het koninklijk bezoek aan parijs. Moeders! Na VA TANDPASTA VOORKOMT TANDBEDERF Voor de armen en de politie. De koningin heeft 25000 francs ge schonken voor de armen van de stad Parijs en 10.000 francs voor het weduwen-pensi oenfonds der politie van Parijs. Maaltijd aangeboden door prins Hendrik. Prins Hendrik heeft Zaterdagavond de le den der Nederlandsche legatie en van het Ne- derlandsch consulaat te Parijs een maaltijd aangeboden in het Indisch restaurant der Nederlandsche afdeeling van de Internationa le Koloniale Tentoonstelling. De koningin en prinses Juliana zijn Za terdag rustig te Chevreuse gebleven. Eerst in den namiddag vertrokken zij naar Parijs voor de receptie op het stadhuis. Prins Hendrik heeft 's morgens een be zoek gebracht op het Hoofdbureau van het Roode Kruis te Parijs. Officieele ontvangst door het Pa- rijsche gemeentebestuur. Te half zes Zaterdagmiddag kwamen de Koninklijke gasten per auto aan bij het stad huis te Parijs, waar zij door het gemeentebe stuur officieel werden ontvangen. Bij het ge bouw waren aanwezig de president van den Parijschen gemeenteraad, graaf de Castella- ne, de prefect van de Seine, de heer Renard, de politieprefect van Parijs, de heer Chiappe en de Nederlandsche gezant te Parijs jhr. Loudon. Langs de trap stond een eerewacht van de Garde de la République opgesteld, die H. M. de eerbewijzen brachct. De hooge gasten werden eerst geleid naar de „Cour du Centre", die tijdens de koloniale tentoonstelling als receptiezaal is ingericht en die met groen en bloemen was versierd. Hier waren aanwezig een groot deel der leden van den gemeenteraad (de sociaal-de mocraten waren afwezig) en enkele andere autoriteiten als de Fransche minister van ko loniën Paul Reynaud, maarschalk Lyautey en de Fransche gezant te 's-Gravenhage, de heer Kammerer. Alle aanwezigen werden aan de koninklij ke familie voorgesteld en vervolgens begaf het gezelschap zich naar de eerezaal, waar de thee en andere ververschingen werden rondgediend. De bezoekers schaarden zich met de Fransche gasten om een groote tafel, terwijl de andere aanwezigen zich groepeer den rond de vele kleine tafeltjes Tegen het einde der receptie stond graaf de Castellane op en stelde een dronk in op de koninklijke familie, waarop de koningin da delijk antwoordde met het instellen van een dronk op den voorspoed van de stad Parijs. De kapel van de Garde de la République, die in een zijzaal was opgesteld, speelde hier na het „Wilhelmus" en de „Marseillaise" Nadat de hooge gasten vervolgens hun naam hadden geplaatst in het Gulden Boes der stad Parijs, verlieten zij, uitgeleide ge daan door de Fransche autoriteiten, het stad huis en reden onder het enthousiast gejuich van het publiek, dat voor het stadhuis was samengestroomd, naar het gebouw der Ne derlandsche legatie in de Rue de Grenelle. In het gezantschapsgebouw. In het gezantschapsgebouw hadden zich op uitnoodiging van den Nederlandschen ge zant, jhr. Loudon, inmiddels zeer vele leden der Nederlandsche kolonie te Parijs verza meld. Ongedwongen bewogen de 3 a 400 gasten zich door de prachtige receptiever- trekken en in den grooten, keurig aangeleg- den tuin. Te half zeven verscheen jhr. Loudon op het bordes aan den tuinkant, en kondigde de komst der koninklijke familie aan. En even later verschenen de koningin, prinses Juliana en prins Hendrik met de dames en heeren van hun gevolg. Een kerkdienst bijgewoond. De koninklijke familie is gistermorgen per auto naar Parijs gereden en heeft daar bij gewoond de godsdienstoefening in de St. Ma- riekerk aan de Rue St. Antoine, waar voor ganger was ds. Cornelle. Vandaar keerde zij naar Chrevreuse terug. Des middags bezocht de koningin het in de omgeving Chevreuse gelegen oude klooster Port Royal. Des avonds waren er aan den disch op „Les Tilleuels" enkele gasten, o.a. s. Cornel le en de vroegere lectrice van de koningin, mevr. de Joannies. r, Het vertrek van H.M. de Koningin uit Parijs. Hedenmorgen te ongeveer 11 uur hebben de koningin en prins Hendrik per autp Che vreuse verlaten om zich te begeven naar „Les Trois Epis" in den Elzas, waar zij zooals bekend, een week zullen vertoeven om vandaar naar Tirol te vertrekken. Vóór haar vertrek heeft de koningin nog maals haar dank betuigd voor de gastvrije ontvangst, welke haar overal is bereid. Spe ciaal heeft de koningin daarbij haar bewon dering uitgesproken voor de int. kol. tentoon stelling, waarbij zij haar groote ontvanke lijkheid uitsprak voor de zoozeer door haar gewaardeerde geste der Fransche autoritei ten om Vrijdagavond den sprookjesachtigen tocht over de tentoonstelling te doen eindi gen bij de Nederlandsche afdeeling. Prinses Juliana blijft nog tot Vrijdag in Chevreuse en zal vandaar nog verschillende tochten maken en bezoeken afleggen. Zoo zal zij hedenavond de voorstelling van de „Go- medie Fran?aise" te Parijs bijwonen. ■MN HET DAGBLAD „DE TIJD". Gaat het over aan de N.V. „Ds Spaarnestad"? Men schrijft uit Amserdam aan „Het Cen trum In de jongste aandeelhoudersvergadering van de N.V. „De Tijd" werd het in de vorige ■vergadering genomen besluit weer ongedaan gemaakt. De commissarissen traden af en nieuwe commissarissen werden gekozen. Al- inans voorloopig. \iv w£s n l- onderwijl onderhandeld met de r e Spaarnestad" te Haarlem, Deze DJeek bereid, de meerderheid der aandeelcn TV-ej)> nemen> e" dan de exploitatie van „De 'J maar zonder ochtendblad, voort te zet- en. /.oodra deze overdracht tot stand is ge- Komen, zullen er nieuwe commissarissen gc- Kozen worden. De N.V. „De Tijd" wordt dus e^n dochter-maatschappij van „De Spaarne- stad die de zeggenschap krijgt niet alleen over „De Tijd", maar ook over „De Amstel- oodè" en de drukkerij „Het Kasteel van Aemstel". ligt in de bedoeling van „De Anjstel- bode", die haar ochtendblad behoudt en thans in hoofdzaak is het plaatselijk katholiek dagblad van Amsterdam, te maken tot groot katholiek volksdagblad, met ochtend- en avondeditie, voor geheel Nederland. HET DENKBEELD VAN EEN NEDER- LANDSCHE—BELGISCHE TOLUNIE. Hoe de voorzitter van de S.D.A.P. er over denkt. Uit Antwerpen wordt aan het Hbld. ge schreven: De „Volksgazet" heêft zich gericht tot den heer Jan Oudegeest, teneinde te vernemen wat zijn meening is omtrent het hier te lande de laatste paar maanden in de pers bespro ken denkbeeld van een Nederlandsch-Belgi- sche tol-unie, bij voorkeur de Skandinavische landen inbegrepen. Op de vraag wat zijn meening is omtrent door zijn partijgenooten geopperde bezwaren zou het navolgende zijn geantwoord „Mijn meening is dat er, in verband met verwezenlijken van dit plan moeilijkheden in den weg staan; vooral wanneer niet aller eerst de kwestie der havens is opgelost. Be denk eens hoe gering de afstand is van Rot terdam naar Antwerpen en toch bestaat van daag tusschen deze twee havens een concur rentie die vrijwel moordend is. Wanneer het bleek, dat er geen maatrege len zouden zijn om deze al te scherpe wed ijver weg te nemen, dan geloof ik dat hij de goede werking van een tolunie zou verhin deren. Ik spreek natuurlijk van een tolunie welke als gevolg zou hebben dat er wederzijds in harmonie geijverd wordt om de hinderpalen, die het economisch leven bemoeilijken, op te ruimen. Verder ligt er een moeilijkheid in het ver schil van levensstandaard tusschen de Belgi sche en de Nederlandsche arbeidende klasse. Een tolunie onderstelt vrijen invoer van het eene land naar het andere. Nu, wanneer de loons- en algemeen arbeidsvoorwaarden in het eene land beter zijn dan in het andere, dan is te vreezen, dat de industrie van het eene land, omdat zij bijvoorbeeld lagere loo- nen te betalen heeft, in het gebied der tol unie gemakkelijker afzet zal vinden wegens lageren prijs. Deze toestand zou als gevolg hebben, dat de Hollandsche arbeidende klas se een drukking op haar levensstandaard zou gevoelen. Indien de gevolgen van het verschil tus schen den Belgischen en den Nederlandschen levensstandaard niet verminderd zou kunnen worden, dan ben ik bevreesd dat de tolunie langs die zijde een ongunstigen invloed zou kunnen uitoefenen voor de arbeidende klasse van Nederland". Een tolunie waar ook de Skandinavische landen bij betrokken zouden zijn, zou, aldus zou de voorzitter der S.D.A.P. hebben ver klaard, de moeilijkheid inzake den levensstan daard kunnen ondervangen. Want de Skan dinavische arbeider wordt beter betaald dan de Nederlandsche. Op deze wijze zou de la gere levensstandaard' van den Belgischen ar beider eenigszins gecompenseerd worden. Nopens de internationale zijde van een Ne- derlandsch-Belgische tolunie verklaarde de geïnterviewde partijleiders als volgt: „In politiek opzicht zie ik een belangrijk bezwaar. Ik bedoel de banden die België aan Frankrijk binden. Er bestaat ik wil slechts feiten vaststellen een strooming voor mi litaire versterkingen. Wij weten al lang dat lang niet alle Belgen deze strooming steu nen, maar de meerderheid schijnt toch in die richting te gaan. Ik zou volstrekt niet verlan gen dat Nederland in een zelfde strooming (zou worden gebracht. Het zou moeten voor komen worden dat, in verband met een eco nomische overeenkomst, verplichtingen zou den tot stand komen, die voor Nederland zouden beteekenen dat het zich plaatst in één van de groepeeringen die het Europeesch vasteland, politiek gesproken, nog maar al te zeer verdeelen. Ook met het oog hierop zou, zooals ik de zaak zie, en in zoover een econo misch accoord een politieken invloed heelt, een overeenkomst tusschen België en de Skan dinavische landen en Nederland, het meest overeenstemmen met de belangen ban deze vijf landen. De positie van de kleine landen. De heer Oudegeest oordeelde, dat er te wei nig samenwerking is tusschen de kleine lan den, om te trachten de grooten in een goede richting te beïnvloeden. De kleine landen worden z.i. te veel door de groote mogend heden als een quantité négligeable be schouwd. Deze positie zou belangrijk veran deren wanneer vijf kleinere landen, die teza men een belangrijk deel der grondstoffen be- heerschen, meer samenwerkten. Nederland en België laten hun overzeesche bezittingen, zoo zou de heer Oudegeest zich hebben uitge drukt, in den regel buiten spel, terwijl Enge land bijv. het volle gewicht van zijn domi- nionsnions in de schaal werpt. Met hun over zeesche bezittingen nemen Nederland en België een hééle plaats in op de wereldmarkt. De „V. G." stelde de vraag of de voorzitter van de Nederlandsche arbeiderspartij denkt, dat een NederlandschBelgische Unie de algemeene economische toenadering in de hand zou werken. Het antwoord luidde al dus: „Ja, de regeeringen verlangen wel naar meer toenadering en verlaging van tolmuren. Ze zien ook wel in dat de huidige toestand onhoudbaar is. Maar cc handelen niet vol gens haar overtuiging, omdat de binnenland- sche verhoudingen het niet toelaten. Wanneer kleine landen, bloot op grond van economische overwegingen en zonder dat men daarbij achterbaksche politieke be doelingen ontdekken kan, zooals het geval is met het Duitsch—Oostenrijksche accoor* en het plan van Briand ten opzichte van Cen- traal-Europa hun economische aansluiting bewerkten, dan zouden zij een voorbeeld ge ven dat sterk zou inwerken op den aigemee- nen toestand. BRAND- Koeien en varkens omgekomen. Te Oss is door onbekende oorzaak afge brand de boerderij van den heer J. VM. koeien en eenige varkens kwamen in de via men om. «/a. De geheele inboedel ging verloren. zekering dekt de schade, Bij allerlei huideuveli van kinderen en ook van volwassenen is Purol een onmisbaar ge neesmiddel. Allen die dezer dagen in Apotheek ol Drogisterij een doos of tube Purol koopen, ontvangen daarbij zoolang de voorraad strekt, gratis een nuttig boekje over huidverzorging. HET GEWICHT VAN EEN STEM. Een halve stem bracht een nieuwe partij in den raad. Te Koudum in Friesland, gemeente Heme- lumer Oldephaert en Noordwolde, doet de S.D.A.P. thans haar intrede in den raad. De gekozene kreeg 161 stemmen; de kiesdeeler was 214, zooaat 76 was 160%. Deze par tij kreeg dus een zetel met een halve stem. ONBEWAAKTE OVERWEG. Een wielrijder uit Zwolle, die Zaterdag op den onbewakten overweg te Berkum (Zwoller kerspel) reed, is aangereden. De man werd in stervenden toestand opgenomen. VERKEERSONGEVALLEN. Botsing tusschen twee autobussen. Drie gewonden. Zaterdagavond te ruim 6 uur had op de Hengelosche straat bij Borne een ernstige autobusongeliik plaats. Een T.A.M.-autobus reed in de richting Hengelo, toen deze in een bocht van den weg in botsing kwam met een T.A.D.-autobus, die juist werd gepas seerd door een luxe-auto. De T.A.M.-bus werd tegen een boom gedrukt. De conducteur der bus, Hendriks, werd zwaar gewond, evenals de dames ter Haar en Huiskes. De gewonden werden naar het ziekenhuis te Hengelo vervoerd. De bus werd slechts licht beschadigd. De chauffeur kreeg geen letsel. De politie stelt een onderzoek in. Wandelaar aangereden. Gistermiddag had op den Brinkgreverweg te Deventer een ernstig auto-ongeluk plaats. De heer v. d. B., woonachtig te Deventer, die daar wandelde, werd aangereden door een auto, bestuurd door den heer G. te Deven ter. De heer v. d. B. werd in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Voor zijn leven wordt gevreesd. Den chauffeur treft geen schuld, verzekert de Crt. TRAGISCH ONGELUK OP DEN IJSEL. Zaterdagmorgen had op den IJsel in de nabijheid van Angerlo (bij Doesburg) een tragisch ongeluk plaats. Een tweetal Duit- schers, afkomstig uit Neurenberg, voeren in een kano op de rivier. Zij lieten zich door een motorboot sleepen. Plotseling liep de ka no door golfslag vol water. Een der inzitten den kon zich nog op de motorboot in veilig heid stellen, zijn vriend, de 25-jarige friseur Franz Watzeck, verdween in de diepte. De geredde, de 21-jarige H. Spath, deed nog po gingen zijn vriend te redden, doch het mocht hem niet gelukken. Het lijk van W. werd eenige uren later ge vonden. Rechtszaken EEN WOESTELING VOOR HET GERECHT. Voor het gerechtshof te Leeuwarden is Za terdag behandeld de zaak tegen W. H. H., 26 jaar, arbeider te Barger Compascuum, die door de rechtbank te Assen wegens het voortgezet misdrijf van vernieling, poging tot doodslag en huisvredebreuk en voorts wegens verkrachting werd veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf onder aftrek van de voorloopige hechtenis tot 6 Maart 1931. Hij vernielde in den nacht van 7 op 8 Dec. 1930 in de woning van Ebbo Bos aldaar een glas ruit, schoot vervolgens door een raam van een vertrek, waarin Bos en echtgenoote G. J. Herri en een meisje zich bevonden een schot hagel en vervolgens uit een revolver eenigq scherpe patronen, drong daarna de woning binnen en maakte zich schuldig aan ver krachting. Het O.M. eischte vijftien jaar gevangenis straf. INBRAAK IN HET RAADHUIS TE OUDEN RIJN. In den nacht van Vrijdag' op Zaterdag- heeft een inbraak plaats gehad in het ge meentehuis te Ouden Rijn, tevens woonhuis van den gemeenteveldwachter J. S. van Bek- kum. In het gemeentehuis is alles over hoop gehaald doch daar bleek voor de inbrekers niets voor hun gading te zijn. Bij den veld wachter zijn ontvreemd een gouden en twee zilveren horloges, de gedeeltelijke inhoud van een portefeuille, alles tot een waarde van ongeveer 100, benevens zijn ambtspenning als onbezoldigd rijksveldwachter. Dat deze ambtspenning in handen van een der inbrekers is gevallen, kan voor anderen hoogst nadeeligen gevolgen hebben, daar de ze zich nu kan uitgeven voor politiebeambte. INBRAAK TE HAARLEM. Een brutale diefstal is gepleegd in den meubelwinkel van gebr. van B. aan den Jansweg 50 te Haarlem. Een gedeelte van den winkel is als kantoor ingericht. Daar staat o.a. een schrijfbureauin een der onge sloten laden daarvan zat een bedrag van 2000 aan bankpapier. Zaterdag zijn winkel en kantoor gedurende korten tijd onbewaakt geweest. Iemand, die goed van de situatie op ae hoogte moet zijn geweest, heeft de winkel deur geopend en blijkbaar het electrische contact vastgehouden, zoodat de schel niet kon overgaan. Daarna heeft hij de 2000 uit het bureau genomen en is hij weggegaan, zonder dat iemand iets van den diefstal heeft bemerkt. EEN GIFT VAN DE KONINGIN MOEDER. Ten behoeve van schipperskinderen. De koningin-moeder heeft aan den heer mr. J. Hora—Feith, directeur van de Incas- sobank te Groningen, een gift doen toekomen om het huldeblijk, dat bij het 10-jarig be staan van het onderwijs in de scheepvaart aan het bestuur van dit fonds zal worden aangeboden voor het aan den wal plaatsen van schipperskinderen en den bouw van het nieuwe instructievaartuig „Prinses Juliana". KORTE BERICHTEN. De Heldringgestichten te Zetten zullen met een nieuw gebouw worden uitgebreid Onder architectuur van den heer Pothoven te Amersfoort zal te Zetten een nieuw gebouw verrijzen, n.1. „Pelle", waaraan een zieken huis zal worden verbonden. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in het kantoor van de N.V. Brandstoffenhandelsvereeniging te Leeuwar den. Uit een bureau is 270 gestolen. Het Nederlandsch Instituut voor Volks huisvesting en Stedebouw vergaderde Zater dag te Amsterdam. De aan de beurt van af- treden zijnde bestuursleden mr J. Kruseman en ir. A. Plate werden bij acclamatie herko zen. In 't Muzieklyceum te Amsterdam is Zaterdag de algemeene vergadering gehou den van het Genootschap tot Zedelijke Ver betering der Gevangenen onder leiding van mr. G. A. M. de Bruyn. De vereeniging van officieren van de Nederlandsche landmacht heeft haar alge meene vergadering gehouden te Harderwijk- DE KEURING TE ALPHEN. Geacht in strijd met de Vleeschkeu- ringswet. Onder groote belangstelling van de zijde der betrokken comestibleshandelaren en sla gers is Vrijdagmiddag voor het kantonge recht te Alphen aan den Rijn de zaak behan deld tegen een winkelier wegens overtreding van de nieuwe gemeentelijke vleeschkeurings verordening, welke den laatsten tijd zooveel stof heeft doen opwaaien. Zooals men weet, moeten volgens deze ver ordening, waardoor ook vallen geconserveer de vleeschwaren in blik, ter keuring worden aangeboden en moet voor deze keuring een loon worden betaald. Blijkens verklaringen van den getuige, den hulpkeurmeester, worden de in blik verpakte vleeschwaren van buiten gekeurd, d.w.z., men kijkt, of de bus, waarin de vleeschwaren ver pakt zijn, bol staat. Is dat het geval dan heeft zich in het blik gas gevormd en is de inhoud bedorven De kantonrechter merkte op, dat dus eigen lijk alleen de blikken worden gekeurd. Het is n.1. reeds voorgekomen, dat een fabrikant uit Lisse eenige blikken vulde met zand en zaag sel in plaats van met vleeschwaren Ook deze blikken ontvingen echter het stempel van goedkeuring. De kantonrecher achtte dan ook het eenige nut van een dergelijke keuring, dat er keurloon voor ontvangen wordt. De ambtenaar van het O. M. was van oor deel, dat hier van vleeschwaren en de con trole daarover zijn door den rijkswetgever tot in de puntjes geregeld. Het vleesch, dat tot vleeschwaren wordt verwerk, is reeds aan keuring onderhevig en bovendien worden hoogen eischen gesteld aan de hygiënische bereiding. Het repressief toezicht tenslotte is bij den Keuringsdienst van Waren in goede handen. Spr. deelde mede van den burgemeester van Alphen, dr. H. J. Lovink, een schrijven te hebben onvangen, waarin deze als zijn meening te kennen geeft, dat het hier geen preventief, maar een repressief toezicht be treft Deze meening kon spr. echter niet dee- len. Onder een repressief toezicht verstond spr. het nemen van steekproeven in de win kels, zooals dat gedaan wordt door ambtena ren van den Keuringsdienst van Ware.n. Spr. aqhtte de keuring, zooals die Alphen geschiedt, in strijd met de vleesch' keuringswet. Waar de bepalingen van de be treffende gemeentelijke verordening dus niet verbindend kunnen worden geacht, requireer- de spr. tot onslag van rechtsvervolging. De kantonrechter zal 1 Juli a.s. schrifte lijk vonnis wijzen. en poetst morgens en 's-avonds met 75 ets.per Vi tube, jüds pM tube. boete of 7 dagen hechtenis, de 21e 3 boete of 3 dagen hechtenis. SCHRIFTELIJKE UITSPRAAK. G. S. te Alkmaar, overtreding Motorwet, 15 boete of 15 dagen hechtenis. ^Buitenland BLOEDIGE VECHTPARTIJ TE OVIEDO. Een doode, veertien gewonden. In een vergadering te Oviedo (Spanje) werd het woord gevoerd door een rechts- republikein en door den oud-minister Mei- quiades Alvarez, die scherpe critiek oefenden op het beleid van den huidigen minister van financiën, dien zij verantwoordelijk stelden voor de daling van de peseta. Plotseling ontplofte in de zaal een bom. waarop van de straat een groot aantal cooi' munisten en socialisten de zaal binnendron gen. Er ontstond een bloedige vechtpartij, waarbij één persoon werd gedood en veertien personen ernstige verwondingen opliepen. NEDERLANDSCHE GOUVERNANTE IN BELGIS GEARRESTEERD. De Nederlandsche gouvernante Wilhelmi* na B. was verleden jaar Augustus met mede neming van een groot aantal juweelen uit de woning van haar werkgever te Brussel verdwenen. Toen deze laatste verleden Zon dag een uitstapje naar de Ardennen maakte, ontdekte hij de kinderjuffrouw aldaar op een terras. Het meisje, dat in de buurt onder een valschen naam als gouvernante in betrek king was, nam terstond de vlucht met het aan haar toevertrouwde kind van haar nieu wen werkgever. De achtervolging leverde niets op. Eerst Zaterdag slaagde de politie erin haar te arresteeren te Tervuren. Zij had het kind nog bij zich, doch de juweelen wa ren verdwenen. PLECHTIGE OPENING VAN HET EGYPTISCHE PARLEMENT. De troonrede Zondag had in tegenwoordigheid van den koning de opening plaats van het nieuwgeko- zen parlement. In de troonrede werd er de nadruk op gelegd, dat het Egyptische volk uitdrukking heeft gegeven aan zijn voldoe ning over de weldaden van de nieuwe grondwet door de verkiezing van de nieuwe volksvertegenwoordiging. De regeering zal er steeds naar streven de tusschen de buiten landers en de Egyptenaren bestaande banden van sympathie en overeenstemming te ver sterken. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 19 Juni 1931. S. H. te Alkmaar, overtreding Leerplicht wet, 2 X 1.50 boete of 2 X 1 dag hechte nis. 5. B. te Bergen, overtreding Jachtwet, 10 boete of 1 week tuchtschool. J. K. te Beverwijk, J. H. te Bedum, P. E D. ■te Alkmaar, dronkenschap, de le en 3e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e 10 boete of 10 dagen hechtenis. t. S. te Heerhugowaard, overtreding Zon dagswet, 4 boete of 4 dagen hechtenis. P. E., zwervende, overtreding Polderver ordening, 4 boete of 4 dagen hechtenis. C. J. N., 't Zand, overtreding Kanaal reglement, 6 boete of 6 dagen hechtenis. A. v. T., T. S. te Limmen, J. v. d. B., H C. H. te Zaandam, A. W. v. W te Amsterdam, overtreding Kieswet, ieder f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. 6. H. te Bergen, N. B. te Broek op Langen- dijk, overtreding Arbeidswet, de le 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 2e 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. G., W. v. P., C. C. te Egmond aan Zee, A. J. K. te Egmond aan den Hoef, J. P. de K. te Oudorp, loopen verboden grond, de le 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 2e en 3e ieder f 8 boete of 1 week tuchtschool, de 4e en 5e ieder 15 boete of 15 dagen hechtenis. H. R. te Heiloo, D. T, W. J. B. G. te Haarlem, C. B. te Heemskerk. B. A. te Haar lemmermeer, C. v. L., M. T te Alkmaar, J. S. te Hoogkarspel, E. S. te Hilversum, L. A. R. te Den Helder, overtreding Algemee ne Politieverordening, de le, 9e en 10e ieder 3 boete of 3 dager, hechtenis, de 2e, 3e, 5e, 7e, 8e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 6e 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. S. te Heiloo, A. B. te Haarlem, P. K„ W. D. te Limmen, M. J. M. te 's-Gravenhage, J. de J. ie Amsterdam, P. P. te De Rijp, C. te St. Pancras, N. B. te Bovenkarspel, M- K. te Enkhuizen, C. de H. te Broek op Langen- dijk, W. D. te Oudorp, J M. K. te Wormer, P. v. E. te Zijpe, B. M., N. C. v. E., A. K„ J. P., H. S., C. M H. J. M te Alkmaar, over treding Motor- en Rijwielwet, de le boete of 2 dagen hechtenis, de 2e 15 en 4 boete of 15 en 4 dagen hechtenis, de 3e, 5e, 8e, 13e, 17e, 18e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 6e, 16e ieder 8 boete of 8 dagen hecht jou, de 7e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 9e, 10e, 15e ieder f 10 boete of 10 dagen hechtenis de 11e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 12e 2 X 4 boete of 2 X 4 dagen hechtenis, de 14e f 2 boete of 1 week tuchtschool, de 19e 15 boete of .15 dagen hechtenis, de 20e ft l GOED GESLAAGDE PROEF TOCHT VAN DE „SCHIENEN- ZEPPELIN". Zondagmorgen te 3.27 uur is de propeller* wagen van Ir. Krukenberg, vanwege den vorm van den wagen bijgenaamd de „Schrie- nenzeppelin", uit Bergedorf naar Spandau vertrokken, waar het voertuig na een rit van 1 ur en 38 minuten te 5.05 uur aankwam. Ondanks het vroege uur had zich op het sta tion te Bergedorf een groot aantal belang- te I stelenden verzameld, om bij het vertrek aan- f wezig te zijn. Ook op de tusschenstations be vonden zich vele belangstellenden. Het tra ject, dat de wagen in 1 uur en 38 minuten leeft afgelegd, bedroeg 257 K.M., waarbij slechts op een betrekkelijk klein gedeelte de maximum-snelheid gereden kon worden. Tus schen Wittenberge en Bad Wilsnack mocht bijv. op last van de Directie der Rijksspoor wegen slechts met een snelheid van 60 K.M. gereden worden. Daarentegen werd tusschen Wittenberge en Karstadt een snelheid van 230 K.M. per uur bereikt. Gedurende de ge heele rit werd de wagen vergezeld door een vliegtuig, dat gecharterd was door het „Hamburger Fremdenblatt". Toen de wagen echter met zijn maximum-snelheid van 230 K.M. per uur reed, bleef het vliegtuig aan zienlijk achter. Bij aankomst op het hoofdstation te Span dau werd Ir. Krukenberg, die met zijn echt genoote, eenige andere ingenieurs en een aantal monteurs en technische de rit had meegemaakt, hartelijk verwelkomd, terwijl men den uitvinder van alle kanten geluk- wenschte. Nadat Ir. Krukenberg ten behoeve van de geluidsfilm een korte rede had ge houden voor microfoon en lens van de U.F. A. vertrok de wagen naar het station van het Grunewald Stadion, waar maatregelen zijn getroffen om het publiek in de gelegen heid te stellen, den wagen te bezichtigen. KRONFELD NOGMAALS PER ZWEEFVLIEGTUIG OVER HET KANAAL. De Oostenrijksche zeilvlieger Kronfeld die Zaterdag met een motorloos vliegtuig van Frankrijk over het Kanaal naar Enge land vloog, startte Zaterdagavond tegen haif tien weer uit Dover en daalde te tien minu ten voor elf te Calais. Daardoor heeft de Oostenrijker de vlucht per zweefvliegtuig heen en weer over het Kanaal volbracht en den hiervoor uitgeloofden prijs van 20.000 mark gewonnen. £uchtvaact EEN NIEUWE OCEAANVLUCHT. De fotograaf-vlieger Otto Hillig en kapi tein-vlieger Holger Holris, de laatste als pi loot, zijn Zaterdag van Hasbrouck Heights (New Yersey) opgestegen voor de eerste etappe van hun oceaanvlucht naar Denemar ken. Zij zijn om 8.30 uur des avonds te St. Johns (New Foundland) geland, zoodat de eerste étappe van de vlucht is afgelegd. BOTSING VAN VLIEGTUIGEN. Vijf dooden. In de nabijheid van de Italiaansche lucht haven Brindisi zijn twee passagiersvliegtui gen tegen elkaar gevlogen. Een der toestel len kon nog vlot landen, doch het andere stortte met zes passagiers in zee. Niettegen staande de reddingspogingen verdronken yjif yao ben. y

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7