond m den Muziektuin niet doorgegaan, maai uitgesteld tot Donderdagavond. DE EERSTE TUINBOONEN. Op de Alkmaarscbe Exportveiling zijn he- den de eerste tuinboonen aangevoerd donr den heer F. M. \Velsleijn te HuiSrd PyZZLE-RUBRIEK. Bij de omschrijvingen der Zaterdag ge plaatste kruiswoord-puzzle gelieve men voor het tweede cijfc- in de horizont^ riTte lezro een 5 en als eerste cijfer in de verticale rij „zrehond".50 h0rizontaal is weggevallen: NIEUWE KINDERVERTELLING. Wij beginnen in dit nummer een and-re kindervertelling waarvan eiken dag 2 plaat jes met bijschrift geplaatst worden Wij zullen daaraan ditmaal een prijs vraag verbinden. Het verhaal duurt ongEveer een half jaar. De kinderen, welke de plfatjes, i r 10 de C-?urant staan - dus al- een de plaatjes van Zaterdags netics uit knippen, in een schrift plakken en kleuren. naar waarnemingen, verrichtiTrirT jan 15 Juni. den Worgett Medegedeeld door het Kon N«a Instituut te DrBid^"1 Hoogste barometerstand 768 9'f* t Verwachting, geldig tot den avond,Ul°USc- Juni: ona van lp Aanvankelijk nog krachtige iaw Westelijke tot Zuid-Westelijken wind™^ tot zwaar bewolkt of betrokken; wïil'u half enkele regenbuien; kans op onweer n°g verandering in temperatuur. weinig STORMWAARSCHUWINGSDIFNKT Medegedeeld door het K. L. M te de Ru geseind hedenmorgen te 8.40 uur posten: aan alle „Weest op Uw hoede!" BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd.) Juni. n.m. 100 1.41 2.21 301 3.4? n.m. 0.48 1.29 2.» 249 3.36 1951 Hoog water Laag datum v.m. n.m. •;.m 16 4.12 4.39 0.37 17 4.52 5.19 1.20 18 5.34 6.02 2.02 19 6.17 6.44 2.43 20 7.02 7.30 3.26 EGMOND AAN ZEE. (Zomertijd.) Juni. 1931 Hoog water Laag datum v.m. n.m. v.m. 16 4.09 4.36 U.25 17 4.49 5.16 1.08 18 5.31 5.59 1.50 19 6.14 6.41 2.31 20 6.59 7.27 3.14 kunnen deze verzameling met opgave van leeftijd en mededeeling of het ten jongen of een meisje betreft, aan de Redactie inzenden Wij zullen voor de 10 mooiste inzendingen dan een prijs een jongens- of meisjesboek - - beschikbaar stellen. PATROONSBOND VOOR DE BOUW' BEDRIJVEN IN NEDERLAND. De jaarvergadering van den Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland zal dit jaar gehouden worden in „Het Gulden Vlies" te Alkmaar op 1 en 2 Juli. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 7 Juni tot en met 14 Juni ziin door heeren 714, dames 597, kosteloos jongens 217 en kosteloos meisjes 185 baden genomen. In totaal 1713 baden. Hoogste temperatuur 66 graden. Acht mijl van de kust door de Kat- wijker logger Katwijk 110 opgepikt en naar IJmw.den gebracht. Gistermiddag hebben twee jongelui te Bergen aan Zee een avontuur beleefd, dat gelukkig goed is afgeloopen, doch de ouders en vrienden groote angst bezorgde, autoritei ten, het reddingswezen en de watervliegtui gen van de Marine in het geweer bracht en gisteravond om half 9 half IJmuiden op stel ten zette. J Op het stille strand te Bergen aan Zee vermaakten zich gistermiddag eenige jonge lui met het canovaren De zee was stil en alles ging goed. Toen om ongeveer 3 uur de jongens met de cano weer op het strand terug keerden, noodigde één van hen, de 18- jarige Bob Emmerling uit Heiloo een paar meisjes uit om een cano-tochtje met hem te maken. Aanvankelijk durfden de meisjes niet, doch tenslotte verklaarde het doenter- tje van den heer Spruijt uit Alkmaar, zien bereid om het tochtje te ondernemen. Het tweetal stak van wal, nagestaard door de vrienden, die al spoedig den indruk kre gen, dat ze veel te ver pagaaiden. De ca"0 werd onzichtbaar. Aanvankelijk wisten oe vrienden aan wal niets beters te doen dan af te wachten. Toen er een uur verstreken was, werden zij evenwel ongerust, voort ook, omdat er een Oostenwind kwam ops ken. Per auto begaven een paar jongeluiZ1 naar Kamperduin, omdat de cano zi® die richting had voortbewogen. Daar w echter niets ontdekt. Om half zes voer er echter een logger langs de kust te Bergen aan Zee, d* twee vlaggen seinen gaf, welke evenwel o niemand werden begrepen. Inmiddels hadden anderen de 0Uders,Aj waarschuwd, die zich in groote ongerus in verbinding stelden met den burgemee van Bergen, Mr. H. D. A. van Reenen, w schuwde oogenblikkelijk de N.- en Z -n reddingsmaatschappij te Den Helder en kreeg de toezegging, dat de Dorus Rijkers zou uitv Ook stelde hij zich in verbindingJ11" commandant van de kustwacht te IJ01 die de verschillende tusschenstations schuwde. Tot den commandant van vliegkamp De Mok richtte hij het „en om met watervliegtuigen reddingsp1ëut. aan te wenden. De adjudant van de bij-Nacht, die in Hotel Nassau-Berg geerde, had reeds hetzelfde Scclaanhet ver- toezegging werd verkregen, dat aan n zoek zou worden voldaan annderbui Inmiddels was er een zware a jten les-gebroken, doch desondanks V de watervliegtuigen hun mensenlieve j.ust en cirkelden zij boven de zee j,jeden. om de in nood verkeerenden hulp „emees- Tien minuten vóór 8 vernam de o Aq ter, dat de Kalwijker logger KfJ»! jongelui met de cano had °PSe <joode- De ouders, die zich nog steeds n(jen, lijke ongerustheid op het stra" uMen o® haastten zich per auto naar J menen de zekerheid te bekomen of de op„ „efedden vermisten waren. De namen vai o»dat het waren toen n.1. nog niet de jogger nog een half uur vorderde, de haven binnenliep. d onmidj De beide jongelui, die aan Jware„ del lijk in visscherstruien en br hofl. gestoken, werden ondereen politie-bu- derden nieuwsgierigeni naar n !ukkige reau te IJmuiden gele''^Jérwe!komen en ouders hen spoedig konden

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2