Ruimtebesparing en vermindering van brandgevaar Toonfcamers Verdronkenoord 30. DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN verkrijgt ge door onze „Forto" Stalen Kan toormeubelen. Nederlandsch Fabrikaat. Prima en goedkoop. Catalogus op aanvrage, gratis en franco. VAN PUTTEN OORTMEIJER,Payglop 18. terketen van een tweede electrische ontla dingstoestel is aangebracht". De Loewe Radio grondde haar vordering hierop, dat de door het octrooi beschermde werkwijze tijdens de aanvraag niet nieuw meer zou zijn. De rechtbank ontzegde echter deze vorde ring, welk vonnis in hooger beroep door het Hoogsche gerechtshof werd bevestigd. De Hooge Raad heeft de Loewe Radio niet-ont- vankelijk verklaard in haar cassatieberoep voor zoover dit betreft de proceskosten. Ten aanzien van de hoofdzaak werd het cassatie beroep verworpen. Radionieuws BIJNA VIER MILLIOEN RADIO- i VERGUNNINGEN. Het aantal radiovergunningen in Enge' land, uitgegeven door P.T.T., is in de laat ste 12 maanden met 38.000 gestegen, zoodat het totaal-aantal thans 3.711.000 bedraagt. Hieronder bevinden zich 23.000 vergunnin gen, die gratis aan blinde personen zijn ver strekt. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig "aan het bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedepo neerd op 9 tot en met 17 Mei 1931: rijwiel- belastingplaatjes, huissleutel, damestasch met zegelboekje; fluweelen zak; tabakspijp; pijpétui, brief geadresseerd aan den heer K., portemonnaie zonder inhoud. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven op 9 tot en met 17 Mei 1931: H. Meiwas, Schoutenstraat 7, rijwiel plaatje in étui; S. de Groot, Zeglis 56, hon denpenning; G. v. d. Kuijt, Nieuwpoorts- laan 133, tompouce en vulpenhouder; J. Swaerts, Zeglis 3, blauwe postduif; K. Smidt, Bruinvisstraat 17, rozenkrans; J. Kroon, Heiloo, Westerweg 334, vulpotlood; A. Hoogland, Ridderstraat 2, postduifP. de Wit, Magdalenenstraat, handschoenen; A. F. de Vries, Druivenlaan 39, radiateur en benzinetank; Houdijker, Ritsevoort 46, eend vogel; J. v. d. Horst, Stationsstraat 51, cein tuur; A. Pover, Rochdalestraat 20, belasting plaatje; G. Reinders, Stuartstraat 32, kus sentje; P. de Jager, Westerweg 111, zakje met gymnastiekschoenen; W. Crevecoeur, v. Houtenkade 32, autoped; S. Scholtens, Tiene- wal 7, portemonnaie met inhoud; P. Has, Schermerweg 92, hengselmandje; Kosters (radiocentrale) Spoorstraat 51, vitrage gor dijnen; J. Mooij, Omval..31, huissleutel; G. Hoogvorst, Uitenboschstraat 17, regenjas; E Himmelreich, Hulststraat 1, zweep; T. Bruin, P.H.straat 34, armband; N. Wortel, v. Leeuwenhoekstraat 7, horregaas; J. van Straaten, Baansingel 27a, belastingmerk; C. Hazes, Geestersingel 21, kindertaschje z. inhoud; J. Midema, Zandersbuurt 17, da meshandschoenen; E. W. v. d. Wal, Linden- laan 94, paauw; H. Reijmers, Zijdam C 5, broche met steen; R.K. zusters, Oudegracht 204, halskettinkje; J. Duits, Oudorperdijk 15, kinderportemonnaie met inhoud; Direc teur Postkantoor, vulpenhouder; J. H. Hoog land, Stuartstraat 15, belastingplaatje in étui; A. Luijdam, Heiligland 48, sportriem; S. Tesselaar, Kanaalkade 5, portemonnaie met inhoud; G. Zuidam, Schermerpad 8, armbandje; C. Kieft, v. d. Woudestraat 54a, belastingmerk. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. tBiMwdand KINDERDOODSLAG. Te Sappeheer is gearresteerd de wed. L., verdacht van moord op haar pasge boren kind. Het lijkje had zij begraven. FRAUDE BIJ EEN VERLOTING? Op last van den officier van justitie heeft de rijks- en geineente-politie te Schoonhoven een onderzoek ingesteld naar de handelingen van de commissie leden, die in den loop van 1930 verant woordelijk zijn geweest voor een aldaar georganiseerde verloting ten bate van het marktwezen, welke verloting een groot fiasco is geworden, doordat zij te grootsch was opgezet. Blijkens een mededeeling aan de N. R. Ct. heeft het onderzoek geleid tot een aanklacht tegen een van de commissie leden, den heer A. H. R., die voordeelen uit de verloting zou hebben getrokken, if strijd met de voorwaarden waaronder de minister van justitie toestemming tot d; verloting had gegeven. De zaak is nu weder in handen gesteld van den officier yan justitie. zijn aanhouding niets van het gestolen geld over en wordt ter beschikking van de justitie gesteld. Zijn medeplichtigen zijn, na verhoor door de politie, op vrije voeten gesteld. UITVOERING TARWEWET, Het Corr. Bureau voor Dagbladen verneemt, dat de algemeene maatregel van bestuur tot uit voering van de Tarwewet 1931, welke binnen kort in werking zal treden, o. m. zal bepalen op welke voorwaarden zal zijn toegestaan het ver voeren en voorhanden hebben van tarwemeel of tarwebloem, waarvan de samenstelling niet voldoet aan de eischen, gesteld door den met de zaken van den Landbouw belasten minister. Bedoeld wordt in deze bloem, bestemd voor de bloemverwerkende industrieën. Ook wordt in den algemeenen maatregel van bestuur voorgeschreven het aanhouden van re gisters betreffende aankoop, verkoop en ver werking door hen, die tarwemeel of tarwe bloem vervoeren, voorhanden hebben of afleve ren, terwijl voorts zal worden bepaald, dat de minister kan toestaan gedurende een door hem vastgestelden tijdsduur na het inwerking treden van den algemeenen maatregel van bestuur, bloem waarvan de samenstelling niet aan de voorgeschreven eischen voldoet, voorhanden te hebben. MET DEN BUIT ER VAN DOOR. Een bedrag van 500 uil een auto gestolen. Te Delft werd de vorige maand ten "Meele van een ingezetene van Delft een op de Brabantsche Turfmarkt on- elieerd staande auto ee< pak, inhou- aehde vijfhonderd gulden in contanten, ^stolen. Als verdacht van dezen dief- tel is Donderdag te Apeldoorn een los erkman gearresteerd. Hij had met drie v?9ge mannen uit Delft den avond van len dag het gestolen geld nabij de Laan an Jaffa begraven en zou dit den vol- (w?<den me* ^en dee!en> Toen het hter op deelen aankwam, bleek de ans aangehoudene er met den heelen uit vandoor te zijn gegaan. Hij had bij AUTOBUS VERBRAND. Op den straatweg GroningenAssen is, nabij Oudemolen, de autobus van den heer H. W. te Assen in brand geraakt en geheel vernield. Er bevonden zich geen passagiers in de bus. De bestuurder-eigenaar kon zich met moeite red den. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. VAN EEN DAK GEVALLEN. Gister had de 23-jarige ongehuwde ar beider P. uit Blerik, die werkzaam is aan den nieuwbouw van de ijzergieterij „De Globe'' te Tegelen het ongeluk aldaar van het 9 meter hooge dak te vallen. Met vrij ernstige verwondingen aan het hoofd en het onderlijf werd hij naar het r.k. ziekenhuis aldaar over gebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. JkoowciaaC 1lieiuas DE WATERVOORZIENING VAN MARKEN. Reeds een begin gemaakt. In de reeds vermelde voordracht van Ged. Staten wordt gevraagd om ten behoeve van de watervoorziening van Marken een jaar lijks bedrag van ten hoogste 2000 beschik baar te stellen. Het is wenschelijk gebleken, dat met het leggen van de buisleiding in Marken spoed wordt betracht, met het oog op de electrificatie van dat eiland, waartoe in 1930 werd besloten. In verband met het feit, dat in de zeer nauwe wegen, straatjes en steegjes in en bui ten de bebouwde kommen van Marken het waterleidingnet met toebehooren op grooter diepte moet komen te liggen dan het kabel net, zal het practisch onuitvoerbaar zijn om, zonder groote kans op beschadiging van het kabelnet, het waterleidingsnet te leggen, na dat het kabelnet is uitgevoerd. Waar op Marken bijzondere zorg zal worden besteed aan het kabelnet, met het oog op de instand houding. daarvan in verband met de telken jare voorkomende overstroomingen op het eiland, klemt het te meer, dat na den aanleg van het kabelnet geen werkzaamheden door het Prov. Waterleidingsbedrijf behoeven te worden uitgevoerd, die kans op beschadiging van dat net ten gevolge zouden hebben. Zou met den aanleg van buizen en kabels eerst in de laatste dagen van Juli kunnen worden begonnen, dan valt het te vreezen, dat de werken niet vóór den winter gereed zullen kunnen zijn. Het gemeentebestuur acht het intusschen van het grootste belang, dat dit wel het geval is. Ten einde nu vertraging te voorkomen, heeft de Raad van Marken zich bereid ver klaard om, indien terstond met de werkzaam heden wordt aangevangen, het daaraan ver bonden risico op zich te nemen, d.w.z. dat in dien de Staten de voorgestelde bijdrage on verhoopt niet mochten toestaan, de kosten der watervoorziening geheel voor rekening van de gemeente Marken zullen komen. In die omstandigheden hebben Ged. Staten vrij heid gevonden de wecken onverwijld ter hand te doen nemen. DE REKENING VAN HET WEGENFONDS. Ged. Staten bieoen ter vaststelling aan de rekening van het Prov. Wegenfonds, loopen- de over 1929. De rekening van inkomsten en uitgaven wijst een totaal bedrag aan van 5.800.426. Het saldo der vorige rekening is 4.643.788; het saldo beschikbaar voor rentegevende be legging is 4,269.320. BERGEN. Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is aan B. en W. toestemming ver leend tot uiterlijk 2 December a.s. om de ver gunning voor den kleinhandel in sterken drank, thans staande ten name van J. W. Stroomer, ingevolge art. 26, le lid, der Drankwet, over te schrijven ten name van G. Kortenschijl, Café „De Oude Prins" alhier. Gevonden: een ring met 6 sleutels, een ceintuur met gesp, een passerdoos 'met inhoud, een melkbus, een blauw kindertaschje, een kindertaschje inhou dende een R.K. Kerkboekje, een spiegeltje, een portemonnaie en een paar centen, een kinder- bril in étui, een broche met steentjes, een hoornen bril, een hondenhalsband, een bos sleutels, een jongensjasje, een geruit jongens petje, een kralen rozenkrans, een jongens Al penmuts, een gekleurd vulpotlood, een bruine kinderportemonnaie met eenig kleingeld, een langwerpige metalen sierspeld, een grijze jon genspet. HOORN. Nu de ansjovisvangst slechte uitkomsten opleverde, zijn verschillende visschers weer met de botvisscherij begonnen. Een 16-tal vaartuigen bracht 1619 pond aan den afslag. Bii de gehouden raadsverkiezing is de S.D A P sterk in stemmenaantal voortuitgegaan Van' 1629 stemmen bij de Staferiverkiering; bracht ze het bij deze verkiezing tot 1805. ts de gemeenteraadsverkiezing vier jaar geleden kreeg zij 1636 stemmen. De Vrijheidsbond is sterk achteruitgaande. Bij de raadsverkiezing in 1927 bracht de Vrijheidsbond nog 1052 stemmen uit; bij de Statenverkiezing 769, thans bij de gemeente raadsverkiezing 700. De Vrijz. Dem. behaalde bij de Statenver kiezing 801 stemmen. Bij de raadsverkiezing in 1927 werden 602 stemmen veroverd; thans bij deze gemeenteraadsverkiezing 660. De R.K. behaalden 1739 stemmen, welk aantal nog nimmer door deze partij werd be haald. De gezamenlijke Chr. Partijen, C.H. en A.R. hadden totaal 550 stemmen. De kies- deeler was 384 4/5, zoodat deze partij slechts 1 zetel kon behalen. De Soc. Rev. Partij1 bracht het tot222 stemmen. De lijst SchepersDwars beha.'Ir' ;Vchts 96 stemmen. WINKEL. Door een 15-tal personen is besloten tot oprichting van een landelijke rijvereeniging alhier. Verwacht wordt de oefeningen met 15 paarden te kunnen aanvangen, waarvoor als instructeur is aangewezen de heer K. Keeser te Winkel. Het voorloopig bestuur bestaat uit de hee- ren T. A. Melchior te Winkel, K. Reijne te Barsingerhorn en J. Koster te Winkel. SCHAGEN. De heer J. C, Rus, alhier, voorheen werk zaam bij de fa. P. Meurs Pz. te Alkmaar, is be noemd tot Controleur van de Tarwe-Organisa- tie voor Noord-Holland ingevolge de Tarwewet, DE STREEK. De vroege-aardappelcampagne zet zich hier wei zeer zorgelijk in. De aardappelziekte breidt zich met kracht uit. Met alle kracht is men aan het rooien van de nog gezonde ak kers begonnen. Voor de meeste soorten is de tijd nog te vroeg, zoodat het beschot veel te gering is. De vraag naar vroege aardappelen is voor binnen- en buitenland :g: alle opzichten bevredigend. Toch worden er nog geen groo te orders geplaatst. In verband met het fiasco van het vorige jaar, durft de handel nog niet veel te ondernemen. BOVENKARSPEL. De oogst van Meirapen heeft hier een aan vang genomen. De eerste partijen brachten .50 a 3.40 per 1000 stuks op. Het feit, dat de ziekte in de aardappelen dit jaar zoo buitengewoon vroeg intrad, was oorzaak, dat de tuinders aanvankelijk dach ten met een nieuwe ziekte te doen te hebben, welke zich wellicht niet zou uitbreiden. Thans blijkt wel, dat het de gewone ziekte is, die algemeen in deze streken het gewas aantast, waardoor enorme schade aan de tuinders wordt teweaggebracht. BERKHOUT. Op een weiland van den heer Jb. de Haas Pzn. is een ballonnetje gevonden, waaraan een kaartje was bevestigd met het opschrift: „Christen Werkliedenbond van Volle Zeele". Het kaartje is hierna verzonden. SINT PANCRAS. De vereeniging „Schoolfeest" vergaderde in het café van den li&r Bouwstra op Vrij dag 19 Juni onder leiding van den heer De Ruiter. Er werd besloten om 14 en 21 Juli met de kinderen op reis te gaan. De kleine naar het oude traject Bergen en Egmond en de groote naar Haarlem en omstreken. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de heer Jb. D. Kloosterboer werd herkozen en voor den heer P. Wijdenes in plaats kwam C. v. d. Ham. Er werd o.m. besloten om niet voor 1 Juli met de lijsten te collecteeren, om dat de aardappelcompagne daar in volle wer king is. Voor dien tijd toch zal de opbrengst gezien de slechte tijden in 't geheel niet mee vallen. De reis zal geschieden naar beide plaatsen met autobussen. Het comité van „De reis ouden van da gen" vergaderde in het café van den heer Bouwstra, die comité bestaande uit bestuurs leden van Staatspensioen ontbond dit en richte een nieuw comité op, bestaande uit de volgende heeren: G. Booy Azn., voorzitter; R. Zeegers, secretaris; J. Boskamp, penning meester; A. Pool, A. Verduin, W. Snel, Jb. de Vries en P. Hartman Dzn., leden. De heer J. v. Kampen werd als eere-voorzitter benoemd. BROEK OP LANGENDIJK. Onze plaatsgenoot de heer A. Romeijn, be haalde op het gehouden examen der vak school te Zaandag, het diploma dames-kappen. Winkel. Lijst 1 (191) P. Dekker Dzn. 182, H. de Wit 8, C. Koorn Jzn. 1. (Neutralen) gekozen P. Dekker. Lijst 2 (200) D. Brugman Jz. 107, G. Kamp 69, P. Bart 8, S. Vethman 3, K. Bakker Sz. 1, J. Vethman Jz. 5, H. D. Wilken 7. (V.D.) gekozen D. Brugman Jbz. en G. Kamp. Lijst 3 (328) L. van Wijk 235, P. v. Zoo- nen 49, Th. de Prée 31, A. Raven 5, T. Schaafstra 1, P. Kort 3, A. Krap geb. Elings 3, K. Bart 1. (S. D. A. P.) gekozen L. van Wijk, P. van Zoonen en Th. de Prée. Lijst 4 (108) J. de Veer 81, K. Over 19, Jb. Th. Broersma 3, W. Amels en K. Meurs 2, C. Keijzer Gz. 3. (V.B.) gekozen J. de Veer. Bij deze verkiezing behaalden de S.D.A P. 3 zetels, de Neutralen en de V.B. verloren elk één zetel, zoodat de sa menstelling nu is: 1 Neutraal, 2 V.D., 3 S.D.A.P. en 1 V.B. Jjjdschciftm verhaaltjes uit Berestad en R. Schuurman leert den kleuters een papieren ezeltje maken. Jstyezonden Stukken ALCMARIA VICTRIX. Geachte Redactie! Ondergeteekenden verzoeken beleefd opname van onderstaande in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat hunnen dank. Aan de hand van de loopende geruch ten dat de jeugdleden van Aicmaria zou den hebben bedankt op grond van het gebeurde in de laatst gehouden leden vergadering en ook dat wij ondergetee kenden wel met „hangende pootjes' zou den terug komen bij bedoelde vereeni ging, willen wij door middel van dit blad den juisten toestand bekend maken. Op grond van het feit dat onze leiders door het bestuur op een zeer unfaire ma nier er „uitgeknikkerd" zijn geworden, terwijl deze personen juist het meest voor onze club deden, niet, het minst voor de lagere elftallen. Daarom meenen wij dat het onze plicht is uit waardee ring juist deze menschen te volgen en wij bedankten per 1 Juli als lid. Meerdere malen zijn wij tot de ont dekking gekomen, dat er in onze oude vereeniging menschen zijn, die, jammer genoeg, vergeten schijnen te zijn dat ook zij jong zijn geweest. Zondag kwamen wij tot de ontdekking dat de Amsterdamsche voetbalvereeni- ging „Plancius" met een groot aantal supporters op het terrein aanwezig was, doch hiervan was het bestuuc blijkbaar niet op de hoogte. Uit een sportief oogpunt beschouwd hebben wij op aandringen van het be stuur van „Plancius", den strijd toen aangebonden, waardoor een teleurstel ling achterwege bleef. Wij speelden niet onder den naam van Aicmaria. Ons bedanken wordt door onze ouders sterk gesteund. Met dank voor de plaatsing. J. Goudsblom, J. Schenke, F. Olivier, A. Kwadijk, B. de Grand, Jb. Hartland, C. J. Koster, S. Hartog, S. Sikkens, N. Leijen, G. Rus, J. Visser, J. v. d. Stok, C. Greeuw, C. Spaans, N. C. Ven- nik, W. Booy, A. B. Kossen, A. J. Smeets, N. de Wildt, C. P. Slikker, A. Hiemstra, H. v. Wonderen, W. Hooge- boom, J. Honijk, B. Betlem, J. L. Jim- mink, Jb. Homan, P. G. Stikker, G. G. Schutz, C. Dijkman, B. Poeze, C. Berkhouwer, J. Pelig, Jac. Timmer, H. v. Apeldoorn, P. de Vries, H. Schreude, J. Wipprecht, D. de Groot. Kie-ke-boe, het bekende kleuterweekblad, dat bij den uitgever W. de Haan te Utrecht verschijnt, bevat het vervolg van de vertel ling van de redactrice, mevrouw Cramer- Schaap over de avonturen van Kiekeboe. De redactrice vertelt tevens van ongehoorzame Beppie en publiceert een tweetal leuke kin- ierversjes. Geurt Brinkgreve vervolgt zijn Jiacktkcichtm DE KAASMARKT. ALKMAAR, 19 Juni 1931. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 134 stapels, wegende 160033 K.G. kaas aange voerd, waarvan de prijzen als volgt: Fa- briekskaas: 85 stapels Kleine 34.50; 14 stapels Commissie 32; Boerenkaas: 4 sta pels Kleine 35; 31 stapels Commissie 36.50. Alles met rijksmerk. Handel goed. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 19 Juni 1931. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G.'1012.30; Aard beien per slof 11.40; Andijvie per 100 stuk 14; Asperges per 100 bos 26; Bloemkool le s. per 100 stuks 1826; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 10—15; Doperwten per 100 pond 1620; Krop sla per 100 stuks 1.80—3.60; Kropsla 2e s. 0.50—1.20; Komkommers per 100 stuks 5—13; Perziken per stuk ƒ31; Postelein per bakje 33—65 cent; Peulen per 100 pond 21—25; Rabarber per 100 bos 610; Selderie per 100 bos 1 4; Spinazie per bak 5585 cent; Snijboonen p. 100 pond 30—37Dubbele Spercieboo- nen per 100 podn 3436; Tomaten per 100 pond 18—20; Uien per 100 bos 1.50—4; Wortelen per 100 bos 9.50 18.10. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 20 Juni 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 18 Paarden 140—260; 22 Melkkoeien 250400; 27 Nuchtere kalv., slacht 6-/ 29 en fok 18—26; 21 Schapen, vette 32.50; 40 Lammeren 17 18; 10 Schrammen 14; 100 Biggen (10 weken) 611.50; 2 Bokken en gei ten 4—7. Handel stil. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 20 Juni 1931. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 230.000 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 56—58 4—4.20; 58—60 4.10— 4.30; 60—62 4.204.50; 62—64 4.30—5.30; Bruin 4.50—5.30. 40 000 stuks Eendeileren 3.503.70. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 20 Juni 1931. Op de heden fehouden Botermarkt werd betaald voor: Fa- rieksboter les0.600.70; Fabrieks- boter 2e s. 0.50—0.60. Eieren (groot handel) 4—4.50. Eendeieren 3.45. DE PIEPKUIKENMARKT. ALKMAAR, 20 Juni 1931. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren aange voerd 68 kisten en 13 korven. De prijs was 1.35—1.50 per K.G. De handel was goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 20 Juni 1931. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Andijker en Langendijker mui zen (groote) 14—1414 cent, Langedijker muizen (kleine) 89 cent en Malta's 1819 cent per K.G. Aanvoer 23400 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Juni '31. Langendijker' Groentenveiling. 15400 K.G. Tomaten: A f 41.60-ƒ 42.70; B 3880-- 39.10; C 42.80; CC 35.50; 135000 K G. Aardappelen: Schotsche muizen 11.1013.80; Drielingen 5.60-/ 8; Kleine 1.60—2.40, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL, 19 Juni 1931. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Gr. Schothsche muizen 5.406.85; KI. Schotsche muizen 2.803.60; Kriel 0.70-ƒ 1.20. NOORDSCHARWOUDE, 19 Juni 1931. 14100 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 8.30^-/10.60; Drielingen 5.506.40; Kleine 1.30—3 10, alles per 100 K G. PURMEREND, 19 Juni 1931. „Afslag- vereeniging Beemster, P urmerend en Omstre ken". Aardappelen: Schotsche muizen 1.42 2.78 per zak, 25 K.G.; Schotsche muizen (kleine) 0.80—1.48 per zak, 25 K.G.; Tuinboonen 2.102.50 p. zak, 15 K.G.j Peulen 12—16.50 per zak, 50 K.O.; Doperwten 1013 per zak,. 50 K.G.; Kruisbessen 4.80 per 100 K.G.; Aardbeien 36—52 cent per K.G.; Komkommers 10— 13 per 100; Bloemkool 2—26 per 100; Spinazie 0.121.16 per mand, 6 K.G.; Postelein 0.721.26 per mand, 6 K.G.; Sla 0.40—3.20 per 100 krop; Andijvie 0.150.95 per kist; Selderie 26 per 100 bos; Rabarber 4.10—8.40 per 100 bos; Wortelen 11—24 per 100 bos; Prei 2.204 80 per 100 bos; Slaboonen 0.740.82 per K.G.; Snijboonen 0.51 0.72 per K.G. WIJDENES, 19 Juni. Veiling „Tuinders- belang". Bloemkool 14.6015 40, 2e soort 11—12.60, Aardbien 56—60 ct., Slaboonen 6467 ct., Peulen 3236 ct., Wortelen 12—14 ct., Rabarber 2.90—4, Aardappelen (groote) 8.109.10, kleine 3.60—4.60. BEVERWIJK, 19 Juni 1931. Donderdag avond werden aan de exportmarkt voor de vroege aardbeien zonder dop per 100 K.G. 46—50 betaald. Aan de middagmarkt verschenen de eerste Jacunda's. BEVERWIJK, 19 Juni 1931. Nieuwe aard appelen 0.06—0.10; Oude aardappelen 006—0.0714; Druiven 1.20—13.20; Tomaten 0.19—0.43; Wijker peulen 0.360.38; Doppers 0.36—0.38; Aardbeien 0.360.45; Postelein f 0.09 0.13; Asperges in div. maten f 0.22 f 0.58; Rhabarber 0.0214—004 per K.G.; Sla 0(250.75; Spinazie 0.60— 1.60; Andijvie 0.50'J.60; Postelein f 0.450.65 per kist: Peen f 0.150 20; Stelen 0.020.03; Radijs 0.03— f 0.04; Pioenen 0.080.17, Iressen f 0.02 0.03; Selderij f 0.03— f 00414 Pieterselie 0.02—0.03; Hout 0.04— f C.0714; As perges wit 0.400.50, in blauw f 0.22 0.35; Uien 0.0114 per bos; Bloemkool f 0.O82.20; Sla 0.020.03; Kom kommers 0.06)40.9914Andijvie 0.02140.03 per stuk; Aardbeien per gr. chips 0.90—1.40; Frambozen per kl. chips 0 63. ytfieepstijdmg&ii t STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Ceres 19 Juni v. Constanza te Konstantir^ pel. Crijnssen 19 Juni v. Amst. n. W. Indië. Doros 19 Juni v. Amst. te IJmuiden. Odysseus 19 Juni v. Amst. n. Kopenhagen- Pluto 19 Juni v. Kopenhagen te Aarhus. Ajax 19 Juni v. Amsterdam te Rotterdam. Aurora 19 Juni v. Malaga te Amst. Baarn (uitr.) 19 Juni v. Curacao n. Cristo- bal. Ceres 18 Juni v. Constanza n. Stamboul. Colombia 18 Juni v. Amst. te Hamburg. Erato 19 Juni v. Hamburg te Amst. Euterpe 18 Juni v. Hamburg te Amst. Euterpe 18 Juni v. Vigo n. Amsterdam. Hebe 18 Juni v. Tangar n. Oran. Irene 18 Juni v. Tarragona n. Valencia, Iris 19 Juni v. Amsterdam te Rotterdam. Jason (thuisr.) 18 Juni v. Payta n. Manta. Nero 18 Juni v. Odense te Hamburg. Orion 18 Juni v. Gibraltar n. Barcelona. Pluto 1 8juni v. Kopenhagen n. Aarhus. Vulcanus 18 Juni v. Messina n. Lipari. Boskoop (uitr.) 17 Juni v. Antofagasta. Poseidon (uitr) 17 Juni te Corral. Stuyvesant 17 Juni v. Barbados. Holland Amerika-Lijn. Edam, Rot.-N. Orleans, 19 Juni v. Antw. Delftland, Rott. Vanc., 16 Juni v. P. Ar- muelles. Veendam 17 Juni v. N. York n. Bermuda. Maasdam, Rott. n. New Orleans, 18 Juni te Tampico. Stoomvaart Mij. Nederland. Chr .Huygens 19 Juni v. Amst. te Batavia. Johan v. Oldenbarnevelt, uitr., 19 Juni van Genua. P. C. Hooft, thuisr., 19 Juni v. Algiers. Tanimbar, thuisr., 19 Juni te Londen.. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, thuisr., 19 Juni v. Singapore. Soekaboemi, thuisr 19 Juni v. Pt. Said. Blitar 19 Juni v. Rott. te Batavia. Kon. Holl. Lloyd. Nurnberg 19 Juni v. Bremen te Amst. Orania (uitr.) 18 Juni v. Southampton. Zeelandia (uiti.) 18 Juni v. Rio Grande. Stoomvaart Mij. Oceaan. Dardanus, Japan/Rott. 18 Juni v. Dairen. Diomed 17 Juni v. oYkohama n. R'dam. Polydorus, Java/Amst. 19 Juni v. P.Said HollandAfrika Lijn. Rietfontein (thuisr.) 19 Juni te Lorenzo Marqués. Jagersfontein (uitr.) 19 Juni v. Kaapstad Wissekerk (thuisr.) 19 Juni v. Dar es Salaam. SilverJava Paciiiz Lijn. Silverbeech 17 Juni v. San Francisco n. Los Angeles. Silvermaple. Pacifixkust n. Calcutta, 18 Juni v. Rangoon. Holland—West-Afrika-Lijn. Amstelkerk, 19 Juni v. Rott. n. Amst. JavaNew-York Lijn. Singkep, Java/N. York 17 Juni v. Padang HollandBritsch-Indië-Lijn. Bovenkerk (thuisr.) 18 Juni v. P. Said. Rotterdam—Zuid-Am vika-Lijn. Algorab (thuisr.) 18 Juni v. Santos. Alphacca 19 Juni v. Rott. t.> Hamburg. Java—ChinaJapan-Lijn. Tjikembang 18 Jupni v. Shanghai naar Manila. Tjileboet 17 Juni v. Manila te Hongkong HollandOost-Azië-Lijn. Oldekerk (uitr.) 17 Juni v. Manila. Emzetco Lijn. Jonge Jacobus, Carthagena n. Rott. 11 Juni v. Londen. Tonge Johanna 18 Juni v. Carthagena d Londen/Rotterdam,-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 3