Aspirin Jkovmcicud Tdmms jBUtumlaad Vandaag heef en droog, morgen misschien koel en nat! leenig op de wereld f 2004.90 wegens kosten van genezing, ver pleging en schade (geleden pijn en gedorven evensvreugde); 1300 wegens gederfde en nog te derven inkomsten tot 3 October 1929 !n voorts wegens verminderde validiteit na October 1929 en kosten van verdere behan deling bedragen van 296.34 en 747, bene pens van 1 April 1930 of een maandelijksche uitkeering van 25. Het gerechtshof heeft gisteren de betreffen- «e vonnissen van de rechtbank bevestigd, be- oudens ten aanzien van het bedrag wegens onstoffelijke schade, welk bedrag door het Hof werd teruggebracht op 500. SCHENDING VAN HET GEHEIM VAN EEN BESLOTEN RAADS VERGADERING. Voor de rechtbank te Maastricht heeft te- /echt gestaan F. H. M. J., raadslid te Eysden, ter zake van schending van het geheim van een besloten vergadering. Het gold de som, die geboden zou worden door de gemeente yoor een aan te koopen terrein. Het O.M. eischte 500 boete of 100 dagen hechtenis. DE MOORD TE CUYK. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft in hooger beroep de zaak tegen den zwerver D. van D. behandeld, die door de rechtbank- te 's-Hertogenbosch was veroordeeld tot 8 ijaar gevangenisstraf wegens moord op den koopman B. Tap, te Cuyk. E)e advocaat-generaal eischte acht jaar. Op 29 Juni zal de tweede verdachte, de Poolsche zwerfster B. M., terecht staan. DE RAMP OP DEN OVERWEG TE BLERIK Drie maanden tegen de baanwach- teres geéischt. De rechtbank te Roermond behandelde gis ter de zaak betreffende het autobusongeval te Blerik. Het O.M. eischte tegen de baan- wachteres J. Ebben te Blerik drie maanden hechtenis. De verdediger mr. Nederveen pleit te vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. BRANDSTICHTING. Een koopman te Roosendaal is Maandag foor het Bossche gerechtshof ter zake van brandstichting in een woning aan den Breda- schen weg te Roosendaal tot twee jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Een arbeider uit Roosendaal die iater in hetzelfde perceei brand trachtte te stichten, kreeg eveneens twee jaar gevangenisstraf. PROVINCIALE STATEN. Zomerzitting. De eerste gewone zitting der Staten zal worden geopend op Dinsdag 7 Juli half twaalf. In de op dien dag te houden verg dering zal in ae eerste plaats worden ovi gegaan tot het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwbenoemde leden. Daarna zal de vergadering worden ver daagd tot Woensdag 8 Juli, half elf, als wanneer de verkiezing moet plaats hebben van leden Ged. Staten. De vergadering zal daarna worden ver daagd tot Dinsdag 21 Juli, half elf, ter be handeling in openbare vergadering van de punten der agenda, die door commissiën zul len zijn onderzocht. Zoo noodig zal de be handeling den volgenden dag, eveneens te half elf worden voortgezet. HEERHUGOWAARD. Maandagmiddag sloeg bij het draaien aan het eind van den akker, een bijna volgeladen wagen hooi om. De landbouwer v. d. M., dk zich boven op den Jast bevond, kwam onder een deel van het hooi in een sloot terecht, doch kwam gelukkig met een nat pak en den schrik vrij. Maandagavond gaf de plaatselijke too- neelvereeniging Harmonie voor de goedbe- zette zaal van Rus een uitvoering van „De tante uit Indië", onder regie van den heer Rossenbacker. Vertolking en grime bleken in goede handen te zijn. Mevr. de GrootMeeu- boer speelde 'deze keer voor het eerst weer mee en liet ons zien waartoe een juffrouw Dribbel komen kan als zij door de gunstige wending der fontuin zich plots douarière Dri-Eél voelt. CASTRICUM. Het fanfarekorps van het RK. jongens patronaat behaalde op de het muziekconcours uitgeschreven door de federatie van fanfare- korpsen in Noord-Holland te Obdam Zondag 'in de afd. Uitmuntendheid in den muziek- wedstrijd een lsten pr. met 364 punten en in den marschwedstrijd eveneens een le prijs. Ons korps en niet minder haar uitmuntende dirigent, de heer Kuijs alhier, een geluk- ,wensch. Wij voegen er aan toe, dat het korps dat de laatste jaren zoo van zich heeft doen spreken, Steeds in de concourses best uitkwam. Slechts eenmaal is het niet gelukt in de afdee- ling waarin zij uitkwamen, 'n lsten pr. in den muziekwedstrijd te behalen. Dit heeft in den aanvang geleid tot minder ambitie, doch den kaatsten tijd was de moed er weer geheel in, en zie nu het resultaat. Het zal in de toe komst zeker wel moeiiijker worden dit stij gend succes vol te houden, maar het resultaat van Zondag toont toch aan wat met volhar ding en ambitie kan worden bereikt. Dat het Zondag na de laatste weken van slecht weer druk zou worden, was wel te verwachten, maar dat deze drukte zoo groot zou zijn, had wel niemand verwacht. Al reeds vroeg waren veel wielrijders op den weg, ter wijl het vervoer per trein grooten omvang heeft aangenomen. Jamnier dat de onweersbui van Zondag avond voor de wielrijders roet in het eten gooide. Het vervoer per trein werd daardoor nog veel grooter, maar dat niet alleen, maar het vervoer van de rijwielen was daardoor zoo groot, dat een der electrische treinen zeker om het inladen van deze vehikels meer dan 5 minuien oponthoud had. Toch ging alles vrij geregeld en de volgende trein, die gelukkig meer laadruimte had, kon dan ook niet alleen alle reizigers, maar ook rijwielen niedenemen. Dat door de flinke regenbui het strand bezoek vroeg werd beëindigd, iaat zich begrijpen. SINT PANCRAS. Maandag vergaderde in het café van den heer Bouwstra het voorloopig comité van „Autotocht oude van dagen'. Dit voorloopig comité was samengesteld uit de heeren A. Hoogland Jrf., H. Gerritsen en C. Duif Sr., de leiding was in handen van A. Hoog land Jr. Uitgenoodigd waren personen van verschillende richtingen. De voorzitter opende met den wensch, dat deze bespreking mocht leiden tot een over eenkomst tusschen de aanwezige personen. Tot heden gingen de ouden van dagen reeds een autorit maken. Dit geschiedde door medewerking van den bond van Staatpen- sioen. Er gaan echter stemmen op in de ge meente om dit vrij te doen geschieden, uit elke richting moeten de gelden vandaan komen Over de leiding welke geschiedde door het bestuur van Staatspensioen niets dan lof. De heer Verduin had vernomen, dat in het Zuideinde reeds een begin is gemaakt voor de inzameling. Als dus het oude comité nog in werkin gis, zou het wel een beetje bruut zijn om verder te gaan, alhoewel hij voor het ai- gemeene comité wel gevoelde. De heer van Kampen antwoordde, dat dit niet mogelijk is, doch dat er thans op Koedijk ook een comité is opgerichf, dus zou 't dit comité misschien kunnen zijn. Spreker vond wel goed, dat er in dier voege wer gewerkt, doch kon zich niet 'bereid verklaren om in het nieuwe comité zitting te nemen, omdat het oude geheel niet is erkend. Het oude comité moest bij deze zijn uitgenoodigd, dan wa^ een overeenkomst tot stand gekomen. De heer Kloosterboer Pz. meende, dat het oude moet weg blijven. Staatspensioen moet geheel buiten de oudjes blijven. Wij hebber hier in de gemeente menschen van allerlei richting, dus moeten we het een ieder moge lijk maken om hun giften bij te dragen. I moet niet af kunnen stuiten op een vereeni- ging, waar anders denkenden niet mee kun nen sympathiseeren. Na vele besprekingen kon men- toch niet tot een vergelijk komen en werd besloten om over 14 dagen weer te vergaderen, nadat de heer van Kampen met de oude commissie leden heeft gesproken. BROES OP LANGENDIJK. Maandagmiddag kwam op de hoek vari de P. H. Kade—Dorpstraat de auto van den heer B uit H.H.waard in botsing met paard en wagen van den heer W. eveneens uit H.H. waard. Het paard, schichtig geworden, begon te steigeren en trapte met zijn voorpooten op den auto, waarbij bleek, dat radiateur-, kap en lampen nogal beschadigd werden. Het paard bekwam eenige ontvellingen aan d pcoten, waarvan het geen noemenswaardige hinder ondervond, terwijl de auto werd bin nengebracht bij garage Bosman. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BEVERWIJK. Met het oogsten van vroege tulpen is in de duinstreek een aanvang gemaakt. In te genstelling met verleden jaar toen overal het gewas uitmuntte is het nu van middel matig tot slecht. De vele regens in Mei met de daarop vol gende» warmte, hebben de bollen snel doen afsterven Zware bollen worden haast nimmer ge rooid. Ook van de oogst van de darwintulpen is de verwachting niet groot. Een lichtpunt mag het genoemd worden, dat er in het buitenland enorm veel bloem bollen verkocht zijn. De gehouden grasverkoopingen zijn dit jaar voor enkele renteniertjes uit den boeren stand een diepe teleurstelling geweest. Bij nagenoeg de meeste perceelen moet geld bij. Het grasgewas is overal schitterend en daar om steken de verkoopingen wel geducht af hij enkele jaren terug toen de kooper zich ge noodzaakt zag buitensporig hooge prijzen te betalen en nog maar moest afwachten of hij wat oogsten zou. Met 't oog op den ongunstigen toestand in het bloembollenbedrijf zal er dit jaar door het Holl. bloemb.kw. Genootschap geen prijs- raming gedaan worden. Wel zullen er op 18 dezer door hem te Haarlem besprekingen gevoerd worden ra kende den algemeenen toestand, stand der ge wassen en den te verwachten oogst. NOORDSCHARWOUDE. ^De afd. Langendijk v.d. A.N.G.O.B. hield 12 Juni vergadering. Besloten werd een blauwe vlag aan te schaffen voor de afd. en 5 bij te dragen voor een boom welke ge plant zal worden voor wijlen Prof. van Rees. Als afgev. naar de meeting te Zaan dam op 5 Juli werd gekozen Jac. Schuit, ter wijl getracht zal worden meerdere leden en belangstellenden mee te krijgen. De beschrij vingsbrief voor de Algem. Verg. van den Bond werd behandeld en als afgev. gekozen de heeren S.- v. d. Neer en C. de Jong Jzn. PURMEREND. Op de desbetreffende vragen heeft de B. B. N., Bond van Bedrijfsautohouders in Neder land, van Godep. Staten van Noord-Holland mededeeling gekregen omtrent een schrijven, dat door dit college werd gericht tot den mi nister van Waterstaat betreffende de brug over'het Groot Noordhollandsch Kanaal be zuiden Purmerend. Uit dat schrijven blijkt, dat het tracé van den rijksweg van AmsterdamPurmerend— Hoorn—Lambertschaag definitief is vastge steld Bezuiden het Schouw wordt een brug gemaakt over het Noordhollandsch Kanaal Het tracé volgt verder geheel de westzijde van het kanaal; met een ruime bocht ten wes ten van Purmerend wordt de kom van die ge meente vermeden en volgt het tracé in N.O. richting in den Bovenpolder het beloop van de Oostersloot. De provinciale weg Haarlem BuitenhuizenWestzaanPurmerend zal den nieuwen Rijksweg ten zuiden van Purme rend kruisen. Het ligt verder in het voornemen dezen provincialen weg en ook de daarin benoodig- ae brug over het Noordhollandsch Kanaal op zoodanige hoogte te brengen, dat de weg IlpendamPurmerend hieronder door ge voerd kan worden. Gedeputeerde Staten hebben thans den mi nister van Waterstaat verzochtjden bouw. van de brug in den provincialen weg, alsmede den aanleg van de direct aan de brug aanslui tende gedeelten van den weg voor rekening van het rijk te brengen. Deze nieuwe brug is noodzakelijk, omdat de bestaande brug over de schutsluis te Pur merend nu op drukke dagen reeds onvoldoen de capaciteit bezit en zulks nog meer het ge val zal zijn, als het verkeer na voltooiing van den nieuwen provincialen en den rijksweg, naar verwacht wordt, in zeer sterke mate zal toenemen. T DE INEENGESTORTE H. BURGERSCHOOL TE AMSTERDAM. In den loop van den middag, toen de werk lieden druk bezig waren met het aanbrengen van stuiten aan de penanten en muren oui meer stabiliteit te brengen in het gedeelte van de H. Burgerschool, dat nog is blijven staan, werd weer gekraak gehoord. Het bleek dat de dakgoot, op de plaats waar er een kink in zat, een paar centimeters was gezakt. Het gevaar was dus niet denkbeeldig dat er kans bestond dat ook het dak dat nog altijd op de bouwvallige bouwmuren en een paar penanten rust, in elkaar zou vallen. Er werd daarom last gegeven dat niet met wer ken mocht worden voortgegaan. Tegen vier uur kwamen de hoofden der diensten van Publieke Werken en den Wo- ningdienst met den commandant van de brandweer en den wethouder van Publieke Weiken bijeen om te beraadslagen wat ge daan moest worden. Al heel spoedig was men het er over eens, dat de gevaarlijke ge deelten moesten verwijderd worden. Hoe dat zou gebeuren was een zaak, die niet zoo ge makkelijk was op te lossen. Want de deskundigen van de gemeentelijke bouwbedrijven waren het er over eens, dat het levensgevaarlijk zelfs onmogelijk zou zijn iemand in het gebouw te laten gaan. Wanneer het zoo precair was, dat met deze weinige belasting het dak naar beneden zou komen, dan zou de belasting met water van de dakgoten voldoende zijn. Echter deed zich de moeilijkheid voor om bij het omlaag komen van het dak den voorgevel, gemaakt door Jacob van Campen, te sparen. Om de situatie goed te begrijpen, worde er op gewezen, dat er nu nog twee gebouwen achter elkaar staan. Er liggen dan ook twee daken achter elkaar. Slechts de achtergevel van het tweede huis is ineengezakt. Tusschen detwee daken is dus een zoogenaamde zak- goot. Deze zakgoot vol te maken met water zou, meende men, voldoende zijn om het achterste dak te doen instorten Men hoopte dan dat de middelste muur althans gedeelte lijk zou blijven staan. Wanneer dat niet ge beurde en deze dus meeging was de kans zeer groot dat ook de voorgevel werd mee gesleurd. Motorspuit en materiaalwagen waren in middels reeds gearriveerd, en hadden oor spronkelijk hun standplaats ingenomen op de Heerengracht 168, om door dit gebouw, dat achter de ingestorte school lag, de werk zaamheden te beginnen. Toen besloten werd de waterbelasting toe te passen, vertrok de motorspuit naar de Keizersgracht. Op twee perceelen afstand van de school de belendingen waren reeds ont ruimd werden twee straalpijpen gebracht en een motorspuit voerde het water met kracht naar boven. Als een kletterende regen viel het op het dak neer, ten aanschouwe van een groot aantal autoriteiten, zooals de bur gemeester, de heer de Vlugt, de wethouders Abrahams, de Miranda, Douwes en Krop man, zoomede de hoofdcommissaris van poli tie, de heer Versteeg, en tal van ingenieurs van. Publieke Werken en den Woningdiens*. De politie had alle verkeer stopgezet langs de Keizersgracht en ook de overzijde van de gracht Men ontruimen. Tegen half zes werd het water geven be gonnen. Al heel spoedig begonnen de afvoer pijpen het water naar beneden te voeren, maar er kwam meer oc dan de afvoerbuizen konden vczwelgen, zoodat ook weidra de goten overliepen. Zoo nu en da meende men een verdacht geluid te hooren, maar het dak kwam niet naar beneden. Om half zeven be sloot men het werk te staken. Hedenochtend zal men trachten met lijnen het dak naar be neden te halen. Daarom ook in den zomer nooit zonder Aspirin-tabletten. Let op oranje band an Bayarkruis. Prijs 75 ctO I NED. VEREENIGING VOOR VREEMDELINGENVERKEER. Het congres te Gouda. Gistermorgen is het congres van de algem Ned. Ver. van Vreemdelingenverkeer C. R. te T. baron Gouda door den voorzitter Krayenhoff geopend. In zijn openingsrede gewaagde spr. van zijn dankbaarheid jegens de plaatselijke V V. V. voor de organisatie van dit congres jegens het gemeentebestuur en voorts jegens de Ned. Spoorwegen en allen die er toe heb ben medegewerkt het congres te doen slagen. Spr. begroette den burgemeester van Gouda, de heer E. G. Gaarlandt en den heer F. K. J. Heringa, regeeringscommissaris bij de N. V. V. V. Aan de koningin werd een telegram van aanhankelijkheid gezonden. Van de Zwolsohe ver. van Vreemdelingen- Verkeer was een brief ingekomen, waarin het congres voor het volgend werd uitgenoodigd in Zwolle te komen. Het dagelijksch bestuur zal dienaangaande een beslissend besluit ne?n de vacatures in het hoofdbestuur, ont- saan wegens het volgens rooster aftreden van de heeren S. S. Meihuizen te Groningen, mr. E. E. Menten te Den Haag en H. Ubags te Valkenburg, werden gekozen de heeren H. P. J. Bloemers, burgemeester van Gronin gen, mr. J. Linthorst Homan te Assen en J. Colla te Valkenburg. De directeur van de A. N. V. V., de heer W P. van Deventer, deed bij de bespreking van het jaarverslag over 1930 nog enkele mededeelingen met betrekking tot hetgeen in het loopende jaar reeds is verricht. De ver meerdering van belangstelling in het werk van vreemdelingenverkeer blijkt uit de oprich ting van nieuwe vereeniging te Enschedé, Maarsen, Princenhage en Diepenveen. Streekvereenigingen kwamen tot stand voor 's-Gravenfiage en omstreken, voor West- Brabant; in de drie noordelijke provinciën en Utrecht. Pogingen worden in het werk ge steld om een streekvereeiyging op. te richten voor Dordrecht en de Zuid-Holl. eilanden. In het jaarverslag over 1930 is reeds mede gedeeld. dat de inkomsten zijn toegenomen Ook in het afgeloopen jaar hield deze toe neming van baten aan. De belangstelling van het buitenland voor Nederland blijft vrijwel gelijk, ondanks de crisis. Vele buitenlandsche aanvragen stellen eischen met betrekking tot de prijzen, die voor velen onder de tegenwoordige omstan digheden vaak te hoog bleken te zijn. De heer Van Deventer deed ten slotte een beroep op de aanwezigen om de vreemdelin gen op Oud-Hollandsche wijze, dus gastvrij en voorkomend te behandelen. De heer Van der Pauw, vertegenwoordiger van K. L. M., drong aan op hechter samen werking tusschen de Ned. Spoorwegen, de K. L. M., Horecaf en de A.N.V.V. De heer Van Tiel, voorzitter van de afd. Grootbedrijf van Horecaf, zegde toe in zijn vereeniging te zullen wijzen op de vernomen klacht, dat aan vreemdelingen in onze hotels te hooge rekeningen worden voorgelegd. Spr betreurde het, dat 'n directeur van de A. N. V. V. een lezing voor de microfoon heeft ge houden als reclame voor het buitenland. In verband hiermede drong spr. aan op lezin gen voor de radio over ons eigen land. Van de bestuurstafel werd hierop geant woord, dat voor buitenlandsche zenders over ons land is en wordt gesproken, hetgeen dui delijk is gebleken een prachtige propaganda voor ons land te zijn. De heer Van Deventer voegde hieraan nog toe, dat hij de beide gewraakte radiolezingen heeft besloten met een warme aanbeveling aan landgenooten voor bezoek aan ons eigen land. Radiolezingen zijn voor alle landen van onschatbare waarde. Een Krayenhoff-fonds voor propa- ganda-doeleinden. In de voortgezette vergadering van de A. N.V.V. te Gouda deelde de uitgever van het officieel orgaan „Ons Nederland", de heer Strengholt, mede, dat de exploitatiekosten zoodanig zijn, dat het mogelijk is, ieder jaar een bepaald bedrag te reserveeren. Voorgesteld werd deze gelden te storten in een te stichten „Krayenhoff-fonds", dat zal worden aangewend tot het voeren van een krachtige propaganda in eigen land voor eigen land. Dit voorstel werd met groote instemming begroet. Tal van plaatselijke aangelegenheden wer den door afgevaardigden ter sprake ge bracht. Medegedeeld werd o.a., dat te Soest dezen zomer nog een verkeershuisje zal wor den geopend. Van verschillende zijden werd gepleit voor een beter contact tusschen Noord- en Zuid-Nederland. Aangedrongen werd op het inleggen van extra-treinen van Limburg en Zeeland naar de badplaatsen en de bloem bollenvelden. Landsspelen. De heer F. de Witt Huberts heeft een korte uiteenzetting gegeven van de beteekenis van Landsspelen. Nog te weinig worden dergelijke landsspe len hier opgevoerd. Naar Duitschen trant kunnen zij echter ook in ons land een groote toekomst tegemoet gaan. Het materiaal voor dergelijke landsspelen is hier in ruime mate voorhanden. Onze ge schiedenis is rijk genoeg, terwijl de personen voor de opvoering er ook zijn, blijkens de studenten-openluchtspelen. De plaatselijke Ver. voor Vreemdelingen verkeer kunnen ten deze nuttig werk verrich ten. Toerisme in Indië. In den loop van den middag deed de heer P. J. van Baarda, secretaris der Vereeniging Toeristenverkeer op Java, te Batavia-Cen- trum, verschillende mededeelingen over de propaganda-voering in Indië. De belangstel ling van bui mend. ling van buitenlanders is ieder jaar toene- Nederl. scheepvaartmaatschappijen en te genwoordig ook een Engelsche maatschappij bevorderen de laatste drie jaren in belangrij ke mate het toeristenverkeer naar Indië, door het in de vaart brengen van vaak luxueuse schepen, welke bij de buitenlanders een zeer goeden naam hebben. De Indiëvluchten ten slotte bevorderen mede het toeristenverkeer, omdat zij de aan dacht vestigen op Nederland en zijn kolo niën. Plaatselijke verkeervereenigingen bestaan in Indië alleen te Bandoeng en Malang. Na sprekers terugkomst zal de organisatie, naar het Nederlandsche voorbeeld, met kracht ter hand worden genomen. Toespraak van den regeeringscom missaris. Alvorens de vergadering werd gesloten, heeft de regeeringscommissaris, de heer F. K. J. Heringa, namens den minister van Ar beid, H. en N. het woord gevoerd. Het was ditmaal de tiende keer dat spr. het congres van de A.N.V.V. bijwoont. Een terugblik werpende op deze tienjarige pe riode, kon spr. met genoegen constateeren, dat het werk van de A.N.V.V. zich heeft uit gebreid en dat het contact tusschen de plaat selijke organisaties in belangrijke mate is versterkt. Het krachtdadig werken voor een ver hoogd regeeringssubsidie is eindelijk be loond, al erkende spr., dat dit subsidie nog niet groot genoeg is. Maar ook de financiee- le steun van belanghebbende zijde is nog niet voldoende. Tenslotte wees spr. op de internationale taak van het werk van de A.N.V.V. en op den band welke het moederland met de overzeesche gebieden bindt. Na afloop der vergadering brachten de congressisten een bezoek aan de St. Jans- kerk met haar beroemde gebrandschilderde ramen. T Tijdens dit bezoek gaf de heer H. C. J. de Man een concert op het fraaie orgel. •s Middags heeft het gemeentebestuur van Gouda den congressisten een Hoilandsche koffiemaaltijd aangeboden. Des avonds vereenigde het gezelschap zich aan een diner, dat een zeer geanimeerd ver loop had. ONREGELMATIGHEID BIJ VERKIEZINGEN. De vorige stemming was ook reeds ongeldig wegens knoeierijen. Nu zal voor den derden keer gestemd moeten worden. Naar wij vernemen zouden bij de ver kiezing van een hoofdingeland voor het 12e district van het hoogheemraadschap van Rijnland ernstige knoeierijen heb ben plaats gehad. Er waren voor de ver kiezing twee candidaten gesteld, n.1. de heeren van der M. te Benthuizen en van der T. te Waddingsveen. Alsof het een politieke verkiezing van den eersten rang betrof waren c^e kiezers in twee elkaar heftig bestrijdende partijen ver deeld. Op 2 April j.l. had de stemming plaats, doch deze stemming werd ongel dig verklaard omdat was gebleken dat er onregelmatigheden waren gepleegd. Zoo waren b.v. 8 stemmen uitgebracht namens iemand, die reeds een jaar te voren was overleden. Deze knoeierijen konden geschieden, omdat de mogelijk heid bestaat bij volmacht te stemmen. Een tweede verkiezing heeft plaats ge had op 11 Juni j.l. Bij deze verkiezing nu hebben de aanhangers van den can- didaat van der T. geen middel ontzien om hun candidaat gekozen te krijgen. Zoo is er o.m. gestemd op grond van valsche en vervalschte volmachten. Reeds zijn over de vervalsching der vol machten klachten bij de justitie inge diend, zoodat deze geschiedenis voor verschillende personen wel onaange name gevolgen zal hebben. Inmiddels zullen thans de ingelanden wel genood zaakt zijn om voor de derde maal te gaan stemmen, daar het te voorzien is dat ook de tweede stemmin» ongeldig zal worden verklaard. DE BRUG BIJ KEIZERSVEER. De laatste overspanning. Gistermorgen is de derde en laatste over spanning van de brug bij Keizersveer over de Bergsche Maas geplaatst. Hierdoor is de ver binding tusschen de beide oevers tot stand ge bracht. NED. CHR. WERKMEESTERSBOND. Hoe een nieuwe crisis te voorkomen. Ter herdenking van het eerste lustrum hield de Nederlandsche Christelijke» Werk- meestersbond Maandag te Utrecht een alge- meene vergadering, waarin mr. dr. A. A. van Rhijn uit 's-Gravenhage een referaat hield over „De economische crisis". Spr. concludeerde, in betere organisatie van de centrale punten van het bedrijfsleven, op den grondslag van het huidige productie proces een middel te zien om in de toekomst de kans op het uitbreken van een nieuwe crisis te verminderen. NED.—BELGISCHE INTELLECTUEELE SAMENWERKING. Nederlandsche en Belgische studie beurzen. Gelijk men weet, is in het tusschen Neder land en België bestaande verdrag op het ge bied van intellectueele samenwerking in de mogelijkheid voorzien om voor studiedoelein den beurzen toe te kennen. Naar het Hbl. thans verneemt, zal de Nederlandsche studiebeurs, die 1200 iii totaal bedraagt, verdeeld worden tusschen dr. Brünner en den heer Vercammen. Dr. Brünner zal met de gelden die hem ter be schikking worden gesteld archiefonderzoekin gen in België ondernemen betreffende de ge schiedenis van het bisdom Luik, terwijl de heer Vercammen, die te Utrecht zal promo- veeren in verband met het proefschrift waar mede hij bezig is over Alberdingk Thym en de Vlamingen, in België eenige onderzoekin gen zal doen. De Belgische beurs wordt toegekend aan een jongen Belgische geleerde, die onderzoe kingen in het laboratorium van prof. Woer deman te Amsterdam zal doen. Wat de Nederlandsche beurs betreft, moei de officieele goedkeuring van Belgischen kant nog afkomen; de Nederlandsche goedkeuring voor de Belgische beurs is reeds aan Brussel medegedeeld. DE OPLEIDING VOOR NOTARIS. Op verzoek van de broederschap der notaris sen in Nederland en de broederschap van can- didaat-notarissen voor Nederland en zijne Ko loniën hebben zich bereid verklaard om zitting te nemen in de onlangs ingestelde commissie, aan welke is opgedragen te rapporteeren in zake de wenschelijkheid en de mogelijkheid eener universitaire opleiding voor het notariaat, de heeren prof. mr. I. H. Hijmans, hoogleera'ar te Amsterdam en T. C. L. Smit, notaris te Am sterdam. HET CONFLICT BIJ DE N.V. VAN VLISSINGEN'S KATOENFABRIEKEN. 800 arbeiders er bii beirokken. Het conflict bij de N.V. van Vlissingen's Katoenfabrieken te Helmond heeft tot ge volg gehad, dat door de samenwerkende vak bonden St. Lambertus, Unitas en de Een dracht tegen 29 Juni op die fabriekeu de sta- king zal worden geproclameerd. Ongeveer 800 arbeiders zijn bij dit conflict betrokken- DE VLAM DOOR DEN MUUR. Maandagmiddag waren werklieden in een winkel op den Amstelveenschen weg te Am sterdam bij de Zeilstraat bezig met een steek vlam buizen te repareeren. Vermoedelijk was de vlam wat te sterk, want zij sloeg door den muur heen in winkelruimte van een dro gisterij. Daar hingen ontplofbare dampen, zoodat een geweldige knal weerklonk, welke jn grooten kring schrik teweeg bracht. 'd, De brandweer werd gewaarschuwd, maar «li stige gevolgen bleven achterwege, niejg.te blusschen of te redden viel,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7