Alkmaarsche Courant. Amstecdam&die J&eucs JPxovwdaal Tlieums ^Rechtszaken Jieck Schoot OnzeJiotomw Voor de Huisvrouw. fc£Yorfc Honderd drie en dertigste Jaargang. Maandag 15 Juni INTERESSANTE BIJZONDERHEDEN OVERDE„TRADERHORN"-EXPEDITIE NAAR AFRIKA. van 15 Juni 1?>31. Opgave van üoordiiollandscti Landbouwcrediet \.V. -Cf* v<*§ NIET OFFICIEEL. Stockholm Éaaaaa No. 138 1931. W. S. van Dyke, wiens avonturen bij het regisseeren van de groote film „Trader Horn", waartoe een speciale expeditie naar Centraal Afrika uitgerust werd, reeds talrijker zijn, dan de meeste menschen in hun geheele leven meemaken, is een specialist in het maken van films, die zich in de tropen afspelen. Zijn succes met films als „Witte schaduwen", en „The Pagan", opgenomen op de Society Eilanden in den Stillen Oceaan, brachten hem er toe, de veel moeilijker taak van het orga- niseeren eener filmexpeditie naar Centraal Afrika op zich te nemen. Na deze rolprent, „Trader Horn", was Van Dyke nauwelijks goed en wel te Hollywood terug, of hij begon reeds weer voorbereidingen te treffen voor een Zuidzee-expeditie, en wel voor de ver filming van een roman van Peter B. Kyne, getiteld „Never the Twain Shall Meet". Toen van Dyke uit Afrika terugkwam, en voortdurend ondervraagd werd naar zijn ge vaarlijke reis, sprak hij liever over de schoon heid van het Afrikaansche landschap dan over tsetse-vliegen, rhinocerossen, pygmaeën en wilde olifanten. „De mooiste wolken vindt men in Afrika zeide hij, „die Afrikaansche wolken zijn groote donzige stapels, plotseling ziet men dan een bliksemstraal, en lijkt het, of er dui zenden brandslangen in werking treden. De krokodillen waren gevaarlijk, maar de groote boa constrictors nog veel meer die zien eruit als doode takken. Harry Carey las- scodé er een en ving hem, zouals een" cowboy een rund. Het dier mat dertig voet Harry heeft ook een paar leeuwen geschoten, even als Bob Roberts, de cameraman, en ik zelf. Maar dat behoorde natuurlijk niet bij de film. Het werken met de inlanders was een probleem op zichzelf. De Kenya, Oeganda, Swahili Juk, Matabelen en andere stammen spreken allen een andere taal. De eene helft der inboorlingen moest tot tolk voor de an dere helft dienen. Gewoonlijk huurden wij een heel dorp vol inlanders van een stam hoofd. Steeds moesten wij zorgen, dat de in landers voldoende gekleed waren om de cen suur in de Westeisclie landen niet te kwetsen. De menschen droegen de kleeren echter niet graag. Riano en Mutia, de twee inlanders, die ik uit Afrika meebracht omdat wij hen nog noodig hadden voor diverse close-ups. droe gen voor het eerst schoenen en kleeren. toen wij hen op onze stoomboot inscheepten. Het was komisch te zien. hoe deze man nen zich in New York gedroegen. Voor sneeuw, die zij nog nooit gezien hadden, wa ren zij doodsbenauwd, liften benamen hun den adem, alle vreemde geluiden verschrikten hen. In Afrika waren zij flinke kerels, maar in de beschaafde wereld hadden zij niet zoo veel noten op hun zang. De reis begon te Mombasa, waar het ge zelschap met honderd auto's en vrachtauto's onder leiding van George Kahn het binnen land introk. Een legertje inlanders verge zelde de dertig blanken van de partij. Wij trokken door de provincies Oeganda, Kenya, Engelsch Oost-Afrika en de Belgi sche Kongo. Nairobi, cle zetel van den En gelschen gouverneur, is een eigenaardige plaats. Wij speelden er een partijtje golf, drie mijl verder zagen wij wilde olifanten. Wij zagen er huizen, die aan hypermoderne Hollywoodscne villa's deden denken, en in- landsche politieagenten op bloote voeten. Toen wij het land der Murehison watervallen wilden binnentrekken, werden wij gewaar schuwd voor het gebaar der slaapziekte, een enkele blanke waagde zich in die streken. Wij riskeerden het gevaar, ieder van ons werd wel eens door insecten gestoken, maar even min als ieder mug malaria overbrengt, was iedere vlieg hier besmet met de slaapziekte- kiemen. Duncan Reiialdo werd met groot ceremo nieel tot de Swahili-stam opgenomen, wij namen hiervan natuurlijk een filmpje op. Deze zoogenaamde wilde stammen zijn in werkelijkheid zeer vriendelijke menschen. Zij zijn voorkomend en kinderlijk, behalve wan neer zij amok maken Het klimaat was overdag tergend heet, maar 's nachts moesten wij slapen onder een dek. Het is eigenaardig, hoe groot het tem peratuurverschil is tusschen den dag en den nacht. Zoodra de zon weg is, wordt het koel. Van Dyke's expeditie bestond uit Harry Carey, Edwina Booth, Duncan Renaldo en ongeveer vijf-en-dertig technici. Het technisch personeel was hetzelfde, dat hem ook op zijn filmexpedities naar Tahiti vergezelde. Onder de apparaten was een draagbare electrische turbine van tien ton gewicht. Het modernste geluidsopname-apparaat met bedienend per soneel, bestaande uit deskundige geluids ingenieurs, diende voor het vastleggen van de geluiden der wildernis; een speciaal gecon strueerde kortegolfzender hield de expeditie in voortdurend contact met de beschaafde wereld Al deze apparaten waren gemonteerd op vrachtauto's, doch zoodra men de oer wouden bereikte, konden de wagens niet verder doordringen en moesten de toestellen door dragers verder getransporteerd worden Na het vertrek uit Amerika, ging de expe ditie voor het eerst aan land te Le Havre, vervolgens scheepte men zich in naar Genua, .daar ging men weer aan boord voor de lange reis door hel Suez Kanaal naar Mombassa, aan de kust van Engelsch Oost-Afrika. Van hier ging men achthonderd mijl landwaarts tot Nairobi, aan de westkust van het Victoria Meer, waar het hoofdstation ingericht werd. Hier trok men toen de wildste gedeelten van Oeganda en den Belgischen Kongo binnen. In deze streken wonen de beroemde Afri kaansche Pygmeeën, dwergstammen, in wier dorpen talrijke scènes van de film werden opgenomen. Voordat men de reis aanvaardde, vanuit deze hoofdstandplaats, die veertienduizend zevenhonderd mijl van Hollywood verwijderd was, werden $lte iedep der expeditie ingeënt tegen verschillende ziekten. Ook lichamelijk werden de strengste eischeu gesteld. Geen enkele wetenschappelijke expeditie is naar Midden-Afrika gegaan, even wei-uitge rust als deze iiim-expeditie. De tienduizenden voorwerpen, op de lijst der mee te nemen zaken voorkomend, omvatten alles, wat de veiligheid en het gemak der deelnemers maar kon vergrooten, alles werd meegenomen, tot kurken helmen en electrische koelapparaten toe. Een der merkwaardige was een ..gas- kanoti". Hiermede kon men bedwelmende gassen naar de wilde dieren schieten, waar door zij ongevaarlijk werden, wanneer zij een der leden van de expeditie wilden aan vallen, zonder dat men ze behoefde te dooden, hetgeen men zoo weinig mogelijk wilde doen. Gemiddeld waren voor iederen blanke van het gezelschap van twintig tot dertig inlan ders aanwezig. De Belgische regeering stelde iwte kudden olifanten ter beschikking, ieder ongeveer vijftig dieren tellend. Volgens Van Dyke gebruikte hij tusschen de negen- en tienduizend inboorlingen bij de verfilming van zijn onderwerp. In de Praktische Huisvrouw, een tijd schrift, waarin ik al meermalen goede iceeën aantref, vond ik dezer dagen den wijzen raad om toe', vooral zorg te heb ben voor het onderhoud van uw kleeren Iemand, die ieder maal, dat hij zijn kleeren uittrekt, ze flink uitklopt, na ziet of er geen vlekken inzitten, of er niets aan gerepareerd behoeft te wor den, of dat er even een heet ijzer over heen moet gaan doet wel twee maal zoo lang met zijn goed als een ander, die het zoo maar op een haak hangt en er geen moment naar omziet. Een ongevlekt, on gekreukt kleedingstuk waar geen torn "tje in voorkomt en waaraan geen knoop je ontbreekt, is altijd netjes, al is 't nog zoo goedkoop ge.veest en nog zoo een voudig van snit! Er zijn honderden kleinigheden, waar een zuinige huisvrouw op zal letten en v<aardoor zij haar kleeren en schoenen spaart. Zoo is 't gewoonlijk haast geen moeite om een versche vlek te verwijde ren; doch zit deze er reeds weken lang in, clan krijgf uen hem niet zoo gemak kelijk weg. Voorts is het noodig, dat gedragen kleeren even uitluchten, vóór men ze opbergt in de kast; hang ze daarom b.v. een nacht lang buiten uw kamer; en pas den volgenden morgen in de kast. Dat mantels, jassen en japon nen op kapstokken behooren te hangen en pantalons in een eenvoudige pers, b.v. tusschen ttvvee met klemmen bezet te latten, weet nu wel zoowai iedereen; maar niet algemeen bekend schijnt het te zijn, dat zijden, crêpe de chine en flu- weelen japonnen weggehangen moeten worden in een waschbare hoes, die van boven door een bandje in een schuif af gesloten moet worden. Deze japonnen zijn n.1. te teer en te besmettelijk om zoo maar tusschen de rest heen en weer geschoven te kunnen worden. Het spreekt vanzelf, dat die hoezen lang en wijd moeten zijn, zoodat de japonnen er geheel vrij in uit kunnen hangen, zon der kans op kreukels of vouwen. Tegenwoordig, nu er lang zooveel ver schil niet meer bestaat tusschen ons zomer- en wintergoed, zal men alleen de echt zomersche dunne voile toiletjes en de dikke bontjassen en wollen man tels in de jaargetijden, dat men deze niet gebruikt, opbergen. Het is voor alle klee ren echter beter om weggehangen te worden dan weggelegd; pak dat, wat u niet noodig heeft, in goed afgesloten schoone hoezen, hang er een zakje naph taline bij, strooi hiervan nog een weinig in de hoes, en het komt na een half jaar weer keurig en opgefrischi te voorschijn! Schoenen behooren, direct nadat u ze uittrok, op leesten te worden gezet. Ook moet u schoenen, waar u den geheelen dag in rondliep, in ieder geval vóór den avond omwisselen met een ander paar; dat is het behoud van die schoenen en ook gezonder voor uw voeten. Vochtige schoenen mogen niet vlak bij een vuur drogen, doch wel in een ver warmd vertrek op kranten of een turf. Het gewone stof en straatvuil moet u direct bij het uitdoen der schoenen af borstelen of afwrijven; het eigenlijke schoenpoetsen kan dan best den volgen den morgen geschieden. Ook kousen moet u dikwijls verwis selen. U hoeft niet steeds weer schoone aan te doen, doch het is wel goed om kousen, die u een dag lang droeg, daar na een dag te laten hangen; dus twee paar tegen elkander te dragen in een week. Handschoenen moet u, nadat u ze ge dragen heeft, eerst weer recht trekken en glad strijken vóór u ze opbergt; dan houden zij hun goede model. Draag nooit kleeren, die nog vochtig zijn, b.v. doordat u er den vorigen dag mee in den regen liep. Want vochtig goed rekt nog mee en er zouden door het dragen en zitten met die natte klee ren allerlei valsche plooien en kreukel» in komen. De beste wijze om uw zijden kousen op te bergen is, deze over een lint te hangen, dat u langs een kastdeur span de, dus op dezelfde wijze als heeren hun dassen bewaren. Er bestaan ook aardige kousenhangers in den vorm van gewat teerde overtrokken hoepeltjes. In ieder geval blijft een hangende kous in beter conditie dan een, die u in een doos stopt. En ook hier is het uitluchten weer een factor van beteekenis. Tal van dames vergeten om bij thuis komst haar hoed even af te borstelen; zoowel een strooien a's een vilten hoed knapt daar geducht van op. Er waait zooveel stof regen de hoeden; het is ook ter wille van uw haar, dat ik u aanraad extra zorg aan uw hoofddeksel te beste den. Laat het hoedje 's nachts op een standaard hangen en berg het 's morgens pas in de hoedendoos bij voorkeur met 'n pi op vloeipapier in den bol. Dat houdt o het model in. Ten slotte raad ik u sterk aan om zoo nu en dan liefst eiken avond, uw onder goed even wat uit te wasschen, of door lauw water heen te slaan. Dat is geen moeite; er hoeft niets aan gestreken te worden; 't frischt alleen uw kleeren op ze zijn 's morgens al droog en weer bruikbaar; en het menschenluchtje is er uit. KOEDIJK. Vergadering van de afd. Koedijk van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en vacantie- kolonies op Zaterdagavond 13 Juni. 1931. Namens het voorloopig bestuur heette d heer M. Mulder de aanwezigen hartelijk welkom en hoewel hij gehoopt had op een betere opkomst, hoopte hij toch, dat de be sprekingen zullen staan in het teeken van d belangen van het kind. Dat de burgerij met de vereeniging sym phatiseerde, is reeds gebleken uit het aantal leden, dat zich reeds heeft opgegeven. Door het voorloopig bestuur is reeds overgegaan tot de uitzending van kinderen en spreker constateerde daarbij met genoegen, dat de volle medewerking van dokter den Hartogh is verkregen. Hij sprak den wensch uit, dat de vereeniging op dezen weg voort zal mogen gaan. Het aantal bestuursleden werd overeen komstig het voorstel van het voorloopig be stuur bepaald op 7, waaronder 3 dames. Vervolgens werd overgegaan tot de benoe ming van een bestuur. Als bestuursleden wer den gekozen: mevr. den Hartogh, A. Sloof M. Molenaar, M. Mulder, mei" MolOver mej. MolenaarGrinn en P. Mulder Pz. die allen hunne benoeming aannemen. De heer M. Mulder feliciteerde de vereeni ging met de benoeming van het definitief be stuur en hoopte op een prettige samenwer king. Vervolgens werd overgegaan tot de vast stelling der statuten. Als leiddraad werden daarvoor genomen de statuten van Jfsp. De heer Stuffers vroeg of het voorloopig bestuur reeds besloten heeft deze statuten over te nemen en zou dan willen voorstellen deze in zijn geheel vast te stellen. De heer Mulder zeide evenwel, dat dit niet het geval is en stelde voor de statuten arti- kelsgewijze te behandelen. De heer P. Geus vroeg of het bedoeling is alleen kinderen van leden uit te zenden. De vergadering gaat er echter mee accoord, dat ook kinderen van niet-leden (wanneer dit be treft kinderen uit arme gezinnen) uit te zen den, omdat het voornemen bestaat, ook van de gemeente een bijdrage te vragen. Dit werd door de vergadering goedgevon den. De aftreding van de bestuursleden zal zoo worden geregeld, dat het eerste jaar 3 leden aftreden en vervolgens elk jaar 2, met dien verstande, dat jaarlijks 1 dame aftreedt. Voorloopig werd besloten de minimum contributie aan het Centraal Genootschap af te dragen. Hierna werd vastgesteld het huishoudelijk reglement. De dames, die in het bestuur zitten hebben, zullen zich belasten met de zorg voor de uit rusting van de kinderen. De heer P. Geus vroeg of rekening is ge houden met brandverzekering van die klee ding. Mevr. den Hartogh deelde mede, dat ook de overige kleeren, die zij onder hare berus ting heeft, verzekerd zijn en de uitrusting voor de kinderen daaronder begrepen kan worden. De kleeding, die thans aanwezig is, zal eveneens door laatstgenoemde worden be waard. Besloten werd de kleeding uitsluitend in bruikleen af te staan en niet aan de ouders van de kinderen over te doen. De leden van de handwerkvereeniging W. O.E. hebben zich bereid verklaard hunne medewerking te verleenen voor het maken van de kleeding, indien dit geknipt bij hun bezorgd wordt. Het bestuur zal dit nader regelen. De heer Sloof deed hierna mededeeling van de werkzaamheden, die na de oprichting reeds hebben plaats gehad. Door de medewerking van het onderling Ondersteuningsfonds bij ziekte was het mo gelijk in het tijdvak 12 Maart14 April 1.1. 3 kinderen uit te zenden. De tot heden toegezegde bijdragen zullen in totaal ongeveer 90 bedragen en wanneer het mogelijk is van de gemeente een bijdrage te verkrijgen van 25 cent per dag en per kind, zullen in het najaar weer 3 kinderen kunnen worden uitgezonden. De vergadering ging er mede accoord bedoelde bijdrage aan de ge meente te vragen. Aan het bestuur werd overgelaten de uit zending te regelen. Bij de rondvraag bracht de heer P. Mulder Pz. nog dank aan de afdeeling voor de uit zending van zijn zoontje en hij hoopte, dat nog velen in de gelegenheid zullen worden restelö om van die uitzending gebruik te ma- een, daar hem van nabij de goede resultaten bekend zijn. Mej. Mol—Over vroeg of het mogelijk is 1 om kiixkreo nog eens uit te zenden als de dokter het noodig acht. Hierop wem bevestigend geantwoord. Spreekster vroeg ook de mede we rk ingvoor de op te richten floralia-vereeniging, waarvan het doel is, plantjes te verstrekken aan be langstellenden en dan in de maand Setpem- ber een tentoonstelling te organiseeren, waar van de baten zullen dienen voor uitzending van de kinderen. Tevens vroeg zij medewerking van de leden om de oude rijwielplaatjes af te staan ten be hoeve van de vereeniging, omdat ook de op brengst daarvan gebruik kan worden voor dat doel. De heer Stufers zegde zijn medewerking toe voor het beschikbaar stellen van plantjes aan de schoolkinderen. Ten slotte dankte de voorzitter de aanwe zigen voor hunne belangstelling en riep de medewerking van het nieuwe bestuur in voor het welslagen van het doel der vereeniging en sloot de vergadering. De bestuursfuncties worden door het be stuur als volgt geregeld: voorzitter de heer M. Mulder, secretaris-penningmeester de heer A. Sloof. PURMEREND. Op voordracht van B. en W. is in de ge meenteraadsvergadering van Vrijdagavond besloten tot stichting van een destructor. Purmerend is daartoe als centrum aange wezen van 22 verschillende gemeenten. Ver der is besloten tot asfalteering van de beide winkelstraten Hoogstraat en Padjedijk. ONSCHULDIG VEROORDEELD. De Hooge Raad heeft heden arrest gewe zen in de rivisie-zaak van v. A., welke ver band houdt met de staking aan de Charmot- te-fabrieken te Geldermalsen. Het betreft het verwonden van den expeditie-chef Cohen, die bij ongeregeldheden in September van het vorige jaar een slag op het achterhoofd kreeg. In hooger beroep had v. A„ die ver dacht werd van deze mishandeling terecht gestaan voor het gerechtshof fe Arnhem, dat hem tot 3 maanden gevangenisstraf veroor deelde. Het beroep in cassatie van dit arrest ingesteld, werd door den Hoogen Raad ver worpen. Na deze uitspraak heeft zekere van U. zich per brief als den dader bekend ge maakt aan den verdediger, mr. Mendels, wel ke bekentenis gestaafd werd door drie schrif telijke verklaringen van getuigen, die hadden gezien, dat niet van A., maar v. U. geslagen had. Mr. Mendels heeft als gevolg hiervan een revisieverzoek ingediend bij den Hoogen Raad, die heden conform de conclusie van den procureur-generaal mr. Tack, dit ver zoek heeft toegewezen. De Hooge Raad beval opschorting, zoonoodig schorsing van de ten uitvoer legging van het gewijsde en verweef de zaak naar het gerechtshof te 's-Hertogen- boscli. OCTROOI KWESTIE. Philips en de Loewe-lamperu Het Haagsche gerechtshof heeft heden ar rest gewezen in een procedure tusschen de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eind hoven en w. H. Tasseron, koopman te Den Haag. Philips had bij inleidende dagvaar ding gesteld dat Tasseron door het in den handel brengen van Loewe-lampen in 2 typen resp. gemerkt 2 H. F. en 3 N. F., inbreuk zou maken op het aan Philips toebehoorend Ned. octrooi No. 13345. Philips zag in deze inbreuk en onrechtma tige daad en vorderde schadevergoeding van Taseron. Nadat de rechtbank bij interlocutair von nis een verzoek van Tasseron, om de Loewe- radio te Berlijn in vrijwaring te mogen op roepen, had afgewezen, heeft zij in haar eind vonnis de vordering van Philips toegewezen. Het Hof heeft thans dit vonnis bevestigd. RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR. Aan het examen handenarbeid aan de rijkskweekschool te Alkmaar is Zaterdag door negen candidaten deelgenomen, van wie vier werden afgewezen. Geslaagd zijn de dames C. ter Bruggen en T. de Geus te Heiloo en de heeren A. Mooij te Den Helder, I. Sinke te Anna Paulowna en K. Vermeel te Sint Pancras. De Nationale Vereeniging voor Han delsonderwijs en het Nationaal Bureau voor Onderwijs op Economischen Grondslag hielden gisteren een vergadering in de In- dustrieele Club te Amsterdam, onder leiding van dr. H. J. Slijper. KAMPONGBRAND. Een hevige brand woedde volgens bericht uit Batavia in het kampongcomplex tusschen Noordwijk en Batoetoelis. Het complex dat zeer dicht bevolkt is, bestaat uit een doolhof van gangetjes en steegjes. Tientallen huizen zijn platgebrand. Het aantal dakloozen be draagt 120. DE MERAPI. Nog steeds gevaar. De vulcanologische onderzoekingsdienst deelt mede. dat de lavastroom van den Merapi gedurig grocter wordt. Bij het begin van de uitbarsting kwam de lavadom (koe- pelvormige prop) op 2700 meter hoogte tot stilstand. Thans vloeit de lava echter ge- (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTÉLLINGEN. HaDdel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delit Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUJTENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel CitiiS Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. i H V A V /N 1 Jivs Cultuur t t t i Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr Kon. Petr. Perlak RUBBERS Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn HolL Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN, fi Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 'Exdividend, tExclaim. I. li. 1 «II I I ri I Ir M- i- - 1 I I I I Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 117 1007, 1107, 390 114 117 120 97-7, 557, 407, 91 27y, 72 1563/, 1097, 59^.60 407, 90 591-60 90i/, 59-60 90i', 277, 901/, 161 1123/, 161-2 112'/,-3 162-1 112-372 160 114 30*/, 453/, 459/16 11'Vis 93S;S 167 457, 113/,-i 937, 45-7, 113/, 317, 45.1/, 451/18 289 2107, 767, 44 207, 287-8 210 2367,-9 2887, 214 77 2877,-° 214 703/, 357, 116 64* 37 1797, VU s/8 t>8 200 199.201 200 74 30lVi6 387, 35 2'/w 757, 30 757,-6 741/,-5 747,-5 271/g "v, 9 77, 1127, 361* 367, 112 1127, 1Ï27, 37 9 77, 35 2477, 2787, 212 35 246 280 214 245./, 280 213 - 201/, 6Vie 347, 157 13%6 67. 13 207, 61-8 137, 121-3j 131', WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen ranjs Brussel (Belga) o&zel i 'k Weenen p. Sph. 100 - Kopenhagen w v* u itaii* i i i. Vorige koers 12.08 ïg 58.921/. 9.73 34.601/, 48.26 34.921/, 66,521/, 66.60 66.521/, 7.487, Koers op beden 2 tui 12.081/, 58:921/! 9.73 34.607, 48.26 34.927, 66.527, 66.60 66.521/, 2.481/, 13.007, J 13.007.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9