JCiuist mlUktenschap Rechtszaken RimmdmxL Indien gij voortdurend last hebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Foster's Maagpillen, het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. Alom vetk'Ugbam 0.65 fi*> flacon. FOSTER'sMHflGNUEN gingen hebben afwijzend beschikt. Wij zijn echter van meening, dat wij de zaak objectief moeten bekijken, of het in het belang van de meente is en niet naar anderen moeten kij- De Diepsmeer zou uit haar isolement Teen verlost worden. Ook bestaat de mogelijkheid om er tuindersbedrijven te vestigen. Spr. zou [het toejuichen als de weg er kwam. Voor de kanalisatie was niet zooveel perspectief als 'hier en ook daarvoor is 600' beschikbaar ge steld. De schaduwzijde is echter, dat er een bijdrage gevraagd wordt van 1000 gedu rende 40 jaar. De vraag is: kunnen wij hier- ■aan voldoen. De voorzitter had graag gezien, dat Prov. Staten een bijdrage ineens gevraagd hadden. )Hij geloofde, dat er dan meer kans van sla- teen geweest was. Weth Kroon vond het ook een groot offer ,>De goede kant van den weg is echter veel waard. Verscheiden jaren terug wilden de ge meenten den weg zelf. Toen moest het echter veel meer kosten. Weth. Bakker zag er een gemeentebelang- In De regeling zal echter wel anders worden, daar het meerendeel der aangeschrevenen reeds afwijzend beschikt heeft. Spr. wees er op, dat voor vervoer schoolkinderen uit de Diepsmeer ook 500 per jaar wordt be taald. Ook het verkeer door den Langendijk zal er door ontlast worden. De heer Zaagman: Er zal aan den Lan gendijk niet één zijn, die niet sympathiek staat tegenover den weg. Uit spr. betoog bleek echter, dat deze van meening was, dat als de provincie van oordeel is, dat daar een weg moet komen, zij het zelf moet betalen. De heer Kostelijk vond ook deze regeling, evenals hij dat vond bij die van de kanalisa tie, onzuiver. De kanalen komen er toch en 'de gemeenten, die besloten hebben om niets bij te dragen, betalen niets, 1ÖOO vond spr. te veel. De heer de Boer vond het een prachtige ge dachte van de provincie om een weg aan te leggen, maar een minder gelukkige gedach ten om de betrokken gemeenten te laten bij dragen. Wij zien het aan de Mosselbrug, de een schuift het op den ander, maar de brug blijft zoo ze is. De voorzitter: Ze wordt slechter. De heer de Boer: Ik zou er meer voor ge voeld hebben als de weg door de Spoorstraat kwam. Zoo kan ik mij er niet mee vereenigen. Na nog eenige discussie werd met 5 tegen 2 stemmen (de beide wethouders tegen) be sloten afwijzend op het verzoek te beschikken. Brief van de commissie van Beheer - der iLichtfoedrijven, houdende mededeeling, dat deze heeft besloten het G.E.B. niet aan het P.E.N. over te doen. De voorz.: De raad kon dezen brief be schouwen als een beleefdheid. Spr. stelde voor om de commissie te berichten zoo spoe- dik mogelijk aan de kabileering te beginnen. Weth. Bakker was principieel voor centrali satie van bedrijven. Een groot bedrijf kan beter werken dan 'n kleine zaak. Hier is 't er op ingericht om zoo weinig mogelijk te ge bruiken, terwijl het bij het P.E.N. net anders om is. Spr. toonde met cijfers aan dat bij meer ge bruik het P.E.N. goedkooper is. Spr. hoopte, dat de gascommissie ook hier het vastrecht- zal brengen. De heer Kostelijk zeide, dat hem juist ge bleken is, dat het P.E.N. duurder is. Weth. Bakker stelde voor om de straatver lichting voor rekening van de gemeente te nemen en den prijs met 4 cent te verlagen. De voorzitter vroeg of weth. Bakker er ge noegen mee kan nemen, dat dit in de commis sie-verg. naar voren gebracht wordt. Vaststelling kohier van de hondenbelas ting over 1931. Het aantal bedraagt 112 met een bedrag van 246.50. De heer Zaagman gaf B. en W. in over weging de trekhondenbelasting welke 1 be draagt, af te schaffen. De voorzitter: Er moet een klein bedrag betaald worden, 1 is al een minimum. Het «is wel mogelijk, dat alle trekhonden zullen verdwijnen. Oprichting van een agentschap der Ar beidsbemiddeling. De voorzitter: In 1929 is besloten de Ar beidersbemiddeling op te heffen, daar er weinig gebruik van werd'gemaakt. Nu is er een Kon. Besluit, hetwelk verplicht agent schappen op te richten en in stand te hou den. De voorzitter bracht hulde aan de Ar beidersbeurzen te Alkmaar en te Medemblik, die de arbeiders uit onze gemeente, bij de tewerkstelling aan de Zuiderzee niet hebben vergeten. B. en W. stelden voor de aministratie op de secretarie te houden en hiervoor 50 uit te trekken. Het r-k vergoedt 40 pCt. Al dus besloten. Wijziging der gemeentebegrooting dienst jaar 1930. De voorzitter deelde mede, dat een bedrag van 8907.53 is te regelen. Voorloopige aansluiting bij de verwer kingsinrichting te Schagen, keuringskring Barsingerhorn. B. en W. stelden voor tot 1 Januari toe te treden. Aldus besloten. Nog was ingekomen een schrijven van den commissaris der koningin, waaruit blijkt, dat cursussen zullen worden gehouden voor politiepersoneel. Het lesgeld zal 30 per jaar bedragen. De voorzitter vroeg machti ging, opdat de gemeentepolitie dezen cursus kon volgen. Aldus besloten. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat van de landhuren over 1929 nog niet ont vangen is een bedrag van 979 van 9 huren; over 1930 3565.75 van 31 huurders. Van verscheiden menschen waren brieven inge komen met het yerzoek nog wat uitstel van betaling te geven. In 1926 was het ook een slechte tijd, de huur is toen ook binnengeko men. Wat moeten wij nu doen? De voorzitter adviseerde om uitstel te ver kenen. De heer Zaagman: In de laatste vergade ring is door weth. Kroon het voorstel gedaan om nog uitstel te verkenen. Ik ben daar eenigszins tegenop gekomen. Spr. kon echter met B. en W. meegaan. De heer Rijper vroeg hoe het moet met het geval van een schuldenaar voor 1929 die nu geen tuinder meer is. De voorzitter antwoordde, dat de borgen hiervoor staan. Weth. Bakker vond, dat deze bespreking eigenlijk niet in de openb. verg. thuis hoor de. Het deed spr. bijzonder veel genoegen dat de heer Zaagman van zijn vorig standpunt is teruggekomen. De vorige vergadering is gezegd, dat de huur met 1 Juli moest binnen zijn en dat men niet te veel het gevoel moest laten spreken. Spr. zeide nogmaals blij te zijn, dat de gedachten nu anders zijn. Nadat de heer Zaagman zijn standpunt verdedigd had, ging de raad met het voorstel van B. en W. accoord. Bij de rondvraag verzocht de heer Zaag man B. en W. om met een voorstel te komen voor een vasten reinigingsdienst. De voorzitter zeide ernstig overwogen te hebben om, indien er geen verzoek kwam, zelf met een voorstel te komen. De heer Rijper had zich den laatsten tijd nogal met een krotwoning bezig gehouden. Spr. was echter van het kastje naar den muur gestuurd. De woning was niet meer te bewonen. Spr. zou willen, dat B. en W. de zaak ter hand namen. De voorzitter antwoordde, dat het werken van den heer Rijper wel degelijk succes-heeft gehad, daar de brief reeds is behandeld. Wanneer de woning binnen 46 dagen niet verbeterd is, wordt zij onbewoonbaar ver klaard. Hierna sluiting. 6 dagen hechtenis, de 10e f ZO boete of 20 dagen hechtenis. Schriftelijke uitspraak. J. J. P. te Hilversum, overtreding wet geneeskunde, vrijspraak. DENEMARKEN LEENT GEEN KUNSTWERKEN MEER UIT. Onder den indruk van de brandramp te München heeft het bestuur van de Glytotneek: te Kopenhagen met algemeene stemmen be sloten om voortaan geen kunstwerken meer uit te leenen voor tentoonstellingen buiten het museum. ZIJN STIEFVADER NEERGESCHOTEN. Het drama aan de Weteringschans te Amsterdam. De Vijfde Kamer heeft Zaterdag opnieuw behandeld de zaak tegen den 23-jarigen chauffeur, die op 3 October van het vorig jaar in een pension aan de Weteringschans bij een twist op zijn 30-jarigen stiefvader vier revolverschoten heeft gelost, tengevolge waarvan deze kort daarna overleed. Destijds eischte de officier van justitie, mr. Van Ar- kel, acht jaar gevangenisstraf. De doctoren Overbeek en Bakker verklaarden den man verminderd toerekeningsvatbaar, doch het O. M. had het rapport der psychiaters ter zijde gelegd. De verdediger, mr. Kokosky, pleitte vrijspraak, of wel de uiterste clemen tie. De rechtbank verwees de zaak terug naar de instructie en beval een nader onderzoek naar de geestvermogens van verdachte. Het nieuwe onderzoek werd opgedragen aan prof. K. H. Bouman en dr. H. G. Rüm- ke, die thans voor de rechtbank verklaarden omtrent den verdachte tot de conclusie te zijn gekomen, dat het een man is met onge woon gering vermogen tot affectieve uiting met daaraan begrijpelijk verbonden ongedif ferentieerdheid en onaangepastheid van die affectieve uitingen, wanneer een groote inten siteit van het affect tot een affectieve door braak leidt. Deze eigenschap, meenden de deskundigen, moet in aanmerking worden genomen bij de beoordeeling van verdachte's toerekeningsvatbaarheid; in hoeverre deze door die eigenschap wordt beinvloed, meen den de deskundigen, als te liggen buiten hun terrein, niet te moeten beoordeelen. Dr. H. J. Overbeek en dr. S. P. Bakker, die reeds bij de vorige behandeling der zaak rapport hadden uitgebracht, kwamen toen tot een ongeveer gelijkluidende uitspraak, die zij bevestigden. Zij waren evenwel de mee ning toegedaan hieraan tevens deze conclu sie te mogen vebinden, dat de toerekenings vatbaarheid van verdachte gedurende het be gaan van het feit, zij het dan niet geheel op geheven, toch in groote mate als verminderd moet worden beschouwd. De eisch. Na herhaling van het getuigenverhoor wegens veranderde samenstelling der recht bank, eischte de officier van justitie, mr. v. Arkel acht jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis van 22 Januari af. Mr. Kokosky pleitte weder vrijspraak, subs. een straf gelijk aan den tijd in voor loopige hechtenis doorgebracht. Uitspraak 26 Juni a.s. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 12 Juni 1931. S. C. L. J. Ste Alkmaar, overtreding openbare vervoermiddelen, 6 boete of 6 dagen hechtenis. A. P. te Harenkarspel, overtreding leerplichtwet, 6 boete of 6 dagen hecht. J. C. M. te Broek op Langendijk, over treding Spoorwegwet, 4 boete of 1 week tuchtschool. J. P. te Alkmaar, W. N. te Veendam, dronkenschap, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. D., M. V. en S. V. te Egmond aan Zee, loopen over verboden grond, le le f 4 boete of 1 week tuchtschool, de 2e en 3e ieder 2 boet of 2 dagen hechtenis. A. V. te Limmen, P. B. te Heiloo, J. v. S. te Beverwijk, H B. te Bergen, J. van 't V., A. K. v. T. te Alkmaar, W. H. te Veendam W. S. te Oudorp, A. S. te Lei den, politieverordening, de le, 3e, 4e, 6e, 7e en 9e ieder 3 boete of 3 dagen hech tenis, de 2e, 5e en 8e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. G. te Bergen, P. F. te Uitgeest, C. Th. S. te Castricum, W. v. D. te Beem- ster, J. v. V. en S. B. te Schagen, C. J. E. te 's-Gravenhage, J. J. B. den Helder, W. B. te Akersloot, J. K. te Zuid- en Noordschermer, overtreding motor- en rijwielwet, de le, 2e, 3e, 7e en 8e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e en 6e ieder 6 boete of 6. dager hechtenis, de 5e 2 X 4 boete of 2 X 4 dagen hech tenis, de 9e 4, f, 5 en 6 boete of 4, 5 en ANNA PAVLOVA-VEREENIGING. Dezer dagen is te Berlijn opgericht de „Anna Pavlova-Vereinigung", die zich tot doel stelt de nagedachtenis van de groote danseres te eeren, door in haar geest te werken aan de bevordering der danskunst in den ruimsten zin en door organisatie van groote dans-uitvoeringen onder auspiciën van de vereeniging. Tot voorzitter is gekozen dr. Johannes Eckardt, directeur der „Bayerische Landes- Film-Bühne", die verleden jaar voorzitter van het dans-congres te München was. Secretaris is dr. J. Lewitan, hoofdredacteur van „Der Tanz", penningmeester Al. Kogan. Voorts maken deel uit van het bestuur mevr. Kempner von Mendelssohn, dr. Arthur Grunenberg. Victor Dandré, de echtgenoot der over leden danseres, heeft zitting genomen in het „Kuratorium" der vereeniging. De heer Ernst Krauss te Amsterdam is in het bestuur ge kozen, met machtiging Voor de oprichting van een afdeeling Nederland. PROF. DR. DE SITTER. Een onderscheiding. In de Zaterdag gehouden vergadering van curatoren der rijksuniversiteit van Leiden is op plechtige wijze de gouden Catherine Wolfe Bruce-médaille der Astronomical Society of the Pacific voor het jaar 1931 uit gereikt aan prof. dr. W. de Sitter. hoog- leeraar-directeur der Leidsche Sterrenwacht. De toekenning van deze medaille, welke geschiedt op voordracht van de directeuren der zes grootste sterrenwachten ter wereld, beteekent een zeer waardevolle onderschei ding voor dvzen Nederlandschen geleerde. Sedert haar stichting in 1898 is de medaille 26 keer toegekend, waarvan één keer aan een Nederlander, n.1. prof. Kapteyn. SCHEEPSWERF FEIJENOORD WORDT STOP GEZET. De afdeeling scheepsbouw van de Maat schappij voor Scheeps- en Werktuigbouw „Feijenoord" N.V. zal, volgens het H'bld., binnen zeer korten tijd waarschijnlijk reeds over veertien dagen worden stop gezet. Dit stilleggen van het bedrijf betreft niet de afdeeling waar vaartuigen voor de Ne- derlandsche marine worden gebouwd. Dezer dagen is van de werf „Feijenoord" van stapel geloopen het motortankschip „Malvina" voor de Anglo-Saxon Petroleum Company. Dit schip zal aan de werf van Wilton men weet dat Wilton en Feijenoord onder één directie staan verder worden afgebouwd. DOOR DEN TREIN GEGREPEN? Spoorwegemployé gedood. Zaterdagmorgen werd op het spoorweg emplacement te Roozendaal naast de rails het lichaam gevonden van den 23-jarigen J. Jonkers uit Rotterdam, employé bij de elec- trische tractie. De man leefde nog enkele oogenblikken, maar gaf spoedig den geest. Het lijk werd naar het r.k. ziekenhuis ver voerd. Uiterlijke verwondingen werden niet waargenomen, zoodat men aanvankelijk voor een raadsel stond. Dr. Konings, die in middels ontboden was, constateerde echter vermoedelijke halswervelbreuk, zoodat aan genomen wordt, dat de ongelukkige een klap van een passeerende machine heeft gekregen, welke voor hem den dood ten gevolge had HET LIEFDESDRAMA TE SCHAESBERG. De dader ter beschikking van de justitie gesteld. De jongeman, die de vorige week onder Schaesberg een meisje met een mes zwaar aan de keel verwondde en zich zelf ook ver wondde, heeft thans het ziekenhuis te Heer len verlaten en is als verdacht van poging tot moord ter beschikking gesteld van de justitie te Maastricht. Het meisje is in zoo verre hersteld, dat het ook aan een verhoor kon worden onderworpen. OUDHEIDKUNDIGE VONDSTEN TE NIJMEGEN. Dezer dagen werden in den tuin van den heer A. Rutgers v. d. Loeff te Nijmegen, waar het vorige jaar reeds een merkwaardige grafkist met andere Romeinsche voorwerpen gevonden werd, andermaal twee belangrijke grafvondsten gedaan. Zij lagen dicht bij el kaar, en bestaan uit verschillende kruiken en urnen, twee versierde pijpaarden lampjes en twee terra-sigillata borden, met de fabrikan tennamen Tertius en Ardacus, de een behoo- rende bij vondst a, de ander bij vondst b. Bij vondst a behoort verder het bronzen be slag met twee schmieren en een hengseltje van een houten kistje, bij vondst b eveneens een hengseltje, dat kleiner van afmeting, met twee oogen in bronzen klemmen gestoken zat. Belangrijker echter dan de genoemde bij vondsten, is het glaswerk. Het zijn bij vondst a een puntgave, hooge beker van donker blauw glas, bij b een fijn fleschje en kom metje, het een van licht blauwgroen, het an der van zachtblauw, doorschijnend glas. Van hen is vooral de beker een zeer kostbaar stuk, uiterst zeldzaam en voor deze streken uniek. De beker beeft één oor, is 12 cM. hoog, van boven 13 cM. wijd, en loopt naar beneden smal toe in een platten voet van 8.3 cM. middellijn. Zijn type is uit Gallië, en ook van Pompeji bekend. De beker behoort tot het vroeger, donker blauwe glas der 1ste eeuw, dat afkomstig uit Italië, waarschijnlijk regds yoor het midden der le eeuw in Gallië zelf werd gefabriceerd. Het is het glaswerk, waartoe n.m. ook behoo- ren de bekende, geribde schaaltjes, en de als tranenfleschjes bekend staande balsamaria vah donkerblauw en bruin en ander effen ge kleurd glas. Van eenzelfden tijd als de beker zijn ook het fleschje en kommetje, het eerste met hoogen hals en rechthoekig gebogen oor, dat naar beneden klauwvormig uitloopt, het kommetje van een type, dat evenals het don kerblauwe glas, voorkomt onder de vondsten van het vroegere castellum van Hofheim (40-50 n. Chr.) Dateert het glaswerk der beide vondsten reeds vroeg op het midden der le eeuw, ook de overige bijvondsten stemmen daarmede overeen. De terra-sigillata borden behooren tot de vroegere Z. Gallische fabrikaten, de kruiken en urnen zijn vroege typen, en de ver sierde lampjes met bun driehoekige tuit be hooren tot de vroege soorten der Romeinsche terracotta lampjes. De dateering komt dus overeen met die der vroeger gedane vond sten. Ook zij waren met de grafkist te datee ren op 40-80 n. Chr. ,en onder hen kwam eveneens voor een terra-sigillata bord van den pottenbakker Tertius. De heer Rutgers v. d. Loeff, die het vorige jaar de grafkist ten geschenke gaf aan het Museum Kam te Nijmegen, heeft thans de laatste vondsten voor onbepaalden tijd aan dat museum in bruikleen afgestaan. AANVARING BIJ DEN NOORD- HINDER. Het Grieksche s.s. „Urania" ge zonken. Zaterdagmiddag te omstreeks halfvier heeft ter hoogte van den Noordhinder in dikken mist een aanvaring iplaats gehad tusschen het Grieksche stoomschip „Urania" en de Noorsche tankboot „Beaufort". De Urania Is onmiddellijk gezonken. De bemanning is overgenomen door de „Beaufort". De „Urania" is een boot van 3067 ton, de „Beaufort" een tankboot van 9000 ton, die bestemd was voor Rotterdam. Hoe het ongeluk gebeurde. In den loop van den nacht van Zaterdag op Zondag is de „Beaufort" te Rotterdam aangekomen. De bemanning van de Urania was meegekomen en is thans in Rotterdam gehuisvest. De Urania kwam met kolen van Dantzig en was op weg naar Triest. Sinds Vrijdag middag was men in een dichten mist, zoodat voorzichtig gemanoeuvreerd werd. Zaterdag morgen trok de mist even op, doch om 1 uur werd het ineens weer dik van mist. Er werd vaart geminderd, terwijl er voort durend gefloten werd. Om half twee het schip voer toen Z. W. hoorde men een ander schip. Om kwart voor twee was dit tweede schip naar het geluid te oordeelen, zoo dicht bij dat de kapitein van de Urania liet stoppen. Even later doemde aan stuurboordzijde op 10 M. afstand 'n schip op, dat met groote kracht ter hoogte vart ruim 1 in den zij wand van de Urania schoof. Het schip bleef enkele oogenblikken zitten, draaide toen langszij en voer weer weg om op eenigen af stand ligplaats te nemen. Eenige matrozen, die geslapen hadden, waren in hun angst op de Beaufort overgekomen. De rest van de bemanning bleef aan boord. 20 minuten na de aan va: g werd het ruim 2 van Urania ruim één was natuurlijk vol water met een voet water gevuld, 5 minu ten later was dit drie voet en weer vijf minu ten later 10 voet. Het water stroomde door een scheur in den tusschenwand en toen het ook in de machine kamer kwam, werd besloten het schip te ver laten. Eerst heeft de stuurman met een boot 8 man naar de Beaufort gebracht, doch toen hij terugkwam om de anderen te halen, kwam hij deze in een tweede boot reeds tegen. Het voorschip was n.1. vol geloopen en de kapi tein had het niet langer durven volhouden. Toen de reddingsbooten op een kwart mijl van de Urania verwijderd waren, hoorde men een gekraak en gesis. Het schip brak en zonk zeer snel. Doordat van tevoren de vuren waren gedoofd, vond geen explosie plaats. De bemanning werd opgenomen op de Beaufort. Er is eenigen tijd later nog een tocht gemaakt naar de plaats waar het wrak gezonken was, doch het werd niet meer ge vonden. De bemanning* heeft alle eigendommen verloren. De Beaufort, die zwaar is gedeukt, heeft gister een deel van haar lading gelost. RIJKSWERKVERSCHAFFING. Opening van ontspanningslokalen Voor de werkloozen uit de groote steden die te werk gesteld zijn bij de verschillende objecten van directie rijkswerkverschaffing zijn ontspanningslokaliteiten gebouwd één voor iedere gemeente in elk kamp. Voor de inspectie Zwolle, omvattend Overijsel en den Gelderschen Achterhoek, zijn dertien lokali teiten ingericht, Vrijdagavond is de officieele openstelling m Giethoorn, waar drie lokali- teten zijn (voor Utrechtenaren r„u mers en Hagenaars) gesched doorn^ Pjllk?n m algemeenen ds l ndtn leger katholieken leiHer pater SasseMO 2\ tegenwoordigheid van den adjunct inf0, der rnkswerkverschaffing jr r n Iv^teur Alle lokaliteiten waren bii deze ^off de laatste plaats bezet. e °Pening toj Behalve deze plaatselijke ont*n„ legenheden heeft ieder kamp een !!n%' meene ontspanningsbarak. Het a„ e alge- gestelden overtreft verre dat v2n w Werk jaar. Alleen in de inspectie Zwolle'ril W* directe rijkswerkverschaffing 2009 1J de zaam: in gemeentelijke en andere Ver schaffingen nog ongeveer 1000 werk"Yer. DR. ALETTA JACOBS HUK De afdeeling Amsterdam van den kr- Malthusiaanschen Bond verkreeo- *ieuw" j.1. van het Bondscongres toestem™- art te Amsterdam te stichten een oni bureau, van waaruit gecentraliseerd S' lichting zal worden gegeven 0r* Wegens het feit, dat dr. Aletta lacoK* a eerste was, die te Amsterdam op dit ,1 5 baanbrekend werk heeft verricht bediw l,al Kii,rÉ»an fa naaman i 1 "t nien liet bureau te noemen „Dr. Huis". Aletta Jacobs EEN AUTO MET STEENEN GEBOMBARDEERD Op den Amsterdamschen Wee- tii*** Oosterbeek en Ernhem hebben een paar een personen-automobiel rijdende rijksveM1 wachters twee fietsende jongemannen -Schaarsöergen aangehouden, die den autn met steenen bombardeerden. De inzittend rijkspolitie wist deze deugnieten te achter halen en hen te indentificeeren. Dit ginajl vendien nog met verzet gepaard, zoodat 2 muisje voor deze 21-jarige kwajongens „en- wel een staartje zal hebben. 8 ZIJN SCHULDEISCHER MET FFV MES GESTOKEN. Zaterdagmiddag heeft een zekere W. vat Es te Alblasserdam den kruidenier A Groe. nendijk met een mes gestoken. Van Es, die nog; een oude schuld te betalen had aan den kruidenier, werd door dezen aangemaand en hij ontstak daardoor zoo in woede, dat hij zijn schuldeischer met een mes een'ern stige steekwonde aan den hels toebracht. Het slachtoffer werd naar het gemeentezieken huis overgebracht. Van Es is voortvluchtig. DOOR EEN VALLENDE TAK GEDOOD. Gistermiddag is de 36-jarige verpleegster H. Vaassen uit de Diergaardelaan te Rotter dam in de Diergaarde aldaar door een doo- den tak die van een boom viel, getroffen. Zij kreeg een ernstige schedelbreuk en was on middellijk dood. Het lijk is naar het zieken huis Coolsingel overgebracht. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. De 16-jarige P. H. Grades Vorstenberg is gistermiddag met zijn broer gaan zwemmen in het Hoornsche Diep te Groningen. Plotse ling verdween de jongen in de diepte. Zijn broer trachtte nog hem te redden, doch te vergeefs. Het lijk is later opgehaald. Omstreeks half zes is de ongeveer 24-jari- ge Z. Zemmaer uit Roermond bij het zwem men in de IJzeren Man te Weert verdron ken. Kameraden van den man doken onmid dellijk toen hij in de diepte verdween. Toen hij bovenkwam waren de levensgeesten ge weken. VIER ÏAAR LANG EEN ONVOL TALLIGE GEMEENTERAAD. Alle leden waren herkozen, maat drie bedankten en toen was er slechts één plaatsvervanger. In de gemeente Mesch bij Eijsden in Lim burg werd de gemeenteraadsverkiezing al heel eenvoudig afgedaan door het indienen van een lijst bevattende 8 namen. Maar nu hebben 3 gekozenen verklaard niet. in aan merking te willen komen, zoodat de raad uit slechts 5 leden zal bestaan. KIND VERDRONKEN. Nabij de brug over het WilhelminakaJ^ te Den Hout (gem. Oosterhout) waren middag eenige kinderen aan het spelen- Hie - bij geraakte het 4-jarige zoontje van fle caféhouder V. te water. Het kindje vei®®01 jammerlijk. BIJ HET SPELEN VERONGELUKT Met een vliegende Hollander. De 3-jarige P. S. van den Coenderswegj Groningen speelde gisteren met een vlieg dé Hollander. Hij kwam daarbij in bot» s met een paard en wagen. De wagen g» over het hoofd van den knaap. In zeer stigen toestand is het ventje naar het ziekenhuis overgebracht. DE OOLIJKI 1. Diep onder zee woont de Oolijke Oester- am.be. Hier zie ,e hun huiS) gezellig gebouwd m een hell.nk,e van den zeebodem. Vader Sï'iï uee,n Uurt'Vewandeld had, komt luist thuis; hi, kreeg trek in een kopje zee-thee, met een zeekoekje. 2. Pleizierig zitten ze rondom {aBnjlie zullen we jullie metec« even moe(1er laten kennis maken: daar zij 0estef p0 de Oester, de zusjes Oes|e e" na,[ op bet broertjes Oscar en O»0 °®St0e'ster niet thu*. oogenblik zijn Oes)e en Otto O ko, „„Uccd, «^bC.k men opa en opoe Oester op zijn blij hen te zien. allet

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6