DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. s. iiiton Stoomerij en Ververij Hit het JUu fixiyeliiksch Oveeticht tBuUwtand *ij, die zich met 1 Juli a.s. voor min stens 3 maanden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum ver schijnende nummers franco ca gratis. 133e Jaargang. oppersen ff.— Heeren-Costuums Heeren-Costuums oppersen en ontvlekken f2.50. Binnen enkele dagen terug. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- er Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. JU O. Directeur: C. KRAK. Olt nummer bestaat uit drie bladen. BERICHT. DE DIRECTIE. Den Haag, 18 Juni 1931. Interpellatie uitvoering T a r w e w e t. Ook wie zich onthoudt van kritische be schouwingen over den arbeid van ons Par lement, zal ons moeten toegeven, dat het re sultaat van de interpellatie van den heer Oud (v.d.) over de uitvoering van de Tarwe- wet niet in verhouding staat tot den omvang van de besprekingen. Goedgeteld hebben we hedenmiddag zestien redevoeringen aange hoord en de positieve uitkomsten van die be sprekingen zijn in een paar woorden samen te vatten: zoowel uit het eerste antwoord van minister Ruys de Beerenbrouck als uit zijn dupliek op de repliek van den heer Oud he den in den laten namiddag viel af te leiden, dat de uitvoering van de Tarwewet nog niet geheel voor elkaar is en men nog op ver schillende punten in onzekerheid verkeert. Vast staat, dat niet alleen de minister doch ook de comm., die den min. met haar advie zen terzijde moet staan van oordeel is, dat de door de heeren Oud en Boon voorgestane re geling, waarbij de koopers van meel enkel zullen verplicht worden om bij hun inkoo- pen naast de door hen gewenschte hoeveel heid buitenlandsch meel ten minste ook 25 percent binnenlandsch tarwemeel te koopon, in de practijk tot groote moeilijkheden aan leiding zou geven. Maar overigens staat nog veel op losse schroeven. Men berekent, dat de wet aan het land ongeveer 20 millioen zal kosten en hiervan omstreeks 10 millioen aan de tarwebouwers zal ten goede komen. Ver der zullen de meelimporteurs tegemoet wor den gekomen, maar hoeveel dat zal zijn, is nog onbekend. Intusschen hoopt men op een regeling, zoodat deze heeren die steun zullen gebruiken niet enkel om hun bedrijf op gang te houden maar ook om hun personeel tege moet te komen. Zal het brood in prijs stij gen? De pessimisten spraken van een prijs- verhooging met 2 cent; minister Ruys meen de, dat er op zijn hoogst moest gedacht wor den aan een prijsstijging van een cent per brood van 800 gram, er waren onder de spre kers zelfs leden, die geen prijsstijging ver wachtten, bijv. wanneer het buitenlandsch meel nog lager in prijs wordt. Daartegenover waren echter ook leden, zooals de heeren Weitkamp (c.h.) en Braat (plattel.), die een eventueele prijsstijging niet zoo verschrikkelijk zouden vinden. Vast staat, dat de boeren hun tarwe zul len inleveren tegen een prijs van 12.50 per 100 Kilo en dat zij daarmede tevreden zullen zijn. Wanneer de bestuursmaatregel tot uit voering der wet zal verschijnen, is intusschen nog niet zeker, vermoedelijk evenwel in het begin van Juli. Minister Ruys vreest niet, dat de regeling oorzaak zal zijn voor smokkelhandel in bui tenlandsch graan; daarvoor is het prijsver schil te gering. Ook is hij niet bang voor de mogelijkheid, dat bij de stijging van den broodprijs Belgische bakkers in Limburg en Brabant brood zullen gaan leveren dat lager in prijs is. Vele leden verklaarden vertrouwen te hebben in den minister ter zake van de uit voering van de wet. ïn de eerste plaats natuurlijk partijgenoo- ten als de heeren Van Voorst tot Voorst, Ament en Loerakker. Daarnaast kwam de heer Lovink (c.h.) met vuur op voor het stel sel van de nieuwe wet en zelfs de heer Biere- ma (lib.), die oorspronkelijk wat voor het stelsel van de heeren Oud en Boon had ge voeld, verklaarde nu met den minister te zul len meegaan. Met den heer Oud bleven de heeren Vliegen (s.d.a.p.) en dr. Vos (lib.) ernstige bedenkingen opperen en stelden vra gen, welke de minister echter voor een deel onbeantwoord liet. De heer Kersten (ger. staatsp.) had ook nog gen vrede met de wet en kwam weer voor den dag met het denk beeld om de landbouwers het leven te verlich ten door hen vrij te stellen van de kosten van de sociale verzekeringen. Minister Ruys heeft er evenwel zeer juist op gewezen, dat dit praktisch niet uitvoerbaar zou zijn, daarge laten de onbillijkheid tegenover de overige bevolking. De communist Wijnkoop heeft, gelijk te ^■"wachten was, weer eens een propaganda- redevoering gehouden, waarvan de strekking *Vas, dat de landarbeiders het slachtoffer *°uden zijn van deze wet en dat het niet te Pa« kwam, dat door dezen maatregel de kleine ®>an duur brood te eten zou krijgen. Hij stel- ae een paar moties voor, doch daar deze, naar gewoonte, niet werden ondersteund, konden 'J niet in behandeling komen. ma31 'lccr Oud, gelijk we gister reeds toedeelden, geen motie had ingediend kon oe voorzitter tegen 6 uur de interpellatie voor gteindigd verklaren onder dankzegging aan n muiister voor de verschafte inlichtingen Morgen laatste dag vóór het zomerreces; aan de orde zijn een paar wijzigingen der In dische Begrooting in verband o.a. met de salarisverlaging voor de Indische ambte naren. DE STRIJD OM DE NOOD VERORDENINGEN. Een redevoering van minister Stegerwald. De Duitsche Noodverordeningen, waar over al zooveel te doen is geweest en die zelfs bijna een ministerieele crisis tot gevolg had den gehad, die zelfde Noodverordeningen leveren nog steeds stof op tot commentaar. Men weet, dat het seniorenconvent de bij eenroeping van den rijksdag heeft afgestemd en dat dr. Bruening heeft beloofd, de nieuwe Noodverordening nog eens weer te bestudee- ren en als 't kon er eenige veranderingen in te brengen, die temiste een kleine tegemoet koming voor de oppositie zouden kunnen zijn. Nu de zaak dus nog niet heelemaal „af" is, kan het ons niet verwonderen, dat er nog verschillende redevoeringen worden gehou den. Een van die redevoeringen er zullen er nog wel meer komen! heeft minister Stegerwald, rijksminister van arbeid, gehou den in een bijeenkomst van vertrouwenslieden der Christelijke vakvereenigingen te Berlijn. Door de Noodverordeningen aldus spr worden allen getroffen, de niet-bezittenden intusschen het zwaarste, aangezien er nog slechts weinig menschen zijn, die in goud- waarde een hoog inkomen genieten en door dat zooveel kapitaal in den oorlog is verlo ren gegaan, terwijl door kapitaalvlucht het resteerende nog meer verminderd is. Wan neer men nu het nog aanwezige kapitaal weg neemt, wordt Duitschland tot een land met werkkrachten doch zonder kapitaal, waardoor gen barbaarsche verarming der massa's ont staat, welke niet te vergelijken is met den tegenwoordigen toestand. De laatste Nood verordening eischt van ongeveer 15 millioen menschen hoogere belastingen en van rond 10 millioen vermindering van inkomsten. Dat 'n legislatief werk, dat op een zoo breed front in het leven van een volk ingrijpt op tegenstand zou stooten, was te verwachten, doch onvermijdelijk. Het is thans algemeen bekend, wat in Duitschland gebeurd is in de afgeloopen weken. De crisis in het vertrou wen bestond in de wereld reeds, voordat de Duitsche vertrouwenscrisis het hoogtepunt bereikt had. Het ineenstorten van den Oos- tenrijkschen Kreditanstalt was daarvoor het teeken. Hierop volgde de groote storm van bijna alle partijen en belangengroepen op de noodverordening. De Duitsche Volkspartij nam het besluit, dat de Rijksdag bijeengeroe pen moest worden. Al deze zaken hadden ten gevolge, dat de buitenlandsche credietgevers van Duitschland in korten tijd ongeveer 1 milliard R.M. opgevorderd hebben. Dit was weer de oorzaak ervan, dat credieten ten be drage van ongeveer 2'A3 milliard R.M. van het particuliere bedrijfsleven teruggevor derd werden. Dat beteekent weliswaar nog geen valutacrisis, doch wel een onderdruk king van crediet op groote schaal, een ont zaggelijke vergrooting van de werkeloosheid in korten tijd. Het staat vast, dat het Rijk- voor Juni een crediet op korten termijn van 250' millioen R.M. noodig zal hebben. Deze credieten werden Donderdag 11 Juni des avonds overeengekomen tusschen den rijks minister van financien eenerzijds en de rijks- i bank en een bankconsortium aan de andere zijde. Hierop besloot de Duitsche Volkspartij, dat de Rijksdag bijeen moest komen. Dit be sluit had ten gevolge, dat in negen dagen alleen reeds ruim 200 millioen R.M. schul den werd afgesloten. De buitenlandsche geldschieters nu bewe ren, dat Duitschland slechts credietwaardig is, wanneer het een sluitende begrooting heeft. De huidige Rijksdag is niet in staat de Noodverordening en daarmede de sluitende begrooting op zijde te zetten, daar niet in plaats van de Noodverordening iets beter ge boden kan worden. In een dergelijke positie zegt de Rijksregeering: Wij hebben de wereldmeening echter hét begrip bijgebracht, dat Duitschland onder alle omstandigheden hulp noodig heeft. De Rijksregeering heeft dus nog vertrouwen, de Rijksdag echter niet meer. Wanneer de Rijksdag of de Begroo- tingscommissie bijeengekomen waren, zou een nog grooter onttrekken van credieten niet te vermijden zijn geweest. Hierdoor zou Duitschland in Juni zijn verplichtingen niet kunnen nakomen. In deze situatie nu besloot de Rijksregeering: bijeenroeping van den Rijksdag of de Begrotingscommissie betee kent ons aftreden. Wanneer de Rijksdag ons moeizame werk verwerpt, wijst de regeering de verantwoor delijkheid af. Wat kan aan de Noodverordening veran derd worden? In de volgende maanden en den aanstaanden winter staat men voor het probleem of de werkloozenevrzekering behou den moet worden of weer moet worden veran derd in steun voor behoeftigen. Wij moeten het feit duidelijk onder 't oog zien, dat een geheele reeks maatregelen niet genomen kan worden in den vorm van een werkloozenver zekering. Tegenover deze feiten bluven nog PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. VRIJ»19 JIIll 1931 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. drie mogelijkheden open. Of men scheidt de crisiswerkloozen af uit de werkloozenverzeke- ring en de crisiswerkloozen worden in de werkloozenverzekering anders behandeld dan de overige beroepen en bedrijven, of zij wor den geheel uitgesloten van den eigenlijke werkloozenverzekering of tenslotte men heft in 't algemeen de werkloozenverzekering op en voert voor alle overige arbeiders den steun voor behoeftigen, dus practisch de armen zorg, in. Dat is de ware stand van zaken. De offers, die de Rijksregeering eischt, zijn dezelfde als die welke van een ernstig zieke door den dokter geëischt worden. Staat en be drijfsleven zijn in Duitschland in ieder geval zwaar ziek. FASCISTISCHE DISCIPLINE. De misdaad van een achtjarig meisje. De „Osservatore Romano" maakt naar de correspondent van de „Times" te Rome meldt, gewag van het volgende geval in verband met de actie tegen de jeugdvereeni- gingen der katholieke actie. Een onderwijze res te Poggiomarino bij Sarno merkte op dat het schrift van een harer leerlingen het por tret van Mussolini met potlood was zwart ge maakt. Zij rapporteerde het geval dadelijk aan den plaatselijken fascistischen secretaris, die op zijn beurt de politie er van in kennis stelde. De eigenares van het schrift, een klein meisje van acht jaar, zei dat ze dit gedaan had om haar misnoegen te uiten over de slui ting van de katholieke meisjesclub. Zij voeg de er bij dat zij een hevig standje voor haar optreden had gekregen van de voorzitster der club, signorina Buonacura. De majoor der plaatselijke Carabinieri wilde de zaak juist laten loopen toen hij van meening veranderde als gevolg van het her haalde aandringen van den fascistischen secretaris. Aan het kind werd volgens de O. R. daarop een beschuldiging afgeperst tegen signorina Buonacura, aan wie ten laste werd gelegd dat zij het kind tot de daad had aan gezet. Signorina Buonacura werd gearresteerd, samen met de penningmeesteres der club, sig norina Annunziata. De beide vrouwen wer den eerst te Pompei en daarna te Poggioreale gevangen gezet en werden te Napels tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Er werd echter de bepaling aan toegevoegd dat zij haar straf niet ten volle behoefden te on dergaan. POLITIEKE EN GODSDIENSTIGE MOEILIJKHEDEN IN MEXICO. In den Mexicaanschen staat Vera Cruz is een ernstige politieke situatie ontstaan, door dat de wetgevende vergadering aldaar in be handeling heeft genomen, een wet, waar door het aantal katholieke priesters wordt beperkt tot 1 per 100.000 inwoners, waar door dus practisch de uitoefening van het priesterambt onmogelijk is. Men verwacht, dat president Rubio zal ingrijpen. DE KABINETSCRISIS IN OOSTENRIJK. Dr. Ender geeft de opdracht terug. Na contact met de partijleiders heeft dr. Ender gisteravond den Bondspresident Ni klas medegedeeld, dat hij de opdracht om een nieuw ministerie te formeeren, teruggeeft. De Landbond eischte een onderzoek in zake de Crediet Anstalt, voorts saneering der begrooting door bezuinigingen en niet door verhooging dér lasten, garantie van de han delspolitieke bescherming van den landbouw en voortzetting van de Tol-Uniepolitiek. De Sociaal-Democraten hebben slechts ken nis genomen van de uiteenzettingen van den Kanselier. In den namiddag werd bekend, dat zij niet in kunnen gaan op de gedane voorstéllen, aangezien zonder de Sociaal-Democraten een meerderheid van 2/3, niet mogelijk zal zijn. Afgevaardigde dr. Guertler, leider van den gematigden vleugel der Christendemocraten heeft van den Bondskanselier opdracht ge kregen te trachten een kabinet te vormen. STORM OP DE BODENSEE. Naar gemeld wordt heeft boven het Boden- see een hevige storm gewoed. Aan boord van het schip „Bregenz", dat zich op enkele kilo meters afstand van Lindau bevond, werden vele ruiten verbrijzeld. Talrijke passagiers in de tweede klasse-salon werden door glas scherven gewond1. Den artist Adolph Fischer uit Linz werd het gelaat vrijwel verminkt. De schade aan het schip is aanzienlijk. De Bo- densee is op vele plaatsen buiten haar oevers getreden. HEVIGE STORMSCHADE IN WEENEN. Het in het Prater opgetelde circus Hagen beek is door een uitgebarsten noodweer hevig beschadigd. Een hevige windstoot scheurde de tent. Een der vier groote masten werd gebroken, zoodat het geheel instortte. Nie mand werd gewond. De materiëele schade echter is groot. Een eigenaardig ongeval ge schiedde bij bouwwerkzaamheden in de Her- rengasse. Een arbeider, die aan een kraan werkzaam was, werd door den stoim verrast. Hij liep naar een steiger, waar een aantal arbeiders werkten. Deze steiger zakte door zoodat 7 arbeiders neerstortten. Zij werden allen gewond, drie van hen zwaar. Door een omgewaaiden boom, werd 'n persoon verder levensgevaarlijk gewond Te Atzgersdorf bij Weenen brak een brand uit, die door den storm snel om zich heen greep. Drie woon huizen stonden spoedig in brand. Een huis brandde tot den grond toe af. Een arbeider werd hierbij levensgevaarlijk gewond. ENGELSCH-AMERIKAANSCH BEZOEK AAN BERLIJN. Van 1719 Juli a.s. Tot nu toe zijn schikkingen getroffen dat MacDonald en Henderson den 16e Juli a.s. Engeland zullen verlaten en den 17e Juli ie Berlijn zullen aankomen. Zij zullen dan van 17 tot en met 19 Juli te Berlijn doorbrengen als gasten der Rijksregeering. De Amerikaansche staatssecretaris voor fi nanciën, Mellon, zal zich, in tegenstelling met andersluidende berichten, naar de Ri- viera begeven. De Amerikaansche staatsse cretaris Mellon zal eerst den 21e Juli, dus na het bezoek van de Britsche ministers, te Berlijn arriveeren. NA DE RAMP VAN DE ST. PHILIBERT. In tegenwoordigheid van de Fransche mi nisters van buitenlandsche zaken, marine en handel werden gisteren 70 slachtoffers van de ramp van het s.s. „St. Philibert" te Nan- tes bijgezet. Het garnizoen bewees den doo- den de laatste eer, in tegenwoordigheid van vele duizenden belangstellenden. OMGEKOCHTE BERLIJNSCHE POLITIEBEAMBTEN. De arrestatie van vier politie-beambten op de Karlhorst-renbaan te Berlijn, welke Za terdag verricht werd, is aanleiding geweest tot nieuwe arrestaties. Gisteren werden nog eenige politiedienaren in hechtenis genomen, die eveneens door bookmakers zijn omge kocht. FRANSCHE KAMERDEBATTEN OVER PANTSERKRUISERS. Bij de Kamerdebatten over het Vlootbouw- plan en de betaling van de eerste termijn voor het begrotingsjaar 1931—1932 in den vorm van een suppletoir-crediet werd naar voren gebracht, dat Frankrijk door den krui- serbouw in Duitschland gedwongen wordt een kruiser van 23.000' ton op stapel te zet ten. Van Soc.-Dem. zijde werd er op gewezen, dat het een paradox is aan den vooravond van de groote internationale ontwapenings conferentie, een kruiser te bouwen. NEGEN HUIZEN IN BRAND. Donderdagavond tegen 4 uur ontstond in een woonhuis in Uerzigsan aan den Moezel bij Trier een brand, die met razende snelheid om zich heen greep en binnen korten tijd 9 huizen in lichter laaie zette. Daar in het plaatsje geen brandweer is, moesten de brandweren der aangrenzende gemeenten assistentie verleenen. Ondanks de grootste inspanning was het vuur om 8 uur nog niet gebluscht, werd zelfs op een gegeven mo ment nog zoo gevaarlijk, dat het kerkje van het plaatsje ernstig bedreigd werd. De negen woonhuizen brandden tot de fundamenten toe af. 11 Huisgezinnen werden dakloos. Van de achter de huizen gelegen wijnbergen zijn on geveer 4000 wijnstokken zoo beschadigd, dat zij waarschijnlijk als verloren moeten worden beschouwd. TER DOOD VEROORDEELD. De 21-jarige metselaar Hans Ruppert, is gister door het gerechtshof te Neurenberg wegens moord op de 18-jarige arbeidster Kaethe Bertl ter dood en tot levenslang ver lies van eer veroordeeld. PROVINCIALE WETGEVINGEN IN BRITSCH-INDIE. In antwoord op een desbetreffende vraag in het Lagerhuis deelde de minister voor Indië, Wedwood Benn mede, dat het in het huidig stadium niet in het voornemen ligt provin ciale conferenties te houden, doch dat, indien de tijd voor de vaststelling der bijzonder heden daar zal zijn, de commissie van onder zoek zeer zeker van iedere provincie afzonder lijk studie zal maken. PROCES TEGEN EEN MOEDERMOORDENAAR. Woensdag is voor de Berlijnsche rechtbank het proces begonnen tegen Calistros Max Thielecke, die op 6 Aug. j.1. zijn moeder, mevr Tzschökel, in het bad heeft doodgesto ken. De verdachte had een der winkelmeisjes van zijn moeder gehuwd, hoewel deze daar tegen sterk gekant was. Verdachte's vrouw vertoefde op den bewusten dag met haar kindje bij haar moeder. Verdachte had zich dien dag naar zijn moeder begeven en had met haar gesproken, terwijl zij zich in het bad bevond. Hij beweert, dat zij plotseling zonder reden een dolkmes greep en naar hem wilde steken; hij zou haar het mes hebben ontrukt en in den blinde naar haar gestoken hebben. Te voren had zij hem verteld, juist bericht te hebben ontvangen, dat haar in Frankrijk van woonachtige schoonmoeder overleden was. „Nu zal ik wel aan de beurt zijn", had zij ge zegd en er volgens verdachte aan toege voegd; „Maar eerst zal ik jou om hals bren gen!" Van wat er verder was gebeurd, herinner de verdachte zich maar weinig. Voortdurende had hij de woorden „Jij eerst! Jij eerst" ge hoord. Daarna was alles eensklaps vol bloéd. Den volgenden dag begaf hij zich naar zijn vrouw en vertelde haar het gebeurde. Aan de politie had verdachte aanvankelijk verklaard, dat zijn moeder hem met een revolver had be dreigd. Beklaagde zeide verder dat zijn moedei hem als kind vaak hai mishandeld. Er zullen tal van getuigen en zes deskun digen gehoord worden. Onderzocht zal wor den, of zich, naar beweerd wordt, in de fami lie van verdachte gevallen van krankzinnig heid hebben voorgedaan. BLOEDBAD IN NATAL. De strijd der stammen duurt voort. Een rossige lucht boven Kranskop wees er vóór het aanbreken van den dag op, dat de bloedige strijd tusschen de stammen Hlongwa en Amabomvu nog voortduurde. Er blijken nader acht vrouwen en een kind te zijn omgekome'- in een in brand gestoken hut. Een man werd met een assegaai gedood. De districtsambtenaren vreezen voor een uitbarsting van vijandigheid tusschen de stammen, die al jaren dreigt. Politie en magistraten pogen bemiddelend op te treden. EEN ONGEWOON NATUURVERSCHIJNSEL. Te Aken is Dinsdag, naar de D. A. 2. meldt, een ongewoon natuurverschijnsel op gemerkt. Terwijl er geen wolkje aan de luent was zijn dikke druppels regen gevallen. Het meteorologisch observatorium geeft hiervoor de volgende verklaring: In den om trek van Aken hadden zich onweerswolken gevormd. Op geringe hoogte boven Aken was het bijna windstil, doch op 500 a 1000 M. hoogte heerschte een sterke wind van West tot Noordwest. Deze wind had een gemiddel de snelheid van 50 a 60 K.M. p. uur. De re gen in den omtrek van Aken werd door dezen wind meegevoerd en tot ver voorbij Aken ge dreven. Hierdoor komt het, dat het te Aken bij een geheel blauwe hemel geregend heeft. WAS ABRAHAM LINCOLN ABNORMAAL? Onder bovenstaand opschrift lezen we in de N. R. Ct.: Het opschrift boven deze regels moet me nig Amerikaan die dit leest als het toppunt van nationale heiligschennis voorkomen. En wie de Amerikaansche gevoeligheid kent op dit gebied, zal ook met verbazing vernemen, dat een Amerikaansch psycho-analyst, dr. Abraham Arden Brill op het jaarlijksch con gres van het Amerikaansche Instituut voor Psychiatrie deze meening verkondigd heeft. Volgens hem was Lincoln een „schizoide ma niak", die erin geslaagd is het lagere in zijn natuur onder streng bedwang te houden, maar die te lijden had onder vele aanvallen van een duidelijk definieerbaar geestelijk ge brek. Alle daden van Lincoln, zoo betoogde dr. Brill, toonen dat hij onevenwichtig was. Zijn leven bewijst dat hij bewogen werd door din gen van een bepaalbaar emitioneelen aard. In zijn zoeken naar humor kon hij geen onderscheid maken tusschen het ruwe en fij neren geest. Zijn manie is de oorzaak ervan dat hij kon vervallen tot obscene en wulp- sche verhalen die zijn levensbeschrijvers zoo van streek brengen. Deze beweringen hebben groote emotie te weeggebracht onder de Amerikaansche ge schiedkundigen, die nu te wapen zijn geloo- pen ter verdediging van de eer van den na- tionalen held.Zij verwerpen ten eenenmale de meening van den psychiater. Miss Ida Tarbell, die vele boeken over Lin coln heeft geschreven en naam heeft als historica zegt, dat zij nooit een verhaal van Lincoln ontmoet heeft dat men niet aan fat soenlijke menschen kon vertellen. Anderen ondersteunen de verdediging van Miss Tarbell. En Emil Ludwig heeft in Amerika voor de radio verklaard, dat geen historische persoonlijkheid zoo zijn hart ge troffen heeft uit een oogpunt van mensche- lijkheid dan juist Lincoln. Al weten wij nu nog niets meer over Lin coln, wij weten in ieder geval alvast wie dr. Brill is. En dat was wellicht het belangrijk ste doel van ziin uiteenzetting.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1