25 BOOG AZIJN ?5 QxiqeUiksch OxteczicfU ^Buitenland de beste voor dek priisW Spoct de EUPOPEESCHE REIS VAN STIMSON. Evenals voor den kantonrechter traden als getuigen-deskundigen op de kapitein Oly, wa pendeskundige, en de directeur van het mili tair hospitaal kolonel dr. van Hiensch. Het O. M., waargenomen door Jhr. dr. van Asch van Wyck, vroeg bevestiging van het von nis van den "kantonrechter. Uitspraak 25 Juni. DE OOSTENRIJKSCHE REGEERINGSCRISIS. Politieke en financieele moeilijkheden. Zal dr. Seipel slagen? Het wil met de oplossing van de regee- ringscrisis in Oostenrijk nog niet best vlot ten. De oorzaak van de schijnbaar niet te overwinnen moeilijkheden ligt in den eigen- aardigen toestand, die er in Oostenrijk heerscht. De politiek en de financiën hangen ten nauwste, samen cn loopen zoo dooreen, dat bij moeilijkheden in de eene, de strubbe lingen jn de andere niet uit kunnen blijven Mem'herinnert zich natuurlijk, dat de financiën ook de aanleiding geweest zijn tot de jongste regeeringscrisis en dat allereerst dr. Ender belast werd met de vorming van een nieuw kabinet. Dr. Ender verklaarde, dat z.i. de buitenge wone moeilijkheden van den toestand door het parlement niet op de gewone wijze konden worden opgelost en dat hij derhalve aan de uitnoodiging van den Bondspresident slechts gevolg zou kunnen geven, indien hem daar toe de middelen werden verschaft. De eerste voorwaarde was, dat het parle ment de regeering uitgebreide buitengewone volmachten verleende voor haar arbeid om het evenwicht op de bondsbegrooting weer spoedig te herstellen en ten aanzien van de Credit Anstalt de vastgestelde maatregelen te kunnen uitvoeren. Een andere voorwaarde was de bereidwil ligheid van bepaalde personen om aan de nieuwe regeering deel te nemen. Dr. Ender heeft zijn besprekingen met de partijleiders e.a. leidende personen voortgezet om na te gaan, hoe zij tegenover de door hem gestelde voorwaarden staan. Na het contact met deze partijleiders heeft dr. Ender den bondspresident Miklas mee gedeeld, dat hij de opdracht een nieuw mi nisterie te formeeren teruggeeft. Na dr. Ender is dr. Guertler benoemd tot kabinetsformateur, maar ofschoon deze meen de, dat de samenstelling een kwestie van en kele uren zou zijn, zag ook dr. Guertler zijn pogingen mislukt en Was de beurt aan den bekenden dr. Seipel! Dr. Seipel is op 't oogenblik druk bezig, om een nieuwe regeering te vormen en hij tracht dit te doen, door alle partijen in een soort „noodgemeenschap" te vereenigen. Reeds heeft dr. Seipel onderhandelingen gevoerd met de leiders der verschillende par tijen. maar van de resultaten is niet veel be- kena. Het verluidt, dat dr. Seipel de porte feuille van Buitenlandsche zaken niet heeft opgeëischt voor de Christelijk Socialen. Dr. Seipel zou eventueel bereid zijn deze post te geven aan het Nationaal Economisch Blok. De mogelijkheid van een concentratie wordt pessimistisch beoordeeld, eensdeels uit zake lijke, andersdeels uit persoonlijke motieven. Uit een officieel bricht van de Sociaal-de mocratische Partij1 blijkt, dat zij met het oog op den moeilijken noodtoestand! niet prin cipieel heeft geweigerd een concentratie van alle democratische partijen door deelneming mogelijk te maken. Zij kon echter niet deel nemen aan de regeering, die den tot dusverre gevolgden koers der burgelijke partijen zon der essentieele veranderingen voortzet. Een geneigdheid om principieele verandering toe te passen, is haar echter uit het verloop der besprekingen niet gebleken. De onderhande lingen worden thans voortgezet tusschen dr. Seipel en de Groot-Duitschers en den Land- bond. Deze onderhandelingen moesten in den nacht van Vrijdag op Zaterdag om twee uur zonder resultaat afgebroken worden. Tot on geveer middernacht leken de onderhandelin gen van dr. Seipel met de vroegere meer derheidspartijen nogal gunstig te verloopen. Daarna ontstonden echter moeilijkheden o.a. doordat dr. Schober weigerde deel uit te ma ken van een zelfde kabinet als dr. Kienböck, terwijl dr. Seipel van zijn kant verklaarde, dr. Kienöck als minister van financien niet te kunnen missen. Men slaagde er niet in tot overeenkomstemming te komen. Het is nog onzeker of de onderhandelingen heden door dr. Seipel zullen worden voortge zet dan wel of zij op een andere basis ge voerd zullen worden. Wanneer dr. Seipel de onderhandelingen voortzet, bestaat er nog een mogelijkheid dat een minderhedenkabinet wordt gevormd, waarin de Chr. Socialen eti de Oostenrijksche Landbond vertegenwoor digd zijn. De voorbereidingen tol de Europeesche beis van den Amerikaanschen staats secretaris Stimson zijn volgens een bericht uit Washington thans zoo ver gevorderd dat reeds besloten is welke personen hem zullen begeleiden. Behalve mevrouw Stimson zullen zijn persoon lijke assistent Klot, zijn adjudant kapi tein Begnier en zijn particulier secreta ris Morlock aan de reis deel nemen. Stimson zal waarschijnlijk in de maand September naar Amerika terug keeren. De datum van vertrek is echter tot dusver nog niet vastgesteld. DE V.S. EN HET ONTWAPENINGS- VRAAGSTUK. Volgens een bericht van de „New-York Evening Post" werd in Washingtonsche mili- aire kringen bekend, dat de regeering van de Ver. Staten heeft besloten haar tot dus- i!ZC ««handhaafden energieken tegenstand riHorc aun"emen der °orlogsbegrootings- nen L w S voor kwapeningsbepcrkin- S n te laten varen op voorwaarde, dat de m°aratsgtSeRr0OtLng a"een mag dienen als f^nH !<00r Wapeningen van het betref- fende land en niet ter vergelijking met de bewapeningen van andere landen. Deze radi cale zwenking der regeering verklaart men door et.op te wijzen, dat Hoover voor zoover Amerika betreft, iedere hinderpaal op den weg naar een succesvol einde der wereldont wapeningsconferentie uit den weg wil rui men. MACDONALD"s berlijnsche reis. De Engelsche Eerste Minister is voor nemens zich per vliegtuig naar Berlijn te begeven, wanneer hij op 17 Juli zijn contrabezoek aan den Duitschen Rijks kanselier en de Rijksminister van Bui tenlandsche Zaken zal brengen. Als het weer gunstig is, zal hij op 20 Juli ook naar Londen terug vlieger. MILITAIRE VLIEGERS DOOR BLIKSEM GETROFFEN. Zes dooden, twaalf zwaar-, twintig lichtgewonden. Te Studzienice bij Sierpce in Polen waren tij dens manoeuvres ongeveer 40 militaire vlie gers bijeen in een schuur, waar zij van een kapitein theorieles kregen, toen een hevig on weer kwam opzetten. De bliksem sloeg m de schuur, zoodat vijf vüegers op slag gedood werden, twaalf ernstige en meer dan. twin tig lichte verwondingen opliepen De echnur vloog in brand en brandde geheel af. r'<- ka pitein werd zwaar gewond en overleed tij dens het transport naar een ziekenhuis NOODWEER IN OOST-PRUISEN. Acht dooden. Donderdagmiddag en -avond is Oost-Pra? sen door eenige zware onweders geteisterd. In verschillende plaatsen werden niet min der dan acht personen door dc-n bliksem ge dood, enkele anderen werden gewond en eenige boerderijen e.a. woningen werden een prooi der vlammen. MOORD EN ZELFMOORD TE BERLIJN. Gistermidag heeft te Berlijn een 22-jarig kleermaker een 21-jarige naaister in haar ouderlijke woning doodgeschoten en vervol gens een eind aan zijn leven gemaakt door uit het venster der vierde verdieping te sprin gen. Hij heeft dit misdrijf waarschijnlijk uit jalouzie gepleegd. BOOTTOCHTJE VAN MEISJES SCHOLIEREN. In den storm geraakt. De leerlingen van een meisjesschool te Hamburg hebben Donderdag met hun leera ren een boottochtje gemaakt naar de Luehe. Ongeveer 1000 personen namen aan het uit stapje deel. Op den terugweg geraakte de boot op de Elbe bij Segel in een hevigen storm. De angstig geworden kinderen ijlden naar de leizijde van het schip, dat hierdoor lichte slagzij bekwam. Onder de opvarenden ontstond een paniek. De meisjes, onder den indruk van het gebeurde bij St. Nazaire, be gonnen te huilen. Eenigen hunner vielen In onmacht. Toen de stoomboot ten slotte ge meerd was, keerde de kalmte terug. Eenige meisjes motsten evenwel door den genees kundigen dienst huiswaarts worden gevoerd. EEN STORMLOOP OP DE DUITSCHE SPAARBANKEN. Tengevolge van weinig geloofwaardige geruchten heeft de bevolking van het district Worbis een run op de spaarbanken onderno men, die thans onrustbarende afmetingen heeft aangenomen. De autoriteiten en de spaarbankdirecties hebben een oproep tot de bevolking gericht, waarin gezegd wordt, dat de in omloop zijnde geruchten, volgens welke bij iedere spaarbank beslag zou worden ge legd op 20 pCt. van de deposito's, van allen grond ontbloot zijn. Verder worden de men- schen dringend aangemaand hun kalmte te bewaren en niet door nieuwe noodelooze op name van deposito's den toch reeds zoo on- stigen financieelen nood van het landbouw gebied in het district Worbis te vergrooten. BESPREKINGEN OP HET WITTE HUIS. Over den politieken toestand. President Hoover heeft gister over zijn be sprekingen in het Witte Huis verklaard, dat hij met verscheidene leiders der politieke partijen gesproken heeft over maatregelen ter saneering van den economischen toestand zoowel in de Ver. Staten als in het buiten land en in het bijzonder over maatregelen ter versterking van de positie van Duitsch- land. Men heeft nog geen besluiten genomen over bepaalde plannen, doch de wijze, waar op de vertegenwoordigers van beide partijen op deze zaak zijn ingegaan, is volstrekt be vredigend geweest. LITWINOFF NAAR BERLIJN. Naar vernomen wordt zal de Russische Volkscommissaris voor Buitenlandsche Za ken, Litwinoff, die thans in Tsjechoslowakije vertoeft, op zijn terugreis naar Moskou te Berlijn een bezoek brengen aan den Duit schen rijksminister van buitenlandsche zaken, dr. Curtius. Aangezien dit bezoek zal worden afgelegd in het midden van Juli, zal het waarschijnlijk afhankelijk worden gesteld van de verdere ontwikkeling der Duitsch- Russische betrekkingen. SPORTFEESTEN MET POLITIEKEN INSLAG IN BERLIJN VERBODEN. De politiepresident van Berlijn deelt mede, dat hij, doordat de radicale partijen in den laatsten tijd pogen om onder den dekmantel van sportfeesten politieke optochten en de monstraties te houden, zich genoodzaakt heeft gezien het nationaal-socialistisch sport- feest, van Zaterdag a.s. en de z.g. Sportokia- da, die de Communisten van 4—12 Juli wil den houden, te verbieden, aangezien geble ken is, dat het eigenlijke doel dezer sport feesten klaarblijkelijk politieke demonstratie is. NIEUW INBREKERSWERKTUIG. Catapult voor étalage-diefstallen. Bij een dezer dagen te Londen behandelde - --- —s»-.. iv vuuucii irciiaiiueiue icchtzaak deelde een politiebambte mede, dat de catapult tegenowordig worat gebruikt om '«^stallen te plegen. Dit „nieuwtje" schijnt uit Canada te komen. Het zijn alaus „smash and grab" (sla in en grijp) diefstallen meer, maar „smash and wait (sla m en wacht) diefstallen. Met een cata pult kan zonder veel lawaai een gaatje ge maakt wordenin een winkelruit. De schutter houdt den winkel op een afstand in het oog, Na een poosje komt hij terug en steekt er, als het gat groot genoeg is, zijn hand door. 19 het te klein, dan wordt met een ijzerdraad het hegeerde, bijv. juweelen, naar buiten ge haald. MIJNONGELUK IN opper-SILEZIE. Drie arbeiders omgekomen. In Boekownica bij Kattowitz zijn drie werk- loozen uit de bergen, die voornemens waren in de buurt van de Hillebrandschacht bij Neuberg op eigen initiatief een schacht ex- ploiteeren, tijdens den arbeid gestikt, toen zij een twaalf meter diepe schacht hadden be reikt. De reddingsbrigade van de Hillebrand schacht kon de lijken bergen, waarbij werd vastgesteld, dat reeds op" ander halve meter diepte giftige gassen voorkwamen. De drie bergwerkers waren nog slechts een twintig cM. van de kol en laag verwijderd. EEN ONBRANDBARE BENZINE VOOR LUCHTVAART. Tn Engeland trekt, zoo vertelt de N. R CL, op het oogenblik een uitvinding van twee jonge Franschen sterk de aandacht Het is een onontvlambare benzine die, voor vlieg tuigen gebruikt, het grootste gevaar voor den luchtreiziger, het vlam vatten van de brandstof, zou voorkomen. Lucifers gaan uit, gloeiend metaal koelt af, wanneer zij in die benzine gestoken worden, zoo heet het. Een vliegtuig met twee motorenv an de Air Union heeft al twee maanden tusschen Parijs en Londen heen en weer gevlogen met deze ben zine; en de machines hebben even goed ge werkt ais bij gewone benzine. De Air Union zal nu deze benzine op al haar lijnen gaan gebruiken. Ook het Fransche ministerie voor vliegwezen heeft het gebruik ervan algemeen toegestaan. De uitvinders heeten Ferrier en Bardel. Jaren lang hebben zij onafhankelijk van el kaar de oplossing van het probleem gezocht. Een toeval bracht hen samen, ende vergelij king van hun ervaringen bracht het ge- wenschte resultaat. De uitvinders zijn niet van plan hun ont dekking geheim te houden. De benzine ziet er rood uit, als wijn. Het bereiden ervan moet heel eenvoudig en in on beperkte hoeveelheden mogelijk zijn. In- plaats van in de carburator te verdampen wordt de vloeistof in den cylinderkop ge sproeid, waar zij door de hitte verdampt. Zi] is weinig vluchtig en heeft een hoog ontbran- dingspunt maar integenstelling tot de olie voor Dieselmotoren is zij in gewone motoren bruikbaar. VROOLIJK PARIJS? In L'Oevre klaagt een kroniekschrijver, dat Parijs niet vroolijk meer is. Dezer dagen, na een schouwburgbezoek, ging hij met twee vrienden naar het boschh van Boulogne om te ontdekken dat daar om één uur 's nachts geen enkel kofifehuis meer gdopend was. Te rug, in de Champs Elysées, stonden de stoe len al opgestapeld. En dat op een iprachtigen Juniavond. Men strandde ten slotte op een doodsch Montmartre. Het schijnt, schrijft de chroniquer, dat Berlijn de vroolijkste stad van de wereld is geworden; dat men te München, ondanks de werkloosheid, den heelen nacht danst. Op Montparnasse ook, maar van de honderd menschen daar zijn er geen tien Franschen „Parijs heeft een reputatie van vroolijkheid ik bedoel de vroolijkheid van goed gehal te, die niet bestaat in het bezoek van de kroe gen van de rue de Lappe! maar van een vroolijkheid, die de vreemdelingen meesleept. Men moet oppassen, of zij zullen zich elders gaan vermaken". DE „GRAF ZEPPELIN" DAALT OP HET WATER. Het luchtschip „Graf Zeppelin" heeft gis teren te 16.12 uur op de Bodensee voor den eersten keer een daling verricht. Nadat eerst het wateranker was uitge worpen, had te 16.12 uur op ongeveer vier kilometer van Friedrichtshafen de daling vlot plaats. Binnen enkele minuten lag het lucht schip stil op het water. Te 16.19 uur werd aan stuurboordzijde een sloep uitgezet, waar in twee leden der bemanning rondom de boeg van het luchtschip voeren. Daarna werden vier motoren aangezet en voer de „Zeppelin" geruimen tijd over de Bodensee. Sedert 1909 is dit de eerste keer, dat een luchtschip op het water daalde. Directie en hoofdingeni eurs van de Zeppelinwerf woonden het expe riment bij. Even voor zeven uur daalde de „Graf Zeppelin" op de werf. WINKELPLUNDERAARS VEROORDEELD. Op 1 Juni j.1. kwamen in het Noorden van Berlijn groote werkloozendemonstraties voor, die gepaard gingen met talrijke plunderin gen van winkelzaken. De vier personen, die op grond der Noodverordening in verband hiermede werden gearresteerd, werden giste ren tot elk zeven maanden gevangenisstraf veroordeeld. Voetbal. Het einde nadert! Inderdaad, het voetbalseizoen loopt ten einde. Gelukkig maar, want van September tot Juli voetballen, het is bijna te erg. Waar blijft op die manier de rustperiode, die ook een voetballer hoog noodig heeft? En waar blijft voor de voetballers de gelegenheid, om ook aan zomersporten te doen? Het loopt dus ten einde, maar dat wil niet zeggen, dat het restant niet belangrijk is. Integendeel, juist de nog te spelen wedstrij den zijn van zeer veel belang. Daar is aller eerst de kampioenswedstrijd Go ahead— Feijenoord, die beslist door Feijenoord moet worden, wil ze straks kampioen van Neder land heeten. Oogenschijnlijk is de taak der Roterdammers vrij gemakkelijk. Go ahead toch heeft absoluut geen kans meer en is door Ajax en P.S.V. op zoo overtuigende wijze geslagen, dat Feijenoord zeer beslist ook kan winnen. Maar nu Go ahead de vorige week blijkbaar zich hersteld heeft en getoond heeft, ook een wedstrijd te kunnen winnen, nu zou Feijenoord wel eens veel moeite met de koek- menschen kunnen hebben. Intusschen rekenen we voorloopig toch maar op een Feijenoord- overwinning, vooral nu Paauwe Jr. weer op de spilplaats speelt en van Heel de voorhoede kan versterken! Xerxes ontvangt Fortuna en beide clubs hebben nog een kansje op het eersteklasser- schap. Wint Xerxes echter, dan is Fortuna geheel uitgeschakeld en gaat de strijd verder tusschen Xerxes en E.D.O. Aangezien Xerxes den uitwedstrijd tegen Fortuna reeds gewon nen heeft, ligt het voor de hand, dat we mor gen ook op een tweede overwinning van Xer xes mogen rekenen. Verder mogen we nog noemen Kinheim Hollandia, die door de Hoornschè club ge wonnen mo£t worden, wil ze 2de klasser blij ven. Rij een gelijk spel promoveert Kinheim! Een buitengewone sportdag in Bergen. De Berger Sportvereenigiug organi seert Zondag a.s. op haar sportterrein aan den Kerkedijk, ter eere van het 25- jarig bestaan van Bergen aan Zee een voetbalwedstrijd tusschen AIcmaria Victrix I uit Alkmaar en Z. V. V. I uit Zaandam. Deze beide vereefiigingen komen met een volledig elftal uit, zoodat de voetbal liefhebbers, Zondag van goede voetbal- port kunnen genieten. De wedstrijd wordt door muziek opgeluisterd, terwijl het terrein door vlaggetooi een feestelijk aanzien zal verkrijgen. De in sportkringen welbekende scheidsrechter, de heer W. Katoen uit Amsterdam, zal zich met de leiding van den wedstrijd belasten. Op het terrein is gelegenheid om fietsen te bergen De entree is laag gesteld terwijl een even tueel batig saldo aan het comité tot her- denkng van het 25-jarg bestaan van Ber gen aan Zee zal worden afgedragen. Deze voetbalmatch, die ongetwijfeld veel be- langstellng zal trekken, wordt voorafge gaan door een wedstrijd tusschen de B.S.V.-adspiranten, en de adspiranten van AIcmaria, welke wedstrijd aanvangt om 11 uur. Deze beide ploegen zijn dit seizoen kampioen van hur, afdee'ing geworden. Om 1 uur speelt B. S. V. I tegen Andijk I om het gouden kruis. Om 3 uur vangt de wedstrijd tusschen AIcmaria I en Z V. V. I aan. Op het B. S. V.-terrein bestaat dus Zondag gelegenheid een goed georgani seerde sportdag bij te wonen. Ex-Alcmarianen in actie. Morgen spelen de ex-Alcmarianen twee wedstrijden, n.1. lo. School aex-AIcmaria b. en 2o. Schoorl 1ex AIcmaria jun. Een nieuwe voetbalvereniging in Alkmaar? Naar wij uit goede bron vernemen is hier ter stede tijdens een „bijeenkomst" in prin cipe besloten om een nieuwe voctbalvereeni ging op te richten, eventueel onder den naam van de „Alkmaarsche Boys". Schieten. Nimrod viert feest! De kon. schietvereeniging „Nimrci" her denkt dezer dagen haar 20-jarig bestaan en meende niet beter te kunnen doen, dan groote nationale schietwedstrijden te organiseeren in de pas geopende moderne bovenzalen van het café Van Gijzen in de Breedstraat alhier. De voorbereidingen hebben vanzelfsprekend heel wat tijd gekost, verschillende commissies hebben hard gewerkt, maar tenslotte heeft men dan ook de voldoening gekregen, dat men een programma kon samenstellen, dat klonk als een klok. Talloos zijn de prijzen, welke beschikbaar zijn gesteld, en zoowel vereeni- gingen als particulieren gaven toepasselijke cadeaux, bestaande uit kunstvoorwerpen, bekers, lauwerkransen, medailles, enz. Een uitgebreid eerecomité met burgemeester Wen- delaar als eere-voorzitter gaf een officieel cachet aan de feestviering, zoodat alles in de puntjes in orde was, toen gisteravond de voorzitter Genefaas de genoodigden welkom heette. Onder die genoodigden waren o.m. jhr. mr. v. d. Brandeler, griffier in de Arr. Rechtbank, kapitein J. G. Haremaker, toegev. off. inspect. der burgerwachten, mr. H. D. A. v. Reenen, burgemeester der gemeente Bergen, en verder bestuursleden van zusterverenigingen en sympathiseerende clubs. De heer Genefaas sprak als voorzitter der feestvierende vereeniging een kort welkomst woord tot alle aanwezigen. In het bijzonder heette hij burgemeester van Reenen welkom. Spr. dankte de leden van het eere-comité voor hun bereidwilligheid, om daarin zitting te nemen, terwijl hij verder dank bracht aan kapitein Haremaker voor diens voorwoord in het programma, aan den heer v. Gijzen voor de belangelooze beschikbaarstelling van zijn zalen, aan den heer Besteman, die de banen vakkundig in orde had gemaakt, en verder aan alle verenigingen en personen, die prij zen e.d. beschikbaar hadden gesteld. Verder deelde spr. mede, dat bericht van verhindering was ingekomen van burge meester Wendelaar, van burgemeester Nieu- wenhuizen van Limmen, van den heer Ool- ders, secr. der B. V. L. en van maj. Btederode. Nadat spr. nog eens gewezen had op het doel van deze wedstrijden (in de eerste plaats propaganda maken voor de schietsport, die den beoefenaar dwingt zich rustig te houden en zich op een bepaald punt te concentreeren, om niet te spreken van de prachtige li chaamsbeweging) en een klein overzicht had gegeven van de verschillende wedstrijden, verzocht spr. aan burgemeester van Reenen. om het eerste schot te lossen. Voordat hiertoe echter kon worden over gegaan, voerden nog enkele sprekers het woord. Burgemeester van Reenen dankte het bestuur van Nimrod voor de hartelijke ontvangst, de heer de Kort, voorzitter der prop. commissie der B. V. L. complimen teerde „Nimrod" met het jubileum, de heer de Munk, voorz. der Burgerwacht, bleef daar in niet achter, terwijl tenslotte de heer Stien- stra, voorz. der Alkm. Pol. Sportvereen. een driewerf hoera uitbracht voor Nimrod. Nadat de heer Ger 'ras de sprekers dank gebracht had, werd de cerewijn rondgediend. Inmiddels kwam bericht van verhindering binnen van den heer Walraven comm. der politie, terwijl tenslotte de heer Broersen, w.n. cdt. der burgerwacht, de jubileerende vereen, complimenteerde en daarbij een te rugblik wierp op het leven van Nimrod en de Burgerwacht. Toen klonk het eerste schot. De wedstrijden waren begonnen! M o t o r r ij d e n De T T. races op Man. De N. R. Ct. deelt mede: De Senior trophy voor machines van 500 c.M3. inhoud is gisteren gewonnen door P. Hunt op een Norton. Hij legde de zeven ba nen van 36 3/4 mijl elk af in 3 uur 23 min. 28 sec. met een gemiddelde snelheid van 77.90 mijl per uur. Guttrie was tweede in 3 uur 24 min. 57 sec. en Woods derde in 3 uur 27 min. 36 sec. Er startten 56 rijders, uit alle deelen van het Britsche rijk benevens uit België, Zwit serland en Oostenrijk, maar slechts 13 be ëindigden het geheeie parcours dat door de regens derl aatste dagen uiterst gevaarlijk en slipperig geworden was Er zijn dan ook tal van kleinere ongelukken geschied en he laas ook één met doodelijken afloop, want de Engelschman J Hicks, houder van talrijke records, reed tegen een obstakel, sloeg ove' den kop en werd dood opgenomen. A t h 1 e t i e k. Uitzending van atletiekwedstrijden. De Internationale Athletiekwestrijd welke., op Zondag 26 Juni e.k. in het Olympisch Stadion zal iplaats vinden en waar de beste Europeesche krachten zullen starten, zal door de A.V.R.0 wórden uitgezonden. Dit is voor de eerste maal in Nederland, dat een atletiekwedstrijd draadloos wordt uitgezonden, het is een belangrijke proef en gezien de belangstelling voor de interland wedstrijden van'den K.'N. V. B wordt ver wacht dat deze proef zal slagen. Wekelijksch Overzicht van ter Amsterdiamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. FONDSEN. 15 Juni 16 Juni 17 .Juni 18 Juni 19 Juni 6 5 4% 4 4>A 6 6 5'A 5 obl. N.W.S. 1000 idem 1000 idem 1000 idem 1000 O.-Ind, 1000 idem 1000 100 1000 1000 idem idem idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Fransche Banken (Drie) Berkel's Patent Holl. Kunstzijde Unilever Alg. Kunstzijde Unie Ned, Kabelfabr. Philips Gem Bezit Anaconda Bethl. Steel C. v. A. Comm. Studebaker Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver, A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie i •Ex-dividend. 1922 18 17 16 26 22 23 21 C '17 10J 104 101} 97'V,« 101) 1 02'ö/J6 101 101 96} 110} 118} 401 160} 69} 325 111} 45 45} 17 93} 1751 77" 283 214 180} 199} 74} 35 43 112} 212 248 280 162 1 102} 103} 102} 97'% i-H 102'% 101} 101 90 111 118} 40} 162} 61 333 113} 45®/]# 44} 171 927 174} 78 2s0 211 181 199} 221 73 34} 40 111} 214} 248 285 80} 159 1 '07} 101 103} y8 101} 103} 101} 101 99 112' 119} 41 162} 63} 336 103i/j* 45t>/l« 44 17} 93} 75 78} 289 211 179 198} k21 73 36} 112 217} 250} 287} 159} 1 I02i.ym 102.6/1» 1°3'Vis 10'} 97} 101% 103} 101} 101 99 114} 118} 41 159} 60} 328 99} 44% 42s 17 90'"/is 77 2864 206 177} 197} 219 71} 34} 40 111} 115} 211} 239 280 157 1 104 103} 93 UI Vis 103} 101} 101} 97} 118} 40} 156} 319 vn 47} 41"/lS ♦ö;4 s9"/m 1-0 10 283} 2C6 177 196} 219 72 35 Si 38} 101} 113} 207 230 31 261} 78»/,i 155} i

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10