Hl TANDARTSEN een haar...1- QKsrmtet RINA. JAN JACOBA NELLIE. Ml ESJE, PIETER DE BOER Dz„ PIETER DE BOER Dz., FRANCINA DE JONG, Tandtechn. eig. lab. vr. werk. 1e kl. uitv. Billijk tarief. Wordt 's morg. en 's av. geh. en be zorgd Br. No. h 15 Boekh. J. M. STAP, Haarlem. Hoe vaak hoort men wiel» rijders dat zeggen! Fietsen is absoluut veilig bij gebruik van een betrouw» baar, goed geconstrueerd rijwiel, zooals Burgers E.N.R. en mits men de een voudigste wetten van het verkeer maar gehoorzaamt.' En komt er onverwachts iets voor? Niet zoo heel erg; U rijdt immers een Burgers E.N.R. Zoo'n prachtkar reeds vanaf F 63.-. Hij rijdt veilig. Geïllustr. catalogus gratis; Een Burgers E.N.R.? Hij schiet vooruit-? Nu Burgers E.N.R. 100.000 rijwielen fabriceeren kan, koopt ge voordeeliger en beter een Burgers E.N.R. dan een rijwiel zonder bekend merk. LAAT 148. Advertentiën, voor het nummer Tan denzelfden dag bestemd, wor den tot UITERLIJK HALF ELF UUR 's morgens aangenomen, uitgezon- ierd des Zaterdags. Onder geen voorwaarde worden adressen verstrekt van adver tenties onder letter. De Heer en Mevrouw SWËERTS Velthuijs hebben het genoegen U kennis te geven van de geboorte van hun dochter Groningen, Sav. Lohmanplein 1. 20 Juni 1931. Geboren: Zoon van BERTUS GOES en RIEK GOES—U1TJENS. Alkmaar, 21 Juni 1931. Volstrekt eenige kennisgeving. INPLAATS VAN KAARTEN. D. MEIJER G. MEIJER—van Kleeff, geven met blijdschap kennis van de geboorte hunne dochter Snaarinanslaan 70. Alkmaar, 22 Juni 1931. Heden ontviel ons, na een korte doch heftige ongesteld heid ons lief Dochterje, in den leeftijd van 8 jaar en 7 maanden. VV. H. DE MIK. M: DE MIK— BRAUTIGAM. Alkmaar, 20-6-'31. Staringstraat 6. Eenige en algemeene ken nisgeving. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afge wacht. Heden overleed na korte en hevige ziekte onze dier bare Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader de Heer PIETER DE BOER Dz., in den ouderdom van ruim 04 jaren. Je- DE BOER— schermerhorn. Stompetoren. D. DE BOER Pz. DE BOER— Helder. Je- DE BOER. P. DE BOER. De begrafenis zal plaats hebben den 25 Juni 1931 op de begraafplaats te Stom petoren ten 2 ure n.tn. Geen persoonlijk rouwbeklag. Alkmaar, 22 Juni 1931. Heden overleed, na kort stondige ziekte, onze beste Broeder, Zwager, Pleegbroe der en Oom, de Heer in den ouderdom van ruim 64 jaren. Stompetoren, D. DE BOER Dz. Bergen, C. DE BOER. A. DE BOERde Boer. Alkmaar, D. GOVERS Wz. G. GOVERSMaijer. M. RAAT. Heden overleed, na kort stondige ziekte, onze beste Zwager en Oom, de Heer in den ouderdom van ruim 64 jaren. Namens de familie SCHERMERHORN, D. SCHERMERHORN Wz. Alkmaar, 22 Juni 1931. Heden overleed, geheel onverwachts, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mej. in den ouderdom van 68 jaar. J. DE JONG; M. DE JONGVasbinder. C. BRANDS—De Jong. K. BRANDS. H. DE JONG. H. DE JONG—De Flaut. En Kinderen. Alkmaar, 20 Juni 1931. Kennemerstraatweg 5. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dinsdag op de Algemeene Begraafplaats. Vertrek vanaf 't sterfhuis n m. 2 uur. Aan allen, die ons hunne deel neming betuigden bjj het overlijden van onze Ouders en Grootouders, zeggen wij hierbij hartelijk dank. Uit aller naam, G. LOUWAARS. Alkmaar, 22 Juni 1931. Voor de vele blijken van belang stelling, bij ons huwelijk onder vonden, zeggen wij U hartelijk dank. M. J. BALJEU. G. BALJEU—KROON. -Bergen N.H., 22 Juni 1931. Tuindorpweg 17. Bij deze betuig ik mijn hartelijken dank voor de groote deelneming ontvangen na het overlijden van mijn geliefde echtgenoote. In 't bijzonder aan Dr. MAATS en Zuster VAN VLADERACKEN. P. GREEUW. Alkmaar, 22 Juni 1931. Veerstraat 1. DM SCHEELDE MA$ Wbjtv/aimcier I IBTTiE^a-IEIR/s ZE.ÜsT.IR,. GROOTE SORTEERING. fins u Bi i E m IRIvTWIIHÏXjIEISr PRIJZEN VANAF F 63.- algemeen belang eischt dat het bestuur au eens uit den hoek komt en precies ttmbChrijft, daarbij het bewijs leverend, waarom-de heeren S. Bak en C. Hoek van de lijst zijn afgevoerd en of zij ilog lid zijn ja of neen? jWanneer B. en H geen lid meer zijn, zou een proces in kort geding in hui', voordeel zijn, omdat een reglementsverkrachting heeft plaats ge had. Zeg, dat de hceren fouten hebben gemaakt. Maar heeft het bes+uur een schoone lei? Neen immers, het bestuur heeft zelfs heel veel fouten gemaakt en maakt ze nog. Zijn B. en H. op een bestuursvergade ring uitgenoodigd om zich daar tegen over het bestuur te verantwoorden en hebben zij op deze vergadering(en) een berisping gehad over hun fouten? Dat is m. i. toch wel de weg. Maar B. en H. verklaren dat zij nimmer ter verant woording zijn geroepen over ernstige fouten. Maar waarom dan zoo plotseling weggewerkt? Er zijn toch heusch wel anderen die dit lot verdienen Ik hen er van overtuigd dat de heeren B. en H. een prachtstaat van dienst achter den rug hebben. Stoere werkers voor hun club, prachtwerkers voor de jeugd. Niets was hun te veel. Al hun tijd hebben zij in dienst gesteld van de vereeni ing en zij die van dichtbij hen zagen werken, had oen respect voor deze twee. Dan is een klein foutje niet erg. Grooter fout is het, een vereeniging zulke werkers te ont namen en deze twee zwoegers zonder vorm van proces de laan uit te sturen. Do grootste misdadiger mag zich verde digen bij behandeling van# zijn vonnis, maar deze twee „menschen" wien op de vergadering van 27 Mei den grootsten lof werd toegezwaaid en die het volste ver trouwen hadden van de vergadering, die werden in de vergadering van 12 Juni j.!. als onmenschen behandeld en uit de ver gadering gejaagd als de grootste mis dadigers. Dat zijn nu de democratische elementen ciie dat ten uitvoer brqngen. Schande. Zijn dit geen fouten? Een lid onder de 18 jaar wordt het stemrecht ontnomen. Hij die nu in het eerste, tweede of hooger elftal speelt en geen 18 jaar is moet zwijgen. Maar iemand die „dood" lid is, geen begrip beeft van voetballen, mag over de com missie beslissen wie de voetballers zijn v°or de e.t.e. elftallen.Begrijpt gij het ^surde niet van deze beslissing? Is dit fout? f gebeurt er nu door deze groote ly Een scheuring! Men verzekert mij hfileer dan zeventig (70) leden hebben u7abkt. Ja, nu het zóó erg wordt stuurt ®t fcestuur een circulaire met als boven- „Vereenigde Voetbalvereeniging ,.,'miiaria Victrix". Is 't niet vermake- IJ,v? Maar de scheuring is er. Is dat «ben fout van het bestuur? Bo circulaire blijkt te zijn „het zoet mdluit van den vogelaai". Maar bat ]£ste is dat de vogelverschrikker staat bsschen de netten. De vogeltjes vliegen u.?,UVer de netten heen. Wanneer het bestuür van A. V. wer- ellJk meent op zoo'n manier de zaak ®®r goed te krijgen, dan heeft zij het ls Het bestuur schrijft dat het met ofQot leedwezen de overtuiging heeft gekregen, dat alleen krasse maatregelen redding konden brengen, hetgeen werd geëischt door het clubbelang, pipdat on derlinge verdeeldheid de club "ernstig bedreigde en de geest onder de jongere spelers niet deugt, dat het beter is met weinigen één dan met velen verdeeld te zijn, dat met kankeren en afbraak de vereeniging niet groot te krijgen is, dat we in „liefde voor ons oud-Alcmaria" één moeten zijn, opdat men met Septem ber 1931 onze elftallen paraat vindt", enz enz. Dan blijkt uit de circulaire overduidelijk dat Alcmaria ziek is. Het is een zeer groote fout van het bestuur geweest dat het deze ziekte nimmer heeft geconstateerd! En nu krijg ik den indruk, en velen met mij, dat juist Bak en Hoek deze ziekteverschijnselen wel hebben gemerkt maar dat hun recept werd beschouwd als dat van een kwakzalver. De ziekte is nu niet te genezen, omdat zij is verwaar loosd. Alleen een college professoren is bij machte de diagnose vast te stellen. Zij zullen de medicamenten moeten aan wijzen tot herstel van den zieke. Wan neer dan nog eenige bekjvame verplegers den zieke oppassen, dan zal het binnen niet al te langen tijd een lust zijn voor de toeschouwers den doodgewaande weer te zien spelen. Maar het bestuur wil het niet. Is dat geen groote fout? Bak en Hoek hebben geprobeerd bij de jonge spelers er uit te halen wat er in zit. Door hun wijze van werken hebben zij deze jonge spelers als 't ware aan zich geketend en als het bestuur dat nu bij ondervinding weet, dan zegt hun dat niet. Kijk, dat is een groote fout van het bestuur. En wanneer 22 voetballers uit Am sterdam komen m-.t een groot aantal supporters, voorzien van 2 beschikbaar gestelde bekers, en er zijn dan geen Alcmariaspelers, zelfs geen bestuur, ja dan is uit een fout van 't bestuur E-' zijn er no? veel meermaat ieder maakt fouten en deze zijn vergefelijk. Maar hier de splinter en daar de balk. Ik vertrouw mijn kinderen niet meer toe aan zoc'n bestuur en vele ouders zullen er aldus over denken. Laten wij dan de handschoen optie- men als de leden het zelf niet doen. Met beleefden dank voor plaatsing. Hoogachtend, Een vader van een ex-Alcmariaan tevens oud-voetballer 2e klas. Ursem, 19 Juni '31. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik u mij eenige plaatsruim te af te staan in verband met hetgeen door de Raadsleden van Ursem over de langzame afrekeningen van het in nood geslachte vee in de laatst gehouden raadsvergadering is beweerd. Men beweert daar eenvoudig zon der eenig bewijs, dat de slagers (er zijn er hier 2), waaronder dus ook ondergeteekencie is begrepen, de veehouders zoolang op hun geld laten wachten. Laten de heeren Raadsleden liever man en paard noemen, dan treft ondergeteekendc geen blaam. Of acht de heer Dol soms een tijd van 14 dagen te lang? Hii vraagt aan den voorzitter ot zijn .schaap in April goed- of afgekeurd doch hij wist zelf veel beter, want zijn schaap is op 18 Maart j.1. afgekeurd, waarvan hij nog voor de huid, na aftfek der kosten van keurloon en slachtloon, zïjh geld heeft ont vangen, hoogstens 3 weken daarna. Wanneer vee aan de noodslachtp laats ge bracht wordt en het wordt afgekeurd, dan wordt door mij niets uitbetaald wegens de slechte opbrengst der huiden en wordt het goedgekeurd, dan hebben wij slagers toch ook wel een paar weken noodig om alles uit te venten en krijgt de eigenaar zijn geld wat bij ons er nog wel eens een enkelen keer op over schiet in verband met de malaise en andere factoren. Ii vertrouw, dat de heeren in de toekomst duidelijker zullen zijn en namen zul len noemen, waardoor den verkeerde geen blaam kan treffen de strijd om zijn be staan niet noodeloos moeilijker wordt ge maakt. Hoogachtend, K. LEEGWATER. Spoct was, Voetbal. Ajax kampioen van Nederland. Het wonder is gebeurd! Feijenoord liet zich in Deventer door Go ahead kloppen en zorgde er daar voor, dat de kampioenstitel in Amsterdam terecht kwam. De ontmoeting in Deventer is zeer ver diend door Go ahead gewonnen. Den gehee- len wedstrijd was Go ahead de meerdere en ze heeft zich dan ook geheel gerehabiliteerd. Go ahead leidde al vrij spoedig, terwijl voor de rust Feijenoord gelijk maakte. Na de rust werd het 2—1 en zelfs 3—1 en al maakte Feijenoord nog een tweede doelpunt, de winst kon Go ahead niet meer ontgaan, zoodat Feijenoord haar kans verloren zag gaan. De resteerende wedstrijden zijn nu van geen belang meer. Andere wedstrijden. In Rofterdam verloor Fortuna van Xerxes met 7—2, zoodat eerstgenoemde geen kans meer heeft en Xerxes met E.D.O. gelijk is gekomen. Op het Haarlemsche veld zal dus de beslissing vallen! Xerxes heeft gisteren goed van zich afge beten en vooral Lagendaal had er zin in. Hij scoorde er lustig op los en zijn club won al zoo met groote cijfers Hollandia heeft haar laatsten wedstrijd uit tegen Kinheim verloren met 2—1 en hoe wel ze geprotesteerd heeft, zal ze toch wel uit de 2e klasse verdwijnen, tenzij Tenzij er een andere oplossing komt, want de protestgeschiedenis is blijkbaar niet heele- maal zuiver. Wij hopen het voor Hollandia, dat de protestcommissie haar besluit zal her zien, doch wij vreezen het ergste. En dan zul len we Hollandia zeer moeten missen in het volgende seizoen. AlcmariaZ.V.V. 50. Alcmaria en Z.V.V., twee oude tegenstand sters, hebben gistermiddag een vriendschap- pelijken wedstrijd gespeeld op het aardige sportterrein te Bergen. De plaatselijke ver eeniging had gezorgd, dat het terrein er feestelijk uitzag. Tal van V. V. V.-wimpels wapperden rondom het veld, terwijl een tal rijk publiek zich rondom het speelterrein had geschaard en aan het geheel een nog fleuri ger tintje gaf. Verder zorgde het populaire muziekkorps St. Louis voor het muzikale ge deelte, Alcmaria en Z. V. V. hebben voor een pret- tigen middag gezorgd. Beide clubs hebben hard gevochten om de overwinning en dat er dezen keer geert twee puntjes op 't spel ston den kwam het spel ten goede. Er werd buiten gewoon fair gespeeld en er werd heel goed gespeeld. Vooral het spel van Alcmaria was een verrassing. Goed open spel, waarin de beide vleugels steeds werden betrokken, gaven de Z.V.V.-verdediging handen vol werk en het kon dan ook niet verwonderen, dat Alcmaria, dat voor de rust windvoordeel had, een of meer doelpunten scoorde Regel matig werden de doelpunten gescoord en steeds uit goed opgezette aanvallen. De voor hoede had er dezen keer zin in en werd bo vendien goed gesteund door de halflinie. De rust kwam met 4—0, zonder dat Oudes ook maar moeilijk werk gehad had. De niet talrijke schoten kwamen van te grooten af stand, om hem in moeilijken te brengen. Daarbij kwam dat de backs steeds de situatie meester waren, zoodat Z.V.V. weinig kansen kreeg. Na de rust kreeg de Alcm.-verdediging meer werk te doen, maar ook nu was ze safe. Dat Oudes echter niet behoefde te visschen was meer geluk dan wijsheid, want een twee tal doel worsteling en leverde evenveel, moei lijkheden op. Merkwaardig was het, dat Ooms, die den geheelen wedstrijd buitenge woon goed speelde, in het laatste kwartier een blunder bezig, waardoor Oudes bijna had misgegrepen! Jammer van Ooms, die anders op een fraaien wedstrijd kan terugzien. Z.V.V. viel ons niet mee. Vooral de voor' hoede speelde te peuterig, terwijl de vleugel spelers niet de kunst verstonden, om voor te zetten of corners te nemen. De verdediging werd op zeer zwaren proef gesteld en aan de doelpunten had zij niet veel schuld. Alcmaria won dus zeer verdiend met 4 doelpunten vóór en 1 doelpunt na de rust, zooaat de withemden zeer tevreden kunnen zijn. Wij gelooven, dat dit elftal van Alcmaria onveranderd moet blijven. Het is in staat, om elke tweede klasser te kloppen. Maar de heeren moeten blijven oefenen, om bij den aanvang der competitie „klaar" te zijn! Motoren. Groote prijs van Nederland. Het Circuit van Drente is nog nooit zoo snel geweest als thans. De wegen verkeeren in schitterenden staat en de tot heden binnen gekomen inschrijvingen laten het waarschijn lijk achten, dat alle records zullen worden gebroken. Naast de beste Nederlandsche rijders zul len o.a. aan den start verschijnen Dodson, Woods, Hunt, Gregoire, Demeuter, Simcock, Duncan, Tyler, Archer, Handley, Davenport, Loof, Johnston, Mellors, de gebroeders Crab- tree, Cmyral, Fernihough enz. Bovengenoemde rijders zijn allen van in ternationale klasse. Onder hen bevindt zich Hunt, die verleden week de Engelsche TT. in recordtijd heeft gewonnen; Handley wordt algemeen beschouwd als de beste renner van Europa; Simcock, een Australiër, werd ver leden jaar te Assen winnaar in de 350 c.M.3- klasse. Vóór het sluiten der inschrijvingen ver wacht men nog meer cracks. Een volledige lijst zal later worden gepubliceerd Duiven. Postduivenvereniging Steeds in Spanning. Bovengenoemde vereeniging hield op Zon dag 21 Juni een wedvlucht vanuit „Cnateau- roux"; afstand 684 K.M.; geloot om 6.15; wind Oost; aankomst als volgt: G. Hijmans 4.35. 5 J. J. Veel 4.51. 1 G. Hijmans 4.56.55 H. Mooij 5. 2.35 G. Hijmans 5. 3.25 Idem 5.13.56 H. Mooij 5.19.36 J. J. Veel 5.25.46 M. Kroese 5.33.42 Jn. Huiberts Jzn. 5.37.10 Bridge. Vijfde Uitdagingswedstrijd. Zaterdag werd in hotel de 1'Europe te Amsterdam voor de vijfde maal een uitda- gingwdstrijd gespeeld om het Bridge Kam pioenschap van den Ned. Bridge Bond. De uitdagers waren ditmaal Mr. Kooien (Amst.) en Mr. v. Rossum (Rotterdam), die ook sa men speelden in den wedstrijd te Utrecht. Zij hebben het tegen de kampioenen Mr. Goud smit en Mr. Meijer uit Amsterdam niet tot een overwinning kunnen brengen. Als arbi ters traden ditmaal op de heeren Hertzberger en Haremaker. Ook nu is weer gebleken hoe buitengewoon zwaar de taak van den arbiter is, vooral door de verschillen, die er bestaan in opvatting omtrent het bieden bij contract- bridge. In den wedstrijd van Zaterdag is nog weer eens duidelijk gebleken, dat alleen een in alle opzichten op elkaar ingestelde combi natie succes kan hebben. Bij de uitdagers klopte dit lang niet altijd. Bovendien bleek opnieuw de groote kracht bij een wedstrijd in contract-bridge van een sterk, verantwoord openingsbod. Ook hierin waren de kampioe nen in t voordeel. De heer Kooien is gewend iets lichter te openen, wat nu dikwijls tot on- gewenschte resultaten leidde, vooral doordat de partner het vertrouwen verloor. Duidelijk kwam dit uit in 't laatste spel, toen Mr. Kooien één harten bood, de partner mplaats van te steunen, eerst zijn vrij goede schop- penkleur liet hooren, waarop werd rondge- past. De uitdagers speelden toen één schop pen met twee aown als resultaat, terwijl ei ruimschoots een manche-bod in harten in 'i spel had gezeten. Het spelen van beide par tijen was dikwijls zeer goed. Alleen één spel kwam slecht tot zijn reent, 't Was één van de door de arbiters uitgezochte spellen. De spe lers wisten dit echter niet. Mr. K. bood één harten op sch. 19, 9, 6, 5, harten, a. h. 8, 7, 5 ruiten 4 en heer, 8, 4 van klaveren (de te genpartij paste voortdurend), partner ant woordde met 4 ruiten op: sch. a. 4, harten: vrouw, 9, 6, ruiten: a. h. 8, 6, 5, 3, 2, en kla veraas. Mr. K. 5 ruiten, partner klein slam harten. Doordat de overblijvende hartens en ruiten 3 om 2 verdeeld zaten, was groot slam opgelegd. De eerste slag (sch.) met sch. aas nemen, ruiten aas spelen, kleine ruiten na en aftroeven, aas; heer en vrouw van troef slaan, vrije ruitens en kl. aas spelen en voor schoppen 4 het laatste troefje bewaren. Er werd door den speler te Amsterdam iets zeer ingewikkelds in dit spel gezocht en hij speelde 't zoo, dat hij slechts vier aan trek maakte (klein slam contract 2 down). Er was heel wat belangstelling voor dezen wedstrijd De kampioenen behielden hun titel en dat wat yerrhenii

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 3