föimieataud AmstetdaMsche 1 'A- K- van 10 Juni Opgave van Hoordhollandsch Ijandhoiiwcrediet mmm HT.V. genoegen nam met een arrestatie door den 'burger, omdat deze hem gezegd had inspec teur te zijn. Trouwens hij vond het een aan tasting van zijn recht als Nederlandsch bur ger, dat die zelfde heer op het bureau een proces-verbaal tegen hem had opgemaakt, terwijl hij, verdachte, daartoe niet het recht kreeg. De officier van justitie eischte een geld boete van 40 subs. 20 dagen, verdachte er op wijzende, dat hij door het oog van een naald gaat. De politierechter wees conform vonnis. KOLONIALE LANDBOUWSCHOOL, DEVENTER. Bezoek van den gouverneur-generaal. Zaterdagmiddag bezocht de nieuw benoem de gouverneur-generaal van Ned.-Indië, jhr. mr. B. C. de Jonge te Deventer, de Middelb. 'Koloniale Landbouwschool, het Kolon. Land bouwmuseum en den suikercursus. De nieuwe landvoogd toonde bijzondere belandstelling in de afdeelingen hout- en metaalbewerking, waar een aantal leerlingen werkzaam waren. Vervolgens ging het gezel schap naar den suikercursus, waar ook leer lingen bezig waren en daarna werd in het museum de thee gebruikt. WOLKBREUK TE BAARN. Reizigers moesten in den trein wor den gedragen. Zondagavond ontlastte zich boven Baarn :n Soest een onweersbui, die gepaard ging met een ontzettenden regenval. Vooral te (Baarn viel ontzettend veel water. De riolee- iring kon aldaar het regenwater niet verwer- 'ken, waardoor in verschillende straten het water wel een halve meter hoog stond. In de Nieuwstraat en de Laanstraat drong het de winkels en de huizen binnen. Bovendien lie pen vele kelders vol. Ook het stationsplein en de hal van het station was één groote water vlakte, terwijl in de bierhal nabij het station het water 20 c.M. hoog stond. De reizigers konden den trein niet 'bereiken. Door hulp vaardige kellners der stationsrestauratie, die zich van kousen en schoenen hadden ontdaan, werden zij een voor een in het station gedra gen. Te Baarn sloeg de bilksem op een paar plaatsen in den grond, doch persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. NOTARISKLERKEN. 1 De bond van Notarisklerken in Nederland hield Zaterdag te Hengelo (O.) zijn alge- meene vergadering. De heeren S. R. Postma te Meppel, A. H. jRiphagen te Hengelo (O.) en J. P. Koopman vte Bergen op Zoom werden tot hoofdbestuurs leden gekozen. Het „Pensioenfonds voor den Bond van Notarisklerken in Nederland" werd opgeheven in verband met de stichting van het „Pensioenfonds voor Notariskler ken". Een deel der gelden, op rekening van eerstgenoemd fonds staande, zal worden ge stort in 't Ondersteuningsfonds. Getracht zal worden om twee weken per jaar vacantie te verwerven en om den vrijen Zaterdagmiddag le doen invoeren. Heftig werd geprotesteerd tegen uitsluiten door makelaars van notaris klerken op publieke verkoopingen, als bezor gers van assurantiën, enz. VREEMDELINGENVERKEER De Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor vreemdelingenverkeer houdt dit jaar haar congres te Gouda. Gister begon de vergadering in de socië teit Ons Genoegen aldaar. Gisteravond zijn de afgevaardigden ont vangen in een der zalen van het mooie stad huis. Met den burgemeester, den heer E. G. Gaarlandt, waren daar ter begroeting aan wezig de wethouders Koemans, Sanders en Donker, de gemeentesecretaris, de heer G. J. J. Pot, verschillende raadsleden en de bur gemeesters van Waddinxveen en Reeuwijk. Antwoord van den voorzitter. Baron Krayenhof, de voorzitter, beant woordde de rede van den burgemeester en vlocht in zijn dankbetuiging ook een woord van hulde aan de Goudsche vereeniging voor vreemdelingenverkeer. Te ruim 9 uur schaarden de afgevaardig den zich achter de mannen van het stedelijk muziekkorps, dat onder leiding van den di recteur, den heer Joh. Fabriaan, met een paar vroolijke marschen door de versierde straten de mannen van den A.N.V.V. naai den tuin van de sociëteit Ons Genoegen bracht. De heer Fabriaan heeft daar een concert gegeven, dat door het Goudsche ge meentebestuur was aangeboden. Tijdens het bezoek aan het stadhuis be speelde de stadsbejaardier het carillon. De heer Krayenhof zeide niet te veel, toen hij de plaatselijke Vereeniging voor Vreem delingenverkeer om haar organisatie prees. Een gelukkig idee is het geweest, toen ze met de Metropa in de Wagonlits tot overeen stemming kwam om aan het gebrek aan hotelruimte in Gouda tegemoet te komen door op het stationsemplacement een tijdelijk hotel in te richten, beslaande uit eenige slaap- ocupé's en een restauratiewagen. Een aantal congressisten vinden in dat geïmproviseerde hotel onderdak. ARBEIDERSONTWIKKELING. Vergadering van het Instituut- In het Americain Hotel te Amsterdam is Zaterdag begonnen de algemeene vergade ring van het Instituut voor Arbeidersontwik keling onder 'leiding van den heer S. de la Bellal De voorzitter, de heer de la Bella, herin nerde aan de fusie van het Instituut met de arfceidersreisvereeniging. De fusie kwam aan beide groepen (en goede. Hij stipte ver der aan de uitbreiding der bemoeiingen van 'i Instituut, o.a. de stichting van „Het Groot Volkstooneel" in samenwerking met de V.A.R.A. De filmdienst verricht belangrijk werk, maar er zal moeten worden gezocht naar we gen om met goedkoope en toch goede films te komen. De heer F. van de Walle constateerde in een kort begroetingsrede, dat het Instituut voor de arbeidersbeweging van zoo grooi be lang is, omdat de sterke groei van N. V. V. en van S. D. A. P. de behoefte aan geschoold kader steeds doen toenmen. De heer Zwertbroek, secretaris van de V.A.R.A., sprak namens dit lichaam. Hij be toogde, dat de samenwerking tusschen V.A. RA. en Instituut steeds inniger moet worden, speciaal wat betreft het ontwikkelingswerk. Nadat nog eenige begroetingsreden waren gehouden, kwam aan de orde het jaarverslag. Volgens dit verslag bedroeg op 31 Dec. j.1. het aantal leden van afdeelingen en correspondentschappen, met de algemeene leden, te zamen 24.169; het aantal donateurs bedroeg 6320. Op 31 December 1929 was het aantal leden en donateurs resp. 21.338 en 4822, zoodat er een toeneming was van 2831 leden en 1498 donateurs. Het aantal afdee lingen bedroeg op 31 December j.1. 56. Volgens de winst- en verliesrekening be liepen de uitgaven in 1930 49.727het sal do verlies was 3671. De uitgaven voor den filmdienst waren 28.527het verlies beliep 4747. Het subsidie-vraagstuk. Besprekingen zijn verder gevoerd over de vernietiging van de raadsbesluiten van Arnhem en Nijmegen, waarbij subsidies aan het Instituut waren verleend. De meening van de vergadering werd ver vat in een resolutie, waarin o.a. werd gezegd: „Het Instituut enz., kennis genomen hebbende van de besluiten der Gedeputeerde Staten van Gelder]and, waarbij goedkeuring is onthouden aan de raadsbesluiten der gemeenten Arnhem en Nijmegen om op de begrooting voor 1930 resp. 500 en 100 uit te trekken als sub sidie aan de afdeelingen Arnhem en Nijme gen van het Instituut voor Arbeidersontwik kehng. „teekent verontwaardigd protest aan tegen de besluiten der Gedeputeerde Staten van Gelderland en van de Kroon. „acht de genomen ernstige beslissing in strijd met de praktijk volgens welke ontwikke- lings- en andere instellingen van verschillen de richtingen wel overheidssteun genieten „beschouwt de genomen besluiten, waarbij de arbeiders-ontwikkeling om haar socialis tisch karakter buiten de nationale gemeen schap wordt geplaatst, als in de hoogste mate partijdig en onrechtvaardig". Verder kwamen aan de orde agenda-pun ten van huishoudelijken en organisatorischen aard en voorts zijn ter vergadering welke gister voortduurde besprekingen gevoerd over „onderwijs aan volwassenen" en „Lec tuurvoorziening", op welke terreinen het Instituut zijn bemoeiingen aanzienlijk wil uit breiden. EEN GEMEENTERAAD OM DOOR EEN DERDE STEM Bij de verkiezing van den gemeenteraad te St. Annaland heeft zich het merkwaardige verschijnsel voorgedaan, dat deze raad, die in meerderheid links was, door een verschil van 1/3 stem rechts is geworden. De rechtsche lijst behaalde 457 stemmen en daar de kiesdeeler 152 was, waren geko zen drie der candidaten met een overschot van één stem. De linksche lijst verkreeg 341 stemmen en had dus direct 2 zetels en een overschot van 37 stemmen. Een zesde zetel kon direct aan de lijst van Gemeentebelang, eveneens links georiënteerd, worden toege kend; deze lijst verwierf 171 stemmen. Om voor een restzetel in aanmerking te komen moest de officieele linksche lijst per zetel drie kwart van den kiesdeeler, zijnde 114 stemmen, hebben, of in totaal 342; zij had er maar 341, of 1/3 stem per zetel te weinig. Zoo kreeg de rechtsche lijst met slechts één stem boven de drie directe zetels den restzetel. Deze partij had dus per zetel 457 5 is 114 1/4 stem en dus juist voldoen de om per zetel driekwart van den kiesdeeler te hebben. OVER BOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN. In een onbewaakt oogenblik viel gistermor gen het driejarig kind van schipper F. J. van der Doel, schip „Ouderzorg", liggen in de haven te Middelharnis, over boord. Na eeni- gen tijd zoeken werd het kind boven gebracht door den heer Boomsma, die zich onmiddel lijk te water had begeven. Kunstmatige adem haling kon echter niet meer baten, daar de levensgeesten reeds geweken waren. SLECHTHOORENDEN. De vereeniging van slechthoorenden heeft te Lunteren haar jaarlijksche vergadering gehouden welke door ongeveer honderd leden uit diverse afdeelingen is bijgewoond. De groepstelefoon bewees tijdens de verga dering uitstekende diensten en zelfs de zeer dooven konden de vergadering zonder al te oplaag is vermeld, er in geslaagd, den onder Aan het einde bood een commissie het ge schilderde portret van mej. Tine Marcus de moeder der dooven aan; een geschenk van de vereeniging, ter gelegenheid van mej. Marcus 70sten verjaardag. DE INSTORTING AAN DE KEIZERSGRACHT. Tegen 2 uur gistermiddag was de brand weer, naar reeds in een deel van onze vorige oplaag is vermeld, erin geslaagd, den onder de puinhoopen bedolven aannemer te berei ken. Zij vond slechts een zwaar verminkten doode. Het bleek nog zeer moeilijk het lijk te bergen; den geheelen middag was men hier mede bezig. Den geheelen avond stonden honderden menschen op de Keizersgracht tegenover het gebouw van de H.B.S. waarvan gistermor gen de achtergevel was ingestort, het treurig geval te bespreken. Nader vernemen we nog, dat het in de be doeling lag gisteravond met het stutten te be ginnen. De voorbereidende werkzaamheden namen langer tijd in beslag dan men ver wacht had, zoodat het werk werd uitgesteld tot hedenochtend. Een zware mast zal dan gezet worden onder het dak op de plaats waar het de knik heeft gekregen. Wanneer dat gelukt is, zal men de bouwmuren van stutten gaan voorzien. DOODSLAG IN DEN HAAG. De vermoedelijke dader aangehouden In den afgeloopen nacht kort voor twaalf uur heeft zich in de Wagenstraat een mis drijf afgespeeld, dat aan den 35-jarigen chauffeur H. Nieuwenburg het leven heeft gekost. Te voren had een kleine woordenwis seling tusschen twee personen op den open baren wee plaats gehad, waarbij de een den ander tenslotte een klap had gegeven. Kort daarop werd Nieuwenburg bij den ingang van de Bijenkorf stervende aangetroffen. De geneeskundige dienst werd onmiddellijk ge waarschuwd, doch de stervende gaf inmid dels den geest. Bij onderzoek bleek de man door messteken te zijn gedood. Het stoffelijk overschot werd naar het gemeentelijk zieken huis aan den Zuidwal vervoerd. De versla- gene was gehuwd en vader van eenige kin deren. Hij woonde in de van der Vennestraat. Het politie-onderzoek, ook met behulp van speurhonden, heeft den geheelen nacht voort geduurd. De vermoedelijke dader, de onge veer 30-jarige D. P leizier, wiens signalement in den afgeloopen nacht door de politie werd rondgezonden, is hedenochtend slapende aan getroffen in een schuurtje aan den Moerweg. Bij zijn verhoor aan het hoofdbureau van politie, waarheen hij is overgebracht, zeide hij, gisterenavond laat zoo beschonken te zijn geweest, dat fan zie.. niets meer kon herinne ren van hetgeen hij gedaan had of wat met hem gebeurd was gisterenavond. Verschil lende getuigen herkennen in P. den persoon, die met den verslagene heeft gevochten en ook zijn er onder deze getuigen die P. in het bezit van een mes hebben gezien. Bij zijn aanhouding hedenochtend is er op P. geen mes gevonden. In den loop van den dag zal de aangehoudene met het lijk van N. worden geconfronteerd. HONDERDJARIGE OVERLEDEN. Te Apeldoorn overleed, ruim 100 jaren oua, ae heer K. Bloemendaal, oud-inspecteur j der telegrafie. De overledene werd 5 Decem- bet 1830 te Deventer geboren. In 1854 werd j hij aangesteld bij de rijkstelegrafie te Rotter- j dam. Na verschillende rangen te hebben doorloopen werd hij in 1868 benoemd tot in specteur te Hoorn om daarna overgeplaatst te worden naar Amsterdam. In 1896 heeft de j overledene den dienst met pensioen verlaten j en zich te Apeldoorn gevestigd. De teraardebestelling zal geschieden op de begraafplaats „Rustoord" te Diemerbrug op Woensdag 17 Juni a.s. te 12 uur. MALAISE. Op de fabriek van de N.V. De Schelde te Vlissiugen zijn weer 100 werklieden ontsla gen. Anderen zullen slechts om de maand werken. STEUN AAN DEN VEENKOLONIALEN LANDBOUW. Ook ten aanzien van den oogst 1931. Op vragen van het Tweede Kamerlid van den Heuvel. 1. Is de regeering, met het oog op den bij zonderen ernstigen toestand op landbouwge bied in de veenkoloniën, bereid, voorzieningen te treffen, buiten die, welke reeds getroffen zijn voor de financiering van surplus voor raden? 2. Kan, indien het antwoord bevredigend luidt, de indiening kan voorstellen spoedig worden verwacht? heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw geantwoord: 1. Een regeling is in voorbereiding, strek kende om ook ten aanzien van den oogst 1931 aan den veenkolonialen landbouw van over heidswege steun te verleenen. 2. De voorbereiding van de regeling is reeds zoover gevorderd, dat indiening van de desbetreffende voorstellen binnen korten tijd mag worden te gemoet gezien. NEDERL. BOND TOT KINDERBESCHERMING. Ter algemeene vergadering van Zaterdag j.1. in het Jaarbeursgebouw te Utrecht zijn ni verband me teen wijziging in de statuten in het bestuur gekozen als gewone leden: mej. dr. Chr. Bader, mevr. mr. J. Frenkel van Aalten, jkvr. mr. J. A. barones van Ver- schuer, de heeren M. J. C. Besselaar, mr. H. de Bie, mr. J. Overwater, mr. A. O. H. Teile gen, ds. J. J. P. Valeton, ir. E. L. A. baron van Voorst tot Voorst, mr. P. J. Witteman en als buitengewone leden: mr. O. J. Cluysenaer mr. A. de Graaf, mr. W. P. J. Pompe en de heer J. R. Snoeck Henkemans. Secretaris is mr. J. Milders. In de namiddagvergadering hield mr. J. Everts een korte toelichting om trent de invoering der Ziektewet en het be lang voor instellingen van weldadigheid om zich met het oog op de ziekteverzekering voor haar personeel aan te sluiten bij de Invalidi- teits-coöperatie. Vervolgens kwam in bespre king het rapport-van Voorst tot Voorst om trent het toezicht op de verpleging van re- geerings- en voogdijkinderen in particuliere zorg. Wegens tijdgebrek moest de bespreking van het rapport der bestuursleden mrs. Fren kelvan Aalten en Overwater betreffende de minderjarige moeder en haar natuurlijk kind tot een volgende gelegenheid worden aange houden. Bij de rondvraag wees o.a. de heer da Costa op de noorzakelijkhend van toe zicht op de kleine opvoeaingstehuizen en pleeggezinnen, vooral buiten de groote ste den. De minister var. Justitie deed zich verte genwoordigen door mr. C. Scheltus, hoofd der afd. Rijkstuchten en opv. wezen aan het dept. van justitie. ONTHULLING MONUMENT VOOR Dr. ALETTA H. JACOBS. Gistermiddag heeft de onthulling plaats gehad van het monument, opgericht voor dr. Aletta H. Jacobs in het colombarium II op Westerveld te Velsen. Vele vooraanstaande personen uit de vrouwen- en vredesbeweging en van den Vrijz. Democratischen Bond wa ren daartoe bijeengekomen in de groote zaal van het crematorium. Voorafgegaan door de dames van het comité gingen de aanwezigen onder de tonen van het Largo van Handel naar het colombarium, waar allen zich rond het gedenkteeken schaarden. Allereerst sprak mevrouw mr. B. Bakker Nort, lid der Tweede Kamer, die dezen dag belangrijk noemde voor de vrienden en dankbare medestrijders van dra Aletta Ja cobs. Wij staan toch zeide spr., bij het mo nument, dat ter eere van haar en haar echt genoot, Carel Victor Gerritsen, is opgericht en dat het nageslacht hun beider namen in dankbare herinnering zal doen blijven. Het was een goede gedachte van mevrouw Palthe, de asch van den heer Gerritsen uit Hamburg te halen, opdat deze samen met die van dr. Jacobs bijgezet kan worden Zelden toch geeft het leven ons een beeld te zien van een paar menschen, zoo één van beginselen, beiden zoo vervuld van het streven om voor de economisch misdeelden betere bestaansmo gelijkheden te scheppen, dan dit echtpaar. Spreekster herinnerde aan het feit, dat dr. Jacobs van haar vroege jeugd af den moei lijken, ongebaanden weg van een pionierster heeft betreden. Eerst als zeventien-jarig meis je, toen ze als eerste en eenige vrouw de uni versiteit te Groningen bezocht, voor haar vorming als dokter; later, toen zij jarenlang voorging in den strijd voor het vrouwen kiesrecht, maar ook als pacifiste, die zelfs tij dens den oorlog den wereldvrede door inter nationale samenwerking voorstond Als vice-presidvitie van de Nederlandsche vereeniging voor vrouwenbelangen en gelijk staatsburgerschap breng ik, zoo besloot spreekster, warmen dank en hulde aan onze groote en moedige voorgangster. Bij verhindering van de presidente, mej. Rosa Manus, legae spreekster een krans bij het monument. Mr W. H. M. Werker sprak namens het hoofdbestuur van den Vrijz.-Dem. Bond, die niet achterwege wilde blijven bij de hulde aan deze twee menschen, die pioniers zijn ge weest ook voor den Vrijz.-Dem. Bond. Mevrouw ThielWehrbein sprak namens den Internationalen Vrouwenbond voor Vre de en herinnerde eraan, dat dr. Aletta Ja cobs ook hieraan haar beste krachten heeft gegeven, dat zij de vrouwen bezielde, opdat ae oorlog onmogelijk zou worden. De heer Th. M. Ketelaar sprak namens de afdeeling Amsterdam van den Vrijz. Dem. Bond en zeide dat hier het stoffelijk over schot wordt bewaard van twee der beste le den, welke de adeeling ooit heeft gehad. Mevrouw Huysmans—van Kol sprak woorden van dank namens de afdeeling Am sterdam der Vereeniging voor Vrouwenbe- langen en gelijk staatsburgerschap; mevr. Nine BlokGruys namens het centraal be stuur van Vrijzinnig-Democratische Vrou wenclubs. Mevrouw v. d. BergWilling zeide op ge heel andere wijze dr. Aletta Jacobs te willen gedenken. Spr. zelf gevoelde zich steeds in ae eerste plaats moeder en daar men zoo vaak beweert, dat feministen het echtvrouwe- lijke verliezen, wilde zij zeggen dat Aletta Jacobs, ofschoon zij voor de vrouw de poor ten der parlementen en uiversiteiten geopend heeft, toch de ware vrouw en moeder is ge bleven. Haar eigen moedervreugde duurde slechts kort, doch daarna is zij de moeder geweest voor een ander kind en van andere kinderen hield zij veel, zelfs van het kind van de straat. Ook als huisvrouw was zij een voorbeeld; haar huis was altijd gezellig en zij deed alles zelf. Met haar man leefde zij in alles mee. Spreekster wilde nog met groo te dankbaarheid herinneren aan mevrouw van Wulften Palthe, die in den waren zin des woords een moeder voor Aletta Jacobs was geweest. Mej. C. S. Groot zeide uiting te willen ge ven aan haar groote liede voor dr. Aletta Ja cobs. Dit monument zal spreken tot de ko mende generates. Door het heengaan van Aletta Jacobs is de wereld armer geworden Mevrouw van Wulften Palthe, de presi dente van het comité, deed nog mededeeling van ingekomen telegrammen, o. a. van de groep Groningen van den Wereldbond voor Vreae en Vrijheid, en zeide tenslotte, dat thans de daad van piëteit tegenover het echt paar Gerritsen was volbracht. Zij dankte al len, die daartoe hadden meegewerkt. Bij de vele kransen, die bij het gedenktee ken waren neergelegd, hebben de aanwezigen daarna losse Bloemen gelegd. VERKEERSONGEVALLEN. Fietser onder een automobiel Zondagmiddag werd de zestien-jarige bak kersknecht B. Stieding, uit Leuvenheim bij Brummen, die met zijn fiets den Bokhorster- weg bij Spankeren af kwam en den rijksweg wilde oversteken, door een in de richting ArOr hem gaande auto gegrepen. Met fiets en 4 sloeg hij tegen de voorruit en smakte toe# neer op straat, waar hij bewusteloos bleef lig gen. Met een hersenschudding, een gapende hoofdwonde en een gebroken been werd hij: naar het ziekenhuis te Velp vervoerd. De auto, die door de politie in beslag genomen is, reed bij een poging om nog uit te wijken tegen een boom en werd zwaar beschadigd. Botsing tusschen Nederlandschen auto en motorfiets. T wee dooden. Men meldt uit Berlijn aan de N.R.Crt.: Te Ahaus in het district Münster heeft Maandagmiddag een uit Nederland komen de auto in volle vaart een motorfiets, waar op twee personen zaten, aangereden. De bei de motorrijders werden gedood. De twee Ne derlandsche automobilisten zijn in hechtenis genomen. Het Wolff-bureau meldt ons, dat de beide slachtoffers afkomstig zijn uit Bochum. Het ongeluk zou zijn geschied, doordat de Ned. autobestuurder in de bocht te veel links aan hield. De chauffeur van den Nederl. auto is in hechtenis genomen. Op een rijdenden auto gesprongen. Te Wateringen is Zaterdagmiddag de 16* jarige G. van A., knecht bij den bode van Galen te Monster, toen hij van een wagen op den rijdenden bode-auto wilde overspringen, onder een auto gekomen. Met zwaar licha melijk letsel aan hoofd en borstkas is hij naar het ziekenhuis in Den Haag gebracht, waar hij spoedig aan zijn verwondingen is overleden. Een jongen gedood. Zondagnamiddag is te Beetsterzwaag bij het oversteken van den weg de 12-jarige Chr. den Otter door een motorrijder aangereden. De jongen is gisternacht in een ziekenhuis te Leeuwarden overleden. (Ontvangen per draadlooze teleioon). 1000 STAATSLEENINGEN. 5 1S18 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting. Anaconda Bethleh. Steel Citus Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Ezplor. Mij. Boeton Redjang Lebong t a PETROLEUM. Dordtsche Petr. a a Kon. Petr. Perlak a a RUBBERS. Amsterd. Rubber a a a Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi a a Interc. Rubber a a SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn a HolL Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie a Kon. Ned. Stoomboot a Niev. Goudriaan aast TABAKKEN. Jfi. Oostkust a a a a a a Oude Deli a a a's a Senembab a a a a a a Deli Batavia a a a s AMER. SPOORWEGEN. Erie a a a Milwaukee a a a a Southern Rails a a Union Pacific a a a a a Wabash a a a 'Exdividend. tExclaim. -J I i -.•$ i a i a a i a PROLONGATIE vo Koers van heden te Vorige pl.m. pl.m. koers pl.m. 1.30 1.45 2.00 118»/, 118-9 119A/4 98*/, 1107« 390 114 115-20 595/, 00 Ó04 6OV4-I 403/s 40»/, 401/4 907, 967a 90V4 90l'4 27 27 72 1607, 1587a 158$-60 160 11 U/s 107j-8j 108-10 110-1 317a 31 45 451/4 451/4 453/i8 44 4418 1178 11 Va 937, 917s 1757, 288 287 286.7 286Va 214 210 211 77 77 44.80 207a 703/, 62 63 367, 35 1183/, 118 180'/a 1993/g 1973/4-9 198J.9J 00 00 90 74»/, 72 72 277. 277, 397a 35 27a - 2Va 9 77a 1127a 112 1ÏÏJ/4 36 ig 37 35 35 248 2461/, 246-1/4 248 280 283 283 212 2133/a 2133/, 20'/, 20 6Vie 5 Va-I mmm 34»/, 162 13»/, 121/4 12*/,* 12i pl.m. 2.15 ól'/a 90V* 159 110»/,-: 45 V, 4*3/8 2867a 211 73 27«/g 347a 2Va 9 7». ige koers 1 pCt. heden U/a pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Vorige I Koers op koers (heden 2 uui Londen Berlijn f Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch, 100 Kopenhagen Stockholm aas Oslo a a a a New-Yorfc aas Itatti NIET OFFICIEEL - i2.osyw 58.99 9.73 34.587a 48.247a 34.927, 66.527a 66.577a 66.527, 2.487a 13.00 12.087, 58:95 9.737, 34.59 48.227- 34.90 66.577j 66.627a 66.57»/, 2.487/u 11 -

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7