PflnsAsLflJvL Rechtszaken VOOR DE OOL1JKE Jkooindaal TUeum Een geheim hoSedsnchÈngwIter?chapdpen. H0 D v™« »an Noord-Hollandsclie Waterschappen hield Maandag in Kiasna- polsky te Amsterdam een zeer druk bezochte algemeene vergadering, onder leiding van den waarnemend voorzitter, den heer Com mandeur Kzn. uit Wognum, die allereerst woorden van waardeering wijdde aan de na gedachtenis van den overleden voorzitter, den heer Steenkamp, die een belangrijke plaats in het leven van de vereeniging had ingeno men en voor het door hem verrichtte werk grooten dank verdiende. Dit herdenkingswoord werd staande door de aanwezigen aangehoord. Medegedeeld werd, dat als geschenk van oe vereeniging voor het nieuwe Provinciehuis een klok was aangekocht, die een plaatsje had gevonden in den kamer van den commis saris der koningin. Van het bestuur der Kagerpolder was een schrijven ingekomen, waarin gewezen wordt op den hinder van de verwaarloozing der vroeger trambaan Schagen—Wognum, iwaarop het vuil welig tiert, zoodat overwaai- ïng van onkruidzaden naar de aangrenzende landerijen gevreesd wordt. Het bestuur oordeelde, dat hiertegen wei nig kan worden gedaan, omdat het hier een privaat bezit geldt; bovendien verkeert de trambaan in een overgangsstadium. Uit het door den secretaris, de heer Boeis: ma, uitgebracht jaarverslag stippen wij aan, een woord van waardeering voor den overleden voorzitter en een woord van her denking van het 10-jarig bestaan. Het aan tal leden steeg van 223 tot 229. Ook in het afgeloopen jaar had het bestuur zich weer met een groot aantal zaken, ten bate van de leden bezig gehouden. Een aanslag in de grondbelasting voor een lid was terugge bracht van 346.08 tot 23.41. Aansluiting bij den postcheque en girodienst werd aan bevolen De ingenieur van het Hoogheem raadschap Noord-Holl. Noorderkwartier, de heer J. Poppens had zich op verzoek bereid verklaard, de vereeniging in technische aan gelegenheden van voorlichting te dienen. Alleen vergoeding van reis- en verblijfkos ten zal daarvoor verschuldigd zijn. Op voorstel van den heer Wijdenes Spaans werd besloten, het jaarverslag voortaan vóór de vergadering gedrukt aan de leden te zen den, opdat vordering achterwege kan blijven en ter vergadering gelegenheid bestaat om over het verslag van gedachten te wisselen. De heer Swan, Warmenhuizen, drong er bij het betuur op aan steeds krachtig op de bres te staan voor het behoud van de auto nomie der Waterschappen. De voorzitter zegde dit toe, doch was van oordeel, dat de besturen van waterschappen m dikwijls zelve de oorzaak van zijn, dat die autonomie wordt aangetast en staafde deze zienswijze door het geven van een voorbeeld. In verband met een opmerking van den af gevaardigde van Purmerland, deelde de voorzitter mede, dat op het aanvullingswe- genplan een dichte weg door Purmerland, op het aanvullingswegenplan was geplaatst. De heer Vos, Heiloo, vroeg of er geen weg was om van nalatige betalers, zonder deur waarderskosten, die voor 't kleinste bedrag 10.50 bedragen, de gelden binnen te krij gen. De secretaris antwoordde, dat die posten volgens Rijkstarief bepaald worden en dat het met een advocaat al heel gauw 100 kost. Na rapport van den heer Jonker werd de rekening in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 4834.53; nadeelig saldo 171.68 Na een opmerking van den heer D. Govers bij de begrooting deelde de secretaris mede, dat Ged. Staten bericht hadden, 75, die over waren van het bedrag, dat voor een geschenk aan het nieuwe provinciehuis was uitgetrokken, nog voor een nader te bepa len geschenk te zullen gebruiken. De begrooting werd hierop vastgesteld op een bedrag van 3580, in ontvangst en uit gaaf. Aan de orde was hierop de benoeming van 4 bestuursleden; 2 wegens periodieke af treding van den heer J. Commandeur K. Azn en C. J- van Tienhoveneen wegens het over lijden van den heer W. J. Kernkamp en een wegens tusschentijdsche aftreding van den heer P. Couwenhoven. In de vacature-Kernkamp beval het be stuur als le de heer N. Dekker te Obdarn aan en als 2e de heer P. A. de Lange te Hei loo. In de vacature-Couwenhoven luidde de aanbeveling 1. J. Versteeg Jr. te Monniken dam, 2. C. Kramer Glijnis, Stompetoren. De heer D. Govers, Alkmaar, deelde als afgevaardigde van de Overdie, de Een- drachts en den Sluiswaarderpolder mede, dat hem verzocht was in de vergadering een woord van teleurstelling over de aanbeve ling in de 2 laatste vacatures uit te spreken. Met alle repect voor het Hoogheemraadschap N.H. Noorderkwartier was men toch van oordeel, dat dit-lichaam in het bestuur niet zoo sterk behoorde te domineeren; het wa terschap was opgericht, omdat het Holl Noorderkwartier te Noordholland boven het IJ niet zoo sympathiek was ontvangen. Spr. verzocht de vergadering op de tweede can- didaten van de beide laatste aanbevelingen te stemmen. De voorzitter meende goed te doen hierover geen uitgebreide discussie toe te laten. Toch meende hij niet te mogen zeggen, dat het Hoogheemraadschap als zoodanig niet in het bestuur vertegenwoordigd is. Dit lichaam heeft dezelfde rechten als de ande ren. Spr. oordeelde, dat de opmerking van den lieer Govers niet op zijn plaats is; deze had zich z.i. behooren los te maken van de vrees, die er vóór 10 jaar tegenover het Hoogheemraadschap bestond. De stemming had tot resultaat, dat de heeren Commandeur en van Tienhoven met 90 stemmen werden herkozen. Gekozen werd de heer N. Dekker met 48 st. tegen 40 op den heer P. A. de Lange en 4 stemmen van onwaarde; en de lieer Kramer Glijnis met 53 stemmen tegen 36 stemmen op den heer J. Versteeg Jr., 1 stem blanco en 2 van onwaarde. van onschatbare waarde om tandaanslag te verwijderen. Het is algemeen bekend, dat diëet een belangrijke rol speelt om weerstand te kunnen bieden aan het bederf der tanden en verdere tandkwalen. Dank zij een nieuwe en moderne methode is thans iedereen in staat om zijn tanden op de beste wijze i te verzorgen. Op Uw tanden bevindt zich een kleverigen tandaanslag. Pepsodent is dan ook de aangewezen tandpasta om tandaanslag te verwijderen. Pepsodent bevat geen puimsteen of andere schade lijke bestanddeelen. Het heeft een zachte uitwerking, waardoor het glazuur niet aangetast wordt Neemt een proef met Pepsodent Koopt nog heden een tube. handelsmerk De Tandpasta die den aanslag verwijdert. 3508 Gebruik tweemaal daags Pepsodent. Bezoek minstens tweemaal per jaar Uw Tandarts. Van het bestuur van den polder Katwoude was het voorstel ingekomen een krachtige actie voor verlaging van de lasten, die door het Hoogheemraadschap Noord-Holl. Noor- derkwarüer van de grondbezitters wordt ge heven Volgens de toelichting werd uitsluitend verlaging van de lasten op het ongebouwd beoogd en wel van lasten, die de eigenaren persoonlijk verschuldigd zijn. Het bestuur was van oordeel, dat het voe ren van een dergelijke actie niet op den weg van de vereeniging ligt en stelde dan ook voor om dit voorstel voor kennisgeving aan te nemen. De heer Doornebal, dijkgraaf van den pol der Katwoude, wees er op, dat de malaise verlaging van de lasten noodzakelijk maakt. Spr. had met het voorstel niet kwaads op het oog. De heer Vos, Heiloo, stelde voor het voor stel zoo te wijzigen, dat de waterschappen verlaging van lasten krijgen. De voorzitter oordeelde een dergelijke actie zonder bepaalde motieven niet mogelijk en oordeelde, dat men zich tot het Hoogheem raadschap moet wenden en dat men, wan neer men daar geen gehoor krijgt, zich tot Ged. Staten moet wenden. De vereeniging kon zich z.i. niet met een verzoek tot het Hoogheemraadschap rich ten, omdat dit lichaam ook lid is van de ver eeniging. De heer Ruiter, Muiden, oordeelde het wenschelijk, dat het bestuur medewerkte. De Kleine polder aldaar, zit nog steeds met een Watersnoodschuld van 300.000 en het wordt zaak, dat het achterland daarin bij draagt. De voorzitter zeide, dat het bestuur te allen tijde bereid is daarvoor mede te wer ken; dit gaat echter buiten de agenda om. De heer de Bruin, Purmerland, betreurde het, dat het; bestuur niet wil meewerken. De toesfand bij den landbouw is zóó, dat ook het Hoogheemraadschap behoort te ver minderen. De heer Zeeman, Heiloo, was van mee ning, dat steeds geageerd behoort te worden, dat ook Amsterdam en Haarlem in die lasten bijdragen. De voorzitter was het hiermede eens, doch oordeeldee, dat de samenstelling van Prov. Staten wel oorzaak is, dat dit nog niet het geval is. De heer Ootjers (Nrd.-Scharwoude) kon zich niet met het bestuursvoorstel vereeni gen. De geest van de vergadering ging wel degelijk in de richting, dat men verlaging wenschte. Spr. gaf het bestuur in overweging om ook in dezen iets te doen. De heer Vetinan Moerbeek) betoogde, dat het Hoogheemraadschap thans niet meer een zeedijk, maar een slapersdijk heeft te verezor- gen. Spr. had daarom verwacht dat de kos ten meer naar omlaag waren gegaan, dan het geval is. De secretaris, de heer Boersma, betoogde, dat het voorstel-Katwoude niet op den weg ligt van de vereeniging. Steeds heeft de ver eeniging zich op het standpunt gesteld, dat zij zich niet moest bemoeien met de belangen van privé-personen. De vereeniging is er voor de leden, en dat zijn de waterschappen. Katwoude vroeg een actie ten behoeve van ingelanden en het bestuur oordeelde, dat die zich tot het Hoogheemraadschap moeten wenden. De afgevaardigde van den polder Klaas hom merkte op, dat de polders ook aan het Hoogheemraadschap moeten betalen. Spr. wilde een actie, dat de polders ook daarvan worden vrijgesteld. De heer Groot (Andijk) oordeelde het hier niet de plaats om de aangelegenheden van het Hoogheemraadschap te bespreken, wel kan men het bestuur opdragen, zich in ver binding te stellen met het bestuur van het Hoogheemraadschap en het bestuur te ver zoeken in de volgende vergadering rapport uit te brengen. Met het bestuur was spr. het wel eens, dat het voorstel-Katwoude niet op den weg der vereeniging lag. De heer Doornebal (Katwoude) merkte op, dat door de lasten de landerijen straks niets meer waard worden. De heer Vos (Heiloo) wenschte te weten, waarom de ingelanden van een polder aan het Hoogheemraadschap moeten betalen en de polders dit ook moeten doen. De ingelan den betalen daardoor dubbel. De voorzitter oordeelde, dat men deze vraag tot het Hoogheemraadschap moes: richten. De afgevaardigde van Purmerland was overtuigd, dat ook het Hoogheemraadschap kan bezuinigen. Een werk van 200.000 kost als men het thans aanbesteedt zeker 50.000 minder dan zes jaren geleden bpr. deed een beroep op het bestuur om de ge vraagde actie te steunen. De secretaris zette nog eens uiteen, dat^ae vereeniging er alleen voor is, om den leden den weg te wijzen in kwesties. Holl. Noordei Kwartier is ook lid van de Vereeniging. De afgevaardigde van Purmerland vroeg het bestuur om het als vaders voor de kinde ren te vragen. De secretaris zeide, voor dit vaderschap te moeten bedanken. De heer Jonker (Alkmaar) herinnerde er aan, dat de vereeniging is opgericht, omdat het van bovenaf ingestelde Hoogheemraad schap de waterschappen bedreigde. Spr. oordeelde, dat het bestuur niet genoeg in de richting van bescherming der leden kan werken. De lasten moeten naar beneden. De heer Slot (Br. op L-) wenschte buiten beschouwing te laten of de ingelanden teveel betalen; laat men dit evenwel onderzoeken. Spr. achtte de opvatting van den secretaris niet juist. Het bestuur mag geen splitsing maken tusschen de leden .Niet vergeten mag wor den, dat de besturen van waterschappen hier de ingelanden vertegenwoordigen. De ver eeniging is geen allegaartje van de aanwezi ge besturen. Het bestuur is de mond, waardoor de leden spreken en het voorstel is door een lid aan hangig gemaakt. Spr. sloot zich dan ook aan bij het betoog van den heer Jonker e,a. en noodigde het bestuur uit in de volgende ver gadering een rapport uit te brengen. De afgevaardigde van Opmeer bestreed eveneens de zienswijze van den secretaris. De heer Haringhuizen (Wieringerwaard) oordeelde, dat men geen verlaging kan vra gen, wanneer de uitgaven gewettigd zijn. Het voorstel-Katwoude geldt een bepaalde groep ingelanden en dient z. i. ook voor kennis geving te worden aangenomen. Wel lag het z. i. op den weg van het bestuur om te onder zoeken, of geen lastenverlaging verkregen kan worden voor dijken, die niet meer zeekee rend zijn. Verder kan het bestuur bevorderen, dat ook Amsterdam en Haarlem in de lasten bijdra- gen. De heer Jonker (Alkmaar) wees er op, dat hier niet beweerd wordt, dat het H.H.-schap teveel uitgeeft. Algemeen wilde men echter verlaging van lasten en het bestuur dient te overwegen, hoe dit verkregen kan worden. De heer de Goede (Wijdenes) was van oor deel, dat destijds het H H.-schap was opge richt voor het instandhouden van de zeedij ken. Wanneer men thans de begrooting van het H.H.-schap beziet, kan men constateeren, dat de uitgaven voor wegen en kunstwerken veel hooger zijn dan die voor de zeedijken. Spr. erkende, dat de ingelanden belang heb ben bij die wegen, maar het grootste belang daarbij hebben anderen. Spr. was overtuigd, dat het bestuur van het H.H.-schap het op prijs zal stellen, als de vereeniging meehelpt, misstanden in dezen uit den weg te ruimen Noord-Holland boven het IJ voelt zich tekort gedaan, dat Amsterdam en Haarlem in deze lasten niet bijdragen, omdat het grootst aantal der vertegenwoordigers in Prov. Sta tui in die plaatsen woont. Dit moet worden rechtgezet. De heer Dekekr (Obdam) sloot zich aan bij het bestuursadvies. Wanneer men het voorstel-Katwoude aan neemt, dan dient men ook bij de andere leden op de verlaging van lasten aan te dringen. De heer Groot f Andijk) was ervoor om het voorstel-Katwoude voor kennisgeving aan te nemen. Wel wilde hij, dat het bestuur met het H.H.-schap samenwerkte om lastenverlaging te krijgen. De heer de Goede bleef van meening, dat de ingelanden van het H.H.-schap voor wegenonderhoud te veel betalen. De heer W. van Slooten (H.H.-Waard) was overtuigd, dat op deze wijze de autono mie van de waterschappen in het gedrang komt. Wat bij het H.H.-schap gebeurt, moet gebeuren, evenals bij de andere polders. Wel zou spr. het toejuichen, wanneer bij Ged. Staten aandrang zou worden uitge oefend, om te bereiken, dat voor het wegen- onderhoud meer door anderen wordt bij ge dragen. De voorzitter concludeerde, dat de vergade ring niet in een goede stemming bijeen was gekomen. De vereeniging is er een van waterschap pen en niet van particulieren en toch wordt hier steeds een lans gebroken voor een bepaal de groep aangeslagenen Spr. heeft het gevoel, dat de vergadering het gevoel voor juiste onderscheidingen mist Wat de heeren Groot en de Goede willen, is iets anders dan Katwoude vraagt. Spr. stel de voor, het voorstel-Katwoude voor kennis geving aan te nemen en het bestuur op te dra- gen, pogingen aan te wenden om ook andere catagorieën van aangeslagenen te krijgen. Dit voorstel werd aangenomen. De heer Wijdenes Spaans, dijkgraaf van het H.H.-schap Noordholl. Noorderkwartier, verklaarde zich met dit voorstel te kunnen vereenigen. Hij waarschuwde er evenwe voor om te groote verwachtingen te hebben. Hierna sluiting. BERKHOUT. Gistermorgen stak het dochtertje van den heer de Vries den straatweg over, toen d< lieer Pot uit Hoorn met zijn auto passeerde. Het meisje viel vlak voor den auto, die het kind overreed. Het meisje bekwam ernstige verwondingen en is over overgebracht naar het ziekenhuis te Hoorn. Er bestaat geer direct levensgevaar. Den chauffeur tref geen schuld. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. (Zitting van Maandag 15 Juni). EEN PAAR RUWE KLANTEN. De heeren P. J. v. L. en Klaas Z., respec tievelijk bakkersknecht en melkrijder, beiden wonende te Den Helder, sierden de zondaars bank ter zake het misdiui yaa mishandeling gepleegd in den nacht van 11 op 12 April tegen zekeren heer Dijkshoorn en diens echt- genoote. Bedoelde heeren waren gepiqueerd, omdat de heer Dijkshoorn in een café was opgetreden om de politie, die daar lastig werd gevallen, te assisteeren en namen daar over later, toen zij de kans schoon zagen, wraak door niet alleen Dijkshoorn, doch ook zijn echtgenoote, die hem te hulp wilde ko men, een zoodanigen slag toe te brengen, dat de vrouw op den grond viel. Wat Dijkshoorn betreft, deze ontving van den rijkgekuifden melkrijder een zoodanigen opstopper, dat hij bloedend werd verwond, waarop de dappere bakkersknecht de vrouw voor zijn rekening nam. De officier hield- een opgewekt requisitoir en requireerde tegen ieder der verdachten 50 boete of 50 dagen hechtenis. Vonnis ieder 30 boete of 30 dagen hechtenis. Met deze straf werd genoegen genomen. HOOGST ONNETTE UITLATINGEN. De gemeenteveldwachter A. Schellevisch te Wervershoof werd op 19 April zeer onbe- ïoorlijk bejegend door den niet verschenen ïeer Anthonius H. De taal, die laatstgemelde teer tegenover den vertegenwoordiger van iet gezag uitsloeg, was beneden alle critiek en hij werd dan ook heden behoorlijk op zijn plaats gezet door het opleggen van een geld boete van 20 of 20 dagen hechtenis. EEN BRUTALE STREEK. De transportarbeidende chauffeur, of chauffeerende transportarbeider Thijs Wes- sel B. te Den Helder, was bij vonnis van den kantonrechter aldaar de bevoegdheid ontzegd om motorrijtuigen te besturen. Niettegen staande deze intrekking van rijbevoegdheid reed Thijs er onverdroten op los en werd op 20 April op de Buitenhaven aangehouden door den Rijksveldwachter Bruin, die proces verbaal opmaakte met gevolg dat B. heden terecht stond en werd veroordeeld tot 40 boete of 40 dagen hechtenis. Het verweer van verdachte, dat hij zich op iet Havenplein, dus niet op den openbaren weg zou hebben bevonden, kon niet voldoende door hem worden bewezen. De opgelegde hooge boete is echter een waarschuwing voor andere waaghalzen. WAAR MEN MEE OMGAAT, WORDT MEN MEDE GEEERD OF: HET KAASLIEVENDE TRIO UIT LIMMEN. De tuinder P. K. en de losse werklieden P. D. en P. M. A uit Liuimen stonden heden in vereeniging terecht wegens diefstal van een kaas, die zij hadden gerampast in een doorrijstal op de Breestraat. De heeren had den een „pittig" glaasje bier geconsumeerd en kregen toen trek in een hartig brokje De heer D. was echter nog genoeg bij zijn posi tieven om een jongetje, dat in den stal aan wezig was, af te leiden, terwijl de heeren K. en A. intusschen de begeerenswaardige kaas in een tasch wisten te moffelen. De heer A. heeft een slechte reputatie en is reeds voor waardelijk veroordeeld tot 2 maanden en zijn proeftijd is nog niet verstreken, zoodat de zaak er tamelijk bedenkelijk voor hem uitziet Later hebben zij de kaas weer verkocht voor 75 cent die weer in bier werd omgezet. Eisch tegen P. M. A. 1 maand gevstraf en tegen K 25 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis A 1 maand gevangenisstraf, K. 25 boete of 25 dagen hechtenis; D. 20 boete of 20 dagen hech'enb. HELDERSCH BUURVROUWEN-VARIA De niet ter zitting aanwezige mej. Anna Maria K., zou op 13 April een harer stad- genoote mevr. Cor. de B., huisvrouw Sluijs, staande in de deur van haar woning aller gruwelijkst hebben beleedigd en bewoordin gen die onze pen weigert te beschrijven. De reputatie van dit hoogstaande blad zou in één oogenblik hopeloos vernietigd zijn. We zullen ons dus liever alleen bepalen met te melden dat zij heden werd veroordeeld bij verstek tot 20 boete of 20 dagen. Verdachte werd pl.m. 30 jaar geleden ook eens veroor deeld wegens mishandeling en had zich al dien tijd kalm gehouden. Het is te hopen dat het recept nu wéér eens zoo langdurige uitwerking heeft. KAMPIOENKLAPPENUITDEELER. De 20-jarige Jan K., metselaar, geboren en wonende te St. Maarten, maakte zijn op wachting als verdacht van in den nacht van 3 op 4 Maart aldaar de heeren Brommer en C. de Boer tegen het hoofd te hebben gesla gen. Dit feit had plaats na afloop van een bal, gehouden in het café van den heer de Wit. De heer Jan K. en nog een vroolijke vriend maakten eerst wat ongepaste grapjes met den auto van den heer Brommer, die eenige balbezoekers af kwam halen. Toen de heer Brommer daarover zijn ontstemming te kennen gaf, troefde Jan K.^Tr7T den mede inzittenden monteur C<>rn lmer en los. De officier verbaasde er z£h de B(*r de mishandelden op hun beurt i T1" dat tot moes hadden geklopt en vn/rit"/' niet boete of 75 dagen. Bijeen vÏSh 6 f 75 genheid wordt het celstraf. Vonni £ele- of 30 dagen. nnis 30 boet» MET VALSCHE VEEREN Dnpx, PRONKEN 0EN De 44-jarige koopman Ale Corn v a 3, te Haarlem, een stevige verdachte V- verbonden hand, stond terecht ter een feit, dat hij op 15 April den in 7iin het staanden chauffeur G. Daalhuizen haïenst gedragen a» bestuurder van een hem7 vP" hoorend 4-wielig motorrijtuig gebruikV» e' ken van een nummerbewijs, dat on ma' stond van 11. Jak te Velzen, bij wien J33? te sinds korten tijd den auto had gekóS Alkmaar werd Daalhuizen aangdiouH™ tegen v. d. V. procesverbaal opgfmaaÏÏ en gezien een dergelijk delict zelfs als een drijf wordt aangemerkt. Eisch 10!^ 10 dagen. Vonnis conform. EEN ONWILLIG CAFÉHOUDER De niet ter zitting aanwezige verdacht» Jan E. te Enkhuizen was op 10 Mei in j«hrl ke gebleven te vertrekken op de eerste vorT ring van den heer G. Honig uit diens café aldaar. De heer Honig, wiens neef de onwil ma- die al aardig boven zijn theewater was 1 raakt, met behulp van een stevigen knaan ff» Bovenkarspel, den heer J. de Vries, iJ 1 weid te verwijderen. Eisch tegen verdacHT 'n weinig ordelijk en kalm persoon 35 2 of 30 dagen, vonnis 20 boete of 20 dazm EEN ONSMAKELIJKE VERTOONING De verdachte, Cornelis Sp., niet versche- nen, had zich coram populo, zeer oneerbaar aangesteld op den 2en Mei op den Twuii. verweg te St. Pancras. Deze handeling straf, baar gesteld bij art. 327 wetb. v. strafrecht werd met gesloten deuren behandeld en is dus voor verdere omschrijving ongeschikt. DAT WAREN LANG GEEN KLEINIGHEDEN De bekende heer Petrus T., arbeider tv Uitgeest stond terecht ter zake twee ernstige feiten, gepleegd op 1 Mei. Petrus had den eersten Meidag feestelijk gevierd, door zich een stuk in zijn kraag te drinken. Hij werd door den rijksveldwachter van Essen ge waarschuwd en gelast zich huiswaarts te be geven. In antwoord daarop greep hij v. Es sen bij de keel en ontstond een worsteling, waarop beiden op den grond geraakten. Daarop dreigde T. v. Essen met een knipmes en verwijderde zich naar zijn woning, waar na hij wederom verscheen, gewapend met een jachtgeweer, dat hij dreigend richtte op van Essen en de veldwachters Bornebroek en de Vries, die ter assistentie waren toegesneld. Het gelukte den politiemannen niet T. te ar resteeren. Hij stond heden te dier zake te- recht en werd veroordeeld, gelet op zijn web gevuld strafblad tot 2 maanden gevangenis straf. MISHANDELING VAN EEN BURGER. Het was toevallig een inspecteur van politie. Voor den Amsterdamschen politierechter heeft gistermiddag zekere S. de S. terecht ge staan der zake van mishandeling. Op een mooien avond was hij, in gezel schap van zijn pa en zijn ma, mitsgaders zijn broer, aan het wandelen op de Reguliersbree- straat. Bij de Munt wilde de familie over steken en aangezien toevallig de bezoekers van de tweede voorstelling bij Tuschinski oe straat gingen bevolken, was er weinig ruimte op den hoek van de Munt, zoodat de man, met zijn moeder aan den arm tegen een bur ger opbotste. De burger zeide toen: Jij moet eenwSvJ uitkijken", waarna hij van den aangesprwB» een duw ontving. De burger maande deun hierop tot kalmte aan, waarbij hij hem j-f opmerkzaam maakte inspecteur van pw® zijn. Op zijn bevel werd de man agent naar het bureau Singel gebrad»- De inspecteur van politie, als g«W,e s hoord, verklaarde den bewusten avoco verdachte, dien hij karakteriseerde als u«ning van de straat" een duw ontvangen, die evengoed eeD ben I/vu vmvaiiguu, UIV viv..bv»- woon burger ten deel zou kunnen zyn x len. Daar hij dien avond vrij was g^ .j. in smoking gekleed derhalve allcrmio re!i ging had gehad zijn vreugde te vei» door zich noodeloos in wespennesten ken had hij den man slechts verzoent lastig te zijn. .-c^-teur Verdachte verklaarde, dat de inspe*- veraaente vermaarde, aai --r.» 2een zich niet kon legitimeeren, zoodat "ij 3. Natuurlijk gaan de Oolijkc Oesterkinderen ook naar school. Hier zie je hen in de klas bij meester Zeepaard. Ot Oester zit er naast Kees Kabeljauw een opstel te schrijven. Ze moeten het hebben over die gevaarlijke schepsels: de menschen die er altijd op uit zijn om onschul dige visschcn en oesters te vangen. 4. En als de opstellen klaar zijn, de klas op de zeebioscoop ver h schen er eigenlijk ult z1*"; ,en 0p hun die op het droge rondscha om hun vinnen en die allerlei ra Oester eO t hangen. Klaas Kabeljauw O lis Kreeft kijken met alle aan mneertje njet slobkousen,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6