Jongste Bediende, H. C. Ntoutjesdyk HARRY FRANCKEN Juliana bonbons Adoectentim. JY.V. Het Klaverblad WOENSDAG 17 JUNI I stipje rood gemaakt op de lf. D. Lijst No. I en ge zet het SEIN OP VEILIG voor: Spoct JtheepsUfdiaqm Dagmeisje, Chauffeur, twee Slaapkamers en Zitkamer Magazijnmeester-Factiirlst Lijst 5 Kiezers van AlkmaarLijst 5 Lijst Vele kiezers. Lijst 5 DANKBETUIGING. NEDERLANDERS R/ascht U met Jilaverhlad's Jiamemelkzeep Het Melkmeisje No. 340. HAARLEM. Per stuk 12\ cent Nederlandsc-h Fabrikaat Brengt Woensdag 17 Juni a.s. Uw stem uit op DEN MIDDENSTANDER hij, die sedert jaren belangeloos werkzaam is in het aïgemeen belang van Alkmaar. Aan- en Verkoop van Effecten. Administratie van Vermogens. Incasso van Wissels op Binnen- en Buitenland. Verzilveren van Coupons. Prolongatiën. Assurantiën Openen van Rekeningen-Courant. Vergoeding voor a deposito geplaatste gelden (dagelijks opeischbaar) 2 1. A. SIETSMA, 2. MEJ N. CARELS, CAHDIDATEN 3. WJ.F.F.BRHK, 4. J.M. REYNDERS, ZIJN: 5 W. BALK, 6. A. ENGLANDER, 7. K. KROON, 8. Jb. CLOECK. CUiiid ivetkcm Onder geen voorwaarde worden adressen verstrekt van adver tenties onder letter. Algemeens kennisgeving. Heden overleed geheel on verwacht onze Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Mej. Trijntje Hollenberg, Wed. van Jellk Visser, in den ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam, T. VISSER, Alkmaar, 13 Juni 1931. V. d. Woudestraat 81. Postadres Kerkstr. 2, Hoorn. Geen bezoek. Voor de plechtige begrafenis van onzen lieven Vader en Grootvader zeggen wij de Associatie voor lijkbezorging hartelijk dank, in het bijzonder den heer Van Heerden en den Eerw. HeerDs. A. Verwaal. Uit aller naam, ALBERT GUTSCHE, Scheepseigenaar. Hamburg, Schip „Pluto". 15 Juni 1931. Heden ligplaats: Handelskade, Alkmaar. In kl. gezin in Bergen waar vrouw een half jaar afw. is wordt voor spoedige indiensttr. gevr. nette Vrouw of Meisje, welke geh. zelfst. de huish. kan waarnemen. Brieven onder letter A 826 bureau van dit blaf. Terstond gevraagd een flink fn klein gezin. WESTERWEG 93. WETTE GEVRAAGD. KARPERTON- FABRIEKEN TE LIMMEN. BIEDT ZICH AAN met eenige motorkennis, G.G., drankvrij, oud 21 jaar. Brieven onder letter B. Postkantoor Sthermerhorn. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar van den 11 Juni 1931 is failliet verklaard JAN RIJNDERS, bloembollenkweeker, wonende te Enkhuizen aan de Zuider Boe- renvaart no. 9, met benoeming van den E. A. Heer Mr. A. M. LEDEBOER tot Rechter-Com- missaris en van den ondergetee- kende tot curator. Alkmaar, 15 Juni 1931. Breedstraat A 10. Mr. L. VAN LOCKEREN CAMPAGNE. Curator. De verificatievergadering in het. faillissement van Th. KUIJS Jz. te Castricum, oorspronkelijk bepaald zijnde op 17 Juni a.s., zal thans gehouden worden op 2 September a.s., te 10£ uur v.m. in het Ge rechtsgebouw aan den Geestersin gel te Alkmaar. Alkmaar, 15 Juni 1931. Kennemerstraatweg 29. Mr. H. Th. a.VAN DER LOOS, Curator. Door het in kracht van gewijs de gaan van het vonnis, waarbij is gehomologeerd het door Mr. G. A. DE LANGE, aovocaat en procureur te Alkmaar, voor GOSSE POSTMA, boterhande- laar, vroeger gewoond hebbende te Bergen (N.-H.), thans te Alk maar, aangeboden gerechtelijk accoord, is opgemeld faillisse ment geëindigd. Alkmaar, 12 Juni 1931. Breedstraat A 10. Mr. L. VAN LOOKEREN CAMPAGNE. Curator. Gevraagd voor direct ten kan tore der Alkmaarsche Export veiling een goed handschrift vereischt. Aanmelden aan het kantoor. Drie volwassen personen zoe ken tegen 4 Juli voor een paar weken met volledig pension te Bergen, Egmond aan Zee of Schoor] Liefst geen berotpspension. Volledige inlichtingen onder letter B 827 bureau v. d. blad. voor tijdelijk gevraagd. Brieven met uitvoerige referenties onder letter Z 825 bureau van dit blad. Voorzitter van de Kleuterscholen, Secretaris van het Roode Kruis, Oud-Voorzitter van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, Oud-Secretaris van het Witte Kruis, Penningmeester der T.B.C.-bestrijding, NIEUWE GRACHT 94, HAARLEM. Telefoon 12956. Postgiro 114053. Zachte chocolade met gebrande nougat. liet toe. dat ge Droste 3 krygtr hen andere kleeren konden verschaffen. De jeugdige schipbreukelingen deelden me de, dat ze tevergeefs gepoogd hadden, naar de kust te pagaaien, doch dat zij moesten er varen, dat zij desondanks steeds verder de zee indreven. Doodop hadden zij al tot elkaar gezegd, dat zij 't wel niet lang meer zouden maken, aangezien ze al te moe waren gewor den om verder te pagaaien. Toen ze om half 6 den logger zagen werden ze met nieuwe hoop bezield, en gelukte het hun, de aandacht van de bemanning van den logger te trekken, die hen toen spoedig aan boord nam. Op hun verzoek heeft de logger gepoogd, de men- schen op het strand te Bergen aan Zee door seinen duidelijk te maken, dat ze gered wa ren. Het avontuur heeft hun wel de les ge bracht, dat de zee de grootste voorzichtig heid eischt en dat het groote gevaren met zich brengt om ook met een cano te ver uit de kust te gaan. Wie als wij getuige is geweest van de on rust, die dergelijke waaghalzerij aan ande ren brengt, zal begrijpen, dat het de wensch van velen is, dat het varen met een cano in zee wordt verboden. Wij stelden den Burgemeester van Bergen de vraag, of hij dit niet noodzakelijk achtte. Mr. Van Reenen was van meening, dat dit ongewenscht was. Langs de geheele kust wordt deze sport ook in zee beoefend. Ook baders kunnen in zee worden getrokken en toch zal niemand eraan denken, om het ba den in zee te verbieden. Bij het baden is het zaak, dat men dit onder toezicht doet en zich niet te ver in zee waagt. Wie met een cano in zee wil varen, moet eveneens de grootste voorzichtigheid in acht nemen en niet alleen op de strooming in zee letten, maar ook re kening houden met de windrichting. Vóór alles is het zaak, dat jongelui zich met een cano niet te ver van de kust bege ven, doch volgens de meening van den Bur gemeester kan er niet meer gedaan worden dan hen te waarschuwen. Ook deze jongelui waren gewaarschuwd en hij hoopte, dat het gebeurde voor hen en anderen een goede les zou zijn. Alleen goede zwemmers kunnen, mits zij de noodige voorzichtigheid betrach ten, ook wel in zee de cano-sport beoefenen. Wij zijn van oordeel, dat het wenschelijk is, dat ouders en opvoeders van de jeugd in ieder geval pa's dan toestemming geven tot het varen met een cano op zee, wanneer ze weten, dat de jongelui deze sport in alle op zichten meester zijn. Het varen op zee is heel wat anders dan het varen op een binnenwa ter. De burgemeester van Bergen berichtte ons nader, dat al is het varen met een kano op zee niet te verbieden, zoowel de politie als de Stille Strandvereeniging, die zooveel mo gelijk belet door te verbieden, dat de kano °ver het strand vervoerd en in zee gebracht Wordt. Had men dus het te water brengen van de kano gezien dan zou dat zeker belet zijn ge worden. De vader van den jeugdigen Emmerling vroeg ons op deze plaats nog een bijzonder woord van dank te willen brengen aan Mr. van Reenen, burgemeester van Bergen, die persoonlijk alle hulp heeft ingeroepen, welke in de gegeven omstandigheden te krijgen was en aan den heer Molenberg, adjudant van den commandant der Marine in Den Helder, die als badgast in het Hotel Nassau-Bergen vertoevende, onmiddellijk naar Den Helder telefoneerde en de hulp der marine-autoritei ten verzocht heeft. Hij verzocht ons tevens een woord van erkentelijkheid te willen rich ten tot den commissaris van politie te IJmui- den, den heer De Ridder, wiens gemeente door een en ander gisteravond duchtig op stelten gezet is, doch die zich zoo tactvol bi de omstandigheden wist aan te passen. CREMATIE G. LOOMAN. Onder zeer veel belangstelling heeft Zater dagmiddag in het crematorium op Wester- veld te Velsen de verassching plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer G. Looman, oud-directeur der gemeente werken alhier, overleden te Velp. AanWezig waren onze burgemeester, mr. W. C. Wendelaar, de directeur van Gemeente werken, de heer D. G. G. Margadant; de directeur van den Reinigingsdienst, de' heer C. A. Grootegoed; de directeur van Bouw en Woningtoezicht, de heer G. Vos; de di recteur van het slachthuis, de heer W. Voort- huysen, de gemeente-ontvanger, de heer L. v. d. Vegt; dr. F. P. Keyser, directeur van het slachthuis te Haarlem, vroeger alhier; dr. Stuurman, vroeger directeur van het slacht huis alhier; dr. Th. W. Beeker te Heemstede en de heer H. W. Erese alhier, namens het hoofdbestuur der Noordhollandsche vereeni- ging Het Witte Kruis; dr. Degenaar, de heer Leguit, architect, benevens vele ambtenaren en oud-ambtenaren onzer gemeente, de heer Birkhof, oud-directeur van de gasfabriek alhier en anderen. Gesproken is allereerst door dr. Th. N. Beeker van Heemstede namens het hoofd bestuur van het Witte Kruis, dat een stille en eerbiedige hulde wilde brengen aan den man, die een reeks van jaren deel van het bestuur heeft uitgemaakt, die de leiding had van de ontsmettingsinrichting te Alkmaar en tot den bouw daarvan krachtig heeft medegewerkt. Met'alle recht kon hij lid van verdienste ge noemd worden, waartoe hij bij zijn heengaan benoemd werd. Burgemeester Wendelaar sprak van de groote waardeering, welke het gemeente bestuur van Alkmaar had voor den over ledene, die zoo jange jaren de trouwe direc teur van Gemeentewerken is geweest. Met genoegen zag spr. velen, die met hem hebben samengewerkt, hoofdambtenaren en ook verscheidenen van het personeel. Zij ook zijn hierheen gekomen, om een blijk van waardeering te geven aan hem, die hun trouwe chef is geweest. Spr. wilde namens het huidige gemeente bestuur een woord1 van dank spreken. [Tal van groote werken in Alkmaar spreken nog van den overledene. Spr. zeide hem alleen gekend te hebben in zijn werk voor het Witte Kruis, waarop zooveel zegen rustte. Dr. J. A. Beyerman, oud-Remonstrantsch predikant, zeide als vriend van den huize de vriendschap met Looman ten zeerste te heb ben gewaardeerd. Spr. had het voorrecht 50 jaar lang zijn vriend te mogen zijn en veel bloemen heeft deze gestrooid op veler levensweg. De heer Walteen, directeur van gemeente werken te Krommenie wilde ook afscheid riemen van den zoo sympathieken oud collega. In veel hebben we samengewerkt en we zullen hem niet vergeten, zeide spr. Dr. Degenaar sprak namens de commissie van beheer over de ontsmettingsinrichting een woord van dank voor de trouwe zorgen, gedurende lange jaren daaraan gegeven. Door zijn krachtig optreden tot stand ge komen, wist hij door zijn energieke leiding de inrichting tot grooter bloei te brengen. De nieuwe oven staat daar als een getuigenis van zijn groote toewijding voor deze goede zaak. De heer W. Bierman, ontsmetter, legde daarna een krans met linten in rood en wit op de kist Tenslotte sprak de opvolger van den over ledene, de heer Margadant, die namens het personeel van gemeentewerken een woord van dank sprak. Daarna daalde de kist, onder 't spelen van de ouverture uit de Sonate Pathetique van Beethoven, waarop de heer ten Hove namens de familie dankte voor de groote belang stelling. GROOTE NATIONALE SCHIET WEDSTRIJDEN „NIMROD". Wij ontvingen van de K. G. Schietvereni ging „Nimrod" alhier, het programma der groote nationale schietwedstrijden, door haar uitgeschreven bij gelegenheid van het 20- jarig bestaan der Vereeniging. De wedstrij den worden gehouden van 19 t/m 28 Juni, 3 en 4 Juli a.s. op 6 banen, bovenzalen van het café restaurant van den heer Th. van Gijzen, Breedstraat van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m. (Zondags tot 3 uur). De officiëele opening heeft plaats Vrijdag 19 Juni a.s. 8 uur nm. De wedstrijden zijn verdeeld in: A wed strijden op geweer K. S. O. of rijkscylinder; B. op buks; C. Geluksbaan en zijn onder verdeeld in Korps-, Eerekorps Personeele- jubileum, Vaste en Vrijebaanwedstrijden, in totaal 17 afdeelingen. Een prachtige collec tie prijzen, als bekers, lauwertakken, medail les en zeer fraaie kunstvoorwerpen, staan voor de toekomstige winnaars ter beschik king. „Nimrod" heeft deze wedstrijden grootsch aangepakt, om verzekerd te zijn van een groot bezoek en een goed welslagen der wedstrijden; o.m. heeft zich een Eere-Comité gevormd uit de notabelen der stad, waarvan de Edelachtbare heer burgemeester mr. W. C. Wendelaar bereids het voorzitterschap heeft aanvaard. De geschonken prijzen, en dit zijn er velen, zijn geëtaleerd in het sigaren-magazijn „Hartland", Langestraat. Nog zij vermeld dat de wedstrijden voor ieder belangstellende zijn opengesteld. Voetbal. DenemarkenNederland 02. In ons overzichtje van Zaterdag herinnerden wij aan de twee laatste wedstrijden, welke de Nederlandsche ploeg in Denemarken speelde. De eerste van die twee werd een nederlaag, de tweede bracht een gelijk spel op. En we vroegen, of dat misschien een vin gerwijzing zou wezen voor den komenden strijd. Deze strijd is nu gestreden. Nederland kwam naar Kopenhagen, Nederland bestreed de Denen en Nederland wonMet een zeer verdiende 2O-overwinning keerden de Nederlanders naar huis terug! Eigenlijk had het 3—0 moeten zijn, maar de scheidsrechter keurde het eerste doelpunt af, omdat hij meende, dat de bal reeds out geweest was, hetgeen niet zoo was. Dit ge beurde reeds in de eerste helft en aangezien er verder geen doelpunten gescoord werden, ging de rust in met blanco stand. Na de rust begon het eerst goed. Eerst zet te Wels goed voor en scoorde Lagendaal, ter wijl even later Adam op zijn Zwitsersche manier dribbelde en een verraderlijk schot inzond, dat de keeper niet goed kon wegwer ken, zoodat Lagendaal gemakkelijk nummer twee kon scoren. Daar bleef het bij en Ne derland won met 2—0! Andere wedstrijden. Go-ahead heeft eindelijk haar eerste wed strijd gewonnen. Velocitas, dat op bezoek kwam, keerde met een alleszeggende 5-1- nederlaag naar Groningen terug, zoodat Ve locitas waarschijnlijk wel de onderste plaats zal innemen. Wat de promotiewedstrijden betreft, Robur ging naar Nijmegen en hoewel een gelijk spel reeds voldoende was, meenden de Apeldoorn- sche heeren, dat een overwinning nog beter hun meerderheid zou bewijzen. Alzoo won Robur met 21 en bleef eerste klasser. Bleijerheide won met 10 van Wilhelmina en veroverde daardoor den titel van eerste klasser. Dat Dongen van Roermond won, kon verwacht worden en beteekende eigenlijk niets. In Hoorn wist eindelijk Hollandia eens te winnen en wel van de Kennemers. Er is dus nog een kleine kans op behoud voor Hollan dia! Kon. Nederlandsche Stb. Mij. Aurora 12 Juni v. Malaga n. Amsterdam. Bennekom (thuisr.) 11 Juni v. Talcahuano. Boskoop (uitr.) 11 Juni v. Mollendo. Ceres 12 Juni v Bourgas n. Varna. Erato 13 Juni v. Amst. n. Hamburg. Eutenpe 12 Juni v. Musel n. Oporto. Fauna 12 Juni v. Salonica te Limni. Ganymedes 13 Juni v. Rott. n. Algiers. Irene 12 Juni v. Setubal n. Alicante. Nero 13 Juni v. Amst. n Odense. Perseus 12 Juni v. Amsterdam n. Bremen. Poseidon 13 Juni v. Algiers te Amsterdam Proteus 13 Juni v. Amst. te Kopenhagen. Tiberius (thuisr.) 12 Juni v. Havre n. Am sterdam. Venezuela (thuisr.) 11 Juni v. Curacao n P. Cabello. Vulcanus 12 Juni v. Triëst te Fiume. Berenice 13 Juni v. Amst. n. Guatamala. Holland—Amerika Lijn. Maasdam, Rott. n. New-Orleans 12 Juni U Havana. Nw. Amsterdam, Rott./N. York, 13 Juni 1 u. n.m. v. Boulogne. Volendam 13 Juni v. N. York n. Rott. Stoomvaart Mij. Nederland. Poelau Roebiah (thuisr.) 12 Juni v. Be- lawan. P. C. Hoot (thuisr.) 13 Juni v. Port Said. Enggano (thuisr.) 12 Juni te Belawan. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 12 Juni v. Singapore. Poelau Bras 13 Juni v. Amst. n. Hamb. Poelau Laut 13 Juni v. Amst. n. Batavia. Kon. Paketv. Maatschappij. Houtman 12 Juni v. P. Natal te Zanzibar. Rotterdamsche Lloyd. Buitenzorg 12 Juni v. Rott. te Hamburg. Blitar (uitr.) 113 Juni te Sabang. Kon. Hollandsche Lloyd. Salland (uitr.) 12 Juni v. Montevideo n Buenos Ayres. Siërra Morena (uitr.) 11 Juni te Montevidei HollandAfrika Lijn. Giekerk (thuisr.) 12 Juni te Mombassa. Jagersfontein (thuisr.) 13 Juni v. Durban. Springfontein 13 Juni v. Hamb. te Amst. Waalkerk 13 Juni v. Amst. n. Hamb. i Wissekerk (thuisr.) 12 Jun iv. Beira. Nieuwkerk (thuisr.) 11 Juni Gibraltar gep. Rietfontein 12 Juni v. Mozambique n. Beira. Stoomvaart Mij. Oceaan. Achilles 12 Juni v. Tientsin n. Rotterdam Rotterdam—Zuid-Amerika-Lijn. Aludra (thuisr.) 12 Juni v. Bahia. Holland—Australië-Lijn. Arendskerk (uitr.) 12 Juni v. Adelaïde. JavaChinaJapan-Lijn. Tjibadak 11 Juni v. Hongkong te Manila. Tjikembang 11 Juni v. Hongkong n. Amoy: HollandWest-Afrlka-Lljn. Maaskerk (uitr.) 10 Juni v. Dakar. Gaasterland (uitr.) 10 Juni v. Dakar. Emzetco Lijn. Jonge Anthony 12 Juni v. Lipari n. Pa- lermo. Jonge Elisabeth 13 Juni v. Rott. n. Lhiotn® Holland—Oost-Azië-Lijn. Gemma (thuisr.) 13 Juni v. Yokonama. Nias (uitr.) 13 Juni te Antwerpen Ouderkerk (thuisr.) 11 Juni v. Hon, Zosma 12 Juni v. Hamburg n. Rot„ Silver—Java Pacifix Lijn. Silvermaple, Pacifickust n. Calcutta; 11 Juni v. Batavia. - Silveray, Calcutta n. San Franciaco.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 3